HOOFDPIJN? MIDDENSTANDSBELANGEN Uit de Provincie Gemengd Nieuws Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Radioprogramma VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. De Dultsche schepen in Ned.-lndië d»„ Mijn har Jaarvergadering-Handelsbelangen te Goes. Een jaar van geringe activiteit. Geen invloed op den algemeene gang van zaken. Meer contact met het publiek gewenscht. DE VERBINDING ZIERIKZEE WOLFAARTSDIJKSCHE VEER. De vereeniging „Handelsbelang" te Middelburg heeft aan Ged. Staten het volgende adres gezonden: „Naar wij uit welingelichte bron ver nemen is in het ontwerp dienstregeling voor de bootdiensten op de Ooster-Schel- de een belangrijke wijziging aangebracht. Deze wijziging zoude toch beoogen het Wolfaartsdijksche veer inplaats van drie maal per dag, zooals tot heden het geval is, vooiftaan slechts tweemaal aan te doen. In verband met het groote belang dat de Middelburgsche Middenstand heeft bij goede verbindingen met het overige deel der Provincie, doen wij bij deze een drin gend beroep op uw college het ontwerp, zooals het daar ligt, niet goed te keuren, doch zoodanig vast te stellen dat mins tens drie diensten op het Wolfaartsdijk- scheveer behouden blijven. Zoo mogelijk zoude ons bestuur ge durende de Zomerdienstregeling gaarne een viertal diensten op Wolfaartsdijk- scheveer zien ingelegd met aansluitende autobusdiensten op Middelburg. Hierdoor zoude een meer frequente rechtstreeksche verbinding met onze stad worden ver kregen. Ons bestuur hoopt op een gunstige be slissing terzake." DE BADPLAATSEN OP SCHOUWEN. Een mededeeling van den burgemeester van Haamstede. Naar aanleiding van het bericht, dat het badleven op Walcheren aanstaanden zomer kan voortgaan, terwijl Schouwen en Duivelend echter voor een groot ge deelte verboden gebied zal blijven, deelt de burgemeester van Haamstede, Jhr R. J. H. Q. Röell, mede, dat deze berichten volkomen uit de lucht gegrepen zijn. Ook de mededeeling, dat de kust van Schou wen op verscheidene plaatsen afgeslo ten zal blijven, is onjuist. Integendeel, deze kust is in tegenstelling met Wal cheren nooit afgesloten geweest. Het ligt zooals de internationale toestand thans is volgens de recente mededee- lingen van het Commando Zeeland, ook niet in het voornemen van de militaire In ons nummer van 16 Maart, hebben wij er op gewezen, dat het mee de schuld is van de middenstanders, en van de middenstandsorganisaties, dat er voor de middenstandsbelangen bij het publiek nog altjjd veel te weinig belang stelling bestaat, en dat er zoo weinig meeleven is met deze groep der bevol king. Daaraan dachten wij toen enkele da gen later de vereeniging „Handelsbelan gen" te Goes haar j aai-vergadering hield. „Handelsbelangen" is als bekend een plaatselijke vereeniging, die niet bij een van de middenstandsbonden is aange sloten en die zich dan ook in hoofdzaak bepaalt tot plaatselijke actie. Het is een vereeniging die 250 leden telt geen klein getal voor een stadje als Goes en die dus kan aannemen dat er voor haar optreden in breede krin gen belangstelling bestaat en dat ook niet-middenstanders voor haar optreden interesse zullen hebben. En toch was er niet aan gedacht voor deze vergadering de pers uit te noodi- gen, terwijl eveneens verzuimd was, van wat gebeurde, aan de pers een overzicht te verstrekken. Dit was geen uiting van onwelwillend heid tegenover de pers meermalen werd van dergelijke vergaderingen een communiqué verstrekt maar er was eenvoudig niet aan gedacht. Men achtte het niet noodig door het uitnoodigen var de pers of het verstrekken van het verslag, aan het leven en werken van deze organisatie ruchtbaarheid te geven. Nu kan dit mede een gevolg zijn van het feit, dat het afgeloopen vereeni- gingsjaar, door den secretaris in zijn jaarverslag als bijzonder kalm werd aangeduid. Van groote activiteit, aldus het ver slag, was geen sprake. Winkelweken, tentoonstellingen of etalagewedstrijden werden niet gehouden. De activiteit waarvan dan nog gewaagd kon worden, bepaalde zich in hoofdzaak tot een ver zoek aan B. en W. om wijziging van het stoep-etalageverbod, dat evenwel werd afgewezen; het zoeken naar contact met het Gasthuisbestuur omtrent de wijze van inschryving by levering aan deze inrichting; het aanwijzen van een ver tegenwoordiger (de heer Joh, Duvekot) in de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart; besprekingen over de Midza-reclame; deelneming aan een niet geslaagde actie tegen de hooge tarieven over de Zeeuwsche stroomen; bespre kingen over het houden van een Kerst- beurs en de verkiezing van een der le den (dc heer Joh. de .Kruijter) tot lid van de Kamer van Koophandel. Verder werden nog mededeelingen ge daan omtrent de afdeeling Glasverzeke ring die in zoo bloeienden toestand ver autoriteiten, het vreemdelingenverkeer langs de Schouwensche kust beperkingen op te leggen. Het in vele opzichten zoo veilige Schouwen maakt zich dan ook gereed de vreemdelingen in grooten getale te ont vangen. Gezien de reeds ingekomen boe kingen voor hotels, pensions en zomer huizen, mag dan ook thans reeds de ver wachting uitgesproken worden van een lang en gunstig seizoen voor de Schou wensche badplaatsen Haamstede, Burgh, Westenschouwen en Renesse. Voor de vreemdelingen en inwoners is tenslotte van belang de toezegging van de K.L.M. tot hervatting gedurende de a.s. zomermaanden van het gedeelte Rot terdam—Haamstede v.v. van de Zeeland- lijn. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 17 tot en met 23 Maart, in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Kloetinge 1, Oostkapelle 2, (het 3e en 4e geval in een inrichting), Vlissingen 1. De brandweer-commandant gaat heen. De heer W. J. Agterberg, commandant der Vrijwillige Brandweer te Vlissingen, heeft aan B. en W. tegen 1 Mei a.s. eer vol ontslag uit zijn functie gevraagd. De heer Agterberg is voornemens na zijn ontslag zich elders te vestigen. (Z. N.) Kloetlnge. Gisteravond kwam de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond. in 8e jaarvergadering bijeen, onder voorzitter schap van dhr A. Hoogesteger. Na ope ning op de gebruikelijke wijze en een speciaal welkomstwoord tot den Burge meester, die voor het eerst met de afd. kennis maakte, deed de secr. dhr D. Kos ter voorlezing van de notulen en bracht vervolgens zijn jaarverslag uit, waaruit o.a. bleek dat de afdeeling, begonnen met 8 leden, thans de 50 is gepasseerd. De penningmeester, dhr Ruissen deed daar na financieel verslag. De bestuursverkiezing had tot, uitslag, dat herkozen werden A. Hoogesteger en H. Ruissen en gekozen in de vac.-Koster en Breeweg, de heeren C. Hollestelle en J. Leijs. Tot leden der Fin. Commissie werden aangewezen de heeren Joz. Trim- pe en J. Breeweg. De voorzitter dankte keert, dat voor 1940 weer 50 pet. re ductie op de premie kan worden ver leend. Wat opviel in dit verslag is dat daar in geen gewag wordt gemaakt van de vele en zeer belangrijke vraagstukken die het middenstandsleven beroeren, als daar zyn: het credietvraagstuk voor den middenstand, de tarieven voor licht, kracht en water voor bedrijfsdoelein den, de uitvoering van de Vestigings wet, Kleinbedrijf, de concurrentie van het groot-winkelbedrijf, het streven naar een voorziening met betrekking tot de sociale verzekering van middenstan ders, verbod van het cadeaustelsel enz. Dat er van al deze en zooveel andere punten waarvoor de Middenstandsbon den zich interesseeren niet gerept werd, zal waarschijnlijk een gevolg zijn van het feit dat deze vereeniging evenals andere organisaties van dien aard in Zeeland, op zichzelf staat en een strikt plaatselijk karakter draagt. Maar dan komt vanzelf de vraag op of daarmee in dezen tijd, nu de belan gen van den Middenstand als geheel, op het spel staan, kan worden volstaan. Of men goed doet zich aan het krachtig pogen van de bonden om te komen tot verheffing van den middenstand en verbetering van zijn positie, te onttrek ken. Men dient zich toch wel te realiseeren dat het hier gaat, ook om de belangen van de Zeeuwsche middenstanders en dat ook hier geldt, dat eendracht, macht maakt. Maar wij zijn afgedwaald. Waarop wij de aandacht wilden vesti gen is dit, dat onze Middenstandsorgani saties zich meer naar buiten moeten la ten gelden en dat gezorgd moet worden, dat het publiek zich meer voor de toch ook rechtmatige belangen van den mid denstand gaat interesseeren. Er is op dit gebied nog veel misver stand en onkunde. Velen zien den middenstand als een noodzakelijk kwaad, waaraan naar zij meenen een parasitair element niet vreemd is. Zij willen wel op hun wenken in dezen tijd vooral ook telefonische wenken bediend worden, maar gevoe len er weinig voor deze diensten behoor lijk te betalen. Wat voor een deel weer het gevolg is hiervan, dat men zich niet realiseert wat dit voor den middenstand meebrengt. Een nauwe band tusschen middenstand en publiek is daarom geen overbodige weelde. Ook zullen de Middenstandsorganisa ties voor hun grieven en wenschen by hoogere en lagere overheden gemakke lijker een geopend oor vinden, als in breeden kring het billijke daarvan wordt ingezien en erkend. Samenvattend zouden wij kunnen zeg gen Middenstanders, let op uw zaak! Anderen doen het niet voor u. hierna in 't bijzonder dhr D. Koster, die vanaf de oprichting der afdeeling een zeer werkzaam aandeel in het werk heeft gehad. Hierna sprak de Burgemeester de ver gadering eenige oogenblikken toe en wekte de secretaris van den Chr. B. B. de leden op tot meer en intensiever orga- I nisatie-leven. Door Ds Boersma werd nog een ernstig slotwoord gesproken. De avond werd verder op gezellige wijze door voordrachten, tractatie enz., doorgebracht. Nadat Ds Boersma in dankgebed was voorgegaan, sloot de voorzitter deze vergadering. Yerseke. Burgerwacht. Woens dagavond kwam de Burgerwacht in jaarvergadering bijeen. In zijn openings woord uit de voorzitter zijn voldoening over de goede opkomst van de leden bij de oefeningen. Hij verwelkomt wethou der Cornelisse. Uit het financieel verslag blijkt, dat er momenteel een batig saldo is. Echter moet er nog een flink bedrag betaald worden voor de reparatie^ van het hokje op de schietbaan, zoodat er wel een verlies zal ontstaan. Het leden tal is met drie verminderd, wat zeer te betreuren is, vooral in de tegenwoordige tijdsomstandigheden. Tot aansluiting van jongeren wordt opgewekt. De aftredende bestuursleden, de hee ren J. de Jager en S. Daane worden her kozen. Bij de rondvraag ontspint zich een levendige discussie omtrent de mo gelijkheid tot het aanschaffen van uni formen, het houden van schietoefenin gen met de buks en K.S.O.-geweer, het houden van een onderlingen wedstrijd, enz. De vergadering besluit deze zaken te geven in handen van het bestuur. WEER EEN TEGENSLAG. Vanaf 22 Maart 1.1. is de invoer van oesters uit Holland naar Noorwegen en Zweden niet meer toegestaan. In het seizoen 1938-1939 gingen naar Scandinavië wel niet veel, ten minste niet zooveel, oesters als naar België of Engeland, maar toch plm. 400.000 stuks, mee.st zeer zware oesters. OVERAL WORDEN MAATREGELEN GENOMEN VOOR VERTREK. In alle havens van Nederlandsch-Indië waar Duitsche schepen sinds het begin van den oorlog zijn opgelegd, heerscht de laatste dagen groote bedrijvigheid om deze booten gereed te maken voor ver trek. In de derde binnenhaven te Tandjong Priok, aldus Aneta, liggen momenteel drie Duitsche schepen, die by het uitbre ken van den oorlog daar zyn gebleven. Het zyn de „Nordmark", de „Rendsburg" en de „Vogtland". Ook uit Makassar, Tjilatjap, Menado, Padang en Soerabaja, komen by Aneta berichten binnen, dat de opgelegde sche pen aldaar zich gereed maken om te vertrekken. Voordat de schepen kunnen vertrek ken, zal, voor zoover de daarop gelegde beslagen gelden, de schuld van de maat schappij moeten worden voldaan, in ver band waarmee, zooals reeds eerder ver schillende malen werd gemeld, op diver se schepen beslag is gelegd. Bij de berichten omtrent het gereed maken van de in Ned.-lndië opgelegde Duitsche schepen wordt uit Batavia nog gemeld: De schepelingen zyn nog altijd allen aangemonsterd en als zoodanig vallen zij buiten de toelatingsbepalingen. Zij hebben dus ook niet de positie van de toegelatenen. Bij een eventueel vertrek der schepen zullen zij dus wel meegaan, hetgeen ook kan worden afgeleid uit het feit, dat enkele schepen de bemanning reeds voltallig maakten. Niemand kan echter met zekerheid in; lichtingen geven of de schepen inderdaad zullen wegvaren. Hierbij wordt er op gewezen, dat aan deze zaak allerlei kan ten zitten, zooals ook civiel-rechtelijke algemeene en internationale. Bovendien wordt nog opgemerkt, dat de radio-installaties van de schepen on bruikbaar zijn gemaakt. Voorts ontbre ken bij sommige schepen onderdeelen van de machinekamer, als gevolg van de be kende beslagleggingen op de schepen. In verschillende kringen worden de verdere gegevens en het verder verloop van deze kwestie met aandacht be schouwd. Op den staart van een jachtvliegtuig de lucht i n. Een merkwaardig incident dat ge lukkig goed is afgeloopen, heeft zich voorgedaan op een vliegveld van de Royal Airforce. Een mecanicien was be zig aan den staart van een Spitfire jachtvliegtuig. Hij was daartoe op den romp gaan zitten met zijn rug in de richting van den motor. Zijn knieën rustten ter hoogte van de staartvlakken en voor zyn borst had hij het boven den romp uitstekende richtingroer. De vlie ger, die den mecanicien niet bemerkt had, maakte zich gereed om op te stij gen. H(j gaf vol gas en het gevolg was, dat de mecano door den geweldigen luchtstroom met de borst tegen het richtingroer werd gedrukt en niet op den grond kon springen. De vlieger bemerkte nog steeds niets en steeg op. De mecano begreep dat zyn eeyige kans op behoud was dat hy de knieën vastklemde tegen het vliegtuig en zich vasthield aan het niet bewe gende deel van het richtingroer. Toen het vliegtuig zich in de lucht verhief bemerkte de vlieger dat de staart zwaar was en toen het vliegtuig eenmaal vloog, voelde hy dat de be- I stuurbaarheid ook niet erg groot was. De roeren reageerden traag. In plaats van zyn opdracht te vervullen cirkelde hy om het vliegveld heen om uit te vin den wat er aan het toestel kon haperen. De menschen op het vliegveld keken ademloos in de lu,cht om te zien hoe het gevaarlyke avontuur zou afloopen. De ambulancedienst maakte zich gereed. De vlieger scheen het geraden te vin den om maar te landen en toen kwam het gevaarlijkste oogenblik, het neerko men met een uiterst snel jachtvliegtuig met een hooge landingssnelheid, dat niet goed bestuurbaar was. De landing verliep echter vlot. Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijdag 29 Maart 1940. De volgende personen werden gedag vaard Aa. Ma. C. 24 j., zonder beroep te N.- Namen, wegens beschadiging van een rywiel, toebehoorende aan M. E. de Wil de, huisvrouw van A. Lambin, en we gens beleediging van genoemde M. E. de Wilde. Eisch f 15 b. of 15 d. Uitspr. f 10 b. of 5 d. V. de B., 28 j., koopman te Zuidzande, wegens verboden uitvoer van 9000 kg stroo. Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. M. V., 76 j., zonder beroep te Haam stede, wegens het zich in een kalender- week in de maand Febr. 1940, terwijl hy niet gewoon was in petroleum handel te dryven, omstreeks 195 liter petroleum te verschaffen, zijnde dit meer dan hij ge woon was gedurende een week te gebrui ken. Eisch f 5 b. of 5 d. met verb, verkl. Uitspr. f 5 b. of 2 d. met verb, verkl. C. v. K., 43 j., grossier-winkelier te Axel, wegens het bewerken dat Lucia Maria Bleyenburg zich binnen de kalen- derweek van 712 Januari 1940 te St. Jansteen 200 liter petroleum heeft ver- schaft» Eisch f 15 b. of 15 d. Uitspr. f 15 b. of 10 d. ,A. A. V., 41 j., schilder en logementhou der te St. Jansteen, wegens mishande ling van C. Verschelden. Eisch en uitspr. f 15 b. of 10 d. W. A., 27 j., landbouwersknecht te Nieuwvliet, Wegens mishandeling van P. de Hullu. Eisch f 15 b. of 10 cL h. Uitspr. f 10 b. of 5 d. J. V., 53 j., werkman te Oostburg, we gens diefstal van 50 kg eierkolen, toe behoorende aan J. I. de Visser. Eisch 2 weken gev.straf. Uitspr. 14 d. gev.straf voorw. proeft. 3 j. en f 15 b. of 10 d. V. M. J. van M., 36 j., landbouwer te Wachtebeke-Overslag, wegens uitvoer van een hoeveelheid pakken stroo. Eisch f 25 b. of 25 d. h. Uitspr. f 25 b. of 15 d. P. K., 62 j., landbouwer te Watervliet, wegens uitvoer van 1900 kg stroo. Eisch f 25 b. of 25 d. h. Uitspr. f 25 b. of 15 d. E. E. de W., huisvr. van A. L., 24 j., wonende te Nieuw-Namen, wegens be leediging van mej. A. M. Claessens. Eisch en uitspr. f 10 b. of 5 d. Twee stuks 1 O ct. - Twaall stuks 50 ct. DE EERSTE VOORJAARSGROENTEN De eerste jonge groenten zijn er weer. Mogen ze nog te duur zijn, om er in vol len overvloed gebruik van te maken, we behoeven ze toch niet geheel voorbij te gaan: we nemen dan een minder groote portie en passen verschillende middeltjes toe, om daarvan toch alle dischgenoo- ten behoorlijk te laten profiteeren. Eén mogelijkheid b.v. is, dat we het slinken van de jonge bladgroente beperken, om daardoor met een kleinere ingekochte hoeveelheid de groentenschaal toch vol doende te vullen. Toegepast op jonge raapstelen en spinazie beteekent dit, dat we slechts de helft van de schoonge maakte hoeveelheid groente op de ge wone wijze gaar koken en dat we er ver volgens de andere helft heel fijn ge hakt of gesneden op het laatst door roeren om ze wel even mee warm te laten worden, maar niet te laten koken. De laatst toegevoegde portie slinkt niet en rekt door haar volume de hoeveelheid groente uit. Ten overvloede zullen we, vóórdat het rauwe gedeelte in de pan wordt gedaan, de met zoo weinig mogelyk water gaar- gemaakte groente eerst met wat fijnge- kruimeld brood of met wat aangemaakte maizena binden, zoodat het gedurende het koken vrygekomen vocht ook als groente mee dienst doet. Ten tweede kunnen we op voordeelige wijze van de jonge groente gebruik ma ken door te beginnen met een smakelijke aardappelpurée te maken en die dan te vermengen met de fyngehakte rauwe groente. In dat geval hoewel èn smaak èn kleur voldoende uitkomen kunnen we de hoeveelheid groente ge- i rust tot de helft van de gebruikelijke hoeveelheid beperken en dus per persoon b.v. V2 pond gebruiken in plaats van 1 pond. Ten derde moet de aandacht worden gevestigd op het nog lang niet algemeen bekende feit, dat jonge raapstelen, jonge spinazie, molsla, postelein even goed als kropsla en snysla dienst kunnen doen voor het bereiden van een rauwe sla. Ook in dat geval is slechts een betrek kelijk kleine hoeveelheid groente noo dig: 1 kg jonge spinazie is b.v. ruim schoots voldoende voor 45 personen. Wie voor het eerst met deze voor deelige „nieuwigheden" de proef wil ne men, vindt in de volgende recepten de noodige aanwijzingen. Spinazie (gedeeltelijk rauw) (on geveer 4 personen). iy2 kg jonge spina zie, een dikke snee oud brood zonder korst, 40 gr. (2 afgestreken eetlepels) boter, ongeveer 1 theelepeltje Maggi's Aroma, ietsje zout. Maak de spinazie schoon, wasch ze zorgvuldig en knijp ze goed droog uit. Zet de helft van de groente zonder water op en laat ze vlug gaar worden (onge veer 15 minuten); bindt het overtollige vocht door er het brood in fijn te krui melen en dit er door te roeren. Meng er de intusschen goed fyngehakte rauwe spinazie door, laat die even mee warm worden, maak de groente op smaak af met wat zout en de Maggi's Aroma en roer er op de schaal de boter door. Raapstelen door aardap pelpuree (ongeveer 4 pers.). 1 y2 kg aardappelen, 4 boschjes jonge raap stelen, 40 gr. (2 afgestreken eetlepels) boter, V2 L. melk, 12 theelepels Maggi's Aroma, ietsje zout. Kook de aardappelen gaar in een bo dempje water, voeg er de melk bij, breng die aan de kook en stamp er de aardappelen mee fyn. Roer er de intus schen schoongemaakte, zorgvuldig ge- wasschen en goed fijngesneden raap stelen zoo droog mogelyk door, laat ze even mee warm worden, voeg er de boter by en maak het gerecht op smaak af met de Maggi's Aroma en wat zout. Sla van jonge spinazie. (4 pers.) kg (iyg pond) jonge spina zie, 1 hardgekookt ei, 2 eetlepels azijn, 4 eetlepels slaolie, 1 gesnipperd preitje of uitje, 2 theelepeltjes Maggi's Aroma, V2 theelepel zout. Maak de spinazie schoon, wasch ze zorgvuldig, sla ze zoo droog mogelyk uit en snijd ze fijn. Wrijf het ei fijn met het zout, het ge snipperde preitje of uitje en de Maggi's Aroma; meng er de olie door en daarna den azyn. Maak de spinazie aan met het sausje en garneer desgewenscht de sla met nog een tweede hardgekookt ei, in plakjes of in achtste partjes gesneden. Maandag 1 April 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Schriftl., medit. 8.20 Gram. 9.30—9.45 Gelukw. 10.30 Morgend. 11.00 Chr. lect. 11.30 Gram, 12.00 Ber. 12.15 Gram. Om 12.30 Ber. ANP. 1.00 Orgel en gram. 2.00 Gram. 2.25 Fluit, piano en gram. 3.00 Kookpr. 3.30 Gram. 3.45 Bijbell. 4.45 Gram. 5,15 6,25 Voor de kinderen. 6.30 Vragen uurtje. 7.00—7.15 Ber. 8.00 Ber. ANP., intern, overz. en herh. SOS-ber. 8,25 NCRV-Symphonie-orkest en -harmonie orkest, groot koor en solisten. 9.10 Uit slag van den wedstrijd „Een kans", 9.25 NCRV-Harmonie-orkest. 10.00 Ber. ANP., act. halfuur. 10.30 De Vedelaars. 11.15 Gram. Ca. 11.50—12.00 Schriftl. HILVERSUM II. 301.5 M. Algem. progr. verz. door de AVRO. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ens. Jetty Cantor. 11.00 Voor de vrouw 11,10 Ens. Jetty Cantor en gram. 12.15 Gram. Om 12.45 Ber. ANP. 1.00 Omroeporkest en solist (opn.) 1.30 De Romancers en soliste. 2.30 Omroeporkest en solisten. 3.30 3.50 Causerie „Met oog en oor: Fanta sie of werkelijkheid". 4.30 Discocause rie. 5.30 Bartho Decker's ens. 6.10 AVRO-Amusementsorkest en soliste. 6.50 Zang en piano (met toel.) 7.40 Causerie „Strategie ter zee in dezen oorlog". 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 Concertgebouworkest en soliste. 9.15 Radiotooneel. 10.00 Gram. 10.15 Reno- va-sept.et. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Orgel. 11.25—12.00 AVRO-orkest. Stand van hedenmorgen 10 uur: Licht op voor fietsers: Zondag 6 u. 55 min. Maandag 6 u. 57 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6