Rechtszaken Radioprogramma NOORD-BEVELAND. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Prov. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Graaf de Marohant en de Joden. De Vierdaagsche te Nijmegen gaat door. gehoekt; een 3-tal aanwezigen gaf *W^op voor „Nederland Waakzaam". Na de pauze sprak de heer J. J. de Vast over „In stormgetij". Niet „Doet maar gewoon", „Koopt maar gewoon", „Leeft maar gewoon" moet ons wacht woord zijn in dezen tijd, maar „Gewaakt, Gebeden, Gewerkt". Op God gebouwd, vertrouwd en Hij zal 't alles wel maken op Zijn tijd. Veereb Vrijdagavond hield de afd. van den B.V.L, haar jaarvergadering, onder leiding van burgemeester Huinink. De plaatselijke leider bracht zijn verslag uit over het afgeloopen jaar, waarna een film werd vertoond. Na de pauze sprak de heer Eckhardt, secr. der Prov. Commissie, een opwek kende rede, waarna nog een film werd vertoond over Curasao. Colljnsplaat. Vrijdagavond werd de niet druk bezochte algemeene vergade ring gehouden van de coöp. Boerenleen bank onder leiding van den voorzitter den heer J. van Dis. De voorzitter deelde bij de opening mede, dat het aantal leden 335 was ge bleven. In tegenstelling met het vorige jaar kon nu gemeld worden, dat er weer vrij geld op de bank gebracht kon wor den, daar thans ook voor groote bedra gen een afzetmogelijkheid is. Uit het verslag van den kassier bleek, dat de eindcijfers van de rekening be droegen f977950.15 en van de balans f 351769.40. De winst bedroeg f 2007.01. Hiervan werd besloten f 1000 te plaatsen op het reservefonds, dat dan f29000 zal bedragen. De rest van de winst werd geplaatst bij de post „dubieuze debiteu ren". De voorzitter deelde nog mede, dat be sloten was geen verandering in het wachtlokaal aan te brengen. In de maand December was het aantal kantooruren ruimer gesteld, waardoor juist in de drukste maand niemand last heeft on dervonden door te lang te moeten wach ten. Bij de rondvraag vroeg de heer Kievit of het voor de bank geen aanbeveling verdiende evenals op andere plaatsen aan niet-leden een lagere rente uit te kee- ren dan aan de leden. Dit zou een mid del kunnen zijn om meer leden te ver krijgen. Bovendien zijn de leden aan sprakelijk voor eventueels tekorten, ter wijl niet-leden geen verantwoording dra- en. dus zijn die eigenlijk bevoorrecht. De voorzitter antwoordde, dat er voor dit idee wol wat te zeggen valt, doch er werd geen beslising genomen. Kamperland. Opening Ned. Herv. School. Zaterdagmiddag had alhier onder zeer groote belangstelling de offi- lieele opening plaats van de Ned. Herv. School in de Ned. Herv. Kerk. De voorzitter, Ds P. N. Tonsbeek, open de deze bijeenkomst met een woord van elkom aan de talrijke aanwezigen en inzonderheid aan de afgevaardigden van de verschillende instanties. In zijn openingsrede herdacht de voor zitter allereerst de twee laatste hoofden der openbare school de heeren G. Plipse en H. S. J. Kleinlook. Spr. wees er op dat deze beide onderwijzers wel gewerkt had den aan een openbare school, doch dat beiden in hun hart Christelijke onderwij zers waren. Deze nu opgerichte Ned. Herv. School is, aldus spr., een voortzet ting van het onderwijs dezer beide man nen. Spr. wees verder op de noodzake lijkheid van het oprichten dezer school. Aan 42 kinderen der Gemeente werd voorheen openbaar- of uitsluitend Geref. onderwijs gegeven. Deze toestand eischte een eigen school. Spr. betuigde zijn dank aan den Kerkeraad, wolke zich als één man achter hem had geschaard bij de plannen tot oprichting der school, en ook dankte hij de kerkelijke gemeente voor de spontane medewerking die men had ondervonden. Het verheugde spr,, dat dit alles zonder eenige scheiding in de ge meente had plaats gevonden. Verder dankte spr. voor de medewerking, die ook het gemeentebestuur had verleend, en met den hoogsten dank aan God ver klaarde hij deze Ned. Herv. School offi cieel geopend. Vervolgens werd het onderwijzend per soneel voorgesteld en geïnstalleerd. Verder werd onder andere het woord gevoerd door den inspecteur van het Chr. Volksonderwijs, die er zijn blijdschap over uitsprak dat heden de 547e school van de vereeniging geopend werd, Hij wees er op dat School en Kerk bij elkaar hooren, en dat de school 'n vervulling is van de taak der kerk. Namens het gemeentebestuur werd het woord gevoerd door burgemeester Geuze. Verder werden door de verschillende af gevaardigden gelukwenschen overge bracht, waarna de heer Van Dalsum als hoofd der school zich met een dankwoord mede namens het verdere personeel tot het bestuur richtte en de ouders opwekte hun kinderen met het meeste vertrou wen aan hen toe te vertrouwen. Tholen, De omzet van mosselen gaat wekelijks minder worden, doordat de kwaliteit sterk vermindert en daardoor de afname voor het buitenland achter uit gaat. In totaal werden plm. 1600 ba len van 100 kg. verzonden. De besomming der binnen gekomen botvisschers was ook deze week niet loo- nend, daar slechts van 10 tot 25 pond per vaartuig werd gevangen. De omzet van oesters loopt sterk terug en de prij zen zijn zeer laag. Men is nu begonnen met, het schoonmaken der duizenden oeeterpannen. Stavenisse. Donderdagavond j.l. had in een der lokalen van de openbare school de eindles plaats van den Algemeenen Landbouwcursus. Verschillende autori teiten gaven van hun belangstelling blijk. Uit de gegeven antwoorden bleek wel, dat over het algemeen de cursisten met goede resultaten de lessen, welke door de heeren J. Oudesluijs en S. Stoel ge geven waren, gevolgd hadden. De diploma's werden met een toepas selijk woord door den Rijkslandbouw- consulent uitgereikt. Een diploma met de vermelding zeer goeden uitslag werd uitgereikt aan Ja cob van 't Hof en Liza de Vos; met goeden uitslag aan Leen Hage, Corns, den Braber, Corns, de Rijke, Iz. Moer land en Jacs Droogendijk; met voldoen den uitslag aan Abr. Smits, Jacob Priem en Jan Priem. Hierna werd nog door verschillende heeren het woord gevoerd. Mede namens de cursisten werd door L. Hage den leerkrachten dank gezegd voor het genoten onderwijs onder aan bieding van een stoffelijk blijk van waardeering. Stavenisse. De Dijkraad van Oud-Kem- penshofstede en Moggershilpolder stelde de begrooting dezer calamiteuze polders voor het dienstjaar 1940—1941 vast. Het dijkgeschot voor Oud-Kempenshof- stede werd vastgesteld op f 7189.51 en voor Moggershil op f 1118.75. De uit te voeren werken voor iederen polder wer den vastgesteld op f235. ALGEMEENE VERGADERING. De provinciale Vereeniging voor het Vreemdelingenverkeer hield Zaterdag middag haar algemeene vergadering on der voorzitterschap van dhr Mr J.Moo- 1 nb u r g h, die de aanwezigen welkom heette en er op wees, dat men samen kwam onder zeer bjjzondere omstandig heden. Het is onbekend wat de dag van morgen brengen zal. Maar toch is er alle reden om het V. V. werk ten volle te ontplooien. Men meent, dat meer dan ooit binnenlandsche gasten kunnen wor den verwacht. Er zou dan met recht een goed seizoen kunnen komen. Hierna bracht de secretaris, dhr G. Houtekamer, het jaarverslag over 1939 uit. Spr. wees er o.a. op, dat in ge wone omstandigheden door Nederlanders in het buitenland f 40.000.000 wordt be steed, terwijl de buitenlanders in Neder land ten hoogste f 10.000.000 uitgeven. Als thans de landgenooten b.v. slechts 25 van de uitgaven voor het buiten land gaan besteden in eigen contreien, dan zou het vreemdelingenverkeer reeds op peil blijven. Het ledental der Prov. vereen, bleef gelijk en bestaat uit de 20 plaatselijke V. V. V.'s in Zeeland. Wat de financiën betreft kan worden medegedeeld, dat de ontvangsten bedroegen f818,30 en de uitgaven f 1024,69, alzoo een nadeelig slot van f 206,39. Over de propaganda- en andere werk zaamheden deelt de secretaris o.a. mede, dat de foldertjes „Naar en door Zeeland" het dit jaar ook weer goed deden, echter meer als leiddraad dan als stempelboek- je. Van meerdere zijden mocht het bestuur een compliment incasseeren voor het ge mak, dat de toeristen ervan gehad heb ben. In deze boekjes was een ruimte ge reserveerd voor op- of aanmerkingen, welke de bezitters meenden te moeten maken van gedane ervaringen tijdens het Zeelandbezoek. Hiervan is door verscheidene personen gebruik gemaakt. Opmerkingen werden o.a. gemaakt over verschillende minder goede wegen, over het niet vermeld zijn van toegangsprijzen tot het Stadhuis en de Abdijgebouwen te Middelburg, over het gebedel te Middelburg en te Sluis over de dure prijzen der booten en an dere verkeersmiddelen e.d. Het bestuur stelde deze zakelijke cri- tiek op prijs. Veel folders zijn aange vraagd en ook de Reisgids door Zeeland werd op hoogen prijs gesteld. Beide op lagen zijn verbruikt. Ook de ter beschik king gestelde folders en gidsen van de plaatselijke VW's zijn na aanvrage alle verzonden. De tochten naar de bloeiende boomgaarden waren een succes en ge tracht is om voor de geheele provincie een z.g. Toeristenkaart beschikbaar te stellen. Hiervoor is een bespreking ge voerd met de Verkeersorganisaties, die daarvoor in aanmerking kwamen. Om technische redenen kon het plan niet doorgaan. De secretaris had gelegenheid een tweetal causerieën te houden over Zeeland in de studio van de Phohi te Hilversum. Op die wyze kon de provin cie onder de aandacht worden gebracht van landgenooten, die nu of later korter of langer tijd in ons land verblijven zul len. Er zou nog veel meer kunnen wor den gedaan als de vereeniging wat rui mer bij kas was. De ervaring is, dat de toeristen het op prijs stellen, dat door slechts op één knop te drukken de ge heele provincie zich voor hen ontsluit. Zeer gewenscht ware het, dat meerdere WV's wat meer tempo er in hielden. Iedere maand wordt een vergadering gehouden van vertegenwoordigers der Prov. Ver., waardoor een landelijk con tact ontstaat en verstevigd wordt. Daar door kon het bestuur zijn medewerking verleenen aan oen groote landelijke pro paganda, waarbij Zeeland vanzelfspre kend ingeschakeld werd. Nadat de voorzitter Mej. Kuntze, de vertegenwoordigster van de Ned. Spoor wegen, had verwelkomd, bracht de pen ningmeester, dhr J. A. Eekhout, de rekening over '1939 uit. De rekening werd goedgekeurd, evenals de begrooting 1940 met een eindcijfer van f 760, waarbij re kening is gehouden met het vervallen van de Zeeland-subsidie. Benoeming eere-voorzitter. De voorzitter stelde nu voor het eere- voorzitterschip aan te bieden aan den Commissaris der Koningin. Het bestuur wachte met dit voor te stellen, totdat alle VW's in Zeeland zich hadden aan gesloten. Dit is nu het geval. De Com missaris heeft steeds groot belang ge steld in het werk der vereeniging en dit reeds bij de oprichting getoond. De ver gadering vereenigde bij acclamatie zich met dit voorstel. Tot bestursleden werden herkozen de heeren Mr J. Moolenburgh te Middel burg; Jac. Duerinnck te Hontenisse, A. de Vrieze te Terneuzen, Joh. Bergmeyer te Renesse en N. Priester te Vlissingen en gekozen in de vacature Dr B. Vaan drager, die zich niet herkiesbaar stelde, dhr J. de Jonge te Domburg. Dr Vaan drager werd dank gebracht voor wat hij voor de Prov. Ver. heeft gedaan. Dhr Maasdonk had gedacht, dat ook Zuid- en Noord-Beveland een candidaat had kunnen stellen, aangezien dhr Hou- tekamer daaruit vertrekken zal naar Middelburg. De voorzitter en de secre taris wezen er op, dat alleen de WV's uit wier midden een bestuurslid aftreedt, een aanbeveling van twee personen kun nen doen en dat dit ook ten zijner tijd met Zuid-Beveland het geval zal zijn. Of de heer Houtekamer, dien de heer Haas donk ook gaarne wilde behouden, dan nog secretaris zal kunnen blijven, zal nader onder het oog kunnen worden ge zien. Propaganda. Aan de orde was vervolgens de rege ling van de propaganda voor 1940. De voorzitter deelde mede, dat tot spijt van het bestuur de extra boottochten van de Prov. Stoombootdiensten niet zullen kun nen plaats hebben in verband met het weinig beschikbaar aantal booten. Zeer uitvoerig werd gediscussieerd over de vraag of men vanwege de Prov. Vereen, weer folders zal uitgeven, ge zien den toestand der financiën. De heer Mr Dumon Tak meende, dat men beter eerst het tekort kan inloopen, nu toch geen vreemdelingen van over de grenzen verwacht kunnen worden. Men kan beter reserve maken, tegen dat dit weer wel het geval is. De secretaris wees er op, dat op de poststempels propaganda zal worden ge maakt voor reizen in eigen land en dat dit ook door de film zal geschieden. Dhr Pilaar meent, dat men wèl folders moet uitgeven. De voorzitter zeide, dat men een voor beeld kan nemen aan Cadzand, dat een tweede bijdrage van f 10 gaf, wat met de gelijk opgaande subsidie van de pro vincie f 20 beteekent. Het resultaat van de besprekingen was dat het bestuur vrijheid van handelen kreeg en dat dit zal trachten nog een middel te vinden om tot uitgave te kun nen overgaan. De voorzitter zeide, dat de onvrijheid van het strand nogal zal meevallen, doch dhrn Le Nobel en v. d. Harst wezen er op, dat afzetting enz. volgens de voor schriften van de militaire autoriteiten, duur zal zijn. Dat is een groote scha duwzijde. Dhr Baan uit Hulst wees er op, dat bij de verleden jaar gehouden rondritten met de Z. VI. tram in Hulst twee uur oponthoud was toegezegd, opdat de toe risten alles in de oude plaats zouden kunnen bezien. Nu werd het oponthoud 20 minuten of hoogstens een half uur. Dus alleen tijd om iets te gebruiken, maar niet om het mooie in oogenschouw te nemen. Hij hoopte, dat dit, als die tochten doorgaan, anders zou zijn. Ook vroeg deze spreker, of er geen stappen kunnen worden gedaan om col lectieve paspoorten verkrijgbaar gesteld te krijgen voor gezelschappen, die België willen bezoeken. De voorzitter meende, dat dit laatste niet op den weg dezer vereeniging ligt, doch met het eerste zal zoo mogelijk re kening worden gehouden. TRIPS NAAR ZEELAND. Mej. H. Kuntze, de pro- pagandaleidster van de Ned. Spoorwegen, maakte van deze gelegenheid ge bruik om te vermelden, dat de N. S. voor de maanden Juli en Augustus een vier tal trips naar Zeeland zul len organiseeren, waarvan twee naar Zeeuwse h-V laan deren, met boottochten op de Schelde, die altijd bjj- zonder in den smaak val len. De eerste trip gaat per trein tot G o e s dan per tram naar Hoedekens- kerk e, per boot naar N e u z e n en dan met bussen over Zaamslag, Kloos- terzande, Hulst, Axel, en zoo terug naar Terneuzen, waar dan weer de boot ligt voor Vlissingen. Van de laatstgenoemde plaats keert men dan per trein huis waarts. De tweede trip gaat naar Sluis en het strand van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze reis gaat per trein tot V 1 i s s i n - gen, per boot naar Breskens en dan met bussen over Oostburg, Sluis, Retran- chement, Cadzand naar Breskens en dan weer per boot naar Vlissingen en per trein huiswaarts. WOORDEN EN DADENI Het is bekend, hoe de N. S. 3,-sche Graaf de Marchant et d'Ansembourg in parlement en vergadering kan te keer gaan tegen de Joden. Hoe echter ook bij hem de natuur sterker blijkt dan de leer en dat zijn daden wel ietwat afwij ken van zijn woorden, stelt het „Limb. Dagbl." in het licht: „Thans verzoeken wfl onzen lezers, zich in den geest te verplaatsen van het Haagsche Binnenhof naar het landelijke Amstenrade, waar sinds eenige jaren een Naamlooze Vennootschap is geves tigd met den titel „Nederlandsche Para sin-fabrieken". Het doel dezer vennootschap is krach tens de statuten: „het fabriceeren van kunstdarmen volgens het octrooi der Rheinische Parasinwerken A. G.". Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f118.000, verdeeld in 100 aandeelen, groot f 1000 en 20 aandeelen groot f 900. Van de 58 volgestorte aandeelen zijn er een zeker aantal geplaatst bij graaf de Marchant et d'Ansembourg voor in breng van grond enz. en voor een ander aantal bij Herr Julius Wolff voor in breng van machines en dergelijke. En nu komt de clou der historie: Gedelegeerd Commissaris die de opperleiding heeft en naar verkiezen de lakens of zoo ge wilt, de darmen uitdeelt is Max, Vistor, Eugène, Hubert Jo seph graf de Marchant et d'Ansembourg. Directeur der vennootschap is Julius Wolff, een Duitsch Israëliet, die op 14 Februari 1939 het Nederlanderschap door naturalisatie heeft verworven! Al deze feiten staan muurvast! En elk der gegadigden kan ze desverlangd con troleeren op het bureau van de Kamer van Koophandel voor de mijnstreek te Heerlen. Breedvoerige commentaar lijkt ons volkomen overbodig! Slechts één opmerking moet ons van het hart. Hoe verregaand moet de Joodsche men taliteit haar stempel hebben gedrukt op het geestesleven van ons volk, nu zelfs de uitverkorenen van het Germaansche bloed en den Nederlandschen bodem, de herauten der „Volksche gedachte", de profeten der raszuiverheid en de harts tochtelijke tegenstanders van eiken „volksvreemden" invloed, zich niet ont zien in één vennootschappelyk schuitje te varen met rasechte zonen van het Joodsche volk, om gezamenlijk zaken te doen met het Derde Rijk! IN SEPTEMBER VIERDAAGSCHE MARSCHEN VOOR DE WEERMACHT Hoewel de legerleiding, om begrijpe lijke redenen bezwaar moest maken te gen den tot dusver gevolgden opzet voor de vierdaagsche afstandsmarschen te Nijmegen, was zij aan den anderen kant zich wel degelijk bewust, dat een dergelijk sportevenement, hetgeen de marschvaardigheid van de weermacht in hooge mate zou kunnen bevorderen, niet gemist kan worden. De legerleiding heeft er daarom haar goedkeuring aan gehecht, dat aan den Nederlandschen bond voor licha melijke opvoeding alsnog de gelegen heid zal worden geschonken tot het organiseeren van de vierdaagsche afstandsmarschen te Nijmegen, welke gehouden zullen worden in het tijdvak van 23 tot en met 26 Juli a.s. en welke uitsluitend zullen gelden voor dte burger-deelneemsters en deelnemers en in den optrek van Nijmegen ge legerde troepenonderdeelen, alsmede detachementen van militaire onderwijs inrichtingen, Ter bevordering van de marschvaar digheid in de weermacht zullen daarna, op nader te bepalen data, in de eerste helft van September onder auspiciën van den N.B.V.L.O. gedecentraliseerde vierdaagsche afstandsmaarschen voor de geheele weermacht worden georga niseerd, met de systematische training, waarvoor binnenkort zal worden aange vangen. De derde trip gaat weer per trein tot Goes, dan met 'n omweg per bus naar Katsche Veer, dan per boot naar Zierikzee om daar, evenals by de twee eerst genoemde trips met Sluis en Hulst het geval zal zyn, deze stad rustig te be- kyken. Des middags weer per boot terug naar Katsche Veer en vandaar naar Goes De vierde trip is de reeds bekende trip naar Walcheren op de Donderdagen in die maanden. Spr. deelde mede, dat al deze trips voor weekdagen zyn. De trips op Zondag naar de bloeiende bongerds van Zuid-Be veland staan ook weer op het program ma. Deze tochten slagen vooral zoo goed, omdat VW voor goede gidsen zorgt. Dit gaf dhr Haasdonk aanleiding er nog eens op te wyzen, dat men by de keuze van gidsen goed moet uitkyken. Verleden jaar waren er, die niet geheel vertrouwd waren met dezen arbeid. Nu zullen allen, die er voor in aanmerking komen, goed worden geïnstrueerd. Mej. Kuntze wekte nog op als men iets weet, dat zal gaan gebeuren, en wat aanleiding kan zyn voor extra bezoek, haar daarvan kenis te geven, evenals van eventueele wenschen en opmerkingen over de voorgenomen trips. Met dank aan allen sloot hierop Mr Moolenburgh de vergadering. -> I I. I Kantongerecht te Middelburg. De Kantonreohter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding der Motor- en Rywiel- wet en/of van het Motor- en Rywiel- reglement en/of andere verkeersveror- deningen: G. P. te Goes, ontslag van rechtsvervolging; B. v. D. te Eikerzee f5 b. of 3 d. h.; H. C. S. te Middel burg fl b. of 1 d. h.; J. A. te Mid delburg f 1 b. of 1 d. h.C. B. te Vlis singen f 10 b. of 5 d. h.A. d. H. te Oostkapelle f 3 b. of 2 d. h.; P. R. te Hansweert. fl b. of 1 d. h.; J. M. P. te Goes f 2 b. of 2 d. h.; P. d. H. te Wol- phaartsdyk f 4 b. of 2 d. h.; A. N. K. te 's Heer Arendskerke f 2 b. of 2 d. h.A. K. te 's Gravenhage f 3 b. en f 1 b. of 2 d. h. en 1 d. h.; C. M. te Krabben- dyke f 1 b. of 1 d. h.A. J. D. te Oost en West-Souburg f 1 b. of 1 d. h.A. v. d. W. te Heinkenszand 2 maal f 2 b. of 2 d. h. voor iedere boete; A. F. de N. te Leiden f 5 b. of 3 d. h. en f 2 b. of 2 d.h. Overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden: P. S. te Sint Laurens f 0.50 b. of 1 d. h.; L. v. W. te Veere f4 b. of 2 d. h. Zich met strikken bevinden in het veld buiten openbare wegen en voet paden P. B. te Heinkenszand f 15 b. of 10 d. h., met verbeurdverklaring en ver nietiging der strikken. Dronkenschap op den openbaren weg: G. de P. te Goes f 8 b. of 4 d. h.; J. v. F. te Zaamslag f 10 b. of 10 d. h. J. M. H. L. te Middelburg f10 of 10 d. h.J. R. v. d. S. te Schore f 10 b. of 10 d. h. Overtreding ventverbod te Kouaeker- ke: J. B. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h. Te Ierseke tegen de deur van een pand leunen waarvan hy geen gebrui ker is: P. J. v. B. en P. J. P., beiden te Ierseke, last tot teruggave aan hun ouders. Rechtbank te Middelburg. Faillissementen. De faillissementen van W. van Koo- ten, schipper, wonende te Bruinisse, Poststraat, en C. Blom, caféhouder („Bellevue") te Brouwershaven, zyn ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslyst. Dinsdag 2 April 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. KRO-Uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 Gram. 10.00 Pontificale Hoogmis. 11.15 Gram. 11.30 Lezing „Sint Jozef". 12.00 Ber. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.10 KRO-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 KRO-orkest. 4.45 Gram. 5.00 Musiquet- te, 5.45 Felicit. 6.05 Rococo-octet. 6.35 Sporthalfuur. 7.00 Ber. 7.15 Med. cause rie. 7.35 Milit. muz. 7.50 Voor soldaten. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 KRO-Sym- phonie-orkest en solisten. 9.00 Jeugd- uitz. 9.20 Verv. conc. 10.00 Gram. 10.10 Geza Kiss en zyn Hcngaarsch orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Gram. 10.45 KRO-Boys en solist. 11.1012.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO- Uitz. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Wenken voor de huish. 11.30 Sylvestre-trio. 12.15 AVRO-Amusementsorkest. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.00 De Vagebonden en so listen. 2,00 Voor de vrouw. 2.10 Om roeporkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Gram. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kin derhalfuur. 5.30 Omroeporkest en so list. 6.30 Cyclus „Het ontstaan, het verloop en de bestrijding van infectie ziekten". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Amusementsorkest, 7.15 Puszla- orkest. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP., mede. 8.15 Intern, overz. 8.35 Bonte Mobil.trein. 9.45 Gram. 10.30 Verv. van 8.35. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Orkest. 11.3512.00 Zigeunorkapel, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Zwaarbewolkt tot betrokken, eenige regen, iets zachter, 's nachts kouder, overdag krachtige tot matige, aan de kust tijdelyk stormachtige Z. tot Z.W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Dinsdag 6 u. 59 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6