GRIEPWEER! VICKS HOESTBONBONS Herwaardeering van den goudvoorraad. Gemengd Nieuws Rechtszaken Radioprogramma WALCHEREN NOORD-BEVELAND. De „Amor" op een mijn geloopen. Toenemend aantal verkeersongevallen. HET VOORLOOPIG VERSLAG VAN DE EERSTE KAMER, Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende Voorloopige voorziening ten aanzien van de waardebepaling van den voorraad Gouden Munt en Gouden Munt- materiaal van de Nederlandsche Bank, werden in de afdeelingen eenige beden kingen daartegen ingebracht. Verscheidene leden verklaarden zich met het wetsontwerp te kunnen veree nigen. Wel zouden zij het hebben toe gejuicht, zoo een deel van de winst kon worden gebruikt, voor ook door de regee ring noodzakelijk geachte, verbetering van de betrekking tusschen rijks- en ge- meentefinanciën. Eenige leden wenschten voorop te stel len, dat huns inziens het pondenverlies indertijd door de Nederlandsche Bank ge leden waarmede dit wetsontwerp ten nauwste verband houdt te wijten is geweest aan een gestie van de directie van de bankinstelling, en dat deze gestie, naar destijds verluidde, was geschied met medeweten en goedvinden van het toenmalige Kabinet, waarvan ook de te genwoordige minister van Financiën deel had uitgemaakt. Huns inziens had het aanbeveling ver diend met herwaardeering van den goud voorraad te wachten, tot deze met een definitieve stabilisatie gepaard had kun nen gaan. Wat betreft de vergoeding aan de Ne derlandsche Bank, zoo verklaarden som mige leden, de meening te deelen, dat het pondenverlies in 1931 door die instel ling geleden, niet in direct verband Btaat met de depreciatie, te onzent in 1936 toegepast. Indirect verband is er, naar huu gevoelen, tusschen de beide vermel de feiten wel. Zy achtten het uit overwegingen van billijkheid dan ook juist, dat aan de centrale bankinstelling dat oude verlies weer wordt vergoed. Deswege betreurden zij, dat de Minister den aanvankelijken opzet van het ontwerp heeft prijsgege ven. Eenige leden verklaarden de goud winst, waarvan hier sprake is, te be schouwen als een boekwinst, ontstaan door een boekhoudkundige manipulatie. Zij achtten het teekenend voor het „den ken in geld'' der huidige, door hen als demo-liberaal gekenschetste, economie aanklevende, dat wordt getreden in de uitvoerige beschouwingen omtrent iets, dat slechts op papier, en niet in werke- lijkheid bestaat. Sommige leden stelden de vraag, of de bestemming van de f 132.506.208,49, verkregen uit den goudvoorraad, op de wijze, als in het wetsontwerp aangege ven, niet beteekent, dat een belangrijk deel daarvan jarenlang renteloos zal lig gen. Zoo ja, dan zou het huns inziens meer aanbeveling verdienen, zoo bedoeld bedrag werd besteed voor inkoop van staatsschuld, hetgeen tevens een verla- genden invloed zou kunnen oefenen op den rentevoet. te stellen voor: betegeling speelplaats, aanplant van twee boompjes en aan schaffing van een platenkast, aangehou den. Na drukke bespreking werd het verzoek met 4 tegen 2 stemmen toege staan. Diefstal van sieraden te Koudekerke. Te Koudekerke is Zaterdag een 24-ja- rige jongeman gearresteerd, verdacht van diefstal. Vrijdag ontdekte een oude vrouw, dat bij haar eenige gouden en zil veren voorwerpen ontvreemd waren. Het betrof hier gitten en bloedkora len met gouden sloten, Zeeuwsche gou den knoopen enz. De jongeman werd aangehouden door den veldwachter van 'tV., nadat hij deze voorwerpen te koop had aangeboden. Hij ontkende den dief stal gepleegd te hebben, maar wist geen aannemelijke verklaring te geven van het feit, dat hij de ontvreemde voorwer pen in zijn bezit had. De jongeman, een zekere B. uit Souburg, is overgebracht naar Middelburg, waar hij vandaag bij de justitie zal worden voorgeleid. De diefstal moet reeds op of omstreeks 1 Maart gepleegd zijn. (M. C.) Nog steeds geen garna len. De vorige week had de ARM 35 geprobeerd om iets te vangen, maar zonder resultaat. Gisteren is weer een poging gedaan door de ARM 53. Drie trekken werden gedaan, een aan den dijk, een in 'thuiltje van Banjer en een in het gat. Het resultaat was, dat in de drie trekken tezamen 1 K.G. garnalen werden gevangen. De zee lijkt uitgestor ven. Met dit alles blijft tengevolge van den strengen winter en van de maat regelen van Defensie (mijnengevaar) de toekomst voor de visschers somber. Nu de vloot reeds 10 k 12 weken stil ligt, zijn de schippers, daar deze buiten eiken steun vallen, er het ergst aan toe. De matrozen zijn in de steunregeling op genomen, met den daaraan verbonden kinder- en kolentoeslag, terwijl ze ook wel nu en dan- in natura gesteund worden. Vrouwenpolder. Vrijdagavond hield de vereeniging voor Chr. onderwijs alhier haar jaarvergadering en ouderavond, onder voorzitterschap van dhr W. Maas. Op deze vergadering, die goed bezocht was, werd een referaat gehouden door Notaris Terpstra over het Chr. B.L.O. Als bestuurslid werd herkozen de heer Jac. Geertse, terwijl in de plaats van den heer C. de Voogd, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, ge kozen werd de heer J. Geerse Jz. In de pauze werd het werk der leer lingen bezichtigd. Arnemuiden. De Ned. Herv. Meisjes- vereeniging hield een collecte ten bate van de vereen., met als mooi resultaat, een bedrag van f 120. Gevonden een heerenrijwiel. Inlich tingen bij den Gemeente-veldwachter. (Belangeloos bericht.) Gapinge. De controle- en fokvereeni- ging hield onder voorzitterschap van den heer M. Arendse, haar goed bezochte jaarvergadering, waarin ook de heer Zwagerman aanwezig was. In zijn openingsrede herdacht de voor zitter o.m. het overlijden van wijlen den eere-voorzitter der vereeniging, den heer Jac. Louwerse Wzn, die veel voor verbetering van den rundveestapel heeft gedaan. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental der vereeniging stationnair bleef. Er was een opgewekt vereenigingsleven. Tevens werd door hem medegedeeld, dat dhr A. Versluijs tot 2en controleur benoemd was. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat de rekening over 1939 der fokvereeniging een goed slot aangeeft van f 252,74 en die van de controlevereeniging van f 15,49. Vervolgens heild de heer Zwagerman een duidelijke en met aandacht gevolgde lezing over: „Het doel en het nut eener fokcentrale". GeersdIJk. Finlandavond. In de Geref. Kerk alhier werd een Finland avond gehouden, die werd geleid door Ds Oussoren uit Middelburg. Eerst sprak mevr. MeijerForsberg over de Vrouw in Finland. Ds Oussoren sprak het slot woord. Hij wekte de hoorders op de dappere Finnen te steunen, die zoo hard vechten tegen het geweld. De kerk was geheel met belangstel lenden gevuld. ALLE OPVARENDEN BEHOUDEN TE VLISSINGEN AAN WAL GEBRACHT. Opnieuw is een Nederlandsch koop vaardijschip vergaan. Maandagochtend is n.l. het s.s. „Amor" van de K.N.S.M., dat met een lading stukgoederen van West-Indië kwam, op vijf mijl ten Noordwesten van Fairbank boei, in de nabijheid van het lichtschip West Hin der op een mijn geloopen en gezonken. De bemanning, welke uit 33 koppen bestond, is gered door het Engelsche s.s „City of Bremen", dat de schipbreu kelingen gistermiddag omstreeks vijf uur behouden te Vlissingen aan land bracht. De „Amor" was een schip van 2325 bruto ton en was in 1911 gebouwd op de scheepswerf v.h. Rijkee en Co. te Rotterdam. Het schip was op weg van Christobal naar Antwerpen. Zondag vertrok het uit Plymouth. Des nachts bleef het in Duins liggen, omdat men het niet raad zaam achtte in den nacht te varen. Om zes uur gistermorgen besloot kapitein H. Beuker de reis voort te zetten. Enkele uren later te 10.20 uur deed zich plotseling een hevige explosie hooren, gevolgd door een luid gekraak. Het schip brak middendoor en het water stroomde aan twee kanten bin nen. De opvarenden, die zich in het lo gies bevonden, stonden in een omme zien tot boven de knieën in het water. Van het in veiligheid brengen der bezit tingen was geen sprake meer. Allen renden naar het dek. Hier bleek, dat de bakboordsloep in stukken was geslagen. Aan stuurboordzijde kon men de sloep niet strijken doordat het schip aan één kant overhelde. De positie der opvaren den was daardoor eritiek. Daar de an tenne kapot was geslagen, was het niet mogelijk per radio assistentie te vra gen. Opeens draaide het schip een slag om zijn horizontale as. De stuurboord sloep kwam vrij en snel wisten de 33 opvarenden nu het schip te verlaten. Men was nauwelijks 20 meter van het schip verwijderd, toen de „Amor" zonk en in de diepte verdween. In zeven mi nuten speelde zich dit heele drama af. In de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar de „Amor" onderging, voer het Engelsche s.s. „City of Bremen". De bemanning van dit schip kreeg de boot spoedig in de gaten en een kwar tier nadat de mannen in de sloep waren gegaan, bevonden zij zich reeds aan boord van het Engelsche schip. Diege nen van de schipbreukelingen, die nog in nachtgewaad waren, werden van vol lediger kleeding voorzien. In den laten middag bereikte het En gelsche schip de haven van Vlissingen. De schipbreukelingen begaven zich te voet naar hotel „Goes", waar zij hun werkpakken tegen andere kleeding kon den verwisselen. Hier werden ook een stoker, die een onbeteekenende wonde aan 'tbeen had opgeloopen en een scheepsbediende, die enkele vingers had gebroken, door een geneesheer verbon den. De leden der bemanning van de „Amor" waren van meening, dat het schip op een magnetische mijn was ge loopen. De geredden zyn per trein naar Amsterdam vertrokken. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Goes. In den loop van de maand Februari werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f 112.617.79, en terugbetaald f 101.411.05, Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald een be drag van f 11.206.74. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop van de maand Februari werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f 135.233,21, en terugbetaald f 107.027,45. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald een be drag van f 28.205,76. Onoordeelkundig links afslaan ver oorzaakt veel ongelukken. Blijkens de gegevens van het Centraal bureau voor de statistiek bedraagt het aantal verkeersslachtoffers voor de maand December 1939 meer dan in Dec. 1938, schrijft de K.N.A.C. De cijfers van de laatste zes gepubli ceerde maanden zijn als volgt (tusschen haakjes de overeenkomstige cijfers van het voorgaande jaar): Gedood Ernstig gewond Juli 54 (71) 461 (401) Augustus 92 (68) 513 (429) September68 (68) 421 (452) October 76 (90) 606 408) November59 (68) 378 (365) December 55 (42) 341 (312) Een groot gedeelte der verkeersonge vallen blijkt nog immer te worden ver oorzaakt door het op onoordeelkundige wijze links afslaan. Ten onrechte bestaat nog bij velen de meening, dat men door het tijdig geven van een teeken, dat men van zins is links af te slaan, eenig recht van voorrang zou kunnen doen gelden op het achterop komende verkeer. Niets is minder waar. Te allen tijde dient de weggebruiker zich er eerst van te over tuigen of de voorgenomen richtingveran dering voor het overige verkeer op den weg geen gevaar oplevert. In het alge meen geldt derhalve op den doorgaan den weg „recht door gaat voor" (welke bepaling in het nieuwe wegenverkeers reglement meer uitvoerig is opgenomen). De regel „rechts gaat voor" geldt slechts voor het verkeer op twee verschillende wegen, die elkaar kruisen of zich met elkaar vereenigen en dan nog altijd slechts voor zooveel een der wegen niet een voorrangsweg, een onverharde weg of uitrit is. 1-Iet verkeer van onverharde wegen of uitritten moet altijd voorrang geven aan het overige verkeer. Help Uw keel infectie voorkomen met de beproefde geneeskracht FELLE BRAND TE RAVENSTEIN. Drie gebouwen door het vuur aangetast. Maandagavond is een felle brand uit gebroken in Ravenstein, die zoo'n groo- ten omvang aannam, dat de burgemees ter het noodig oordeelde de brandweren van Nijmegen en Oss om assistentie te verzoeken. Twee huizen werden geheel door het vuur vernield, waarna nog een derde werd aangetast. Te negen uur brak brand uit in het magazijn en grossierderij in koloniale waren van de firma Dekkers. Dit 30 meter diepe pand stond in een oogwenk in lichten laaie. De vlammen vonden gretig voedsel in de opgeslagen voorra den levensmiddelen, olie, vetten en ver pakkingsmateriaal. De brandweer van Ravenstein tastte het vuur met drie stralen aan. Door den feilen wind aangewakkerd sloegen de vlammen naar het nabijgele gen pand van den heer Verhoeven, waarin een slagerij is gevestigd. Ook dit gebouw was spoedig een vuurzee. De zeven kinderen van de familie V., die reeds te ruste lagen zijn door militairen uit het brandende perceel gered en bij buren ondergebracht. Goed 10 uur sloegen de vlammen over naar het ontruimde pand van de familie Bresser. Het dak van het huis en de bovenverdieping stonden niet lang daarna eveneens in lichter laaie. Ook de brandweer uit Oss gaf op dit oogenblik met 4 stralen water, zoodat men verwachtte, dat het vuur verder zou kunnen worden ingesloten. Ruim half elf arriveerde een motor spuit uit Nijmegen. De perceelen van de firma Verhoeven en Dekkers zijn geheel uitgebrand, ook de inventarissen gingen verloren. In de nabijheid van de brandende per ceelen was een groote voorraad munitie geborgen, welke tijdig kon worden in veiligheid gebracht. De schrik van IJssel- monde achter slot. Reeds eenige maanden lang werd het eiland IJsselmonde onveilig gemaakt door een personnage, dat het speciaal op de ker ken gemunt had. Zoo werden er achter eenvolgens kerkdiefstallen gepleegd te IJsselmonde, Barendrecht, Heerjans- dam, OudAlblas, Rysoord en onlangs zelfs in de Hoekschewaard, n.l. te Klaaswaal. Niet alleen werden er dan bussen geledigd, maar ook werd nu en dan een bezoek gebracht ten huize van bewoners, van wie bekend was, dat ze zich naar de kerk hadden begeven. Al les wat maar eenigszins waarde had en ongemerkt kon vervoerd worden, werd dan meegenomen. Zoo werd ook eenige weken geleden ingebroken ten huize van ds J. Hettinga te Barendrecht, toen deze en zyn familie zich in het kerkgebouw bevonden voor de avond godsdienstoefening. Barendrecht was langzamerhand zóó verontrust geworden door de herhaalde inbraken en diefstallen, dat er besloten werd een speciale bewakingsdienst in te stellen, in samenwerking met de rijks politie. Verschillende kerken en open bare gebouwen werden nu voortdurend onder controle gehouden en dank zij dit toezicht is het gisternacht mogen ge lukken een inbreker aan te houden. Om kwart over één gisternacht hoor de n.l. de rijksveldwachter Hoogen- doorn, die in de Ned. Herv. Kerk te Barendrecht de wacht hield, gestommel. Hij stelde zich verdekt op en zag even later inderdaad een man binnenkomen. De rijksveldwachter sommeerde den man zich over te geven, doch deze, zich ontdekt ziende, zette het op een loopen en trachtte op straat in de duisternis te ontkomen. Het werd een wilde achter volging, waarbij de veldwachter zes schoten uit zijn revolver afvuurde, ech ter zonder den indringer te raken. Ver moedelijk zou deze nog ontkomen zijn, indien niet op het geknal van de scho ten andere veldwachters waren toege sneld en aan de achtervolging gingen deelnemen. De inbreker bleek boven dien ter plaatse niet voldoende bekend te zijn, hij liep althans op een gegeven oogenblik een slopje in en moest zich toen tegen wil en dank overgeven. Hij werd gevankelijk naar het raad huis te Barendrecht gebracht. Daar bleek men te doen te hebben met den 35-jarigen havenarbeider v. d. W. uit Rotterdam. By huiszoeking heeft de politie ver schillende sieraden gevonden, afkom stig van den diefstal by ds Hettinga, alsmede voorwerpen, welke te IJssel monde waren ontvreemd. Bovendien bleken de regelmatig genomen vinger en voetafdrukken te kloppen, zoodat men er zoo goed als zeker van is, dat „de schrik van IJsselmonde" thans achter slot en grendel zit. Militair verdronken. Uit de kolk van sluis 15 der Zuid Wil lemsvaart te Nederweert is opgehaald het lijk van den 20-jarigen militair H. D. uit Deventer. Deze militair had des nachts dienst aan genoemde sluis en is daarbij tenge volge van de duisternis of een ander ongelukkig toeval met zijn volle uit rusting te water geraakt. Borssele. Door notaris D. C. v. Wer- kum uit Heinkenszand werd Maandag voor mej. wed. J. BrasKrijger ver kocht: een dubbele arbeiderswoning met erf aar. den Westsingel nrs 40 en 42, ge heel groot 4 A. 56 c.A. Kooper dhr W. Corstanje Hz. voor f 1655 plus onkosten. Terneuzen. Bij de gisteren door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden aanbesteding van het bouwen van een kantoorgebouw aan de Burgemeester Geillstraat, werd voor de massa inge schreven door de heeren: C. H. H. Wisse te Zaamslag f 29.851, J. H.. Rijnberg te Terneuzen f 28.500A. van Sabben te Axel f27.300; P. A. van Hoeve Zn te Axel f 27.000 en P. F. Voet te Kloos- terzande f 26.950. Voor perceel 1, metselwerk, werd in geschreven door Ch. van den Brande Zn te Hulst f16.750; L. en C. de Bruijn te Hulst f16.650; H. J. van der Velden te Terneuzen f14.350; J. C. Houg te Zaamslag f 14.160. Voor perceel 1 en 2 (metsel- en tim mer- en ijzerwerk) J. de Jonge te Bie- zelinge f 27.340M. F. Goedemont te Goes f27.100; J. M. J. Schrijver en Zn te Goes f 26.999C. H. H. Wisse te Zaamslag f 26.428A. Roegiers te Phi lippine f25.700; J. van 'tHoff te Hoek f 25.300H. J. van 't Hoff te Axel f25.100; Gebr. Van der Poel te Terneu zen f24.740; H. J. van der Velden te Terneuzen f 24.340 en P. F. de Waal te Hontenisse f 24.250. Voor het 2e perceel, timmer- en ijzer werk, werd ingeschreven door Kr. Die- leman te Zaamslag f 11.480; H. J. van 't Hoff te Axel f 10.454 en D. W. F. Kaijser te Zaamslag f 10.180. Voor perceel 2a, loodgietswerk, schre ven inF. J. Kooi te Terneuzen f 808 en Gebr. Van Rijn te Axel f785. Voor perceel 3, glas- en verfwerk, werd ingeschreven door: J. J. Hangoor te Terneuzen f 2835Gebr. De Zeeuw te Terneuzen f 2661C. Dees te Zaam slag f 2470A. Koster te Terneuzen f 2378Gebr. Calle te Terneuzen f 2150 en D. R. Riemens te Zaamslag f 1675. Voor perceel 4, electrische geleidin gen, werd ingeschreven door C. P. Kra mer te Terneuzen f 686 en H. W. Houg te Zaamslag ,f 678. Voor het leveren en plaatsen van cen trale verwarming waren aanbiedingen ingekomen van: Wolter Dros te Amersfoort f 3820N.V. F. W. Braat te Delft f 3520J. Holster, Haarlem f 3450 G. van Nederveen te Middelburg f3375; De Vries te Alkmaar f3300; Asselberg Aachenius te Breda f3248; G. Ver. poorten Zoon te Nijmegen f3218 tr' G. J. Verlinde te Terneuzen f2696 rr, c.< Kantongerecht te Middelburg, De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rjjwiel. wet en (of) het Motor- en Rijwielifcgie' ment en (of) andere verkeersveronie. ningen I. W. te Nieuwdorp f 15 of 5 d. h J. C. S. te Goes f 20 of 10 d. h.; L. R. Domburg, ontslag van rechtsvervolgh. P. R. te Hansweert f 2 of 2 d. h.; J. C, V te 's H. Arendskerkelast tot teruggave aan zyn ouders zonder toepassing var strafC. W. te Serooskerke f 5 of 5 ,i h.A. K. te Heinkenszand f 1 of 1 d. h J. V. te Vlissingen: Last tot teruggave aan zijn ouders zonder toepassing van strafP. M. G. te Goesf 1 of 1 d. h A. P. te 's H. Arendskerke f 2 of 2 d. h.' J. de R. te 's H. Abtskerke f 7.50 of 5 j h.A. M. te Arnemuiden f 1 of 1 d. h,D I. S. te Goes f 2,50 of 2 d. h.C. t! té Nieuwdorp f 3 of 3 d. h.G. J. v. h! te Koudekerke; H. v. B. te Arnemuiden fi of 1 d. h.; J. G. de V., zonder bekende woon- of verblijfplaats f3 en f 1 of 2 en 1 d. h.J. P. R. te Middelburg f 1 of 1 d. h.W. H. te Wemeldinge f 20 en f 7,51) of 10 en 5 d. h.; J. J. D. te Ellewouts- dijk f 10 of 5 d. h.; M. L. N. te Kortgene- last tot teruggave aan zyn ouders zon der toepassing van straf; J. S. C. te Goes, J. Th. D. te Vlissingen ieder f 1 of 1 d. h.N. C. v. H. te Vlissingen f 2 of 1 d. h.A. H. L. te Krabbendijke f 5 of 3 d. h.; H. v. B. te Arnemuiden f 050 of 1 d. h. In de gemeente Kats op den openbaren weg luidruchtig zingenT. de R. te Kats: Last tot teruggave aan hare ouders zon der toepassingen van straf. Overtreding ventverbod te Middelburg W. K. te Middelburg f 2 of 2 d. h. Handelen in strijd met het Reglement op Wegen en Voetpaden in Zeeland: M. S. te Biezelingef 4 of 2 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: L. L. te Vlissingen f 10 of 10 d. h.; P, A. de W. te Goes f 10 of 10 d. h. Idem bij herhaling: G. v. P., verblij vende te Kruiningen f 25 of 10 d. h. Woensdag 13 Maart 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. VARA-Uitz. 10.0010.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Ber. ANP, gram. 9.30 Keukenpr. 10.00 Morgenw. 10.20 Voor arb. in de continu-bedr. 11.30 Voor de vrouwen, 12.00 Gram. 12.15 Orgel. 12,45 Ber. ANP, gram. 1,001,45 VARA-orkest. 2,00 Handwerkles. 2,30 Zang, piano en gram. 3,00 Voor de vrouw. 3,15 Voor de kin deren. 5,30 De Ramblers. 6,00 Rosian- orkest. 6,30 Lezing „De kinderbijslag wet". 6,50 Rosian-orkest. 7,00 VARA- Kalender. 7,05 Felicit. 7,10 Koorzang. 7,30 Bybelvertell. 8,00 Herh. SOS-ber, ber. ANP. 8,15 Progr. gew. aan Finland. 9,00 Radiotooneel. 9,30 Zaan's vrouwen koor. 9,55 VARA-Varia. 10,00 VARA- orkest. 10,40 Med. vraagbaak. 11,00 Ber. ANP. 11,10—12,00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M". NCRV- Uitz. 6.307.00 Onderwijst', voor de Scheepv. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Schriftl., medit. 8.20 Gram. 9.30—9.45 Gelukw. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30—12.35 Ber. ANP 12.45 Ens. van der Horst en gram. 2.40 Gram. 3.00 Chr. lect. 3.30 Rotterd. pianokwaï - tet en gram. 4.404.55 Gelukw. ö.OO Voor de jeugd. 5.45 Gram. 6.00 Cause rie over de pachtwet. 6.20 Gram. 6.3 Taalles en techn. onderricht. 7.00 Bei. 7.15 Voor postzegelverz. 7.45 Gram 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-ber. 8.15 Paaschwjjdingsdienst. 9.30 Gram. 015 Interview. 10.00 Ber. ANP., act. half uur. 10.30 Revida-sextet en gram. 11.25 Gram. Ca. 11.50—12.00 Schriftl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Aan de kust tijdelijk stormachtige, krachtige, matige, naar het N.W. rui mende wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, later met opklaringen, regen- 01 hagelbuien, veel kouder. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van De Bildt hedenmorgen 9.50 aan alle posten: Weest op uw hoede Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 uur: Licht op voor fietsers- Woensdag 6 u. 26 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6