Onderwijs Gemengd Nieuws Land- m Tuinbouw Burgerlijke Stand Radioprogramma Waarschuwing voor weggebruikers WALCHEREN ZUID-BEVELAND. Drie K.L.M.-machines In Scandinavië NOORD-BEVELAND. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. De moeilijkheden vooronders Voor automobilisten. Men schrijft ons: Binnenkort zal de politie het toezicht op de verlichting van motorrijtuigen verscherpen. Zorgt voor een deugdelijk, helder bran dend achterlicht. Denk er aan dat motorrijtuigen, na 31 Dec. 1938 ingevoerd of hier te lande vervaardigd, nü reeds voorzien moeten zijn van koplantaarns met rijkamr-rk, waarin gloeilampen met rijksmerk zijn aangebracht. Motorrijtuigen, vóór of op 31 Decem ber 1938 ingevoerd of hier te lande ver vaardigd, moeten in de koplantaarns gloeilampen (al dan niet met rijks- merk) voeren met een hulpspiraal, wel ke door een metalen kapje is afge schermd. Voor wielrijders. Ook het toezicht op de rijwielachter lichten wordt verscherpt, in dier voege, dat in de toekomst onmiddellijk tot het opmaken van proces-verbaal wordt overgegaan, indien althans de overtreder ter plaatse van aanhouding en binnen korten tijd er niet in slaagt het achterlicht in behoorlijk branden den toestand te brengen. Zorgt dus voor een helder brandend achterlicht, van een goedgekeurd soort. niet Juist dit feit geeft ons vrijmoedig heid met des te meer aandrang te ver zoeken: „Steunt dit mooie werk in uw eigen omgeving". We hebben vele zorgen om aan alle aanvragen te kunnen vol doen. Gelukkig heeft de Emmabloem-col- lecte zich steeds in aller medewerking mogen verheugen, en vol vertrouwen zien wij ook dit jaar den uitslag ervan tege moet. Helpt, daar zoovelen door hem lijden, den vijand T.B.C. bestrijden. Oostkapeile. Gemeenteraad. Het strand vrij. Gemeente en V. V. V. betalen kosten van afrastering. Dinsdag ver gaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr Brand wegens ongesteldheid en Jhr. v. Adrichem Boogaert. De voorz. spreekt in zijn openings woord de beste wenschen uit voor het spoedig herstel van den heer Brand. Ingekomen is bericht van de militaire autoriteiten dat het strand gedeeltelijk vrijgegeven zal worden mits de ge meente zorgt voor de noodige afraste ring. De voorz. zegt, dat B. en W. de kosten hebben overwogen, doch dat deze niet mee zullen vallen. Ook hebben B. en W. overleg gepleegd met het bestuur van de afd. V.V.V. inzake een bijdrage in de kosten. Weth. de Roo deelt mede, dat het be stuur van V.V.V. besloten heeft voor de helft by te dragen in de kosten der af rastering. Besloten wordt in principe om hiertoe over te gaan, gezien het groote belang van het vreemdelingenverkeer voor deze gemeente. Een request van den Alg. Ned. Poli tiebond betreffende de verhooging jaar wedde gem.-veldwachter wordt voor ken nisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten tot het aangaan van een geldlee- ning ten behoeve van den bouw van een nieuwe openbare school en den verbouw der oude school tot vereenigingslokaal, groot f 17.500, bij de Coöp. Boerenleen bank te St. Laurens ad 4 pet. met een looptyd van 10 jaar. De verplichte af lossing per jaar bedraagt f 500. Een schrijven van de Vereen, tot Die renbescherming met verzoek een veror dening tegen het houden van ketting honden vast te stellen wordt voor ken nisgeving aangenomen, De rekening van den Vleeschkeurings- dienst wordt vastgesteld op f 5.329,11, met een batig saldo van f 306.08, Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten inhoudende de mededeeling dat de Kroon art. 3 2e lid der Gemeentewet niet zal toepassen, zoodat een ontvanger in vasten dienst kan worden benoemd. In verband hiermede stellen B. en W. voor om den tydeiyken ontvanger een vaste aanstelling te geven. De Raad be noemt daarop den tijdelijken ontvanger den heer S. den Hollander met alg. st. in vasten dienst. Op voorstel van B. en W. wordt de ontvanger benoemd tot comptabel amb tenaar van den Vleesehkeuringsdienst tegen een wedde van f 15 per jaar. Ingekomen is een aanvraag van de Z. L.M. om een bijdrage per leerling uit iedere gemeente gedurende 30 jaar voor de gestichte lagere landbouwschool te Middelburg. B. en W. stellen voor om f 20 per leerling bij te dragen. Aldus be sloten. Koudekerke. Loop der bevolking over de maand Maart. Gevestigd: J. Josiasse, reiziger, E 247, van Middelburg; L. C. Vreeke, zon der, D 275, van EllewoutsdijkS. Roel- se, zonder, A 202, van Ritthem; A. A. Krijger, zonder, E 342, van Vlissingen; C. J. Heijboer, zonder, E 342, van Vlis singen; J. M. van de Voorde, dienst bode, D 177, van MiddelburgM. P. van Poelje, zonder, E 247, van Vlissingen; D. Jobse, B 464, van Middelburg; F. Vogelzang, dienstbode, E 53, van Zwol le; J. P. .van Riel, zonder, Pension Westduin, van Middelburg; C. de Groot, dienstbode, A 64, v. Middelb.F. Boone, zonder, E 31, van Middelburg; M. A. L. Beun, ingenieur, E 334. van Vlissin gen J. van 't Hof, reiziger, E 336, van Breda; H. Mol, zonder, B 436, van Hy derabad (Br.-Ind.)M. M, J. Frederiks, vertegenwoordigster, E 37, van Middel burg. Vertrokken: M. L. de Jager, zonder D 126, naar Arnemuiden; C. L. van D(jk, verpleegster, E 181, naar Amster dam; M. Veratraate, zonder, A 106, naar O.- en W.-Souburg; J. van Taten- hove, huishoudster, A 72, naar Middel burg; P. Vader, marinier 2e kl., E 257, naar Rotterdam; C. J. Adriaansen, zon der, E 325, naar Hilversum; J. Brou wer, dienstbode, E 333, naar Middel burg; J. Acda, kantoorbediende, D 127, naar Middelburg; P. L. Roose, electri- cien, A 93, naar Vlissingen; J. F. van Kervel, kapitein infanterie, E 339, naar Vlissingen; A. de Vries, zonder, E 153, naar' O.- en W.-Souburg. (V. C.) Grijpskerke. Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de gemeen teraad voltallig. Mededeeling wordt ge daan van de Koninklijke goedkeuring op de verordening baatbelasting no. 2 (Pe- kelingscheweg)Van Ged. Staten is be richt ontvangen, dat de Min. v. Binn. Zaken geen bezwaar heeft tegen den gewijzigden toestand in de personeels bezetting ter secretarie. Uit een ingekomen schryven van de N.V. PZEM blijkt, dat aan het plan tot electrificatie van Buttinge uitvoering is gegeven. Ook is inmiddels vergunning gevraagd tot het leggen der kabels. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herbenoemd de heer A. Geschiere (aftr.) De rekening van het Burg. Armbestuur over 1939 wordt na onderzoek goed gekeurd. Inkomsten f 1051,69, uitgaven f857,36, batig slot f 194,33. Op verzoek van het bestuur der Bijz. school wordt het voorschot op de gem. vergoeding voor 1940 bepaald op f 1371,34, berekend naar f 11 per leer ling. Ten aanzien van de vaststelling der vergoeding voor het bijzonder onder- wys over 1937, tevens afrekening over het driejarig tijdvak 19341937 stellen B. en W. voor, dit bedrag vast te stellen op f 435,20 na aftrek van het genoten voorschot over dat jaar. In verband met de afrekening over genoemd tydvak heeft het schoolbestuur nog te goed f 338,53. Aldus besloten. Op een verzoek van den Alg. Ned. Politiebond, tot herziening der jaar wedde van den gemeenteveldwachter wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, aangezien geen algeheele herziening der jaarwedden aan de orde is. Voorts meent de voor zitter, dat het bovendien geen aanbeve ling verdient de jaarwedde van den hoogst gesalariëerden ambtenaar te her zien en die van den laagst gesalariëerden ongewijzigd te laten. Een bedrag van f 4,57 zal over 1939 worden bijgedragen aan de Ver. „Wederz. Belang" in het tekort dier vereeniging over genoemd jaar. De begrootingen voor 1939 en 1940 worden gewijzigd. Alvorens tot definitieve verharding van verschillende wegen in Hoogelande te besluiten, zullen B. en W. eerst nog met een aantal aangelanden onderhan delen of deze bij hun destijds gedaan verzoek blijven. Het resultaat van deze bespreking zal den raad worden mede gedeeld. Op een verzoek van den heer W. de Wolf e.a. om verbetering te brengen in den bestaanden aarden weg tusschen Grijpskerke en Serooskerke, wordt be sloten hieraan medewerking te verlee- nen. Definitief kan ook hierover niet worden besloten, daar verschillende voorbereidingen dienen te worden ge troffen, alvorens tot uitvoering kan wor den overgegaan. Een voorstel van B. en W. om ver betering te brengen in de rioleering in de kom der gemeente, vnl. bij de woning van de Wed. Francke, wordt afgewezen. Een gewijzigd plan wordt voorgesteld. Hiervan zuilen de kosten worden be rekend. Besloten wordt in ieder geval verbetering in den bestaanden toestand te brengen. Goedgevonden wordt den voor- en ach tergevel van het gemeentehuis en de ambtswoning van den burgemeester te laten schilderen en dit werk op te dra gen aan schilder Everaers, die hiervoor aan de beurt is. Besloten wordt de hou ten omheining voor de woning van den burgemeester te doen verwijderen en voorloopig hier niets te plaatsen. En kele betonnen blokken zullen aan de overzijde worden aangebracht ter plaat sing van fietsen. Hierdoor kan worden voorkomen, dat de fietsen geplaatst wor den tegen de woning van den burge meester of tegen de naaststaande wo ning van den heer Louwerse. Op een verzoek van het dag. bestuur van de Z.L.M. wordt besloten f 15 per jaar be schikbaar te stellen voor eiken leerling uit de gemeente, die de landbouwschool in Middelburg zal bezoeken. Nadat in geheime zitting is verga derd, wordt met 4 tegen 3 stemmen besloten tot het voeren van een rechts geding inzake niet betaalde vleeschpro- ducten door den distribuant van ge noemde producten. Hierna sluiting der vergadering. Ovezande. Maandag vergaderde de Raad voltallig. Mededeeling wordt gedaan van de goedkeuring' door Ged. Staten op het leeningsbesluit voor de te bouwen ambts woning en op dat voor de leening met het Werkfonds voor verbetering der wegen. Besloten wordt gunstig te beschikken op de twee ingekomen verzoeken om een tegemoetkoming ingevolge artikel 13 der L.O. 1920. DE VLIEGTUIGEN ZULLEN ER VOORLOOPIG BLIJVEN. Ondanks de nieuwe complicaties in den internationalen toestand, heeft de K.L.M. gistermorgen zooveel mogelyk haar diensten doorgang doen vinden, waarby evenwel niet kon worden voor komen, dat ten gevolge van de ernstige ontwikkeling der gebeurtenissen in Scandinavië de diensten naar het Noor den gestaakt moesten worden, in af wachting van wat er verder gaat gebeu ren. Er zijn dus geen vliegtuigen naar Ko penhagen, Malmö, Stockholm en Oslo gestart. De Zweedsche machine uit Lon den naar Stockholm, is op Schiphol ge bleven, terwyl de Zweedsche machine uit Stockholm naar Amsterdam niet verder ging dan Malmö. Er bevinden zich op het oogenblik in Scandinavië drie Nederlandsche ver keersvliegtuigen der K.L.M., n.l. te Oslo de Douglas dc-3 „Kemphaan", die gis teren onder commando van gezagvoer der Van Dijk daarheen is gevlogen en twee machines staan te Malmö, n.l. de „Roek" met Geysendorffer en de „Uil" met Sillevis. Voorloopig zullen deze machines daar blijven en zullen de gezagvoerders naar beste inzichten handelen, zoolang geen direct contact tusschen hen en de direc tie der K.L.M. mogelijk is. Op de verzoeken van het R.K. en van het Christelyk Schoolbestuur om een voorschot voor 1940, ingevolge artikel 103 der L.O.-wet, wordt besloten het voorschot voor de R.K. school te be palen op f1350 en voor de Christelyke school op f420. Kapelle. Afscheid me j. Borman. Dinsdagavond nam moj. K, B. Berman, onderwij zores aan de Chr. School, af scheid van do leerlingen. Het hoofd der school de heer F. P. de Graaf sprak haar hartelijk toe, prees den ijver en werkkracht door haar voor do school aan den dag gelegd en hoopte, dat zij met haar toekomstigen echtgenoot een gelukkig leven moge hebben in 's-Gravenzande. Een blijvend aandenken werd haar na mens de leerlingen en het personeel aan geboden. De voorzitter van de Schoolfvereeni- ging, de heer P. Scheele, met het be stuur en den eere-voorzitter, Ds A. Scheele, inede tegenwoordig, dankte mej. Berman voor al hetgeen zij voor de school was geweest, eerst als kweeke- linge met akte en later in vaste betrek king. Ook namens het bestuur werd een aandenken aangeboden. De leerlingen zongen een daartoe pas send vers de bruid en bruidegom toe. Mej. Berman dankte voor de goede woorden en het aangebodene en gaf de verzekering dat zij Kapelle-Biezelinge niet zal vergeten. Na deze toespraken werd mej. P. E. Snoep (opvolgster) geïnstalleerd. Krabbendijke. Noodlanding van militair vliegtuig. Gisterenmid dag omstreeks 4 uur moest een militair vliegtuig alhier een noodlanding maken. De twee inzittenden bleven ongedeerd. Wemeldinge. Bij de gem.-politie is kennis gegeven van het vinden van twee rijwielbelastingmerken. (Belangeloos be richt.) Yerseke. Begin van brand. Maan dagavond ongeveer 10 uur zag een mili tair aan de Damstraat uit het schuurtje, staande op het erf van bakker Van Koge- lenberg, vlammen slaan. Bij onderzoek bleek, dat een bus met houtskooltjes vlam had gevat en dat het vuur de wanden van het houten schuurtje reeds had aan getast. De eigenaar werd gewaarschuwd, die tezamen met den militair met een straal op de waterleiding het vuur kon blusschen. Stijgende kreeftenprijzen. De gebeurtenissen in Scandinavië belet ten den invoer van Noorsche kreeften in Nederland. De markt is daardoor direct oploopend en men verwacht nu weer zeer hooge prijzen. In den vorigen oorlog is de prijs van kreeften zelfs opgeloopen tot ongeveer f 10 per kg. Verleden jaar was de prijs van f 1 tot f 1.50, dit seizoen f 2.50f 2.75. MIJN AANGESPOELD. Wisserikerke. Vanmorgen is hier een mijn aangespoeld. Kats. Gemeenteraad. Maandag avond vergaderde de Raad voltallig. De begrooting 1940 werd gewijzigd. Van P. A. Remeus was een verzoek om toezegging van premie voor woning bouw aan de woning van M. Bouters. De voorzitter zegt, dat reeds aan de woning tot verbouwing was begonnen zonder vergunning en volgens wettelijke bepaling komt zulk een woning niet in aanmerking voor premie. Dus wordt af wijzend op het verzoek beschikt. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat hij van plan was Woensdag na Pinkste ren, 15 Mei, officiëel afscheid te nemen, waarvoor hij dan een gemeenteraads vergadering zal uitschrijven. Hierna sluiting. Stavenisse. Door het bestuur van de Coöp. Boerenleenbank is tot tydelyk kassier aangesteld dhr Johs. Hage Ariez. alhier. De heer C. Steendyk Cz. alhier heeft ontslag genomen als voorzitter van de landbouwvereeniging „Door Een dracht Sterk" en als bestuurslid van de Coöp. Brandstof fenvereen. „Algemeen Belang". Middelburg. Examen voor hen, die zich als bakkers willen vestigen. Gisteren had in St. Joris het mondelinge, theoretische deel plaats van de examens, die door het geheel e land worden gehouden vanwege de Fe deratie voor het bakltersvakonderwys. Reeds een paar weken geleden zijn de practische examens gehouden. Gisteren namen 50 candidaten deel aan dit exa men voor het verkrygen van recht tot vestiging als bakker. Hiervan slaagden er 29 en wel de hee- ren: P. de Rijke, J. B. A. van Boven, A. J. Ie Cointre, J. Dey, P. Toussaint, allen te Middelburg; J. de Roos, J. Alewynse, P. Dingemanse, C. J. Fey, C. de Witte, allen Vlissingen; Chr. Steketee, A. F. K. Francke, D. J. Splunder, allen O. en W. SouburgL. v. d. Broeke, St. LaurensJ. A. Burger, Veere; W. de Rijke, Arne muiden; F. P. Dominicus, Westkapelle; M. A. Moggré en P. van Vooren, beide te Biervliet; J. de Meij, Oostburg; J. M. Koster, W. J. Kramer, J. Snoep, allen Zuidzande; J. E. de Smet, IJzendijke; A. Dossche, A. M. Weijnen, beide Hoofd plaat; A. Chr. Lucier, Aardenburg; G. J.B. Gyzels, Sluis; W. Oosterling, Groe- de. De examens, die heden te Goes wor den voortgezet, staan onder toezicht van een ryksgecommitteerde. Een „brillen professor" geknipt. De gemeentepolitie te Echt heeft de hand kunnen leggen op een twee tal oplichters, die op verschillende plaat sen met allerhande smoesjes eenvoudige boerenmenschen waardelooze brillen te gen grof geld wisten aan te smeren. Ruim een jaar geleden wist dit tweetal in Pey-Echt een oude vrouw voor ruim f30 waardelooze brillen in de handen te stoppen. Het destijds reeds door de po litie aangevangen onderzoek werd be- moeilykt, doordat de hoofddader, die zich voor „brillenprofessor" uitgaf, de wijk naar België had genomen. Zaterdag kon deze „professor" op ver zoek van de gemeentepolitie van Echt in Groningen worden aangehouden, waarna hij op transport naar Echt is gesteld. Hier geconfronteerd met de gedupeerde vrouw, wees deze hem per tinent aan als den „brillenprofessor". Na nog door een anderen persoon uit Pey herkend te zijn, legde de man een bekentenis af, waarby hy tevens den 36- jarigen B. uit 's Bosch als zijn compag non aanwees. Deze werd Zondagavond nog door de Bossche politie aangehou den en op transport naar Echt gesteld. De brillenprofessor, de 44-jarige R., ge- domicileerd te 's Bosch, is voor politie en justitie geen onbekende; op verschei dene plaatsen heeft hy zijn oplichters- practyken uitgeoefend. Doodelyke trap van een paard. De 39-jarige arbeider M. K., die in dienst was op de boerdery van de gebroeders Spronk te Buurmal- sem, zou gisteren een 2-jarig paard la ten draven. Toen hij hiermee bezig was, gaf het paard hem plotseling een hevi- gen klap tegen het hoofd. K. zakte be wusteloos ineen. Spoedig was genees kundige hulp aanwezig en werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd, Zonder tot bewust zijn te zyn gekomen is de man daar evenwel overleden. tysnfooyw, GEBREK AAN ARBEIDSKRACHTEN EN EXPORTPRÖBLEMEN. In de Dinsdag gehouden jaarvergade ring van den Bond Westland zijn ac- tueele moeilykheden, waarmee de tuin bouw worstelt, uitvoerig besproken. Het gebrek aan arbeidskrachten doet zich met den dag meer gevoelen. De adressen, betreffende zakenverlof tot den minister van Defensie gericht, ble ven niet geheel zonder uitwerking, doch men heeft zich genoopt gezien, opnieuw by den minister aan te dringen op rui mer zakenverlof, speciaal voor het West- land in de periode Aprileind Juni, dat is het tijdvak van de voorjaarsteelten en het druivenkrenten. Zonder voldoende krenten is de druivenoogst tot misluk king gedoemd. Bijzondere moeilykheden werpt ook het gebrek aan transportmiddelen op. Voor wat het transport over zee betreft werd opgemerkt, dat dit alleen waarde voor den tuinbouw heeft, indien het ge schieden kan met snelvarende schepen, die op tijd vertrekken. Dat deze eisch zeer moeilijk te vervullen zal zijn, be hoeft geen nader betoog. Ook doet zich een ernstig tekort voor aan spoorweg wagons en het bondsbestuur zal zich nader beraden moeten over een even tueel inschakelen op groote schaal van vrachtauto's. Van 18 April. WESTKAPELLE. Getrouwd: Willem Jan Karei Dieleman, jm. 26 j. en Wille- mina Minderhoua, jd. 29 j. Geboren: Willeboord, z. v. Kornelis Lous en Laurina de Witte. (M.C.) Over de maand Maart. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: P. Brasser 29 j. en L. Brasser 23 j.; F. Fritz 25 j. en L. Willemse 22 j.P. H. Hekkema 35 j. en baronesse H. J. van Lynden 25 j.; W. A. de Witte 28 j. en E. Caljouw 26 j.J. Sinke 32 j. en C. Boone 23 j. Getrouwd: C. de Korte 28 j. en D. Jobse 26 j.; A. Dingemanse 34 j. en N. Marijs 23 j.; P. Brasser 29 j. en L. Brasser 24 j. Bevallen: L. Franse geb. Wielemaker d.; J. Geschiere geb. Verhage d.; P. A. Catshoek geb. van Eek z.S. M. van der Ploeg geb. Goedbloed z.; M. M. Groeneveld geb. Scheelings d.; E. A. Eckhardt geb. Meulman d.J. de Witte geb. de Witte d.T. Kommers geb. de Vos d.M. W. Marinisse geb. Nieuwen- huijze z.; S. A. Vermeulen geb. de Wijze d. Overleden: J. de Witte, man van J. de Groot 77 j.; J. Mesu, wed. van A. de Wolf 67 j.; J. Kaljouw, man van M. Wisse, 76 j. C. Boone, wed. van C. Boone 72 j. (V. C.) HOEK. Huw.-voltrekkingen15, Adri- aan Dieleman van Terneuzen, 29 j. jm., en Anna Dieleman 29 j. jd.21, Pieter Johannes Hofman van Axel, 39 j. jm. en Catharina van Doeselaar 36 j. jd.Ro- cus Jan de Blaay van Terneuzen 24 j. jm. en Jacomina Gildrina Verlinde, 26 j. jd- Geboren: 1 Maart, Jan z. v. Martinua Leys en Francoise Cornelia Bolleman; 10, Aaltje d.v. Jan van de Velde en Anna v. d. Ende; 20, Levinus z.v. Marinus de Braai en Fygje Levina Oppeneer; 21, Maria Jacoba d.v. Framjois Jacobus de -Jonge en Neeltje de Putter; 27, Cornelia d.v. Leendert de Braai en Anna de Jonge. Overleden: 4, Cornelia Oppeneer, 80 j.,wed. van Jan Allaart; 10, Abraham de Keuning, 89 j., wedn. van Neeltje Ver- brugge; 18, Jacobus Scheele 89 j. on- geh.20, Jacqueline Elodie Maria Dhuij- vetter 5 j. d.v. Joseph Bernard en Maria Louise Stuijvaert. (T. C.) Donderdag 11 April 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 m. 8.00 —9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 10.15 Morgend. 10.45 Chr. liede ren (opn.) 11.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest (12.451.10 Ber. ANP en Gram.). 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Gram. 3.45 Bijbell. 4.45 Gram. 5.00 Handenarb. voor de jeugd. 5.30 Orgel. 6.30 Damles. 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 Ber. 7.15 Boek- bespr. 7,45 Gram. 8.00 Ber. ANP, intern, overz., herh. SOS-ber. 8.25 Engelsch Herv. Kerkd. 9.25 Arnh. Orkestvereen. en solist. 8.50 Gram. 10.00 Ber. ANP., act. halfuur. 10.30 Arnh. Orkestvereen. 11.00 Gram. Ca. 11.50—12.00 Schriftl. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 10.00 Mor- genw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.00 Weekoverz. 11.15 Omroeporkest en solist. 12.15 AVRO-Orkest. 12.45 Ber. ANP., Gram. I.00 Francis Keth's Ens. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Viool, fluit en piano. 3.00 Brei- en borduurcursus. 3.45 Gram. 4.00 Voer zieken en thuisz. 4.30 Gram. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRö-Amuse- mentsorkest en solist. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Voor milil. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP, meded, 8.15 Gram. met verbindenden tekst. 8.45 Orgel. 9.00 Radiotooneel. 9.50 Omroep orkest en solist. 10.35 AVRO-Orkest. II.00 Ber. ANP. 11.10 Zigeunerorkest Pali. 11.4012.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Kans op nachtvorst, overdag iets zachter dan vandaag, gedeeltelik be wolkt, geen neerslag van beteekenis, meest matige Noordelyke tot Oostelijke wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers- Donderdag 7 u. 15 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6