Zeeuwsche Prov. Bondsdag Ned. Jongelings-Verbond. Uit de Provincie REGEERING EISCHT VISCHK0PPEN OP. Kerknieuws Ned. Bond van Jongelings- vereen. op Geref. Grondslag Gemengd j Handelsbesprekingen met Duitschland. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Unie „Een School met den Bijbel". De Ned.-Belg. paspoorten-kwestie. Benzineverbruik één liter op 15 K.M. Service door het geheele land. Hart Nibbrig& Greeve N.V Parkstraat 91a, Den Haag Agent: KOOLEN'S AUTOHANDEL, 's-H. Hendrlkskinderenstr. 7, Goes. Afd. Zeeland. Het aait?l hypotheken Hjke landmacht zullen worden ingedeeld, behoudens mogelijke oproeping in ern stige omstandigheden. DR IR J. A. A. M. VAN LOON. f Te 's-Gravenhage is op 65-jarigen leef tijd overleden dr ir J. A. A. M. van Loon, oud-lid van de Eerste Kamer, oud-bur gemeester van Steenbergen en oud-lid der Prov. Staten van Noord-Brabant. NED. JONGELINGSVERBOND De heer H. Gordeau gaat heen. De heer H. Gordeau heeft aan het bondsbestuur van het Ned. Jongelings verbond medegedeeld, voornemens te zijn met ingang van 1 Juni a.s. zijn func tie als algemeen secretaris in welke kwaliteit hij tal van jaren gediend heeft, neer te leggen. NEDERLANDSCHE COMMISSIE TE BERLIJN. De Nederlandsche commissie, die on der leiding van dr Hirschfeld staat, en waartoe verder o.m. ir Bonthuis van het Departement van Landbouw en mr Tep- pema van het Departement van Econo mische Zaken behooren, is begin vorige week in Berlijn aangekomen en is haar bezigheden onmiddellijk begonnen. Men spreekt hoofdzakelijk over den omvang der verschillende contingenten. De onderhandelingen, die de Neder- landsch-Duitsche handelsbeweging ten zeerste kunnen bevorderen, vlotten goed. Spoedig hoopt de commissie met haar werk gereed te zijn en de Duitsche hoofdstad weer te verlaten. Woensdag heeft een bespreking met de te Berlijn uit de besturen van „Hollandia" en „Ne derland en Oranje" gevormde „econo mische commissie" over de „Liebesga- ben" plaats. 'tWas voor de eerste maal, dat de afd. Terneuzen van het N.J.V., die in December j.l. juist 45 jaar bestond, de Zeeuwsche Bondsdagbezoekers ontving. Geen wonder daarom, dat de regelings commissie en haar helpers en helpsters ijverig en vol vuur de zaak aanpakten. 'tWas ook noodig, dat zij dit deden, want er waren ongeveer 500 bewijzen voor de boot uitgegeven, terwijl voor Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen ook reeds 120 programma's tevoren uitge geven waren, 's Middags zouden er 340 aanzittenaan lunch, koffiemaaltijd of enkel koffie, terwijl voor 's avonds 240 personen voor maaltijd en koffie inge schreven stonden. Te ongeveer half 10 zwenkte de boot de haven binnen. Onmiddellijk na aan komst begaven de gasten zich naar de Ned. Herv. Kerk, waar de morgenverga dering om 10 uur begon. Na de wijdingsvolle opening door den voorzitter, den heer K. L. W. van der Maden, sprak deze een welkomstwoord uit. Hij wees er op, dat de komst naar den Bondsdag met een specialen trein en boot een gebeurtenis op zich zelf was. Hij heette kerkvoogden en kèrkeraad hartelijk welkom en stelde in het licht, dat de C.J.M.V. naar de kerk toewerkt, omdat zij naar Christus toewerkt. Bij zonder hartelijk verwelkomde hij den heer J. K. Overbeeke, secretaris van het Belgisch Jongemannenverbond. Vervolgens hield de heer v. d. Maden een toespraak over „De meeste van deze", naar aanleiding van het bekende woord uit 1 Cor. 13. Het Ned. Herv. Kerkkoor van Ter- neuzen zong nu onder leiding van den heer C. A. van Fraayenhoven, „De Ko ning der Eere" (Chr. v. Gluck) en „En gelenkoor" (Felix Mendelssohn), waarna de P.C.-secretaris, de heer B. J. J. R. Walrecht, zijn jaarverslag uitbracht. Als hij daarin den overleden eere-voorzitter, ds J. J. Homburg, herdenkt, rijzen allen van hun. zitplaats op, daarmede eerend de nagedachtenis van hem, die jaren lang de ziel van het werk in Zeeland was. De heer W. P. Roose, secretaris der Provinciale Jongenswerk Commissie, gaf een afzonderlijk jaarverslag. Naar schatting waren er op de mor genvergadering zeker 600 personen aan wezig. Dhr C. Duvekot Lzn gaf een finan- ciëel overzicht. De voorzitter sprak een woord van hulde aan het adres der Ned. Spoorwegen voor de goedkoope reis gelegenheid. Een collecte bracht op f 60,24. Hierna werd de a.s. Nationale Bonds dag te Apeldoorn besproken. Dank zy wederom de medewerking van de Ned. Spoorwegen, zal er een goedkoope reis gelegenheid zijn. Ook zal er een Zomer dag in 1940 zijn. Nadat het kerkkoor nog een drietal liederen heeft gezongen, wordt de ver gadering geschorst. Om 2 uur wordt zij heropend. In „Emmanuël" onder leiding van den heer Duvekot, en in het Concertgebouw on der leiding van den heer v. d. Maden. De heer Duvekot heet in het eerstge noemde gebouw hartelijk welkom den heer de Kraker, wethouder der gemeente Terneuzen, die, daar de burgemeester verhinderd was, het Gem. bestuur ver tegenwoordigde. Er volgt dan gymnastiekuitvoering door leden der Chr. gymnastiekvereeni- ging „Eendracht Maakt Macht" te Ter neuzen. Vervolgens wordt gedeclameerd door den heer Walrecht, van Biezelinge. Als laatste nummer geeft de heer Walrecht een eigen gemaakt gedicht ten beste: „Bondsdag 1940 in Terneuzen", dat zeer in den smaak valt. Er wordt gepauzeerd tot 3.40 uur, in welke pauze tevens van zaal verwisseld wordt. In het Concertgebouw is op gemeld tijdstip de opvoering van het leekespel „Ben ik die mam?" door M. C. Fallentin, te zien. De opvoering geschiedde door leden van de C.J.V. „Samea" te 't Zand, onder leiding van den heer P. den Broe der, aldaar. Inderdaad was dit spel een „eenvoudige getuigenis", een heenwyzen naar Jezus Christus als Heer en Ver losser. Deze opvoering gaf blijk van ernstige studie. In deze middagvergadering werd f41,61 gecollecteerd. Te 5 uur was er gelegenheid voor koffiemaaltijd en koffiedrinken. Tot slot werd een Avondvergadering gehouden in de Ned. Herv. Kerk. De groote kerk was geheel gevuld, zoodat er zeker 800 900 personen aan wezig waren. Het koor der Chr. Reisvereeniging „Voorwaarts" zong een drietal liederen. Dr L. J. Cazemier, Ned. Herv. Pred. te Terneuzen, sprak over het onderwerp „Levensvreugde". Levensvreugde, aldus spr., is tenslotte niet het volgen van eigen begeerten, maar het dienen van God! Daarna volgde orgelbespeling door den heer G. de Kok te Goes, waarna de heer M. C. Fallentin, een der secretaris sen van het Ned. Jongelingsverbond, een rede uitsprak over het Bondsonder- werp: „Christus Overwinnaar". Jezus geeft ons leven leiding! Als wij ons overgeven aan Hem, Die Zichzelf overgegeven heeft voor ons, dan komen wij door dien Overwinnaar ook zelve tot de overwinning! Dat kan wel eens door de diepte moeten gaan, tenslotte zelfs door de diepte vand en dood, maar, Gode zij dank, is ook de dood over wonnen door den triumfeerenden Christus. Deze met groote aandacht aange hoorde rede, was een waardig sluitstuk voor dezen Bondsdag. Het koor zong nog Zionslied, Berus ting (C. Malan) en Ach, blijf met Uw genade (Vulpius). Nog eenmaal fantaseerde de heer de Kok op het orgel: „Rust mijn ziel, Uw God is Koning" en dan was het einde van den Bondsdag gekomen. De voorzit ter dankte hartelijk allen, die tot het welslagen medewerkten. GEEN 130, MAAR 67 WONINGEN. Nadat de Raad op 15 Dec. j.l. besloten had tot borgstelling ten behoeve van de Woningbouwvereeniging „St. Willi- brord" alhier voor het aangaan van een geldleening van f 494.000 voor den bouw van 130 woningen, zijn later door den Inspecteur van de volksgezondheid ern stige bezwaren gerezen tegen inwilli ging van dit verzoek. Naar het oordeel van den inspecteur zyn de woningtoestanden in Vlissingen, in vergelijking met andere gemeen ten, niet slecht, dank zij het feit, dat 24 pet. van den woningvoorraad „ver- eenigingsbouw" is. Echter is eenige nieuwbouw nog wel gewenscht, doch het aantal zal, volgens den inspecteur 45 k 60 moeten bedragen. Volgens B. en W. heeft Vlissingen echter nog wel degelijk groote behoefte aan woningen, zoowel voor den werkman als voor de beter ge situeerden. De ervaring zal leeren, dat zoodra een 60-tal woningen zal zijn ge bouwd, deze onmiddellijk zullen zijn be trokken en de vraag naar woningen nog onverminderd zal blijven voortduren. Intusschen is, na herhaalde bespre kingen, overeenstemming bereikt. „St. Willibrord zal nu over gaan tot den bouw van 59 normale woningen, 8 wo ningen voor groote gezinnen en 1 kan toortje, met welk aantal de inspecteur zich kan vereenigen. De totale kosten daarvan zijn ge raamd op rond f 270.000. De huur der woningen, ook die voor groote gezin nen, zal bedragen f 4.80 per week. VERLAGING HAVENGELD VOOR VISSCHERS. Het bestuur der visschersvereeniging te Arnemuiden verzoekt den raad: 1. om het havengeld te verlagen tot gelijke bedragen als in andere haven plaatsen voor gelijksoortige schepen. 2. te bepalen, dat de voldoening der havengelden niet bij vooruitbetaling voor den duur van een jaar behoeft plaats te hebben. In verband met de slechte uitkomsten voor het visscherijbedrijf, in den laat- sten tyd nog verergerd door de stijgende prezen der visscheriibenoodigdheden, komt het B. en W. voor, dat het gelden de tarief f 24 per jaar te hoog is en dat verlaging tot f 1,per maand gemoti veerd mag worden geacht. Teneinde vooruitbetaling aantrekkelijk te maken ware het wenschelijk, by vooruitbetaling, bet havengeld per jaar op f 10 te stellen. WERKVERSCHAFFING TE YERSEKE Van het bestuur van de afd. van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders te Yerseke, ontvingen wij een scherp protest tegen de daar geno- TOT STEUN DER PLUIMVEE HOUDERIJ. Aan de oogen dus niet meer de verschheid te onderzoeken. De huidige omstandigheden maken het noodzakeiyk, dat men zuinig moet om gaan met afvalstoffen, welke nog ge schikt zijn om in een of anderen vorm de volkshuishouding te dienen. De regeering heeft in enkele gevallen reeds getracht een en ander te bevor deren. Zoo heeft zy b.v. begin October 1939 de beperkingen inzake den invoer van puf ingetrokken. Verder heeft zy, toen de aanvoer van veevoeder daalde, het verzamelen van eikels en kastanjes aangemoedigd en voorts nagegaan, of geen grondstoffen voor veevoeder zijn te putten uit hetgeen anders in het vuil nisvat terecht komt. By het Ned. Visscherijbedrijf komen dergelyke afvalstoffen in dikwijls groote hoeveelheden voor, b.v. in den vorm van gefileerde visch, vischkoppen e.d. Veel van deze kostbare grondstoffen verdwe nen dagelijks in den vuilnisbak. Thans wil de Regeering trachten, deze afval stoffen, die' nog nut kunnen hebben, direct bij de aanvoerplaatsen te verza melen, om deze producten aan de visch- meelfabrieken af te leveren. In verband hiermede is deze week een Koninklijk Besluit te verwachten, krach tens hetwelk het verboden zal zijn be paalde soorten rondvisch, die op de af slagplaatsen IJmuiden, Scheveningen, Den Helder of Rotterdam zyn verkocht, vandaar te vervoeren of te doen ver voeren, tenzy deze van den kop zijn ont daan. Met ingang van dien datum zal dit „kopgebod" gelden voor kabeljouw en koolvisch, grooter dan 55 cm, hake, zeewolf en leng. Wanneer men bedenkt, dat door het verzamelen van deze vischkoppen onge veer 25 pCt van den aanvoer aan de vischmeelfabrieken ten goede kan komen, dan is deze nieuwe Regeeringsmaatregel zeker toe te juichen, temeer daar nie mand er eenig nadeel van ondervindt en een belangrijke hoeveelheid pluimvee voeder wordt gewonnen. Deze nieuwe maatregel maakt een be roep op de Nederlandsche huisvrouw noodzakelijk, want zij immers, koopt de visch het liefst met kop, opdat zij aan de oogen van de visch kan zien, dat deze niet oud is. Ook de kieuwen worden dan bekeken. Bij de groote visschen is dit alles van de volgende week af niet meer mogelijk, maar de huisvrouw kan ook nog wel op andere wijze duidelijk zien, hoe de kwaliteit van de visch is. Deze factor mocht evenwel geen ge wicht in de schaal leggen bij de over weging of een kopgebod moet worden ingevoerd. Gezien het groote voordeel voor onze veevoedervoorziening, zal dit beroep op kleinhandel en afnemer om voortaan ontkopte visch te ontvangen, zeker niet te vergeefsch zijn. Een bykomend voordeel van genoem den maatregel is nog de niet geringe vrachtbesparing, welke onder normale verhouding en ook in den pry's tot uit drukking komt. men maatregelen inzake het uitzoeken van erwten in werkverschaffing. Vrouwen en zelfs schoolgaande kin deren zouden worden verplicht om hieraan mee te werken teneinde 't loon bedrag te verhoogen, terwijl volgens den burgemeester het aantal werkuren onge limiteerd is. Het bestuur is van meening, dat hier ten behoeve van een bepaalden werkge ver maatregelen zijn genomen in strijd met de eischen van rechtvaardigheid en waarheidsliefde. Intusschen is naar wij vernemen deze zaak door de hiervoor aangewezen or ganisatie bij het Departement aan hangig gemaakt, zoodat een officieele uitspraak tegemoet kan worden gezien. DE AARDENBURGSCHE HAVENPOLDER. Naar het „D. v. Z." meldt zijn em- ployé's van de Nederlandsche Heide Maatschappij, op initiatief van het Aar- denburgsche gemeentebestuur, in den Aardenburgschen Havenpolder bezig de situatie op te nemen, om uit de verkre gen gegevens een plan op te bouwen, dat wanneer het tot uitwerking komt, dit ruim 100 H.A. groote poldertje enorm zal verbeteren. Bedoeling is om het 5 K.M. lange kanaaltje, dat zich nu grillig door den polder slingert, recht te trekken en dan door verhooging van de gronden, zoo in te dammen, dat het ook bij hoog water in eigen bedding blijft en geen schade meer aanricht. Ged. Staten gaven reeds toestemming om eventueel de zich in dezen polder bevindende sla- persdijken af te graven. De vrijkomende grond kan dan in zijn geheel gebruikt worden voor het ophoogen der lande rijen. Men wil een en ander uitvoeren met toepassing der ruilverkaveling. Er is slechts één moeilijkheid, n.l. de financiering. Omdat de gemeenten in West Zeeuwsch-Vlaanderen zoo gesitu eerd zyn, dat het rijk de werkloosheids bestrijding niet subsidieert, kan er van centrale werkverschaffingen, die voor de gemeenten door het rijk betaald wor den, geen sprake zijn. De eenige oplos sing is, dat de polder zelf bij de inspec tie voor de werkverruiming aanklopt en het als particulier object weet inge schreven te krijgen. Natuurlijk zullen de ingelanden dan hun bijdrage moeten storten, doch daar de voordeelen zooveel grooter zijn, is het wel waarschijnlijk dat hiertoe beslo ten zal worden. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Zuidzande, A. Everts, cand. te Hemmen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Alphen a. d. Rijn, G Smits te Sliedrecht. Beroepingswerk. Met het oog op de komende vacatures in de Geref. Kerk van Delf shaven (Ds J. Schoonhoven en Dr R. Zijlstra zullen binnen korter of langer tijd emeritaat vragen) heeft de kerkeraad besloten over te gaan tot het beroepen van een predikant. Afscheid en intrede. Ds A. Th. Stegenga hoopt op 31 Maart a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Zuidzande. De intrede te Arnhem is bepaald op Zon dag 7 April na bevestiging door Ds A. Drost Az., em.-pred. aldaar. De Kerkeraad van de Geref. Kerk van Scheveningen heeft uitgesproken, dat hy de beroeping van een vyfden predikant noodzakeiyk acht. Relcriscbe gemeenten groote schade on- ucrv i \an den huidige n toestand Vroe. er kwamen vele Nederlanders in deze plaatsen hun inkoopen doen of hun vermaak zoeken. Dat is thans afgeloo- pen. Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerken (H. V.). Dr J. G. Ubbink, tot voor kort predikant in algemeenen dienst by de Geref. Kerken in Hersteld Verband heeft ter jongste algemeene vergadering van zyn kerkge meenschap het voorstel gedaan, dat deze kerken de mogelijkheid zouden overwegen van vereeniging met de Ned. Herv. Kerk. Vrywel niemand is hem daarin ech ter bijgevallen. En zulks niet omdat de algemeene vergadering principieel te genover een vereeniging met de Ned. Herv. Kerk zou staan, maar omdat zij den tijd noch de gelegenheid acht thans aanwezig te zijn. Met het oog op de po sitie van sommige gemeenten van het H.V. wilde men liever eerst even af wachten het verloop van de huidige ge beurtenissen in de Ned. Herv. Kerk. DE 62STE JAARVERGADERING. Vandaag werd te Utrecht de 62ste jaarvergadering van De Unie gehouden. De voorzitter Prof. Dr K. Dyk wees in zyn openingswoord op de bange omstandigheden waaronder wy leven en waarin God ons laat zien wat het re sultaat is van de verlating van Zijn Woord en van de verwerping van het Evangelie van Jezus Christus. De Unie wordt in dezen tyd gerechtvaardigd en vermaand om voort te gaan tot behoud van het jonge leven en het waarachtig welzijn van ons volk waarvoor onze scholen arbeiden. Het jaarverslag van den secretaris Mr J. J. Hangelbroek, werd evenals het rapport omtrent de kas van de fondsen goedgekeurd. In de middagvergadering refereerde D s G. D. A. O s k a m p, Ned. Herv. pred. te Harlingen over „De beteekenis der Christelijke school voor het natio nale leven". Oud-minister Colijn ook het „slachtoffer". Een lezer uit Esschen schrijft aan de „Metropole": Uw blad heeft groot gelijk de afschaf fing te eischen van paspoorten voor Ne derlanders, die zich naar België of het Groot-Hertogdom willen begeven. Deze maatregelen helpen niet om de onge- wenschte personen van ons grondgebied te houden. Men moet een grensgemeente bewonen om zich daarvan rekenschap te geven. Het station van Esschen is militair be zet. De controle der paspoorten en der bagage geschiedt er met een uiterste ge strengheid tot groot ongenoegen der eer lijke personen, die de inquisitiemethode moeilijk kunnen verdragen. Eenige weken geleden was een oude heer rustig in zijn compartiment geble ven en had zijn bagage niet naar de zaal gebracht om deze aan een onderzoek der douaniers te onderwerpen. Een dezer gaf hem bevel zijn valiezen naar het douane kantoor te dragen. Toen de reiziger zijn titels had bekend gemaakt, kreeg hij ten antwoord: „Doet er niet toe, niemand mag zich aan de voorschriften onttrek ken." De reiziger in kwestie was niemand anders dan de heer Colijn, oud-minister president van Nederland, die zich met een zending naar het buitenland begaf. Regelmatig ondervinden reizigers, die per trein of langs den grooten weg ons land binnenkomen, dergelijke onaange naamheden. Daartegenover zijn er op enkele meters van het grens-station ver schillende wegen, welke absoluut niet bewaakt worden. Het is' langs dezen, dat de ongewenschte elementen in ons land komen. Bovendien dient nog opgemerkt, dat de dkmi !zut*uy<t£e e^aae^v/ meisterw-ass1- t.1391 Importeurs De morgenvergadering van de 47e jaarvergadering der Zeeuwsche afd. werd 2en Paaschdag te Middelburg in de Vergenoeging gehouden, waar de voorzitter de heer Jacq. de Smit sprak over: Heb goeden moed. Bij de behandeling der huishoudelijke zaken werd het centraal rapport over het bondsbezoek besproken, waarbij vooral vragen omtrent de Schriftstudie naar voren kwamen. Het volgend jaar zal te G o e s worden vergaderd. De heer J. van Wijk werd met 40 st. tot lid van het moderamen gekozen, tegen 9 st. op den heer I. J. van Bortel. 's Middags waren vele bondsvrienden en -vriendinnen in de Noorderkerk sa mengekomen, o.w. de eere-leden A. Jan- se en Melse. De eerste spreker was ds F. A. den B o e f t, uit K r a 1 i n g e n, die den in vloed der tijdsomstandigheden op het werk der J. V. behandelde. De mobilisa tie heeft grooten invloed op het geeste lijke en moreele leven van de jeugd. Als veldprediker heeft spr. gezien dat er een aantal jonge menschen in het leger is, dat de kerk los laat. Het aantal kerk gangers bij velddiensten en bezoekers van Militaire Tehuizen is veel geringer dan men zou verwachten. Dit komt doordat er een groep is, die thuis slechts uiterlijk den band met de kerk vasthield. Nu laten zij alles los en vertoonen hun ware gedaante. Anderen waren trouwe leden der J. V., maar ko men toch niet uit voor hun geloof. Zij laten los, wat hun verstand vervulde, maar niet hun hart. In spannende da gen, zooals in November, vinden zij er geen levenskracht in. Toch ligt hier een zegen in, n.l. dat de schijn hoe langer hoe meer weggaat en de mensehheid in tweeërlei groepeering komt te staan: vóór of tegen Christus. Ook is het teleurstellend, dat er ach ter het front een breede groep is, aan wie de groote verschuivingen rustig voorbij gaan. Wij zijn in een geestelijke crisis de mobilisatie ingegaan. De crisis heeft de gezinnen en vele jeugdigen ont wricht. Nu ondervindt de J.V. den in vloed. Deze dingen moeten ons leeren opnieuw onze houding te bepalen, opdat de afval geremd wordt. Het probleem van de niet meer mee levende jeugd stelt ons voor de vragen: hoe bereiken we die afwijkende jeugd en hoe prikkelen we hun dalende belang stelling voor geestelijke dingen. D't vraagstuk moet grondig onderzocht worden en spr. wil desnoods nieuwe or ganisaties naast de bestaande, al is hij nog niet klaar over de werkwijze enz. Dan is er het gevaar van het verintel- lectuaiiseeren onzer J.V. In navolging van de H. Schrift moet de J.V. niet slechts abstracte theorieën geven, maar beginselen die zeer reëel ons leven raken en sturen. Dit moet uitkomen in de wij ze, waarop de onderwerpen behandeld worden. Spr. bedoelt niet, dat de jonge men schen spreken moeten over wat zij heie ven en over wat in hun hart omgant, maar dat zy Gods waarheden kennen IN TIEN JAAR ME 60.000 STUK! In mededeeling 10 van Statistiek der Overheids bet Centraal Bureau vooi komen een aantal bijzone betreffende de in het jae ingeschreven en doorgeha ken op onroerende goeds gelijking zijn bygevoege oVer eenige vroegere ja het mogelijk is de ontwik hypothecaire crediet tien jaren na te gaan. Van 1930 tot en met 1£ 67.764 hypotheken meer schreven dan doorgehaals 1938 zijn echter 8.016 hy doorgehaald dan ingesch in 1939 wederom 316 hy werden ingeschreven dai zoodat per saldo in dit tj jaren het aantal opensts vingen met 60.064 verm bedrag der nieuwe insc van 1930 tot en met 1932 hooger dan het bedr; halingen, terwijl van 19 1939 tot een bedrag van meer werd doorgehaald ven, zoodat per saldo h openstaande inschrijving jarig tijdvak met f 245 Meer dan de helft v nieuwe inschrijvingen hes alle jaren betrekking van f 1000 tot f 5000. De geleidelijke daling voet blykt duidelijk hieri nog 75 pet. van het to nieuw ingeschreven hj rente droeg van 4K pet. wijl dit in 1939 nog sle was met 11 pet. van dit Het bedrag der op lt dommen verstrekte hype alle jaren veel lager dar wen. Van het totaalbedrag blykt over alle jaren h deelte (12 pet.) verstre hypotheekbanken, een g (32 pet.) door particulie het grootste gedeelte andere banken en instell der de levensverzekering en de pensioenfondsen schen haakjes geplaatst cijfers hebben betrekkii 1939. als levenskracht, waarn graven in kunnen. Hierna volgde een be aan deelgenomen werd A. Janse, Ligtering, Co ser. De vragen beantv spr., dat de bekeering, roept, niet beperkt moei leger, maar uit moet gaa De uitwerking er van vende behandeling op de zinning op de werkwijze. In afwijking van de h ning in de bondskringer meening, dat er iets mo hen te bereiken, die mei wone J.V. krijgt. Ds B. Holwerda f o o r t, sprak een op Slangen opnemen. Dit dus spr., geldt niet slech telen of de eerste gemee zegen, die doorgaat doo Het geloof heeft het mate de geestelijke ontv in onzen tyd, grooter ws zien op Jezus houdt ons Spr. ging nu na, ws slang in het leven is, v Testament. In het N. getriumfeerd over dien is voor alle geloovigen werk. Dit beteekent niel slag weggenomen is, m slang kan doodelyk nad Toen Paulus in Rome leek het wel of zyn wer maar Christus' werk we bevorderd, door toenem ling in Rome. Als wy dat zien, zal eenigingsleven iedere standigheid dienstbaar Om dat te bereiken wat we doen verrichtei onzen opgestanen Heer. Ds Den Boeft sloot <3 den jeugddag met danl MOORDAAN OP EEN 16-JAR Dader aangel Tusschen Rupchen e: zich op den 2den Paasch ongeveer half vijf een gespeeld, waarbij de 16- wen uit Rupchen door neef P. H. uit Roosend een hakbijl is bewerkt, loozen toestand naar e Roosendaal moest won dus het Maandagochten Het meisje had zich king te Breda naar Ru; ontmoette op den provi 13-jarig zusje en een netje. Op eenige hond* de ouderlijke woning w door een neef, zekeren een eenzaam gedeelte spreken vroeg. Het zu dianetje stapten evens

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2