Afomteéd U Oft de> Bedrijfstoestand en arbeids markt in 1939. ieuws Dr Colijn's besprekingen te Londen. Onderwijs Rechtszaken Landbouw Regeerïngssubsidie voor gasgeneratoren. Telegrammen Zomertijd. Laatste Berichten Briefwisseling Marktberichten Burgerlijke Stand Advertentiën >eging neenten. geweest. .000 KG ER Dure mulo-examens. Dr Hirschfeld in Berlijn. Vraagt proefnummers ter kennismaking. De ontmoeting tusschen Hitier en Mussolini. MIDDELBURG. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Nisse. Gisteren werd alhier ten over staan van Notaris D. C. van Werkum, ten verzoeke van de Erven Jb Otte pu bliek verkocht; Een dubbele arbeiders woning met schuur, erve en tuin aan de Dorpsstraat, groot 3.50 a. Kooper werd dhr Corns Otte voor f 810 plus onkos ten. (T. C.) bij eel tl ctueele onderwerp oor Zeeland van i het dezer dagen le werkje van Dr tionair Gemeente lgen gemaakt, die instemming door- >r N., wordt door ffing van kleine gedaan op de ef- temeenten, des te arovinciale griffie, voor de gemeen- igelijkheid om te menlijk personeel, imeenten, op de isentiegelden. Men samenvoeging in dienst van kunnen worden )ver het voordeel gemeente finan- zijn om belang- tvoeren en dat in oeren van derge- houd van het on- de gemeentebe- ïakeld. tiet voor de hand tralisatie zoo aan- bevangen toehoor- opkomt, waarom federland tot één gesmolten." r echter op, dat in den regel met genomen worden, altijd met de ra- i. men zoekt en ten bereikt, gaat vaak weinig efficiënte ;ort aan zorg van belanghebbenden et platteland van i) door het duur- tbaarheid van de ■zelver uitvoering t, dat de gemeen- langencomplexen, iteenloopende ze- belangen, welke sn aan den Staat en grondslag van en en gewoonten, zorg der belang- om niet zonder grond deze plaat- op te heffen, lat het beroep op ne" slechts theo- hebben en stelt istorische rechten i zijn niet alleen ok met belangen zijn betoog met zelfstandigheid ■skring onzerzijds n wordt als een teit of toevallig- ordt als een roe- eschikking in de leven. een punt, waar che redeneering, onze gedragslijn punt. Gevaarlijk voorwenden van ter verdediging if ook ideëele be- eloofsovertuiging dreigt. Doch al nede is niet weg- loor den oprech- bezien wordt op beknopt poogden che redeneering van deze prin- ,ak ontoereikend ,n gewezen wor- uurspractijk blij- orgen van be- belanghebbenden sn kring, dat zij ien en beoordee- grijke voorwaar- ilksopvoeding en atisch bestuurs- e zaak, waarvan g niet calvinist cennen." eft aan Binnen- mderheid mede- orboot de Koop- mrmoedelijk ge' ver het ijs naaf ht. d van ongeveer zonder er door an. Wij hadden /aar belast, da nigszins uit bet t behulp van de lyftakel de boot ewerkt, bebben ïaald en konden chip op bet 8 ten en stoote trokken, zoodat ater bereikten 28 Februari en Zeegevecht bij de Noor- j c h e kust. Gemeld wordt, dat een zeegevecht heeft plaats gehad in de Noordzee bij de Noorsche kust. Eenige uren lang werd hevig kanon vuur gehoord. Op een oogenblik werden meer dan dertig schoten achtereen ge lost. Sigarenfabriek voor 7000 benadeeld. De politie te Venlo heeft aldaar gearresteerd den 42- jarigen reiziger E. W. P. uit Venlo. Hij wordt er van verdacht ten nadeele van de N.V. Ned. Sigarenfabriek voorheen Enfène Goulmy en Baar in Den Bosch een bedrag van ongeveer f 7000 te heb ben verduisterd. DE VOLGENDE WEEK VOORT GEZET. Dr H. Colijn, die sedert eenige dagen te Londen vertoeft, heeft daar, naar de T e 1 e g rverneemt, met verschillende autoriteiten kwesties besproken betref fende de toekomstige situatie van Euro pa. Zooals bekend, werd dr Colijn de vorige maand benoemd tot voorzitter van de commissie, welke tot taak heeft de grondslagen te leggen voor het finan- ciëele en economische comité van den Volkenbond, dat in het leven geroepen zal worden in overeenstemming met het Bruce-rapport. Het wordt beseft, dat hoewel de vraagstukken, waarmede het comité zich zal bezighouden, nogal academisch blij ven, zoolang de oorlog voortduurt het mogelijk is, dat zy, wanneer de oor log voorbij is, van de allereerste beteeke- nis zullen worden. Dr Colijn, die door den koning op Buckingham Palace in audiëntie werd ontvangen, heeft reeds besprekingen ge had met minister-president Chamberlain en andere leden van het kabinet, als mede met den Australischen Hooge-Com- missaris Bruce, den vader van het Bruce-plan. Dr Colijn zal zijn besprekin gen de komende week voortzetten met andere prominente Engelsche persoon lijkheden. DE HEER TH1JSSEN WENDT ZICH TOT DEN MINISTER. Het lid der Tweede Kamer, de heer Thijssen (S.D.) heeft den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gevraagd, of het den minister bekend is, dat de regelingscommissie voor de z.g. „mulo-examens" besloten heeft, voor de candidaten, die zich persoonlijk, d.i. bui ten hun school om, voor deelneming aan het examen aanmelden, het examengeld met f 2,50 te verhoogen, onder het mo tief van meerdere administratiekosten? Is het'den minister bekend, dat ver scheidene ulo-scholen slechts een gedeel te der leerlingen uit het hoogste leerjaar voor het examen opgeven, zoodat een vrij groot aantal candidaten zich per soonlijk moet aanmelden? Wil de minister doen onderzoeken, of inderdaad de vermeerdering van admini stratieve handelingen, welke de persoon lijke aanmelding vergt, de bovenvermel de verhooging met f 2,50 wettigt, en zoo neen, of dan wellicht bij het vaststellen van dat bedrag de bedoeling heeft voor gezeten, het aantal persoonlijke aan meldingen te beperken? Wil de minister voorts doen nagaan, of voor talrijke ouders een bedrag van f 12,50 voor deelneming, verhoogd met f 3 bijslagen, niet een te groot financieel offer beteekent, vooral in vergelijking tot de H.B.S.-examens, welke gratis wor den afgenomen? Is de minister bereid, vraagt de heer Thijssen ten slotte, te bevorderen, mede door vereenvoudiging van de examens, dat de examengelden worden afgeschaft of althans aanzienlijk worden vermin derd? En in afwachting daarvan, in ieder geval reeds te bevorderen, dat de extra-heffing voor de persoonlijke aan melding wordt afgeschaft? Delegatie voert besprekingen over de betalingscontingenten. Naar gemeld wordt, bevindt zich op net oogenblik een Nederlandsche delega tie van het departement van Economi sche Zaken in Berlijn onder leiding van Dr H. M. Hirschfeld, den directeur-gene raal van de afdeeling Nijverheid en Han del van genoemd departement. De delegatie voert besprekingen over de vaststelling van de betalingscontin genten voor het tweede kwartaal van het joopende jaar in aansluiting op de rege ling omtrent de clearing, waaromtrent onlangs te Den Haag een overeenkomst is gesloten tusschen Duitschland en Ne derland. Bij het bezoek van de Duitsche delega tie aan Den Haag was het de bedoeling geweest ook de betalingscontingenten st te stellen. Daar de onderhandelin gen over de verlenging van het clearing- verdrag echter meer tijd in beslag na- n aanvankelijk werd verwacht oor het tot een definitieve regeling leid- e> zijn zij thans te Berlijn voortgezet, Politierechter te Middelburg. Zitting van 19 Maart 1940. De volgende personen werden gedag vaard F. L44 j., landbouwer te Meliskerke, wegens het doodschieten van een hond, toebehoorende aan Jan de Visser, op 3 Febr. 1.1. te Meliskerke. Eisch f 25 b. of 20 d. Uitspr. f 20 b. of 10 d. Ua. Ma. P., 21 j., zonder beroep, te Mid delburg, wegens mishandeling van M. A. v. d. Kop, op 20 Jan. 1.1. te Middelburg. Eisch en uitspr. f 10 b. of 5 d. A. de V., 48 j., transportarbeider te O. en W.-Souburg, wegens schennis van de eerbaarheid op 24 Febr. 1940 te Vlis- singen. De behandeling geschiedde met gesloten deuren. Uitspr. f 25 b. of 15 d. h. HOOGERE PRIJZEN VOOR BOUW- EN WEILAND. Men meldt uit Woudrichem aan de N. R. Crt: Bij de in het Land van Altena gehou den verhuringen van bouw- en weiland zyn aanmerkelijk hoogere prijzen be taald dan het vorige jaar. De verhoo ging bedraagt voor weiland 1020 pet en voor bouwland 1015 pet. AANVARING. SCHIP GEZONKEN. VOOR VRACHTAUTO'S EN AUTO BUSSEN. De minister van Economische Zaken zal, ten einde de bekendheid met de be diening van gasgeneratoren te bevorde ren, tot nader order een subsidie ver- leenen aan een beperkt aantal gebruikers van vrachtauto's en autobussen, die be reid zijn hun wagen uit te rusten met een gasgenerator of deze daarmede reeds hebben voorzien, mits de generator niet vóór 1 September 1939 in gebruik is gesteld. In aanmerking komen uitsluitend de gebruikers van' die fabrikanten, welke naar het oordeel van het departement van Economische Zaken aan de te stel len verwachtingen zullen voldoen, en die hier te lande worden vervaardigd of zullen worden vervaardigd. Een subsidie wordt uitsluitend toe gekend aan bedrijven, welke in staat ge acht worden de behandeling en het onderhoud van een generator naar be- hooren te verzorgen. Het subsidie zal bedragen f 500,voor een vrachtauto en f 750,voor een auto bus, te verleenen voor een maximum van twee generatoren per bedrijf. Hier aan zal de verplichting verbonden zyn, dat de generator gedurende minstens twee jaar door den gesubsidiëerde in bedrijf zal worden gehouden, met dien verstande, dat in geval van buiten- bedrijfstelling binnen het eerste jaar het geheele subsidie en bij buiten bedrijf- stelling binnen het tweede jaar 50 van het subsidie teruggevorderd zal worden. RUIM 42.5 MILLIOEN TELEFOONS. Het aantal telefoons, in de geheele we reld in dienst op 1 Januari 1940, wordt op 42.600.000 berekend, hetgeen over eenkomt met één telefoon per 51 inwo ners. Van het begin der eeuw af is het aantal telefoons van nauwelijks 2 milli- oen tot meer dan 42 millioen toegeno men, hetgeen een vermeerdering van 2000 pet. beteekent, terwijl de toeneming van het cijfer der bevolking van de we reld gedurende deze zelfde periode van 39 jaren 36 pet. is. DEN HAAG. Bij Kon. Besluit van 9 Maart 1940 is bepaald, dat de vervroe ging met 1 uur van den wettelijken tijd dit jaar zal aanvangen den 19 Mei en zal eindigen den 6 October. DE MOORDZAAK LEIDSCHENDAM. De eisch levenslange gevangenisstraf. DEN HAAG. De strafkamer van de Haagsche Rechtbank heeft heden de zaak behandeld tegen den 29-jarigen koopman R. A., die ten laste is gelegd, dat hij op 27 October van het vorig jaar, den vee koopman C. G. v. d. Horst te Leidschen- dam heeft vermoord en hem van f6000 beroofd. Hedenmiddag is tegen verdachte le venslange gevangenisstraf geëischt. ENKHUIZEN. Vanmorgen om even over half negen zyn de stoomschepen Stanfries IH en Van Hasselt, welke de bootdienst EnkhuizenStavoren onder houdt, op ongeveer 12 K.M. van Stavo ren vermoedeljjk tengevolge van het slechte zicht het was zeer mistig) met elkaar in aanvaring gekomen, waardoor de Stanfries Hl is gezonken. De beman ning is overgegaan op de Van Hasselt en zal met dit schip, dat slechts licht be schadigd is, te Enkhuizen arriveeren. De bemanning bestond uit vier personen. Het schip meet 100 ton en was op weg van Leeuwarden naar Amsterdam. ROME. De Populo di Roma schrijft, dat de beweerde onthullingen van de de mocratische pers over de resultaten der ontmoeting op den Brenner het resultaat VOOR EN NA HET UITBREKEN VAN DEN OORLOG. Het jaar 1939, aldus de mededeeling van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, valt uiteen in twee deelen. De eerste periode, voor het uitbreken van den oorlog, was gekenmerkt door een voortzetting van de langzame ople ving, die midden 1936 begonnen was en, na een zekere aarzeling in het laatst van 1937 en de eerste helft van 1938, in de tweede helft van dat jaar hervat werd. Geleidelijk accentueerde de opleving zich en strekte zich over steeds meer be drijfstakken uit. De werkgelegenheid bewoog zich op een hooger peil, zoo waren de personeel- cyfers van een belangrijk aantal meest groote en middelgroote ondernemingen midden 1939 10 pet. grooter dan een jaar tevoren. In het derde kwartaal zette de verbetering zich verder voort, even voor de mobilisatie stond de totale per- soneelbezetting van de onderzochte on dernemingen nog iets (ruim iy2 pet.) boven het peil van begin Juli. De werkverruiming w,as niet alleen te danken aan een verbeterde binnenland- sche vraag, die gunstig beïnvloed werd door velerlei factoren (sterke uitbrei ding der defensie, belangrijke openbare werken, voorraadvorming, prijsstijging van grondstoffen), doch ook aan ver meerderden export. De prijzen gaven, althans tot medio 1939, meerendeels nog weinig reden tot tevredenheid, waarvan overcapaciteit en scherpe concurrentie, vooral ook buiten- landsche, als voornaamste oorzaken wer den genoemd. Intusschen ontbrak het niet aan berichten, die althans wat den binnenlandschen afzet betreft, op verbe tering wezen. De verbeterde bedrijfsbezettingen, wel ke den druk der vaste lasten deed ver minderen, alsmede ordenings- en sane ringsmaatregelen, speelden hierbij o.a. een rol. De in September ingetreden oorlogs toestand met de hieruit ontstane reacties en spanningen, heeft vanzelfsprekend den geregelden ontwikkelingsgang van het industrieele bedrijfsleven verstoord, zij het, dat mede door ingrijpen van over heidswege al te hevige schokken konden worden voorkomen. De mobilisatie, waardoor een groot aantal arbeiders aan het productiepro ces werden onttrokken, de belemmerin gen van den grondstoffenaanvoer door het ontwrichte transport, de sterke ach teruitgang van den export droegen elk het hare daartoe by. Hoewel moeilijkheden ontstonden door de sty ging der productiekosten (duur dere materialen), verhoogde vrachten, later ook loonsverhoogingen of duurte- bijslagen, werden de prysverhoogingen voor zoover men er zich, bij de groote onzekerheid op schier elk gebied, over uitliet, in vrij veel verslagen bevredigend genoemd, althans in de laatste maanden. De vele en soms ernstige klachten over de grondstoffenvoorziening betrof fen vooral het begin der oorlogsperiode. De ontvangen rapporten vestigen al thans den indruk, dat in den grond stoffenaanvoer later over het geheel verbetering kwam, ofschoon, naar het scheen, de moeilijkheden in verschillen de gevallen tegen het eind van het jaar weer begonnen toe te nemen. De invloed van den oorlogstoestand op de orderpositie en dus indirect op de werkgelegenheid was verschillend, doch meerendeels gunstig. Aan den anderen kant veroorzaakten de oorlogsomstandigheden in sommige bedrijfstakken een min of meer sterke inkrimping der bedrijvigheid. De personeelbezetting verminderde tengevolge van de mobilisatie met 7,8 pet. Deze achteruitgang werd in de oor logsmaanden slechts voor een deel inge haald. Men houde hierbij eenerzijds in het oog, dat een deel der gemobiliseer- den niet is of kon worden vervangen, an derzijds dat de bezetting van een aantal bedrijven nog terugliep. Eind September bedroeg het nadeelig verschil met voor de mobilisatie 6,7 pet., welk cijfer eind December tot 5,6 pet. was teruggebracht. Op laatstgenoemd tijdstip werkten er intusschen 2,4 pet. arbeiders meer dan eind 1938. De bouw vakken, waar de werkgelegenheid be langrijk verminderde, zijn in bovenstaan de cjjfers niet begrepen. zyn van niets dan fantasie. Wat men kan zeggen is dat Mussolini en Hitier alle huidige vraagstukken der Europeesche politiek hebben onderzocht doch het zou nutteloos zijn om daaruit haastige con clusies te trekken, vooral wat Italië be treft, dat sinds 2 Sept. van het vorige jaar zijn positie tegenover het conflict nauwkeurig heeft vastgesteld. MINISTER SAP OVERLEDEN. BRUSSEL. De Minister van Economi sche Zaken, Sap, is vannacht plotseling aan angina overleden. De leden der regeering zijn vanochtend bijeengekomen ter bespreking van de maatregelen die in verband met dit overlijden moeten worden genomen. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS. Het legerbericht van vanoch tend luidt: Niets belangrijks te melden. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN. De dag is over het alge meen kalm verloopen. GRAAF TELEKI NAAR ITALIë VERTROKKEN. BOEDAPEST. Minister-president Te- leki is vanochtend naar Triëst vertrok ken. DE FRANSCHE KAMER KOMT IN GEHEIME VERGADERING BIJEEN. PARIJS. Om kwart over drie heden middag heeft de Kamer besloten in ge heime vergadering by een te komen. Nog eens de Langevielebrug. Nog lang niet ieder is overtuigd van de verplichting om bij de Langeviele Binnenbrug thans van zijn rywiel af te stappen. Verschillende dezer niet kykende en niet luisterende fietsers werden op den „bon" gezet. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 391 392 N. I. Handelsbank 101 102 Philips 122 121 Unilever 93 93 A. K. U. 38% 38 Amst. Rubber 186 186 Kon. Olie 238 235 Kon. Boot 108% 108% Scheepv. Unie 110% 111% Deli Mij. 179% 180% 3 pet. Nederland 1937 78 78% 3/3V2 pet. Nederland 1938 84% 84% 4 pet. Nederland 1940 II 94 941/i0 U. S. Steel 403/e 3913/10 Anaconda 21 213/s Beth. Steel 53% 54 North. Am. Cy. 163/s 16% N. Am. Aviation 15% 15% Cont. Oil 167/s 16% Shell 86/s 8% Kenneeott 26B/s 26% Radio Corp. 43/e 4% Americ. Enka 33% 337a Car Foundr. 18% 18% Tidewater 8s/,0 83/i0 Midpetco lOVs 10Vs Rep. Steel 15 1413/18 Am, Waterworks 7 6% Gen. Motors 39% 39% De beurs bleef sceptisch staan tegen over de vredespogingen, al wordt in som mige kringen in Amsterdam de toestand toch iets hoopvoller beoordeeld. Initiatief durft men niet te nemen en de vraag blijft beperkt tot den daghan- del. Vaster liggen de laatste dagen Uni lever en Scheepvaart Unie op dividend verwachtingen; ook voor Internatio is goede vraag. In Kon. Olie blijft het buitenlandsche aanbod de koers drukken en voorts zijn de dividendtaxaties aan den lagen kant. De 4 pet. Nederland blijven aangebo den. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Maart, 2.30 u. Berlijn 75.25—75.75. Londen 7.07—7.09. Parijs 4.004.02. Brussel 32.0032.05. New-York 1.88—1.89. Preekbeurten. Aangezien ons blad op Goeden Vrijdag niet verschijnt, zullen wij Donderdag a.s. de lijst der preekbeurten plaatsen. Vriendelijk verzoeken wij H.H. predi kanten en correspondenten ons de opga ven voor de Paaschdagen, indien die nog ontbreken, per omgaande toe te zenden. GOES, 19 Maart 1940. Boter: per kg f 1,70, per pond 0,85, part. prijs 0,95, 2e soort boerenboter 0,80, fabrieksboter 0,95, afwykende boter 0,50. Eierenper 100 stuks f 4-4,52, per 25 stuks 1,05, part, pry's 5,25, kleine eieren 4-4,05, ganseieren 16-16,40. Centrale Eierveiling. Kippeneieren (groote) f 4-4,52, idem (kleine) f 4-4,05, ganseieren f 16-16,40, alles per 100 st. Aanvoer 160.000 stuks. Noteering van boter- en eierhan- delaren. Boter f0,70 per pond, eieren 3,70, poeleieren 3, eendeneieren '3,20 per 100 stuks. GOES. Veiling van 18 Maart 1940. Breekpeen 1.502, gele savoye kool 5 5,10, koolrapen 1, prei 36,50, schorse- neeren 913, witlof 1625, blauwe aardapp. 33,50, Bevelanders 1 gld. p. 100 kg. MIDDELBURG. Geboren: Jacob, z. v. Marinus Griep en Suzanna Gilde; Pieter- nella, d. v. Johannes Cornelia Kerkhove en Francina de Bree; Magdelena Maria, d. v. Pieter Davidse en Maria Meijers; Adriaan Cornelia, z. v. Cornelis Karelse en Jozina Barentsen. Overleden: A. J. Hubregtse, 89 j., wed. van M. Hendrikse; J. Dourlein, 63 j., ongeh. vrouw. (M. C.) Van 1418 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. B. Dierickx 33 j. en S. M. van Boven 22 j. Getrouwd: A. Klip 18 j. en L. M. Va der 18 j.G. M. van Breugel 26 j. en A. Boersma 25 j.; J. T. Doekbryder 26 j. en M. van Schijndel 23 j.; V.J. de Vries 21 j. en T. Bok 21 j.; W. Tavenier 26 j. en A. S. Vermeulen 24 j. Bevallen: A. van Rees geb. Dyker d. D. Davidse geb Wyngaarden z.J. L. Bukkens geb. Kleinepier d.; J. Govers geb. Kryntjes z.; S. Wissekerke geb. Jacobs z.A. S. G. Herkemïj geb. Joos- se z.; J. Verouden geb. de Ridder z.E. D Wille geb. Fagg z. Overleden: J. Jonckman 78 j., man van C. Bok. (V. C.) Van 916 Maart. DOMBURG. Getrouwd: Lourens Pro voost, jm. 26 j. en Martina Boone, jd. 23 j. te Oostkapelle. (M. C.) Over de maand Februari 1940. POORTVLIET. GeborenCornelis Dirk z.v. W. C. Oosdijk en A. Geuze; Jan Johannis z.v. J. J. W. van Houdt en M. A. Overbeeke. Overleden: Marinus Anthonie Chris- tiaan Poot, 7 mnd.; Bastiaan Nieuwkerk 86 j. wedn. v. W. Lisseveld; Pieter Jaco bus Johannis Dekker 1 j.Johannis van Dijke 61 j. echtg. van J. C. Quist; Mari nus van Tiggele 19 d.; Johannis v. d. Slikke 81 j. echtg. v. T. Deurloo; leven loos zoontje van J. L. Niemantsverdriet. Gehuwd: Leendert Goedegebuure 23 j. en Adriana de Ryke 22 j.Cornelis Bo- lier 26 j. en Jannetje Willemyna van 't Hoff 18 j. (Th. Ct.) STAVENISSE. Geboren: Pieter z.v. K. van Iwaarden en M. de Graaf; Maatje Thona d.c. M. Wesdorp en J. J. Suur- landCornelis Pieter z.v. M. Steendijk en C. PotappelAdriana Chr.a d.v. C. Moer land en Cl.a Wesdorp. Overleden: M. P. Tazelaar 69 j., wedn. van L. Neele Willem Klippel 82 j. wedn. van N. Smits. Gehuwd: W. den Braber 25 j. en A. Oudesluis 25 j. (Th. C.) ZAAMSLAG. Huw.-voltrekkingen: 4 Jan. Jan Maarten de Pooter 27 j. jm. en Elizabeth Hamelink 23 j. jd.; 9 Jan., Richard Hubert Wilhelm Joppe van Vlissingen, 25 j. jm. en Catharina Oele, 28 j. jd.22 Febr.Johannes Catharinus Maas van Utrecht, 25 j. jm. en Frangoi- se Christina van Vessem 25 j. jd.; Fran- gois Dieleman 21 j. jm. en Maria Hame link 18 j. jd. Geboorten: 7 Jan., Jan z.v. Jan Bak ker en Adriana Faas15 Jan., Catharina d.v. Jan Hendrik Oppeneer en Leuntje de Bruyne; 20 Jan., Levina d.v. Cornelis de Kraker en Janna Wolfert; 31 Jan., Marinus z.v. Jozias Luteijn en Helena Wisse; 1 Febr., Aaltje d.v. Jan Cornelis Verhoef en Debora Koster 10 Febr., Cornelia Johanna d.v. Johannes Marti- nus v. Doorn en Mechelina Paulina de Jonge11 Febr., Anna Dina d.v. Miriikus Wisse en Janna de Putter; Francina Su zanna d.v. Foppe Minze Remkes de Boer en Geetje den Boeft. Overleden: 1 Jan., Adriana Eversen, 80 j. wed. van Marinus Scheele; 6 Jan., Cornelis Mechielsen 56 j., echtg. van Ca tharina de Kraker; 15 Jan., Francois Hamelink, 83 j. echtg. van Martha van Drongelen; Lijn Heijnsdijk, 84 j., wedn. van Maatje Louwers; 16 Jan., Margare- tha v. d. Voorde, 73 j., wed. van Leen dert den Engelsman8 Febr., Cornelis 't Gilde 65 j., echtg. van Jannetje van Dy ke; 17 Febr. Magdalena Bakker 73 j., wed. van Johannes Absalon de Jonge. H.H. LANDBOUWERS. Wij leve ren u: 1012-balks Capponeggen, zigzag-, ketting- en zaadeggen en verdere voorjaarswerkt. aan conc. prijzen. Tevens te koop: een aard.- sorteerder, z.g.a.n., slechts enkele malen gebruikt. Aanbevelend: A. CORNELISSE, Vlasmarkt 14, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3