O DE ZEEUW Tweede blad '"geen bekeerincl De Prins bezoekt de Jaarbeers. dofyMad l&e-u-w WÊ/KL [en verwaarloosd Landgoed richten Uit de Provincie e moment het ig geven kan. dagblad voor bonneert GRATIS. FEUILLETON ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. IJL PUT» a is op weg rloren gegaan ersen. 14 Maart, 2.30 u. urg, 14 Maart 1940. innen: Boter f 0.80, eieren f 5, ganseie- handelaren: Boter 15. markzetter: Boter .75, eendeieren f6- len handel: Boter 5.50, poelje-eieren kalkoeneieren f 12. Icheren. sn. Witte kipeieren: 56 kg. f4.45; 56-—58 30 kg. f 4.70f4.71; 6264 kg. f4.80-; 0; 66—68 kg. f*-96 10; 80—82 kg. f 5.81- tl; 54—56 kg. f4.65; -60 kg. f4.77—4.79, i; 62—64 kg. f 4.92-; 1; 66—68 kg. f5-04> leieren f 4.83; ganS 13 Maart. Breek- doI 3,50—5,10, roo- rapen 2, kroten waschpeen 10—1 3 gld. p. 100 kë-> p. 100 stuks, ivereen. „De Een van Woensdag 40, Gewone 2.53— .27, Picklers l-1"' fijne Waschpeen VAN PONDERDAG 14 MAART 1940. Nr 139. Mede naar aanleiding van het optre den van Prof. van Embden in de Eerste jjamer tot voor kort een vurig ont- wapenaar en nu een verdediger van de Deiensiebegrootlng wijst onze „N. prov. Gr on. Crt." er op, dat wel onderscheiden moet worden tusschen aanpassing en bekeering. Het kan goed zijn van dit betoog ken nis te nemen. Bekeeren is omkeeren. Men wandelt 0p" een verkeerden weg, maar komt tot beter inzicht en keert zich naar den goeden kant. Welnu, de democraat van onze dagen is nergens banger voor dan dat men hem een bekeerling noemen zal. Wij hebben zulks nu weer gezien bij den beroemden prof. van Embden. Ieder onzer herinnert zich hoe deze geleerde jaren aaneen streed voor de ontwapening. Hij zag niets dan vrede in het verschiet en collectieve veiligheid. Hij lachte om hen, die spraken van de noodzaak der zorg voor de landsverdedi- i ging' Nog een vorig jaar stemde hi] tegen de oorlogsbegrooting. Kij sprak minstens even geestdriftig voor de ontwapening als de heer Albarda zulks deed in de Tweede Kamer. En wat hij dan zeide was met den gloed eener diepe overtuiging over- glansd. Prof. van Embden liet zich door geen enkel argument uit het veld slaan. Hij wist alles zelf het best; hij wist alles beter dan een ander. En deze zekere wetenschap of weten schappelijke zekerheid, vloeide over op de gelaten van alle vrijzinnig democra ten. Zelden heb ik menschen ontmoet, die met grooter zekerheid voor zich zelf hun standpunt zeiden te hebben bepaald dan zij. De sociaal-democraten waren van het zelfde kaliber. Op dit en natuurlijk ook op alle andere punten. Maar nu kwam de nieuwe oorlog, en nu sloeg den socialisten de vrees om het hart voor den nationaal-socialist en prof. van Embden zag de wreede vervolging I zijner rasgenooten. Wat moest er van de wereld worden, jals men het geweld maar liet gaan? De socialisten pasten zich spoedig aan. (Aanpassen is thans hun dagelijksch lwerk. Daarom schelden zij zoo op dat fwoord. Prof. van Embden had er meer moeite I mee. Maar zie, eindelijk ging ook hij over stag en thans deelde hij op deftigen |!j toon mee, dat hij zoude stemmen voor de i oorlogsbegrooting. j Maar nu komt het merkwaardige Dit n.L, dat zijn grootste zorg in deze verandering is, dat men hem voor een bekeerling zoude aanzien. Ik ben niet bekeerd, zeide hij. Ik ben nog altijd dezelfde. Dat een mensch een vergissing erkent is anders toch niet zoo erg. Dat hij zich verbetert zal niemand „hem kwalijk nemen. i Bekeering in den goeden zin van het woord is niet iets, waarvoor een mensch j 1 zich behoeft te schamen. Prof. van Embden is er bang voor als voor vuur. Ik ben geen bekeerling, riep hij plech tig uit. Ik bleef dezelfde. Alleen de omstandigheden om jmij heen zijn veranderd. Ik had voorheen gelijk. Toen moest ieder voor ontwapening zijn. Ik heb nu weer gelijk. Nu moeten wij een leger en een vloot hebben. Ik heb altijd gelijk „De omstandigheden veranderden en de vrijz. democratische professor praalde in zijn onbekeerlijkheid met zijn diepe door AMY LE FEUVRE. Den volgenden dag ging hij naar Vi vian toe, maar hij vond haar niet thuis, en hij had daarna geen gelegenheid meer om haar op te zoeken. Vivian was bitter teleurgesteld, toen Z1i wist, dat ze geen van beiden terug zou zien. Juffrouw De Burgh had haar °P de thee willen vragen maar haar dagen waren erg bezet, en onverwacht ont moette zij nog een oude vriendin, en toen Vivian haar ging opzoeken, was ze al weg en kreeg deze den volgenden mor gen een briefje van haar: „Lieve Vivian, Het spijt we erg, dat ik je niet verder meer ontmoet heb, maar ik vond het erg gezellig, je dien Donderdag nog even te ien. Ik hoop altijd, als ik in de stad ben, meer uit te kunnen voeren, dan mij seztnfi tgT1Ukt-Ik ben bliJ. dat je zoo'n gezeihg thuis bij je tante hebt. Na je wel wat al te eentonig leven hier is zoo'n ï™8 en de drukte van een groote aa wel eens goed voor je. Ik voor mij inzichten omtrent hetgeen een volk allen dag behoort te doen. Welk een belachelijke dwaasheid." Terecht wijst ons Groningsch orgaan er verder op, dat deze onbekeerlijkheid van den professor een symptoom is, waarmee wij' heel ernstig rekening moe ten houden. Wij kunnen tct op zekere hoogte dank baar zijn, dat Vrijz. Democraten en so ciaal-democraten, onder den indruk van het oogenblik tegenover sommige vraag stukken een andere houding aannemen. Maar wij verliezen niet uit het oog, dat het geen principieele verandering is. Zoodra de omstandigheden zich wijzi gen zal Prof. van Embden weer gaarne en van harte meewerken aan de afbraak van leger en vloot. En waarschijnlijk zal hij dan den heer Albarda naast zich vinden. En hoe zal het gaan als wij een her haling mochten krijgen van 1918 en op nieuw een revolutionaire situatie zou ontstaan? De sociaal-democraten stellen er prijs op te verklaren, dat zij zich niet be keerd hebben, dat hun beginsel hetzelfde is gebleven, Maar zullen zij dan de kracht hebben en zelfs den wil, om zich tegen revolutionaire dreigingen te verzetten? In elk geval blijft, juist omdat men van geen bekeering wil weten, waak zaamheid geboden. TIEN JAAR BEMALING VAN WALCHEREN. Morgen, 15 Maart, zal het juist tien jaar geleden zyn, dat het gemaal op Walcheren, dat het waterpeil van ge heel het eiland bewesten het kanaal re gelt, officieel in gebruik werd gesteld. Er kwam daarmede een einde aan het onder water staan van uitgestrekte vlakten van het lage deel van het eiland. Het gemaal, waar aanvankelijk voor al de eigenaren van hooger gelegen gronden zich krachtig tegen verzetten, kwam er ten slotte en nu bij het tweede lustrum kan men zich de ellende van 1 vroeger haast niet meer indenken. Een groote schaduw valt op deze her denking en wel, dat hij, wiens naam het gemaal zoo terecht draagt, enkele maanden geleden aan de zijnen en aan zijn werk is ontvallen. Wijlen jhr Boreel zag met het in werking stellen van dit gemaal door den Commissaris der Koningin, de kroon zetten op een voorbereiding van jaren. Het eerste gemaal is gevolgd door twee kleinere, dat bij de Zuid watering en dat bij Veere. Heel Walche ren wordt nu bemaald als de water stand dit noodig maakt. Hansweert. De heer A. de Jong, mare- chaussee alhier is met ingang van 9 April a.s. benoemd tot gemeente-veld wachter te 's Gravenzande. De motorschoener Crescendo ledig komende van Antwerpen naar Rotter dam, is bij het uitvaren van de sluis te- den den steiger gevaren, waardoor deze lichte schade bekwam. Het schip kon de reis voortzetten. Een Belgische spits achter de sleepboot En Avant 8 is bij het invaren van de sluis tegen den sluismuur geva ren. Het schip bekwam lekkage, doch kon de reis naar Gent voorzetten. 's H. Abtskerke. Brand. Dinsdag namiddag brak, doordat een zoontje met vuur speelde, brand uit in de schuur behoorende bij de woning van den heer Geleedst te Baarsdorp. De schuur brandde geheel af. Door het optreden van de brandweer werd de woning be houden. Althans aanvankelijk, want Woensdagmiddag, juist toen de orde was hersteld en de naar buiten gebrachte meubelen op hun plaats gebracht waren, begon zij in te storten. Waarschijnlijk had de muur, die aan de schuur grensde, door den brand meer geleden dan aan vankelijk vermoed werd. De bewoners, voor wie een en ander een belangrijke schadepost beteekent, konden zich nog tijdig in veiligheid stellen. Dank zij mede ben dankbaar, dat ik hier weer terug ben. Ik zal iedereen je boodschappen overbrengen. Naar ik hoor, gaat me vrouw Austen hard achteruit. Ik ga er nu dus gauw even heen, om te informee- ren, hoe het vandaag met haar is. Met hartelijke groeten je liefh. C. de Burgh." „En dat is dus het eind van hun be zoek", zei Vivian bij zichzelf. „Ik had er meer van verwacht, maar wat weet ik eigenlijk zelf niet; alleen zou ik graag een paar rustige oogenblikken met me neer De Burgh hebben willen praten." HOOFDSTUK XXV. Een jaar ging voorbij en Vivian was nog altijd bij haar tante in Londenten minste vrijwel altijd. Zij ging zoo op in haar meisjesclub, dat zij nooit heel lang weg was. e Haar moeder en Anabel waren uit Britsch-Indië teruggekeerd, en Anabels trouwdag was toen spoedig bepaald ge worden. Vivian ging voor die gelegen heid naar huis en bleef drie heerlijke zomermaanden bij haar moeder. Daarop besloot mevrouw Bayard, dat zy haar huis op zou geven en by haar oudsten zoon in gaan wonen. Hij had een klein landgoed in Berkshire en had voor de bemoeiingen van den burgemeester, gelukte het een tijdelijk onderkomen te vinden. lerseke. De een zijn doo d De machinale schelpenmalerij en droge rij van de fa. J. D. van der Endt heeft het zoo druk met het malen van grit als nooit te. voren en werkt met 2 ploegen -an 's morgens 5 tot 't avonds 11 uur. De geweldige sterfte onder de oesters vanwege de vorst is oorzaak dat tien duizenden beunen leege oesterschelpen naar de malerij worden gebracht en daar gemalen tot grit. Gelukkig geeft alles veel werkloozen werk. Driewegen. De wykverple- ging bedreigd. De Groene Kruis-afdeeling DriewegenOvezande hield een algemeene ledenvergadering, hoofdzakelijk ter bespreking van de „wijkverpleging". Ofschoon aan ieder der 150 leden een dringend verzoek tot bijwoning der vergadering gericht was, waren slechts 19 leden aanwezig. De waarnemend voorzitter dhr G. A. van Noort zette den toestand der wijkver pleging uiteen, uit welk verslag bleek, hoe door den achteruitgang van alle sub sidies het voortbestaan dezer zaak ten zeerste bedreigd wordt. Algemeen was men ter vergadering van meening, dat door deze instelling een groot volksbe lang gediend wordt. Besloten werd nog maals pogingen aan te wenden ter ver krijging van ruimere subsidies. De pen ningmeester becijfert, dat door Driewe gen, Oudelande en Ellewoutsdijk onge veer f 1500 bijeen gebracht zal moeten worden, dus door onze vereeniging onge- j veer f 500. Van dhr A. Folmer was bericht inge komen, dat hy als bestuurslid bedankt. In de opengevallen vacature^ werden nu gekozen de heeren Ds van Burgeier en P. Koeman. Voorts werd besloten de zusterswoning te Ovezande te verkoopen, mits de afd. Ellewoutsdijk, welke hierin mede zeg genschap heeft, daarmee accoord gaat. Wolfaartsdijk. Dinsdagavond hield de afd. van den Buitengew. Vrijw. Land- j storm vergadering. Voorzitter de burge meester. De secretaris van het gewest Zeeland, dhr Eckhardt, vertoonde een film over het instituut van den B.V.L. en hield vervolgens een propagandarede. I Daarna werd nog een film vertoond over Ned. Indië. Als voorzitter van de afd. der Ver een. luchtbescherming alhier is in de plaats van den heer I. A. N. van Oeve- ren, die bedankt heeft, gekozen de heer I. Balkenende, en als secr.-penningm. in de plaats van J. Goetheer, die eveneens bedankte, de heer D. Vleugel Jr. Ritthem. Woensdagavond werd in de Chr. school de gebruikelijke ouderavond gehouden. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter hield Ds H. Bartle- ma een lezing over Bijbel en Gtezin, waarop eenige bespreking volgde. Het hoofd der school dhr B. J. de Meij deed een greep uit de geschiedenis van Ritthem. Van de gelegenheid tot het bezich tigen van het werk der leerlingen werd een dankbaar gebruik gemaakt. Vrouwenpolder. De heer I. de Nood, volontair ter secretarie alhier, is met in gang van 1 April a.s. benoemd tot 2en ambtenaar ter secretarie in tijdelijken dienst, der gemeente Groede. O. en W. Souburg. Patrimonium. Dinsdagavond hield de afd. van Patri monium een ledenvergadering. Ingeko men was een schrijven van 't Verbonds- bestuur, met de mededeeling, dat de Verbondsvergadering dit jaar zal wor den gehouden op 29 en 30 April a.s. Be sloten werd om geen afgevaardigde te zenden. De heer P. Suurmond behandelde het onderwerp „Christo centrisch". De Hei lige Schrift leert ons, dat alles wat wij doen uit moet gaan van de gedachte: „Wat vraagt de Heere van ons?" In onzen dagelijkschen arbeid bezig zijnde, moeten wij klaar zijn als de Heere ons ergens voor roept en noodig heeft. Dinsdagavond hield alhier de Chr. Jongensclub „Samuël" haar 23e jaarver gadering onder leiding van den leider L. kort zijn vrouw verloren. Hij was een stille, teruggetrokken man en voelde zich nooit erg thuis met zijn levendige zusters; maar hij hield ontzettend veel van zijn moeder. Voor mevrouw Bayard echter tot de zen stap overging, had zij een lang ge sprek met Vivian. „Als ik dacht, dat je mij noodig hadt, Vivian," zei ze, „dan zou ik voorstellen, om met je samen te gaan wonen, maar je hebt al zoo vroeg op eigen beenen ge staan, dat ik geloof, dat je gelukkiger zult zijn, als je je eigen weg gaat. Zeg me echter precies hoe je er over denkt. Vivian sloeg haar armen om haar moeders hals en kuste haar. „Ik vind het heerlijk, om mijn hart nu en dan bij u te kunnen uitstorten, moe der, maar ik geloof, dat Frank u meer noodig heeft dan ik; en ik kan u daar altijd komen opzoeken, is het niet? Ik heb er soms wel eens over gedacht, om een kleine flat te huren in Londen, maar tante Kate wil er niet van hooren en zoolang zy mij haar mooie, groote biblio theek wil leenen voor mijn meisjes, heb ik alles, wat ik maar bij haar zou kunnen verlangen. Ik heb echter nog een plan in mijn hoofd, en dat ik graag met u zou willen bespreken. Ik wou zoo graag pro- beeren, om een soort boerderijtje te kry- gen, waar die 'meisjes van Zaterdag tot Vader. Uit de verslagen bleek o.a. dat het-ledental iets achteruit ging. Er was een batig saldo. Felicitaties werden uit gesproken door Kerkeraad en zusterver- eenigingen. Verder werd de avond ge vuld door opstellen, voordrachten en sa menspraken. Grijpskerke. Maandag hield de afd van het Groene Kruis haar jaarvergade ring. De voorz., Ds H. A. v. Loon. heette allen welkom, inzonderheid Dr C. v. d. Harst, die daarna een lezing hield over de Bloedtransfusie. Op duidelijke wyze heeft Spr. dit behandeld. Er zal getracht worden een bloedtransfusiedienst in het leven te roepen. Hierna werden de huishoudelijke za ken afgedaan. De penningmeester had een kassaldo met inbegrip vorig jaar van f 268,20. Als bestuurslid werd gekozen burgem. H. U. Bouwman in de plaats van dhr Jac. de Wolf Sr., die wegens zyn verge vorderden leeftijd zyn arbeid voor het Groene Kruis neerlegde. De voorz. dankte hem voor al zyn werk. De toestand van het magazijn en ma teriaal is goed te noemen. Colijnsplaat. Dinsdagavond werd in de Herv. Kerk alhier een districtsvergade ring van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond gehouden. De vergadering was flink bezocht. De vice-voorzitter dhr J. Bouterse te Kamperland, sprak een openingswoord. Dhr A. Vingerling te Goes hield een rede over „Gerechtigheid verhoogt een volk". Dhr Meijer, de tweede spreker, had tot onderwerp „Onze N.C.L.B. in mobilisa tietijd". Het slotwoord werd gesproken door Ds Kluiver, Herv. predikant. Kamperland. Woensdagavond vierde alhier in de Chr. school de Geref. Kna- penvereen. „Obadja" haar 30e jaarfeest onder leiding van dhr Joh. Verburg. In zyn openingswoord riep de leider de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe. Uit het verslag van den secr. Wim Provoost bleek, dat het ledental met 2 was vooruitgegaan en thans 16 be draagt, terwijl de penningmeester een batig saldo van f 9 meldde. Een overzicht van de 30 jaren werd gegeven in een revue, waaraan alle leden deelnamen. Ds F. J. v. d. Ende sprak een opwek kend woord, terwijl de afgevaardigden der verschillende corporaties de vereeni ging feliciteerden. Verder werd de avond gevuld door op stellen, voordrachten en zang. Wissenkerke. Finlandavond. In de Ned. Herv. Kerk alhier werd een Finlandavond gehouden. Eerste spreker was cand. Grolle. Daarna sprak me vrouw Meijer-Forsberg over de Vrouw in Finland. Ds Nolte, Evang. Luth. pred. te Middelburg, hield een toespraak over het Finsche volk. Ds Oostenbrink sprak het slotwoord. Gemeenteraad van Goes. Gistermiddag vergaderde de Raad van Goes onder voorzitterschap van wet houder de Roo. Afwezig wegens ongesteldheid de hee ren Chamuleau en Kloosterman. Ingekomen stukken. Betuigingen van deelneming naar aan leiding van het overlijden van den Bur gemeester Mr R. M. van Dusseldorp. Dankbetuiging van Mevrouw de Wed. A. C. van DusseldorpKern voor den laatsten bloemengroet aan haar over leden echtgenoot. Besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarby zy hun beslissing omtrent de gemeente-begrooting voor 1940 verdagen. Goedkeuring van de begrooting voor 1940 van den Keuringsdienst van Waren. „Verordening Hulp bij Militaire Werk zaamheden", vastgesteld door den Opper bevelhebber van Land- en Zeemacht. Verzoek van Ged. Staten van Zeeland eventueele bezwaren te willen melden, die bestaan tegen wederinvoering van de kermis te Oost- en West-Souburg. Verslagen van Burg. en Weth. van de in 1939 verhuurde gemeente-eigen dommen. Maandag konden logeeren. Het moet niet te ver van Londen zijn, het liefst dus in Surroy, of dicht bij Frank. U weet niet, wat een eenzame Zondagen de meesten van haar hebben, en sommigen gaan daardoor wel eens uit met minder ge- wenscht gezelschap; zij moeten natuur lijk ook eenige afleiding hebben en heel dikwijls beginnen zij op Maandagmorgen hun werk nog meer vermoeid, dan ze Za terdagavond waren. Massa's meisjes snakken naar een beetje frissche buiten lucht en de rustige bedaarde meisjes zouden het zoo op prijs stellen. Het zou haar zoo opfrisschen. Soms denk ik wel eens, dat het 't beste zou zijn, als ik hee- lemaal buiten woonde, maar dan zou ik de meisjes weer niet elke week een avond bij mij kunnen hebben. Vertelt u mij eens, wat u er van denkt." „Het zou een heel aardig plan zijn, maar ik vind, dat je iemand moet zien te krijgen, die niet zoo heel jong meer is en als huishoudster of directrice zou kun nen fungeeren, en die er.altyd woonde, want het zou toch kunnen gebeuren, dat je er niet altijd zijn kon." „Maar zou dat het niet een beetje te officieel maken en doen denken aan een rusthuis? Ik heb er haar wel eens over hooren klagen, omdat ze daar ook zoo dikwyls zieken nemen, en er zooveel reglementen by te pas komen. Ik wou Prins Bernhard heeft gisteren een tweede bezoek aan de Jaarbeurs te Utrecht gebracht. Om vier uur arriveerde de Prins voor het administratiegebouw, waar de secre taris-generaal, de heer W. Graadt van Roggen, ter begroeting aanwezig was. Z. K. H. werd door een groot aantal personen, o.a. den minister van Koloniën, den heer Ch. J. I. M. Weiter, en de leden van den raad van beheer begroet. Op nieuw bracht de Prins een bezoek aan de koloniale afdeeling. Ten slotte heeft de Prins in de zaal van de Industrieele Club een conferen tie bijgewoond, waarin koloniale belan gen in verband met de Jaarbeurs wer den behandeld. Deze bijeenkomst droeg een strikt huishoudelyk karakter. Ten slotte zat de Prins aan een diner, dat den deelnemers aan deze conferentie in het Jaarbeursrestaurant werd aangebo den. Verslag van de vereeniging „De Am bachtsschool" te Goes over 1939. Ze worden alle voor kennisgeving aan genomen. Aan de nieuwe Openbare U.L.O.-school zal de naam worden gegeven van „Bur gemeester Van Dusseldorpschool". Dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming genomen. De begrooting van het Burg. Arm bestuur voor 1939 wordt gewijzigd. Idem die voor het grondbedrijf 1939, en voor de gemeente (1939). Wijziging gemeente-begrooting 1940. Dhr de Looze vraagt of de verbou wing van school B niet te luxueus is op gezet. Spr. vindt f 600 voor zes urinoirs te hoog, vooral in dezen tijd. Is er geen advies van den inspecteur L.O. Brengt dit voorstel geen consskwenties mee voor de byz. scholen? De kwestie van het schilderwerk aan het Schuttershof is Spr. niet duidelijk. Spr. heeft opgemerkt, dat de laag ste inschryver voor het schilderwerk der gemeente bij de aanbesteding van het .onderhoudswerk is gepasseerd. Waarom wordt nu aan denzelfden man het schil derwerk aan het Schuttershof opgedra gen voor een bedrag boven de raming? De voorzitter antwoordt, dat goedkoopere urinoirs in andere scholen reden tot klachten geven. Deze duurdere zyn afdoende. De kwestie der aanbesteding van het schilderwerk is moeilijk. In 't algemeen is het onderhoudswerk aan de laagste in schrijvers gegund, Echter niet voor het schilderwerk. B. en W. hebben destyds aan den Raad toegezegd, dat zooveel mogelijk werken zouden worden aanbesteed. Daarvoor kwam het Schuttershof in aanmerking. By de inschrijving kwam men evenwel boven den norm van het onderhouds werk en boven de raming. B. en W. von den het echter niet billijk om de inschrijving niet te gunnen temeer om dat de inschrijving niet te hoog was. Zij hebben den meest reëelen weg gevolgd en het werk gegund, ook al kwam het nu duurder dan volgens het onder- houdstarief. Men moet ook niet vergeten, dat sommige grondstoffen duurder gewor den zijn. Spr. zou op grond van dit feit zelfs niet willen breken met aanbesteden. Het is bekend, dat bij de onderhouds werken zóó wordt ingeschreven, dat er niets op wordt verdiend. Dat het onderhoudswerk in Januari niet aan den laagsten inschrijver is ge gund, komt, omdat de gemeente met hem onaangename ervaringen heeft op gedaan. Die straf moet echter niet eeuwigdurend zijn. Hij was nu laagste inschryver voor het Schuttershof. Er wordt nu op hem een zeer scherpe con trole uitgeoefend. Weth. V e r m a i r e zou liever hebben gezien, dat de R a a d kon beslissen over: gunning aan den laagsten inschrijver of aan hem, die het onderhoudswerk heeft. Dhr C r u c q is voor gunning aan den laagsten inschrijver. Het is een normale aanbesteding geweest. De voorzitter onderschrijft dit. zoo graag, dat ze het gevoel hadden, dat ze logé's waren, en ook als zoodanig be handeld werden. De meesten behooren niet tot de laagste standen; er zijn een paar dominee's-dochters bij, en dochters van een dokter of een advocaat of een kunstschilder; maar zij voelen zich allen eenzaam in Londen en moeten allen zelf haar brood verdienen; maar ik zal eens over uw voorstel nadenken." „Je moest een eigen tehuis hebben," zei haar moeder, terwijl ze haar vol lief de aankeek. Vivian begon te lachen, maar er was een treurige blik in haar oogen, waar door haar moeder wist, dat er nog een onvoldaan gevoel in haar hart was. „Ik ben heel gelukkig, moeder, en heb bezigheid." „Ja; maar ik geloof, dat je je krach ten wel wat overschat. Je bent zoo ma ger als een hout! Bezorgd maak ik mij echter niet over je. Dat ben ik nooit meer geweest, sedert je my verteld hebt, dat mijn hartewensch voor je vervuld is geworden. Ik weet daarenboven, dat een bezig leven veel gelukkiger voor een vrouw is, dan in luiheid den tijd zoek te brengen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5