JBostü EFNS PIONTERS EN NOG STEEDS AAN D£ SiPLLS Kerknieuws Uit de Provincie Onderwijs Gemengd Nieuws Hoe de „Protinus" is vergaan. BOUGIES N.V. WILIEM VAN RUN AMSTERDAM (W.) HAARLEMMERWEG 47S lELEfOQN 86311 (4 LUNEN) Het bestuur verzoekt naar deze aan gelegenheid een onderzoek te willen doen instellen en zoo mogelijk te willen gelasten dat deze werkzaamheden in de vroegte of op minder drukke uren plaats vinden. ISozlkale wandeling. Nadat Vrijdagavond „Crescendo" onder fiksche regenbuien spelend door de stad was getrokken voor een serenade aan een lid, dat dien dag getrouwd was, was het Zaterdagavond „St. Caecilia", dat er op uit trok en begunstigd door goed weer een deel der stad door trok met haar nieuwe blinkende instrumenten en hel der licht gevende lampen. Voor O. en 0. De Zaterdag gehouden collecte met vlaggetjesverkoop ten bate van het 0. en O.-werk heeft bruto een som van f 511.79opgebracht. VLISSINGEN. De S 20 onderging den luchtdoop. Zaterdagmiddag heeft het nieuwe vliegtuig E. 20, gebouwd bij de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" zijn luchtdoop ondergaan in tegenwoordig heid van de directeuren van de Kon. Mjj. „De Schelde", ir H. C. Wesseling en A. Smit, vele ingenieurs en bedrijfs leiders der Mij. en een groot aantal mi litaire vliegers. GOES. EEN DRIELING GEBOREN. Een Zeeuwsch-Vlaamsche schippers vrouw, A. Broekaertde Koster, die met de „Anna Maria" te Wemeldinge lag, is in het gasthuis alhier moeder gewor den van drie dochtertjes, die elk vijf pond wegen en gezonde, normale kin deren zijn. Het is ongeveer 30 jaar geleden, dat te Goes een drieling geboren werd. In het Gasthuis is dit nog nooit voorge komen. ZUID-BEVELAND. Rilland. Vingers van militair door trein afgereden. Toen gis teravond te ongeveer half elf de heer P. Hoogstrate uit Yerseke, zich met zijp auto aan den overweg bij Rilland bevond, werd zijn hulp ingeroepen voor een mi litair, A. v. H., wien door den trein de vingers van de linkerhand waren afgereden. Hij bracht den militair naar Rilland, van waar deze, nadat hem de eerste hulp was verleend, naar Middel burg ter verdere behandeling is over gebracht. Arendskerke, Lewedorp en Nieuwdorp de noodige aanwijzingen zullen ontvan gen om de bevolking in hun omgeving voor te lichten. "s-Heer Abtskerke. Gemeenteraad. Zaterdag vergaderde de Raad. De voor zitter wenscht dhr v. Weele geluk met zijn herstel. De verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting wordt gewijzigd. Adhaesie wordt betuigd aan het adres van het Landelijk comité tot behoud der openbare school, inzake instandhouding der school. Bij de rondvraag informeert de heer v. 't Westeinde waarom er te Baarsdorp geen brandkraan op de waterleiding is aangebracht. Weth. Braam geeft hierop inlichtingen en zegt dat bij de aansluiting der buurt schappen Sinoutskerke en Baarsdorp aan het waterleidingsnet deze mogelijkheid wel is overwogen. De kosten bedroegen echter zooveel meer omdat dan een net van grooter buizen moest worden aange legd. Aangezien men de bewoners aldaar toch graag in de gelegenheid wilde stel len te kunnen aansluiten, is men er toe overgegaan een net te doen aanleggen van kleine buizen. De heer P. de Jonge vraagt of het niet gewenscht is, dat ook de bewoners van Baarsdorp bij de brandweer worden in gedeeld. Hierover wordt eenigen tijd van gedachten gewisseld. De voorzitter zal dit overwegen. In verband met den brand j.l. te Baarsdorp meent hij dat het ge wenscht is samenwerking te zoeken met andere gemeenten voor de woningen, die dicht bij een grensgemeente zijn gelegen. WALCHEREN. Westkapelle. De lessen van de Avond school voor Nijverheidsonderwijs alhier zijn dezer dagen geëindigd. Zaterdag kwamen de cursisten bijeen. Ook vele ouders en genoodigden waren tegen woordig. De burgemeester, Jhr Mr de Casem- broot als voorzitter van de commissie van toezicht, opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezi gen, Spr. bracht in herinnering hoe deze school, met 30 leerlingen begonnen, nu 60 leerlingen telt. Hij wees op het nut van dat onderwas voor de jeugd en hij spoorde de ouders aan hun kinderen van dat onderwijs profijt te laten trekken. Daarna kreeg de directeur der school, dhr L. Huibregtse te Middelburg, het woord. Spr. kon met genoegen mededee- len, dat over het algemeen door de leer lingen goed gewerkt is. In de laagste klassen liet bij sommigen den ijver en ernst wel wat te wenschen over. Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse: Anth. Mathijssen en Iz. Ma- thijssen, P. Francke, uit Meliskerke P. van Breda, Jak. Cijsouw, Johs Hendrikse, Hb Heijt, Adr. Huibregtse, Andr. Lou- werse, L. Minderhoud, M. Peene, D. Pou- welse, P. Roelse en P. K. van Roojjn, uit Westkapelle. 3 leerlingen niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse: Wm Brasser, P. Hengst, P. Willeboordse, D 6, P. Willeboordse, A 157, uit Westkapelle. Niet bevorderd 2 leerlingen. Naar de 4e klasse, afd. scheepsbouw: M. Heijt, P. Houmes, L. Minderhoud, K. van Roojjen. 2 leerlingen gelegenheid voor herexamen. Van de 4e naar de 5e klasse, afd. tim meren: Hendr. Adriaanse en Johs Dek- Jj;er# Afd. metaalvakken: J. Brasser, G. Heijt, Adr. Houmes, Jak. Sanderse en Wm Waterman. Daarna reikte de burgemeester het eerste einddiploma uit, dat tot zijn vreugde met lof was, aan J. Brasser Johsz., met een prijs. Spr. noodigde daarop de aanwezigen tot bezichtiging van de tentoongestelde teekeningen in de lokalen van de openb. school, waarna hij onder dank voor de opkomst deze bijeenkomst sloot. Van deze gelegenheid werd door allen gebruik gemaakt. NIEUWE GEZANT TE ROME. Benoeming te wachten van den heer H. W. G. M. Huyssen van Kattendjjke. Hr. Ms. buitengewoon gezEint en ge volmachtigd minister te Rome, de heer dr J. B. Hubrecht, is op zijn verzoek ter beschikking gesteld. Binnenkort is de benoeming van den heer H. W. G. M. Huyssen van Katten djjke, thans Hr Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Kopenha gen, tot Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Rome te ver wachten. DE HULPVERLEENING AAN FINLAND. Aanzienlijke partij zaden en pootaard- appelen ter beschikking gesteld. Op verzoek van de Finsche regeering heeft de Finsch-Nederlandsche vereeni- ging een aanzienlijke partij zaden en pootaardappelen, ter waarde van eenige tienduizenden guldens voor Finland be schikbaar gesteld. De hulpactie in het belang van Fin land wordt door de vereeniging krachtig voortgezet. In dit verband kan worden gemeld, dat dezer dagen weder f1000 als opbrengst van den verkoop der pro- Finlandia-zegels aan haar is afgedragen. AFSCHAFFING WEGGELDBELAS TING IN NOORD-BRABANT. Door de Kroon goedgekeurd. Naar de „Prov. 'sHertogenb. Crt." meedeelt, heeft de Kroon de verorde ning tot afschaffing van het weggeld in Noord-Brabant goedgekeurd. Dat wil dus zeggen dat van 1 Mei a.s. af deze heffing vervalt. MIJNEN OP DE SCHELDE. De mijnen komen weer opzetten. Vrij dag dreven er op de Wester-Schelde vijf. De marine heeft hiervan twee stukge schoten, de drie andere zjjn naar zee afgedreven. Zaterdag werden tusschen Breskens en Nieuwe Sluis drie mijnen gesignaleerd. Met afgaand water dreven ook zij naar zee. Onder de gemeente Hoofdplaat is Za terdagmiddag een vliegtuigbom aange spoeld. De marine heeft het projectiel Zaterdagavond doen springen. Er werd geen schade aangericht. Op het badstrand te Vlissingen is Zondagmorgen een mijn aangespoeld. Onmiddelljjk werden strand en Boule vard ter plaatse afgezet. De mijn, die van de Nederlandsche marine was, is la ter door een zee-officier gedemonteerd. DE VLIEGDIENST OP HAAMSTEDE HERSTELD? Naar het „D. v. Z." verneemt, heeft de minister van Defensie erin toege stemd, dat de vliegdienst der K. L. M. tusschen Amsterdam en Rotterdam weer wordt doorgetrokken naar Haam stede. De minister schijnt echter nog be zwaar te hebben tegen het herstel van den dienst HaamstedeVlissingen. Eerstgenoemde beslissing houdt even wel nog niet in, dat Haamstede zijn vliegdienst ook weer krijgt, al is dit zeer waarschijnlijk. Eerst moet de K.L.M. er n.l. van over tuigd zijn, dat de exploitatie van de lijn uit financieel oogpunt mogelijk is. Deze mogelijkheid wordt nu onder zocht. KL C. F. van Goetbem. f Te Sas van Gent is Vrijdagmiddag op 54-jarigen leeftijd onverwacht overleden de heer M. C. F. van Goethem, lid van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen, afd. Kleinbedrijf. Personeel Stoomtram Walcheren. De Directie deelde aan het Bestuur van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel mede, dat andermaal een uitkeering zal worden toegekend van f 7.50 aan de gehuwde en f 5 aan de on gehuwde leden van het personeel. MIDDELBURG. DE KAPITEIN VAN DE „SABA" WAS EEN MIDDELBURGER. De M. C. meldt, dat de kapitein van het Groninger kustvaartuig de Saba, die al 12 dagen over tijd is, de heer W. A. Acda, een Middelburger is. Hij is 32 jaar oud, een jaar gehuwd en vader van een vijf weken oud kind. Bezoek aan het P.Z.E.M.-gebouw. Vrijdagmiddag brachten Gedep. Sta ten, vergezeld van de commissarissen der P.Z.E.M. een bezoek aan het in aan bouw zijnde nieuwe kantoorgebouw aan den Singel. Klachten over do Kanaalbrug. Het bestuur van de vereeniging „Han delsbelang" heeft een schrijven gezon den aan den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in Zeeland, waarin gewezen wordt op door de ver eeniging ontvangen klachten over do Kanaalbrug. Den laats ten tijd wordt, volgens het schrijven, ondanks het feit, dat de kanaalbrug vernieuwd is en over het algemeen goed functicnneert, telken male aanmerkelijken hinder door het pu bliek en vooral door handelslieden on dervonden, doordat de brug juist op drukke uren langen tijd geopend blijft; klaarblijkelijk tot het verrichten van hetgeen men aanduidt als „reiniging en schoonmaakdoeieinden van den buiten kant der brug. Men ziet niet anders dan het wegve gen van stof, vuil ens. Yerseke. De mosselverzending naar België gaat snel minder worden. Zoo zullen deze week geen schepen meer naar Brussel varen. Wat men daar nog noodig heeft, zal per auto worden aan gevoerd. Alleen Parijs neemt nog goed af. De kwaliteit der mosselen is nog heel goed. Kruiningen. Noodlanding mili tair vliegtuig. Vanmorgen om half 10 is op ongeploegd land, even buiteD de gemeente alhier, een Nederlandsch militair vliegtuig gedaald. De bestuur der kon bij de noodlading niet verhin deren, dat door den vochtigen bodem het toestel over den kop sloeg en op de vleugels terecht kwam. Propelller en staart waren stuk. De bestuurder bleef ongedeerd. Het terrein werd door de militairen afgezet Er was groote be langstelling. Nieuwdorp. Vrijdagavond hield de afd. van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming alhier haar jaarvergadering. De voorzit ter, do heer J. Hommes, verwelkomde in het bijzonder den Burgemeester en den heer Matthijssen van Middelburg. Deze laatste behandelde het onderwerp: „Waarom lid der Ned. Ver. voor Lucht bescherming". De contributie werd zonder hoofdelijke stemming gebracht op f 0,50. Aan den Burgemeester werd het eere voorzitterschap aangeboden, hetwelk deze onder dank aanvaardde. Getracht zal worden tot een instructie-cursus te geraken, waar personen uit 's-Heer Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rozenburg, C. de Ru te Biggekerke. Bedankt voor Lienden, J. C. Terlouw té Garderen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Zierikzee, Gijsb. Leene te Baarland. Naar Delfzijl, M. Wilschut te Ooster-Nijkerk. AFSCHEID Ds J. DE VRIES. Gisteravond nam Ds J. de Vries af scheid van de gecombineerde Ned. Herv. gemeente Goes—Wilhelminadorp in de Groote Kerk, waar het aantal plaatsen voor deze gelegenheid met 700 was uit gebreid. Het kerkgebouw was geheel ge vuld. Liturgie was: votum, Ps. 891 en 7, geloofsbelijdenis met Gezang 3 3, le zen Ps. 103, zingen kerkkoor, gebed, en Gezang 2 3 en 5. Ds de Vries wilde allen nadruk leggen op het afscheid nemen als dienaar des Wóórds. Daarom eerst de gebruikelijke toespraken en eindigen met de predi king. Hij richtte zich daarop tot de pre dikanten in de Classis en Gemeente (Ds Odé kon nog niet aanwezig zijn). Zeven en twintig jaar bestond te Goes het drie manschap Steinz-Homburg-de Vries. Ver volgens richtte spr. zich tot de kerkera den, kerkvoogdijen, organisten en kosters in beide gemeenten. Tenslotte tot de ge meente, die hem Donderdag j.l. een on vergetelijk blijden dag heeft bezorgd. Als tekst las spreker daarna Hand. 412, dezelfde tekst waarmede hij veer- tig jaar geleden zijn dienstwerk aan ving in Grijpskerke en die een vervolg kon zijn van: Hoor Israël, de Heer onze God is een éénig Heer! Bladerende in het boek der gedachtenissen doorliep hij zijn gang door de gemeenten Grijpskerke, Ovezande-Driewegen en Goes. Steeds heeft spr. den eenigen Naam onder den hemel, door welken wij moeten zalig worden, mogen prediken. Spr. eindigde met het Onze Vader. Hierna sprak ds Steinz den scheiden den leeraar toe. Hij teekende hem als een dienaar, die veel gaf en aan wien ook de geestelijke stroomingen van den tijd niet waren gepasseerd zonder geno ten zegen voor de gemeente en hemzelf. Spr. verzocht hem toe te zingen Ps. 121 vers 4. Na een dankwoord van Ds de Vries werd de dienst beëindigd. Bevestiging en intrede. Zondag is de heer G. J. H. G ij m i n k, theol. cand., bevestigd als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Nieuw en Sint Joosland door Ds de Kluis uit Rotterdam. Deze had als tekst 1 Kon. 17 vers 1: „de God voor wiens aangezicht ik sta". De handoplegging geschiedde door Ds de Kluis en den consulent Ds Simoons. Op verzoek van Ds de Kluis zong de gemeente haar nieuwen leeraar toe Ps. 121 vers 4. Des middags deed Ds Gijmink onder groote belangstelling ook van buiten de gemeente, zijn intrede, met een predi- catie over Jes. 6 8. Na afloop der pre diking hield ds Gijmink verschillende toespraken. Achtereenvolgens richtte hij woorden van dank tot zijn bevestiger Ds de Kluis, tot Ds Simoons als consulent, en de aanwezige Ringpredikanten Ds v. Voorst Vader en Ds Kelder. Verder wer den toespraken gehouden tot den Kerke- raad, Kerkvoogden en Notabelen, het Kiescollege, organist en koster, den wnd. Burgemeester, de heer Verlare, en weth. Polderdijk als vertegenwoordigers van de burgerlijke gemeente. De nieuwe predikant werd toegespro ken door Ds Simoons als consulent, Ds van Voorst Vader, namens den „Ring Middelburg" en den heer Verlare na mens de Burgerlijke gemeente. Op ver zoek van Ds Simoons zong de gemeente haar nieuwen leeraar toe Ps. 134 3. Jubileum. Ds H. C. Hogerzeil, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk te 's-Gra- venhage, (van 1910 tot 1916 te Vlis singen) herdacht vandaag zijn 40- jarige ambtsbediening. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te Hansweert de heer C. J. Leune te Stavenisse. DOOR DUITSCH VLIEGTUIG MET BOMMEN BESTOOKT. VIER DOODEN In een hospitaal ergens in Schotland liggen de overlevende leden van de be manning van de IJmuider trawler „Pro tinus". Zij hebben verklaard, dat de „Protinus" door een Duitsche vlieger werd aangevallen. Hierbij verloren twee leden der bemanning, namelijk de ge zagvoerder Klaas Wijker en de matroos S. Buis het leven. Later zijn in de red dingboot de stokers J. Piers en de trem- mer G. Worting van uitputting overle den. Acht leden der bemanning hebben deze schandelijken aanslag op een weer loos neutraal schip overleefd. Vijf dagen lang hebben zij in een open reddingboot, die zich in allesbehalve goeden staat bevond, op zee rondge zwalkt, blootgesteld aan hevige koude en ontbering en aan voortdurend le vensgevaar. De schipbreukelingen waren moedige mannen, maar hoe ontzenuwend moest op hen inwerken te zien, dat de eene kameraad na den anderen gedoemd scheen te sterven. Het scheen er veel van te hebben, dat allen ten doode opgeschreven waren, maar toen de nood het hoogst geste gen was, kwam redding opdagen. Kort nadat de beide overledenen aan den schoot der golven waren toevertrouwd, merkte de Engelsche duikboot Unity de sloep op. De redding bracht groote moeilijkheden met zich, doordat de ma troos Stam niet meer in staat bleek zijn beenen te gebruiken en eerst na gerui- men tijd aan boord van de duikboot ge bracht kon worden. Over de menschlievende houding van den commandant, de officieren en de be manning der Unity, waren de geredden een en al lof. De bemanning van den onderzeeër was 27 koppen sterk en, be nepen als de ruimte in een duikboot toch al is, heerschte er gedurende de vier dagen, dat de geredden aan boord van de Unity doorbrachten, groot plaatsgebrek. Alle Nederlanders kre gen echter een kool, de Engelschen die hun een ligplaats afstonden, poogden zoo goed en zoo kwaad het ging, op den vloer te slapen, liggend, zittend of zelfs staande. Bij de landing in Schotland werden de geredden op brancards naar een noodhospitaal vervoerd. Hier werden door den geneesheer en de verpleeg sters alle mogelijke zorgen aan hen be steed. De toestand is er, dank zij een voor treffelijke verpleging, reeds aanmerke- BEZWAREN TEGEN BIJZONDERE REISVERGUNNINGEN VOOR DE ZEEUWSCHE GRENSSTREEK. Naar aanleiding der berichten over het voornemen van de Regeering tot het in voeren eener regeling dat voor reizen naar het buitenland een bijzondere ver gunning zal noodig zijn, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Z. Vlaanderen zich bij breed gemotiveerd adres tot de Regeering gewend, om de bezwaren onder het oog te brengen, die een dergelijke regeling voor dit grensge bied zou hebben, indien voor iedere over schrijding der grens een bijzondere ver gunning zou moeten worden aange vraagd. De inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen hebben niet alleen tal van handelsrelaties in België, maar er be staat ook veel familieverwantschap tus schen inwoners van Nederland en België. Maar bovendien zijn de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen in vele gevallen ook genoodzaakt van Belgisch territoir gebruik te maken om te reizen van hun woonplaats naar het overig deel van Ne derland, in verband met den, voor het doen hunner zaken in het Cenrtum, Oos ten of Noorden des lands, te beperkten dienst van de veerbooten, wanneer zij in den zeer vroegen morgen moeten vertrek ken of in den laten avond of des nachts terugkeeren. Die omstandigheden beletten ook ten allen tijde te vertrekken of personen uit het overig deel van Nederland te ont bieden in geval van calamiteiten, zee ongevallen, ziekten e.d. Indien bona fide handelaars en burgers zich eventueel niet bij voorbaat van een vergunning zouden kunnen voorzien om in zulke gevallen de Belgische grens te overschrijden, zouden zij voor een onmogelijken toestand ko men te staan. Ook bij ijsgang en mist, als de veerdiensten niet kunnen functionnee-, ren is de eenige weg om Zeeuwsch-Vlaan deren te verlaten of te bereiken en te reizen naar of van het overig deel van Nederland via Belgisch gebied over Ant werpen. Ten bate der inwoners van Z. Vlaanderen wordt daarom aangedrongen op een eventueel soepele uitvoering van den aangekondigden maatregel lijk op verbeterd en de geneesheer is er zeker van, dat thans ook de matroos Stam niet meer in levensgevaar ver keert, ofschoon hij nog steeds als ern stig moet worden beschouwd. In verband met den op de „Protinus" gedanen aanval deelde de bemanning mee, dat op zeven plaatsen de „Pro tinus" met de Nederlandsche kleuren was beschilderd. Elke vergissing was uitgesloten. Laagvliegend had de Duit sche bommenwerper de eerste bommen aan stuurboordzijde nog in zee laten vallen. Hij steeg weder op, doch keerde terug. Ditmaal troffen twee der pro jectielen doel. Het stuurhuis werd ver brijzeld, den gezagvoerder en den ma troos Buis heeft geen der bemanning meer gezien. Waarschijnlijk verloren zij in de stuurhut het leven. BOMMEN DOOR DUITSCHERS GEWORPEN NAAR IJMUIDER TREILERS. Donderdagmiddag zijn tijdens de vis- scherij op de Noordzee twee IJmuider treilers door Duitsche vliegtuigen aan gevallen en met bommen bestookt. De schepen werden door geen der bommen geraakt. De IJM 183, heeft Donderdagavond op de Noordzee een angstig avontuur beleefd. Dit Nederlandsche schip, dat op 18 Maart j.l. van IJmuiden ter visscherij was uitgevaren, bevond zich Donder dagavond op 58 graden Noorderbreedte toen een Duitsche bommenwerper er op af kwam en een viertal bommen naar den treiler wierp. Gelukkig misten deze echter alle haar doel. Hevig ontdaan staakte men aan boord terstond het visschen en besloot met de vangst, die 720 manden visch beliep, onmiddellijk naar huis te varen. De uit 12 koppen bestaande bemanning bleek ongedeerd. De IJM 183 was duidelijk van natio- naliteitskenteekenen voorzien. Er werden in totaal vijf bommen naar de IJM 183 geworpen, maar alle pro jectielen kwamen in zee terecht zonder het vaartuig te raken. De schipper deelde nog mede, dat de vliegmachines ook den treiler IJM 130, met bommen hebben bestookt. Ook dit vaartuig echter was niet geraakt. Auto van vijf meter hoogte gestort. Twee ge wonden. Gisteravond reed een groote personenauto komende uit de richting Den Haag, naar Amsterdam. Daarin bevonden zich een echtpaar uit de hoofdstad en een Engelsch echtpaar met twee kinderen. De auto werd be stuurd door een der dames. Op een ge geven oogenblik wilde de bestuurster een bus passeeren. Bij deze manoeuvre raakte zij het stuur kwijt en kwam van de rechter rijbaan op de linkerbaan te recht. Hoewel zij remde, kwam de auto terecht tegen de leuning van een via duct. De leuning werd verbrijzeld en de auto stortte ongeveer vijf meter den dijk af. Hierbij viel een der kinderen van de Engelsche familie, een vierja rig meisje, uit den auto. Het kind is met een schedelbasisfractuur opgeno men. Ook haar moeder werd zeer ern stig gewond. Zij is, eveneens met een schedelbasisfractuur, met haar doch tertje naar de diaconesseninrichting te Amsterdam vervoerd. Ook de Engelsche heer, die licht ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2