Onderwijs Avondschool voor Nijverheids onderwijs te Middelburg. Gemengd Nieuws Nieuwe aanwijzing in moordzaak van Leidschendam. Telegrammen De beslissende slag moet in het Westen vallen aldus Goerlng. Burgerlijke Stand Laatste Berichten Finantiëele Berichten Rechtszaken zien ge- he mili- herssche- oelwit kie- illeurvuur, lie overige ondering dat ruim e zeevisch gaat! mden ging Lr Duitsch- 2 millioen procent. ;smaanden ig dit per- Bohemen- dan nog iet men dit >r Januari- ikrijk en [wee maan- of 3 pet.! p met bijna dtschland, |sschery te te maken, neutrale jn tegen- Ier een uit- Lg over het ïen: W. J. lisse van O. lekker van Ithijsse van |aar Indië; O. en W. L Laurens; f. Souburg; f. Souburg; B. v. d. rens; Suz.a lagda Oseé Vn W. Sou- Vrouwen- plking over Jakomina I uit Aagte- Iknecht, uit JDEREN. VAL VAN ig Mij. te |ten dienste W. Z. VI. |est n.l. bij Terneu- len gelegd leiding, die naar den pg in aan- loogte een diepte van at 2 meter rorden ge- iras vorige bte karwei op het ka- 4 uur des tijd bleek Vas Maan- [veldig stuk pccutaresse was vol- Irsproef on- feer gehou- |n lekkages ijn van 25 lodat rustig ïLAND. |iet 180 ton het Gro- I voor f 1,50 iterbouw- tal. Water- Is zoodanig Zuidoost- Bevestiging Ds A. van Stuyvenberg te Ierseke. Dinsdagavond had de bevestiging plaats van Ds A. van Stuyvenberg big de Geref. Gemeente te Ierseke. Bevestiger was Ds G. H. Kersten van Rotterdam, die als tekst gekozen 1 Petrus 4:11. Aanwezig waren o.m. de predikanten Ds v. d. Berg van Krabbendijke en Ds Neerbos van Rilland-Bath en onderschei den studenten der Theol. School der Geref. Gemeenten. De kerk met consistorie waren over vol. Zelfs lokalen der bijstaande school waren nog in gebruik genomen en voor zien van een luidspreker-installatie. Emeritaat. De classis Bols- ward der Geref. Kerken heeft eervol emeritaat verleend aan Ds C. J. de Kruyterte Wommels. Ds de Kruyter Middelburger van geboorte, diende de kerken teOostkapelle, Alblasser- dam, Hasselt en Wommels. Ds D. P. Koopmans f. In den ouderdom van 76 jaar is overleden Ds D. P. Koopmans, em. pred. van de Geref. Kerk te Beetsterzwaag. De overledene werd in de jaren, dat hij de Kerk te Sneek diende, meermalen afgevaardigd naar de Generale Synode. luis, cand. sberg (3e llBennekom. :persloot te ?es. b, Y. Veen- Geels te Midwolda. Onder voorzitterschap van den wet houder van Onderwas, den heer M. H. Boasson, werd gisteravond de eindver- gadering gehouden van den cursus 1939 1940 van de avondschool voor N.O. In deze vergadering werd vastgesteld welke der leerlingen tot een hoogere klasse konden worden bevorderd, aan wie het einddiploma der school kon wor den uitgereikt en aan wie der leerlingen een belooning kon worden toegekend voor ijver en getrouw schoolbezoek. De uitslag was als volgt: Bevorderd van de le naar de 2e klas se J. M. van Belzen, C. Broodman, A. le Due, J. J. Geldof, P. van Helleman, J. Janse, J. Koppejan, J. J. Laroes, H. J. Lijnbach, P. C. Neve, W. J. Roose, A. Roose, M. de Rijke, P. Rijkse, H. W. Schroevers, J. Simons, L. J. Sturm, en J. Verlinde, allen te Middelburg; J. Sie- reveld, Arnemuiden, C. Geertse, Dom burg; J. Tevel en G. v. d. Voorde, beiden Koudekerke; P. v. d. Woestijne, Oostka- pelle; A. L. Bevelander, G. Klap, J. Jo- ziasse, A. Schout, J. Vreeke, J. Wisse en J. Willeboordse allen te O. en W. Sou burg; P. J. Huibregt, Veere. Voorwaardelijk bevorderd: B. de Groot en L. Daane, beiden te Middel burg. Niet bevorderd 9 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: I. van Dalen, J. Dommisse, W. A. Flipse, A. de Hamer, P. den Hollander, H. Hen- drikse, P. L. Hendrikse, M. A. Hooge- steger, W. M. Mannie, M. Th. Schotman, C. Sturm, P. van Slugs, A. P. van Tiel, C. Vermeulen en A. C. Vinke, allen te Middelburg; J. van Belzen, D. van Bel zen, A. J. Jeras en L. Meulmeester, alien Arnemuiden; A. C. Crucq, J. Luteijn, D. de Steur, M. Vreeke, S. Wielemaker en W. Wolf, alien te Koudekerke; A. Hou- terman, St. Laurens; J. Janse, Oostka- pelle; M. de Pagter, Serooskerke; J. F. Briars, A. Cijvat, C. J. Marijs, J. Kie- boom, allen O. en W. Souburg; C. Mal- jaars, Veere, niet bevorderd 3 leerlin gen. Van de 3e naar de 4e klasse: H. Dam man, P. Filius, T. J. Hovestadt, K. Jan- se, J. M. Jobse, C. de Kugper, J. de Voogd, en S. A. Wondergem, allen Mid delburg; H. van Belzen en N. de Vos, beiden ArnemuidenP. B. de Wijze, Kou dekerke; C. W. Francke en W. Onder- dijk, Veere. Niet bevorderd één leerling. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas se: J. F. Adriaansen, M. Boogaard, J. Bugs, J. v. d. Bergen, W. A. Cornelisse, W. Daane, C. Hoogesteger, J. J. de Jon ge, J. Joosse, A. H. de Koning, M. C. Kraak, M. Mol, J. Philipse, C. van Riet, J. de Ruijter, J. de Rijke, L. C. Scheers, P. A. J. C. Verburg, L. de Vos, T. Wisse, en J. Wondergem, allen te Middelburg; L. Baaijens, A. Buijs, H. Grootjans, J. de Klerk en A. van der Leest, Arnemuiden; J. W. Pleijte, N. en St. Joosland, J. P. A. Dingemanse, K. Huijsman, Ph. Eijkelen- boom en J. Leijnse, allen te Koudekerke J. Davidse en J. Geene, beiden te Melis- kerke; L. F. Davidse, Oostkapelle; M. Jobse, M. Schout en M. B. Wattel, allen Serooskerke; A. A. Bolleman, J. van de Broecke, A. van Maldegem, J. van der Meer, W. de Rijcke, en J. A. van Wallen burg, allen O. en W. Souburg. Voor waardelijk bevorderd A. Alsemgeest. Niet bevorderd vier leerlingen. Het einddiploma werd toegekend aan: G. Bruggeman, M. Buijse, M. D. Geuze, J. W. P. de Graaf, W. van Hemert, K. J. de Hooge, W. Janse, A. Joosse, J. C. Klercq, J. de Klerk, P. H. van der Kop, J. Machielse, J. Mullié, Th. A. de Neve, P. de Pagter, A. Peene, C. P. Post, C. J. Regnhout, E. J. Tilroe, G. J. Verhage, W. M. Walrave, allen Middelburg; P. C. de Jager, P. Janse, J. Siereveld, allen Arnemuiden; C. Dingemanse, Bigge- kerke, G. Maranus, Domburg; J. M. de Regt, Grijpskerke; N. J. Elenbaas, N. en St. Joosland; P. Buijs, W. J. Francois, H. C. Geuze, D. M. Geuze, C. de Kugper, Sj. Sgtema, J. C. Wagenaar, allen Kou dekerke; G. P. Geldof, K. Janse, F. Job se en W. Vader, Oostkapelle; A. de Lig- nij, Serooskerke; J. C. van Keulen en C. Willeboer te Oost- en West-Souburg; A. A. Gilissen, Vlissingen. Aan een leer ling werd een herexamen opgelegd en aan een kon het diploma niet worden uitgereikt. Van den cursus voor voortgezet lager nijverheidsonderwijs zgn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: A. van Vliet, Middelburg; A. Bugs, Arnemui den; A. F. K. Brandes, G. Prins, beiden te KoudekerkeA. de Keuning, N. en St. Joosland; W. Meulbroek, C. Osté, beiden Nieuwdorp; A. de Landmeter, O. en W. Souburg; C. v. d. Woestijne, Oostkapel le. Eén leerling werd niet bevorderd. Het einddiploma van dezen cursus kon worden uitgereikt aan: D. J. Niestho- ven, P. Tange en J. Willeboordse, allen Middelburg; G. J. Barentsen, Ritthem, J. P. Steketee, O. en W. Souburg; D. Kodde, Veere; J. Sinke, Vlissingen, M. Lenselink, Vrouwenpolder. Aan twee leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Naar „De Avondpost" mededeelde, is er in de zaak van den moord te Leid schendam, waarin de verdachte R. Al- bers gisteren door de rechtbank te 's Gravenhage tot levenslange gevange nisstraf is veroordeeld, een onverwachte en zeer belangrijke wending gekomen. Minister Gerbrandy hebben over deze zaak inlichtingen bereikt, die voor hem aanleiding zgn geweest den procureur- generaal mr Brants en den verdediger mr Kokosky van een en ander in ken nis te stellen. Een rijwielhandelaar te Oegst- geest is eerst thans met de me- dedeeling gekomen, dat op den dag van den moord, op 27 October, een als militair gekleed persoon zich aan zgn woning heeft vervoegd. De man, die in een auto zat en deze zelf bestuurde, vroeg vergunning om zich in een schuur achter het huis even te mo gen verkleeden. Naar hg voorgaf, had hij zonder ver lof daartoe te hebben zich van zgn standplaats verlaten. Om nu niet het ri sico te loopen onderweg te worden aan gehouden, wilde hij zich in burgerklee- ding steken. De familie stond dit toe. Naar de bewoner van het huis, waar de man zich verkleedde, mededeelde, was het hem opgevallen dat de militair uiterst nerveus was. Tot zijn vrouw had hij gezegd: „Zoo moet iemand zich gedragen, die een moord gepleegd heeft". De familie had echter verder geen aandacht aan de zaak besteed. Ook toen de moord be kend werd had men er over gezwegen, tot men dezer dagen na behandeling van de rechtzaak blijkbaar het gewicht van deze mededeelingen inzag. Gezien het feit, dat verdachte steeds heeft volgehouden, dat hij niet schuldig is aan den moord, die door een zekeren Arie in zgn tegenwoordigheid zou zgn gepleegd, zal de Justitie niet nalaten een nader onderzoek in te stellen naar de haar thans zoo laat verstrekte in lichtingen. Men kan zich ongetwijfeld met ver wondering afvragen hoe het mogelijk is, dat zulk een belangrijke getuigenis een getuigenis, die althans zeer belang rijk kan zijn zoo lang verzwegen is gebleven. Men zal zich afvragen, hoe iemand en men mag toch gevoegelijk aannemen, dat iedere krantenlezende Nederlander van deze geruchtmakende zaak kennis genomen heeft! de me dedeelingen onder zich heeft kunnen houden, welke hij thans heeft gedaan, thans, nadat reeds vonnis in de zaak ge wezen is en de verdachte A. tot levens lange gevangenisstraf is veroordeeld. Deze onverklaarbare zwijgzaamheid is echter minder onverklaarbaar als men weet, dat de Oegstgeestsche rijwielher steller zich reeds twaalf dertien da gen geleden tot de politie in de plaats zijner inwoning had gewend met de me- dedeeling, dat hij in deze moordzaak een belangrijke verklaring had af te leggen. Deze mededeeling werd echter door deze politie met een even onbegrijpelijke als jammerlijke nonchalance verwaar loosd. Echter, men namdeze mededee ling voor kennisgeving aan en hg hoor de er niets meer van. Toch kon hg er nu zgn mond niet meer over houden, en bij een familiebe zoek tijdens de Paaschdagen, kwamen zijn verdenkingen bij een Zwartsluischen dokter, die er de belangrijkheid onmid dellijk van inzag en die hem zeide, dat indien hij er binnen enkele dagen van de politie niets meer van gehoord had, hij den minister van Justitie ervan in kennis zou stellen. Toen inderdaad de rijwielhersteller daarop van de politie te Oegstgeest gee nerlei uitnoodiging kreeg om zijn ver klaringen jegens haar af te leggen, stelde hij zijn zwager, een dokter te Zwartsluis, di op zijn beurt weer een zwager van den minister van justitie, prof. Gerbrandy, is, daarvan in kennis, waarop deze zich met den minister in verbinding stelde, met het hierboven ge noemde gevolg. De Officier van Justitie heeft geen aanleiding gevonden opschorting van de uitspraak van de rechtbank te vragen. Daar verdachte's verdediger, mr R. Ko kosky, hooger beroep heeft aangetee- kend, kunnen eventueele nieuwe aanwij- zingen in deze zaak nog bg de behande ling voor het Haagsche Gerechtshof naar voren worden gebracht. DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-SLAVIë. Belgrado gedeeltelijk onder water. Het overstroomingsgevaar in het Do- naugebied in Zuid-Slavië wordt nog ieder uur grooter. In Belgrado zgn ver scheidene wijken aan de oevers van de Save en den Donau overstroomd. De groote pakhuizen in de omgeving van het goederenstation staan onder water, terwijl de sporen van het station zelf reeds eenige dagen lang ondergeloopen zgn. Een deel der opgeslagen goederen is weggespoeld. In de omgeving van het centraal sta tion van Belgrado zijn heele straten vol komen overstroomd, zoodat auto's en trams niet meer kunnen passeeren. Maandag heeft de Donau in Belgrado de nog nooit bereikte hoogte van 725 c.m. boven het normale peil bereikt. Tot dusverre heeft men groote ram pen kunnen voorkomen, dank zij de systematische verzorging van de dij ken enz. Ontploffing in een Schotsche munitie fabriek. Officieel wordt medegedeeld, dat zich in een Schotsche munitiefabriek een ont ploffing heeft voorgedaan, waarbij drie menschen om het leven gekomen en vier gewond zijn. Nader wordt vernomen, dat bij de ontploffing in de Schotsche munitiefa briek vgf mannen gewond zgn. Zij zgn in een ziekenhuis opgenomen. Na de ex plosie brak brand uit. De rantsoeneering in Duitschland. Met ingang van gisteren zgn in Duitschland, naar de „United Press" meldt, ook kleedingkaarten ingevoerd voor kinderen beneden het jaar. De kaart bevat 90 punten, welke dienen voor de aanschaffing van dekentjes zoo wel als kinderkleertjes. Een kaart van 90 punten wordt ech ter alleen maar uitgereikt voor het eerste kind, voor het tweede kind ont vangen de verzorgers een kaart met slechts 30 punten en voor elk volgend kind een kaart met 60 punten. Nachtkleertjes „kosten" vgf of zes punten, luiers, kousjes en schoenen elk 1 punt, een jasje met hoedje, wantjes en shawl 7 punten. Van 15 Mei af zullen verder gekurkte flessehen slechts aan het Duitsche pu bliek worden verkocht, indien de klant zelf een kurk meebrengt. Bewusteloos te bed gevonden. Gistermiddag is in een woning te Deventer een 74-jarige we duwe bewusteloos in haar bed aange troffen. Toen men de woning binnenkwam, werd een sterke gaslucht waargenomen, iets wat wel opviel omdat de oude vrouw geen gas gebruikte. Bij onder zoek bleek, dat er gas uit een oude lei ding, die zich in het huis bevond moet hebben gestroomd, waardoor de oude vrouw in haar slaap bewusteloos was geraakt. Het slachtoffer is naar het zieken huis vervoerd. Haar toestand is ernstig. Verkeersongeluk met doodelijken afloop. Te Drunen (N.B.) is de 24-jarige A. van E. uit Nieuwkuik van een aanhangwagen, ge laden met boomen, gevallen. Waarschgn- lijk heeft hij, toen de wagen nog in be weging was, daarvan af willen springen en is hg met zgn kleeren aan een boom stam blijven hangen en met het onder lichaam tegen een puntig voorwerp ge slagen. Bij aankomst in het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch, bleek hij reeds te zijn overleden. Paard op hol. Eén gewon- d eToen de 15-jarige J. te Zwartemeer, in dienst bij den landbouwer J. Kroeze, met paard en wagen van den akker kwam, schrok op een gegeven oogenblik het paard en begon het te steigeren. De knaap viel daardoor van den wagen. Het paard sloeg op hol, den jongen, die de leidsels vast hield, meesleepend. In snel le vaart rende het dier langs het kanaal en op een gegeven oogenblik, toen de jongen los raakte van de leidsels, kwam hij in het water terecht. Een met verlof zijnde militair sprong onmiddellijk te water en wist den jongen boven te bren gen. Hij bleek ernstig gewond te zijn en werd naar het Diaconessenhuis te Emmen overgebracht. PRINS BERNHARD TE AMSTERDAM AMSTERDAM. Z. K. H. Prins Bern- hard heeft heden namens H. M. de Ko ningin een bezoek gebracht aan de cen trale magazijnen voor militaire kleeding en uitrusting alhier. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. DE DADER VOORT VLUCHTIG. OMMEN. Gisteravond hebben twee mannen B. en D., die beiden als vech tersbazen bekend stonden een hevige vechtpartij geleverd aan den rand van het bosch te Lemelerberg. Hierbij werd B. met een mes in het hoofd gestoken, waarbij een slagader werd doorgesne den. Het slachtoffer is in hopeloozen toe stand naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht, waar het vanochtend aan de gevolgen is overleden. De dader is er op de fiets van door ge gaan en is nog voortvluchtig. DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN AMERIKA. MILWAUKEE. De candidaten die heb ben toegezegd Roosevelt te zullen her kiezen, hebben bg de democratische voor verkiezingen voor het presidentschap in Wisconsin de meerderheid behaald. Men beschouwt dit als de eerste wer kelijke proef om te bewijzen dat het land een derde ambtsperiode voor den Presi dent wenscht. DE WATERSNOOD IN JOEGO-SLAVIë BELGRADO. De overstroomingen in het geheele Joego-Slavisch Donaubekken nemen ongekende afmetingen aan. De Donau heeft bij Belgrado den nog nooit meegemaakten stand bereikt van 736 cm boven normaal. Vele huizen zijn reeds ingestort, ande ren worden door instorting bedreigd. De schade wordt tot dusver geraamd op 10 milliard dinar. (1 dinar is onge veer 4.5 cent.) Bij Neusatz heeft 't hooge water in een zijarm van den Donau een nooddijk ver nield en een nederzetting volkomen over stroomd. 2000 menschen zgn hierdoor dakloos geworden. LONDEN. Goering heeft vanmorgen voor de Duitsche radio een rede uitge sproken bg de afdeeling luchtvaart van de Hitlerjugend. Hg zeide o.a.: Gedekt van achteren en aan de vleugels richt de Duitsche strijd macht zich als een hecht blok tegen En geland en Frankrijk in het Westen. Daar moet de beslissende slag vallen en voor dezen slag heeft Hitier al onze hulpbronnen gemobiliseerd. ENGELSCH-TURKSCHE BESPREKINGEN. ISTANBOEL. De Britsche ambassa deur heeft gisteren een onderhoud ge had met Ismet Inönü, den president van Turkg'e. Bij dit onderhoud was ook de Turksche minister van Buitenlandsche zaken tegenwoordig. DUITSCHE LUCHTAANVALLEN OP SCAPA FLOW. LONDEN. Tijdens den aanval die Duitsche vliegers gisteren op Scapa Flow hebben ondernomen, zijn twee bur gers door granaatscherven gewond. Er zijn vier vliegtuigen gezien, die eenvoudig hun bommen uitwierpen en daarna zoo snel mogelijk wegvlogen. HET DUITSCHE LEG ER BERICHT. BERLIJN. Het Duitsche legerbericht meldt o.a.: Aan het Westelijk front hier en daar grootere bedrijvigheid van patrouilles. In de avonduren werden opnieuw Brit sche strijdkrachten in Scapa Flow aange vallen. Het gelukte verscheidene schepen door bommen te beschadigen. In het Westen ontstonden op verschil lende plaatsen luchtgevechten, daarbij werden drie vijandelijke vliegtuigen om laag geschoten. Twee van onze eigen toestellen worden vermist. DE OORLOG IN HET WESTEN. PARIJS. Bevoegde Fransche militaire kringen hebben te kennen gegeven, dat naar hun oordeel de krijgsverrichtingen in het stadium van een luchtoorlog zgn gekomen. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS. Het legerbericht van heden morgen luidt: Niets te melden. DUITSCH VLIEGTUIG NEERGE SCHOTEN. LONDEN. Een Britsch vliegtuig heeft vanmorgen na een luchtgevecht aan de N.O.-kust van Engeland, een Duitsch toestel neergeschoten. AARDBEVING IN ZWITSERLAND ZURICH. Hedenmorgen even over 10 uur is een aardbeving in het Hauen- steingebied geregistreerd. De beving werd in de Jura van Bazel en in de Salu- turner Jura goed waargenomen. Op sommige plaatsen werd de bevol king door een op een ontploffing lg- kende knal opgeschrikt. GOES. Geboren: Maria Krina, dv. Cornells de Keijzer en Elizabeth Wilhel- mina van Wieringen. Over de maand Maart. KORTGENE. Geboren: .20 Maart, Hendrika Cornelia d.v. Gerard Adriaan Noordhoek en Adriana van Gilst. (N.B.) KOLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 28 Maart, Cornelis Hage 21 j. jm. en Jo hanna Rooze 23 j. jd. (N. B.) GEMEENTERAAD MIDDELBURG In de heden gehouden Raadsvergade ring deelde de voorzitter, wethouder Bo asson mede, dat de Raad zich in Mei zal hebben uit te spreken over het al of niet doorgaan van de kermis. Een voorstel van de Prot. rechtsche fracties om principieele bezwaren in te dienen tegen de wederinvoering van de kermis te Souburg werd verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Tot onderwijzer aan de ULO-school voor jongens werd benoemd dhr H. Hoe- demaker te Amersfoort. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 391% 388 N. I. Handelsbank 105 10672 Philips 12454 1227a Unilever 93 92%. A. K. U. 42% 41% Amst. Rubber 1887a 1877a Kon. Olie 233 228% Kon. Boot 119% 117% Scheepv. Unie 1197a 1167a Deli Mij. 187% 186% 3 pet. Nederland 1937 78% 78% 3/37a pet. Nederland 1938 84% 84% 4 pet. Nederland 1940 H 937a 9313/i8 U. S. Steel 43% 433/a Anaconda 227s 223/e Beth. Steel 577s 57 North. Am. Cy. 177s 177a N. Am. Aviation 18 18 Cont. Oil 16% 17 Shell 9% 9 Vb Kennecott 276/s 27% Radio Corp. 418/i» 5 Americ. Enka 34% 34% Car Foundry 187/s 18% Tidewater 83/s 87a Midpetco 11 11 Rep. Steel 16% 157a Am. Waterworks 7% Vk Gen. Motors 40 407a Dat de markt gevoelig is, bleek van daag; de commentaren op de redevoe ring van Chamberlain lokten verkoopen uit. Dit brengt intusschen toch geen wij ziging in het feit, dat de inflatiefactor op de beurs meer invloed begint te krij gen. Van de Beleggingsaandeelen is o.m. vraag voor Bankaandeelen, die gekocht worden in ruil voor Staatsfondsen; ook de aandeelen der beide Indische crediet- instellingen worden gevraagd. In enkele hoofdfondsen, o.a. Kon. Olie hadden buitenlandsche verkoopen plaats. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 April, 2.30 u. Berlijn 75.25—75.75. Londen 6.757a—6.777a. Parijs 3.833.85. Brussel 32.1032.15, New-York 1.88—1.89. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft hedenmorgen te Middelburg opnieuw aanbesteed het maken van den onderbouw van de te ver nieuwen Axelsche brug te Terneuzen, met bijkomende werken. Inschrijvers waren: P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 133.600N.V. Aannemers bedrijf v.h. Van Drunen, te Den Bosch f 131.400; L. J.Dekker, Veere f 130.800; N.V. A. v. d. Straaten Jr's Aannemers bedrijf, Hansweert f 128.000; A. Faas- Amsterdam f127.000; G. A. van der Straaten, Terneuzen f 127.000L. P. Kor- stanje, Wemeldinge f 124.000A. Hof man Pzn, Overveen f 122.550J. M. Dek ker, Hansweert f 122.000N.V. Aanne mersbedrijf C. Kastelein Zonen, Dor drecht f 121.940N.V. Aannemersbedrijf v.h. van Dongen Van Hoven, Dordrecht f 121.000Firma A. Verhagen, te Breda f 119.965. Twee biljetten waren van onwaarde wegens het ontbreken van een staat van inlichtingen. Nog werd aanbesteed het bouwen van een kantonnierswoning en een transform matorstation met bergplaats met bijko mende werken op 't terrein van de veer haven in den Perkpolder, deel uitmaken de van den Rijksweg no. 60, gedeelte Perkpolder-Hulst-Belgische grens. Ra ming f 5300. Inschrijvers: J. van 'tHof, Hoek, f 6290P. F. de Waal, Kuitaart, f 6100 C. H. H. Wisse, Zaamslag, f 6094L. Hamelink, Zaamslag, f6024; M. J. Gal- le, Zaamslag, f6000; A. J. de Visser, Zaamslag, f 5975; P. F. Voet, Klooster- zande, f5590; firma v. d. Poel, Lams- waarde, f 5575. Goes. Door notaris E. C. van Dissel zgn publiek verkocht: 1. 5 woonhuizen met erf en tuin en een perceel tuin onder Goes, aan de M. A. de Ruijterlaan, nummers 44, 42, 40, 38, 36, tezamen groot 15.86 a. Kooper dhr Adr. Schrijver Mz. q.q. voor f 8550. 2. Twee woonhuizen met erf onder Goes aan den Ouden Singel nummers 22 en 24, samen groot 1.91 a. Kooper dhr C. Westdorp te Goes voor f 2230. 3. Een pakhuis aan den Molendijk no. 8, groot 51 ca. Koopers dhrn J. Regn hout en P. W. Bliek voor f 200. 4. Een woonhuis en erf aldaar, num mer 19, groot 1;26 a. Koopers dhrn J. Reijnhout en P. W. Bliek voornoemd, voor f 600. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 2 April 1940. De volgende personen waren gedag vaard C. v. d. H., 30 j., werkman te Zierik- zee, wegens mishandeling van G. M. v. d. Berge.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3