Land- en Tuinbouw Radioprogramma Gemeenteraad van Middelburg. Wat is ons belang bij eenzijdig Duitsch luchtvrachtvervoer? Openbare Verkoopinpen en Verpachtingen WihtftahM'é do cursisten goluk mot hun behaalde di ploma's en drong met klem aan op don ingeslagen weg voort te gaan. De voorzitter van den C.B.T.B., afd. Schouwen-Duiveland, wenschte hen even eens geluk en drong ook aan op het volgen van meerdere cursussen; spreker bracht ook den heer Van den Èerg dank voor het lesgeven alsmede het schoolbe stuur voor de beschikbaarstelling van een schobllokaal. Een der cursisten, de heor Hanson, dankte den heer van don Berg voor het gegeven onderwijs en over handigde hem een blijk van waardee ring. De heer van den Berg dankte de ver schillende heeren die het woord gevoerd hadden. Haamstede. In de gistermiddag gehou den gemeenteraadsvergadering werd aan den gemeente-ontvanger A. Blom Pzn. op zijn verzoek op eervolle wijze ontslag ver leend als gemeente-ontvanger en als se cretaris-ontvanger en als secretaris-ont vanger van het burgerlijk armbestuur, terwijl hij in laatstgenoemde betrekking tijdelijk benoemd werd. Na afloop van de raadsvergadering werd officieel afscheid genomen van den gemeente-ontvanger, waarbij de burge meester hem dank bracht voor zijn vele werkzaamheden voor de gemeente, onder overhandiging van een blijvend ge schenk. De heer Blom dankte voor de gesproken woorden. Gistermiddag vergaderde de Raad van Middelburg onder voorzitterschap van weth. Boasson. Afwezig met kennisgeving de heeren Lambermont en Luyendijk. Ingekomen is een dankbetuiging van den burgemeester voor de goede wen- schen van den Raad voor zijn spoedig en algeheel herstel. Gedep. Staten hebben goedgekeurd de instandhouding der centrale 7 e klas- school. DE KERMIS. De voorzitter deelt mede, dat Gedep. Staten vragen vóór 1 April te melden, of er bezwaren bestaan tegen wederinvoe ring van de kennis te Souburg. Dhr v. d. F e 11 z deelt mede, dat de A.R. en C.H.-leden principieele bezwaren hebben tegen de kermis, ook tegen die te Souburg. Spr. weet, dat de linkerzijde daar an ders over denkt, waarover Spr. nu niet wil debatteeren. Maar Spr. hoopt, dat de linkerzijde zal deelen de bezwaren tegen de kermis in dezen tijd. In mobilisatietijd zijn de zedelijke gevaren van de kermis grooter dan anders. Daarom wil Spr. be zwaar tegen de wederinvoering der ker mis te Souburg maken. Verder vraagt Spr. hoe het staat met het al of niet doorgaan der kermis te Middelburg. Het wordt tijd, dat ook de exploitanten weten, waar ze aan toe zijn. Hebben B. en W. zich al een opinie ge vormd? De voorzitter zegt, dat de Raad zich nog tijdig (in den loop van Mei) zal kunnen uitspreken over de kermis. Het is gewenscht daarmede zoo lang moge lijk te wachten, teneinde den toestand te kunnen beoordeelen. Mevr. W e ij 1 vraagt, waarom de Raad hier bezwaren moet indienen tegen een kermis te Souburg. Spr. meent, dat dit alleen moet, als de belangen van Mid delburg zouden worden geschaad. Dhr M o n d e e 1 is van gelijke mee ning. Dhr v. d. F e 11 z ontkent dit. De voorzitter meent dat 'sRaads bezwaren geen effect meer zullen sortee- ren, omdat de termijn voor het indienen van bezwaren (1 April) is verstreken. Dhr v. d. F e 11 z gelooft niet, dat dit een fataie termijn is. Dhr Schot sluit zich aan bij de be zwaren van den heer v. d. Feltz. Spr. heeft zakelijke en principieele bezwaren tegen de kermis te Souburg. Dhr J e r o n i m u a siet hier geen en kel principieel Middelburgsch belang. Het voorstel van de A.R., C.H. en Stk. Geref. leden om principieel bezwaar in te dienen tegen weder-invoering der ker mis te Souburg wordt verworpen met 9 tegen 6 st. (zuiver rechtslinks). Tot tijdelijk leeraar in de oude talen aan het gymnasium wordt benoemd drs H. Bolkestein. Tot onderwijzer aan de U.L.O.-school voor jongens wordt benoemd de heer H. Hoedemaker te Amersfoort met 13 st. tegen 2 st. blanco. Wijziging schoolgeld-verordening gymnasium. De voorzitter stelt nog een wijzi ging in het voorstel van B. en W. voor, om te voorkomen, dat een leerling, die gratis boeken in bruikleen krijgt, van het doubleeren van een leerjaar door bijzondere omstandigheden (buiten zijn schuld) de dupe zou worden. Tegen de redactie van dit laatste voor stel worden door enkelen bezwaren ge opperd, waarom besloten wordt te be palen, dat hiermee niet het toelatings examen is bedoeld. Dhr de Bruin heeft gezien, dat 75 pet. van de leerlingen beneden gemid deld 7 blijft, en dat slechts 9 pet. boven de 7Yz komt. In de hoogste klassen komt er niemand boven, in de vierde klasse misschien één. Daarom is Spr., evenals B. en W. voor het cijfer 7. Anders maakt men de kans, om van deze regeling te profiteeren, nihil. Dhr v. d. Feltz heeft het verwon derd, dat B. en W. zonder voldoende ar gumenten afwijken van het advies van curatoren, die een gemiddelde van 7 Vfc wilden. Volgens Spr. zal 25 k 30 pet. van de leerlingen gemiddeld boven de 7 ko men. Men moet alleen de werkelijk be gaafden laten profiteeren van gratis boeken en leermiddelen. Anders maakt men mislukkelingen. Verder zegt Spre ker dat 7 voor den eenen leeraar een hoog cijfer is, voor den anderen niet. Spr. wil het cijfer 7^2 handhaven. Dhr Portheine zou voor een H.B. S. met 7 genoegen nemen, maar niet voor een gymnasium, waarvan de leer lingen toch als regel naar een hooge- school gaan. Dhr M o n d e e 1 pleit voor het cijfer 7. Men moet hier onderscheid maken tusschen karakter en begaafdheid der leerlingen, zulks in verband met het mi lieu, waarover dhr v. d. Feltz sprak. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. vrij zÜn al °f niet van een advies af te wijken. De Minister schreef voor, dat de schoolgeldregeling van het gym nasium gelijkluidend moest zijn met de H.B.S. Daaraan willen B. en W. vastha ken de bepaling van de H.B.S. inzake vrij gebruik van boeken etc. voor leer lingen, die gemiddeld 7 halen. Spr. kan meedeelen, dat er van de tegenwoordige leerlingen, gerekend met de financieele positie der ouders, slechts één zou pro fiteeren van deze nieuwe gunstige bepa ling, met inachtneming van het cijfer 7. Daarom willen B. en W. niet hooger dan 7 gaan. Dhr v. d. Feltz herhaalt, dat men alleen de zeer begaafde leerlingen moet helpen. De anderen bewijst men er geen dienst mee. Dhr K g e I e r voorziet een meer dere toevloed van leerlingen uit minder gegoede gezinnen als dit voorstel wordt aangenomen. Daarom verwacht Spr., dat er later meer dan één leerling van zal profiteeren. Spr. is daarom niet zoo en thousiast voor het cijfer 7. De voorzitter verwacht dezen toevloed niet. Do H.B.S. heeft zeker de voorkeur boven het gymnasium voor hen, die geen universitaire studie zullen gaan volgen. Het voorstel-v. d. F e 11 z om 7 te wij zigen in 71/2 wordt verworpen met 11 te gen 4 st. (dhrn v. d. Feltz, Jeronimus, Portheine en Flipse). Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. CRISIS-PUBLICATIES. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op de adressen van het Dag blad voor N.-Br. en Zeeland en De Zeeuw, waarin wordt verzocht ook in deze bladen officieele crisis-bekendma kingen op te nemen. Dhr de Bruin gelooft, dat B. en W. zich gemakkelijk hiervan af maken. Een half toegestoken hand van de Mid- delburgsche Courant wordt genegeerd. Dat betreurt Spr. De directie van dit blad wilde de crisis-publicaties wel op nemen, als ze ook in andere bladen ver schenen, maar dan tegen 10 cent. Er zijn weinige van deze mededeelingen, terwijl de beide andere bladen een aanbieding deden van 3 cent. Waar Spr. weet, dat er menschen zijn, die wel „De Zeeuw" en niet de M'burgsche Courant lezen, kan Spr. er niet accoord mee gaan, dat be paalde bladen worden genegeerd. Het heeft Spr. verwonderd, dat B, en W. hun eerste voorstel ongewijzigd handhaven. Dhr v. d. Feltz begrijpt niet, wat de toegestoken hand van de M'burgsche Crt precies inhoudt. Indien de heer de Bruin gelijk heeft, voelt Spr. er veel voor, om hiervan gebruik te maken en De Zeeuw ter wille te zijn. Of ook het Dagblad van Noord-Brabant en Zeeland een Zeeuw- sche courant is, weet Spr. niet. Het Volksblad is het zeker niet, evenmin als de Telegraaf. De voorzitter herinnert er aan, dat deze kwestie alleen wordt besproken, omdat De Zeeuw en het Dagblad van N. Brabant om opname der crisis-publica ties vroegen. Het contract, met de Midü. Courant had steeds tot aller genoegen gewerkt. Er dreigde omstreeks September een algemeene distributie te komen. B. en W. zijn toen buiten hun boekje gegaan en hebben distributie-advertenties in an dere bladen geplaatst. Daarop maakte de Midd. Crt. terecht aanmerking. B. en W. zijn nu met de practijk te rade gegaan. De algemeene publicaties worden door de regeering centraal ge plaatst. Spr. erkent, dat de Midd. Crt de hand toesteekt. Mar wij hebben die hand niet noodig. Er liggen hier voetangels en klemmen. De vraag rijst: In welk blad moet wèl en niét gepubliceerd worden? Wijzigen de omstandigheden zich en moet er weer gepubliceerd worden, dan vertrouwt Spr., dat de Midd. Crt de haar toegestoken hand niet zal terugtrekken. Spr. wil nu beide adressen voor ken nisgeving aannemen. Dhr Paul baseert zich alleen op de publiciteitswaarde. Er moet dus gepu bliceerd worden eerst in de Midd. Crt en daarna in de bladen, die de meeste lezers hebben. B. en W. zijn ook bereid te publiceeren op andere wijze (aanplakken en radio b.v.). Wanneer er bijzonder belangrijke me dedeelingen zijn, dan zullen B. en W. ze ker overwegen deze ook in andere bladen te doen opnemen met toestemming van de Midd. Crt. Dhr v. d. F e 11 z gaat er mee accoord om de adressen af te wijzen en voor- loopig alleen bij de Midd. Crt te blijven. Maar zijn er belangrijke publicaties als in September, laten B. en W. die dan ook in andere bladen opnemen. Do voorzitter zegt toe, dat dit door B. en W. zal worden overwogen. Het voorstel van B. en W. wordt zon der h. st. aangenomen. Toekenning premie voor verbe tering arbeiderswoningen. Dhr Paul beantwoordt een vraag van de fin. commissie. De kosten van verbe tering werden oorspronkelijk geraamd op f 720. De directeur van gemeentewerken achtte nog een WC en een portaal noo dig, dat f 100 kost. Van de f 820 betaalt de Overheid een derde en van dit een derde de gemeente een vierde, n.l. f 68,33 Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Ingebruikgeving gemeentegrond Nadorstweg. Dhr Kögeler heeft bezwaar tegen dit voorstel. De berekening van de geraam de winst, als de grond in eigen gebruik wordt genomen, is niet juist. De winst zal volgens spreker zóó gering zijn, dat het volgens hem beter is om het land aan dhr Joosse te verhuren. Boeren is een vak cn als de Overheid dit gaat doen mislukt het vaak. Spr. voelt niets voor dit experiment. De geboden pachtprijs is billijk. Dhr Jeronimus bespreekt het rapport van den landbouwdeskundige, dat volgens Spr. niet geheel duidelijk is. Volgens dezen is er bij zelfbeheer eenige winst. Spr. voelt er ook niet veel voor, dat de gemeente gaat boeren. Zij kon wel eens achteruit boeren. Weth. Paul herinnert er aan, dat de commissie van bijstand vóór zelf-exploi- tatie was. Later was het rapport van den landbouwdeskundige, die geen voor stander is van exploitatie door de ge meente, nog gunstiger dan dat van den directeur van den reinigingsdienst. Mo gen wij dezen dienst dit voordeel van f100150 onthouden? Moeten wij dit stukje grond gaan verpachten, dat de reinigingsdienst zoo goed kan gebrui ken De cijfers van den landbouwdeskun dige zijn aan den voorzichtigen kant. Ook wijst Spr. op de stijging van de prijzen der voederbieten. Een hoogere pacht door de candidaat-pachters zou door de pachtkamer niet worden goedgekeurd. B. en W. stellen voor den termijn van eigen beheer te doen loopen tot 31 Dec. 1940, zulks in verband met den wissel bouw. Dhr Kögeler gaat accoord met de beperking tot 31 Dec. 1940. Maar Spr. wil ook de reinigingsdienst een pacht van f 150 in rekening brengen. Dat is zakelijker. B. en W. nemen dit over, waarna het voorstel wordt aangenomen. Z. h. st. worden de volgende voorstel len aangenomen: Beschikking op verzoek tot wedde- verhooging politie-personeelWijziging gemeentebegrooting 1939 en 1940; In gebruikgeving grond LoskaaiErfpachts verlenging gronden Loskaai; Verhuring gemeentegrond AchtersingelBeschik king op aanvraag gelden ex art. 72 L. O. wet 1920 voor bijzondere school Singel straat. Huurverlaging gemeentegrond bij Noordelijken Havendijk. Verhuring ge meentegrond bij Vlissingschen Singel. Rondvraag. Dhr De Bruin bespreekt de dure afscheiding van het grasrandje op de Heerengracht. Spr. had die afscheiding om financieele redenen achterwege wil len laten. Deze betonnen afscheiding ver oorzaakt stagnatie in den waterafvoer. Bovendien had Spr. dat grasrandje graag aan de jeugd gegund. Weth. Paul wil waken tegen vernie ling van den grasrand, die aan de over zijde is waar te nemen. De kosten zijn zoo hoog niet. De paaltjes zijn door de werkloozen in de werkverschaffing ge maakt. Devoorzitter; De ervaringen met de jeugd op de Balans waren niet gunstig. Dhr Jeronimus bespreekt het werk aan de Langeviele-buitenbrug. Wordt daar met yocruit geloopen op een beslissing, die eerlang moet worden ge nomen? Dhr Portheine vraagt uit een verkeersoogpunt of dit werk lang zal duren Ook informeert Spr. of dit werk niet is te combineeren met den aanleg van de trottoirs in de Langeviele. Weth. Paul deelt mede, dat bleek, dat de tram niet langer over de brug kon rijden. De nu getroffen voorzienin gen betreffen gjleeri het tram verkeer. Zij zijn van tydelijken aard en er wordt dus niet op een of andere beslissing vooruit geloopen. De kosten van herstel moeten volgens B. en W. worden gedra gen door de P. Z. E. M. Deze is bereid een deel te betalen, maar niet alle kosten. De kwestie is nu onderworpen aan 't oor- deel van Gedep. Staten. Het werk werd geraamd op plm. vier weken. Men is nu twee weken daarmee bezig, zoodat er nog een paar weken mee zullen heengaan. Combinatie met den trottair-aanleg is niet mogelijk. Het bestek hiervoor is door den betrokken rijksdienst goedge keurd. Als Ged. Staten dit voorbeeld vol gen, kan aanbesteding spoedig plaats hebben. Spr. hoopt, dat het werk vóór het zomerseizoen kan worden uitge voerd. Dhr Kögeler zou graag hebben gezien, dat het werk aan de brug in ver sneld tempo zou zijn uitgevoerd. Er had dag en nacht moeten zijn doorgewerkt. Het is hier een belangrijke verkeersstag- natie. Wethouder Paul wijst op de bezwa ren aan het idee-Kögeler verbonden. De kosten zijn hooger en er moeten meer werkkrachten te werk worden gestold. B. cn W. zijn cchtor bereid bespoediging te overwegen. Dhr S u 1 k e r s wijst op het terrein Punt-Kleine Werfstraat. Daar is een mestvaalt bezig zich te ontwikkelen. De voorzitter zegt onderzoek toe Naar aanleiding van een opmerking van dhr Den Hollander over het terrein van Mak deelt weth. Paul mede, dat de betrokken bouwgrond spoedig wordt gereed gemaakt om zoo spoedig mogelyk te worden verkocht. Dhr Den Hollander bespreekt de veranderingen aan een deel der schuil kelders. Waarom heeft men deze niet direct in orde gemaakt? De voorzitter zoekt de oorzaak hierin, dat niet van het begin af van hoogerhand aanwijzingen zijn gegeven over de inrichting van schuilkelders. De kosten van de veranderingen zyn voor de gemeente niet hoog, aangezien het hier werkverruiming betreft (slechts 1 pet). Hierna sluiting. IS HET JUIST, DAT DE DUITSCHERS DE K. L. M. GEEN VERGUNNING WILLEN VERLEENEN? Het Tweede Kamerlid van Kempen heeft aan de ministers van Waterstaat en van defensie de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het waar, dat aan een Duitsche Luchtvaartmaatschappij vergunning is gegeven tot het heropenen van de lucht lijn Berlijn-Amsterdam voor vracht- en postvervoer, terwijl door de Duitsche autoriteiten aan de K. L. M. niet wordt toegestaan op datzelfde traject een vliegdienst te onderhouden, respectieve lijk den dienst te zamen met de Duitsche maatschappij te exploiteeren? 2. Kan de minister van Waterstaat mee deelen, welk Nederlandsch belang mot bovenbedoelde vergunning is gediend? 3. Hebben de ministers ten behoeve van de controle op voor 's lands veilig heid ongewenschte berichtgeving naar het buitenland de noodzakelijkheid over wogen voor het vliegveld Schiphol on verwijld den staat van Beleg af te kondi gen, opdat het vervoer van brieven en pakketten per luchtpost door de bevoeg de autoriteiten kan worden gecontro leerd. WIJZIGING DER PACHTWET GEVRAAGD. Wenschen der Centrale landbouw organisaties. De C.L.O. hebben na kennisneming van het in de Tweede Kamer gehouden debat over de noodzakelijkheid van wij ziging der Pachtwet, onder de Aandacht van den minister van Econ. Zaken ge bracht, dat ook naar hun oordeel een ingrijpende en belangrijke herziening niet urgent is, maar dat enkele onder- deelen der wet wijziging behoeven. Zij verzoeken den minister daarom het vol gende te willen bevorderen: Art. 53 der Pachtwet bepaalt den ter mijn van hooger beroep van de uitspra ken van de Pachtkamer 'van het kanton gerecht op het Gerechtshof te Arnhem op één maand na de uitspraakde C.L.O. vragen, dat te veranderen in een maand na den dag van de kennisgeving der uitspraak. Er zijn enkele Pachtkamers, die hare zaken telefonisch afdoen. De C.L.O. ach ten dit in strijd met den alg. maatregel van bestuur ter uitvoering van art. 58 der Pachtwet; mocht de minister het daarmede niet eens zijn, dan verzoeken zij om wijziging van dien alg. maatregel, daar zij zich met een dergelijke handel wijze niet kunnen vereenigen. Verder achten de C.L.O. den termijn van 8 dagen, bedoeld in art. 7 der wet voor de in art. 62 bedoelde pachtover eenkomsten te kort en zij verzoeken dezen termijn voor de pachtovereenkom sten, welke vóór 1 Nov. en na 1 Januari 1936 zijn aangegaan, te veranderen in één maand. Zyn deze overeenkomsten mondeling aangegaan, dan bestaat ge vaar voor een ontijdig beëindigen, ter wijl het de bedoeling is geweest, dat ze op 1 November 1940 overgaan in over eenkomsten met onbepaalden tijdsduur. Verpachters kunnen n.l. weigeren de overeenkomst schriftelijk aan te gaan en met een derde een nieuwe pachtover eenkomst aangaan. Het komt den C.L.O. voor, dat het dringend noodzakelijk is hierin te voorzien. Het bepaalde in art. 7, lid 2, volgens hetwelk partijen uiterlijk één maand na ontvangst van het afschrift der pacht overeenkomst voor de Pachtkamer moe ten verschijnen, levert bezwaar voor een goede beoordeeling der ingediende over eenkomsten. Daarom geven de C.L.O. in overweging den termijn op 2 maanden te stellen. In art. 228 der Gemeentewet is het ondershands verpachten aan de goed keuring van Ged. Staten onderworpen, maar het openbaar verpachten niet. Daar de C.L.O. dit laatste zeer onge- wenscht achten, vragen zij een wijziging der Gemeentewet in dier voege, dat óf wel alle besluiten óf wel geen beslui ten tot het aangaan van pachtovereen komsten moeten worden goedgekeurd. Eindelijk vragen de C.L.O. om een subsidie voor de Pachtbureaux, die daar door in de gelegenheid zouden zjn een roer belangrijk deel der zaken, die an dera bij de Pachtkamers in behandeling zouden komen, met aanzienlijk minder kosten af te werken. April. 5 's-Heerenhoek, Ilofsteedje en Bouw land, Van Dissel. 5 M'burg, Inspan, v. d. Harst. 6 Arnemuiden, Huis, Batten. 6 Zoutelande, Bouwland, Loeff. 8 Middelburg, Inboedel, Batten. 9 Meliskerke, Melkkoeien, Terpstra. 10 Souburg, Huizen, Bouw- en Weil., Boomgaard, Batten. 10 Meliskerke, Inspan, Hoefer. 10 Wolfaartsdjjk, Woonhuis met Schuurtje, Jonkers. 10 Serooskerke, Huis, Tuin, Inboedel, Terpstra. 11 Kruiningen, Woonhuis, v. Dissel. 11 Schore, De Betonfabriek met werk terrein enz. enz., v. Dissel. 11 Schore, De Betonfabriek, v. Dissel. 11 M'burg, Bouw- en Weilanden, v. d. Harst. 13 Arnemuiden, Huis en erf, v. d. Harst. 16 Biggekerke, Huis, Bouwl., Terpstra. 17 Kapelle, Huizen, Bouwland, Kram. 17 's H. Arendskerke, Boereninspan, Jonkers. 17 Kruiningen, Machines enz. Beton Mij., Groot en Hondius. 18 Middelburg, Winkelhuis, Woonhuis, Stal en Bouwland, Hoefer. 18 Goes, Woonhuis, Kram. 19 Colynsplaat, Hofstede „Veldzicht", Jonkers. 19 Middelburg, gedeeltelijken Landb.- inspan, v. d. Harst. 24 Kapelle, Woonhuis, enz. Kram, 30 Koudekerke, Inspan, Loeff. Mei. 7 Goes, Huizen enz., Van Dissel. Vrijdag 5 April 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. Alg. Programma, verz. door de NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Schriftl., med. 8.20 Gram. (9.30—9.45 Gelukw.) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. (Om 12.30 Ber. ANP.) 12.45 Toe spraak. 1.00 Quintolia en gram. 2.30 Chr. lect. 3.00 Gram. 3.45 Kamermuz. en gram. 5.005.55 Declam. en gram. 6.00 Gram. 6.30 Tuinbouwcauserie. 7.00 Ber. 7.15 Letterk. causerie. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP., intern, overz., herh. SOS- ber. 8,25 De Arnh. Muziekkring. 9.10 Causerie „Luchtbescherming voor het vee". 9.40 Act. halfuur. 10.10 Ber. ANP. 10.15 Orgel. 11.00 Gram. ca. 11.50 12.00 Schriftl. HILVERSUM H. 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7,30 VPRO, 9.00 VARA, 10,20 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Ber. ANP, gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Gram. 11.00 Deel. 11.20 Orgel. 12.00 De Palladians. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en soliste. 2.00 Voor de huisvrouw. 2.10 Het Oost-Nederl. strijkkwartet. 3.00 Deel. en gram. 3.30 AVRO-ork. 4.00 Gram. met toel. 4.30 Orgel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Rosian-ork. 6.30 „Beeldende kunst", causerie. 6.50 Zang met piano. 7.00 Cy clus „Het beginselprogram der S.D.A. P." 7.18 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Jeugd- halfuur. 8.00 Piano. 8.30 Cyclus „Ver worvenheden, die niet verloren mogen gaan". 9.00 Radio-tooneel. 9.25 De Ram blers. 9.50 Hobo en piano. 10.00 VARA- orlcest en solisten. 10.40 Avondw. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Jazzmuz. (gr.pl.) 11.40 12.00 Gram. Zenuwtablatten koker 75 cent Maagtabletten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60' cent La ee r t a b lett en doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijnhardt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Betrokken tot zwaarbewolkt met tij delijke opklaringen, nu en dan regen, weinig verandering in temperatuur, krachtige tot matige Z. tot W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsen; Vrijdag 7 u. 4 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6