iVö&öL <a veMtukke£yk! Aansehaffing van luchtdoelgeschut. Uit de Provincie De Opperbevelhebber In Zeeland. De daling der eierprijzen. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN De invloed van den oor log op ons visscherij bedrijf. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. SCHOUWEN-DIIIVELAND. Kerknieuws DE INBESLAGNEMING VAN RAUSCHNINGS BOEK GESPREKKEN MET HITLER. Vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Van der Goes van Naters. Het lid der Tweede Kamer, de heer van der Goes van Naters heeft aan den minister van justitie de volgende schrif telijke vragen gericht: Is de minister bereid, mede te deelen, welke de wettelijke basis is van de in beslagneming van exemplaren van Her mann Rauschning's boek Gesprekken met Hitier, en welke feiten daartoe aan leiding hebben gegeven? Is het den minister bekend, dat in Nederland o.a. door de Deutsche Buch- handlung en de winkels van het Bol werk (voormalige driehoekswinkels) gramofoonplaten ten verkoop worden aangeboden, waarop geregistreerd is een Duitsch oorlogslied van agressieve strekking, getiteld Wir fahren gegen Engelland? Acht de minister dit toelaatbaar en is hij voornemens wanneer dit niet het geval is daartegen maatregelen te nemen? NOTARIAAT. In den ouderdom van 48 jaren is gis teren te Ridderkerk overleden, de heer M. A. G. Roelants, notaris aldaar. VÓÓR 1 OCTOBER LEVERING DER VUURMONDEN KALIBER 2 cm AAN DE GEMEENTEN. In een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot verhooging van de defensie-begrooting 1939 zegt de Minis ter o.m., dat de uitgaven voor de aan schaffing van 20 batterijen luchtdoel-ar tillerie met bijbehoorende munitie op den kapitaaldienst zijn gebracht, omdat het hier inhalen van den achterstand in de bewapening betreft. Rekening houdende met de tot stand gekomen overeenkomsten, aldus de mi nister, mag er op worden gerekend, dat nagenoeg alle thans bestelde luchtdoel vuurmonden van het kaliber 2 cm met de bijbehoorende munitie vóór 1 October a.s. zullen zijn geleverd. Voor wat de luchtdoelvuurmonden van het kaliber 3.7 tot 4 cm betreft, verwijst de minister naar de beantwoording van de door het lid van de Tweede Kamer, Mej. De Jong, gestelde vragen. Hij voegt daaraan nog toe, dat nog steeds krach tige pogingen in het werk zijn gesteld om de beschikking te krijgen over een grooter aantal vuurmonden van het ka liber 3.7 tot 4 cm. De aanschaffing van luchtdoelgeschut door een gemeente beoogt in de eerste plaats de bescherming van in die ge meente gelegen bepaalde belangrijke ob jecten. Aangezien voor het bombardee ren van deze belangrijke objceten de vij andelijke vliegtuigen op betrekkelijk ge ringe hoogte moeten vliegen, opdat vol doende trefkans wordt verkregen, is het luchtdoelgeschut van klein kaliber voor het beoogde doel bijzonder geschikt. In den afgeloopen nacht heeft in het Grand Hotel te Midelburg overnacht Generaal H. G. Winkelman, de opperbe velhebber van land- en zeemacht. Gister bezocht de generaal Zeeuwsch- Vlaanderen en de aldaar gelegen mili taire onderdeelen, gebruikte het diner bij burgemeester Van Woelderen te Vlis- singen en heden werden verschillende onderdeelen op Walcheren en Zuid-Be veland in oogenschouw genomen. Vandaag vertoefde de opperbevelheb ber te Goes waar hij in de Korenbeurs heeft gedineerd. INVOER VAN MOSSELEN IN FRANKRIJK. Certificaat van onbesmetheid noodig. Naar wij vernemen zal met ingang van het nieuwe seizoen bij den invoer van Zeeuwsche mosselen in Frankrijk een certificaat van onbesmetheid wor den geëischt. A. R. GEMEENTEBESTUURDERS. De Zeeuwsche Vereeniging van A.R. Gemeentebestuurders zal op 24 April te Goes haar vierde jaarvergadering hou den. In deze vergadering hoopt de heer W. J. v. d. Veen, gemeente-secretaris van Zwij ndrecht, een referaat te houden over bet onderwerp: „Gemeenschappe lijke regelingen". Des namiddags zal onder leiding van den directeur van gemeentewerken van Goes een excursie worden gemaakt naar de uitbreidingen van Goes, de havenwer ken en de nieuwe U.L.O.-school. NED. BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDSVROUWEN. (AFD. ZEELAND). (Venmig.) Ook vloer en plafond aldus ver volgde de heer Jans zijn lezing moe ten niet druk zijn. Bij de keuze van kleu ren rekene men met het op het Noorden of Zuiden van de kamer gelegen zijn. Rondo tafJ en schuiflamp zijn weer in eere hersteld. Koopt men overgordijnen, dan moet men deze „afstemmen" op het behang. Men hange niet te veel schilderijen in de kamer en bevestige ze op oogshoogte. De geheels woninginrichting is geen DE REGEERING TREFT STEUN MAATREGELEN VOOR DEN AANKOOP VAN KOELHUISEIEREN. De verontrustende daling der eierprij zen is aanleiding voor de regeering ge weest om in te grijpen, teneinde verdere inzinking der prijzen te voorkomen. In de week van 16 April zal de centrale een hoeveelheid koelhuis kippeneieren aan koopen. De centrale zal deze eieren alleen koo pen van de exporteurs van eieren, in de eerste plaats van die exporteurs, die in de jaren 1938 en 1939 eveneens eieren verpakten voor opslag in koelhuizen in Nederland of deze daarin opsloegen. De aankoopen zullen geschieden in verhou ding van het kwantum eieren, dat in die beide jaren werd opgeslagen. Andere exporteurs kunnen eveneens eieren aan bieden aan de centrale. De eieren moeten zqn van de gewichts klasse 5758 kg en 6364 kg opslagge wicht. De eieren moeten bij de aflevering van goede kwaliteit zijn, te beoordeelen door den controledienst van het N. E. B., ontkoeld z(jn en ten hoogste 3 pet. uit val bevatten. Van de beoordeeling door den controledienst staat geen beroep open. De prqs der eieren bedraagt per 100 stuks bjj afroep vóór 15 October 1940 van 5758 kg f 4.10van 6263 kg f 4.15. Bij afroep tusschen 15 October en 15 November 1940 van 5758 kg f 4.15, van 6263 kg f 4.20. Bij afroep tusschen 15 November èn 15 December 1940 van 57—58 kg f 4.25, van 62—63 kg f 4.30. Indien de eieren op 15 December 1940 nog niet zijn afgeroepen, zal de centrale de eieren, mits deze aan de eischen vol doen, overnemen tegen f 4.25 van 5758 kg en tegen f4,30 van 6263 kg per 100 stuks. kwestie van geld, maar van smaak en gezelligheid. Spr. richtte een landarbei derswoning in Overijsel in voor f 300, Ook de schoorsteen kan niet eenvou dig genoeg zijn. In de keuken zorge men voor een aan recht (gootsteen in het midden) met kastjes er onder, zoo mogelijk met een gelegenheid om zittend te werken. Ook voor de slaapkamer gelden de zelfde regelen als voor de woonkamer: rust, strakheid en eenvoud. Met nadruk zegt Spr.: ruim geen an tieke meubelen op, maar geef ze een goed gekozen plaats in de woning. Zoowel bij het bouwen als bij het in richten moeten wij streven naar iets, waar wij ons geheele leven lang plezier van hebben. Dan bouwen wij aan de plat telandscultuur en leveren wij ook onze bijdrage aan de gemeenschap. Tenslotte hield mevr. Jan sC a m - m a e r t een causerie over „H u i s e- l$ke beleefd hei d". Spr. wees op het belang te weten hoe wjj ons in verschillende omstandigheden hebben te gedragen. Dat geeft rust en kalmte. Er is uiterlijke en innerlijke beleefd heid. Er zijn menschen, die aanvoelen, hoe zij zich hebben te gedragen, zonder dat zij het uit een boekje of door mid del van een lezing hebben geleerd. Dat gevoel van wellevendheid en vriendelijkheid hangt niet samen met een dikke portemonnaie. Wij moeten echter ook eens praten over de uiterlijke vormen. Die moeten wij vooral thuis leeren en daar zeker niet minder in acht nemen dan bij een ander. Deze regelen moeten jong worden geleerd. We moeten leeren voor elkaar wat over te hebben. Anders worden we ongenietbaar voor anderen. We moeten den dag goed beginnen, op tijd opstaan, elkaar vriendelijk goeden morgen zeggen en ons direct behoorlijk aankleeden. Af te keuren is ook het zoo hard te gen elkaar schreeuwen. De kinderen moeten al vroeg leeren met twee woor den te spreken, beleefd om iets te wa gen. De jongens en mannen moeten er aan gewennen bij het spreken pijp, si gaar of cigaret uit den mond te nemen, in huis pet of hoed af te zetten, in alles naar orde en regel leeren schikken, enz. Daarna behandelde Spr. de vraag hoe wij ons aan tafel hebben te gedragen. Er moet behoorlijk gedekt worden. Men kan in boerengezinnen volstaan met eenvou dige witte borden. Ook bij het eten moet de beleefdheid in acht worden genomen. De maaltijd moet gezellig zijn. De klach ten over de kinderen moeten niet worden opgegaard tot vader aan tafel komt. Ten slotte wees Spr. op de eischen van beleefdheid op straat, bij visites, op ver gaderingen, enz. Als de innerlijke beleefdheid ons deel is, leeren we de uiterlijke vormen ge makkelijk aan. De presidente sprak een dankbaar slotwoord, waarna sluiting volgde. DE KANAALBRUG. Men schrijft ons: Men weet, dat vóór de electrificatie van de Kanaalbrug 't landverkeer groote moeilijkheden ondervond. Ook is 't juist, dat er vooral in het begin nogal eens iets aan de werking van de nieuwe installatie ontbrak. Maar ook is het zeker, dat het personeel alles doet om de verkeerssto- ringen zoo gering mogelijk te doen zijn en meermalen vlug achter elkaar draait om het wachtend landverkeer ter wille te zijn. Wij leven in den tijd van de schoon maak en ook een brug heeft op tijd schoonmaak noodig. De brugwachters kunnen bjj bepaalde deelen van de brug alleen als deze is opengedraaid. Het is ons dan ook totaal onbegrijpe lijk, dat de vereeniging Handelsbelang steun verleent aan actie van hen, die in iets langer wachten in vergelijking met vroeger van geen beteekenis aan leiding vinden om te klagen bij de water staatsautoriteiten. Het is nu eenmaal een bepaald soort menschen nimmer naar den zin te ma ken. Nog een rijwielpad. In het verlengde van het rijwielpad van de Hoogstraat tot de Beatrixbrug, is men thans bezig op de Rotterdamsche Kade tot de Nederstraat ook zulk een rijwielpad aan te leggen. De politie heeft den slager H. Ver- baliseerd wegens het buiten laten staan van een wagen met mest. COöP. VOORSCHOTVEREENIGING EN SPAARBANK, G.A. In de Maandag gehouden vergadering van. leden van bovengenoemde Vereen, heeft de kassier, Mr C. M. Kegge, uitge bracht 't 71ste jaarverslag over 4 Febr. 19391940. Uit dat verslag bleek, dat het bedrag van opgenomen spaargelden bedraagt f 135.693,48y2, en van gestorte aandeelen f 18.320,52. Aan voorschotten is uitgegeven f70.680. Het reservefonds bedraagt f 23.360,85Va, terwijl f 81.820 in eerste hypotheken is belegd, benevens f 24.370,78 wordt bezeten in effecten, de posito's en kasgeld. De periodiek aftredende heeren J. Korstanje Lz., controleur, G. M. den Herder en A. de Roo, commissarissen, werden als zoodanig herkozen. lerseke. Dinsdagmiddag raakte bij het spelen een 2-jarig jongetje van den heer J. de Koeijer in een put achter de hof stede van den heer Buteijn. Zijn drieja rig broertje riep luid schreiende om hulp bij dien landbouwer, die het jongetje, dat reeds bewusteloos was, uit het water haalde en kunstmatige ademhaling toe paste, waarna het hem gelukte het jon getje bij te brengen. Arnemuiden. Vertrek van den stationschef. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt dhr H. Hiemstra, halte chef bij de Ned. Spoorwegen alhier, in gelijke betrekking overgeplaatst naar 't station der N. S. te Grauw-Irnsum (Fr.) bij Leeuwarden. Tengevolge van de reorganisatie bij de Ned. Spoorwegen zal aan het station alhier, in de komende vacature, niet door de benoeming van een halte-chef, maar door overplaatsing van een blokwachter eventueel worden voorzien. Met het vertrek van dhr Hiemstra gaat dus de laatste halte-chef heen. Het station ressorteert al enkele jaren onder het station Middelburg. Aagtekerke. Dinsdagavond hield de Oranjevereeniging haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter dhr J. Jobse. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereeniging 132 leden telt en dat de in komsten met goed slot 1938 bedroegen f 79,96, de uitgaven f 66,57, goed slot f 13.42. De aftredende bestuursleden werden herkozen en in de vacature J. Maljaars, die geen benoeming meer wenschte, werd gekozen dhr Joh. de Visser Jz. De heer Sim. Kodde werd met alge meen stemmen benoemd a's bode. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat het bestuur gemeend had, ge zien de tegenwoordige tijdsomstandig heden dit jaar geen feestelijkheden te organiseeren. Dit werd algemeen goed gevonden. Domburg. Dinsdagmorgen is op 51- jarigen leeftijd in het ziekenhuis te Mid delburg overleden de heer J. Maas Jzn., die in verschillende plaatselijke vereeni- gingen een bestuursfunctie bekleedde. Zoo maakte hij deel uit van het be stuur van het Ondersteuningsfonds „On derlinge Hulp", van het bestuur der afd. Domburg van den Ned. Bond van Ar beiders in het Land-, Tuinbouw en Zui velbedrijf, terwijl hij ook deel uitmaakte van de commissie voor den B-steun en de commissie voor steun aan de kleine boeren. Zoutelande. Dinsdagmiddag vergader de de Gemeenteraad alhier voltallig. Door den voorzitter werd aan den raad medegedeeld, dat door de Kroon de schorsing van het goedkeuringsbe sluit van Gedep. Staten inzake verkoop van vroongrond aan dhr J. Corbijn is verlengd tot 20 Aug. 1940, en dat de uit- keering uit het gemeentefonds over het tijdvak 1938/'39 f 504,08 minder bedraagt dan voor genoemd tjjdvak is ontvangen. B. en W. stelden voor het gras van den nieuw aangelegden weg, welke op den Noordendolfer uitkomt, te verhuren aan J. C. Koppejan Jz. voor f 4 per jaar en onder voorwaarde, dat het houtgewas door het grazend vee niet wordt bescha digd. Dhr Koppejan had tegen deze verhu ring ernstige bezwaren, omdat het hout gewas van het grazend vee veel heeft te lijden. Hij wilde het verhuren onder voorwaarde, dat er geen vee mag grazen Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Alleen dhr Koppejan stemde te gen. Naar aanleiding van een desbetreffen de brief van dhr H. J. Jongeneel te Den Haag werd op voorstel van B. en W. be- DUITSCHLAND TREFT DOOR ZIJN OPTREDEN TEGEN ONZE VISSCHERS MEER ZICHZELF, DAN ZIJN TEGENSTANDERS. Het groote gevaar en de wreede avon turen, waaraan onze zeevisschers op het oogenblik zijn blootgesteld, heeft ons er toe gebracht, zegt het „Alg. Hbld", om eens na te gaan, welken invloed de oor logsomstandigheden tot dusver -■ dus in z e s maanden reeds hebben gehad op dezen tak van nationale bedrijvigheid. Wij hebben daartoe bij elkander opge teld de hoeveelheden zeevisch, welke in deze zes oorlogsmaanden zijn geëxpor teerd en aan den anderen kant die, wel ke in de overeenkomstige „vredesmaan- den" een jaar tevoren naar het buiten land gingen. Het resultaat dezer berekening is, dat onze zeevisch-export, die voor het leeu wenaandeel uit haring bestaat, daalde van 75 op 17 millioen kg, dat is dus tot beneden het vierde deel van een jaar te voren! De geldelijke opbrengst er van daalde van f 8.3 op f 3.3 millioen, dus met 60 pet. Dat de waarde niet zoo sterk kelderde als het uitgevoerde gewicht, vindt zijn oorzaak in de hoogere prijzen, doch des ondanks hebben deze ze3 oorlogsmaan den reeds een achteruitgang te zien ge geven van f 5 millioen. Wanneer men leest, dat Duitsche mili taire vliegers thans onze visscherssche- pen, in sommige gevallen tot doelwit kie zen van hun bommen en mitrailleurvuur, dan moet dit afgezien van alle overige factoren des te meer verwondering wekken, wanneer men weet, dat ruim het derde deel van onze zeevisch export juist naar Duitschland gaatl In de eerste vier oorlogsmaanden ging vier millioen kg of 30 pet. naar Duitsch land en in Januari-Februari 2 millioen kgofacht-en-dertig procent. Gemiddeld over de zes oorlogsmaanden (tot en met Februari) bedroeg dit per centage 35. Het protectoraat Bohemen- Moravië, Danzig en Polen zijn dan nog niet eens daarbij gerekend. Doet men dit wèl, dan is het percentage voor Januari- Februari zelfs 43! Naar Frankrijk en Engeland ging in deze zelfde twee maan den slechts 179 ton zeevisch of 3 pet.! Onze groote afnemer is België met bjjna de helft. Het is dus duidelijk dat Duitschland, door de Nederlandsche zeevisscherjj te bemoeilijken of onmogelijk te maken, zichzelf en een aantal neutrale volken schaadt, doch niet zijn tegen standers, die trouwens zélf over een uit gebreide visscherij beschikken. TANDPASTA sloten aan genoemden heer de grond lig gende tusschen De Brem en den Rijweg te koop aan te bieden voor den prijs van f 1,50 per M3. Van het bestuur van de School met den Bijbel was een verzoek ingekomen om de WC's der school te verbeteren, daar de toestand onhoudbaar is. Daar door den geheelen raad werd erkend dat verbetering noodzakelijk is werd op het voorstel van B. en W. in beginsel beslo ten tot het aanbrengen van de gevraagde verbetering en B. en W. gemachtigd tot het laten opmaken van een plan door den bouwkundige. Een verzoek van het schoolbestuur om medewerking voor de aanschaffing van vier schoolbanken werd ingewilligd. Aangezien de gemeentewerkman ont slag heeft gevraagd stelden B. en W. voor sollicitanten op te roepen naar de betrekking van gemeentewerkman op een loon van f15 per week.Omdat het gemeentewerk in den laatsten tijd nogal is toegenomen zouden B. en W. weer willen beschikken over een gemeente werkman in vasten dienst. Een voorstel van dhr J. Verhage om het loon te be palen op f 16,50 per week werd met vijf tegen twee st. verworpen. Dhrn J. Ver hage en Gabriëlse stemden voor. Het voorstel van B. en W. werd hierna z.h.s. aangenomen. Dhr J. Verhage meende, dat een loon van f 15 per week voor een vakman te weinig is. Besloten werd aan den Prov. Water staat mee te deelen, dat de Raad een goede verkeersweg wenscht door de kom van de gemeente en niet buitenom de kom. Alleen dhr Koppejan had liever ter wille van het verkeer een goede verkeers weg buitenom de kom. Door de vele wijzigingen is de politie verordening onoverzichtelijk geworden en daarom stelden B. en W. voor om een begin te maken met de herziening. Ter vervanging van hoofdstuk 8 en 9 van de politieverordening werden vastgesteld een verordening op de persoonlijke dien sten en op het gebruik van de begraaf plaats en de begraving van lijken. Voorts werden de bepalingen inzake de huis nummering gewijzigd en zullen in het vervolg aan de eene zijde van de straat de huizen worden gemerkt met even en aan de andere zijde met oneven num mers. Naar aanleiding van een brief van den Commissaris der Koningin kwam op nieuw in behandeling de gemeenschap pelijke regeling voor luchtbescherming op Walcheren. Na veel discussie werd met 4 tegen 3 stemmen besloten tot deze regeling toe te treden. Dhrn J. Verhage, Gabriëlse en Stroo stemden tegen. B. en W. stelden voor de militaire stel lingen en terreinen af te heinen, waarna het strand zal worden vrijgegeven, en de kosten van de afheining zoo te verdee- len dat de gemeente de helft draagt en de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer de helft. Dhr J. Verhage wilde de kosten der afheining geheel op de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer afwentelen. De heer Koppejan wilde wel wat doen en stelde daarom voor dat de gemeente 10 pet. van de kosten zou betalen. Het voorstel van den heer Koppejan werd met 2 tegen 5 stemmen verworpen. De heeren Koppejan en Verhage stemden voor. Het voorstel van B. en W. werd met 4 tegen 3 st. aangenomen. De hee ren J. Verhage, W. Verhage en Koppe jan stemden tegen. De gemeente zal het werk uitvoeren en daartoe publiek aan besteden. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten, om indien dit door het Rijk gevor derd wordt, een controleur aan te stel len voor de controle op de werkloozen en kleine boeren en de helft der kosten voor rekening der gemeente te nemen. Ritthem. Loop der bevolking over het eerste kwartaal 1940. Ingekomen: W. J. van Hoepen van Velsen; P. Wisse van O. en W. Souburg; H. den Dekker van 's Gravenpolder; Adra. Matthjjsse van Veere. Vertrokken: M. Breel, naar Indië; Chr. Pouwer en gezin naar O. en W. Souburg; F. Schout naar St. Laurens; P. Dingemanse naar O. en W. Souburg; S. W. Riemens naar O. en W. Souburg; J. de Witte naar Middelburg; B. v. d. Broeke en gezin naar St. Laurens; Suz.a Roelse naar Koudekerke; Magda Oseé (wed. J. S. Sturm) naar O. en W. Sou burg; Leintje Mersie naar Vrouwen polder (Gapinge). Westkapel Ie. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Jakomina Maria Kleinepier, dienstbode, uit Aagte kerke; Willem Louws, boerenknecht, uit Meliskerke. Vertrokken: Geene. ZINKER DOOR HET KANAAL VAN TERNEUZEN. Voor de Z. VI. Waterleiding Mij. te Terneuzen is een groot werk, ten dienste van de watervoorziening van W. Z. VI. met succes voltooid. Er moest n.l. bij Driekwart door het kanaal van Terneu zen, een dubbele zinker worden gelegd als schakel in de transportleiding, die van den watertoren te Axel naar den watertoren te Oostburg (nog in aan bouw) gelegd wordt. Het kanaal heeft op die hoogte een breedte van bijna 80 en een diepte van 9 meter en de zinker moest tot 2 meter diepte in den kanaalbodem worden ge bracht; een geul daarvoor was vorige week gebaggerd. Ten behoeve van dit groote karwei was Maandag de scheepvaart op het ka naal van 6 uur 's morgens tot 4 uur des middags gestremd, maar die tijd bleek te krap berekend te zijn. 'tWas Maan dagavond 9 uur toen het geweldig stuk arbeid, dat met de grootste accutaresse uitgevoerd diende te worden, was vol tooid. Gistermorgen is nog een persproef on der een druk van tien atmosfeer gehou den om na te gaan of er geen lekkages in de buizen, die een middellijn van 25 cm hebben, ontstaan was. Dit bleek niet het geval, zoodat rustig voortgewerkt kan worden. Bruinisse. De BRU 27 is met 180 ton mosselzaad aangekomen van het Gro ninger Wad. Het is verkocht voor f 1,50 per ton. Dhr Pikkard, tijdelijk waterbouw kundig ambtenaar van het Cal. Water- I schap alhier, is benoemd als zoodanig aan het Waterschap Schouwen Zuidoost hoek te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ter Aar, G. Huls, cand. te Ede. Aangenomen naar Hilligersberg (3e pr.pl.), J. G. van Ieperen te Bennekom. Geref. Kerken. Tweetal te Diemen, W. Diepersloot te Holwerd en H. de Moor te Nes. Aangenomen naar Paesens, Y. Veen- stra, cand. te Den Helder. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Aalsmeer, J. P. Geels te Drachten en J. M. Visser te Midwolda.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2