Rush Rechtszaken Radioprogramma EERSTE aitter. In de haven is wel eens tekort aan plaatsen. WALCHEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. NOORD-BEVELAND, Besprekingen van de Internationale Kamer van Koophandel. VREEMD VLIEGTUIG BIJ AMSTERDAM BESCHOTEN Voorschriften voor mobilisatieclubs Hef ellendig bestaan van de Joden in Duitschland, Dit nummer beste Genoopt tot Zee Ook veil eco Rede v Op een vraag van dhr Hirdes naar de straat in Polen, zegt de voorz, dat als zulks niet te veel geld zal kosten, een verbetering te wachten Is. De heer de Jager wijst op een minder wenschelyken toestand by begrafenissen, de heer Bom op reparaties der straten (vorstgevol- gen). Beide zaken zullen B. en W, onder het oog zien. Veere. Woensdag hield het Groene Kruis, afd. Veere-Gapinge, haar jaarver gadering. Voorzitter ds Fagel. Slechts 15 leden waren aanwezig, bestuursleden inbegrepen, wat zeker wel te wyten was aan het ongunstige weer. Uitgaven van het Groene Kruis waren f 1986,12, ontvangsten f 1975,12, nadee- lig saldo f 10,46. In kas 31 Dec. 1938 f 513,26. Alzoo in kas 31 Dec. 1939 f 502,80. Een fondsje van f20 is in 1939 ge vormd om zieke leden een kleine versna pering te kunnen geven. De provinciale t.b.c.-vergadering werd bijgewoond door dhr P. Kesteloo. Dhr J. Kasse werd als bestuurslid herkozen. 15 leden werden wegens vertrek of overlij den afgeschreven. 16 nieuwe leden kwa men er bij. Het aantal leden bedraagt nu 322. Door de wijkverpleegster werden in 1939 489 bezoeken afgelegd bij gewone patiënten, 46 bij tbc-patiënten en 404 bij zuigelingen. Tijdens de ziekte van zuster Krijger heeft zuster Baardolf haar werk behartigd. Uit het magazijn werden 14.5 Btuks te Veere en 44 stuks te Gapinge uitgeleend aan patiënten. Vrouwenpolder. De alhier gehouden collecte ten behoeve van het Marine- Rampenfonds heeft f 27,58 opgebracht. (Belangeloos bericht.) Biggekerke. Dezen winter is door het hoofd van den luchtbeschermingsdienst dhr C. Stuy, ter versterking van de be staande groep E.H.B.O., waarvan het ge tal vrouwelijke leden te gering was, een cursus gehouden in eerste hulp bij onge lukken, waaraan door een 14-tal meisjes werd deelgenomen. J.l, Woensdagavond werd de laatste les gegeven. In de pauze werd thee geschonken en bood een der cursisten, mej. P. Janse, namens allen dhr Stuy een kamerplant aan. Dhr Stuy zette het doel van den gehouden cursus nader uiteen. In 20 lessen is de noodige kennis aangebracht om in tijd van nood hulpdiensten te verleenen. Hij wekte de cursisten op het geleerde bij te houden en elke maand met de afd. E.H.B.O. mede te vergaderen, teneinde zich ook prac- tisch te kunnen oefenen. De burgemeester wees op het groote belang van den geneeskundigen dienst bij de luchtbescherming. Hij zeide daar om blij te zijn dat zoo veel dames, zon der daartoe gedwongen te zijn, zich voor dezen arbeid wilden geven. Hij dankte dhr Stuij voor zijn arbeid en sprak tot hem waardeerende woorden voor al het geen dat hij voor de luchtbescherming doet. Deelnemende dames waren: A. en S. Caljé, J. Dingemanse, C. A. Geldof, P. Janse, N. Kleinepier, J. W. de Lange, M. Mol, J. A. Stuij, M. en N. Sinke, K. Vlie ger, C. en M. Wykhuys. Stavenisse. In de Woensdagavond j.l. gehouden jaarvergadering van de plaat selijke afd. van het Groene Kruis bleek, uit het door de wijkverpleegster uitge brachte verslag, dat in 1939 totaal 3201 bezoeken waren afgelegd. Vanaf 1 April a.s. wordt de wijkverpleegster in vasten dienst aangesteld. Zoowel de rekening over 1939, als de begrooting over 1940 wijzen een aan merkelijk li&deelig saldo aan. Wil men dan ook in de toekomst van het zegen rijke werk van de wijkverpleging blijven profiteez-en, dan is uitbreiding van het ledental en verhooging der contributies noodzakelijk. Medegedeeld werd, dat op initiatief van het H.B. andermaal een aanvang zal worden gemaakt met het inzamelen van oud papier, daar dit thans eenige waar de heeft gekregen. Wissenkerke. Woensdagavond verga derde te Geersdyk de afd. van den Ned. Chr. Landarbeidersbond onder voorzit terschap van dhr v. d. Kreke. Dhr Meijer uit Ommen sprak over: „Rondom den Arbeid". Spr. wees op den groei van den bond sedert zijn oprichting in 1914. Toen waren er 300 leden, thans ruim 25.000. Spr. spoorde de niet-leden aan lid te worden, waarop twee personen zich op gaven als lid. Met dankbaarheid werd gewag gemaakt van de verhooging der loonen. Kortgene. Wegverbetering. Sedert eenige dagen is men alhier bezig om de Kaaistraat op te breken. De weg ter plaatse zal worden verbeterd; ook de Kaai-oprit en de Kaaidijk zullen aan een beter wegdek worden geholpen. De Kaaidijk zal tevens verbreed worden. Deze wegverbetering zal ongetwijfeld in een dringende behoefte voorzien. De weg naar het Kortgeensche veer is met den ouden toestand over den Kaaidijk nu juist niet al te, best, daar deze dijk nog van de traditioneele „kinderkopjes" is voorzien. De kosten van het werk, dat door de Gebr. Knuist uit Goes aangenomen is, worden voor 75 pet. door de provincie betaald; de andere 25 pet. komen ten laste van onze gemeente. De storm. Tijdens het storm weer, gepaard gaande met sneeuwbuien, is de telefoonverbinding met Kamper land verstoord. Het hooge water heeft de Veerdam overstroomd, zoodat het verkeer hier over Woensdagavond voor de reizigers geen pretje was. Gelukkig zakte het wa ter gauw. Ook de post kwam later dan gewoonlyk. H. W. Hondelinkvan Voorthuysen. f Na een langdurige ziekte is te Utrecht op 48jarigen leeftijd overleden mevrouw H. W. Hondelinkv. Voorthuysen, die aldaar de practijk van kinderarts uit oefende. Mevrouw Hondelink is assistente ge weest van prof. Haverschmidt te Utrecht, doch na haar huwelijk met dr H. Honde link, vertrok zij naar Krabbendijke. La ter kwam het echtpaar weer te Utrecht, waar mevrouw Hondelink naast de prac tijk van haar man een eigen kinderprac- tijk opende. HERBENOEMING BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit van 27 Maart zijn op nieuw benoemd met ingang van 1 April 1940. tot burgemeester der gemeente Oud- Vossemeer, mr J. J. Versluys; met ingang van 15 April 1940, tot burgemeester dei- gemeente Veere, D. Huinink. Wegverbetering te Hontenisse. De Staatscourant van Donderdag 28 Maart bevat het Kon. besluit tot aan wijzing van de perceelen, welke voor ver betering van gedeelten van het wegvak Kruisweg—Tivoli (Hulst) van weg no. 60, Rijkswegenplan 1938, in de gemeente Hontenisse onteigend zullen moeten wor den. RESULTATEN ZULLEN AAN NATIONALE ORGANISATIES WORDEN VOORGELEGD. Onder voorzitterschap van Dr F. H. Fentener van Vlissingen of van J. Sieg fried Edström heeft de Internationale Kamer v. Kooph. te 's-Gravenhage bij eenkomsten gehouden, waaraan, behalve Dr H. Colijn en de heer Paul van Zee land, deskundigen van een aantal neu trale en oorlogvoerende landen hebben deelgenomen. Het doel van deze bijeenkomsten was eenige der voor de Internationale Kamer van Koophandel' aan de orde zijnde on derwerpen te bespreken, zooals de alge- meene werkzaamheden van de Kamer (Hof van Arbitrage, de toekomst van de bouwnijverheid, den invloed van den oor log op privaatrechtelijke overeenkomsten, vraagstukken betrekking hebbende op economischen wederopbouw voor den tijd na den oorlog). De resultaten van deze bijeenkomsten zullen aan de nationale organisaties van de Internationale Kamer van Koophan del worden voorgelegd. Het merkwaardige hierbij is, dat hier naast Engelschen en Franscher» ook Duitsche vertegenwoordigers op neutra len bodem, aan één tafel vergaderen. Het Fransche Nationale Comité van de Internationale Kamer van Koophan del deelt nader mede: Het Fransche Nationale Comité van de Internationale Kamer van Koophandel, dat alleen het recht heeft Frankrijk te vertegenwoordigen in deze organisatie, heeft te gelegener tijd in overeenstem ming met de regeering bekend gemaakt, dat heit niet vertegenwoordigd zou zijn in bedoelde bijeenkomst. Geen enkele zij ner afgevaardigden neemt derhalve aan de sitting deel. HET TOESTEL VERMOEDELIJK GERAAKT. De Regeeringspersdienst meldt: Gisterochtend vroeg is bij Naarden een uit het Noorden komend vliegtuig van onbekend gebleven nationaliteit gesigna leerd. Naar aanleiding daarvan steeg een patrouille jachtvliegtuigen op. Eenigen tijd later is dit zelfde vliegtuig bij de grens van Amsterdam van den grond af onder vuur genomen. Bij deze beschie ting werd het vliegtuig vermoedelijk ge raakt. Het verloor althans 300 400 m. hoogte en maakte onzekere bewegingen. Het vliegtuig verwijderde zich daarop in westelijke richting buiten ons rechtsge bied. Scherven richtten schade aan. Dit vliegtuig heeft in Aalsmeer en Uit hoorn groote beroering gewekt, meldt het Alg. Hdbl. Omstreeks half zes in den morgen werden te Aalsmeer zeer vele ingezete nen gewekt door motorgeronk, doffe knal len en hevig geknetter. Men zag op geringe hoogte een bom menwerper vliegen. Het vliegtuig werd onder vuur genomen door luchtafweer geschut in de omgeving. Het eene projectiel na het andere werd de lucht ingesiingerd en plofte daar uit elkaar, een ware schervenregen versprei dend. In den loop van den dag bleek, dat 'ev.p i herven op verscheidene kweeke- POLITIEK VERBODEN TERREIN. Ten aanzien van de z.g. mobilisatie clubs nemen de minister van Defensie en de opperbevelhebber het standpunt in, dat deze clubs toelaatbaar zijn, mits zy zich onthouden van politieke actie. Vanwege de legerleiding zyn thans be palingen uitgevaardigd, welke beoogen te waarborgen, dat deze voorwaarde wordt nagekomen. Uit deze bepalingen biykt, dat de clubs ten doel moeten hebben de geeste- ïyke of lichamelijke ontwikkeling der gemobiliseerden te bevorderen, den on- derlingen band te versterken of den vryen tijd in gepaste ontspanning door te brengen. De clubs staan onder directe en strenge controle van den kantonne- mentscommandant, die o.a. het regle ment der vereeniging moet goedkeuren. Het lidmaatschap zal niet afhankeiyk mogen worden gesteld van het lidmaat schap van een bepaalde politieke partij, organisatie of lichaam. Vereenigingen, die aan een centrale leiding zyn onder worpen, moeten door de legerleiding zijn goedgekeurd, Uitdrukkeiyk wordt voorgeschreven, dat de clubs zich moeten onthouden van elke bemoeienis op politiek gebied. Ook mogen zij geen critiek uitoefenen op het beleid en de maatregelen van de regee ring of van de militaire overheid en met klachten, den militairen dienst betref fende, mogen zij zich niet inlaten. De door de vereenigingen te organiseeren cursussen of bijeenkomsten, van welken aard ook, moeten ook toegankeiy'k zijn voor niet-leden. Ten slotte bepaalt de legerorder, dat alle bestuursleden krygstuchteiyk ver antwoordelijk zq'n voor alle handelingen, geschriften en publicaties der vereeni ging. rijen ruiten van bloemkassen hadden ver- brijzold. Kweekers vertelden, dat de granaat scherven hen om de ooren suisden. Som migen zochten ijlings dekking. Ook boven de gemeente Uithoorn is een vliegtuig bestookt. Een brok van een projectiel kwam op een huis terecht, waar het door hot dak in de keuken drong. Het stuitte af op een houten schot, waarachter menschen sliepen, Sommigen hebben drie vliegtuigen waar genomen. Een der vliegtuigen vloog zoo laag, dat men leden der bemanning kon zien zitten. De roofoverval te Mon ster. De drie verdachten, die gearres teerd zijn in verband met den roofover val, welke Zaterdagavond op een 75- jarige alleenwonende vrouw te Monster is gepleegd, zijn gisteren voor den offi cier van justitie te 's-Gravenhage geleid en daarna in het huis van bewaring al daar ingesloten. Het zijn de 25-jarige H., de hoofddader, alsmede zekere B. en mej. W., die als medeplichtigen gefungeerd hebben. Mijnen ontploffen te Pet ten. Gisternacht is bij Petten (N.-H.) een mijn gestrand en tot ontploffing ge komen, tengevolge waarvan een groot gat in de zeewering is geslagen. Groote brok ken steen werden met kracht weggeslin gerd en kwamen enkele honderden me ters verder in het land terecht. Te Petten is een groot aantal ruiten gesprongen en van verscheiden wonin gen werden de dakpannen afgerukt. Ge lukkig deden zich geen persoonlijke on gevallen voor. Omstreeks vijf uur gistermiddag heeft de krachtige wind weer een zeemijn op de zeewering te Kamperduin gestooten, op drie en een halve km. van de plaats waar des nachts een mijn explodeerde. De schade was ditmaal evenwel gerin ger. Een aantal ruiten van huizen in de onmiddellijke omgeving sprong. Er bevindt zich nog een mijn in de nabijheid. GEEN KLEEREN, MINDER ETEN. Dat de Joden het in Duitschland niet te gemakkelijk hebben een meewarig zachte uitdrukking in dit geval be hoeft wel geen betoog, schrijft de Msb. Met de voedselvoorziening staan zij er echter zeer zwaar voor. Aan de vleesch- kaarten zijn bijzondere kaarten toege voegd, waarop eventueel bijzondere le vensmiddelen op gezette tijden kunnen worden gehaald. Voor de Joden evenwel zijn deze bijzondere aanvoegsels verwij derd. Zij komen er niet voor in aanmer king en zijn op voorhand van die arti kelen uitgesloten. Zoo ontvingen zij aan vankelijk met de anderen de kleeren- kaarten. Die bons hebben zij weer moe ten afgeven. De Joden moeten met en kel en alleen oude kleeren toe- en rond komen. Een zekere nog goed gesitueerde ca tegorie van menschen kan voor veel geld zich nog van verschillende levens middelen voorzien, waarvoor geen kaar ten noodig zijn. Zooals bijv. wild en ge vogelte. De Joden zijn daar nooit toe in staat alleen reeds omdat zij geen geld hebben. Een Jood kan niet meer voldoende verdienen. Velen zijn te werk gesteld in en bij werkzaamheden, die hun niet liggen, zoodat zij dus nooit aan een toereikend loon kunnen komen. Het oude volk, dat in Duitschland achterbleef, achterbleven móest, heeft hel zwaar, heel zwaar te verantwoorden. HET VERGAAN VAN DE TARA. De Raad voor de Scheepvaart stelde gisternamiddag een onderzoek in naar de omstandigheden, waaronder het 4760 bruto register tons metende Ne- derlandsche s.s. „Tara", op weg met een lading graan voor de Nederlandsche re geering van Bahia Blanca naar Rotter dam, op 21 Februari op den Atlanti- schen Oceaan ter hoogte van de West kust van Spanje is vergaan. Naar men zich zal herinneren heeft kapitein M. Breedijk, die met alle overige opvaren den veilig den vasten wal heeft weten te bereiken, de veronderstelling geuit, dat zijn schip is getorpedeerd; hij had echter tevoren geen waarschuwing ont vangen. De voorzitter, prof. mr B. M. Taverne, vroeg allereerst naar de Engelsche in structies. Kapitein: Bij aankomst te Bahia Blan ca heb ik de instructies, die ik op de uitreis in de Downs had gekregen, op het Engelsche consulaat afgegeven, ge lijk mij was verzocht. Drie dagen heb ik daar liggen laden, doch kort voor het vertrek werd mij een gesloten enve loppe gebracht, die ik pas op zee mocht openen. Voorzitter: En wat stond daar in? Kapitein: Een aanwyzing om de Downs binnen te loopen meer niet, niet eens een verzoek om dat te doen. Voorzitter: En wat gebeurde er op dien 21sten Februari? KapiteinTot één uur 's nachts had ik op de brug gestaan en om vyf voor tweeën hoorde ik een ontploffing. Met een electrische lamp en mijn schoenen in de hand ging ik aan dek. Ik riep om den marconist, maar die was al op het sloependek. Het volk kwam in onder- kleeding toeloopen, zeggend, dat ach teruit alles kapot geslagen was en dat het water er binnenstroomde. Ik keek in de machinekamer, waar nog weinig water stond. Verder achteruit zag ik op het achterdek een ravage. Ik stuurde de mannen naar de booten. Het schip zonk langzaam. Ik verdeelde allen, zeventien in de eene boot, in de andere achttien. Terwij! de booten werden gevierd, ben ik met den marconist naar de radiohut terug gegaan, waar hij noodseinen heeft uit gezonden. Hij bleef zoolang seinen, dat ik hem ten slotte mee moest nemen naar de boot terug. Ik kreeg den indruk, dat het schip zou blijven drijven. Maar toen wij 40 meter weg waren, kwam er een tweede ontploffing. Voorzitter: Wat moet dat zyn ge weest Kapitein: Weten doe ik het niet, maar ik denk een tweede torpedo. Na vijf minuten zonk toen het schip. Voorzitter: Hoe zoo? Kapitein: Ik denk, dat er een duik boot was, die haar werk wilde afmaken. Toen het dag werd zijn wy gaan zei len. Ik dacht La Coruna te kunnen ha len, maar toen het donker werd, waren wy nog een myl of tien uit de kust. Wij zagen toen al gauw het lichtje van een visscherman, die onze noodlichten op merkte en onze boot oppikte. Voorzitter: Hebt u nog uitgekeken naar dryvende mijnen? Kapitein: Ik heb met alle mannen uit gekeken naar de periscoop van een on derzeeër, maar geen van allen heeft iets gezien, ook geen mijnen. HOE IS DE „DEN HAAG" VERGAAN? 26 opvarenden van het 8971 bruto register tons metende Nederlandsche motortankschip „Den Haag", dat op 15 Februari is vergaan, moeten om het leven zijn gekomen bij deze ramp, naar de byzonderheden waarvan de Raad voor de scheepvaart gisternamiddag' een onderzoek instelde. Het is verloren ge gaan, toen het met olie op weg was van New York naar Rotterdam. Kapitein C. Wijker, die tot de geredden behoorde, legde verklaringen af over wat zich op den Atlantischen Oceaan ten Westen van Kaap Lizzard heeft afgespeeld. Voorzitter: Kreeg u op het Engelsche consulaat in New York instructie een controlehaven aan te loopen? Kapitein: Ja, de Downs. Voorzitter: Heeft u zich verbonden daar voor de controle aan te loopen? Kapitein: Verbondenverbonden, wat zal ik zeggen. Voorzitter: En wat gebeurde er nu op dien 15den Februari? Kapitein: Wij zaten in de messroom achteruit en werden toen opgeschrikt door een knal. Een scherp, geen zwaar geluid. Voorzitter: Deed het u denken aan een torpedeering? Kapitein: Ja. Voorzitter: En wat zag u, toen u ging kyken Kapitein: Het schip bleek te zyn ge broken; ik kon de brug al niet meer be reiken. Het was duidelyk, dat wij het schip moesten verlaten. Voorzitter: Hoeveel sloepen had u? Kapitein: Vier voor elk 28 man. Voorzitter: Was er paniekstemming aan boord? Kapitein: Neen, alles ging kalm. Voorzitter: Kwam iedereen in de juis te boot terecht? Kapitein: Neen, dat niet. Voorzitter: En hoe kwam de juiste verdeeling tot stand? Kapitein: Naderhand hebben wy de manschappen verdeeld. Voorzitter: Hebt u nog uitgekeken of u wat zag Een duikboot of zoo KapiteinUitgekeken wol, maar gezien niets. Voorzitter: Meent u dat uw schip ge torpedeerd is? Kapitein: Ik kreeg meer den indruk, dat het oen scherp kanonschot was. De raad zal later uitspraak doen. Zaterdag 30 Maart 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. VARA-Uitz. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Voor arb. in de continubedr. 12.00 VARA-orkest. 12.45 Ber. ANP., gram. 2.00 Filmkwart. 2.15 Viool en piano, 3.00 Reportage. 3.30 Gram. 4.00 VARA- Harmonie-ork. 4.304.50 Vragenbus. 4.55 Ned. Kamerkoor, Utr. Sted. orkest en solisten (opn.). 5.30 Filmland. 5,50 Orgel. 6.15 Uit de roode jeugdbew. 6.45 Kinderleesclub. 7.00 VAR A-Kalender. 7.05 Felicit. 7.10 Polit. radiojournaal, 7.30 „Mobilisatieproblemen", toespraak. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Ber. ANP. 8.15 Puzzle-uitz. 8.30 Rosian-ork. 9.10 Toe spraak. 9.15 Radiotooneel. 9.30 VARA- Strijkorkest. 9.55 VARA-Varia. 10.00 En nuOké! 11.15 Ber. ANP. 11.25 12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. KRO-Ultz. 8.00 Ber. ANP. 8.059.15 en 10,00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Rococo-octet. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.10 Musiquette en gram. 2.00 Voor de rypere jeugd. 2.30 Gram. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 KRO-orkest. 4.45 Gram. 5.15 Filmpr. 5.30 Gram. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram. 6.20 Journalist, weekoverzicht. 6.45 Gram, 7.00 Ber. 7.15 Kolon. causerie. 7.35 Act, aetherfl. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 Overp. met muzik. omiysting. 8.35 Gram.8.45 Gevar. progr. In de pauze: Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 12,00 Gram. Zondag 31 Maart 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO, 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Ber. 9.05 Tuinbouw- praatje. 9.30 Zang met orgel. 9.40 Cau serie „Van Staat en Mij." 9.59 Ber. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Kerkd. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". 12.25 Viool en orgel. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.00 AVRO-Aeolianorkest en soliste. 1.30 Causerie „De gesproken mailbrief". 1.50 Gamelanmuziek (opn.). 1.55 Declam. 2.00 Boekenhalfuur. '2.30 Eerste acte „De Parelvisschers", opera (opn.). 3.20 Filmrubriek. 3.45 AVRO-orkest. 4.15 Gram. 4.55 Sportn. ANP. 5.00 Gesprek ken met luisteraars. 5.30 Voor de kin deren. 6.00 Bravour en Charme. 6.30 Sportpr. 6.45 Sportn. ANP., gram 7.00 VARA-Kalender. 7.03 Schuldig of on schuldig. 7,28 Rosianorkest. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.20 AVRO-Amusements- orkest, AVRO-Girls, soliste en gram. 8.50 AVRO-Radio-Maandblad. 9.40 Om roeporkest. 10.30 Gram. met verbinden de tekst. 11.00 Ber. ANP. 11.10 „Les Gars de Paris" en solist (opn.). 11.40 —12.00 Piano. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.15 KRO. 8.30 Morgenw. 9.30 Evang. Luth. Zang koor en gram. 10.10 Gew. muz. (gram.) 10.20 Evang. Luth. Kerkd. Hierna: Gew. muz. (gram.). 12.15 Causerie „Het edele oude ambacht gaat herleven 12.35 Gram. 12.45 Ber. ANP. 1.00 Let terkundige causerie. 1.20 KRO-orkest en solisten. 2.00 Vraag en antwoord. 2.45 Piano, klarinet en cello. 3.45 Gram. 4.00 Musiquette. 4.30 Ziekenhalfuur. 4.55—5.00 Gram. 5,05 Gew. muz. (gram.) 6.05 Ned. Herv. Kerkd. 7.45 Ber. 7.50 Gram. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 Voor soldaten. 9.00 Gram. 9.40 Ra dio-Almanak 1940. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Epiloog. 11.00—11.15 Esperanto- nieuws. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 1 Verwachting tot morgenavond: Zwakke tot matige Z.W. tot N.W. wind, aanvankelijk licht bewolkt, droog weer met lichte, in het Oosten plaatse- lyk matige nachtvorst, later toenemen de bewolking met kans op eenige regen en styging van temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 tl.: Stand van gistermiddag 3 uur: 759. Licht op voor fietsers: Zaterdag 6 u. 54 min. ZATERDAG 3 54e JAARGA Uitgave: N. V. „Luctor et Emergti het blad Bureaux Lange V Postrekening 44458 Bijkantoor Mid de J. J. F A N O Y, Lan Directeur - Hoofdrec Indien het waar ie dat gedenken moe dan is er in deze da om Gode dankbaarh de aan ons volkslev daden. In de afgeloopen „Een School met de jaarvergadering hoi ter mocht de Schoo len met den Bybel herdenken. By het lezen v deze vergaderingen der den indruk kon veranderingen die o onderwys hebben die indruk wordt st dan tegeiykertyd ei schriften van Gr< waarin hy spreekt digende teleurstell blootstond in zyn telijk onderwys. Het is nu ongev dat Groen van Prir dat het niet mo eisch van het r volksopvoeding geh Elke poging ruimte te verkryge: volksonderwys wer wezen. Tengevolge van positie van de ove der Tweede Kame kern onzer geloo gebied uitmaakt zyn „Narede s t r y d" werd o met 46 tegen 6 st ment verworpen der ChriBtel voeding het eenige voorziening het lager onderwys werd. En in Juli 1854 stemmen verworj vrywaring van g de meermalen in zondere scholen gi plaatselyke autorit Een voorstel, z< aan toe, hetgeen dan eenig ander, keuring eener Ne ring had. En nu, een kleir De financieele g baar en byzondt sinds lang een vo De byzondere s In de zitting v: te Moskou heeft houden waarin hi „Wij moeten o haven en ons ontl aan den oorlog t gerrdheden. Molotof wees c jet-Duitsche vrie: contrasteerde me geland en Frankr namen. „De relat landen zyn versl een reeks vyan gens de Sovjet-I gen van Russisch Verre Oosten dot Franschen polit: vertegenwoordig rijs". Engeland en voorwendsels, or der Sovjet-repu Eén van die vc het feit, dat de gen de geallieert land handel te dr sche uitvoer m belangrijker dan De Sovjet-Un was, noch wil een of andere bu

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6