:n DE ZEEUW heumatiek ichilder Het ontwerp-WINSTBELASTING TWEEDE BLAD Dr Colijn over den aanval op Denemarken en Noorwegen. Uit de Provincie vas e sknecht dster FEUILLETON OVERBUREN De K.L.M.-machines Scandinavië. in Nederlandsche ambulance in Finland. GOES. ZUID-BEVELAND. Bittere les voor de ontwapenaars. j WALCHEREN. ISO tras- oet len. left ISO al DRDHOEK, ^ich gaarne ^KNECHT. |g. Brieven Idvert. Bur. elburg. \NDIGE )DE niet bene- vrij. Aan- ir Mevrouw 113, M'burg. fvenlaan 24, 15 Mei of 3JE, len, v.g.g.v. Iper maand. jider letters te Goes. Dpi. sol- gelegerd builing met leren. Brie- IDe Zeeuw" |SE, Noord- 30DE |iten, zelfst. token, v. g. Br. lett. I'burg. LEDIG toes (eigen =i. Brieven te Goes. VAN VRIJDAG 12 APRIL. 1940. Nr 162. DE KAMER BEHANDELT EEN STROOM AMENDEMENTEN. De Tweede Kamer heeft gisteren de behandeling van het wetsontwerp eener winstbelasting voortgezet. De Minister van Finan ciën, de heer de Geer, heeft geen bezwaar tegen het amendement- IJzerman, waarvan de strekking is, cfe mogelijkheid te openen, dat rechtsper sonen, bijv. naamlooze vennootschap pen, waarvan de aandeelen niet alle, maar wel op een zeer klein aantal na, in handen van één of meer publiekrech telijke lichamen zyn, onder de vrijstel ling van art. 2 worden gebracht. In verband met de opmerkingen van den heer T e u 1 i n g s heeft spr. lid b van art. 2 vervangen door een nieuw lid ten einde te doen uitkomen dat particu liere pensioenfondsen onder de vrijstel ling vallen. De heer Rutgers van Rozen burg (C.H.) bepleit een amendement om het begrip „passiva" te verduidelij ken, door tot de passiva ook te reke nen: naar goed koopmansgebruik ge vormde reserves tot correctie van op de balans voorkomende activa, reserves tot registratie van verplichtingen, reser ves als voorziening tegen aanwijsbare risico's en reserves met een bestemming van soortgelijken aard. De heer Wagenaar (A.R.) verde digt een amendement om eenige uitbrei ding te geven, aan de reserves, bij de passiva in mindering te brengen van de activa. De heer IJzerman (S.D.) bepleit voorts meer soepelheid ten aanzien van de coöperaties. De uitkeeringen door de coöperaties aan de leden behooren bil lijkheidshalve vrij te zijn van winstbe lasting. De heer Wagenaar (A.R.) heeft reeds bij de algemeene beschouwingen zijn meening gegeven over de algemeene wijze van winstberekening. Spr. zet zijn bezwaren op grond van de commercieele boekhoudingen thans nader uiteen. De heer Schilthuis (V.D.) be handelt de vervangingswaarde. Spr. wijst op het geval dat de verzekerings penningen van een vergaan schip hoo- ger zijn dan de boekwaarde. Dan is dat niet altijd louter winst. Want het nieuwe schip kan veel meer kosten. De heer IJsselmuiden (R.K.) is van oordeel, dat door enkele wijzigin gen de minister het ontwerp heeft ver zwakt. Verder mogen we nu niet gaan. De heer Teulings (R.K.) zegt, dat zijn bezwaren tegen het begrip winst zijn opgevangen in het amendement- Rutgers van Rozenburg. De minister van Finan ciën, de heer De Geer, zal zoo dra hij daar tijd voor kan vinden, het vraagstuk der belasting op coöpera ties nader onderzoeken. Tegen het tweede amendement-Rut- gers van Rozenburg heeft spr. geen overwegend bezwaar. Wel tegen het amendement-Wagenaar. Bij nota van wijziging werden de wezenlijke reserves reeds uitgebreid. rn Wat de vervangingswaarde, door den heer Schilthuis bedoeld, aangaat, het verschil tusschen boekwaarde van een schip en verzekeringsuitkeering is wel degelijk winst. Het nieuwe schip wordt in den loop der jaren toch ook weer afgeschreven. Er is geen reden hier geen belasting toe te passen. Overigens zou spr. de kwestie willen overlaten aan de jurisprudentie. De heer Wagenaar deelt niet het "l9n standpunt van den minister, doch de stemming in de Kamer kennende trekt spr. zijn amendement in. door GRACE RICHMOND. 6) o— „Het lijkt wel, of er olifanten aan het vechten zijn", zei Nancy en liep de trap op, om te zien, wat er gaande was. Meneer Bell wilde juist roepen: „Zeg, dat ze er aan denken moeten, dat het een oud huis is, en het plafond al een berst heeft", toen het ongeluk gebeurde. Het plafond was in slechten staat, het huis was niet solide gebouwd, en het gevecht was op zijn hoogst, toen er opeens een groote hoeveelheid kalk naar benedenkwam in de eetkamer, die al keurig aangeveegd was, en Jane en haar vader het alles over zich heen kregen. Het duurde nog wel een minuut, eer de vechtenden begrepen, wat Nancy hun kwam vertellen. Toen haastten zij zich echter onmiddellijk naar beneden; en ontstelden niet weinig van hetgeen zij zagen. „Wie had dat nu kunnen verwachten", zei Ross. „U heeft zich toch niet bezeerd, va der?" vroeg Peter, „en jij ook niet, Jane?" De heer Teulings licht zyn reeds eerder ingediend amendement op art. 7 toe, het bedoelt het criterium van den tijdsduur van het bezit van aandeelen in andere vennootschappen enz., zooals in de Dividend- en Tantièmebelasting neer gelegd, ook in deze wet op te nemen. Het wordt van verschillende kanten bestreden. Vandaag zal de Minister antwoorden. BEMANNING VAN DE KEMPHAAN TE OSLO IN VEILIGHEID. De „Uil" en de „Mees" naar Stockholm. Bij de K. L. M. is officieel bericht ont vangen, dat de bemanning van 't K.L.M.- vliegtuig „Kemphaan", dat zich op het moment van den Duitschen inval in Noorwegen te Oslo bevond, veilig is. De bemanning bestaat uit Evert van Dijk, gezagvoerder, Kj. Suttorp, marco nist, P. J. Jung, boordwerktuigkundige en C. Meyer, steward. Omtrent het lot van de machine zelf, een Douglas DC 3-toestel, maakt het door de K. L. M. ontvangen telegram geen melding. De mogelijkheid bestaat derhalve, dat het toestel beschadigd of misschien zelfs vernield is bij het bom bardement van de Oslosche luchthaven Fornebo. Deze bestaat uit een aantal tusschen de rotsen in verschillende rich tingen uitgehakte en geëgaliseerde start- banen, die vrij gemakkelijk vernield kun nen worden, temeer, waar het vliegveld eerst door de Duitschers en later ook door de Britsche luchtmacht schijnt te zijn gebombardeerd. Ook de hangarruimte op Fornebo is beperkt, zoodat de K. L. M.-machines, die des nachts op Fornebo overblijven, gewoonlijk buiten blijven staan. B\j de K. L. M. is gisteren voorts be richt ontvangen, dat de Douglas-machi nes „Uil" (gezagvoerder Sillevis) en „Mees" (gezagvoerder Geyssendorffer) in den loop van den middag van Molmö naar Stockholm zouden worden overvlo gen. DE UITSTEKENDE UITRUSTING WORDT ZEER GEWAARDEERD. Verschillende operaties reeds verricht. Het Nederlandsche Roode Kruis deelt het volgende mede: Uit de rapporten door den leider der Nederlandsche ambulance in Finland, den heer F. H. Meihuizen, arts, uitgebracht aan het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis, blijkt dat de am bulance op 1 April in de in een chirurgi sche kliniek en ziekenhuis veranderde sportschool te Vierumaeki het werk is aangevangen. Op dien dag werd de ope ratiekamer ingewijd met twee operaties, terwijl in de Roeritgenkamer de eerste zes foto's werden gemaakt. Op 2 April werden 6 patiënten geope reerd, terwijl acht foto's werden gemaakt Op 3 April nog weer meer foto's en acht operaties. De ambulance werkt met haar geheele eigen chirurgische en medische uitrusting, welke, dank zij de goede ver pakking in volkomen ongeschonden staat na het moeizame transpor tvia vliegtuig, schip en spoor en vrachtauto's is aange komen. De ambulance heeft sedert 3 April het geheele ziekenhuis, wat de zorg voor de patiënten betreft, overgenomen. Op 2 en 3 April werden ongeveer 80 herstelden of vrijwel herstelden geëva cueerd, zoodat de Nederlandsche ambu lance met 180 patiënten begonnen is. Verder werden op 4 April uit het mili tair hospitaal 80 deels ernstige gevallen toegezonden, terwijl er op 5 April nog een aantal zou komen. Behalve over de 30 eigen leden, beschikt de ambulance over 1 Finsche hoofdverpleegster en 16 Finsche verpleegsters, waarvan de mees ten op school eenige jaren Duitsch leer den, verder over 7 lotta's, die school- duitsch leerden. De Nederlandsche zusters leeren heel ijverig het zoo moeilijke Finsch, zoodat zij zich vermoedelijk spoedig zonder tolk „Neen, antwoordde Jane, „maar hoe ik nog ooit al die kalk uit mijn haar krijg, weet ik heusch niet." „En we hebben dien behanger nu voor niets zoo gehaast en we hadden zoo ge hoopt, de eetkamer morgen in orde te hebben", jammerde Nancy, die bezig was, haar vader af te borstelen. „En morgen werkt er niemand", zuchtte Jane, die met haar hoofd voor over gebogen zat, opdat haar moeder de stukken kalk wat beter uit haar haar zou kunnen halen. „Het is kwart voor tienen", zei Rufus lachend. „Moeten we dit vanavond nog opruimen?" „Dat zou ik denken!" Ross greep een langen stoffer. „Het is het minste, dat we doen kunnen. Haal jij alleen even een kist, Rufus, dan kunnen we vast het ergste opnemen. Peter en ik zullen het samen doen." „Jongens" zei mevrouw Bell nu, „tobt er maar niet langer over. Ik had al spijt, dat ik dat plafond niet had laten doen, voor wij met het behangen begonnen. De kamer was gelukkig nog niet op orde, en als we het nu goed laten voor zien, dan kan het een heelen tijd mee." „Nu, ik zal zorgen, dat ik morgen een stukadoor er bij krijg, al is het een vrije dag", beloofde Peter. zullen kunnen redden. De uitstekende uitrusting van de Nederlandsche Roode Kruis-ambulance wordt zeer gewaar deerd. Alle nieuw aankomende patiënten betasten vol belangstellende bewondering de flanellen pyama's en wollen dekens, die op hun bed liggen. BURGERWACHT. In de Donderdagavond gehouden alge meene vergadering van de Goesche Bur gerwacht werd besloten tot uniformee- ring van de actieve leden, die de uniform dan zullen moeten dragen by te verrich ten hulp-politiediensten en bijzondere ge legenheden, terwyi ze, indien gewenscht ook gedragen zal worden tydens de schietoefeningen. De financiering ervan zal een bedrag vorderen van plm. f 750, welk bedrag niet uit de kas kan wor den betaald. Aan het bestuur werd op gedragen te trachten hierin op andere wyze te voorzien en daarvoor de noodige maatregelen te treffen, De heer A. A. Nederhand werd tot be stuurslid gekozen, aangezien krachtens de nieuwe statuten de commandant, Mr C. M. Kegge, thans tevens voorzitter, niet langer bestuurslid mag zyn. Verder herdacht de voorzitter het overiyden van wijlen Mr van Dusseldorp, wiens medeleven en werkkracht de Bur gerwacht noode moet missen. Besproken werd de wenscheiykheid om weder over te gaan tot het houden van oefeningen, om, wanneer t.z.t. de le den zyn ge-uniformeerd, by byzondere gebeurtenissen te kunnen défileeren. De noodzakelykheid hiervan werd niet aan wezig geacht. Wolfaartsdijk. J. v. W e 1 f. Alhier is op 95-jarigen leeftyd overleden de heer Jan van Wel. Hy was de oudste inwoner dezer gemeente en bekleedde verschil lende jaren kerkelijke betrekkingen o.m. klokluider en voorlezer, enz. in de Herv. Kerk. Ook was hij vele jaren voorzitter van het burgerlyk armbestuur. Thans is Niet zonder reden wordt April Rheu- matiek-maand genoemd. Die overdaad aan vocht speelt Rheumatiekiyders par ten maar de ongestadigheid nog méér. Want iedere verandering meldt zich vooraf, door kwellende pijnen, steken en kramp. Neem toch -maatregelen tegen dit lijden, dat U het leven vergalt en dat kan uitgroeien tot een ramp voor Uw gezin. Neem Kruschen Salts! Talloos zijn de lijders aan Rheumatische pijnen, die op, noch neer konden, die hun ledematen niet meer te hunner be schikking hadden en nauwelijks nog hun dagelijksche bezigheden konden verrichten; voor wie ontspanning en sport heelemaal tot de onbereikbare ge noegens van het leven behoorden, maar die nu dank zij Kruschen weer ge zond en opgewekt door het leven gaan. De uitwerking van Kruschen lijkt won derlijk, maar ze is heel natuurlijk! Kru- schen's zes minerale zouten, regelmatig aan het gestel toegevoegd, oefenen een aansporende werking uit op lever, nie ren en ingewanden. Die gaan daardoor krachtiger werken en zuiveren zoodoen de het bloed van schadelijk overtollig zuur, dat wordt afgevoerd langs na tuurlijken weg. Juist die zuren veroor zaken Uw pijnen. Als die maar uit Uw gestel verwijderd worden, nemen de pij nen vanzelf af en verdwijnen ten slotte heelemaal. Dat kan Kruschen Salts voor U doen. Neem het óók: vóór het te laat is Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Febr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Eng.) Opger. 1756. (Adv.) In tien minuten was al de kalk opge veegd, Jane's haar flink uitgeborsteld en ook meneer Bell bevrijd van de stuk ken kalk, die hij tusschen zijn boord had zitten. Daarop ging de familie even vroolijk naar bed, alsof er niets ge beurd was. Den volgenden morgen ging Pecer er al vroeg op uit, om een stukadoor te zoeken, maar na twee uur kwam hij on verrichter zake terug. Een kennis, dien hij toevallig op den terugweg ontmoette, vertelde hem echter, dat de broer van den koetsier van de Townsends wel ge negen zou zijn, het karweitje op zich te nemen. In den stal vond hij echter niet den koetsier, maar tot zijn groote verbazing wel het meisje, dat zoo'n slag had, om alles te verliezen, en dat hij den vorigen avond met zoo'n animo beschreven had. „Neemt u mij niet kwalijk", zei hij, „maar ik zocht uw koetsier. Ik hij ik kwam hem vragen, of hij mij den naam och, natuurlijk kent hij den naam ik bedoel, ik kwam het adres van zijn broer vragen." Peter had nog nooit gestotterd, en hij was boos op zichzelf, dat hij het alles zoo onhandig zei; maar er was iets in de donkere, koude oogen van het meisje, dat?- hem van zyn stuk bracht. Zy was De heer A. Ingwersen had voor de „Telegraaf" een onderhoud met Dr H. Colijn, over de gebeurtenissen in het Noorden. De heer Colijn merkte op, dat de door Duitschland ondernomen actie in koen heid, men kan zelfs zeggen vermetel heid, bezwaarlijk kan worden overtrof fen. Ook organisatorisch was de onderne ming een meesterstuk, maar tegelijk uitermate gewaagd, vooral nu blijkt dat Noorwegen zich krachtig verzet, „Met de Noorsche troepen in het bin nenland en de geallieerde vloot aan de Noorsche kusten zijn de kansen voor het slagen der Duitsche onderneming uiter mate gering geworden, ai moet ik er dadelijk bij opmerken, dat voor een eindoordeel de bevestiging van sommige berichten nog zal moeten worden afge wacht. Ik doel hier meer met name op het bericht van de verovering van Ber gen en Trondheim door de Engelschen. Het omgekeerde valt natuurlijk te zeg gen van den Engelsch-Franschen kant. De Duitsche oorlogsschepen zijn klaarblijke lijk verdeeld over eenige Noorsche havens en kunnen door de zeer overmachtige Engelsch-Fransche vloot gemakkelijk ge blokkeerd worden, om dan stuk voor stuk in iedere haven afzonderlijk door de Fransch-Britsche zeemacht te worden vernietigd. Nu is het niet met zekerheid bekend, hoeveel Duitsche oorlogsschepen er nog in de Noorsche havens zijn. Maar wat er nog is zal vermoedelijk wel niet meer de kans krijgen, om naar Duitschland terug te keeren, terwijl wanneer de Noorsche havens eenmaal in Engelsch bezit zijn overgegaan of wat waarschijnlijk juister is, weer in Noorsche handen zijn geko men, deze havens natuurlijk voor de ge allieerden openstaan om er zooveel troe pen heen te zenden als men maar wil. U moet eens opletten, welke een merk waardig verschijnsel het is, dat de men- schen zoo licht over het hoofd zien, dat het aardoppervlak voor het grootste ge deelte uit water bestaat en dat hij, die wel veel land heeft maar niet baas op het water is, daardoor in menig opzicht ook zwaar is gehandicapt. „Is dit verloop van zaken, Excellentie, ook nog beïnvloed geworden door de be wapeningspolitiek, die de Scandinavische staten in het verleden hebben gevoerd?" „Ongetwijfeld. Een onderneming gelijk Duitschland tegenover Denemarken en Noorwegen heeft verricht is eigenlijk al leen denkbaar wanneer de aanvaller de overtuiging koestert, dat de mogelijkheid van verzet gering is. De Schandinavische f staten hebben alle drie onder socialisti- schen invloed weinig ernst gemaakt met de bewapening van hun land, Denemar ken heeft die zelfs principieel ver waarloosd. Zweden, dat het voorrecht had zelf over een sterke bewapeningsindustrie te beschikken, is er veel beter aan toe, maar ook daar is gelijk in menig an der klein land toch niet de aandacht geschonken aan de defensie, die met het oog op de ontwikkeling der Europeesche toestanden geboden was. Dit was natuurlijk niet meer. te ver helpen toen de oorlog eindelijk uitbrak. Maar wat men toen wel had kunnen doen en ook weer verzuimd heeft te doen is: afkondiging van de algeheele mobi lisatie, gelijk Nederland heeft gedaan. Denk u in: Denemarken had toch in elk geval honderd honderdtwintigdui zend man onder de wapenen kunnen roe pen en deze in de afgeloopen zeven maan den goed kunnen oefenen, terwijl men op vitale punten in het land den bodem had kunnen Inrichten tot krachtige ver dediging. Bij het snelle handelen van de Duit schers en daarop had men moeten rekenen was een mobilisatie zoodra de inval plaats greep niet meer uitvoerbaar. Begrijp mij goed, ik oefen door deze op merking geen critiek uit op wat de be trokken landen hebben gedaan, omdat ten slotte leder land voor zichzelf moet be slissen waardoor zijn belangen het best gediend worden. Ik wijs er alleen op, dat wie zich niet goed ter verdediging voorbereidt, er op rekenen moet, dat de groote oorlogvoe renden hem onder den voet loepen, zoo dra men dit ln het belang van eigen oorlogveering noodlg dunkt. Trouwens, wijzelf zijn ook nog te laat begonnen met de noodige voorbereidin gen te treffen althans wat de bewape ning betreft. Maar wat wij wel hebben gedaan, en waar we veel tijd voor hebben gehad, is het nemen van krachtige voorzieningen aan onze grens, waardoor overrompelin gen, zooals wij nu van Denemarken ge zien hebben, bij ons volkomen zijn uitge sloten. En daarvan kan natuurlijk, nu de regeering begin September volledig gemobiliseerd heeft, heelemaal geen sprake zijn. Eén ding is, naar mijn oordeel, dan ook boven eiken twijfel verheven en dat Is, dat, indien ons overkwam wat Noor wegen overkomen is, niemand in de we reld ook maar een seconde zou behoe ven te twijfelen over onze houding en zelfs geloof ik, dat er grond is voor het vertrouwen, dat zelfs een overmachtige vijand bij ons een zeer harde noot te kraken zal krijgen. oudste inwoonster dezer gemeente mej. wed de Jong geb. Dominie. Deze is 94 jaar. Kruiningen. Maandag a.s. des n.m. 6 uur vergadert de Raad dezer gemeente. Aan de orde komen o.a.: Wijziging der gemeentebegrootingen van 1939 en 1940. Vaststelling der rekening gemeenschap- pelijken keuringsdienst van vee en vleesch over 1939. Benoeming leden der commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding. lerseke. Het gaat met de oesterver zending op het laatste loopen. Dit is vooral merkbaar aan de afname van België. Ook zijn de voorraden zeer ge dund, wat vooral in kleinere soorten tot uiting komt. Alleen is deze week de vraag uit Duitschland niet onaanzienlijk. Van een firma gingen er alleen 50.000 stuks, meest groote, weg. De prijs is niet hoog. Nederland neemt ook niet veel meer. Schore. Gisternamiddag zou een fa milie wegens wanbetaling uit de woning worden gezet. De 72-jarige vrouw was des namiddags met beddegoed wegge gaan. Terwijl de deurwaarder en politie hun plicht zouden doen verkocht zij meu- blijkbaar pas van haar paard afgeste gen en nu merkte Peter twee "dingen op ten eerste zag zij erg bleek, en ten twee de was het dameszadel afgezakt en hing wel wat heel vreemd. Toen hij dit zag, trad hij een stap naderbij. „Wat is er aan de hand?" vroeg hij haastig. „U is toch niet gevallen? U heeft toch zeker niet zoo gereden?" „Ja, dat heb ik wel", antwoordde zij en hier haar hoofd trotsch omhoog. Zij liet het echter meteen weer zakken. Hoe ver? Wanneer begon het er af te glijden? Was u alleen?" Peter bekeek het zadel eens. „Het begon al te zakken aan het eind van den boulevard", zei het meisje hakkelend. „Ik weet niet hoe ik nog thuis ben gekomen. Lewis is hier niet. Ik begrijp niet, hoe dat komt. Ik kan het paard niet zelf naar stal brengen." „Dat kan ik wel voor u doen." Peter nam het leidsel van haar over. Hij had in een 'oogenblik het paard in zijn stal en hing daarop het leidsel en zadel aan den muur. „Dat was een kunststuk", zei hij, toen hij terug kwam uit den paardenstal en het meisje in het koetshuis vond zitten op den stoel van den koetsier. „Hoe heeft u het klaargespeeld? U had het eigeniyk niet mogen doen. Een enkele beien enz. aan een koopman, zoodat de heeren niets te doen hadden dan toe te zien, daar de koopman alles zelf uit droeg. St. Laurens. Coöp. Boeren leenbank. Woensdagavond hield de I Coöp. Boerenleenbank onder leiding van burgemeester J. W. van 't Hoff haar 26e jaarvergadering. In zijn openingswoord gaf de voor zitter een overzicht van den toestand der Bank, welke zeer gunstig is. Uit het verslag van den kassier, den heer Simonse, bleek, dat het ledental thans 261, het aantal spaarders 751 be draagt; er zyn 62 rekeningcouranthou- ders en 80 voorschotnemers. In 1939 werd voor een bedrag van f19050 aan nieuwe voorschotten verleend, terwijl op de verstrekte voorschotten f 28277 werd afgelost. Aan spaargelden werd ontvangen f 252094 en uitgegeven f 359107. Na af- en byschrijvingen tot een be drag van f 1999 bedraagt de winst f 1476, welke bij de reserve wordt ge voegd, waardoor deze stijgt tot f 27262. Tot lid van het bestuur werd herko- schok had het nog een eind verder kun nen laten afzakken, en dan zou u geval len zijn. U voelt zich, geloof ik, nog niet heel goed, is het wel? Zal ik iemand roepen?" „Neen, neen!" Zij sprong overeind. „Als moeder er ook maar het minste van zou hooren, zou ik nooit meer mo gen rijden. Als u als u misschien hier nog even zou willen blijven, totdat ik mij weer wat beter voel „Natuurlijk blijf ik hier, zoolang u my noodig heeft en Peter bleef. Hij behoefde maar enkele minuten te blijven, en ondertusschen kwam Lewis, de koetsier, terug en werd het geval van den los geschoten buikriem door hen drieën uitvoerig besproken. Daarop ging Peter naar huis. Jane deed de deur open, zoodra zy hem aan zag komen. „Heb je het adres van den stukadoor nog gekregen?" vroeg zij haastig. Peter staarde haar aan, keerde zich om en keek naar de overzijde van de straat, alsof hij verwachtte, dat de stu kadoor al achter hem aan zou zijn ge komen. Toen proestte hij het uit, mom pelde iets onverstaanbaars en liep haas tig terug, om aan Lewis het adres van zijn broer te vragen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5