DE ZEEDW inn van een TWEEDE BLAD f OVERBUREN Uit de Provincie Niet IVOROL een super reiniging van mond en tanden, Het optreden tegenover de neutralen. Het auto-ongeluk te Sluiskil. VAN WOENSDAG 10 APRIL 1940. Nr 160. BEHANDELING VAN HET ONTWERP IN DE TWEEDE KAMER. In de gisteren gehouden Kamerzitting kwam aan de orde het wetsontwerp tot heffing van een winstbelasting. De heer Wagenaar (A.R.) wijst er op, dat met dit ontwerp een traditie van meer dan 120 jaar wordt gebroken. Een winstbelasting zou eerder aanvaard wor- j den als het falen der dividend- en tan tièmebelasting ware aangetoond. De fi- nancieele omstandigheden geven echter den doorslag; de minister deed een be roep op de noodzakelijkheid van verster- king der schatkist. Dit is te betreuren: het financieele element speelt nu een te groote rol. Spr. betoogde dat de tegen dit ont werp aangevoerde bezwaren, gegrond op de belangen van het bedrijfsleven, door de regeering niet voldoende zijn weerlegd. Spr. zou gaarne zien, dat zij nader van haar meening deed blijken. Verder werd er door den heer Wage- naar op gewezen, dat de regeering als 1 winst aanduidt, het verschil tusschen het zuiver vermogen bij het begin en bij het einde des jaars. Zóó eenvoudig is de zaak echter niet. Er wordt z.i. te weinig onderscheid gemaakt tusschen afschrij vingen en reserves. Spr. drong aan op instelling van een centrale beroepsinstantie; met alle res pect voor de Raden van Beroep, deze kunnen niet tot een gelijk inzicht komen. Hij en zijn politieke vrienden zullen zich niet tegen de winstbelasting verzet ten, omdat 's lands financiën dringend versterking noodig hebben. De heer IJz e r m a n (S.D.) merkt op, dat van de zijde der soc.-dem. meerma len op vervanging van de tantième door een winstbelasting is aangedron gen, doch overmatigen bijval hebben ze daarbij niet gehad. Spr. achtte het nuttig, als bij alge- meenen maatregel van bestuur wordt omschreven, wat als goed koopmansge- bruik is te beschouwen. Spr. acht de toepassing der belasting t.a.v. coöpera ties onjuist. Over het algemeen oordeelt hij gun stig over het ontwerp, dat ook technisch goed verzorgd is. De heer S c h i 11 h u i s (V.D.) kon zich met de vervanging van de dividend en tantième- door een winstbelasting vereenigen. De winstbelasting heeft ten aanzien van het bedrijfsleven veel met andere belastingen gemeen. Een voor deel is, dat belastingschuldigen minder invloed kunnen oefenen op het bedrag der door hen te betalen belastingen. Spr. gelooft niet, dat deze wet tot bepaalde vermindering, van reserveering en tot verzwakking van het bedrijfsleven zal leiden. Spr. vreest echter dat de belasting ambtenaren heel wat werk zullen heb ben, alvorens het bedrag der belasting te kunnen vaststellen. Door overleg met de belastingambte naren wordt ook het bedrijfsbeleid niet geschaad. Overigens wordt onder reserveering niet altijd hetzelfde gebracht. Veel zal door jurisprudentie moeten worden uit gemaakt. De heer Teulings (R.K.) noemde het debat een fiscaal Lucullus-maal van winst- of dividendbelasting. Bergen van bezwaren zijn tegen een winstbelasting aangevoerd, in den loop der tijden. Spr. heeft eerbied voor dit wetsontwerp en de kundige toelichting, gezien ook uit een oogpunt van belas tingtechniek. Hoofdzaak is in deze materie de wijze van winstbepaling. Hier is een bron van FEUILLETON door GRACE RICHMOND. 5) -o OndankbaarheidIk dacht, dat je zooeven zei, dat ze je bedankt had", merkte Ross lachend op. „Het was een van die bedankjes, waar niet de minste dankbaarheid uit spreekt", zei Peter op gewichtigen toon. „Nu, zooals ik zei, vervolgde ik mijn weg peinzende over haar vriendelijk op treden, toen ik weer iets uit haar mof zag vallen." „Dat meen je niet?" Jane keek hem aan, alsof zij er niets van geloofde. „Zeker. Het is waarheid. Dezen keer waadde ik niet onmiddellijk door de modder. Ik bleef even staan en overleg de bij mezelf, of ik maar niet liever zou roepen „Hêidaar, je hebt je portefeuille ver loren, dame!", zooals een straatjongen het zou doen. Ik bedacht echter, dat ik wel wat in verlegenheid zou zijn, als we elkaar later eens in werkelijkheid ont moeten zouden. Met een paar sprongen was ik aan den overkant, raapte de por tefeuille op en wilde haar juist achter op gaan, toen zij omkeek en mij snapte, verschil tusschen fiscus en bedrijfsleven aanwezig. De interpretatie en de juris prudentie zullen een belangrijke rol gaan spelen; met de verscheidenheid van het bedrijfsleven zal daarbij rekening kun nen worden gehouden. Spr. heeft tegen het wetsontwerp in 't algemeen niet alleen geen bezwaar, maar zal de totstandkoming der wet toejuichen. De voorzitter verdaagde' om vier uur de vergadering. DRIE DOODEN. Over het auto-ongeluk, dat zich gis termiddag onder Sluiskil heeft voorge daan, waarbij drie personen om het le ven zijn gekomen, wordt het volgende gemeld: Men vermoedt, dat de bestuurder de ongeveer 65-jarige landbouwer J. den Hamer uit Axel onwel geworden is, want bij het onderzoek van de uit het water gehaalde auto bleek deze geheel intact te zijn. De eenige getuige van het ongeluk was een soldaat, die op wacht stond. Hij had de auto voorbij hooren rijden en daarna niets meer vernomen. Toen hij op onderzoek uitging, zag hij den wagen in het water. Den heer Den Ha mer, die het eerst op den kant werd ge bracht, verleende hij de eerste hulp. Omdat dit slachtoffer nog teekenen van leven gaf, paste hij kunstmatige adem haling toe, echter zonder succes. De heer Den Hamer was een bekende persoonlijkheid te Axel. Hij was onder meer bestuurslid van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij. Toen gistermiddag omstreeks kwart voor vier de auto uit het water werd gehaald was de wagen leeg en de por-' tieren waren gesloten. Daar verschillen de personen met zekerheid wisten te vertellen, dat de heer Den Hamer nog twee mede-passagiers had, werd met dreggen voortgegaan. In den laten middag zijn de lijken van den 37-jarigen heer A. Verschel ling, die deel uitmaakte van een com missie, welke een onderzoek instelt naar de schade veroorzaakt door de schade lijke gassen, afkomstig van de fabriek Compagnie Neerlandaise de TAzote te Sluiskil en van den ongeveer 50-jarigen landbouwer J, vandeReeuitZaam- s 1 a g uit het kanaal opgehaald. DE „PHOBOS" TE VLISSINGEN. Het Nederlandsche tankschip „Pho- bos", dat op 20 Maart j.l. aan de Zuid oostkust van Engeland op een mijn is geloopen, is, na voorloopig in Engeland gerepareerd te zijn, Maandagnacht bij Vlissingen aangekomen, waar het thans op de reede ligt. Hedenmiddag zal de „Phobos" die nog dik onder de olie zit, naar Rotterdam vertrekken, waar zij in dok gaat. De geredde bemanning, die gedeeltelijk in een Londensch ziekenhuis verpleegd moest worden, was weer aan boord. De kapitein is D. Krul, en de derde stuurman, J. Pieterse, beiden Vlissin- gers. Het motorschip „Phobos" is door de mijnramp ernstig beschadigd. Het wa ter staat nog in het voorschip, dat ge deeltelijk is weggeslagen. Bij de explo sie zijn de eerste stuurman G. H. Bruin, uit Vlissingen, en een der Chineezen omgekomen. De overige opvarenden, 54 man, hebben urenlang in de ruwe olie rondgedreven. (Telegr.) GEWESTELIJKE AFD. ZEELAND VAN DEN BOND VAN CHR. BAK KERSPATROONS IN NEDERLAND. Onder leiding van den heer C. Douw te Oudelande hield bovengenoemde af- deeling gistermiddag in de melksalon- Bustraan te Goes haar jaarvergade- j ring. De voorzitter drukte in zijn openings woord zyn spijt uit over het niet drukke bezoek. Donker en somber zyn de tijden. Met dankbaarheid zyn wij vervuld, dat wij onzen organisatiearbeid in rust en vrede mogen verrichten, al werpen de oorlogsgebeurtenissen ook op ons erf hun schaduwen. Zoo denken wij aan onze gemobiliseerde collega's, die uit hun bedrijf zyn geroepen. Achter ons ligt een jaar van zorg en zegen. We ontvingen ons dagelyksch brood, al was dit voor den een grooter dan voor den ander. Voor moordende concurrentie bleven we in deze provincie bewaard. De prijs van het brood mag be hoorlijk genoemd worden, wat mede een gevolg is van de saneering, al wordt het nut hiervan in alle streken van dit ge west nog niet ingezien. Betreffende het vakonderwijs deelt Spr. mede, dat er drie cursussen zijn ge houden in vakbekwaamheid, n.l. een door de afd. Walcheren, een door Z. en N.-Beveland en ook een op het eiland Tholen. De afd. Walcheren heeft zelfs een tweede cursus in het leven geroepen. Het moet zóó worden, dat alle Chris telijke bakkers bij den Bond zijn toege treden. Nog veel propagandawerk moet echter verricht. Spr. besluit met de bede, dat God den Bond, zijn Bestuur en deze afdeeling moge zegenen. Met instemming werd door de aan wezigen kennis genomen van het schrij ven, dat door de commissie van samen werking uit de Chr. sociale organisaties waarbij ook deze afd. is aangesloten aan de kerkeraden is gezonden. Het jaarverslag van den waarnemend secretaris, den heer F. O v a ate V1 i s- s i n g e n, stond in het teeken van „Dankbaar, maar niet voldaan". Er waren moeilijkheden in het bak kersbedrijf, °ok als gevolg van de oor logsomstandigheden. Aan de gemobili seerde collega's werd, waar noodig, hulp verleend, zooveel dat mogelijk was. Spr. is dankbaar voor de samenwer king tusschen de regeering en de be drijfsorganisaties. Er werden twee leden- en twee Be stuursvergaderingen gehouden. De bo- I vengenoemde vakcursussen werden ge houden. Een cursus voor patroons kon nog niet doorgaan. In 1939 is een derde afdeeling (Schou- wen-Duiveland) opgericht met 12 leden. De propaganda in Zeeuwsch-Vlaanderen is besproken. De afd. telde op 1 Jan. 1939 43 en op 31 Dec. 1939 54 leden. Spr. meent, dat dit aantal in Zeeland wel tot 200 zou kunnen stijgen. Aan de Chr. bakkers, die nog niet bij den Bond zijn aangeslo ten moet worden duidelijk gemaakt, dat zij met neutraliteit geen genoegen mo gen nemen. De vooruitgang in deze pro vincie in één jaar iè volgens Spr. niet groot genoeg. Daarom wekt Spr. tot krachtige propaganda op. De voorzitter deelt mede per soonlijk in Zeeuwsch-Vlaanderen op pro paganda te zijn geweest. Door de mobili satie en de weersomstandigheden kon er nog niet een vergadering worden belegd. De propaganda werd daarna nog on derling besproken. Daarbij bleek, dat deze wel zeer noodig is (zoowel door lec- tuurverspreiding als door huisbezoek) maar dat bij dit werk groote moeilijkhe den worden ondervonden. Er is bij velen zelfs bij sommigen, die op kerkelijk en politiek gebied voor aan staan, een onwil om zich los te maken van de neutrale organisatie. De hoop is echter vooral gevestigd op de jongeren, waar van sommigen hun plicht wel wat beter inzien. Een der aanwezigen vond den groei van het ledental bemoedigend. Alle Chr. actie en organisatie groeit langzaam maar geleidelijk. De Bondssecretaris, de heer Kolstein, zegde gaarne zijn medewerking toe en wekte op de propaganda systematisch en biddend te verrichten. De penningmeester, de heer v. d. E n- d e te Middelburg, boekte een batig sal do van f 60.18 (vorig jaar f 7,79). De heer Joh. van Schaik te Zierikzee werd als bestuurslid herkozen. Hierna volgde bespreking gistpryzen. Het is gebleken, dat voor de gist in de verschillende deelen van Zeeland ver schillende prijzen moeten worden be taald. Zoo is ze in Zuid-Beveland duur der dan op Walcheren en Schouwen-Dui- veland. Men zal zich hierover verstaan met de directie der gistfabriek. Daarna sprak de Bondssecretaris, de heer K. Kolstein over: „Passiviteit of activiteit?". Spr. teekende eerst de passieve (lqde- lijke) en de actieve levenshouding, om daarna krachtig tot de laatste op te wekken. Passiviteit is zich laten voortdobberen op de levenszee, zonder doel. Activiteit wil, als zjj Christelijk is, God dienen, zoo als Christus ons daarin ten voorbeeld is geweest. De wereld, ook het bedrijfsleven, is vol egoïsme. Maar dit mag voor een Christen geen reden tot passiviteit zijn, want dan doen we mee aan revolutie, aan ondergang. Wy moeten ten volle ac tief zy'n en met Gods hulp de moeilykhe- den bestryden. Wat die moeiiykheden precies zullen zyn, is nog niet te zeggen. Ze kunnen, naarmate de oorlog langer duurt, groot worden. We hebben nu nog reden om zeer dankbaar te zy'n. Spr. constateert, dat het bakkersbe- dryf zich niet schuldig heeft gemaakt aan prysopdryving, hoewel door styging van de pry'zen der grondstoffen eenige verhooging noodzakeiyk was. Voor de gemobiliseerde bakkers mocht het Bondsbureau veel doen en deze hulp' biyft noodig. Met klagen over de regeering, enz. komen we er niet. We moeten actief zyn en ons ten volle geven aan het bedryf en aan de organisatie. Geen winstbejag najagen. Laat ons hoogste doel zyn God in onzen arbeid te dienen, opdat niet over ons komt, wat wy uit Christelijk oogpunt, betreuren. Laten wy onze Chr. organisatie hecht en sterk maken. Onze maatschappy heeft groote behoefte aan krachtige, Christe lijke organisaties van werkgevers en werknemers. Liberalen en neutralen kunnen hier geen leiding geven. God vraagt van ons volle activiteit, in ge hoorzaamheid aan Gods Woord, op het geheele, breede levensterrein. By de rondvraag bleek, dat nog steeds bakkers op Schouwen-Duiveland niet be reid zijn de gistpremie te betalen. Dit werd betreurd en zal te bevoegder plaat se worden medegedeeld. Dhr le Cointre te Middelburg deelde mede, dat er door de afd. Walcheren een tweede cursus wordt gegeven, waaraan 14 personen deelnemen. Het bleek, dat voor een tweeden cur sus op Zuid-Beveland niet voldoende en voor een eersten cursus op Schouwen- Duiveland in 't geheel geen deelname was. Opgemerkt werd, dat het aanbeve ling verdient met het volgen van een dergelijken cursus niet lang te wachten, anders moet men dit op lateren leeftyd gaan doen. Hierna volgde sluiting. GOES. Blijft de melkprijs 12 cent? De afdeeling Goes e.o. van de Melk- federatie voor Zeeland hield haar alge- meene jaarvergadering, onder voorzitter schap van Ir J. Versteeg. De secretaris-penningmeester, de heer G. M. Timmerman, bracht zijn jaarver slagen uit. Spr. memoreerde o.a. de ver hooging van den melkprijs, van 10 op 12 cent per liter, die 30 October 1939 inging. Deze prijs aldus spr., zal zoo mogelijk, dezen zomer worden gehandhaafd. De consumptie-melkregeling waarborgt, bij een vastgestelden straatprijs een ze kere winstmarge voor den slijter. Het is zoowel het belang van boer als slijter, dat de regeling wordt bestendigd. want het actieve zelfreinigend schuim dringt door tot in de meest verborgen schuilhoekjes waar gewone tandpasta niet komt. Tube 60-40-25 ct. Door de „Standaard" werd er gisteren op gewezen, dat met de EngelschFran- sche handelingen in de Noorsche terri toriale wateren de oorlog zyn tweede phase was ingetreden. Deze verandering was te voorzien, daar een beslissing, by een oorlog op de tot nu toe gevolgde wyze, niet te verwach ten viel. De nieuwe phase kenmerkt zich door een ander optreden tegenover de neu tralen. „Nu is de Nederlandsche positie niet zoo ongunstig als de Noorsche. Onze te bewaken territoriale wateren verhouden zich tot de Noorsche in lengte als on geveer 1 10. Onze hulpmiddelen, hoe wel zwak, zyn daarentegen grooter dan die van Noorwegen. En eindeiyk ont breekt by ons de aanleiding, die voor de Noorsche wateren bestond. Desalniettemin hebben ook wy rekening te houden met het feit, dat de klassieke neutra 1 i- teitsopvattingen tothetver- leden behooren en dat de nieuwe gebruiken, die men gaat toepassen, niet tot één kant beperkt zullen biyven. Braafheid is in een oorlog niet het mo nopolie van één der strydenden, noch ook moet men de ondeugd aan één kant zoeken. En voor het overige is weer eens te meer bewezen, dat militaire of maritieme onmacht vergryp tegen de neutraliteit uitlokt. Het behoeft voorts niet te ver bazen als Duitschland tegenmaatregelen neemt en dan ligt de conclusie voor de hand: de neutrale is in den oorlog be trokken." Het bovenstaande was geschreven vóór Denemarken en Noorwegen door Duitsch land werden overrompeld. Daarop volgde toen nog deze driestar „Dat de derde phase zoo snel op de tweede volgen zou, hadden we niet ge dacht. Duitschland heeft wel heel snel gereageerd op de Engelsch-Fransche mijnenvelden in de Noorsche territoriale wateren en het heeft dat gedaan op een wyze, dat men met recht spreken kan van de derde phase in dezen oorlog. In onze driestar over de tweede phase hadden we het oog op de vermin dering van het respect voor de neutra liteit van de kleine Staten. En we had den dan ook een Duitschen tegenzet verwacht. Dat in dien tegenzet ook Dene marken zou worden betrokken, dat had den we niet voorzien. Immers, d e Deensche neutraliteit was door Engeland niet aangerand. Er bestond voor Duitschland dus geen aanleiding tegen dit land eenigen maat regel te nemen. Niettemin rukken de Duitschers ook Denemarken binnen. En bevestigen hier mee, wat we reeds eerder hebben neer geschreven, dat de gangbare opvattingen over neutraliteit volkomen afgedaan hebben. Ieder land b e h o o r t uit te gaan van de stelling, dat het waarschynlijk, in een of ander stadium van den oorlog, zich tegen een aanval van een der stryd- voerenden zal hebben te verweren. Neutraliteit is een begrip geworden, waarmee niet meer te werken valt. En wie er al te zeer rekening mee houdt, wordt er het slachtoffer van, vooral als hij zich niet bewapend heeft. Want de inval in Denemarken is zeer vergemakkelykt door de daar gevoerde ontwapeningsactie." Hierdoor wordt voorkomen, dat onge- wenschte toestanden op melkgebied weer optreden. Emmabloem-collecte. Men schrijft ons: Mogen wij uwe aandacht vragen voor deze collecte, die blijkens een advertentie elders in dit blad te Goes weer gehouden zal worden op Dinsdag 16 April a.s.? Welhaast iedereen zal het bekend zijn, dat de opbrengst dezer collecte geheel ten goede komt aan de verpleging van tuberculoselijders van alle gezindten. Maar hieraan moet gevoegd worden „in uw eigen woonplaats" en dit weten velen terwijl ik het ding eens van alle kanten bekeek, zooals je licht doet, als je iets opraapt, dat een gouden monogram draagt; zoo iets moois, als jö misschien nooit weer in handen zult krijgen - „Zeg, maak wat voort!" Rufus verloor zijn geduld bij de breedsprakigheid van zijn broer. „Ik haastte mij, om naar haar toe te gaan", vervolgde Peter en zei: „Ik ge loof, dat dit van u is." „Zij wat zoudt gij wel verwacht hebben, mijn vrienden, van een meisje, dat ge driemaal in een kwartier van dienst waart geweest?" „Wat verwachtte jij? Dacht je, dat ze zich in je armen zou „Had je gewild, dat ze haar porte- monnaie had opengedaan, je een kwart dollar gegeven en gezegd had: „Hier, mijn jongen, omdat je nu zoo eerlijk bent geweest „Dacht je, dat ze zeggen zou: „Je moet maar naar mijn vader toegaan, die zal je wel een plaats op zijn „Jullie veronderstellingen zijn wel wat ver gezocht en onwaarschijnlijk", zei Pe ter. „Geen van die dingen verwachtte ik; maar denk je nu de zaak eens in. Voor de derde maal was ik door de mod der de straat over gestoken „Zeg, maak een beetje voort!" „Zou je niet gedacht hebben, gezien het dwaze van het geval dat strooien langs de straat van den inhoud van haar mof dat het minste, wat ze had kunnen doen, was geweest, om even te „Glimlachen!" vulde Jane aan. „En deed ze dat niet, Peter?" „Dat deed ze niet", zei Peter. „Ze keek me aan, alsof ze dacht, dat ik plan had gehad, haar portefeuille te stelen. Ze nam hem van mij aan en keerde zich om, ditmaal zonder dank u te zeggen!" „Lieve deugd!" riep Ross uit. „Wat moet dat een aardig meisje zijn! Wat zou ik daar graag kennis mee maken! En je zag er toch heusch niet zoo kwaad uit in het blauwe pak, Peter?" „Waar woont ze?" vroeg Nancy, die haast medelijden met Peter had. „In het groote huis hier aan de over kant. Als je eens melk en eieren te kort komt, Janey, dan zullen ze je daar zeker wel van dienst willen zijn", zei Peter. „Nu, moeder", zei meneer Bell, terwijl hij opstond, „als je ons gebruiken kunt vanavond, dan kun je over ons disponee- ren, niet waar jongens? Zal ik de koffers en kisten en kratten openmaken?" Meteen werden haar nog drie stel sterke armen aangeboden. Ze gaf daarop ieder hun werk. „Ja Joe", zei ze, „als jy' de kisten en koffers wilt openmaken, kan ik er alles uitnemen en opbergen zoover dat gaat. Dat is goed, Nancy, help jij Jane met afwasschen en als je daar klaar mee bent dan kun je de bedden gaan opmaken. Pvoss en Peter „Ja, wij zullen de ledikanten opzetten", zei Peter, „en de kratten van de meubels afhalen. Ga mee, Ross, en doe ook je deel aan het werk". „Ik ben tot je beschikking", zei Ross. Hij zag er ook wel naar uit, alsof hij 't plan had zich te weren. Hij was veel slan ker dan Peter en leek met zijn blonde krulhaar veel jonger dan zijn neef, hoe wel zij maar twee jaar verschilden. „De meeste meubels staan in de ka mers, waar zij hooren", riep mevrouw Bell hen nog na. „Als je iets soms niet weet te plaatsen, dan zal Jane je wel helpen. Rufus ga jij met Peter en Ross mee en breng, zoodra zij de kratten heb ben open gemaakt, al den rommel naai de houtschuur en stapel het hout daar netjes op." Het was een smalle, nauwe trap, die naar de bovenverdieping leidde, en de kamers waren erg laag, maar de Bells bezagen altijd alles van de lichtzijde, en niet een van hen had nog een aanmer king gemaakt op het kleine huis. „Jane en Nan in een kamer, Rufus en ik in de andere, en meneer Ross Mc An drew heeft die kleine hoekkamer tot zyn beschikking", zei Peter by zichzelf, toen hij de drie kamers in oogenschouw had genomen. „Die hoekkamer is net zoo groot als de andere", zei Ross. „Ik vind eigenlijk, dat het mij niet toekomt, om die heel alleen te hebben." „Ik kan me voorstellen, dat het je be zwaart zoo'n ruime kamer te hebben van twee meter zeventig bij twee meter veertig, met aan eene zijde een schuin dak", zei Peter lachend. „Je zult er je toch in moeten schikken, want we zijn met ons zevenen. Een moet er dus wel een kamer alleen hebben." „In orde. Laten we maar gauw begin nen. Help me eerst die latafel op zijn plaats zetten, wil je?" Zij weerden zich geducht. Ross gaf meer blijken van energie dan zijn neef, maar Peter werkte toch ook hard mee. Na een uur stelde hij echter voor, om een oogenblik te rusten. „Och, laten we het nu liever afma ken", zei Ross en boog zich vol ijver over een kist heen. Zijn houding deed Peter een grap aan de hand. Hij gaf hem een duwtje en Ross viel hals over kop in de bijna leege kist. Een hei- densch kabaal volgde. De muren dreun den. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5