Gemengd Nieuws Rechtszaken Onderwijs Radioprogramma Ned.»lndEë, Japan on de Vereen. Staten. ZUID-BEVELAND WALCHEREN. Mobilisatie- vrijstellingen. Drama te Geertruidenberg. Commissie van Advies Rijksinkoopbureau. Inkomens en vermogens. Mildere bepalingen van Duitschland ten aanzien van onzen tuinbouw» export. Het gisteren uit Tokio geseinde be richt, dat Japan en de Vereenigde Sta ten tot overeenstemming waren geko men om in de toekomst den status-quo van Nederlandsch-Indië te eerbiedigen is later weer tegengesproken. De woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandselie zaken zou in een persconferentie hebben ver klaard, dat zulk een accoord niet tot stand was gekomen, en dat Japan en de Vereenigde Staten niet in een positie verkeeren om zulk een accoord aan te gaan. De „N. Rott. Crt." merkt in ver band hiermede op: De mededeelingen uit Tokio zouden een verkeerden indruk kunnen wekken, aangezien daarin sprake is van een mo gelijk accoord tusschen Japan en de Vereenigde Staten over Ned.-Indië. In de allereerste plaats zou Nederland een accoord, van welken aard dan ook, over Ned.-Indië niet erkennen, indien zulk een accoord buiten ons om zou worden gesloten. Nederland beschouwt, zonder eenige overeenkomst van noode te hebben, den status van Ned.-Indië als een onaantastbaar bezit, dat met de wa penen zal worden verdedigd. Doch daarenboven zou een accoord als waarop Domei doelt, volkomen over bodig zjn, aangezien zoowel Japan als de Ver. Staten, na de vlootconferentie van Washington, op 4 en 5 Februari 1922 tegenover Nederland gelijkluiden de schriftelijke verklaringen hebben af gelegd, o.m. behelzende, dat zij de rech ten van Nederland met betrekking tot Indië, eerbiedigen. Deze verklaringen geiden nog steeds. Kleine Kerkstraat, maar het oude, ver weerde keukengedeelte en de regenten kamer aan de Oude Vischmarkt ver dwenen niet. Verleden jaar echter kwam weer een belangrijk werk gereed. Op de plaats waar de oudjes hun verbluf hadden (die zoo lang in een particuliere woning aan den Oostsingel werden ondergebracht) verrees een moderne keuken met bijge bouwen en een regentenkamer, terwijl op de bovenverdieping de dienstmeisjes enz. keurige kamertjes kregen. Toen dat eenmaal zoover was, konden de oude gebouwen aan de Oude Visch markt tegen den grond en kon uitvoe ring worden gegeven aan het voornemen, om de oudjes een verblijf te geven aan de straatzijde. We hebben zien sloopen, zien graven, en ook zien bouwen en nu alles vrijwel gereed is, hebben we gisteren gaarne van de gelegenheid gebruik gemaakt om on der deskundige leiding het nieuwe ge deelte te bezichtigen. Eerst bezochten we de isolatie-afdee- ling. Deze sluit aan bij het bestaande zie kenhuis. Een doorgang is gemaakt, zoo dat men van het ziekenhuis in de isola- tie-afdeeling kan komen. Deze nieuwe afdeeling bevat zeven één-persoons-zie- kenkamers, een operatiekamer en een badkamer, plus een wachtkamer en en kele keukenvertrekken. Op elk dezer zie kenkamers is volgens de voorschriften een W.C. aangebracht. Zooals de naam aanduidt, zijn de ka mers in deze afdeeling speciaal bestemd voor patiënten, die geïsoleerd moeten lig gen (lijders aan besmettelijke ziekten b.v.), maar aangezien er perioden zijn, waarin gebrek is aan verpleegruimte, ligt het in de bedoeling deze kamers ook voor andere patiënten te gebruiken, te meer daar besmettelijke ziekten niet zoo vaak voorkomen. De operatiekamer in deze afd. zal spe ciaal worden gebruikt voor poliklinische gevallen, door neus-, keel- en oorarts enz. We gingen nu naar den nieuwbouw aan de Oude Vischmarkt. In de kelder-afdeeiing bevinden zich hier behalve de ketels voor de centraie verwarming en de warm-watervoorzie- ning; een rouwkamer, waarin plaats is voor vier Ijken, een sectie-afdeeling, een brandvrje archiefruimte en een electri- sche installatie, die licht en kracht le vert, als de PZEM eens mocht uitvallen. Geljkvloers vindt men links van den hoofdingang vier zit-slaapkamers voor echtparen, met uitzicht op de straat, ge zellig, geriefelj'k en smaakvol ingericht, voorzien van opklapbed, vaste waschta- fel, kastruimte, enz. Rechts van den hoofd-ingang ook aan de straatzijde is de eet- en con versatiezaal. Met het gesticht-achtige idee is geheel gebroken. De oudjes zit ten aan aparte tafeltjes, gedekt met een kleedje, waarop een bloemetje. Verkeer is er in deze straat genoeg, zoodat voor verveling geen gevaar bestaat. Achter deze zaal en de echtparen-ka mers bevinden zich, gescheiden door een gang, tien slaapkamers voor alleenstaan de personen, ook van opklapbed en vaste waschtafel voorzien. Op de eerste verdieping zjn keurig ingerichte kamers voor directrice, twee hoofdverpleegsters en drie eerste ver pleegsters. Zoowel de patiënten als de oude man nen en vrouwen krijgen een gezellig zitje op een terras, terwjl de directrice en ge noemde verpleegsters dat op een groot balcon zullen hebben. Ook willen wij nog vermelden, dat in de oude lieden-afdeeling een badkamer is en dat ook in de zit-slaapkamers ge bruik van eigen meubelen is toegestaan. Al het mogelj'ke wordt gedaan, om het de bewoners zoo gezellig en aangenaam mogelijk te maken. Wj vernamen, dat reeds voor 10 personen plaats is bespro ken. Al heeft de voorbereiding en uitvoe ring der plannen lang geduurd, gecon stateerd mag worden, dat de afd. zieken huis een noodzakeij'ke uitbreiding en verbetering heeft ondergaan en dat de ouden van dagen een tehuis krijgen, waan/oor zeker een woord van lof en waardeering op zijn piaats is. De plannen zjn gemaakt door en uit gevoerd onder leiding van het voormalig bureau Rothuizen te Goes. De officieele opening zal Donderdag a.s. plaats hebben. Patrimonium. Onder voorzitterschap van den heer A. de Lange hield de afd. van Patrimo nium gisteravond haar jaarvergadering. De secretaris, de heer B. P. Davidse, maakte in zijn jaarverslag melding van het door de afd. verrichte werk, maar moest klagen over weinig belangstel ling voor den arbeid van Patrimonium en over lauwheid in eigen kring. Mede- deeling werd gedaan over gehouden ver gaderingen en verspreide lectuur. De penningmeester, de heer A. A. Hillebrand, kon een batig saldo boeken van f 22.64. Nadat de heeren A. de Lange en B. P. Davidse als bestuursleden waren her kozen sprak de heer R. Buitenhuis te Kloetinge over: „De Gildenmaatschap pij en de bedrijfsorganisatie", waarop een levendige bespreking volgde. Kloetinge. Op zjn verzoek is aan den heer C. de Ruiter met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als agent der arbeidsbemiddling, tevens belast met de werkzaamheden der werkloosheids verzekering. lerseke. Wedvlucht Zaterdagvliegers. Van Moerdjk. Los 1 u. Eerste duif 14.00.22, laatste 14.40.30 u. 1, 14, 25 A. Pols, 2, 10 Joh. Bom, 3, 18, E. Everse, 4, 5, 7 L. Slotboom, 6 M. Minnaard, 8. A. Zoetewej, 9, 13, 17 Joh. van Es, 11, 20, 21, 22 A. Vermast, 12, J. Zoetewey, 15, 23 C. de Koejer, 16, 24, 26 M. Lamper, 19 C. J. de Waal. Maandag herdacht het echtpaar PaauweZuydweg hun 60-jarige eeht- vereeniging. De inwoners van den Bu- renpolder hadden de straat en de wo ning van het echtpaar met bloemen en vlaggen versierd. Er was zeer groote be- langstelling.Des avonds bracht het fan faregezelschap Mozart de jubileerenden een serenade. Wemeldinge. Nu de winteroefeningen van de schietvereeniging Koos de la Reij weer achter den rug zjn, bljkt dat bij deze oefeningen de volgende resultaten werden bereikt: Geschoten werd met cylinder (max. 300 punten): 1. J. Hannewjk 284 p.; 2. D. de Witte 284 p.3. A. Wabeke Jz. 275 p.; 4. P. Bolle 273 p.; 5. J. Dekker 271 p.; 6. J. Burger 268V2 P-J 7. C. Veerhoek 266 p.; 8. B. W. Alink 253 p. Geschoten werd met buks (max. 500 punten)1. J. Hannewijk 474, 2. D. de Witte 466, 3. J. Burger 466 en 18 steun voorwaardelijk; 4. C. Veerhoek 462, 5. P. Bolle 440 p.; 6. A. Wabeke Jz. 420; 7. B. W. Alink 406, 8. J. Dekker 404 p. Bij het beëindigen van de winter oefeningen van de Wemeldingsche Bur gerwacht bljkt dat de volgende resulta ten werden bereikt Maximum 800 punten, waarvan lig gend 400 en knielend 400 1. Jan Hannewijk 782 p., deze kreeg tevens de Koningsmedaille en wel voor de 8e maal achtereen en 13 maal in to taal; 2 C. Veerhoek 783, 3. D. de Witte 760; 4. W. van Oosten 750; 5. M. Jere miasse 747 6. C. van Oosten 729, 7. J. Haaj" 719, 8. D. Jeremiasse 717, 9. M. Mieras 698, 10. P. Jeremiasse 687, 11. J. van Dalen 815 p. Arnemuiden. Onze oudste dorpsgenoot de heer A. Schipper wordt vandaag 90 jaar. Hij is nog zeer kras en maakt gere geld zjn wandelingen. Zaterdag vergaderde in het Ver- eenigingsgebouw de afd. Chr. Fabrieks- en Transportarb. afd. Visschers onder leiding van den vice-voorzitter dhr Klaas van Belzen Dzn. In deze vergadering werd de aandacht bijzonder besteed aan de zeer moeilijke levensomstandigheden waarin de visschers thans verkeeren. Verzameld werden diverse gegevens, waarmee het hoofdbestuur zich tot den Minister zal wenden. Pogingen zullen worden aangewend om met de visschers te Vlissingen contact te krijgen. Zondagmiddag overleed in het zie kenhuis te Middelburg op 54-jarigen leeftijd, nog onverwacht, dhr L. v. d. Ketterj. De overledene was werkzaam als bode op Middelburg. Hj was koster en diaken in de Ned. Herv. Kerk alhier, en be stuurslid der school met den Bjbel. Voor kerk en school is zjn heengaan een ge voelig verlies. G. W. F. VAN HOEVEN ONTSLAGEN. Met ingang van 12 April 1940 is aan G. V/. F. van Hoeven ontslag verleend als referendaris bj het departement van Sociale Zaken en als hoofdinspecteur voor de steunverleening in tjdeljken dienst. ONDERZOEK NAAR GELDIGHEID. Zj, die een beroep uitoef enen (of in opleiding daarvoor zjn), dat vrjstelling van militairen dienstplicht meebrengt, zooals predikanten en theologische stu denten, beschikken over voorloopige mo bilisatie-vrijstellingen. Aangezien het voorkomt, dat veran dering van beroep of studierichting mee kan brengen, dat de vrjgestelde toch in aanmerking komt voor het vervullen van militaire plichten, zjn die vrijstel lingen aan bepaalde data gebonden, waarna opnieuw onderzocht wordt of de vrijstelling kan gehandhaafd bijven. De minister van Defensie heeft thans alle voorloopige mobilisatievrijstellingen, waarvan de geldigheid per 1 Mei zou eindigen verlengd tot 4 November. Middelwijl zal worden onderzocht of de verleende vrijstelling alsnog gerecht vaardigd is. Mocht blijken, dat de grond voor zulk een vrijstelling niet meer aan wezig is, dan zal zij na 4 November worden opgheven. Hij, die in het genot van zulk een vrijstelling was, zal als dan zijn mobilisatieplichten nog moeten vervullen. VADER VAN NEGEN KINDEREN DOOR REVOLVERSCHOTEN GEDOOD Maandagavond, ongeveer 7 uur, heeft zich aan de haven te Geertruidenberg een drama afgespeeld, dat een 47-jarigen oppassenden vader van 9 kinderen het leven kostte. De eigenaar van 't sleepbootje „Teun- tje", de weduwnaar van Str. uit Raams- donksveer, werd door den 23-jarigen B. met revolverschoten, gelost op zeer kor ten afstand, zoodanig gewond, dat hij gedurende het transport naar het zie kenhuis te Geertruidenberg overleed. Het slachtoffer van Str., eigenaar van het sleepbootje, heeft als kapitein op zijn boot den ongeveer 36-jarigen F., ter wjl hj zelf als machinist op de boot werkzaam is. Ze lagen met de boot in de haven van Geertruidenberg. Toen zj gisteravond te ongeveer 7 uur zich in een café aan de haven bevonden ontmoetten zij daar BI. Sr., die met beide ruzie zocht. De kapi tein F. maakte hieraan een eind, door B. buiten de deur te zetten. Toen v. Str. en F. even later het café verlieten om naar de boot te gaan, stond B. buiten te wachten en viel opnieuw beide schip pers lastig. S. wierp daarbj B. van zich af. B. Jr., die gehuwd is en vader van één kind, zag op ongeveer 50 m. afstand van zijn woning staande, dat zijn vader vech tende was met beide mannen. Hj haalde in zijn woning een geladen revolver en liep op de mannen af. Op een afstand van ongeveer 2 m loste hj een viertal schoten, waarvan er drie v. Str. doode- ljk verwondden. Ook kapitein F. werd door een kogel in den schouder getrof fen, doch niet ernstig. Van S. F. en B. stonden allen gunstig bekend. Het drama bracht de geheele buurt in opschudding. Spoedig was de politie ter plaatse. B. Jr werd gearresteerd. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. GRONINGSCH SCHIP BIJ DE ENGEL- SCHE OOSTKUST GERAMD. Het zonk onmiddellijk; bemanning gered Het Nederlandsche schip „Wocana" van de reederj Smit uit Groningen is ergens aan de Engelsche oostkust ge zonken. Het schip, dat zich van Vlis singen op v/eg bevond naar een En gelsche haven en Zondag was vertrok ken, werd tegen middernacht geramd door een Engelsch schip. De „Wocana", die met volle lichten voer en dus ge- makkeljk rnoet te zien zijn geweest, ontdekte lie' Engelsche schip te laat. Hoewel men nog poogde uit de vaart van het groote schip te komen, slaagde men hierin niet. De kapitein, de heer Frans Tuil uit Groningen, en de matroos H. Borg, eveneens uit Gronin gen, bevonden zich op het dek. Zij ver telden dat de „Wocana" midscheeps aan bakboordzijde werd getroffen. Het was een geweldige klap, zoo vertelde kapitein Tuil ons. Hooren en zien ver ging. We konden niets anders doen dan de overige leden van de bemanning waarschuwen, die zich beneden in het schip bevonden. Gelukkig waren zij reeds gekleed, daar zij op het punt stonden de wacht van ons over te ne men. De stuurman, J. W. Hendriks uit Overschild, en de beide martrozen S. van Ham uit Vlissingen en J. Geenhuizen uit Putten (Overijsel), slaagden erin eenige kleedingstukken bijeen te zoeken, alvorens ze naar de reddingboot vluchtten. Het schip zonk onmiddelljk. De overlevenden werden opgenomen door het schip en aan land gezet. SCHEVENINGSCHE LOGGER GEZONKEN. In Duitsch verboden gebied. We hebben dezer dagen gemeld, dat men in Scheveningen ongerust werd omtrent het lot van den daar thuis be hoorenden logger „Bep" Sch. 15, schip per Klaas Pronk. Het schip, dat eigendom is van de reederj J. J. van der Toorn, had verle den week Maandag binnen moeten val len, doch na 11 April had niemand er iets van gehoord. In die omstandigheden wendde de reederj zich tot het departement van Buitenlandsche Zaken, dat daarop naar de mogeljke verbljfplaats van den log ger een onderzoek heeft ingesteld. Als gevolg hiervan is thans op het departement van den consul te Emden bericht binnengekomen, dat het vermis te schip in het Duitsche verboden ge bied is gezonken. De bemanning is ge red en zal te Wesermünde worden ge hoord. Maatregelen tot vrijlating zjn tot dus verre niet getroffen. Kind in een sloot ge raakt en verdronken. Gis termiddag is te Sneek het 31/e-jarig dochtertje van de familie Alkema bj het spelen achter het ouderijk huis in een sloot geraakt en verdronken. De minister van financiën heeft inge steld een commissie van advies omtrent de werkwijze van het Rijksinkoopbureau. Tot lid en voorzitter van die commissie is benoemd mr A. I. M. J. baron van Wjnbergen, voorzitter van den Midden- standsraad en tot leden, J. Bakker, ad ministrateur bj het departement van fi nanciën; ir G. J. Braat, lid van de com missie van toezicht op het Rijksinkoop bureau; E. J. M. Stumpel, lid van den Middenstandsraadir E. C. Verschoor, directeur van het Rijksinkoopbureau; H. Wierenga, lid van den Middenstands- raad: BELEEDIGING VAN EEN MINISTER. In een artikel van „Nationale Dagblad". De Hooge Raad heeft behandeld een cassatieberoep van Mr M. M. R. van T., die in hooger beroep, bj bevestiging van een vonnis der rechtbank te 's-Graven- hage door het hof aldaar is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf vooiw. en f 200 boete wegens het schrijven in „Het Nationale Dagblad" van een artikel, dat beleedigend was voor den toenmaligen minister van defensie, Dr J. J. C. van Dijk. De advocaat-generaal concludeerde tot verwerping. Arrest 29 April. WAAR DE HOOGST GEMIDDELDE INKOMENS EN VERMOGENS PER INWONER WORDEN AANGETROFFEN. In de derde aflevering van het maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek worden over de jaren 1934-1935 tot en met 1938-1939 eenige gegevens ge publiceerd betreffende de inkomens en vermogens voor de 42 economlsch-geogra- fische gebieden, waarin ons land kan worden verdeeld. Uit deze cijfers blijkt, dat het gemid delde belaste inkomen per inwoner van 1934-1935 op 1935-1936 en van 1935-1936 op 1936-1937 slechts weinig is gestegen voor 4 gebieden, terwijl verder stijgingen wor den waargenomen voor 1936-1937 op 1987- 1938 in 19 en van 1937-1938 op 1938-1939 in 41 gebieden. Het gemiddelde inkomen per inwoner over 1938-1939 is in 10 gebieden hooger dan over 1934-1935, terwijl zulks voor het gemiddelde vermogen per inwoner het geval is in 26 van de 42 gebieden. De hoogste gemiddelde inkomens per inwoner worden over 1938-1939 aangetrof fen In de gebieden 's-Gravenhage en om streken (f597); da duinstreken in mid den en Zuidelijk Noord-Holland en in Zuid-Holland (f 547) en Het Gooi en Oos telijk Utrecht (f536). In 3 gebieden ligt dit gemiddeld bedrag tusschen f 400 eri f 500, in tien gebieden tusschen f 300 en f400, in 16 gebieden tusschen f200 en f 300 en in 10 gebieden tusschen f 100 en f200. Het laagste bedrag komt in het ge bied der Drentscho veenstreken voor (f126). De hoogste gemiddelde vermogens per inwoner worden over 1938 1939 aangetrof fen in de gebieden het Gooi en Oostelijk Utrecht ff3464), 's-Gravenhage en om streken (f3273), de duinstr.eken in mid den- en Zuidelijk Noord-Holland en in Zuid-Holland f2802) en de Noord-Gro- ningsche bouwstreek f2303). In 3 gebie den ligt dit gemiddelde bedrag tusschen f 1500 en f 2000, in 18 gebieden tusschen f 1009 en f 1500 en in 16 gebieden tusschen f 500 en f 1000, terwijl alleen voor de mijn streek in Limburg een nog lager gemid delde gevonden wordt (f 349). NIEUWE REGELING VOOR BETA LING VAN COLLEGEGELDEN. Minstens drie, hoogstens vijf Jaar. Minister Bolkestein heeft de ontwor pen regeling in zake de betaling van col legegelden door studenten aan de uni versiteiten en de Technische Hooge- school, waarbij voorgesteld werd het aantal jaren, gedurende welke college geld zou moeten worden betaald, vast te stellen op vijf en tegelijkertjd het jaar- ljksche collegegeld te verhoogen van f 300 tot f 350, vervangen door een re- gei ing, waai bij rekening wordt gehou den met de verschillen in studieduur, welke zich in de onderscheidene studie richtingen voordoen. Dn molster atelt. thans voor, dat min stens gedurende drie cn hoogstens ge durende vjf achtereenvolgende jaren collegegeld betaald moet worden. Bj Konlnkl jk Besluit zal binnen deze gren zen voor Iedere faculteit en studierich ting .het aantal jaren worden vastge steld. Het collegegeld zal f 325 per jaar bedragen, welk bedrag in bjzondere ge vallen in twee termjnen mag worden voldaan. De minister vreest niet, dat aanne ming van het gewjzigde ontwerp tot vermeerdering van het aantal studen ten zal leiden. Van verlaging of van ver hooging van belang der in totaal ver schuldigde collegegelden is immers geen sprake. Aanvaarding van de voorgestelde re geling zal tot gevolg kunnen hebben, dat de studenten in alle studierichtin gen veel mindef aanleiding zullen heb ben zich gedurende enkele jaren aan de inschrjving te onttrekken. De intensieve bestrjding van het ge vaar, dat het optreden van den colorado kever voor onzen tuinbouw beteekende, is niet geheel zonder succes gebleven. Zoo heeft Duitschland voor 1940 de beperkende bepalingen, die in verband met het colorado-gevaar waren vastge steld, opnieuw bekend gemaakt en daar bj eenige verbeteringen voor onzen ex port toegelaten. Met name geldt dit voor den export van sla en spinazie. Deze producten mochten na 30 April niet meer worden ingevoerd uit een ge bied, gelegen ten Zuiden van de ljn NoordwjkDinxperlo. Deze grens nu is belangrijk naar het Zuiden verlegd; zj loopt thans over het Haringvliet en de Waal. Bj de zeer vele tegenslagen, die onze tuinbouw in don laatsten tjd te verduren heeft, is deze verbetering, waarvan niet in de laatste plaats het voortreffeljke werk van den Plantenziektenkundigen Dienst oorzaak is, dubbel welkom. Woensdag 24 April 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. NCRV-uitz. 6.307.00 Onderwjsf. voor de Scheepv. 8.00 Ber. ANP. 8,05 Schriftl., medita tie. 8,20 Gram. (9.309,45 Gelukw.). 10.30 Morgend. 11,00 Gram. 11,15 Ens. v. d. Horst. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Ber. ANP. 12,35 Gram. 1,00 Celesta- ens. en gram. 2,00 Gram. 2,15 Zang met piano en gram. 3,00 Chr. lect. 3,30 Pia no-kwartet „Die Haghe" en gram. 4,45 Felicit. 5,00 Voor de jeugd. 5,455,55 Gram. 6,00 Land- en Tuinbouwcauserie. 6,30 Taalles en techn. onderr. 7,00 Ber. 7,15 Kamermandoline-ensemble Hilver sum en gram. 8,00 Ber. ANP, intern, overz., herh. SOS-ber. 8,20 Utr. Sted. orkest en solist. (9,159,45 Causerie over Antwerpen.) 10,25 Ber. ANP, act. halfuur. 10,55 Gram. Ca. 11,5012,00 Schriftl. HILVERSUM H. 301,5 M. VARA- uitz. 10,00—10,20 v.m. VPRO. 6,30—7,00 RVU. 7,30—8,00 VPRO. 8,00 Ber. ANP, gram. 9,30 Keukenpr., 10,00 Morgenw. 10,20 Voor de vrouwen. 10,50 Voor arb. in de continu-bedr. 12,00 Gram. 12,15 Orgel (opn.). 12,45 Ber. ANP. 1,001,4b VARA-orkest. 2,00 Handwerkles. 2,30 Gram. 3,00 NVV-uitz. voor de vrouw. 3,15 Voor de kinderen. 5,306,00 Zang en orgel. 6,05 De Ram blers. 6,30 Causerie „Wat is Materie?" 7,00 VARA-Kalender. 7,05 Felicit. 7,10 Koorzang. 7,30 Bijbeivertell. 8,00 Herh. SOS-ber. 8,03 Eer. ANP, VARA-Varia. 8,15 Gram. 9,00 Radiotooneel. S.30 Gram. 9,40 VARA-orkest. 10,10 Rosiau-orkest. 10,40 Med. vraagbaak. 11,00 Ber. ANP. 11,1012,00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Voor het Noorden droog warm weer, behoudens eenige kans op onweer, ge- deelteijk bewolkt, meest matige O, tot Z. wind. Voor het Zuiden aanvankelijk warm, later toenemende bewolking met kans op regen of onweer, daling van tempe ratuur en ruimen van den wind. Stand van hedenmiddag 3 u Licht op voor fietsers; Woensdag 7 u. 39 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6