Openbaar en Bijzonder Onderwijs Uit de Provincie Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Radioprogramma Een polemiek over] Nederlandsch- Indië, die niet actueel is. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND WALCHEREN. ten is toegepast en dat ook thans in tal van landen een neiging bestaat, deze eindproducten, die voor de handelsbalans van de betreffende landen veelal van be- teekenis zyn tot eiken prijs uit te voeren. De minister heeft dan ook slechts kun nen constateeren, dat het gevaar voor overmatigen invoer bij tal van artikelen minstens even groot is als voor het op treden van de huidige situatie, zoodat hij wel genoodzaakt was de verlenging van een reeks contingenteeringen te bevorde ren. Bij opheffing der contingenteering be staat het gevaar, dat het buitenland, en met name voor zoover dit buiten de ac- coorden gaat, aangetrokken door de ten gevolge van de marktordening hier te lande geschapen gunstige situatie, boven de geaccordeerde quanta zal gaan leve ren, hetgeen zou neerkomen op een meer normalén invoer, welke reeds uit dien hoofde overmatig zou zijn. TELEFONEEREN MET INDIË. Binnen enkele dagen wordt het 100.000ste radio-telefoongesprek verwacht. Binnen enkele dagen zal het zoo ver zijn, dat het 100.000ste radio-telefoonge sprek, via de Nederlandsche radiozenders en ontvangers wordt gevoerd. De P.T.T.- dienst zal van den aanvrager van het ge sprek geen kosten heffen. Honderdduizend gesprekken door den aether in elf jaar tijds, sinds op 8 Jan. 1929, de eerste langg-afstand radio-tele foonverbinding met Indië geopend werd: dat is dus gemiddeld circa 9000 gesprek ken per jaar, bijna 25 per dag. Maar zoo statistisch moet men het ra- dio-telefoonverkeer niet zien. Het begon in betrekkelijk langzaam tempo, het duurde tot 1931 voor het eerste, tot 1934 voor het tweed§ tienduizendtal werd be reikt. Zoo werd na negen jaar, op 21 Maart 1938, eindelijk het 50.000ste gesprek gevoerd. En thans, nauwelijks twee jaar later, is het 100.000ste er reeds. De belangrijke verlaging der tarieven sinds 1 October 1936, het instituut der goedkoope gesprekken en tenslotte de tijdsomstandigheden, welke het briefver keer onzeker maken, hebben een steeds snellere verkeerstoeneming gebracht. In de eerste drie maanden van dit jaar wer den niet minder dan 5275 gesprekken met Indië gevoerd, wat neerkomt op een jaartotaal van plm. 20.000. Er is een diplomatieke polemiek inge zet, waaraan de grootste en verantwoor- delijkste staatslieden der wereld deelne men, over de vraag, wat er met de ge- biedsdeelen van het Nederlandsche rijk buiten Europa moet geschieden, als het Europeesch gebied van het rijk onver hoopt in het gewapend geweld zou wor den meegesleurd. We begrijpen heel goed, aldus de Maasbode, dat, vooral bij de plaats, wel ke Nederlandsch Oost-Indië in het uiter mate verwikkelde Pacific-probleem in neemt, bij bedoelde diplomaten bezorgd heid kan ontstaan, over hetgeen zou kun nen gebeuren, als ons land in den Euro- peeschen strijd betrokken wordt. Maar, op de allereerste plaats, is dit nog aller minst het geval, en er zijn, hoe onzeker de situatie ook moge zijn, motieven ge noeg om te mogen hopen, dat Nederland, dat tot de tanden gewapend is, en zeker geen lichte prooi voor aanvallers zou zijn, uit welk kamp zij ook zouden ko men, dezen catastrofalen tijd zonder ter ritoriale aanrandingen te boven zal ko men. Maar zelfs als de lawine ook over ons land zou komen, is ons land nog lang niet veroverd en bezet, 't Centrale gezag blijft bestaan over het rijk in Europa en in de overzeesche gebieden. En gelijk hier de indringer zal weer staan worden, zal dat ook overal elders geschieden. Evenmin als hier aanvaar den we ginds preventieve bescherming, onder welken vorm ook. Wij zijn en willen ons zelf blijven. We laten de diplomatieke polemieken over ons heengaan; ze zijn niet actueel. Met een zekere voldoening willen wij slechts constateeren, dat alle betrokken mogendheden, zonder eenige uitzonde ring, de handhaving van den status quo, derhalve de handhaving van het Neder landsche gezag in Oost-, en ook in West- Indië, onverbiddelijk noodza kelijk achten, wat er ook in Europa moge gebeuren. Ongetwijfeld is de be zorgdheid, de angst, dat een verstoring van het evenwicht in den Pacific ramp zalige gevolgen in het Verre Oosten zou hebben, voor Nederland een waarborg, dat ook dit kostbaar bezit door de bran ding der tijden ongeschonden zal wor den heengeleid. Nogmaals echter, dit vraagstuk is voor ons niet actueel; het is alleen symptomatisch, we zouden wil len zeggen voor de zenuwachtigheid der grooto mogendheden, dat zij, zich alleen baseerend op geruchten, conclusies zou den willen voorbereiden, alsof men reeds met een voldongen feit te doen had; ter wij] een dergelijk feit zich niet heeft voorgedaan, en er redenen te over zijn, om de hoep te koesteren dat het zich nooit zal voordoen. Mits wij naast de uiterste paraatheid de scherpste waak zaamheid handhaven. Vanwege het Centraal Bureau voor de Statistiek, afdeeling cultureele statis tiek, werden nu de kostencyfers voor het onderwijs gepubliceerd: de uitga ven en inkomsten der Overheid ter zake van het onderwijs in het jaar 1936, in vergelijking met de uitgaven van het jaar 1935. Onder Overheid wordt in dit verband verstaan: het Rijk, de gemeenten en de provinciën. Vergelijken we nu de cijfers van de beide genoemde jaren, dan blijkt, dat er ook by dezen tak van dienst is bezui nigd. Zoo daalde het bedrag der netto uit gaven voor het gewoon lager onderwijs van ruim 103 millioen wij nemen nu maar ronde cijfers tot^ruim 100 millioen. Op ongeveer gelijke wijze ging het ook bij de andere takken van onderwijs. Wij willen ons thans echter bepalen tot een vergelijking der cijfers inzake het openbaar en het bijzonder onderwijs. Wat het gewoon lager onderwijs be treft, blijkt duidelijk hoezeer de meer derheid van ons volk de voorkeur geeft aan het bijzonder onderwijs. De netto uitgaven bedroegen in 1936 voor het openbaar onderwijs 35.5 mil lioen en voor het bijzonder onderwijs 65.5 millioen. Het openbaar uitgebreid lager kostte 6 en het bijzonder 8 mil lioen. Wat het voorbereidend lager onder wijs betreft, zijn de verhoudingen an ders. Het openbaar kostte 3 millioen, het bijzonder 2.6 millioen. Het buitengewoon onderwijs vroeg, wat het openbaar betreft 1.5 en wat het bijzonder aangaat eveneens 1.5 mil lioen. De onderwijzersopleiding geeft weer een hooger cijfer voor het bijzonder on derwijs: openbaar 1.4 en het bijzonder 2.2 millioen. Heel anders komt de zaak te staan als wij komen tot het voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs en de universiteiten. De openbare gymnasia vroegen bijna 2 millioen, de bijzondere 1.2 millioen. v De Hoogere burgerscholen gemeen te en Rijk 7 millioen, en de bijzon dere inrichtingen: 2.7 millioen. De Rijksuniversiteiten kostten 5.2 millioen. Voor de bijzondere wordt opgegeven een bedrag van 262.000 gulden. Uit de cijfers, die betrekking hebben op de kosten per leerling, blijkt, dat het bijzonder onderwijs minder vraagt dan het openbaar. De netto bedragen zijn dan voor de openbare lagere school 95 gulden en voor de bijzondere 85 gul den. By het uitgebreid lager onderwijs staat het ietwat anders. Daar zijn de cijfers voor het openbaar: 151 en voor het bijzonder 154 gulden. De kosten per leerling der openbare gymnasia waren 372, die voor de bijzon dere 305 gulden. En wat de hoogere burgerscholen be treft zijn deze cyfers resp.344 en 310. Nemen we nu het voorbereidend la ger onderwijs, dan blykt, dat per leer ling de netto kosten waren 89 gulden voor het openbaar, en 15 gulden voor het bijzonder. Hier loopen de cijfers dus veel uiteen. Ook de kweekscholen vertoonen een zelfde beeld: de kosten per leerling wa ren voor het openbaar onderwijs 677 gulden en voor het bijzonder 427 gul den. Ook zoo bezien kan het bijzonder on derwijs er nog wel wezen, meent de ,,S t a n d a a r d", ook al neemt men in aanmerking, dat in enkele kleine ge meenten van ons land de kosten van het openbaar onderwijs uiteraard nogal hoog moeten zijn, gezien de zeer kleine scholen daar. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Afscheidsavond voor de militairen. Het bestuur van het Mil. Tehuis bood den vertrekkenden leerlingen der S.D.O.A een afscheidsavond aan, die onder lei ding stond van den heer J. Terpstra, die inplaats van den verhinderden voor zitter en vice-voorzitter, de aanwezigen welkom heette, o.m. de veldprediker Ds Kiehl, de vertegenwoordigers van Pro Rege en de ouderlingen. De voorzitter van Burger Pro Rege, de heer P. van Sluijs sprak een woord van afscheid. Hij wekte de militairen op tot trouw aan God. In een hartelijke toespraak sloot de huisvader, de heer M. B o o n e zich bij deze woorden aan. Hij wekte op tot trouw tehuisbezoek in de toekomst. Het bezoek zou volgens den heer Terp stra wel meer gestimuleerd worden als het bestuur over een beter gebouw be schikte. Spr. hoopte, dat dit binnen af- zienbaren tijd het geval zal zijn, als ook de overheid in de kosten wil bijdragen. Namens de militairen dankte de heer Bols vader en moeder Boone voor de ge zellige ontvangst en de hartelijke sfeer. Spr. wekte allen op, het tehuis ook finan cieel te gedenken. Muziek en voordrachten wisselden de sprekers af. Ds Kiehl herinnerde in zijn slotwoord er aan, dat God het regiment van de wereld niet uit handen heeft gegeven, zoodat wij staande kunnen blijven in het geloof. Ook voor jonge menschen is Christus de gropte kracht in het leven. Wolfaartsdljk. Torenhaan door storm uit zijn evenwicht. Door de storm in den nacht van Donderdag op Vrijdag is de torenhaan van de Ned. Herv. Kerk zoodanig uit zijn evenwicht geraakt, dat hij geheel scheef staat en noodzakelijk er afgenomen en gerepa reerd zal moeten worden. Duivensport. Waarde. Wedvlucht 's-Hertogenbosch door de P. V. „De Scheldevlieger" te Waarde: le, 2e en 5e P. Sonke; 3e K. G. Louisse; 4e en 8e M. Krijnsen; 6e G. de Bruin; 7e A. Kole; 9e M. Blaauwkamer. Hanswëert. De marineboot Prins Wil lem heeft op de Westerschelde een vlet verloren. Van den Tak's Bergingsbedrijf heeft deze gevischt en te Vlissingen af geleverd. BRANDBOMSCHOP UITGEVONDEN. O. en W. Souburg. Door den Luitenant ter zee le klasse den heer W. H. Zadel- hoff, met zijn constructeur den heer J. Steketee, alhier, is na lang onderzoek een brandbomschop geconstrueerd, waar mede electron-thermiet brandbommen op afdoende wijze kunnen worden opge schept en onschadelijk gemaakt. Deze schop is zoo ingericht, dat hij schept en grijpt en dooft. Wanneer deze schop bij de bom gebracht is laat zij een klep vallen, zoodat de bom tusschen klep en schop zit. Door een vlugge beweging der klep, waarbij deze naar binnen be weegt, wordt de bom in de schop ge schoven en opgesloten. De schop is hier op volkomen berekend, en is van binnen bekleed met een soort metaal, dat bere kend is op een hitte van 3000—5000 gra den C. zonder door te branden. De be handeling is zeer eenvoudig en licht, door een lichte handbeweging, wordt de steel in en uitgeschoven de klep geopend en gesloten. Wij waren gistermorgen te genwoordig bij een demonstratie, welke door den heer Steketee met de schop werd gegeven en zijn er van overtuigd, dat deze in een lang gevoelde behoefte voorziet. ZEEUWSCHE LANDBOUW- ONDERLINGE. Jaarlijksche algemeene ledenvergadering Gisteren werd te Goes onder voorzit terschap van den heer A. Minderhoud de jaarlyksche algemeene ledenvergade ring gehouden van de Zeeuwsche Land- bouw-Onderlinge, afdeeling van De Cen trale Landbouw-Onderlinge, bedrijfsver- eeniging ingevolge de Land- en Tuin- bouwongevallenwet 1922. Aan het ter vergadering uitgebrachte verslag over het boekjaar 19381939 ontleenen wy het navolgendehet aantal leden steeg in den loop van het verslag jaar van. 3092 tot 3142, vertegenwoordi gende een verzekerd loonbedrag van f 5.512.882 (vorig jaar f5.349.806). Aangifte werd gedaan van 1230 onge vallen, waarvan 1112 als bedryfsongeval konden worden erkend. In het vooraf gaande boekjaar bedroegen deze getal len resp. 1035 en 931. Ook uit het verslag van de Centrale Landbouw-Onderlinge blijkt van een toe neming van het aantal ongevallen in vrijwel alle deelen van het land (10.949 in 1937—'38 tegen 13.360 in 1938—'39). Deze stijging is niet in alle afdeelin- gen even groot en is ook niet evenredig met die van het loonbedrag, hetwelk zelfs in sommige afdeelingen lager is dan het vorige jaar. In Zeeland steeg het aantal ongeval len procentsgewijze meer dan het loon. In het bijzonder was de frequentie hooger bij ongevallen ten gevolge van den omgang met paar den, het vallen van den getroffene en bij de gevallen van peesscheedeontste- king, een krachtens artikel 2 (2) der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 met bedrijfsongeval gelijkgesteld letsel, veelal optredende bij werkzaamheden als vlastrekken, bietenrooien en maaien met de sikkel. Opvallend groot was trouwens ook het aantal verwondingen tengevolge van het maaien met de sikkel. Het verslag werd door de vergadering goedgekeurd. Tot leden van het bestuur werden her kozen de heeren W. Kakebeeke te Goes, P. de Regt Lz. te Axel en S. J. de Regt te Wissenkerke. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden opnieuw benoemd de heeren M. H. Noordhoek Hzn. te Kort- gene, P. Scheele te Biezelinge, terwyl in de plaats van den heer F. W. Dekker te Hoek, die zich niet meer herkiesbaar stelde, tot plaatsvervangend bestuurs lid benoemd werd de heer J. D. Haak, landbouwer te Hoek. Ter vergadering werden de heeren P. A. Lindenbergh Ez. te Wemeldinge en H. C. van de Zande Jz. te Nieuwerkerk, die gedurende 25 jaar in een plaatselijke Ongevallen-Commissie hun medewer king aan de Landbouw-onderlinge heb ben verleend, gehuldigd. Uit handen van den Directeur der Centr. Landbouw-Onderlinge, den heer Jhr Mr P. A. van Holthe tot Echten, ontvingen zij als blyk .van waardeering een oorkonde met herinneringsmedaille. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 19 April 1940. Diefstal van een handtaschje. M. M., 32 jaar, venter, wonende te Rucphen, thans in voorloopige hechtenis in het Huis van Bewaring te Middelburg, had zich te verantwoorden wegens dief stal van een handtaschje, inhoudende een partemonnaie met vijf guldens en eenige voorwerpen, ten nadeele van S. M. Dieleman, benevens van diefstal v. 'n portefeuille, inhoudende een motorrytui- genbelastingkaart en rij- en nummerbe- wijs, ten nadeele van J. Dees, welke fei ten zijn gepleegd te Axel op 5 Maart '40. Verdachte ontkende de feiten te heb ben gepleegd. Hij was dien dag dronken geweest en had in den voormiddag in een café 16 fleschjes bier gedronken. Een tweetal getuigen verklaarden be treffende de vermissing en herkenning van de vermiste voorwerpen. De Officier van Justitie, requisitoir nemende, zegt, dat hier een flinke straf moet worden gevorderd. Hij eischt 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr P. C. Adriaanse, bepleitte een gedeeltelijk voorwaardelijke en onvoorwaardelijke straf. 2760 kg gerst in voorraad. J. J. K., 44 jaar, landbouwer te O.- en W.-Souburg, was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het voorhanden hebben van circa 2760 kg gerst op zijn zolder te O.- en W.- Souburg, werd veroordeeld tot een geld boete van f 10 of 5 d. h., met verbeurd verklaring van de in beslag genomen gerst. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. De verdediger van verdachte be pleitte vermindering van de straf, be staande uit de niet-verbeurdverklaring van de in beslag genomen gerst. In hooger beroep. P. de K., 42 jaar, kóópman te Oost- kapelle, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens over treding van de Motor- en Ry wielwet, ver oordeeld werd tot een geldboete van f 7,50 of 5 d. h. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. P. S., 39 jaar, vrachtrijder te Bigge- kerke, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het als bestuurder van een motorrijtuig, niet rechts van den weg houden, werd veroor deeld tot een geldboete van f 10 of 5 d. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Geen betere boter dan in het voorjaar! door Martine Wittop Koning. Is het eigenlijk wel noodig, dat we de aandacht vragen voor een beschouwing over „grasboter" Die beveelt zichzelf wel aan! Geur en smaak leveren aan den fijnproever het bewijs, dat het vee den stal heeft geruild voor het groene wei land; ontegenzeggelijk heeft daardoor de melk een „kruiïgen" smaak gekregen en het spreekt dus wel vanzelf, dat het daaruit gewonnen product, onze voor- jaarsboter, zich zal kenmerken door een buitengewoon fijn aroma. Merkwaardig is het, hoe ook de k 1 e u r van de boter, nu de koeien het hooi voor gras hebben verwisseld, een verandering heeft ondergaan. Het product verschijnt goudgeel uit de karnton. We apprecieeren die eigenschap als een oppervlakkig teeken, dat we met grasboter te doen hebben; maar weet U wel, dat van die gele kleur nog iets die pers valt op te merken? Ze vormt a.h.w. het uiterlijke kenteeken van de inner lijke waarde der grasboter; ze bewijst n.l. de aanwezigheid van de carotine, die in de grasboter tezamen met het waar devolle kleurlooze vitamine A voorkomt, en ze manifesteert zoodoende de hulp, die ons in het voorjaar door deze boter wordt geboden. De winter ligt achter ons als een tijd, waarin we betrekkelijk weinig konden rekenen op toevoer van vitamine A; om de schade daarvan in te halen helpen ons èn de voorjaarsmelk èn de grasbo ter. In de eerste plaats op de boterham: een boterham „met niets" zooals de kinderen het uitdrukken! smaakt nooit zoo lekker als in het voorjaar, goed besmeerd met grasboter: we vin den het dan zelfs jammer om er nog een of ander belegsel op te doen. In de tweede plaats ter vervanging van de jus bjj onze aardappelen, hetzij als gesmolten of gewelde boter, hetzij in een botersaus. Verschillende groenten, die naast de aardappelen in het middag maal een rol spelen, houden trouwens in dezen tijd ook wel van een extra-klontje boter. Laat ik tenslotte nog de visch noemen, die we in dit seizoen voor het middag maal bestemmen en die voor de bybe- hoorende boter-, mosterd- of peterselie saus evenzeer aangewezen is op de hulp van boter. Enkele recepten. Spinaziesoep. (4 kleine borden). */2 pond spinazie, 1 1. water, 40 gr. (4- afgestreken eetlepels) bloem, 40 gr. (2 afgestr. eetl.) boter, V^dL (3 eetl.) room, 1 eierdooier, wat zout, wat nootmuskaat. Kook de spinazie vlug gaar in het wa ter met wat zout; giet dan alles door een zeef en wrijf er de spinazie geheel door. Verwarm op een zacht vuur roerende de boter met de bloem, giet er by klei ne scheutjes tegelijk de gezeefde spina zie met het bijbehoorende vocht in, laat de soep zachtjes nog even doorkoken en giet ze dan onder voortdurend roeren in de soepterrine bij den geklopten eier dooier met den room. Presenteer bij de soep kleine dobbel steentjes oud brood, die in wat boter rondom goudbruin zijn gebakken (crou tons). Geuzenmaal (voor 4 personen). 2 kg aardappelen, 1 kg wortelen, V2 pond uien, 100 gram boter, ongeveer liter melk, 2 ons belegen kaas, 1 eetlepel zout. Maak de wortelen en de uien schoon en snijd ze fijn. Laat de uien met een deel van de boter 10 minuten zachtjes smoren. Doe de wortelen er bij en ruim liter water. Voeg na 10 minuten de aardappelen en het zout by en laat alles zachtjes gaar koken (plm. V2 uur). Stamp dan alles door elkaar en maak de stamppot sneuïg door toevoeging van de gekookte melk. Voeg ook de rest van de boter toe of maak hiervan, in de koeken pan, bruine boterjus. Vermeng de stamppot, van het vuur, met de geraspte kaas. Wie voor bovenstaande hutspot een modernere bereiding wenscht toe te pas sen, kan een deel van de wortelen rauw, geraspt er door doen; in dit geval kan men gerust wat minder wortelen gebrui ken, omdat de smaak nu veel sterker uit komt, terwijl van de voedingswaarde ook niets verloren gaat. Maandag 22 April 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Schriftl., medit. 8.20 Gram. 9.30—9.45 Gelukw. 10.30 Morgend. 11.00 Chr. lect. 11.30 Gram. 12.00—12.15 Ber. Om 12.30 Ber. ANP. 12.40 Amsterd. Salonorkest en gram. 2.00 Voor scholen. 2.35 Verv. conc. 3.00 Tuinbouwpr. 3.40 Gram. 3.45 Bijbell. 4.45 Gram. 5.15—6.15 Kinderuur. 6.20 Orgel en gram. 7.00 Ber. 7.15 Vragen in verband met het Paaschfeest. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP., intern, overz. herh. SOS-ber. 8.25 Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" en solisten. 9.40 Herh. luisterwedstrijd. 10.00 Ber. ANP., act. halfuur. 10.30 Apollo-ens. en gram. 11.25 Gram. Ca. 11.50—12.00 Schriftl'. HILVERSUM II. 301.5 M. Alg. progr. verz. door de VARA. 10.0010.20 v.m. VPRO. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Piano. 10.50 Declam. 11.10 Gram. 11.30 Orgel. 12.00 Gram. 12.15 VARA- orkest. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.00 1,45 VARA-orkest en solist. 2.00 Resi dentie-orkest en solisten (opn.) 2.55 Gram. 3.00 Declam. 3.20 Resid.-orkest (opn.). 4.00 Zang en piano 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gram. 5.306.00 Orgel. 6.05 Amusementsork. „Sylvia" en solist. 6.45 Gram. 7.00. VARA-Kalender. 7.05 Gram. 7.10 Voor de Jeugd. 7.30 Viool en piano. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Ber. ANP. 8.15 Rosian orkest. 9.00 Gram. 9.10 De Ramblers. 9.40 Herh. luisterwed strijd. 10.00 Zang en orgel. 10.40 Cor Steyn's Accordeon-Band en soliste. 11.00 Ber. ANP. 11.10—12.00 Gram. Stand van hedenmorgen 10 uur: Licht op voor fietsers; Zondag 7 u. 33 min. Maandag 7 u. 35 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6