ROODE STER Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Marktberichten Telegrammen Provinciale Publil A. SINKE, Parapli VUL T.FABERIJ DEJOÏ Vereeniging v Kon.Zangvereen. C( WOENSDAG i; GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Twee Britsche en een Oultsch vliegtuig boven Rottum. Zeldzaam zacht en licht in de pijp! Afloop Verknopingen en Aanbestedingen U ITLOTI N Gl van het Departement f Economische Zal Vouwwagentjes bi DE GOUD-El OP DOND schieden, daar een verstandige boer al leen door wisselbouw zjjn grond produc tief kan maken. Tevens loopt de ge meente by de aanbieding van adressant geen risico, terwijl aan uitvoering in eigen beheer toch altijd risico is, b.v. bij droogte enz. Gemeenteraad. Op Woensdag a.s. des namiddags te 2 uur zal de Raad vergaderen, ter behan deling van de onderstaande zaken: Benoeming tijdelijk 1 eeraar oude talen Gymnasium. Benoeming onderwijzer u.l.o.-school voor jongens. Wijziging schoolgeld-verord. Gymna sium. Beschikking op adressen nopens plaat sing crisis- en distributie-bekendmakin gen. Beschikking op verzoek tot wedde- verhooging politie-personeel. Wijziging Gemeente-begrooting 1939 en 1940. Ingebruikgeving grond Loskaai. Erfpachtsverlenging gronden Loskaai. Verhuring gemeente-grond Achter singel. Beschikking op aanvraag gelden ex art. 72 L.O.-wet 1920 voor bijzondere school Singelstraat. Toekenning premie voor verbetering arbeiderswoningen. Huurverlaging gemeente-grond bij Noordelijken Havendyk. Ingebruikgeving gemeentegrond Na- dorstweg. Verhuring gemeente-grond bij Vlis- singschen Singel. De A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" kwam onder leiding van den voorzitter, Dr K. Huizenga, bijeen. Aan de orde waren twee belangrijke bestuursvoorstellen, n.l. tot wijziging van het reglement der Kiesvereen. en tot wijziging van het Gemeenteprogram. De bespreking der diverse voorstellen leidde tot principieele beschouwingen, waardoor de vergadering een leerzaam en geanimeerd karakter kreeg. Sirenengeloei. Maandagmiddag te 1 uur zullen de sirenes weer loeien. Dit geschiedt, zooals bekend, eiken eersten werkdag in de maand. Openbare concerten gedurende het zomerseizoen 1940. De data der openbare concerten zyn voor 1940 vastgesteld. Ze worden alle gegeven op de Groote Markt. De regeling is als volgt: „Hosanna"30 April, 30 Mei, 29 Juni, 5 Augustus en 12 September. „Euphonia": 10 Mei, 14 Juni, 12 Juli, 31 Augustus en 27 September. Het concert van 30 April wordt gege ven des namiddags 8 uur; de overige des namiddags 8.30 uur. By ongunstig weer worden de vastge stelde data ongeveer een week verscho ven. Benoeming. Tot tijdelijk adjunct-opzichter-teeke naar by den dienst van Gemeentewerken alhier, is in verband met de concentratie van het bouw- en woningtoezicht op Zuid-Beveland, benoemd dhr J. G. Do- minicus alhier. Kloetinge. Verhuisauto in de sloot. Gisteren is tusschen Kloetinge en Kapelle, tusschen de twee leidingen, een verhuisauto, waarin een inboedel was geborgen van een gezin, dat van Vlissingen naar Den Helder gaat verhui zen, in een droge sloot, links van den weg gereden. De chauffeur schynt de bocht niet te hebben kunnen nemen en reed nog bijna enkele fietsers omver. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade aan het meubilair, dat moet worden overgeladen zal wel belang rijk zijn. Naar de oorzaak stelt de politie een onderzoek in. Kapelle. De Chr. Bewaarschoolvereen. kwam in algemeene ledenvergadering bij een onder voorzitterschap van Ds A Scheele. De secretaris, de heer P. M. Keim, deelde mee in zijn jaarverslag dat de vereeniging steeds zich in veler mede werking mag verheugen. Het leerlingen aantal klom tot 70. Benoemd werd in de vacature ontstaan door ontslagaanvrage van Mej. Heijstek als onderwijzeres Mej. J. A. Nousen. De penningmeester de heer Joz. de Jager Az. deelde mee, dat in totaal was ontvangen f 1754, uitgegeven wazs f 1756. Namens de Gymnastiekvereeniging Olympia te Kapelle dankt de voorzitter de heer C. A. Blok voor de goede ver standhouding, welke bestaat De voorzitter erkent gaarne dat de in gebruikneming van de lokalen nimmer aanleiding gaf tot klachten. Bij voorkomende zaken werd door en kele leden nog gewezen op enkele ver beteringen welke wel noodig zouden zijn. Overweging werd toegezegd. Oudelande. Gemeenteraad. De heer Douw niet toegelaten als Raadslid. Vrijdag vergaderde de raad. Afwezig dhr W. de Jager. De inge komen stukken waaronder een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt gevraagd of er bezwaren bestaan tegen het weder invoeren van de kermis te O. en W. Sou burg worden voor kennisgeving aangeno men. Het voorstel van B. en W. om tot de Kroon een verzoek te richten tot verla ging van het maximum der vergunnin gen en verloven A, wordt met alg. stem men aangenomen. De geloofsbrieven van het door het stembureau gekozen verklaarde lid van den raad, dhr C. Douw, worden door de heeren P. Renierse en A de Leeuw on derzocht, welke adviseeren dhr Douw niet toe te laten als raadslid, daar hij de betrekking bekleedt van hoofd van den luchtbeschermingsdienst. Met alg. stemmen wordt besloten dhr Douw niet toe te laten. Krabbendijke. Benoemd tot ontvanger griffier van het Waterschap Krabben- dyke Mej. L. Welleman. Rilland-Bath. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. De voorzitter deelde mede dat 81 bons ad f 1,25 voor brandstoffen voor werkloo- zen en behoeftigen werden verstrekt. Op het moment zyn in deze gemeente geen werkloozen. By de behandeling van voorschotten aan besturen der bijzondere scholen wordt op de gemeentelijke vergoeding 1940 toegekend aan de R.K. school aan den Hoofdweg f 345,21 en aan de school aan de Zandbaan f 587,79. Bij de bespreking van een te bouwen ambtswoning, uitte weth. J. v. Gorsel zyn bezwaren, indien t.o.z. daarvan de gemeente voor belangrijke uitgaven komt te staan, temeer daar we reeds een ambtswoning hebben. We hebben de laatste jaren al belangrijke kapitaalsuit gaven gehad. Spr. acht het niet wen- schelyk op dezen weg voort te gaan. Hij meent dat de tegenwoordige belasting heffing niet voldoende zal blyken te zyn. Waar ook het Rijk reeds zware belastin gen oplegt, wil hij een verhooging van de gemeente-belasting voorkomen. De voorzitter zal zich by deze bespre king afzijdig houden, daar de bouw van deze woning hemzelf aangaat. Dhr Krynsen vraagt naar de kosten hiervan. Daar een antwoord hierop niet wel mogelijk bleek, werd na breede dis cussie besloten om aan dhr Van Maris te Goes te vragen geheel vrijblijvend een kostenberekening te willen verstrekken. By de rondvraag had dhr Krynsen enkele opmerkingen over de spuikom en de haven te Bath, alsmede over het in orde brengen van de bestrating der ha ven. De voorzitter merkt op, dat de spui kom moet worden hersteld zooals deze oorspronkelijk geweest is. Wat de werkzaamheden aan de af- glooiing van de haven betreft, hiervoor krijgt de gemeentewerkman opdracht. Dhr v. Darome informeert wanneer men met de bestrating RillandStation een aanvang neemt, waarop de voorzit ter antwoordt, dat hy den aannemer zal aanschrijven om met bekwamen spoed hieraan te beginnen. Dhr v. Gorsel acht het noodig om den weg naar Bath na te zien. Zulks zal ge schieden waar dat noodig is. Souburg. Op de te Wassenaar door de K. N. V. P. gehouden keuring van poli tiehonden behaalde dhr J. v. d. Velde, rijksveldwachter alhier, lid van de Poli- tie-honden dresseervereen. Middelburg, met zyn Bouvier het politie-certificaat. St Laurens. Dhr C. Bartelds, leider van den distributiekring St Laurens, om vattende alle gemeenten in Walcheren, met uitzoifdering van Middelburg en Vlislngen, is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot opzichter der Centrale van de P. Z. E. M. te Vlissingen. In verband hiermede vond Vrijdag avond op het Kringkantoor alhier de overdracht van den dienst plaats aan den nieuw benoemden leider van den kring in tegenwoordigheid van het da- gelysch bestuur van den kring, t.w. de burgemeesters van St Laurens, Seroos kerke, Oostkapelle, Westkapelle en Kou dekerks. Dhr Bartelds werd door het hoofd van den distributiekring, burgemeester J. W. van 'tHoff, geluk gewenscht met zijn benoeming, waardoor hy, als zynde werk tuigkundige, zyn arbeid weer heeft ge vonden op aan zyn opleiding passend ter rein. Hij dankte hem voor de voortref felijke wyze waarop hij zijn functie alhier heeft uitgeoefend en den dienst heeft op gebouwd. Serooskerke. Donderdagavond j.l. had de eindles plaats van den tuinbouwcur- sus, uitgaande van de afd. C. B. T. B., onder leiding van de onderwijzers Voogd, De Jager en M. Ton. Het bleek, dat de lessen met vrucht waren gevelgd, waarop de tuinbouwcon- sulent Ir Bosma de diploma's uitreikte met den wenk om deze kennis ook prac- tisch uit te werken. Dhrn C. Ton als voorz. der afd., bur gemeester Bosselaar, voorz. Gewestelijk Bestuur, W. C. All aart, wethouder, A. Melis, lid Com. van Toezicht en A. Won- dergem, afgev. Jongeren Bond, feliciteer den leerlingen en onderwyzers met dezen uitslag. J. de Visser dankte voor het onderwijs en bood een blijvend aandenken aan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Noorden, G. Huls cand. te Ede. Emeritaat. DsW. Brunne- ker Onnekes, Ned. Herv. predikant te Wedde zal tegen 1 Mei a.s. eervol eme ritaat aanvragen. Dr J. H. Gunning J.Hz. Dr J. H. Gunning J.Hz., de alom beken de emeritus-predikant te Amsterdam, heeft een kleine attaque gehad. Hem is voorloopig iedere werkzaamheid verbo den. Volgens deskundigen is er alle hoop op volledig herstel. Bevestiging en intre de. Ds M. W. J. C. de Kluis te Diemen hoopt Zondag 14 April 1940, in de avondgodsdienstoefening, afscheid te nemen van de Gereformeerde Kerk te Diemen en Zondag 21 April 1940 zyn intrede te doen te Serooskerke (W.), na bevestigd te zyn door ds J. H. Telkamp van Utrecht. Goes. Afscheid ds de Vries. Nadat Donderdagmorgen, zooals ge meld, vele genoodigden blijk hadden ge geven van hun waardeering en sympa thie voor Ds de Vries, kwamen ook in de middag- en avonduren velen hem geluk wenschen met zyn 40-jarig ambtsjubi leum en tevens afscheid vqn hem nemen als predikant. Om ongeveer 3 uur verscheen een de putatie van catechisanten en dankte mej. J. Dootjes Ds de Vries voor het vele dat de catechisanten van hem had den geleerd en voor zyn prettigen om gang met zijn leerlingen. Een fraai di vankleed werd aangeboden. Ook namens de Jong Hervormden werd Ds de Vries een bloemstuk aange boden. Een aardig intermezzo was 's avonds het binnenkomen van de kinderen van dhr van Klaveren, waarvan de oudste, Piet, als bakkertje gekleed, Ds en Mevr. de Vries een prachtige taart aanbood namens de kinderen van de gemeente en daarby een aardig gedichtje opzei. Na afloop van de receptie-uren sprak de voorzitter van het comité, dhr Ver- hage, Ds de Vries nog toe met een kort woord, terwyl ook Mevr. van Kla veren nog namens het vrouwelyk deel van de gemeente en ook dhr Flink nog waardeerende woorden spraken. Hierna dankte de jubilaris het co mité voor den mooien dag die hem met zyn gezin was bereid. Ds de Vries heeft ondervonden welk een liefde de ge meente hem toedraagt en hoezeer zijn persoon en werk worden gewaardeerd. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds de Vries (afscheid). Medew. kerkkoor. Wilhelminadorp, vm. ds Tasseron te Eethen. Wissenkerke, vm. en nm. cand. Grolle, Geref. Gemeenten. Yerseke, Dinsdagav. 7.30 u. ds Ker sten (bevestiging). Woensdagavond 7.30 u. ds v. Stuyvenberg (intrede). ALGEMEENE VERGADERING VAN DE CHR. KWEEKSCHOOL TE MIDDELBURG. De vereeniging tot stichting en in standhouding eener Chr. Kweekschool voor Zeeland hield Vrijdag te Middel burg haar algemeene vergadering onder leiding van Mr P. Dieleman. Volgens het jaarverslag van den heer G. van de Putte kwam er een be- stuursvacature door het vertrek van den heer G. Berghuijs. De nagedachtenis van den heer R. van der Welle, oud-leeraar der school, zal in hooge eere blijven. Het jaar 1939 werd aangevangen met 51 leer lingen, terwijl de afdeeling B door 26 leerlingen werd bezocht. Voor het eind examen slaagden 23 van de 26 Candida- ten. 11 leerlingen werden tot den nieu wen cursus toegelaten, zoodat de nieuwe cursus met 38 leerlingen begon in Sept. 1039 en de afdeeling B met 20 leerlingen. Alle 22 candidaten slaagden voor het na- examen, evenals alle 9 examinandi voor Nuttige Handwerken. Het gering aantal leerlingen geeft het bestuur groote zorg, niet het minst ten aanzien der finan ciën. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer A. van Westreenen bleek dan ook een tekort van ruim f 1300. De penningmeester werd voor zijn be heer gedechargeerd. De directeur, dr K. Huizenga, was dankbaar dat de school voor ernstige slagen bewaard bleef. Eén leerlinge heeft om gezondheidsredenen de school verla ten. Het diploma handenarbeid werd door 5 van de 7 candidaten verkregen en één leerling slaagde kort na zijn eind examen voor Fransch L.O. Ook de directeur herdacht met groote dankbaarheid wat de heer Van der Welle voor de school beteekend heeft. Het is een verheugend feit, dat alle oud-leerlingen, die willen, aan den slag zijn, hoewel soms tegen minimaal sala ris. De goede gezindheid der regeering blijkt uit het feit, dat onderwijzers met hoofdakte nu ook officier kunnen wor den en dat een afdeeling B. met laag leerlingenaantal met clementie wordt be handeld. Het is te betreuren, dat de driejarige kweekschool nog steeds niet is hersteld tot een vierjarige. Bij de bestuursverkiezingen werd in plaats van Mr P. Dieleman, die wegens drukken arbeid aftrad, Mr J. W. Goed- bloed gekozen en voor den heer G. van de Putte, die wegens hoogen leeftijd be dankte, de heer S. Cal jouw. In de vaca- ture-G. Berghuijs koos men den heer F. Batten, terwijl de heer A I. Catsman werd herkozen. Het ging den scheidenden voorzitter aan het hart dit werk, dat hij als voor bereider en mede-oprichter der school heeft aangevangen en sinds als voorzit ter geleid, te moeten neerleggen. PROTESTEN TE LONDEN EN BERLIJN UITGEBRACHT. De regeeringspersdienst meldde gis teren: Gistermiddag om kwart voor twee zyn boven het eiland Rottum twee Britsche militaire vliegtuigen waargenomen. Zy zyn van den grond af beschoten en heb ben zich daarop in Westelijke richting verwijderd. Dienzelfden middag is op het eiland een Duitsch landvliegtuig van het Jun kertype 8 LHK waargenomen, dat zich in Noord-Oostelijke richting heeft ver wijderd. Protesten zijn resp. te Londen en Berlijn uitgebracht. Een vernuftige boer in De Lemmer Sprak „Geen koe ie zoo wild, of ik tem V. Bij een pijp Roode Ster Schopt ze niets meer omver En ik vul rustig rookend mijn emmer". per brancard naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd. De „Protinus" schynt op een myn te zyn geloopen. Het schip is daarop zoo snel gezonken, dat de bemanning, die in allerijl in een reddingboot gegaan was, geen tyd had eenigerlei proviand mee te nemen. Ze lagen met hun tienen in de boot en hadden zóó gedurende drie dagen in staat van uitputting rondgezwalkt, toen een Duitsche bommenwerper op het bootje aankwam. In enkele seconden tijds werden ze met machinegeweervuur bestookt, waarbij twee der zeelieden gedood werden. Na zes dagen lang zonder eenig voed sel op zee te hebben rondgezwalkt, wer den de schipbreukelingen door een Brit- schen onderzeeër gered. Arbeider door val lenden boom gedood. In een bosch te Baarle-Nassau waren gis termiddag vier arbeiders uit Meerle (België) bezig met het rooien van boomen. Een der arbeiders, de 30-ja- rige F. van L., kwam onder een val lenden boom en kreeg een schedelbasis- fractuur. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Breda overgebracht, waar hy korten tyd later is overleden. Hij was gehuwd en vader van drie kinde ren. Auto te water gereden; bestuurder overleden. Gis termiddag is te Gorredijk een auto te water gereden, waarbij de bestuurder, de 40-jarige manufacturier A. Siersma uit Groningen, om het leven is gekomen. Vermoedelijk is S. by het wegryden onwel geworden. Naby de hoofdbrug reed de wagen de diepe sluiskolk in, waar hij geheel onder water verdween. De heer Siersma slaagde er in zich spoedig uit de auto te bevrijden, doch toen hy door toegeschoten hulp op den wal was gebracht verloor hy het be- wustzyn. De plaatselyke doktoren stelden ge il ruimen tyd pogingen in het werk om de 3 levensgeesten op te wekken, doch na twee uur moesten zy den dood consta- teeren. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Spr. is dus met dankbaarheid vervuld jegens de leden, de overleden, de afge treden en de tegenwoordige bestuursle den. Vooral de heer .Van de Putte ver dient waardeering voor zijn broederlijke vriendschap. Ook den vroegeren en den tegenwoordigen directeur en de leeraren dankte spr. voor hun toewijding, even als de concierge en zijn echtgenoote. Moge God de Chr. Kweekschool nog tot rijken zegen stellen voor Zeeland en het geheele land. Ook de heer G. van de Putte heeft met liefde aan de oprichting der school mee gewerkt, zooals het geheele Chr. onder wijs zijn liefde steeds heeft bezeten, om daarin zijn Heer en Heiland te dienen. Dus nam ook dit bestuurslid met dank baarheid afscheid van allen, die aan de school meewerken of medegewerkt heb ben. Spr. hoopte, dat God een weg zal openen, waardoor de last, ook financieel, voor de Kweekschool zal verminderen en spoorde allen aan in Gods kracht voort te gaan. Namens het bestuur dankte de heer A. D. Littooy de beide heeren in warme woorden voor al wat zij in ruim dertig jaren verricht hebben. In Gods kracht was Mr Dieleman met zijn rijke gaven van verstand en hart de stuwkracht van de school. Ook aan den heer Van de Putte, zeide spr., heeft het bestuur veel te danken voor zijn activiteit en trouwe plichtsver vulling. Zijn gebed ging en gaat nog steeds uit voor deze school. Spr. besloot met den wensch, dat God het zoo leide, dat de scheidende bestuurs leden na deze jaren van druk nog ver hoogden bloei der school mogen zien, en bood hen daarna ieder eenige boekwer ken aan. De bestuurskamer zal met hun foto worden verrijkt. Daar de heer W. de Graaf door onge steldheid verhinderd was, sprak dr Hui zenga namens het personeel. In Mr Die leman waardeerde spr., dat deze het ambt van leeraar hoog stelde en ter wille van verdere studie een goed bestaan der lee raren noodig achtte. De heer G. van de Putte was een gaar ne geziene gast, als hij in eenvoud en trouw zijn geregelde schoolbezoeken bracht. Als directeur was spr. Mr Dieleman erkentelijk voor de vele vrijheid, die hij liet, terwijl de voorzitter toch de teugels niet geheel liet vieren. Den heer Van de Putte was spr. dankbaar voor zijn groote belangstelling voor de school. Ook het personeel bood den scheiden den eenige boeken aan. Zoowel de heer Dieleman als de heer Van de Putte dankten de sprekers harte lijk voor hun goede woorden en de ont vangen geschenken. SCHIPBREUKELINGEN VAN DE „PROTINUS" AA1SI LAND GEBRACHT Verschrikkelijke uren in een redding boot. Door Duitschen bommenwerper bestookt. In een van de ziekenhuizen van Schot land liggen thans acht opvarenden van de vergane IJmuider treiler „Protinus" van de N.V. Visscherymaatschappy „De Daad" te IJmuiden, die door een Brit- schen onderzeeër aan land zyn gebracht. De mannen waren zoo uitgeput dat ze DE HAAGSCHE SPIONNAGE-ZAAK. Mr B. niet in hooger beroep. Naar gemeld wordt, hebben zoowel de officier van justitie als Mr W. B. J. Buwe afstand gedaan van hooger beroep van het vonnis op 28 dezer door de Haagsche rechtbank gewezen, waarby Mr B. we gens medeplichtigheid aan poging tot misdrijf van art. 98 W. v. S. veroordeeld is tot een gevangenisstraf voor den tyd van twee jaar. Deze zaak zal dus niet voor het ge rechtshof behandeld worden. MIDDELBURG. Veiling van29 Maart. Baksla 2228, Snysla 2041, Veldsla 4959, Spinazie 1226, Winterposte- lein 4r—8, Spruiten 636, Witlof 5 14, Schorseneeren 49, Koolrapen 1.5 2.5, Breekpeen 1.52.5, Uien 12.5, Kroten 1.52.5, Roodekool 4.59, Prei 3.58, alles per kg.; Knolselderie 1.5 5.5 per stuk. Bloemen: Azalea's 48, Bakkruid 1.5, Primula's 15, alles per stuk; Blauwe Druifjes 56 per bos; Viooltjes 1.5 per stukNarcissen 8 ct. per bos. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 29 Maart 1940. Breekpeen 1.50, Gele Sav.kool 2.504. Roodekool 45, Kroten 1.40, Prei 3.50 7, Snijsla 40, Spinazie 2025, Schor seneeren 4, Uien 1, Veldsla 2530, Waschpeen 10, Witlof 615, alles per 100 kg.; Rabarber 7.508.50, Selderij 56 per 100 bas; Knolselderij 1.50 5.50 per 100 stuks. Bloemen: Madeliefjes 0.50 per 100 stuks; Tulpen 1215 per 100 bos. 's H. Arendskerke. Vrydag werd al hier door notaris Jonkers publiek ver kocht: 1. Een hofstede in den Nieuwlandpol- der, groot 2.98.20 H.A. aan Jb. Alleme- kinders alhier voor f 10.765. 2. Bouwland te Heinkenszand in het Oude Nieuwland, groot 0.52.20 H.A. aan C. de Leeuw te Nieuwdorp voor 1385,39 gulden. 3. Weiland in Anke Veere, groot 1.07.20 H.A. aan Jan Raas Mz. c.s. te Heinkenszand voor f 2680. 4. Bouwland te Heinkenszand, in den Ouden Craayert, groot 0.88.10 H.A. voor f 2695,86. MIJN AANGESPOELD. Op 1)4 K.M. benoorden Egmond aan Zee is een myn aangespoeld. Het ge- vaarlyke voorwerp is onder militaire bewaking gesteld. DE RUSSISCHE BUITENLANDSCHE POLITIEK. MOSKOU. Na de rede van Molotof heeft de Opperste Sovjet een resolutie aangenomen, volgens welke de buiten- landsche politiek der regeering wordt goedgekeurd. Myn hartelyken dank aanl jjjjc hun belangstelling gl Ijeoben, vooral aan die burerf Kr, na bet overlyden van ■liefde Echtgenoote PIETERNELLA BOOI |o0k namens myn kinderen. G. wur Igjggekerke, 30 Maart 1940.1 Ij^fVROUW VINDT Letterlijk alles, wat haar Keert in VROUWENPOST1 Ljeuw christelijk vrouwenwei 1 Proef nr. gratis. Adm. Baarr1 I bus 1, Afd. Z. I van de Vereeniging tot St| en Instandhouding eener lijke Kweekschool voor Middelburg. 4 leening 1910 nos 38, 71. Betaalbaar 1 Augustus pari by Firma HONDIUS I Middelburg. 4 leening 1938: no. 6. Betaalbaar 1 Augustus pari by Amsterdamsche Be- Bijkantoor Middelburg. INDIENING VAN -BEZV SCHRIFTEN. De Landbouw-Crisis-Orgl voor Zeeland maakt bekel eventueele beroepschriftenl vergunningen, verleend vf in 1940 telen van blauwm| en zaai-uien alsmede tegen dat geen vergunning voor h van deze gewassen is verled spoedig mogelijk bij voorl Organisatie moeten wordel diend, teneinde een vlottej ning hiervan, welke met op den zaaityd zeer gewer mogeiyk te maken. 27 Maart 1940. „SWAN" „PARKER" „OSMIA" Steeds 3( T Dlrec des avonds 8 uur, in dei Solist: JOACHIM RöN' van Arnh. Orkestvereenij GENERALE REPETI" Uitgevoerd wordt: 1. Frühlingsbotschaft Voor koor en orkest 2. Ouverture: Iphigeni 3. Entr'acte- en balleti Uit „Rosamunde". 4. Deutsche Taze Voor koor en orkest 5. Concert voor viool ToegangsprijzenConct Militairen beneden dér Gen. rep. 0,25. Plaatsbespreking: Woe van vaste plaatsen, van Ten verzoeke van den te Goes, als curator in BETON-MIJ N.V. TE GROOT te Middelburg, t.o.v. Notaris J. J. VAN IN DE „KOR 1e. Tegelpers, Stampm oliemotor, Los- en Laadk in prima staat, Bokken, bedrijf behoort. 2e. de enorme voorra. Septincktanks, Regenbak Zand, Basalt, Hekwerk, meer is te zien vier wer Catalogus ad 25 cent

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2