Se Sijusl op de Openbare School li M .Gevaarlijke Mist! Land- en Tuinbouw Politieberichten Rechtszaken Radioprogramma EEN RAPPORT UITGEBRACHT AAN HET HOOFDBESTUUR DER CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. De „Commissie inzake Godsdienst, Kerk en Staat" van de Chr. Historische Unie heeft het hoofdbestuur een rapport over het onderwijs in Bijbelkennis op de openbare school uitgebracht, en het hoofdbestuur heeft zich met den inhoud vereenigd. Aan de conclusies van het rap port is het volgende ontleend: Van de zijde der overheid zou, zonder wetswijziging, het volgende kun nen geschieden: 1. Het geven van een duidelijke toe lichting van artikel 42 der L. O. wet in zijn oorspronkelijken en historischen zin. Deze toelichting zou dan steun kun nen bieden aan wettelijke instantiën, o.a. bij benoemingen van onderwijzend per soneel. 2. Bevorderd dient te worden, dat bij de samenstelling van de boekenlijst, ge noemd in art. 25 der L.O. wet, Bijbelsche leerstof voor alle leerjaren wordt opge nomen. 3. Aan 't bijbrengen van meer Bijbel kennis op de kweekscholen behooren de lessen in Nederlandsche taal- en letter kunde en in geschiedenis dienstbaar te worden gemaakt. Het godsdienstonderwijs op de kweek scholen zij er mede op gericht, de a.s, on derwijzers voor te bereiden om vrucht baar onderwijs te kunnen geven in de vakken, waarbij bijbelsche stof ter spra ke komt. B. Ook van de zijde der Kerken zouden maatregelen genomen kunnen worden, die 't brengen van Bijbelkennis aan de leerlingen der openbare scholen zouden bevorderen. Aangezien de Ned. Herv. Kerk in het godsdienstonderwijs op de openbare scholen een zeer belangrijk aandeel blijkt te hebben, wordt in de conclusiën slechts over deze Kerk gesproken. Voor andere kerkgenootschappen gel den overeenkomstige conclusiën, aange past aan ieders inwendige organisatie. De commissie stelt voor, een afschrift van dit rapport te doen toekomen aan de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk met het verzoek wel te willen overwegen of de in dit rapport verzamelde gege vens en gemaakte opmerkingen aanlei ding zouden geven tot het bevorderen van maatregelen (ev. van reglements wijzigingen) b.v. terzake van de volgende punten a. het richten van een aanschrijving tot de kerkeraden der gemeenten die als- Voorbijgangers zagen, dat de man een revolver voor den dag haalde en hier mede de vrouw bedreigde. Men hoorde nog het bevel: „Blijf staan of ik schiet!" en toen de vrouw hieraan geen gevolg gaf vielen er kort na elkaar drie schoten, waarvan er één doel trof. Enkele tientallen meters verder zakte zij ineen met den uitroep: „Ik ben geschoten". Twee agenten van politie snelden toe en grepen den man, die het wapen in de hand hield. De arrestant werd naar het politiebureau gebracht. Het bleek, dat het slachtoffer door een kogel in den buik was getroffen, terwijl de twee laatste schoten haar niet geraakt hadden De verwonding was niet van ernsti- gen aard. Het slachtoffer, de 32-jarige A. W. SmitB., was reeds vele jaren met S. gehuwd. Het echtpaar heeft een doch tertje van 12 jaar. ROOFOVERVAL OP EEN OUDE VHOUW TE MONSTER. Dader en medepücïitirjeii gearresteerd. Te Monster is in den nacht van Zater dag op Zondag een roofoverval gepleegd op een oude, alleenwonende vrouw. Reeds Zondagavond kon de dader, de 25-jarige H. te Leiden worden gearresteerd, even als een medeplichtige en een vrouw, die het geroofde geld bewaarde. Gedurende den Zaterdagavond had zich verschillende malen een man ver voegd bij de 75-jarige weduwe v. d. Noll- v. Trigt, die alleen te Monster woont. De vrouw durfde evenwel niet open te doen en zij begaf zich ter ruste, om reeds na korten tijd wakker te worden door ge stommel in de gang. Zij stond op, doch nauwelijks in de gang gekomen, werd zij gegrepen door een indringer, die haar een prop in den mond duwde en haar weer in de slaapkamer werkte. Hier wik kelde de man de oude vrouw in een de ken en bond haar met lakens en een snoer van een radiotoestel op het bed vast. Onder bedreiging met een dolk vroeg de kerel waar het geld bewaard werd. De doodelijk verschrikte vrouw duidde een kast aan, waaruit de man een bedrag van 90 gulden haalde. De beurs van de vrouw bevatte 50 gulden. Het scheen den indringer echter te warm onder de voeten te worden, zoodat hij in zijn ijver om weg te komen alleen de 90 gulden bij zich stak. Nadat de man was weggegaan slaagde de krasse oude vrouw er in zich van de lakens en het snoer te bevrijden. Zij riep de hulp in van bu ren, dia de politie waarschuwden. Om wonenden wisten te vertellen, dat gedu rende den Zaterdagavond een ongunstig bekend staande jonge man, die enkele jaren geleden in de buurt in pension geweest was, voor het huis op en neer nog nalatig bleven, om gebruik te maken van de mogelijkheid tot godsdienst-on derwijs ln de Overheidsscholen, ingevol ge art. 26 L.O.-wet, teneinde hen op die wijze onder den indruk te brengen van het groote volksbelang, dat zij verwaar- loozen, door niet alle kansen te grijpen, waardoor de jeugd der overheidsscholen met den Bijbel bekend gemaakt worden kan; b. uitbreiding van het Reglement op de Kerkvisitatie (casu quo van de des betreffende vraag in tabel B voor de schriftelijke kerkvisiatie) opdat er een doeltreffende controle en statistiek over het kerkelijke godsdienstonderwijs op de openbare scholen en een inzicht in de daarbij gevolgde methoden verkregen worde; c. versterking der beschikbare midde len, waaruit financieel onmachtige ge meenten zouden zijn te steunen om aldus ook dezen vorm van godsdienstonderwijs tot zijn recht te doen komen en, indien eonigszins mogelijk, reeds in vroegere leerjaren dan thans gemeenlijk geschiedt te doen aanvangen; d. wijziging van de reglementaire be palingen voor het proponents-examen en het examen godsdienstonderwijs, tenein de te bevorderen, dat de opleiding van allen, wien een taak bij dezen vorm van godsdienstonderwijs op scholen wacht, doeltreffend op de paedagogiek en me thodiek van dit onderwijs zal zijn inge steld, desnoods met instelling van een speciaal radicaal, dat dan ook voor de bezitters van de gewone acte lager on derwijs afzonderlijk zou zijn te verwer ven. Tenslotte wordt nog gesproken over wat ten deze door deChristelijke Pers gedaan zou kunnen worden. In overweging wordt voorts gegeven dat de Chr. Hist. Unie zich over de actu aliteit van dit vraagstuk zal uitsprken, b.v. in dezen vorm: „Op het gebied van het L. 0„ U. L. O., M. O. en voorbereidend H. O. worde, on der handhaving van de bij de wet ver kregen rechten van het bijzonder onder wijs naast die van het godsdienstonder wijs op de openbare scholen, meegewerkt aan de bestrijding van onkunde terzake van den inhoud der Heilige Schrift, de wijl daarmede, in overeenstemming met art. 15 van het Program van Beginselen der Chr. Hist. Unie, een Christelijke op voeding van de Nederlandsche jeugd ook op de overheidsscholen kan worden ge diend". Leden van de Commissie waren: Prof. Dr Th. L. Haitjema te Groningen, Mr J. W. H. Doorenbos te Arnhem, Dr J. C. Kromsigt te Rinsumageest, Ds A. W. M. Odé te Goes, Mr R. Pollema te Leeuwar den en Prof. Dr J. de Zwaan te Leiden. 1 Bescherm Uw keel in dit venijnige t: weer door geregeld gebruik van R de medicinale i<Sc7 had gewandeld. Aan de hand van deze aanwijzingen wist de politie spoedig wie i zij moesten zoeken. Een spoor leidde naar Leiden en nog Zaterdagavond heeft de politie een inval gedaan ten huize van een zekeren V., waar men juist aan het feesten was. De feestvreugde verging spoedig toen de politie achtereenvolgens ai-resteerde den hoofddader H., een ze kere B., die tijdens den overval op den uitkijk had gestaan, en mej. W„ op wie het geroofde geld werd gevonden. Het slachtoffer heeft H. pertinent als den dader herkend. Hij heeft al verschei dene vonnissen achter den rug. De verdwenen geneesheer. Een Utreehtsche geneesheer is, zooals reeds gemeld, sedert eenigen tijd plot seling uit de Domstad verdwenen. Het zou meer dan eens zijn voorgekomen, dat de dokter zijn patiënten bestal. Een der patiënten, die zich bij hem had laten onderzoeken, is het overkomen, dat zij te hooren kreeg, dat een consult haar f 1.50 kostte. Zij meende zich ech ter zeker te herinneren, dat zij vóór haar vertrek van huis nog twee briefjes van tien en eenige guldens in haar taschje had gedaan en nu vond zij er nog juist f 1.50 inEen controle thuis bracht haar tot de conclusie, dat in de dokterskamer iets met haar taschje moest zijn gebeurd, weshalve de patiënte naar de politie ging en daar eenaanklacht indiende. Bij die gelegenheid bleek reeds dat dit niet de eerste klacht over dezen arts was. Het moet bijv. een patiënt zijn overkomen, dat de dokter met een eenigs- zins ongewoon apparaat den indruk wilde wekken, dat hij zelf zijn röntgen- opnamen maakte. Later bleek echter, dat het toestel vrijwel „loos" was en met een paar doodgewone lampjes was uitgerust. Toen daarenboven bleek, dat de behande ling daarbij ook nog verkeerd was ge weest, werd de röntgenfoto opgevraagd, daar een specialist, die het ziektegeval te behandelen kreeg, zeker meende te weten, dat zijn „confrater" geen röntgen- apparaat had. Na veel vragen kwam er inderdaad een röntgenfoto, maar die bleek afkom stig uit de verouderde negatieven van een groot ziekenhuis elders in Neder land. Het schijnt zeer moeilijk te zijn ge weest, voldoende materiaal tegen hem aan te voeren, zoodat, tot nog toe geen vervolging is ingesteld. Hangende is wel een onderzoek naar de geestvermogens van den arts. Visschersschepen door Duitsch oorlogs schip aangehouden doch weer vrijgelaten Een in Soheveningen thuisbehooren- de logger en een IJmuider stoomtrawler zjjn terwijl zij op de Noordzee aan het visschen waren, door een Duitsch oor logsschip aangehouden. Beide schepen werden naar een Duitsche haven opge bracht, maar later weder vrijgegeven. Van zee uit heeft de schipper de ree- derij te IJmuiden langs radiotelefoni- schen weg van het gebeurde op de hoog te gesteld. Tengevolge van hevige sto ring was dit gesprek echter zeer ondui delijk. De directie heeft er uit begrepen, dat de trawler tijdens het uitoefenen van de visscherij op de Noordzee door een Duitsch vaartuig is opgebracht. Inbraak in lederwa- renfabriek. Voor de tweede maal in een jaar is een inbraak gepleegd in de lederwarenfabriek Mottet te Venlo. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben ongewenschte gasten zich hier toegang verschaft door het uitsnijden van. een ruit in de werkplaats. Van daaruit kwamen zij in het kantoor, waar zij alles overhoop haalden. De in brekers hebben zich de aanwezige gel den, een vrij aanzienlijke som, toege- sigend. Noorderlicht. In tal van Europeesche landen heeft men Zon dagavond Noorderlicht gezien. In Boedapest en in sommige streken aan de overzijde van den Donau heeft men Zondagavond Noorderlicht gezien en gedurende het verschijnsel was het niet mogelijk korte golven van de radio op te vangen. Te Brussel en ook in de provincie ver klaren velen Zondagavond tegen 22 uur Noorderlicht te hebben waargenomen. Overeenkomstige berichten komen uit Midden-Anatolië, Bulgarije, Bartislava en Noorwegen. Slachtoffer van een twist. Gistermiddag kregen eenige jongelui op de kermis te Harenermolen ruzie welke uitliep in een vechtpartij. Toen de 18-jarige B„ wonende te Haren, op de fiets voorbijkwam, meende een der vechtersbazen, dat ook deze bij den twist betrokken was. B. werd van het rijwiel geduwd, waarna hij werd gegre pen door een passeerende autobus. De jongen werd zwaar gewond en is in hoogst ernstigen toestand naar het zie kenhuis vervoerd. Daar is hij overleden. Vrouw in brand ge raakt. In den nacht van Zondag op Maandag is er in de Thoolenstraat te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. De 57-jarige mej. K. wilde, terwijl zij reeds in bed lang, een petroleumlamp aansteken. Daarbij üet zij een branden de lucifer vallen, met het gevolg, dat haar nachtkleeding vlam vatte. Gillend vloog de vrouw de kamer uit en den gang op, waar een inmiddels toegesnel de buurman de vlammen met een em mer water doofde. Met brandwonden aan het gelaat is het slachtoffer naar het ziekenhuis gebracht. Paaschsnijpartij. Zon dagavond ontstond in de buurtschap Ederveen een hoogloopende twist tus- schen enkele jongelui en een zekeren van H. uit Ede. H. dong naar de gunst van een Ederveensche schoone en dit was blijkbaar niet naar den zin van de buurtgenooten van de uitverkorene. Bij de vechtpartij, welke ontstond, trok v. H. het mes en een der tegenstanders kreeg daarmee een vervaarlijke snede over het gelaat en den hals. De politie heeft v. H. gearresteerd. Tram uit de r^ils ge loop e n. Drie passagiers gewond. Maandagmiddag omstreeks drie uur is bij het Westelijk viaduct naast het Centraal station te Amster dam, een tramwagen ontspoord, waarbij drie personen werden gewond. De wa gen kwam pas tot stilstand tegen een van de zware pijlers van het viaduct. De ongeveer vijftien inzittenden wer den dooreen gegooid en vrijwel alle rui ten braken. Het voorbalcon werd inge drukt. De bestuurder was door den schrik zoo overstuur, dat hij geen dienst meer kon doen. Een 29-jarige en een 50-jarige dame werden door glasscher ven in het gelaat gewond, terwijl een 8-jarig jongetje zijn knie bezeerde. Wat een stembureau consumeerde. In den gemeente raad van een onzer steden kwam dezer dagen een voorstel van B. en W. aan de orde om aan de leden van stembureaux voortaan geen vrije consumptie meer te verstrekken op gemeentekosten, doch een bedrag van f15 per stembureau als presentiegeld uit te keeren. Verschillende raadsleden hadden hier tegen bezwaar. In antwoord op een op merking van een der leden, die voor 7 menschen, die werken van 's morgens half 8 tot 's avonds half 8, een beloo ning van f 15 in totaal veel te gering vond, zette de burgemeester uiteen, dat een stembureau niet uit 7, doch uit 3 le den bestaat. Zooals de regeling thans is, kan men beleven, gelijk in 1939, dat de kosten per stembureau varieeren tus- schen f 10 en f 54. Er was in 1930 een stembureau dat heeft gebruikt 52 kop pen koffie, 24 glazen sherry, 38 fles- schen bier, 42 broodjes enz. enz. Dat zijn toch uitwassen, die voorkomen moe ten worden in de toekomst, meende de burgemeester. Het voorstel van B. en W. werd daar op door den raad aanvaard. LüüNGONFERENTiE ÜP HET EILAND THOLEN. Werkgevers willen verplichte arbitrage. Voor de tweede maal hebben Vrijdag middag j.l. te St. Maartensdijk de samenwerkende hoofdbesturen van de Landarbeidersbonden op het eiland Tholen geconfereerd met het bestuur van de Werkgeversorganisatie teneinde te trachten tot het afsluiten van een collectief contract te geraken. Zooals reeds eerder gemeld, was een drietal weken geleden door de werkne mers een loonregeling voorgesteld. Ver schillende bepalingen uit het concept contract konden de werkgevers echter .niet bevredigen. Zoo wenschte men van werkgeverszijde een arbeider pas op 21-jarigen leeftijd als volwaardig te be schouwen en niet op 20-jarigen leeftijd zooals was voorgesteld. Een contrac- tueele loonregeling voor jongens en meisjes achtte men van werkgeverszijde ook niet gewenscht. Doorbetaling van het loon op Chr. feestdagen en op bid- en dankdagen, benevens de verkorting van den arbeidsdag op Zaterdag, als mede de opname van een duurteclau- sule konden de goedkeuring der werk gevers niet wegdragen. Wel kon men zich vereenigen om de vrouwenloonen op 2/3 van die der mannen vast te stel len. De woordvoerder der werkgevers stelde voor om al de opgesomde ver langens ter zijde te stellen, daar dan misschien de mogelijkheid bestond om over het loon der mannen tot overeen stemming te komen. De werknemers ver dedigden echter hun standpunt en zei den dat eerst de loonen geregeld moes ten worden, alvorens over de bijkom stigheden gesproken kon worden. Waar de werkgevers echter bij hun standpunt volhardden, werd ten slotte de vraag gesteld of de werkgevers vrijwilige of verplichte arbitrage zouden prefereeren. Namens de werkgevers werd medege deeld, dat zij aan verplichte arbitrage de voorkeur geven. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van po litie te Middelburg des Dinsdags, Don derdags en Zaterdags, van 6 uur n.m. tot 8 uur n.m. Heerenschoen, band van een regenjas, oorbelletje, boerinnenjak, vlaggetje, sleu tel en fluit, hondenpenning. Bij vinders: Muts, M. de Nood, Schuit- vlotstraat 11; zilveren potlood, F. Co- sijn, Schoorsteenvegerssingel 44; paar bruine wanten, K. Villée, Lambrechtstr. 27; pakje motorsleutels, P. van Sorgen, St.-Pieterstraat 25; twee geldstukjes, R. van den Berge, Hendrikstraat 3; vulpen, C. Hamelink, Heerengracht 30; jas en muts, J. Rottier, Gravenstraat 70; be- lastingmerk, J. den Hollander, Seisstraat 13; kinderwant, M. Leenhardt, Oude Kerkstraat 5; alpinomuts, Pieter Mul der, Veersche singel 58naamplaatje met twee sleutels, P. Labruijère, Blindenhoek 6; damespantoffel, A. Dingemanse, Oud- Arnemuidsch voetpad 81; handbescher mer, J. Leujes, Oude Vlissingsche weg 51; licht bruine mantelband, Melse, Na- dorstweg 19; zak met knikkers, P. van der Kuijl, Breestraat E 62, 'tZand te Koudekerke; rijwielsleutel, D. Rijkse, Wilhelminastraat 5; heeren handschoen, E. Mulder, Koorkerkhof 12; dekzeil, S. J. Cornelisse, Penninghoeksingel 31; blauwe kinderhandschoen, L. van den Berge, Spuistraat 3; heerenpolshorloge, L. Jongepier, Serooskerke A 200a; schoolétui, C. van Hercules, Vlissing sche straat 20; regeneape, C. Janse, Noordweg B 146; heerenhandschoen, A. Midavaine, Nieuwe Oostersche straat 7; belastingmerk, P, Abrahamse, Vlas- markt 26; groene alpinomuts, A. Jacobs, Arnemuidsch Voetpad 1; haarkam, L. Verhage, Lange Giststraat 8; ijzeren K.G. gewicht, J. de Visser, Winterstraat 13; rijwielbelastingmerk, C. de Vos, Bleek 20. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, geve men hier van terstond kennis ten politie-bureele te Middelburg. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of het Motor- en Rijwielregele- ment en/of andere verkeersverordenin- genG. v. K. te Middelburg f 15 b. of 10 d. h.; B. M. te 'sHeer Arendskerke, ontslag van rechtsvervolging; A. K. te Heinkenszand f 25 b. of 15 d. h.G. C. C. F. te Kruiningen f 10 b. en f 15 b. of 5 d. h. en 10 d. h.; A. C. te Vlissin- singen 2 maal f 2 b. of 2 maal 1 d. h. C. v. d. B. te Middelburg f3 b. en f 1 b. of 2 d. h. en 1 d. h.; J. A. K. te Oost en West-Souburg f 2 b. en f 0.50 b. of 1 week tuchtschool voor iedere boete; A. N. te 's Gravenzande f 7.50 b. of 5 d.h. A. A. G. te Vlissingen f 3 b. of 2 d. h. J. B. v. F. te Goes f 1 b. of 1 d. h.P. M. te Oost- en West-Souburg f 3 b. of 3 d. h.W. E. v. V. te Vlissingen f 2 b. of 2 d. h.P. D. te Koudekerke f 3 b. of 2 d. h.; P. H. A. R. te Middelburg, last tot teruggave aan zijn ouders zonder toepassing van straf; J. de V. te Veere A. K. te Middelburg, A. M. te Malde- gem en J. de W, te Koudekerke, ieder f 1 b. of 1 d. h.M. J, B. te Goos en L. de H, te Goes ieder f3 b. of 1 d. h. M. de R. te Biezeünge f 1 b. of 1 h W. A. v. 't H, te Haarlemmermeer f''j b. of 1 d. h.; R. J. te N.- en St.-Jooj. land fl b. of 1 d. h.;J. T. te Wemel. dinge geen straf; W. A. F. te Naaldwijk f 2 b. of 2 d. h.J. K. te Middelburg f b. of 1 d. h.L. M. te Arnemuiden f 1 b, of 1 d. h.P. M. te Vlissingen y spraak; C. Z. te Biggekerke f6 b. of 3 d. h.A. R te Koudekerke f 1 b. oi 1 d. h.S. A. J. te Nieuw- en Sint-Joo8. land fl b. of 1 d. h.; Ch. D. te Mid- delburg, W. F. C. te Koudekerke en c W. V. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h. Handelen in strijd met een der krach, tens de Landbouw-Crisis-wet 1933 vast. gestelde voorschriften: J. D. te N.- en St. Joosland f 5 b. of 5 d. h., met ver- beurdverklaring van de in beslag gen0. men tarwe en teruggave van de in be- slag genomen veldboonen en het in be slag genomen melkpoeder, althans van de opbrengst daarvan. Op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staan: J. L. te Middel burg f 1 b. of 1 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: W. W. te Middelburg 7 d. h. Een vuurwapen voorhanden hebben: J. H. te 's Gravenpolder f 15 b. of 10 4 h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen buks; P. de B. te Kou dekerke f 3 b. of 2 d. h., met verbeurd verklaring van het in beslag genomen jachtgeweer. Overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: A. I. R, te Wissenkerke f 4 b. of 1 week tucht school C. G. K. te Middelburg, last tot teruggave aan zijn ouders zonder toe passing van strafJ. T. te Ierseke f 4 b. 2 d. h.I. R. te Wissenkerke f4 b. of 2 d. h.; J. A. te Oost- en West-Souburg f 4 b. of 1 week tuchtschoolL. L. te Grijpskerke, geen straf; H. T. te Co- lijnsplaat f 4 b. of 2 d. h. Overtreding ventverbod: S. v. d. 13, te Goes en P. de V. te Haarlem, ieder fl b. of 1 d. h.; W. W. te Middelburg f 2 b.' of 2 d. h.G. D. te Goes f 1,50 b, 1 d. h. Te Ierseke als tapper na sluitingsuur bezoekers in zijn tapperij aanwezig heb ben J. N. te Ierseke f 2.50 b. of 2 d. h, Te Kruiningen zich na het sluitings uur in een café bevinden: J. L. N. te Rotterdam, B. L. te Siddeburen, H. L, te Siddeburen, M. O. te Groningen, H. P. S. te Amsterdam, ieder f 7.50 b. of 5 d. h. Woensdag 27 Maart 1940. HILVERSUM 1. 1875 en 414.4 M, Algem. progr. verz. door de VARA, 10.00 Morgenw. 10.20 Zang, piano en gram. 10.50 Declam. 11.10 Orgel. 11,40 Gram. 12.00 VARA-orkest. 12.45 Ber, ANP., gram. 1.00 VARA-orkest. 1.30— I.45 Gram. 2.00 Modepr. 2.30 Zang, pia no en gram. 3.15 Voor de kinderen, 4.30 VARA-orkest. 5.30 Gram. 6.00 Orgel, 6.30 Causerie: „De meest gezonde voe ding". 6.50 Zang en piano. 7.00 VARA- Kalender. 7.05 Koorzang. 7.30 VARA- orkest. 8.00 Herh. SOS-ber., ber. ANP, 8.15 De Ramblers. 8.45 Radiotooneel, 9.15 Rosian-orkest. 10.00 Arb. Zang- vereen. „Kunst na Strijd", Utr. Sted. orkest en solist (opn.). 11.00 Ber. ANP. II.10—12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-uttz, 6.307.00 Onderwijsf. voor de scheepv, 8.00 Ber. ANP. 8.05 Schriftl., medit, 8.20 Gram. 9.30—9.45 Gelukw. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Ens. van der Horst. 12.00—12.15 Ber. Om 12.30 Ber. ANP. 1.30 Reportage. 2.45 Gram. 3.00 Chr. lect. 3.30 Utr. strijkkwartet en gram. 4.404.45 Felicit. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinb.- causerie. 6.30 Taalles en technisch on- den-. 7.00 Ber. 7.15 Enkratei a Kwar tiertje. 7.30 Gram. 7.35 Causerie „Kam- peeren voor meisjes". 7.50 Ber. ANP. en causerie „De vaart der volken". Hierna: Herh. SOS-ber. 8.15 Utr. Sted, orkest en solist. 9.00 Causerie: „Naar Frieslands meren en wouden". 9.30 Ens, „Zingaresca". 10.00 Ber. ANP-, act, halfuur. 10.30 Ens. „Zingareska". 11.05 Gram. 11.50—12.00 Schriftl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Verdere daling van temperatuur, zwaarbewolkt tot betrokken, nu en dan eenige regen, matige tot krachtige A tot W„ later wellicht verder ruimende wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers' Woensdag 6 u. 48 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6