Het streekplan Walcheren. Binnenland Kerknieuws Uit Luchtgevechten boven België. Sombere taal in de Vereen. Staten. Recherche spoort haard van communistische actie op. Ouderlingen-conferentie. Woningen, die noodig zullen zijn. Het vreemdelingen verkeer. - Behoud van natuurschoon. - Het wegenvraagstuk verwijderd bij het kleine eiland Rams- kari, dus de territoriale wateren, toen de Duitsche bommenwerper plotseling om laag dook en zonder eenige waarschu wing van zeer geringe hoogte het vuur opende. De kogels sprongen over het ge- heele dek van het scheepje en de vis- schers zochten dekking. PARACHUTISTEN IN ZWEDEN GELAND? De militaire autoriteiten in de pro vincie Norrbotten hebben bericht ont vangen, dat in Zweden paracute-troepen zouden zijn gedaald. GEEN DUITSCHE SOLDATEN OVER DE ZWEEDSCHE GRENS. Het Zweedsche Ministerie van Buiten- landsche Zaken heeft categorisch ont kend, dat 600 Duitsche soldaten over de Zweedsche grens nabij Narvik zouden zijn gekomen. DUITSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Van officieele Belgische zijde wordt medegedeeld, dat Maandagochtend een Duitsch vliegtuig en drie Fransche vliegtuigen, welke het achtervolgden, tot boven Belgisch grondgebied zyn doorgedrongen en naby Neufchateau een gevecht hebben geleverd. Het Duit sche toestel stortte neer en een der in zittenden werd gedood, terwijl er twee gewond werden. De machine is volko men vernield. Wederom zyn buitenlandsche vliegtui gen herhaalde malen boven het Belgi sche grondgebied verschenen. Twee hunner konden worden herkend, zy wa ren van Duitsche nationaliteit. De Bel gische afweermiddelen kwamen in actie. WEER VERLOVEN IN BELGIë. De verloven in het Belgische leger zijn tot zekere hoogte weer ingevoerd. Vice-admiraal Joseph K. Taussig heeft in de Senaatscommissie van marine me degedeeld, dat hij een oorlog tusschen de Vereenigde Staten en Japan onver mijdelijk acht. Hij beschuldigde Japan ervan, de si tuatie in het Verre Oosten te vertroe belen als voorspel van een program van veroveringen waarbij de Philippijnen, FranschIndo-China, Nederlandsch I n d i en andere gebieden het slacht offer zouden worden. De vice-admiraal zeide, dat de premier van Japan dit program reeds op 25 Juli 1927 aan den keizer heeft voorgelegd. Taussig verklaarde ervan overtuigd te zijn, dat zijn beweringen juist zijn, of schoon de Japanners dit ontkennen. Een toespitsing van den Europee- schen stryd zou een uitbreiding van de Europeesche conflicten naar het Verre Oosten tengevolge kunnen hebben, zoo dat een „tweede wereldoorlog" zou ont staan. De „Association" is van meening dat er weinig kans bestaat op een rege ling van de tegenstrijdige belangen in het Verre Oosten, indien de Europee sche oorlog zich uitbreidt. Zoo lang dit echter niet het geval is, blijft de mogelijkheid van een regeling van den toestand in het Verre Oosten bestaan. ARRESTATIE VAN 74 PROPAGANDISTEN. De Fransche veiligheidspolitie is over gegaan tot de arrestatie van 74 commu nisten in de Westelijke voorsteden van Parijs. Deze maatregel is gevolgd op de arres tatie van den oud-burgemeester van St Georges-Villeneuve, Janin. Janin was door Moskou speciaal belast met de or ganisatie der revolutionaire propagan da in het district Parijs. Aan de hand van bij Janin gevonden documenten heeft men een geheime organisatie ontmas kerd, die talrijke vertakkingen had in be langrijke fabrieken, welke voor de defen sie werken. Binnenkort zou men ook een dagelijks communistisch krantje gaan uitgeven. VLEESCHLOOZE DAG IN BELGIë. De Belgische kabinetsraad heeft be sloten, den verkoop van vleesch op Maandag te verbieden. Deze maatregel zal van Maandag a.s. af van kracht wor den. De Minister van Arbeid heeft den raad een uiteenzetting gegeven van de omstandigheden, waarin een nationaal solidariteitsfonds zou moeten worden opgericht. NOTARIAAT. Aan H. G. W. Koolhaas is op zijn verzoek, met ingang van 25 April eer vol ontslag verleend als notaris te Heerlen. STIJGEND AANTAL COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMSTEN. Volgens de dezer dagen verschenen jaarstatistiek over 1939 van de collec tieve arbeidsovereenkomsten, een uit gave van het Centraal Bureau voor de Statistiek, is na de inzinking in de crisisperiode na 1930, in de laatste jaren wederom een gestadige stijging waar te nemen van het aantal arbeiders werk zaam onder de bepalingen van collec tieve arbeidsovereenkomsten. Vooral in den land- en tuinbouw ziet men in dat opzicht een flinken aanwas, daar de landbouwcrisiswetgeving sti- muleerend werkt op het sluiten van collectieve contracten. DE MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN NAAR DRENTE EN GRONINGEN. De Minister van Sociale Zaken zal heden en Woensdag a.s. een bezoek brengen aan de provincies Drente en Groningen, teneinde verschillende objec ten van werkverruiming te bezichtigen en tevens den arbeid in oogenschouw te nemen van de Centrale vereeniging voor den opbouw van Drente. De com missarissen der Koningin in de genoem de provincies zullen den Minister bij den tocht van voorlichting dienen. Rug?1*11 fteidende Vvun aP® ai-kii L pijnen V ijven letldenvlug Arties Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Winsum, A. Veld kamp te Tolbert. Naar Vlaardingen, A. J. van Rhjjn te Oppenhuizen. Bedankt voor Heerlen, G. L. Bouman te Hardenberg. Geref. Kerken. Beroepen te Harlingen, C. P. Boodt te Leerdam. Te VleutenDe Meern, G. Reyenga cand. te Hoogeveen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Almelo, J. M. Visser te Midwolda. Hulpprediker. De heer W. C. P. d e n B o e r te Zierikzee, thans hulppr. bij de Geref. Kerk te Bodegra ven, heeft voor een benoeming tot hulp prediker te Montfoort bedankt. Afscheid en intrede. Naar wij vernemen is Ds Gijsb. Leene voornemens op 19 Mei a.s. afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Baar- 1 a n d. De bevestiging en intrede te Z i e- r i k z e e is bepaald op Zondag 2 Juni. Als bevestiger hoopt op te treden Ds G. Leene te Stadskanaal. HERDENKING DR H. KAAJAN. De Generale Synode der Geref. Kerken die te Sneek vergadert, heeft gisteren haar zitting in comité generaal onder broken met een korte openbare zitting ter herdenking van het verscheiden van een harer leden, Dr H. Kaajan te Utrecht. Onder de aanwezigen waren enkele familieleden van den overledene. Van de zijde der Sneeker gemeente was er groo- te belangstelling. De voorzitter van de Synode opende de zitting met gebed en het voorlezen van Psalm 90. Vervolgens hield Spr. een toespraak waarin hij uiting gaf aan het verlies van Dr Kaajan die nog de vorige week met de Synode vergaderde. Wel liet zijn gezondheidstoestand den laatsten tijd te wenschen over, maar dit verhinderde hem niet aan de werkzaamheden deel te nemen en zich het voorzitterschap van een belangrijke commissie te laten welgevallen. Spr. trok een parallel tusschen dit verscheiden en dat van Dr de Moor tij dens de Synode te Assen in 1926. Hij betuigde Mevr. Kaajan en haar kinde ren het meeleven der Synode en sprak ook een woord van deelneming voor de kerk van Utrecht die den nestor van hare predikanten verloor. Aan de hand van het voorgelezen Schriftgedeelte wees Spr. voorts o.m. op de vergankelijkheid van dit leven. De zitting werd daarna ten teeken van rouw geschorst. De teraardebestelling .van den overle dene zal a.s. Vrijdag te Utrecht plaats hebben. De Synode zal trachten Don derdag met haar arbeid gereed te ko men, teneinde de leden gelegenheid te geven de begrafenis by te wonen. Heden werd te Goes de jaarlyksche conferentie van ouderlingen der Geref. kerken in Zeeland gehouden, die ook nu weer druk was bezocht. De voorzitter, de heer F. D. G. Prins te Vlissingen verwelkomde na de gebruikelyke opening de aanwezige pre dikanten en ouderlingen, speciaal de beide adviseurs ds E. Beukema te Nieuwdorp en ds G. van Heiningen te Wolf aartsdijk. Daarna herdacht spr. wijlen den heer Dees te Geersdijk, die zoovele jaren zit ting had in het comité. Vergaderingen, als deze, kunnen, al dus spr., in dezen tyd niet worden ge mist. Gods werk moet voortgaan, waar alles wankelt. De kerk moet haar ar beid en activiteit verdubbelen en de heerlijkheid van haar Koning belijden. Het licht van Gods Woord moet stralen in deze dikke duisternis. Laat Christus ons by Zyn komst arbeidende in Zyn dienst vinden. Nadat de secretaris, de heer C. Douw, de notulen der vorige conferentie had gelezen en de penningmeester, de heer F. Caan financiëel verslag had uitge bracht, sprak de heer W. A. v a n W ij k te Wolfaartsdyk, over Kerkelijke zorg voor onze Jeugd. In de eerste plaats wees spr. op de noodzakelijkheid van die zorg. En dat wel voor de jeugd allereerst, omdat naar haar vooral in onze tijd van alle kanten gegrepen wordt. Maar ook voor de kerk zelve, die alles in te spannen heeft, om haar jeugd niet te verliezen. In de tweede plaats werd de grond slag voor dat werk aangegeven, be staande van de zijde der jeugd in den doop van de kinderen des verbonds, die aldus in en bij de kerk behooren. En van de zyde der kerk in haar roeping voor de lammeren der kudde, nooit af te scheiden van die kudde zelf. Ten derde werd gewezen op de uitvoe ring van die kerkelijke zorg. Die komt uit allereerst in de prediking, waarby de jongeren niet mogen worden vergeten of achtergesteld by de ouderen. Verder in het catechetisch onderwys, dat wel zeer in het byzonder het voornaamste jeugdwerk der kerk mag worden ge noemd. En eindelyk in het huisbezoek, dat ook voor een niet gering deel de jeugd der gemeente geldt, met al haar vragen en nooden. In de vierde plaats werd de aandacht gevestigd op nog anderen, evenzeer noo- digen arbeid in die kerkelijke zorg. Daar- by werd gewezen op de noodzakelijkheid en den zegen der jeugdvereenigingen op ons terrein en de behoefte aan der ouderlingen steun daarbij. Al werd niet noodig geacht, een bepaalden jeugd- ouderling en een jeugd-deputaat aan te stellen, toch moet het werk van zoo iemand wel verlicht worden door alle ambtsdragers en geloovigen. Ook op de zorg voor den omgang van onze jongens en meisjes werd gewezen; en op de lec tuur, waarbij een Christelijk dagblad eisch is en on-Christelyke lectuur dient vermeden te worden. Ten vijfde werden nog eenige moeilijk heden in de kerkelyke zorg voor de jeugd besproken, en wel ten opzichte van de onwilligen of indifferente jeugd; en van doopleden, die op den aangewe zen leeftijd, maar niet tot belijdenis des geloofs komen; en van de dusgenaamde ontspanningsvereenigingen, die soms een gevaar kunnen vormen voor onze K.V. en M.V. en J.V. Tenslotte werd gewaagd van den rijken zegen, die in de kerkelijke zorg voor onze jeugd is gelegen, zoowel voor de jeugd zelve als voor de kerk in het heden en in de toekomst. Aan de bespreking namen deel de heer en de Bruin, Brakman, Vingerling, Boon, v. d. Wal, de Putter, Meyers en ds v. Heiningen. Referent beantwoorde daarna de sprekers. Aan zyn antwoord ontleenen wy het volgende Het is noodig, dat de ambtsdragers in de eerste plaats de jeugd in de ge zinnen bearbeiden. Gewezen moet wor den op de verantwoordelijkheid van de ouders. De ambtsdragers moeten letten op leer en wandel van ouders en jeugd. Wanneer daaraan iets ontbreekt, moet de arbeid te intensiever zijn. Spr. wijst op de bezwaren, die er zijn tegen het catechiseeren van brs. ouder lingen. Wel is noodig, dat wordt toege zien, dat er zoo weinig mogelijk verzuim is in het bezoek van de catechisaties. Dikwijls is er te weinig belangstelling in de gezinnen. Dan is ook noodig onze aandacht aan zulke gezinnen in 't bij zonder te schenken. Wat de verloving betreft ook hierop moet toegezien worden. De roeping van den ambtsdrager is om hier zoo veel maar eenigszins mogelijk is de zaken in de goede richting te leiden. Wat de lec tuur betreft moet gelet worden op Chr. dagbladen en op de andere lectuur voor de jeugd. Spr. houdt vol, dat predikanten er zooveel mogelyk in de prediking reke ning mee moeten houden, dat ook de jeugd in de kerk aanwezig is. Spr. zet uiteen hoe het verband tus schen de jeugdvereenigingen en het kerkelyk instituut z.i. moet zijn. In de middagvergadering sprak ds H. A. Wiersinga te Leiden over Tegenwoordige huwelijksvragen. Na er eerst op gewezen te hebben hoe het huwelijksleven in onzen tyd op gevaarlijke wijze wordt bedreigd door theorieën en practyken, die tot ruïnee ring van onze samenleving kunnen leiden en het geloofsleven geweldig kunen kneuzen, wyst spreker er op, dat de kerk met Gods Woord in de hand hiertegen stelling heeft te ne men, zooals door de classis Den Haag van de Geref. Kerken is uitgesproken: „De kerk late het licht van Gods Woord vallen op de heiligheid en den rijkdom van het huwelijk en op het ver derfelijke van de anticonceptioneele le vensbeschouwing. De ambtsdragers doen dit in deemoedige houding en op kiesche wijze in den dienst des Woords en bij het gewone huisbezoek bij hare leden." In verband met de omgang tusschen jongens en meisjes, met vastgeloopen huwelijken en met het vraagstuk der ge boorteregeling trekt spr. enkele richtly- nen, waarnaar ambtsdragers in dezen hebben te handelen. Wat betreft de tegenwoordige omgang tusschen jongens en meisjes wordt ge wezen op kampleven, wandelclubs, ge mengde baden, enz. Sterk wordt geaccentueerd dat wy als zielszorgers eerst moeten inkomen in de zware moeiten, die onze jeugd midden in het zwoele moderne leven heeft te door staan. Eerst wie met innerlijke barmhar tigheid over hun nood bewogen is, kan de jeugd behoorlijk ambtelijk verzorgen. Daarna werd uiteengezet op welke wijze wij met het Woord Gods onze jeugd in dezen moeten voorlichten. Vooral ook werd de nadruk gelegd hoe men in de ambtelijke verzorging der jeugd de ouders heeft op te wekken, in dezen voor hun grooter wordende kinderen tot een voorbeeld te zijn. In betrekking tot z.g. vastgeloopen huwelijken merkte Spr. op, dat hoewel in onze kerken echtscheidingen nog tot de uitzonderingen behooren, dit niet wil zeggen, dat er niet vele huwelijken vol komen uit elkaar liggen en er wanver houdingen zijn tusschen man en vrouw. De oorzaak hiervan ligt vaak in 't licha melijke samenleven, wat nader wordt uitgewerkt. De kerk heeft ook in dit opzicht in haar zielszorg een groote taak. Voor geloovigen is er altyd een op lossing. Op huisbezoek moet men dè.t op den voorgrond stellenhoe verworden de verhouding ook is, in Christus is over winning mogelijk. Zonder ais een soort dweepers of onwerkelijkheidsmenschen in een abstracte sfeer buiten de nuchte re werkelijkheid te gaan staan, terdege de groote bezwaren onderkennende, moet de ambtsdrager naar Gods Woord blij ven zeggen: er is in Christus genade, die niet alleen onze schuld vergeeft, maar ook ons huwelijksleven kan en wil ver nieuwen. In het derde deel van zijn referaat sprak Ds W. over geboorteregeling. De ouderlingen werden gewaarschuwd in dezen niet al te gemakkelyk en te spoe dig met hun oordeel klaar te staan. Na er op gewezen te hebben wat naar Gods Woord het wezen en het doel van het hu welijk is, werd in den breede gehandeld over drieërlei middel geboorten te re gelen: het gebruiken van anti-conceptio- neele middelen; de volstrekte onthou ding; de periodieke onthouding, het z.g. Oginoïsme. Bij elk van deze werd aange toond welke richtsnoeren we hierbij heb ben aan te wenden en werden aan de ouderlingen voor hun ambtswerk advie zen gegeven. De aanleiding tot het opstellen van een plan was hoofdzakelijk de leelijke, onpractische en dure lintbebouwing, het overal verryzen van zomerwoningen, de noodzaak van verbetering van verkeers wegen in streekverband te zien en de be hoefte tot samenwerking bij de opstel ling der gemeentelijke uitbreidingsplan nen. Het doel is dus samenwerken in streekverband op het gebied van wonen, werken en ontspanning. Dus werd over eenkomstig art. 45 der Woningwet een commissie samengesteld, bestaande uit vertegenwoordigers der 19 gemeenten, die onder goedkeuring van Gedep. Sta ten later de definitieve plannen moet sa menstellen. Het werk van sub-comité's en deskun digen, de heeren Ir D. Roosenburg te 's Gravenhage en Jhr Ir J. de Ranitz te Middelburg, is tot een rapport ver- eenigd, welks conclusies kunnen dienen als richtlijnen. De „servey", d.i. de stu die der deskundigen, is gegrond op den stand der bevolking en de te verwachten wijzigingen, afgezien van oorlogen, ram pen enz., in de eerstvolgende 40 jaren, dus voor één generatie. De grootte der bevolking hangt nauw samen met de economische ont wikkeling. Toename van industrie blijft onwaarschijnlijk en de intensiveering van land- en tuinbouw hangt af van de internationale toestanden. Om dezelfde reden kwijnt de visscherij. Ook blijft het vreemdelingenverkeer vrijwel con stant. Dus is toenemende welvaart niet te verwachten! Bij normale conjunctuur zal het ver trek naar „Holland" vanuit de steden, de randgemeenten (St. Laurens, Koudeker- ke en O. en W. Souburg) en de landelyke gemeenten normaal doorgaan, zonder den groei der bevolking op te vangen. De groei der randgemeenten door meer dere vestiging, zal na een 10-tal jaren wel tot staan komen. Al is het vertrek op het platteland het grootst, door wei nig werkgelegenheid, ook dit wordt dich ter bevolkt. Zoo is te verwachten, dat de totale Walchersche bevolking in 1980 rond de 80.000 zal zyn en allen zullen op het eiland zelf werk en woning moe ten vinden. Als wij nu weten, dat er op het plat teland hier en daar gebrek aan wonin gen is, dat er een gemiddelde jaarlijk- sche toename van het woningaantal van plm. 360 wordt becijferd en een 20 pet. der oude woningen moeten worden ver nieuwd, zoodat een reserve van 2 pet. wordt verkregen, is het niet te verwon deren dat de maximale nieuwbouw in 40 jaar op 50 pet. wordt geschat. Deze ko men natuurlijk hoofdzakelijk in de kom men der gemeenten. Het aantal hofste den is 38 pet. van de verspreide wonin gen en met het oog op de splitsing der bedrijven, die echter niet zoo sterk is als gewoonlijk gedacht wordt, zou 40 pet. van den verspreiden nieuwbouw hof steden moeten zyn. Eigenaardig is wel, dat zoowel in de landelyke gemeenten als in de steden plm. 9 pet. der huizen winkelwoningen zijn, doch in de randgemeenten is dit, door het winkelen in de stad, slechts 4 5 pet. Dat het welvarende platteland een sprookje is blijkt hieruit, dat 72,5 pet. van de gezinshoofden in de landelijke ge meenten minder dan f 1000 per jaar in komen heeft. In Middelburg zijn de cij fers iets beter en in Vlissingen het gun stigst. Dus moeten in de landelyke ge bieden 65 pet. der woningen inclusief den grond hoogstens f 2000 kosten, in Mid delburg 50 pet. der woningen en in Vlis singen 25 pet., voor de randgemeenten is dit 40 pet. Hierbij komt, dat er voor arbeiders, die slechts halr hun bestaan vinden in den landbouw, groote behoefte is aan huizen met een flink stuk grond. Er dient voor gezorgd, dat 50 pet. der be woners der kommen hiervan kunnen pro- fiteeren. Al laten we de behuizing van beter gesitueerden buiten beschouwing, wat een groote taak ligt hier voor de over heid. Ook zullen de kinderen, zoowel in de stad als op de dorpen behoefte hebben aan speelweiden. De sportvelden dienen gecentraliseerd, zoodat ze voor meer dan één kleine gemeente dienen. Ook bestaat er op vele plaatsen behoefte aan een ver- eenigingsgebouw. Een 3500 arbeiders vinden een bestaan in de industrie. Wanneer de werkgele genheid voor het bevolkingsoverschot tot 1980 constant aanwezig blyft, zal de industrie zich, zonder toevoer van ar beidskrachten van elders, nog met een goede 20 pet. kunnen uitbreiden, mits tijdige scholing of herscholing der ar beidskrachten plaats heeft. Verwacht wordt, dat de bevolking der landelyke gemeenten sterk zal toenemen, met splitsing der bedryven en onecono mische verkaveling tot gevolg. Vergaan de intensiveering van land- en tuinbouw of industrialisatie van het platteland door kleinere fabrieken lijkt onmogelijk, wegens gebrek aanafzet. Dus zal dalende welvaart het meest waarschijnlijk zyn. Herverkaveling wordt steeds meer noodzakelijk. De visschery is en blyft kwijnend. Het vreemdelingenverkeer is vrijwel con stant (over een eenigszins lange periode berekend) en kan nooit hoofdmiddel van bestaan voor de geheele bevolking wor den. De streekplancommissie zal bepaal de terreinen tot recreatiegebied, bosch, natuurmonument enz., moeten bestem men en tevens zorgen voor een net van rijwiel- en voetpaden door vroon, dui nen en landerijen, met behoud van de be staande voet- en kerkepaadjes. Ook het behoud van landschaps- en stedenschoon is hier van groot belang, evenals de ver betering van de landwegen, met begrip voor hun karakteristiek schoon. De bouw van zomerwoningen is 'tbest te concen- treeren in kernen, zoodat duinen en bos- schen, voorzoover nog niet bebouwd, on aangetast blijven. Nieuwe wijken by de oude steden dienen er harmonisch bij aan te sluiten. Bij den aanleg van nieuwe wegen rekene men zooveel mogelijk met het landschapsschoon. Zoodat het nieu we met het oude vergroeit en Walcherens schoon in stand blijft. Een verkeersweg onder langs de dui nen is uit het oogpunt van vreemdelin genverkeer ongewenscht, maar wel is verbetering van de verbinding Veere Oostkapelle noodig. Ook bestaat behoef te aan voldoende parkeerplaatsen. Verschillende verkeersstellingen toon den duidelijk het bezwaar van de telkens parkeerende groente- en melkkarren bij lintbebouwing. Voor het doorgaand ver keer blijft een weg Sloedam-Nieuwland- Vlissingen-stad gewenscht met goede zij- verbindingen naar Vlissingen-Haven en naar Middelburg. Tevens is er groote behoefte aan een goede verbinding in of rond Middelburg van den Nieuwland- schen weg met den Noordweg en van on derlinge verbinding van de buitenwegen rond Middelburg. De weg rond Walche ren dient verbeterd te worden en aan sluiting te krijgen van goede wegen in het centrum (Aagtekerke, Grijpskerke, Meliskerke). Ook de verbinding Arne- muiden-Veere verdient de aandacht. Gelukkig zijn er op Walcheren reeds veel goede verharde wegen. Behoudens de bestaande, die zoo noodig verbeterd kunnen worden, is er behoefte aan goede rijwielpadenVeere-Oranjezon-Domburg, Ritthem-Nieuwland, Arnemuiden-Middel- burg en Koudekerke-Souburg. Van de aanbevolen publieke voorzie ningen zijn er verschillende in studie of behandeling. Nog 9 gemeenten beschik ken niet over waterleiding. Voor afgele gen hofsteden zal de aansluiting nog wel lang bezwaarlijk blyven. Maar meer ge bruik van waterleiding geeft meer riool water. Dus is voor alle kommen een cen traal rioleeringsstelsel gewenscht, met gebruik van centrale zuiverings-instal- laties. Samenwerking van verschillende gemeenten is ook hier gewenscht en ook goed mogelijk. Het huisvuil is ook altijd een moeilijk heid. Uit hygiënisch en moreel opzicht t- (voddenraper^ al gewenscht. re het geheel dan den afval oven in 't mid moeten brengt ker-installatie; nancieele en t( de verwezenlij is een studiecc Van groot het landschap cheren geen maar 't is tocl denschoon de geboomte zoo laten. Men di deelten in bes de duinterreii trische uitbrei te vermijden i: kapelle, de b schen Westka] polder, de ku: de wallen va ruïnes van H alle vluchtheu weg van Midc nog aanwezige lyke. De verbindi: den met het a perken tot de gangen tot toe In het bover hoofdzaken ui cijfer- en str gebracht. Men er een groot meenten, proi lieren kunnen om te komen t ting, regeling dering der we op economise! de industrialis bodemproduct internationaal harte, dat de dat dit moge gelegen tussch bevolkte land evenals in vro< deel kan kryg en den wereldh MirVWJBlI BIJZON! I Burger Pro propaganda-av leiding van er aan herinn dit instituut, grenzen wil b worden. Adjudant P rige uiteenzet! doel, de begin: den B.V.L. en militairen op hoefte is aan Spr. beantwoc vragen. Na hët vert films sprak d op de gevaren gen. Met kien zich om den Tijdens de tal aanwezigei B. V. L. VLISSINGE1 Vergadi Gisteravond het Algemeen Comité voor d en geestelijke de militairen vergadering, ds J. J. Hietk ling van het n.l. gelden in wanten voor houding van huizen, het oi voor de milit ontwikkeling ongeveer 25 (vrouwenbond! vereenigingen, medewerking 1 lende comité's de werkzaam) voor te bereic De collecte in de week GOES. W. Kake Een man, di ook in geheel vooral in het groote bekendl is gisteren ov< De heer W. colleges en bei plaats innam, hy geruimen t Deze vriend begaafde man ne sympathie vloed had hij door oratoris te danken aan aan hij op kal tuigende wijze ven. Vooral in gelegenheden De heer K 1872 te Goes 67-jarigen leef voorzitter var „Dinteloord",

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2