Pensioenfondsen onder wettelijk toezicht. Fabriek voor Houtbewerking Fondsen moeten eigen vermogen hebben, onaantastbaar voor den werkgever. Blanca Ammoniak Fa. GEBR. MULDER - GOES Land° en Tuinbouw Onderwijs Triplex, Fijnhout en Boards Ingezonden Stukken Het Vrouwenhoekje Radioprogramma 10 s, s d 3 UT is véél beter dan losse Ammoniak. Korte Kerkstraat 17. Tel. 2201. Gezien den zeer benarden toestand VOOR: TEL. 2237 - GOES gebruikt KOENA'S PAPSOORTEN, Fabriek v. Melkproducten „KOENA" c E c Geleerd door de gebeurtenissen, welke zich ten aanzien van de pensioenen van den Kon. Hollandschen Lloyd hebben voorgedaan, stellen de ministers van So ciale en Economische Zaken en Justitie een wettelijke regeling voor van de per- soneelpensioen- en spaarfondsen van particuliere ondernemingen. Als leidend beginsel geldt, dat een per- soneelfonds rechtspersoonlijkheid moet bezitten en in zijn reglement mogen niet ontbreken een aantal voorschriften in zake bestuur, belegging, toezicht enz., nader in de wet omschreven. Het fonds moet eigen bestaan en eigen vermogen hebben, zoodat de werkgever, die de fondsgelden in zijn eigen zaak aan wendde, zich aan eens anders vermogen zou vergrijpen. De eisch der rechtspersoonlijkheid brengt mede, dat het vermogen van het fonds beheerd wordt door een afzonder lijk fondsbestuur. Een pensioenfonds of een spaarfonds mag niet tevens tot andere doeleinden dienen dan tot hetgeen beoogd wordt; wil men de positie van een fonds behoor lijk overzien, dan moet het een zelfstan dig, afgerond geheel vormen, dat zoowel afgescheiden is van het vermogen van den werkgever als van andere vermo gens. Een pensioenfonds zal dus b.v. niet tevens spaarfonds of ziekenfonds mo gen zijn. Wat de belegging betreft: Over de V. O. V. behoeft in dit'verband niets gezegd te worden. Zij is bij de wet gere geld en mag zonder vrees voor tegen spraak de veiligste belegging genoemd worden. Tegen afkoop of beleening behoeft geen bezwaar gemaakt te wor den, wanneer de arbeider met toestem ming van het fondsbestuur zijn mede werking daartoe verleent. Het fondsbe stuur mag evenwel de toestemming slechts verleenen, indien het van oordeel is, dat de afkoop of beleening in het be lang van den arbeider gewenscht is. De regeering streeft er naar de vluch- oorden, waarheen de te ontruimen ge meenten zullen worden overgebracht, al dus te kiezen, dat geloofsgenooten zoo veel mogelijk bij geloofsgenooten zullen worden ongergebracht. Omdat niet elke geëvacueerde gemeente en bloc naar een enkele andere zal kunnen worden overgebracht, maar over enkele vlucht oorden zal worden verdeeld, is de moge lijkheid van het in acht nemen der con- fessioneele differentiatie gegeven. Het voornaamste vraagstuk is overi gens de voorziening in de behoefte aan lokaliteiten voor den eeredienst, voor godsdienstonderwijs enz. Zoo noodig zal de overheid ongetwijfeld haar hulp ver leenen om een locaiiteit beschikbaar te stellen, b.v. door het vorderen van een school. De interviewer merkte op, dat, gezien de korte spanne tijds, welke tusschen de waarschuwing en de evacuatie zelve kan liggen, moeilijkheden bij het vervoer van archieven en voorwerpen van eeredienst voor de hand liggen: kan daarmee reke ning worden gehouden? vroeg hij. „Dan, als het eenmaal zoover is, niet meer", antwoordde de oud-minister. „Thans bestaat de mogelijkheid van overbrengen van archieven en kerkelijke voorwerpen naar veiliger plaatsen. Is eenmaal 't gevaar zoo nabij, dat de be volking gewaarschuwd moet worden, dan geldt ook voor de bedienaren van den godsdienst, dat zij de mee te nemen bagage tot 't uiterste moeten beperken. Voorts is het raadzaam, dat de attes- tatiën van verhuizing, welke tusschen Protestantsche kerkeraden plegen te worden uitgewisseld, en waarop de ker kelijke „staat" van den betrokken per soon staat vermeld, niet meer aan den kerkeraad van de gemeente van vesti ging worden geadresseerd, maar, even als dit voor de gemobiliseerden soms reeds geschied is, het karakter krijgen van wat men teekenend genoemd heeft een „kerkelijke pas". Sommige kerkge nootschappen zijn reeds bezig deze en dergelijke kwesties te regelen. In den handel gebracht door: DAGELIJKSCH BESTUUR DER Z.L.M. Het Dag. Bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Mij. vergaderde Maandag j.l. te Goes. De vergadering werd geleid door den heer Mr P. Dieleman, algemeen voorzit ter der Z.L.M. O. m. kwamen de volgende onderwer pen in bespreking. Prijs landbouwproducten oogst 1940. Het Dag. Bestuur besloot het Land-X bouw-Comité te verzoeken bij de Regee ring aan te dringen op het spoedig be kend maken van de prijzen van de land bouwproducten, oogst 1940. Naar aan leiding van een tot het Dag. Bestuur gericht verzoek werd aan het Land- bouw-Comité medegedeeld welke prijzen naar de meening van het Dag. Bestuur voor peulvruchten dienen te worden vastgesteld om een voldoende uitzaai te verkrijgen en een redelijke belooning voor den landbouw. Toewijzing krachtvoer werkpaarden. Een der zuster organisaties heeft de vraag gesteld of het niet mogelijk is om voor de werk paarden in het landbouwbedrijf, welke in korten tijd zeer veel werk zullen moe ten verrichten een hoogere toewijzing aan kracht roer te verkrijgen. Besloten werd dit verzoek te steunen. Verhooging roggeprijs. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van een der aangesloten orga nisaties werd besloten aan te dringen op het vaststellen van een hoogere richt prijs voor rogge. Uitvoer afwijkende par- tijen vlas. Medegedeeld werd dat voor partijen vlas, welke van de gemid delde kwaliteit afwijken restitutie van exportheffing kan worden verkregen. Daartoe dient een monster der betref fende partij aan de Akkerbouwcentrale te 's Gravenhage te worden ingezonden waarna deze instelling bepaalt of en zoo ja, hoeveel restitutie zal worden verleend. Bij den verkoop van dergelijke partijen vlas kan dan bij de prijsbepa ling hiermede rekening worden gehou den. Prijsregeling karwij- z a a d. Een der aangesloten organisa ties heeft den wensch te kennen gege ven dat landbouwers, die van hun teelt- recht van karwij voor 1941 geen ge bruik wenschen te maken, hun rechten overdragen aan den Regeeringscommi s- saris voor de Bodemproductie, opdat de hierdoor vrijkomende oppervlakte kan worden toegewezen aan productiecom missarissen in de specifieke karwijge- bieden. Het Dag. Bestuur heeft zich op het standpunt gesteld dat hiertegen geen bezwaar bestaat indien dit provinciaal wordt geregeld. Denaturatiesteun aardappelen. Blijkens mededeeling in de dagbladen is vanaf 18 Maart de gelegenheid open gesteld tot het laten denatureeren van aardappelen behoorende tot de A-ru briek met uitzondering van de soorten Zeeuwsche Blauwe, Zeeuwsche Bonte, Roode Star en enkele andere. De denaturatievergoeding is vastge steld op f 1.50 per 100 kg. Daar de voorraad exportaardappelen zoodanig groot is, dat een prijsdaling moet worden gevreesd, besloot het Dag. Bestuur stappen te doen teneinde de de naturatievergoeding voor deze rubriek, welke thans f 0.50 per 100 kg. bedraagt, verhoogd te krijgen. Positie veehouderij. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de zeer moeilijke omstandig heden, waarin de veehouderij thans ver keert. Met instemming werd kennis ge nomen van de voorstellen, welke te de zer zake door het Bestuur van de Frie- sche Mij. van Landbouw bij het Land- bouw-Comité zijn ingediend. Alhoewel het Dag. Bestuur met voldoening ken nis nam van de maatregelen, welke de Regeering heeft getroffen, was het niettemin van oordeel, dat deze maatre gelen niet toereikend zullen zijn om de nood in de veehoudersbedrijven vol doend te lenigen, zoodat krachtig dient te worden gestreefd naar de uitvoering der voorstellen in Friesland Merriekeuringen. Behoudens een kleine wijziging werd het ontwerp- Reglement voor de merriekeuringen met premieplan goedgekeurd en zal dit aan de eerstvolgende vergadering van het Hoofdbestuur ter vaststelling wor den voorgelegd. Omdat de merriekeurin gen, die van 715 Juni plaats vinden, vóór de e.v. Hoofdbestuursvergadering worden gehouden, zal aan Gedep. Sta ten worden gevraagd het door het Dag. Bestuur goedgekeurdereglement voor- loopig voor 1940 te willen goedkeuren. Wijziging reglement op de wegen in Zeeland. Het Dag. Bestuur heeft een schrijven ge richt tot Gedep. Staten, waarin ver zocht wordt het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland te willen her zien. Volgens de bestaande bepalingen is het berijden der provinciale wegen bij dooiweer met vrachtauto's niet aan een maximum gewicht gebonden, terwijl boerenwagens op luchtbanden, die veel langzamer rijden en dientengevolge veel minder gevaar voor het stukrijden der wegen opleveren, wel aan een maximum gewicht zijn gebonden. Dit wordt on juist geacht. Verzocht is voor deze wegen een ma ximum laadgewicht voor alle voertui gen in te voeren. Positie schapenhouderij. waarin de schapenhouderij verkeert, be sloot het Dag. Bestuur zich tot het Landbouw-Comité te wenden met het verzoek pogingen in het werk te stellen opdat zoo spoedig mogelijk een directe uitkeering in geld per schaap wordt ge daan, terwijl tevens is aangedrongen op het uit de mankt nemen van schapen tegen een redelijken pry's. De noodtoestand van deze bedrijven maakt spoedige hulp noodig. Landbouwverlof. Besloten werd nogmaals met kracht aan te dringen op het in meerdere mate dan tot heden verleenen van landbouw verlof. De drukke voorjaarswerkzaam heden, welke dit jaar zeer zijn verlaat zijn aangebroken en maken het noodza kelijk dat in ruime mate verlof wordt verleend, in het bijzonder met het oog op de voedselvoorziening. AVONDSCHOOL TE GOES. Cursushalfjaar 19391940 Bevordering der leerlingen en uitrei king diploma's: Algemeene le klasse naar de 2e klas se: G. H. L. Hagenaar en C. Jobse te Goes; P. Murre en A. G. Meeuwse te Wolfaartsdijk; J. Meijaard en C. Nieu- wenhuize te 'sH. Arendskerke; J. C. A. Polderman te Ierseke; J. Sanderse te 'sH. Arendskerke*); M. Schrijver, C. Scheffers, M. Scheffers, Iz. van der Weele en J. v. d. Weele, allen te Goes; J. Zandee te Kapelle; P. Zuidijk te Wol faartsdijk. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 2e naar de 3e klasse: A. de Koning te GoesJac. Beeke, 's H. Hen drikskinderen L. Hoekman en P. Roose te Goes; D. Verschuure te Wol faartsdijk; N. van de Vrie te 'bH. Hen drikskinderen; F. v. d. Weele, Goes. Van de 3e naar de 4e klasse: A. L. Koster te Wolfaartsdijk; J. J. de Reiger te Heinkenszand. Niet bevorderd 3 leer lingen. Van de 4e naar de 5e klasse: P. C. Kerkhove te Goes; Jac. Martein te Ier seke. 5e klas (gediplomeerd)Van de 12 leerlingen 2 en verder 9 die allen een verklaring ontvangen waaruit blijkt, dat zij voldoende vorderingen hebben gemaakt om tot den vervolgcursus te kunnen worden toegelaten. Diploma's: Chr. Janse en M. J. Pie- ters te 'sH. Arendskerke. Verklaring: F. P. M. Hopmans te Goes; G. Dekker te 's Gravenpol Ier; Chr. Kole te KloetingeG. J. Leendertse te 's H. Arendskerke; L. Peeters te Kwadendamme; F. Slabbekoorn te Ka pelle A. C. Schrijver, J. P. Schrier en A. Tempelaars te Goes. Afgewezen 1 leer ling. Volwassenen, verklaring van voldoen de vordering: J. van de Parel te Krui- ningen. Vervolgcursus le naar de 2e klasse: M. Beenhakker te 's H. Arendskerke M. J. Back, J. Boonman en C. Baarends te GoesP. de Boe te KloetingeE. Cor- stanje te Goes; A. M. EversUijk te Ka pelle; A. A. Heijnsdijk te Goes; D. Priester te 's H. HendrikskinderenW. van Maris te Goes; C. Nieuwdorp te Kapelle; C. Rijk te Heinkenszand; L. Schrier te Goes, J. Zuidweg te Hein kenszand. Niet bevorderd 2 leerlingen. Gediplomeerd: F. Baarends en J. F. Hopmans te Goes; Jac. Louwerse te Nisse; J. de Munck te Borsele; J. Priem te Ovezande; J. Sommeijer te Ovezande. Afgewezen 2 leerlingen. Schilderscursus. Van de le naar de 2e klasse: C. Mol te Wilhelminadorp M. J. van de Linde te Heinkenszand; C. Tramper te 's Gravenpolder. Van de 2e naar de 3e klasse: And. de Baar te Kwadendamme; H. Gijssen te Kruiningen; Joh. Verijzer te Goes. Niet bevorderd 1 leerling. Vervolg schilderscursus. Van de le n^ar de 2e klasse: 1 leerling niet bevor derd. Gediplomeerd: Adr. Franse te Kwa dendamme, Joh. Krijger te Borsele; D. Was te Ierseke; Jac. Simonse te Goes. Gediplomeerd: Geen. Afgewezen 1 leerling. Het beteekent een prijs van het Ochtmanfonds. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie NEDERL. BOND VAN J. V. OP G. G. Afd. Zeeland. De traditie getrouw hoopt boven staande afdeeling op 2en Paaschdag weer haar jaarvergadering te houden; ditmaal in Middelburg. De morgenver gadering wordt gehouden in „de Verge noeging", ter bespreking van allerlei huishoudelijke zaken. De middagvergadering, die voor ieder toegankelijk is, in de Noorderkerk. Daar hopen voor ons op te treden: da F. A. den Boeft van Rotterdam, die hoopt te refereeren over de invloed van de huidige omstandigheden op het J.V.- werk (de juiste titel werd nog niet ge meld) en Ds' B. Holwerda van Amers foort, doe de opwekkende rede hoopt uit te spreken, getiteld„Slangen opnemen". Gaarne wekken we ieder, die hiertoe in staat is, op om deze vergadering by te wonen. HULP AAN FINLAND. Hoewel we in onze gedachten niet meer de Finsche mannen en vrouwen aan het front zien strijden en dus het enthousiasme inzake de hulpverleening eenigszins gedaald is, hebben toch velen begrepen dat hulpverleening aan dit be rooide en uitgeschudde volk in het ge heel niet overbodig is. Donderdag ontving ik van N.N. f 2,Vrpag 15 Maart van N.N. f 2,Zaterdag en Zondag ontving ik niets, maar Maandag 18 Maart ont ving ik Van N.N. f 1,en van N.N. uit O.- en W.-Souburg f 5,van de J. V. op G.G. Imanuël te Arnemuiden f 6,25, welk bedrag dient voor den we deropbouw van Finland, een bedrag dat gedeeltelijk uit de kas is gekomen en ge deeltelijk van een collecte onder de jon gens gehouden. Prachtig; van zulke gif ten worden we niet armerze maken ons geestelijk rijker. Uit datzelfde Arnemui den bracht N.N. me een gift van f 10, terwijl als laatste gift dien Maandag me toekwam f 2,50. Woensdag 20 Maart werd op mijn postrekening f 1,gestort van iemand uit Zoutelande, die niet thuis was toen ze daar die prachtige col lecte hielden. Totaal 14—21 Maart f 29,75 Vorige verantwoording -1617,29 Hoogachtend, Giro 88855. Totaal f 1647,04. A. H. OUSSOREN Hofplein 11. HUISMOEDERS, de beste. 12 cent pet Literflesch. RIJSTPAP, H. O.-PAP, BLOEMPAP GORTPAP, GORTMOUTPAP (geplette gort). Depót GOES, Tel. 2172. Let op de kleintjes. Van vele kanten wordt het ons dezer dagen op het hart gebonden: wees toch zuinig, gooi niets weg, dat nog waarde heeft, straks komt er misschien weer een tijd, dat we ons allerlei luxe zullen moeten ontzeggen, enz. Inderdaad, er gaat nog heel wat ver loren, dat waarde heeft. Enkele voor beelden De kinderen komen uit de school, uit de tasch komt een verfrommeld stuk papier met een stuk boterham, dat er thans onsmakelijk en droog uitziet. Moe der weet niet wat zij er mede aan zal vangen en deponeert het in den vuilnis emmer. Zeepresten liggen in een plasje water weg te smelten, inplaats dat men de zeep in een bakje met rooster deponeert. In een tijd als die waarin wij thans le ven, moeten wij wel degelijk rekening houden met de kleintjes. Wat beteekent een snee brood, een restje groente, welke waarde hebben aardappelen en appelschillen en groen- tenafval? Wanneer al die weggeworpen resten eens per jaar over een volk bere kend worden, dan zou het een enorm be drag vertegenwoordigen. Niet alleen hebben wij den plicht om zuinig te zijn tegenover ons zelf doch ook tegenover de gemeenschap. Geen brood, geen aard appelen, noch groentenresten mogen naar den vuilnisemmer verdwijnen, want alles is nog te verwerken voor een vol genden dag. De strijd tegen het bederf moet door iedere huisvrouw gevoerd worden. Le vensmiddelen moeten met kennis van za ken bewaard worden, niet in zakken, waarin de leverancier ze doet, doch in bussen of glazen potten. Erwten en boo- nen doet men in zakjes van wit of geruit katoen, waarin ook rijst bewaard kan worden. Steeds moet men weten te voor komen, dat vliegen en andere insecten ziektekiemen op levensmiddelen over dragen, terwijl vochtige bewaarplaatsen aanleiding geven tot schimmelvorming. Vocht en slechte lucht maken, dat ver schillende levensmiddelen duf gaan rui ken. Resten, die om welke reden ook een volgenden dag niet verwerkt kunnen worden, zullen voor veevoeder aange wend kunnen worden. Kleeren, die niet meer gebruikt of ver maakt worden, moeten aan instellingen gegeven worden, die lange lysten hebben van menschen, die zich het hoognoodige niet kunnen aanschaffen. Wy hopen dan ook, dat de huismoe ders niets verloren zullen laten gaan, zelfs al is de waarde nog zoo gering. Voor de keuken. Havermoutsaus. 1 volle eetlepel havermout, Vi L. water, 1 theelepel Maggi's Aroma, 1 eetlepel azijn, 1 ge raspte of zeer fijngehakte ui, een beetje mosterd, zout ep peper. Breng het water aan de kook, voeg de havermout toe en kook deze zachtjes plm. 20 minuten. Roer ze dan door een paardenharen zeef. Vermeng het doorge roerde nat met de azyn, de mosterd, de Maggi's Aroma, de zeer fyngehakte of geraspte ui, zout en pener. T :at - r koud orclui. Deze havermoutsaus is een heerlyk, zacht bindmiddel voor diverse saladen, zooals fijngesneden rauw Brusselsch lof, koude gekookte slaboontjes, koude witte boonen, koude in plakjes gesneden aard appelen of resten van al deze en andere groenten door elkaar. Gestoofde zuurkool. (Voor 3 of 4 personen.1 kilo zuurkool. 2 fijn- gesn: )perde uien, 1 eetlepel suiker, een eetlepel slaolie, 2 dl gezeefde bouillon, een scheut witte wjjn. De slaolie met de suiker bruin laten worden, de uiensnippers en de afge spoelde, daarna goed uitgelekte zuurkool erbij voegen en dit alles tezamen eenr kwartier fruiten. Den bouillon en den wijn er over gieten, het mengsel zachtjes laten stoven, totdat het bijna droog is. De zuurkool naar smaak afmaken met suiker, misschien ook met wat zout. De stooftyd bedraagt wel 2y2 a 3 uur. Mocht het gerecht te droog worden, dan voegt men onder het stoven nog een beetje bouillon of een stukje boter toe (Hbld.) Snijboonen uit het vat. Zoo nu en dan hoort men, dat Bnij- boonen uit het vat niet gaar willen wor den. Er bestaan, aldus het „Hdbl.", twee methoden om snyboonen uit het vat zóó gaar te koken, dat ze niets inboeten aan kleur of smaak. Het zyn de volgende: lo. De boonen vöoral niet afwasschen, maar zoo uit de pekel, onder toevoeging van een weinig water, aan de kook bren gen. Onder het afkoken moet het water één of twee maal ververscht worden. 2o. De boonen, die ook nu vooral niet mogen worden afgewassehen, in het pe- kelwater gaar koken en het overtollige zout er later uittrekken door de gekook te boonen een paar uur in koud water te zetten. Ook dan is het noodig, het water ten minste éénmaal te ververschen Wie de snyboonen uit het vat op een van beide bovengenoemde manieren be handelt, zal tevreden zijn over het resul taat! Maandag 25 Maart 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. VARA-Uitz. 10.0012.00 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 9.00 Gram. 9.30 Viool en piano. 9.50 Gram. 10.00 Kinder-Paaschd. 10.30 Re- monstr. Kerkd. 11.50 „Het crisiswerk van den Ned. Protest.' Bond", toespr. 12.00 De Krekels met orgel. 12.15 Uitz. voor de a.s. FIKA-collecte. 12.30 Verv. van 12.00. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.00 De Rambers. 1.30 Gram. 1.45 Koper-ens. (opn.). 2.05 Declam. 2.30 Resid.-orkest en solist (opn.). 3.30 VARA-Theater- orkest en solisten 4.00 Gevar. progr. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 Orgel, trompet, viool en hobo. 6.45 „De Joodsche Nederlander in dezen tijd", toespraak. 7.00 Felicit. 7.05 Kinderuitz. 7.30 Wijdingsd. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP. 8.15 Arbeiderszangvei - eeniging „Kunst en strijd", Utr. sted. orkest en soilst. 9.00 Declam. 9.20 Bra- vour en Charme. 9.50 Lezing „Veertig jaar volksvoorl." 10.10 Gram. 10.16 Ro- sian-orkest. 11.00 Ber. ANP. 11.10— 12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 12.15—12.00 NCRV. 8.30 Morgew. 9.30 Gram. 10.00 Hoog mis. 11.15 Gram. 12.30 Ber. ANP. 12.35 Gram. 12.45 Bel Canto en gram. 2.15 Gram. 3.00 Wijdingsd. 3.504.55 en 5.00 Gram. 5.15 Kinderuur. 6.15 NCRV- vocaal ens. en NCRV-orkest. 7.15 „Christus herrezen", lezing. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8.15 NCRV-vocaal ens. en NCRV-orkest. 8.45 „Paasch-perspectieven", causerie. 9.15 NCRV-ork. 9.30 Lente-progr. 10.30 Ber. ANP. 70.35 Orgel. 11.15 Gram. Ca. 11.50—12.00 Schriftl. Dinsdag 26 Maart 1940. HILVLERSUM I. 1875 en 414.4 M. AVRO-Uitz. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Concertgebouw-orkest en solist (opn.). 11.00 Voor de huisvr. 11.30 Omroeporkest en gram. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.00 De Vagebonden en so listen. 1.45 Gram. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naai cursus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Aeo- lian-orkest en soliste. 6.30 Med. cause rie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang en orgel. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP., mededeelingen. 8.15 Intern, overz. 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gram. 10.30 AVRO-orkest. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Jetty Cantor's ens. 11.40-12.00 Liedjes. HILVERSUM II. 301.5 M. KRO-Uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Gram. 9.00 Pon tificale Hoogmis. 10.45 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Musiquette. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.10 KRO-orkest. 2.00 Vrouwen uur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 5.00 KRO-Melod. en solist. 5.45 Felicit. 6.05 Rococo-octet. 6.35 Sportpr. 7.00 Ber. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe Gemeen schap". 7.35 Milit. muziek. 7.50 Voor milit. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 Sted. orkest van Maastricht en solist. 9.00 Voor de jeugd. 9.20 Gram. 9.35 KRO- orkest en KRO-Melod. 10.30 Ber. AK f 10.40 Gram. 10.45 KRO-Boys en solist. 11.10—12.00 Gram. <0 Cl U) re CM ■j O O O) v. O O V. <D ■O O N *o c 0) <D CQ r ■+-> ;3 - O) O* Q 5 fe s ■81 s hfl-g ja H I S-S g: M £3 t, -M O O) JP d <D p O M «O S .a 3 3 ftül S g> O JQ ft q'O 0) cj' •f-3' ,11 a x "Jrö I5V 0) 'rt O Cö 4-> w w -4-> rrt w O .gj, cd <d

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6