Rechtszaken Leestafel Gemengd Nieuws en win Radioprogramma Humor bij Staatsbedrijven. WALCHEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. „Vóór-uitverkoop" voor vaste klanten. In verschillende plaatsen In ons land wordt in het belang van de versterking der weermacht een film vertoond,,'t Sal Waerachtig wel gaen". In sommige krin gen, o.a. door de „Banier", is tegen dezen titel bezwaar gemaakt, maar zij vergeten dat het hier slechts een zin snede betreft uit een brief van Cornelis Tromp, geschreven tijdens een gevecht met de Engelschen. In Den Haag hebben de posterijen dit woord nu als opwekking, om de film te gaan zien, op de brieven gestempeld. Een inzender in „Het Vaderland" schrift daarover: De dienst der Posterijen bezorgt de post voor alle burgers en natuurlijk ook voor de andere staatsbedrijven als bijv. van den dienst der belastingen. Zoo ont vingen dezer dagen velen hun aanslag biljet gemeente-fondsbelastingen, dat naast het adres in duidelijk opschrift vermeldt„Aanslagbiljet". Dat de geadresseerde een kleinen schrik ondergaat bij de ontvangst van zoo'n stuk is heel gewoon. Is het nu niet aardig, dat de post met een poststempel ons vriendelijk toespreekt en daarop drukt: ,,'t Sal waerachtig wel gaen!" Psychologisch prachtig! Practisch is misschien in deze dagen van belasting druk beter: ,,'t Sal waerachtig wel moeten!" Souburg merkt de heer Bierens op, dat j hij tegen deze wederinvoering is; hij stelt dan ook voor om wel bezwaren in te brengen op principieele gronden en in verband met de ernstige tijdsom standigheden. Dit voorstel, gesteund door den heer Stevense, wordt aange nomen met 4 tegen 3 stemmen (voor de heeren Bierens, Glerum en Rijn, tegen de heeren Karelse, Mieras en Bruijn- zeel). Met algem. stemmen wordt besloten aan de Kroon te vragen om verlaging van het maximum voor Drankwet vergunningen van 3 op 2 en tot het aangaan van een kasgeldleening ad f 3000. Goedgekeurd wordt een wijziging re kening 1938 van het burgerlijk armbe stuur met een ontvang van f 3723.06, een uitgaaf van f 3008.70 en een batig slot van f 714.36. Bij de rondvraag informeert de heer Bierens of nog materialen voor het on derhoud der straten kunnen worden ge kocht uit den dienst 1939, waarop de voorzitter antwoordt, dat zulks zal ge schieden voor zoover nog gelden be schikbaar zijn. De heer Stevens wijst op de slechte straatverlichting, terwijl de heer Rijn van meening is, dat ook het gas bij de burgers van minder goede kwaliteit en onvoldoende is. De voor zitter zegt, dat de strenge koude hierop van invloed was en dat ook op verschil lende plaatsen lekken en dergelijke on volkomenheden in het net aanwezig zijn. Hy zal het gasbedrijf hiermede in ken nis stellen. De heer Mieras zou voor den gemeentewerkman den vrijen Za terdagmiddag willen invoeren. Over dit punt wordt in den breede gesproken waarbij blijkt, dat de meeningen dien aangaande verdeeld zijn, mede in ver band met de omstandigheid, dat bij her ziening van dit punt een algeheele her vorming van de werkwijze van den ge meentewerkman noodig zal zijn, aange zien alles nog op ouderwetsche wijze is geregeld Deze aangelegenheid zal nader worden bezien De heer Mieras zou met de vrijkomende keien uit de Dorpsstraat het wegje langs de werkplaats van Keim willen bestraten. Dit zal nader worden overwogen. De heer Rijn vraagt of de kwestie over de foutieve verdee ling der keurloonen in den keurings kring Kruiningen is geregeld, waarop de voorzitter mededeelt, dat deze zaak nog hangende is Indien de oplossing in dezen zou afstuiten op gebrek aan me dewerking van de zijde der gemeenten, welke ten onrechte gelden hebben ont vangen ten koste van andere kringge meenten, dan zal in beroep moeten worden gegaan bij de Kroon Maandagavond vergaderde de af- deeling Schore van den bijzonderen vrij- willigen landstorm onder voorzitter schap van den burgemeester Na een openingswoord van den voor zitter bracht de penningmeester ver slag uit. Zoo spoedig mogelijk zal een aanvang gemaakt worden met de schiet oefeningen. Na de pauze werd het woord gevoerd door den heer Eckhardt, secretaris van het Zeeuwsch Verband, die het groote belang van het instituut naar voren bracht. Nadat ook de heeren M. in 't Anker en P. M. Stevense nog het woord hadden gevoerd, werd deze bij eenkomst door den voorzitter gesloten. Westkapellc. Maandagavond is in het Evangelisatiegebouw alhier een verga dering gehouden, belegd door de plaat selijke afdeeling van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming en de pl. afd. „Het Groene Kruis", welke geleid werd door den burgemeester. Nadat de voorz. de talrijke aanwezi gen, w.o. ook dames, had welkom ge- heeten, zette spr. in een uitvoerige rede uiteen de taak, welke de luchtbescher mingsdienst heeft te vervullen in tijden van oorlogsgevaar. Hoewel het gevaar voor deze gemeente niet zoo heel groot is, dienen toch maatregelen genomen te worden. Hierop kreeg dr Huygens het woord, die breedvoerig uiteen zette, wat bloed transfusie beoogt. Niet alleen in oorlogs tijd, doch ook in vredestijd, is het ge- wenscht, dat personen zich beschikbaar stellen voor transfusie, waardoor zij de voldoening kunnen hebben, een mede- mensch in het leven te kunnen houden, die anders zou moeten sterven. Spr. deelde nog mede, dat afstaan van een weinig bloed geen enkel gevaar meebrengt. Hierna werd gelegenheid gegeven zich voor dezen dienst op te geven, waarvoor zich al dadelijk 30 personen, w.o. 5 da mes, aanmeldden. Koudekerks. Gemeenteraad. Rioleering op het Zand. De gemeenteraad vergaderde Dinsdag middag voltallig. Bij de ingekomen stuk ken was een verzoek van de schietveree- niging „Tot Oefening en Uitspanning", om huurverlaging van het vereenigings- lokaal op het Zand. Het verzoek wordt alleen voor 1939 toegestaan en de huur bepaald op f 30. Besloten wordt tot ver huring van een perceeltje grond aan Abr. Dingemanse. B. en W. stellen voor om in beginsel te besluiten tot den aanleg eener volledige rioleering op het Zand en deze aan te sluiten op de rioleering der gemeente Middelburg. In principe kon dhr Geldof met het voorstel meegaan. Hij zou het werk ech ter liever aanbesteden dan in werkver schaffing uitvoeren. Bij aanbesteding kunnen ingezetenen van Koudekerke te werk worden gesteld. Dhr Kammeraad vraagt geheime zit ting, hetgeen wordt toegestaan. Nadat geruimen tijd met gesloten deu ren is vergaderd, neemt de voorzitter na heropening der vergadering 't woord, om het voorstel nader toe te lichten. De toename van het inwonertal op het Zand maakt den aanleg van een riolee ring ter plaatse dringend noodzakelijk. De raad zal het hier zeker mee eens zijn. De uitvoering zal met bekwamen spoed ter hand moeten worden genomen. Een plan, ontworpen door den gemeente-op zichter is inmiddels tot stand gekomen. Maar aan de uitvoering is zeer veel werk verbonden. Tevens is het gewenscht, dat de gronden, waarin de buizen zullen ge legd worden aan de gemeente toebehoo- ren. Er dient een definitieve raming der kosten te worden opgemaakt. B. en W. kunnen nog geen afgeronde mededee- lingen doen, doch zullen trachten het geheele werk in werkverschaffing te doen uitvoeren en het stichtingskapitaal bij het werkfonds op te nemen. Spr. wijst er verder op, dat het voor stel tweeledig is. Er dienen thans twee principe-besluiten te worden genomen. Ten eerste: om het college op te dragen den aanleg van een rioleering op 't Zand voor te bereiden en ten tweede hoe de verwerking van het verzamelde rioolwa ter zal geschieden. Dit laatste kan op twee manieren gebeuren: a. zuivering van het rioolwater door middel van een te stichten zuiverings-installatie (eigen exploitatie)b. aansluiting op het ge maal van de gemeente Middelburg, staande aan den Vlissingschen Singel. Volgens verkregen inlichtingen zullen de stichtingskosten van een volledige reiniging van den maximalen droogweer- afvoer en een bezinking van het daar boven komende regenwater een bedrag van f 25.000 vragen. Jaarljjksche kosten f 2000 of per inwoner rond f 1. Aansluiting op de rioleering van Mid delburg beteekent een grootere uitgaaf per jaar van f 330, boven een eigen in richting, wanneer de zuivering van het rioolwater afdoende zal plaats hebben. De gemeente heeft dan ook geen risico wat den afvoer betreft. B. en W. achten de vrees niet ongegrond, dat eigen be heer in de practijk vele financieele te genvallers zal meebrengen. Spr. geeft de voorkeur aan centralisatie. Door speci aliseering kan veel meer bereikt worden. De financieele verplichtingen dienen con tractueel te worden vastgelegd. Ver schillende voordeelen worden door spre ker nog nader toegelicht. De heer Kammeraad is tegen aanslui ting bij Middelburg, maar wenscht de exploitatie in eigen beheer te houden. De heer Geldcf bepleit centralisatie. Dhr Moens zou gaarne zien, dat B. en W. het werk niet in werkverschaffing uitvoeren, doch tot aanbesteding over gingen, met de conditie, dat zooveel mo gelijk arbeiders uit de gemeente zullen worden te werk gesteld. Hij kan met het voorstel van B. en W. meegaan. Hierna brengt de voorzitter het voor stel van B. en W. in stemming, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen, alleen wenscht dhr Kammeraad aantee- kening geacht te hebben tegengestemd, wat betreft de aansluiting op de riolee ring der gemeente Middelburg. Z. h. st. aangenomen een voorstel van B. en W. om aan dhr P. J. Terwoert op diens verzoek op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen als gemeente-secre taris en als ambtenaar van den Burger lijken stand, ingaande 1 Mei 1940. Hierna sluiting. St. Maartensdijk. Maandagavond j.l. werd de jaarvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. Van de be haalde winst ad f 1861,71 werd f 1776,02 op de reserve gebracht. De vergoeding voor spaargelden werd vastgesteld op 2,88 pet. Voor een jaar vast 3 pet. De bank telt 184 leden, in omloop zijn 7SI spaarbankboekjes, 72 rekening-courantboekjes en 334 spaar- busjes. De toestand van de bank is zeer gunstig. „IN STRIJD MET DE WET", ZEGT KANTONRECHTER TE DEN HAAG. Bij schriftelijk vonnis heeft gisteren de Kantonrechter te Den Haag, Mr Fer guson, den directeur van een groot kiee- dingbedrijf aldaar, een 34-jarigen bewo ner van Bussum, veroordeeld tot een geldboete van f 200 subs. 20 d. hechtenis. Op 14 December van het vorige jaar had de firma circulaires rondgezonden, waarin de balansopruiming werd aange kondigd en tevens vermeld stond, dat de vaste cliënten reeds van den 16en dier maand af van zekere goedkoope aanbie dingen konden profiteeren. Naar het oordeel van den kantonrechter werd hier mede zeer duidelijk den indruk gewekt, dat de vaste cliënten vóór het wettelijk toegestane tijdstip kunnen profiteeren van de voordeelen aan seizoenopruimin gen verbonden. Bij het 2e lid van art. 2 der wet, houdende regeling betreffende het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf is het n.l. verboden zon der vergunning van de Kamer van Koop handel een verkoop op zoodanige wijze aan te kondigen, dat daardoor redelij kerwijze de indruk wordt gewekt van een tijdelijke voordeelige aanbieding in I verband met bijzondere omstandigheden, welke zich ten aanzien van een winkel- j nering kunnen voordoen. Het O. M. had een geldboete van even eens f 200 gevorderd. Evenals de ambte naar overwoog de kantonrechter ten 1 aanzien van de strafmaat o.m., dat be doelde wet op aandrang van de bona fide winkelbedrijven is tot stand geko- men, hiertoe behoort ook het onder havige bedrijf, waarvan dergelijke han delingen dan ook niet mogen worden verwacht. WEER EEN GEVAL VAN SPIONNAGE. Vier Jaren geëischt. De substituut officier van justitie bij de Utrechtsche rechtbank eischte gis terenmiddag tegen een zekeren v. d. L., Nederlander, zonder beroep, een gevan genisstraf van vier jaar. De man stond terecht voor de meer voudige kamer van de Utrechtsche rechtbank, verdacht van het plegen van spionnage ten gunste van een na burig land. Hij zou hierbij o.a. inlich tingen hebben verstrekt over de lig ging van voor militaire doeleinden be langrijke telegraafkabels in de omge ving van Vianen. Twintig Jaren. Europa van oorlog tot oorlog, door Drs J. Klatter en F. Cnos- sen. Uitgave N.V. Dagblad en Drukkerij „De Standaard", Amsterdam. Een mooi oriënteerend boek. De schrijvers zeggen in een voorwoord dat zij beoogden in kort bestek een zoo danige rangschikking en belichting van het overstelpende feitenmateriaal te ge ven, dat eenigszins te verstaan is, hoe de toestanden en verhoudingen in Europa bij het einde van den vorigen oorlog ver bonden zijn met de verwikkelingen die tot het huidig conflict leidden. In hoofd zaak is daarbij aandacht gewjjd aan de vorming van het Europa van na 1918 en de periode, waarin het geen onwezen lijke illusie scheen, dat de volkeren el kaar weer in vrede zouden vinden. Ge poogd is den draad te doen zien, die dikwijls onzichtbaar, de elkander opvol gende en verdringende feiten verbindt. In dit hun streven zijn de schrijvers, naar het ons voorkomt, uitnemend ge- slaagd. Bij het lezen van dit boek ziet men in derdaad de groote lijn welke 1939 ver bindt met de jaren waarin het conflict van 1914 is beslecht. De dingen, die thans de wereld beroe ren, staan niet op-zich-zelf. Het zijn schier onafwendbare gevolgen van oor zaken, waarvan we ons nog wel een en ander herinneren, maar die wij toch niet duidelijk voor ons zien. Het loont daarom de moeite onder lei ding van deze schrijvers een wandeling te maken door het Europa, zooals dat in de jaren 19171925 zijn beslag kreeg en stil te staan bij de mijlpalen der ontwik keling van de jongste twintig jaren. Veel van wat thans onverklaarbaar schijnt, wordt dan duidelijker. Evenals het duidelijk wordt hoe ontzaglijk moei lijk het is een uitweg te vinden uit de im passe, waarin de Europeesche politiek zich heeft vastgewerkt. Dr H. Colijn verrijkte dit boek met een korte slotbeschouwing. Nederland en Oranje. Het orgaan van het Verband van A.R. Propagandaclubs heeft zijn 20sten jaargang voltooid. We mogen wel zeggen, dank zij het onver moeid pogen van den heer R. A. den Ouden, om dit orgaan op de been te hou den en het ondanks de vaak weinige medewerking steeds beter aan zijn doel te doen beantwoorden. Ieder ander zou misschien na zooveel campagne-jaren den moed hebben opge geven. Maar de heer Den Ouden, die het vorig jaar zijn 70ste verjaardag mocht vieren, gaat rustig verder en kondigt aan: Op hoop van zegen vangen we met nieuwen moed in de komende maand de verzorging van den 21sten jaargang aan. We wekken gaarne op, dit pogen te steu nen. In het belang van de A.R. partij en de doorwerking van de door haar bele den beginselen. De Magistratuur. Orgaan van het Verband van vereenigingen van A.R. Ge meentebestuurders. Wij vragen de aandacht voor dit Anti revolutionair maandschrift voor ge meentepolitiek, dat zeker door alle A.R. raadsleden behoort gelezen te wor den. Zij vinden hier voorlichting bij al lerlei vraagstukken van principieelen en practischen aard, waarmee zij van doen hebben of waarin zij als raadsleden be lang behooren te stellen. In de commissie van redactie hebben zitting de heeren Dr C. Beekenkamp, Mr Dr E. J. Beumer, C. P. I. Dommisse, Dr J. W. Noteboom, J. J. Talma, W. J. v. d. Veen, A. Zijlstra. Twee arbeiders onder electrischen stroom. Eén aan de gevolgen overle den. Gistermiddag is op de scheeps werf „Waterhuizen", aan het Winscho- terdiep, onder de gemeente Haren (Gr.) een ernstig ongeluk gebeurd. Een tweetal arbeiders droeg een acety- leentoestel uit een loods, waarbij het toestel bleef haken aan een onder elec trischen stroom staanden kabel. Het ge volg was, dat ook het acetyleentoestel onder stroom geraakte. De twee arbei ders werden getroffen. Een van hen zakte onmiddellijk bewusteloos ineen, de tweede begon te schreeuwen; een derde arbeider schakelde, toen hij zag, wat er gebeurd was, onmiddellijk den stroom uit. De man, die het bewustzijn had ver loren, de 20-jarige J. Nijburg, overleed kort na het gebeurde. De andere arbeider kwam mét den schrik vrij. Vreemd vliegtuig bo ven België. Een vreemd vlieg tuig, dat op 5000 meter hoogte boven de streek van Namen verscheen, is door het Belgische afweergeschut verjaagd. Auto door trein op onbewaakten overweg gegrepen. Gisteren is op een on bewaakten overweg te Raalte een ern stig ongeluk gebeurd. De heer L. Uyter- hoeven, commissionnair in textielgoede- ren te Enschedé kwam met zijn auto uit de richting Njjverdal, juist toen de trein ZwolleAlmelo naderde. Waar schijnlijk heeft de heer U. den trein niet gezien, want de auto werd aan de rech terzijde gegrepen. De bestuurder werd uit de auto geslingerd, hij liep zeer ernstige hoofdverwondingen op. De auto werd totaal versplinterd. De toestand van den heer U. is zeer ernstig. Wielrijder door vracht auto aangereden. Slacht offer onmiddellijk ge dood. Gistermiddag is op de smalle St. Jansbrug te Groningen de 65-jarige wielrijder G. K., wonende te Groningen, aangereden door een vrachtauto. De man werd van zijn fiets geslingerd en de dood trad onmiddellijk in. Storm op het IJ s - selmeer. Twee schepen bij Urk gezonken. De voor- jaarsstorm eischte gisteren op het IJs- selmeer slachtoffers. Twee schepen zijn bij Urk gezonken. Het zijn het sleep- schip „Ekama" en het motorschip „Risico". Het laatste schip meet 270 ton en was met een lading grint en zand van Urk op weg naar Lemmer. De stortzeeën sloegen over het schip heen, waardoor de lading ging werken en het schip wa ter maakte. Het motorschip „Johanna", dat in de onmiddellijke nabijheid van de „Risico" was, heeft schipper B. Op peneer en zijn knecht, die het zinkende schip met een roeibootje hadden ver laten, opgepikt en veilig naar Lemmer gebracht. Het wrak van de „Ekama" ligt onge veer 7 K.M. W.Z.W. van Urk. Het ligt geheel onder de oppervlakte. Felle brand te Apel doorn. Gistermiddag heeft een felle brand gewoed in het fabriekscomplex der N.V. Nederlandsche Cocosfabriek te Apeldoorn. Omstreeks twee uur werd de brand ontdekt in de drooginrichting der fa briek. Het vuur sloeg spoedig over naar de opslagplaats, waar groote voorraden matten, karpetten, loopers en andere af gewerkte producten een prooi der vlam men werden. Om ongeveer kwart voor drie slaagde de brandweer, geassisteerd door die van de buurtschappen Een dracht en Wormen, er in, het vuur te localiseeren. De schade bedraagt verscheiden dui zenden guldens. Het pand, waarin de drooginrichting en de opslagplaatsen waren gehuisvest, ging geheel verloren. Treinbotsing b ij Bui tenpost. Bij het station Buitenpost is gisteravond een personentrein op een goederentrein gereden. Men neemt aan, dat het ongeval is te wijten aan een verkeerden wisselstand. De locomotief van den personentrein botste op een der goederenwagens met het gevolg, dat deze totaal werd vernield. De locomo tief geraakte buiten de rails. Nog meer goederenwagens werden zwaar bescha digd. Van verscheidene personenwagens werden de ruiten vernield. Een vrouwelijke passagier kreeg een zware hoofdwonde. Wemeldinge. De bouw van twee ningen op het Voormalige terrein van -! gasfabriek alhier, voor den heer Rulssen, is gegund aan den laagstent schrijver dhr Adr. Kosten, in massa voJ f 4399. Stavenisse. Door notaris D. v. d. Velé, werden voor de erfgenamen van w«') mevr. W. C. Snijders geb. Steendjjk, c- Dinsdag j.l. de navolgende goederenV bliek verkocht. Koop 1 tot en met 4, n.l. 1 h.a. 82 a,j- c.a. of 4 gem. 195 r. bouwland met 't kantweg gelegen aan den Scheldschwé? in den Stavenissepolder. Kooper dhr Wesdorp Jz. alhier voor f 1000 per met. Koop 5 en 6, n.l. 1 h.a. 47 a. 12 c.a, 0i 3 gem. 225 r. bouwland aan de Nieii»j Dreef in id. Kooper dhr L. Neele !,s alhier voor f 1075 per gemet. Koop 7 en 8, n.l. 1 h.a. 94 a. 20 c.a, 0i 4 gem. 285 r. bouwland nabij den Groé neweg in id. Kooper dhr C. van Gorse; alhier voor f 875 per gemet. Koop 9 en 10, n.l. 1 h.a. 72 a. of 4 ge5l 115 roden bouwland nabij den Groene weg en den Zeedijk in id. Kooper dhr Jacb. Rietdijk Az. alhier voor f 1080 pe gemet. Koop 11 en 12, n.l. 1 h.a. 3 a. of 2 187 roeden bouwland en 37 a. 80 c.a. o! 289 roeden weiland nabij Grootboscj. dreef. Kooper dhr A. Wesdorp Jz. alhi« voor f 700 per gemet. Koop 13. EE veertigste aandeel in j( fairbank Höwes. Kooper dhr J. C. Droo- gendijk voor f 9. Het gemet te rekenen op 39 are 24 c,a, Bruinisse. Dinsdag v.m. werd door he; Calamiteuze Waterschap Bruinisse aar., besteed het verzwaren van een gedeelte van den zeedijk, onderhoudswerken m, dienstjaar 19401941. Inschrijvers v,% ren: D. Ornee, Scharendijke f 21.930; gebr. de Moos, Brouwershaven f 21.600; M. Andriesse, Scherpenisse en Ant, v, i Werf, St. Maartensdijk f 20.750J, fa Oude, Biervliet en W. v. d. Berg, Brui nisse f20.675; N. v. d. Linde, Scharen dijke f20.600; A. J. Verjaal, Drelschot f 20.570P. van Dongen, Scharendjjke f20.500; L. van Popering, Bruinisse f20.120; M. v. d. Velde, Bruinisse f20.095; Jac. Haringman, Colijnsplaat f 18.500. Donderdag 21 Maart 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Meisjeskoor met orgel. 8.30 Gram. 9.00 Omroeporkest (opn.). 10.00 Morgenw. 10.15 Graa 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Zang me; piano. 11.00 Weekoverz. 11.15 Gevar. concert (opn.). 12.05 Gram. 12.15 AVRO- orkest. 12.45 Ber. ANP. Gram. 1.00 De Romancers en soliste 2.00 Voor dt vrouw. 2.30 Pianoduetten. 3.00 Brei- es borduurcursus. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuisz. 4.30 Gram. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 AVRO-amusementsorkest en solisten. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7,05 Voor militairen. 7.30 Eng. les. 8,00 Ber. ANP, meded. 8.15 Re portage met muziek. 8,25 Gram. 0,15 Radiotooneel. 10,00 Wijdingsd. 11,00 Ber, ANP. 11.10—12,00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00-12,00 NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Gram. 8.15 Ge zongen H. Mis. 9.15 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. '12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 12.45—1.10 Ber, ANP, gram. 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gram, 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Gr®, 3.45 Bijbell. 4.45—4.55 Gram. 5.00 Han denarbeid voor de jeugd. 5.30 Conso nanten. 6.00 Middenstandspr. 6.15 Con sonanten. 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7-M; Ber. 7.15 Intern, overz. 7.45 Gram. 8 Ber. ANP., herh. SOS-ber. 8.15 Paascfc- samenkomst. 9.45 Gram. 10.00 Ber, ANP,, act. halfuur. 10.30 ClavesymW en gram. 11.05 Gram. Ca. 11.50—12-"° Schriftl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Plaatselijk nevelig, lichte buien, v>"> selende bewolking, weinig verandering in temperatuur, krachtige tot matig» Z.O. tot W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 u.: >'öu' Licht op voor fietsers' Donderdag 6 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6