DE ZEEUW Een verwaarloosd Landgoed iUMATIIK De zeeoorlog. TWEEDE BLAD Financieeëe steun voor de M.V. stoom vaartmaatschappij Zeeland. Uit de Provincie FEUILLETON Pas op voor de van MIDDELBURG. Leening tot bedrag van f66.813 en bedrag van deel neming van f550.000 om bedrijf in stand te houden. VAN VRIJDAG 29 MAART 1940. Nr. 150. (Van omen militairen medewerker.) De strijd ter zee wordt ln dezen oorlog met zeer verschillende wapens door de tegenstanders gevoerd. De gealliëerden met hun groote boven- j watervloten beheerschen de scheepvaart, zoowel handels- als oorlogsvloten. Slechts tersluiks gelukt het wel eens aan een vestzakslagschip of lichte krui ser zee te kiezen en ver van huis zyn slag te slaan tegen handelsvaartuigen, doch van veel invloed op de provian deering en den handel der gealliëerden kan het niet zyn. Overigens doen de Duitsche bovenwateroorlogsbodems nog slechts dienst by de kustbewaking tus- schen Nederland en Denemarken en voorts in de Oostzee. De tegenwoordige zeeoorlog beperkt zich in hoofdzaak tot de blokkade. De gealliëerden hebben daartoe een door- loopende ry gewapende treilers, waar achter oorlogsschepen de wacht houden, tusschen de Shetlanteilanden en de Noorsche kust, terwyl het Kanaal aan de oostzijde wordt afgesloten door duik- bootnetten, bevestigd aan de ankerbalken van treilers, en westwaarts van de lyn DoverCalais door een mynenveld, dat 's nachts over de geheele lengte met schijnwerpers verlicht wordt. Tusschen de netten en het mynveld heeft voortdurend een drukke patrouille- dienst door jagers plaats. Vlak onder de Engelsche zuidkust is een vrye door vaart gelaten, welke streng gecontro leerd wordt. Dit is de eenige doorvaart, welke naar Duitschland leidt. De Duitschers blokkeeren Engeland door op de scheepvaartroutes duikboo- ten te leggen en voorts door middel van vliegtuigpatrouilles de Noordzee en de Engelsche Oostkust te bewaken. Boven dien worden op de scheepvaartroutes, vooral voor riviermonden en havens my- nen gelegd. De duikbooten hebben enkele malen kans gehad oorlogsschepen te torpe- deeren, één is zelfs de basis Scapa Flow binnengeslopen en met succes! Ook moet een bewapende treiler het wel eens ontgelden, doch overigens rich ten zij zich hoofdzakelijk tegen de han delsvloot, waarby helaas (evenals ook door mynen en vliegtuigaanvallen) de neutralen evenmin ontzien worden, zoo dra zij contact met Engeland zoeken, of door de Britten gedwongen worden het ccntrölestatión Duins aan te loopen. Door het geringe gezichtsveld der duikbooten boven water varende steekt de commandotoren slechts enkele meters boven het watervlak uit, en ondergedoken geeft de periscoop nog kleiner gezichtsveld heeft men voor afsluiting van eenige oppervlakte veel duikbooten noodig. Als voordeel geldt, dat met aflossen weinig tijd vermorst wordt, want zelfs de kleinste duikbooten (250 ton) kunneij wekenlang op zee blijven, doordat de Dieselmotoren weinig olie verbruiken en de booten veel olie kunnen bergen. Zij zijn zeer zeewaardig, zelfs de zwaarste storm deert niet. Een nadeel is, dat tegenwoordig door de bewapening der handelsschepen zoo wel met kanons als mitrailleurs (de laat ste tegen vliegtuigen), de booten weinig gelegenheid hebben boven water met het kanon op te treden. Zij blijven liefst onder water en lanceeren dan torpedo's, waarvan de voorraad beperkt is. Zy vormen boven water tegen vijandelijk geschut wel een zeer klein doel, doch een treffer is dan ook meestal hun onder gang, omdat de metaalhuid der booten te dun is. Door het slingeren der duikboot, zelfs bij weinig bewogen zee, is de eigen tref kans ook gering. Een artillerie-duel met een bewapenden koopvaarder accepteeren zij als regel liever niet. Nadat de booten enkele weken op zee zijn geweest, heeft de equipage weer weken noodig om op verhaal te komen door AMY LE FEUVRE. 93.) o— „Ik kan van Emmie niet scheiden," had zij tegen mevrouw Bayard gezegd. „Ik zou nog liever een winkeltje opzet ten, dan dat ik haar afstond." Toen mevrouw Bayard haar naam te gen Vivian noemde, zei ze: „ik zou je haar niet recommandeeren, als ik niet wist, dat ze geschikte hulp voor de meis jes was, maar ze is zoo zonnig en flink en heeft een warm hart. Daarenboven is ze een ernstige christin. Zij zou dan rus tig den heelen winter op de Priorie kun nen wonen en je zou er je meisjes heen kunnen sturen, om wat op te knappen na influenza of zoo iets, en 's zomers kan zy haar dan van week tot week ont vangen, als je denkt, dat zy de reiskos ten betalen kunnen." „Ik ben van plan, om een klein fonds °P te richten voor haar, die ze niet zou den kunnen betalen. Eenigen van haar (verlof en oefening aan den wal ter opleiding van jong personeel). Voor elke „front"-boot ligt er dus een te rusten in de thuishaven; hoogstens is dus de helft van het totale aantal booten op i zee. Het geheele vraagstuk der duikbooten hangt samen met de vele verliezen. De aanbouw levert niet het grootste be zwaar, want Duitschland bezit meer dan 100 hellingen, waarop al tyd een duik boot in aanbouw is. Dit is niet alleen noodig in verband met de verliezen, doch ook de korte levensduur telt mee, deze bedraagt nauweiyks 1% jaar. Het grootste probleem vormt echter het aanvullen van het verloren personeel. Goede opleiding om een goed samen werkende equipage te krygen voor dit gespecialiseerde werk vergt vry veel tijd. Doordat Duitschland echter aan de blokkade zulk een vooraanstaande plaats inruimt by zyn oorlogvoering, wordt voor het duikbootwapen geen moeite ge spaard en men beweert dan ook, dat het aantal frontbooten eerder groeit dan af neemt. Aan de bestryding der duikboo ten (dieptebommen, enz.) hebben we kortelings een artikel gewijd; we kunnen daarover thans dus zwygen. Over het aandeel der vliegtuigen en mynen in den zeeoorlog spreken we in ons volgend artikel. klaart roert zyn staartMaar óók Uw Rheumatiek laat zich niet onbe tuigd. Hoe kan het anders, met dat on gestadige weer, dat Maart kenmerkt en dat juist deze maand zoo gevaarlyk maakt? Menschen met Rheumatiek onder hun leden en ook zy die er aanleg voor heb ben, kunnen er in de komende weken weer van lustenTenzy ze bytijds hun maatregelen nemen: Kruschen Salts dat de bloedzuiverende orga nen aanspoort en die daardoor het bloed zuiveren van de scherpe schadelyke zu ren, die de verwekkers zyn van Uw py- nen en smart. Een erkentelijk verbruiker schryft ons: „Vorig jaar om dezen tijd leed ik aan hevige rheumatische pijnen in mijn rug. Ik kon zelfs niet opkomen in bed. Ik probeerde van alles, maar zonder re sultaat. Tot mijn moeder mij schreef Kruschen Salts te probeeren. Ik liet een flesch halen en vóór ik de vyfde do sis had ingenomen, kon ik weer rechtop in mijn bed zitten. Ik ging er mee dooi en in minder dan twee weken was ik weer op de beenOok by U kan Kruschen Salts dat wonder teweeg brengen; ook Uw pijnen zullen afne men! Néém toch Kruschen Salts. Dui zenden vóór U deden het en zyn dank baar voor de wondere baat die het hun bracht. Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Eng.). Opger. 1756. (Adv.) VEREEN. VOOR ZIEKENHUISVER- PLEGING OP Z. EN N. BEVELAND. Deze vereeniging zag in 1939 haar le dental stijgen van 37.284 tot 38.181 en dat der betalende leden van 33.938 tot 34.705. Zij is de grootste vereeniging van dezen aard in Zeeland. In 1939 wer den 980 (vorig jaar 1003) patiënten op genomen. Het percentage der opnamen was 2,56 (v.j. 269). Aan verpleging werd gemiddeld per patiënt f 40.11 be taald (vorig jaar f 40.77) en aan bijko mende kosten f24.81 (v.j. f24.47). De duur der opnamen was gemiddeld'15,76 dag. Saldo-winst bedraagt f 13.259,80 (v.j. f9081,71). Sedert 1 Jan. j.l. is aan deze vereen, ook een afd. verbonden voor hen die 2e klas verpleging verlangen. zijn meer eenzaam dan arm. Zij moeten wel allen haar eigen brood verdienen, maar geven soms nog genoeg voor haar plezier uit. Mevrouw Coniston lijkt me erg geschikt, en nu Frank een auto heeft, zou u er misschien nu en dan eens heen kunnen gaan, en moeder, als zij misschien op Zondag een soort Bijbel klas zouden willen hebben, kon u haar daar misschien bij helpen." Haar moeder moest glimlachen over haar enthousiasme. Ze was echter bly, dat Vivian niet zoo opging in haar eigen geluk, dat zij het welzyn van haar meis jes vergat. Er werd aan mevrouw Coniston ge schreven en er kwam een dankbare brief van haar- terug. Zy bracht daarop een dagje door by Vivian en haar moeder en die lieten haar de Priorie zien. Zy had tranen in de oogen, toen zy den post aannam. Vivian vertelde haar, dat zij honderdvyftig pond kon geven met vry wonen, en dat ze ook niet voor de meubels van haar eigen kamers be hoefde te zorgen. Toen dit alles overlegd en geregeld was, had Vivian het gevoel, dat zy nu al haar tyd en gedachten aan haar aan staand huwelyk kon geven. Verhuring gemeentegrond. Op 31 Dec. j.l. verstreek de huur van het aan N. Davidse verhuurde weiland aan den Vlissingschen Singel, gelegen achter het nieuwe kantoorgebouw der P.Z.E.M. Bedoelde grond heeft een op pervlakte van ongeveer 6000 M2. B. en W. stellen voor weer te besluiten tot verhuring aan Davidse, zulks voor het tydvak 1 Mei tot en met 30 No vember tegen f 40 den hoop, berekend naar f 6 per maand voor de eerste en f 4 voor de zevende maand met bepaling, dat beide partyen de huur per maand kunnen opzeggen. Een zeer slechte Donderdag. Er zyn in de laatste maanden ver schillende Middelburgsche marktdagen door hevige koude of veel regen mis lukt, maar de venijnige koude wind, en de hevige sneeuw en hagelbuien hebben gisteren alle vorige doen verslaan, tot schade voor de gemeente, die minder marktgeld ontvangt, voor de tenten verhuurders, die minder huur opstry- ken en voor de kooplieden, die een ver- geefsche reis maakten en geen of heel kleine verdiensten hadden. Ook de café's e.d. hadden geen bezoek van beteekenis terwyl de winkeliers het mindere bezoek ook wel zullen gemerkt hebben. ZUID-BEVELAND. 's-Heer Arendskerke. Woensdagavond hield de afd. 's-Heer Arendskerke van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming een algemeene vergadering. Voorzitter dhr A. A. Elenbaas. 1 Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten over 1939 j hebben bedragen f 40,68, de uitgaven f 14,74, alzoo een goed slot van f 25,94. De aftredende bestuursleden, dhrn J. Smit en M. Vogelaar werden herkozen. 1 In verband met een ontvangen circu laire van het hoofdbestuur, waarby mee gedeeld werd, dat 't maandblad „Lucht- gevaar" voortaan niet meer gratis aan i de leden zal worden verstrekt, doch dat de afdeeling f 0,30 per lid daarvoor moet betalen, werd de contributie vastgesteld op f 0,50 per lid per jaar. Dhr A. W. Mathysen te Middelburg hield daarna een zeer interessante lezing verduidelijkt met lichtbeelden, over zelf bescherming. Rilland-Bath. Onder zeer groote be langstelling is Donderdagmiddag de uit Bath afkomstige wachtmeester titulair der Kon. Marechaussee, Chr. Kok, alhier ter aarde besteld. De begrafenis geschiedde met korps eer. Zyn standplaats was Moerdyk, vroe ger Reijen. Onder de vele aanwezigen merkten wij op zijn districtscommandant, alsmede de brigade-commandant can de genoemde plaatsen. Ds Sickesz sprak een ernstig woord tot de familie en aanwezigen. Vele kransen bedekten de baar. Uit de verschillende gehouden toespraken werd geconstateerd dat de overledene een zeer goeden staat van dienst had en een trouw politieman was. 's-Heerenhoek. Een nieuwe ont vanger-griffier. In een buiten gewone vergadering van ingelanden van den West-Kraayertpolder kwam aan de orde de benoeming van een nieuwen ont vanger-griffier, wegens de ontslag-aan vrage van dhr W. Kakebeeke uit Goes, die meer dan 40 jaren op voortreffelijke wyze de polderzaken heeft behartigd, maar die wegens ziekte op deze vergade ring niet aanwezig kon zijn. De stemming had het volgende resul taat: uitgebracht 41 stemmen, waarvan 2 van onwaarde, 9 op dhr C. Remyn Mz. te 's-Heer Arendskerke en 30 op dhr W. J. W. de Goede te 's-Heerenhoek. Dhr de Goede, na de stemming ter ver gadering genoodigd, bracht dank voor het in hem gestelde vertrouwen en be loofde te zullen trachten de voetsporen drukken van zijn eminenten voorganger. lerseke. Gemeenteraad. Een binnenvaartschool. De raad vergaderde Donderdagavond vol tallig. B. en W. stellen voor om de we derinvoering der kermis te O. en W. Souburg voor kennisgeving aan te ne men. Dhr K o p p e keurt uit moreel en fi- HOOFDSTUK XXVHI. Een gelukkige vrouw. „Vivian, schat, kom even buiten. Ik heb een half uur over. Het was Baldwin, die dit zei. Hij en Vivian waren nu een week op de Abdij geweest, en die week was niet alleen een gelukkige, maar ook een drukke week geworden. Zy waren in alle stilte in het huis van Frank Bayard getrouwd en waren recht streeks naar de Abdij vertrokken. Geen van beiden hadden ze behoefte aan een huwelijksreis. Het woord zelf bracht Vi vian enkel vernietigde idealen in herin nering. Zij hadden echter niet kunnen ontkomen aan een byzonder enthousias ten welkomstgroet van de onderhoori- gen. Het heele dorp was in feestdos. Overal waren eerepoorten opgericht met verschillende motto's. Vivian werd er be paald aangedaan van, toen zy ze- las. Het was net na de lunch, en hoewel het reeds November was, leek het, alsof de zomer nog geen afscheid kon nemen. Toen Vivian naar buiten stapte en haar arm door dien van haar man stak, bemerkte zy, dat er nog frissche, mooie Ingediend is een tweetal wetsontwer pen, waarby voor de Ministers van Wa terstaat en Financiën machtiging wordt gevraagd namens het Ryk over te gaan tot het verstrekken van een rentedra gende hypothecaire geldleening tot een bedrag van f 66.813 aan de N.V. Stoom- vaartmaatschappy „Zeeland" te Vlissin- gen, alsmede tot het verder deelnemen in het aandeelenkapitaal dier vennoot schap tot een bedrag van f 550.000. In de Memorie van Toelichting zegt de regeering o.m., dat de dienst der „Zee land" onder de huidige omstandigheden geen economische beteekenis meer heeft. Intusschen is de regeering van oordeel, dat deze nationale scheepvaartverbin ding met Engeland, welke van ouds een belangryke schakel vormt in het inter nationaal spoorweg- en postverkeer van, naar en door Nederland en welke de maatschappy „Zeeland" gedurende meer dan 60 jaar heeft onderhouden, by te rugkeer van meer normale tyden moet kunnen worden hervat. Bovendien mag het niet uitgesloten worden geacht, dat zich ook tydens den oorlog omstandigheden voordoen, die een hervatting van den dienst wensche- lyk doen zyn. Hierby wordt herinnerd aan vervoer van vluchtelingen en krygs- geyangenen, zooals ook in den oorlog van 1914 tot 1918 is voorgekomen. De regeering ontveinst zich niet, dat by een langeren duur van den oorlog het tydstip zal kunnen aanbreken, waarop men zich zal moeten afvragen of het in tact houden van de „Zeeland" het daar toe te brengen offer nog wel rechtvaar digt. Voorshands lykt het gewenscht, uit te gaan van een hervatting in de naaste toekomst van den dienst, waar voor het van belang is, het personeel aan het bedrijf te binden. Hiertoe is een voorloopig tot 31 Maart 1940 geldende wachtgeldregeling in het leven geroepen voor het niet in dienst gehouden personeel De minister van Sociale Zaken heeft een subsidie van 60 pet. verleend in de uitkeeringen, die op grond van deze wachtgeldregeling wor den gedaan. De kosten kunnen voor het jaar 1940 worden begroot op f 631.813. Daarin zyn opgenomen de belooning voor het in dienst gehouden personeel en de ten las te der maatschappy biyvende kosten der wachtgeldregeling. Ook is by de vast stelling van voormeld bedrag rekening gehouden met de rente en de aflossing op de obligatieleening ad f 200.000, waarvoor de twee nieuwe schepen hy pothecair zyn verbonden. Niettemin zou de regeering den te verleenen steun voorloopig willen beper ken tot een tegemoetkoming in de voor rekening der maatschappy komende kosten voor het jaar 1940. Zy zou voor dat jaar een bedrag van f 616,813 voor gemeld doel willen uittrekken. Wat den vorm betreft, waarin deze steun ware te verleenen, dient het voor aflossing op de hypothecaire obligatie leening te bestemmen gedeelte, afzon- derlyk te worden bezien. Per 1 Febr, 1940 is op deze leening een bedrag van f 66.813 afgelost. Dit gedeelte van den steun zal als 4 pet. rentedragend voor schot worden verstrekt, terwyi tot ze kerheid van de terugbetaling daarvan aan den Staat een tweede hypotheek op een der nieuwe schepen zal moeten wor den verleend, zoodat voor dit gedeelte de vordering van den Staat als het ware in de plaats van de uitgelote obligaties treedt. De overige gelden, tot een maximum bedrag van f 550.000, zou de Regeering als aandeelenkapitaal willen verstrek ken. By het overleg met de directie der N. V. Stoomvaart-Mij. „Zeeland" is geheel opengebleven de vraag, hoe by voort during van den huidigen oorlogstoe stand na 1940 ware te handelen. Noch het feit, dat, noch de vorm en de mate, waarin over 1940 steun is verleend, mag geacht worden iets te bepalen omtrent de vraag of, en, zoo ja, op welke wijze in volgende jaren steun zou kunnen wor den toegezegd. nancieel oogpunt het wederinvoeren van een kermis vooral in deze oorlogsom standigheden af. De voorz. mérkt op dat deze kwestie alleen uit het oogpunt van lerseke moet worden beoordeeld. Dhr Hirdes gaat accoord met den heer 1 Koppe en zal ook tegenstemmen. Het voorstel van B. en W. (aannemen voor kennisgeving) wordt verworpen met 6 tegen 5 st. Tegen dhrn Hirdes, Corne- lisse, Koppe, Daane, Mol en v. d. Endt. Wat willen de tegenstemmers? vraagt de voorz. Dhr Koppe stelt de volgende motie voor: De raad van lerseke, kennisgeno men hebbende van de voorgenomen we derinvoering der kermis te O. en W. Souburg overweegt aan deze wederin voering geen adhaesie te betuigen. Deze motie werd aangenomen met 6 tegen 5 st. Vóór: Koppe, Hirdes, Mol, Daane, v. d. Endt en Cornelissetegende Koeijer, Bom, Scheele, de Jager en Visser. B. en W. stellen voor om een post van f 530 uit te trekken op de begrooting teneinde in 1941 een binnenvaartschool op te richten. Reeds meermalen is tot oprichting van deze school besloten, maar de oorlogsomstandigheden hebben tot dusver de oprichting verhinderd, daar leeraren enz. moeilijk waren te krij gen. De f 530, aangevraagd voor onkos ten, vloeien voor een aanzienlijk bedrag weer terug in de gemeentekas, daar de huur der school o.a. f 370 opbrengt. De vorige maal had zich een aanzienlijk getal leerlingen opgegeven. Daarvan is nu een deel onder de wapenen. Onze scheepvaart heeft behoefte aan deskun dig personeel. Ook het visscherijperso- neel moet beter en meer deskundig on derricht ontvangen. Dit wordt aangenomen met alg. st. De volgende punten: voorschotten Ned. Herv. school ad f 1179 voor 1940, verrekeningen bijzondere scholen over rozen over den ouden muur van het ter ras hingen. „Zijn ze niet beelderig vroeg zij, ter wijl zij omhoog keek. „Het is het heer- lijkste huis, wat er in Engeland te vin den is, Baldwin". „Dat is het tenminste in mijn oog," zei hij, terwijl hij eerst rondkeek en daar op zijn blik op zijn vrouw liet rusten. Vivian ving lachend dien blik op. „Ik ben benieuwd, of je weet, wat je voor mij bent, Baldwin. Ik lachte vroe- ger om sentimenteele verzen, maar ik zou het nu niet meer doen, omdat ze je diepste gevoelens in mooie woorden weergeven. Als je weg bent, is het, alsof de zon minder helder schijnt. Als je bij my bent, zou ik alles kunnen doen, alles durven, alles kunnen verdragen. O, wat verlangde ik naar je, toen ik weg was geloopen! Lang voordat je my gevraagd hadt, ik durf het je nu wel bekennen, wist ik al, dat je alles voor my was. Heb je my myn styfheid en knorrigheid en myn geest van tegenspraak verge ven? Al dien tijd heb ik tegen de inge ving van myn hart gestreden en je hebt me zoo'n langen tyd alleen gelaten. Ik placht in Londen te luisteren naar de bel en het geluid van je voetstappen. Ik 1938 en wyzigingen gemeentebegrootin- gen '39 en '40 werden met hamerslag aangenomen. De heer Koppe vestigt de aandacht op den Dam by de Kulk.. Direct na 't ver laten van den Postweg komt men dan op een gevaarlijke weg aan de eene zijde begrensd door een hoogen dijk, aan de andere zijde door een meters lager lig gende binnenweg. Het heeft menigeen verwonderd dat daar nog geen ongeluk ken zijn voorgekomen. Spr. zou er daar om wel prijs op stellen dat daar een muurtje geplaatst werd, al was het maar 40 cm. hoog. Zou dit geen mooi werkverschaffingsobject zijn De voorz. antwoordt dat dit inderdaad wel ideaal zou zijn, maar de financiën! We moeten zooveel mogelijk zien te be zuinigen. De zware slagen door den har den winter aan de oestercultuur toege bracht, zullen jarenlang gevoeld worden, ook in de gemeentekas. Bovendien zou een te laag muurtje ook gevaarlyk zijn. Dhr Daane vraagt naar de onbewoon baar verklaarde huizen in de Langeviele. Moeten die afgebroken worden? De voorz. meent dat dit nog niet noodig is, want dan zouden ze eerst moeten ont eigend worden en dat vraagt weer geld. Dhr Visser vraagt betere verlichting voor de Damsche school by openbare les. Daar moesten de leerstukken der school kinderen met stormlantaarns worden bij gelicht. De voorz. had gaarne betere lampen doen verstrekken, alsze aangevraagd waren. Ook over het erwtenlezen vraagt de heer Visser inlichtingen, die hem wor den gegeven. Er waren menschen, zegt de voorz., die aanzienlyk meer verdiend hadden dan de steunuitkeering, ja dub bel zooveel. De heer v. d. Endt vraagt naar de lig plaatsen in de haven en de brandweer. De laatste is goed in orde, zegt de voor- schreide mezelf soms in slaap, zoozeer verlangde ik, om je stem te hooren. Ik dacht, dat je mij aan mijn woord gehou den had en nooit meer terug zou komen, en de dagen leken jaren en jaren eeu wen!" „Ik was een lafaard," zei Baldwin, ter wijl hij zijn adem inhield; „ik was bang voor een tweede weigering. Als ik je eer gevraagd had, zou je dan ja gezegd heb ben?" „Ik weet het niet; maar op dien dag van het onweer, toen ik op die kist in de leege keuken van de boerderij zat, wierp ik mij bijna in je armen. Ik kan er nu om lachen, maar ik was toen wanhopig!" Toen keek ze haar man met oogen vol liefde aan. „Kijk toch wat minder ernstig, Bald win," zei ze. „Als je wist, hoe gezellig je er uitziet, als je lacht, zou je het meer doen. Kyk, nu zou ik alles voor je over hebben!" Zy legde haar hoofd liefkozend tegen zijn arm en hy drukte zyn lippen op haar voorhoofd. „Ik ben een oude, saaie Klaas," zei hij. „Je zult my moeten leeren, om vroolyk te zyn." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5