6R DE ZEEDW Helleger van Generaal Weygand Een verwaarloosd Landgoed NIEUWE STEUNMAATREGELEN VOOR DE VEEHOUDERIJ Ys eten tweede blad VflütvhahdVé Publicatie Uit de Provincie lartement van he Zaken. GOES. ZUID-BEVELAND. Door Minister Steenberghe in zijn radio rede van gisteren afgekondigd. II eg zeg je Band man en i. En ala wilt aan- in Blue maaltijd, rteerbaar •lijk. BB. 14-091 VLAS, KARWIJ, SUIKERBIETEN- ZAAIUIEN. verwijzing naar de Februari betref- an vlas wordt ons jde medegedeeld, ;en voor een teelt- >r vlas in 1940, effende landbouw- zijn binnengeko- 24 Februari, ten orden toegewezen. de aangevraagde us niet noodzake- zjjn de aanvra- ïe door hen aan vlakte met vlas te ten volle wordt welke na 24 Fe- inengekomen, zal islist. igt in het voor teelt (gewas 1941) een oppervlakte 1000 ha. Teeltver- door de provin- mnen worden af- van de gemid- e, die in 1937 en bezet was, terwijl evallen, wanneer standigheden dit ;en, een hooger worden verleend, en suikerbieten- in te vragen ver en zal worden ge~ net inachtneming oudingen en rede- i aanvragen die- tgezonden aan de :kerbouwcentrale, het reeds toe- ullen op de vrij- onden vergunnm- iteelt worden ver dienen te wor- l.c.o.'s. Maart 1940. n e 0.5 zonder Iedereen vrij bi. ,De Onderlinge 10, Rotterdam-vV' VAN DINSDAG 12 MAART 1940. Nr 137. (Van onzen militairen medewerker.) Een der strategische puzzles van de zen oorlog is de troepenmacht, welke verzameld wordt door de geallieerden in paiestina, Syrië en Egypte, en welke zal staan onder het opperuevel van den voorgaanden Franschen opperbevelheb ber Generaal Weygand. Dit laatste op zichzelf is reeds voldoende om er voiie aanuacht aan te wyden, want Generaal Weygand is zonder twijfel een der be langrijkste figuren uit de militaire we- relet; hj heeft in den vongen oorlog samengewerkt met Gen. jj'och en is hoogstwaarschijnlijk niet onschuldig gebleven aan diens succes. Weygand is reeds in het begin van dezen oorlog naar Syrië gegaan om het organiseeren dezer troepen, te rege len. Het laat zich hooren, dat het bij eenbrengen van een leger aldaar reeds niet onopgemerkt blijft, zooveel te meer aandacht zal er aan worden geschon ken, wanneer een figuur van zulk for maat tot bevelhebber wordt benoemd. En toch vragen we ons af, is deze ge neraal gewend aan Europeesche tacti sche beginselen en aan het leiden van groote legers in wegenrjke, dichtbevolk te streken, nu wel de gelukkigste keuze, welke de geallieerden konden doen. Zou een der Engelsche Generaais, wiens op leiding en lange practjk in Egyptische, Indische en andere woestijnlanden, meer routine medebrengt om in woestijnge bieden te opereeren, niet meer kjk heb ben op de nooden en behoeften van een leger in de westelijke landen van Azië? Wat er met deze troepen ook be doeld wordt, zij worden thans samen gevoegd, geoefend en verder uitgerust in de woestijnen van Palestina en Syrië zij zullen moeten opereeren in terreinen zonder, althans bijna zonder spoorwe gen en groote colonnewegen; de verple ging, voeding, aan- en afvoer stelt totaal andere eischen dan in een land als Frankrijk, of welk ander West-Euro- peesch rijk ook. Weygand is, voor zooverre ons be kend, nimmer in de koloniën werkzaam geweest, en moet thans op zijn 72e jaar plotseling onder zulke andere omstan digheden het bevel voeren. Hoe hoog we ook tegen de algemeen erkende groote talenten van Generaal W. op zien, we meenen dat voor dit hevel woestijnroute noodzakelijk is; een ge neraal met veel koloniale dienstjaren ware o.i. meer verkieselijk geweest. Uit welke troepen is dit leger sa mengesteld? Hoe sterk is het? Kortweg gezegd: het bestaat uit alle troepen, die de Engelschen en Franschen uit landen bezuiden de Middellandsche Zee bij elkaar kunnen garen. Fransche ko loniale troepen bestaande uit Senegal- negers, dienstdoende in Syrië ter onder drukking van Arabierenopstandjes, Ma rokkanen en verdere kleurlingen uit Fransche mandaatgebieden. Voorts En gelsche troepen in Egypte gestation- neerd, Engelsche troepen in Palestina, Engelsch-Indische troepen. Australi sche troepen, waarvan er spoedig nog meer verwacht worden. Dit blijkt teza men dus heel wat, vooral als men aan neemt, dat het Egyptische leger feite lijk geleid wordt door den Engelschen generalen staf, èn rekening houdt met het verbond met Turkije. Men doet dan ook goed er op te rekenen, dat alle ge noemde legers (Fransch, Engelsch, Egyptisch en Turkseh) te zamen ver bonden onder de leiding van Generaal Weygand zullen komen te staan. Er hebben zeer uiteenloopende ge ruchten de ronde gedaan betreffende de sterkte. Men hoorde eerst getallen van V2 millioen, later zelfs nog meer, doch FEUILLETON door AMY LE FEUVRE. 82.) _o_ „Nu ben je van die menschen wegge- loopen," zei ze, „en nu ga je den omgang met hen weer hervatten." „Omdat het mijn vrienden zijn," ant woordde Vivian met warmte. „Ik mag hen liever, dan iemand hier in Londen, uitgezonderd u." Mevrouw Gregson zei niets meer, maar den volgenden middag had zij meer be zoekers dan gewoonlijk, en Vivian werd bepaald ongedurig, naarmate de middag verstreek. De zitkamer werd steeds vol ler, en noch juffrouw De Burgh noch haar neef verschenen. Het kostte haar oeite, om niet af te dwalen met haar gedachten. „Zou hij nog komen?" vroeg zij zich gedurig af, en terwijl zij praatte, luister de zij voortdurend naar een bekenden tap en toen eindelijk juffrouw De Burgh kamer alleen binnenkwam, voelde zii zich erg teleurgesteld. ka» n -neef had een Opraak voor za- zei juffrouw De Burgh rustig, langzamerhand komen meer gefundeer de berekeningen uit Italiaansche bron vertellen, dat sedert de aankomst der Indo-Chineezen, der Fr. koloniale troe pen, het Fransche leger op 120.000 man gebracht is, terwijl de Engelschen bin nenkort op 90.000 te stellen zullen zijn. De Engelschen hadden gedacht veel meer troepen uit Indië te kunnen aan voeren, doch de politieke toestand al daar laat dit voorloopig niet toe. We geven opzettelijk de sterkte uit Italiaansche bron, omdat de Italianen in Libyë, als naaste buren wel het meeste belang hebben bij een juiste sterkteopgave en dus wel zeer goed zul len opletten. Het zijn eveneens Italiaan sche berichten, die gewagen van de groote moeite die Weygand thans, nu de troepen nog in kampementen liggen, reeds heeft met de proviandeering van mensch, paard en motor. Zelfs het vruchtbare Syrië is niet in staat aan de eisehen van onderhoud der troepen te voldoen. Men zou oppervlakkig denken, dat de pijpleiding van Mossoel naar Tripoli en Haïfa geen gebrek aan benzine kon toe laten, doch vergeten we niet, dat het hier olie betreft, welke nog niet geraf fineerd is en dus onbruikbaar voor mo toren. Wanneer thans reeds onder deze omstandigheden een leger van ruim 200.000 man in de nog gunstig liggende kampementen, al groote moeilijkheden oplevert wat provinandeering betreft, hoe moet het dan gaan als dit leger versterkt met het Turksche en (of) Egyptische oprukt om een vijand te be strijden? Alsdan komt er nog de aan voer van munitie bij, de verplegings- l middelen moeten over veel langeren af stand worden aangevoerd en vooral, en dit is het allerbelangrijkste punt, moet j in het bergachtige woestijngebied wor den gezorgd voor voldoende aanvoer van water! Zoolang we niet weten wat met dit leger bedoeld wordt kunnen we er fei- telijk geen oordeel over uitspreken. We moeten behoorlijk onderscheid maken tusschen een klein zeer beweeglijk le ger, dat met groote snelheid zich ver plaatsend, hier of daar offensieve stoo- ten zal toebrengen, wat o.a. bedoeld zou kunnen zijn tegen opstandige woestijn- volkeren, of een leger bestemd om b.v. een inval te doen in Zuid-Rusland of Libyë. Voor het eerste geval is een le ger van 200.000 man te groot om reden van den rompslomp van aanvoer, voor het tweede veel te kleinalsdan zou het minder snelheid als wel kracht behoe ven (veel tanks en vooral zwaardere artillerie). In een volgend artikel zullen we na gaan, welke bedoelingen de geallieer den met het leger van Generaal Wey gand kunnen hebben en hoe de uitvoe ring dier oorlogsmogelijkheden zou kunnen plaats vinden. Zenuwtabletten koker 75 cent Maagtabletten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60' cent Laxeertabletten doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijnhardt. P. van Dusseldorp f. Te 's Gravenhage is, 87 jaar oud, over leden de heer P. van Dusseldorp, een vooral te Rotterdam bekend industrieel, oud-voorzitter van de vereen, van meel fabrikanten in Nederland. MIDDELBURG. Geen wedde-verhooging voor het politie-personeel. B. en W. leggen aan den Raad een adres over van het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politiebond, inzake de wedde-regeling van het politiepersoneel met verzoek deze regeling te herzien door verhooging in verband met de inge treden prijsstijging der eerst noodzake lijke levensbehoeften. B. en W. wijzen er op, dat er een zeker verband bestaat tus schen de geldende salarieering van het gemeentepersoneel, dus ook van de po litie, en die van het Rijkspersoneel. „maar hij komt mij misschien wel halen, als hij op tijd klaar is." Vivian stelde haar dadelijk aan me vrouw Gregson voor, die in een gemak- kelijken stoel bij den haard zat, waar zij alles kon hooren en iedereen zag. Zij was heel vriendelijk tegen juffrouw De Burgh. „Het doet me genoegen, kennis met u te kunnen maken," zei ze. „Mijn nichtje heeft mij alles van haar buren in Scar- dale verteld. Ik ben heel blij, dat zij een poosje bij mij logeert, want ik word oud en vind het toch gezellig mijn vrienden om mij heen te zien. Mijn „jours" zijn heel wat meer gezocht, sedert zij bij mij is. Blijft u lang in de stad?" Juffrouw De Burgh antwoordde vrien delijk. Zij had bijzonder veel slag, om met oude dames om te gaan; en terwijl zij met haar gastvrouw praatte, sloeg zij Vivian gade, die van den een naar den ander ging en was benieuwd of zij de voorkeur gaf aan deze omgeving boven het eenvoudige buitenleven in Scardale. Even later werd Baldwin aangediend. Vivian ging hem tegemoet en bracht hem bij haar tante. Zij begreep, dat zij weinig kans zou hebben om enkele oogenblikken rustig met hem te praten. Het was haar echter al voldoende, dat hij in de kamer was. Mevrouw Gregson was erg in haar Uiteraard zou Inwilliging van het ver- 1 zoek, hetgeen logischer wijze ook conse- 1 quenties zou moeten hebben voor de an- j dere categoriën van het gemeenteperso neel, bedoeld verband verbreken, tenzij voor het Rijkspersoneel een verhooging zou worden vastgesteld. Waar zeer on langs gebleken is, dat de regeering voor alsnog niet wenscht over te gaan tot een weddeverhooging voor het Rijksperso neel, vinden B. en W. daarin aanleiding te adviseeren een zelfde standpunt in te nemen met betrekking tot de salariee ring van het gemeente-personeel. Waarom een scherpe hoek? Men is den laatsten tijd allerwegen be zig scherpe hoeken en bochten zooveel mogelijk weg te nemen of te verflauwen. De gemeente Goes gaat er echter een maken en wel op den hoek Voorstad Geraniumplein, waar de nieuwe U.L.O.- school is gebouwd. Men vraagt zich af, waarom het noodig is, hier zulk een scherpen hoek te gaan maken en al dus het gevaar voor botsingen te gaan vergrooten. Waarom hier geen ronde hoek? Ovezande Vrijdag j.l. hield de kolen- vereeniging haar jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat waren aangekocht 360 ton steenkolen, onderverdeeld als volgt: 240 ton eierkolen, 70 ton nootjes kolen 40 ton stukkolen en 10 ton anthraciet. De gezamenlijke waarde van deze kolen bedroeg de som van f 4612,65. De totale ontvangsten bedroe- I gen f 6300,79 en de totale uitgaven 1 f 6111,42, zoodat het batig saldo f 189,37 bedroeg. Wegens overlijden van het bestuurslid de heer J. J. Mol werd zijn zoon de heer j W. A. Mol in zijn plaats gekozen. Waarde. Gemeenteraad. De 'kwestie Raadslid-lid lucht beschermingsdienst. Gisteren vergaderde de Raad. Als eenig punt op de agenda stond: een verzoek van den heer Wisse e.a. om art. 35 f uit de Ge- meentewet te behandelen. De burgemees ter stelde den heer Wisse in de ge legenheid zijn verzoek nader toe te lich ten. Deze vraagt of het lidmaatschap van den luchtbeschermingsdienst ver- eenigbaar is met het lidmaatschap van den Raad. Spr. is de meening toegedaan van niet. De burgemeester antwoordde, dat de heeren Wolfert en Zuijdweg ambts halve zijn aangesteld, dus niet vrij willig zijn toegetreden. Dhr van Fraas- sen verwijst naar de gemeente Oude- lande, waar zulks niet werd toegestaan. Dhr Wolfert zegt, dat de heer Douw te Oudelande v r ij w i 11 i g toegetreden was bij den luchtbeschermingsdienst en dat zulks hier niet het geval is. Dhr van Fraassen zegt: wanneer bedoelde leden onbezoldigd-veldwachter zijn bij de lucht bescherming, zijn zij ondergeschikte van den Burgemeester en kunnen dus geen lid van den Raad zijn. B. en W. zijn niet van deze meening, zoodat er een ver schil van meening in den Raad ontstaat, hetwelk niet tot klaarheid komt. Dhr v. Fraassen adviseert Ged. Staten hierover in te lichten. Hij houdt vol, dat zij een ambt hebben aanvaard, dat on- vereenigbaar is met hun raadslidmaat schap en wenscht, dat de Raad zich hier over zal uitspreken. Dhr Wolfert merkt op, dat een be paalde fractie dit wil en niet de Raad. Dhr v. Fraassen stelt, gesteund door de heeren Wisse en Zandijk een motie voor. Deze wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor waren de heeren van Fraassen, Wisse en Zandijk; tegen de heeren Dek, Waterman, Wolfert en Zuijdweg. Dhr van Fraassen meent, dat de be trokken leden niet mee mochten stem men, waarop de burgemeester antwoordt, dat zulks niet is verboden. Daarna sluiting. lerseke. A f d. Z. L. M. verga dert. Maandagavond vergaderde de afd. lerseke der Z. L. M. onder voorzit terschap van den heer Zwagemakers. Deze verwelkomde speciaal Ir Versteeg. De statuten werden in den breede door dhr Versteeg toegelicht. Als afgevaardigde naar het kringbe- schik, dat zij in de gelegenheid was, om even met hem te spreken, want zij was er van overtuigd, dat hij wat onhandig te werk was gegaan en daardoor Vivians vooroordeel niet had overwonnen. „Het doet mij veel altijd veel genoegen om kennis te maken met de vrienden van mijn nichtje, hoewel er, zooals u ziet, vandaag, geen gebrek aan is. Ze is erg gezocht. Kent u de Hannards? Die wo nen ook in uw buurt. Kapitein Hannard is bij de Garde hier in Londen, en we zien hem dus nog al eens bij onshoewel misschien niet zoo vaak als kapitein Dourlington, een wapenbroeder van hem; en ik ben wereldsch genoeg, om hem de voorkeur te geven, omdat hij be tere vooruitzichten heeft. Ik zou graag willen, dat mijn nichtje een goed huwe lijk deed, en ik denk wel, dat het gauw in orde zal komen. Het zal niet zijn door gebrek aan bewonderaars, als het niet zoo gauw van stapel loopt als ik wel zou wensehen." Baldwin glimlachte. Volkomen zichzelf beheerschend stond hij daar voor haar; maar terwijl het voor Vivian een genoe gen was, hem op een afstand gade te slaan, was het voor hem een kwelling, om haar met iedereen te zien spreken behal ve met hem. „Het is erg lief van u, om zoo vriende lijk tegen mij te zijn," zei hij, terwijl hij Gisteravond heeft de minister van oeconomische zaken zijn aangekondigde radiorede voor den landbouw gehouden. De heer Steenberghe ving aan met te herinneren aan de regeeringsmaatrege- len ter versterking van de positie van den landbouw. Het spreekt vanzelf, aldus vervolgde hij, dat ik, nadat deze maat regelen genomen waren, den gang van zaken zoowel in den akkerbouw als in de veehouderij heel nauwlettend in het oog heb gehouden. Het bleek nu, dat de positie van den akkerbouw geen bijzon dere zorgen baarde. Geheel anders liep het echter met de veehouderij. Men kan zeggen, dat men daar in den laatsten tijd niet veel anders dan met tegenslagen te kampen heeft gehad. Spr. gaf een overzicht van de moeilijk heden, waarmee de veehouderij had te worstelen en van wat er op dit gebied door de Regeering wordt gedaan. Bijzon dere aandacht werd geschonken aan het verschijnsel, dat onvoldoende stroo ter beschikking komt voor de veehouderij. Ter geruststelling van de veehouders, aldus de minister, kan ik meedeelen, dat, zoodra mij een geval ter kennis komt, dat een houder van stroo niet bereid is te gen den door mij eerder genoemden re delijken prijs dat stroo af te geven, on middellijk maatregelen zullen worden ge troffen om de beschikking over dat stroo te verkrijgen, ten einde dat dan wederom ter beschikking van de veehouders te stellen. Slechts indien alle betrokkenen, te weten verbouwers, handelaren en stroocartonfabrikanten, medewerken op de genoemde prijsbasis, kan worden voor komen, dat op ruime schaal tot vorde ring zal'moeten worden overgegaan. En ik verzeker u, dat ik niet zal terug deinzen om van het vorderingsrecht ge bruik te maken; alle voorbereidingen daartoe zijn getroffen. NIEUWE MAATREGELEN. In verband met buitengewoon ongun stige omstandigheden zeide de minister besloten te hebben vier bijzondere maat regelen ten behoeve van de veehouderij te treffen. DE HUIDIGE WINTERPRIJS VOOR BOTER TOT 1 MEI VERLENGD. In de eerste plaats heb ik, aldus spr., besloten, den huidigen winterprijs voor boter van fl,60 per kg niet, zooals in het voornemen lag, op 1 April a.s. laten afloopen, doch dezen tot 1 Mei a.s. te handhaven. Daar in April de melkpro ductie in den regel sterk toeneemt, zal dezen maatregel zonder twijfel van gun- stigen invloed zijn op de inkomsten van de veehouders. UIT DE MARKT NEMEN VAN MAGER MELKPOEDER. Als tweeden maatregel, welke even eens speciaal aan de melkveehouderij ten goede komt, kan ik u mededeelen, dat de regeering besloten heeft, de ondermelk te steunen en wel door mager melkpoeder uit de markt te nemen. De prijs, waar voor de poeder zal worden overgenomen, zal zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. Door dezen maatregel zal ook de kaas positie worden versterkt, terwijl tevens de beschikking wordt verkregen over een uitstekend voedsel voor het vee, en in geval van nood ook voor den mensch. INBLIKKEN VAN NUCHTERE KALVEREN. Ook ten behoeve van de rundveehou derij zullen eenige maatregelen worden getroffen. In de eerste plaats zullen, in dien de prijzen der nuchtere kalveren in het voorjaar door het verminderen of wegvallen van export tegenvallen, nuch tere kalveren uit de markt worden ge nomen. Deze zullen dan worden inge blikt. Ik vertrouw, dat hierdoor een prijsinzinking van de nuchtere kalveren, die anders misschien zou dreigen, zal te gengegaan worden. Verder zal de uitvoer van rundvee, waarvoor zich den laatsten tijd enkele mogelijkheden voordoen, zooveel mogelijk worden bevorderd. OOK EEN VERGOEDING VOOR DE VAN 1 DECEMBER TOT 1 MAART AAN MILTVUUR GESTORVEN KOEIEN. Ten slotte heb ik in de ongunstige om standigheden in de veehouderij aanlei ding gevonden in verband met het miltvuur nog een bijzondere voorziening te treffen. Ik heb n.l. besloten, dat ook voor de van 1 December tot 1 Maart aan milt vuur gestorven koeien aan de veehou ders vergoeding zal worden verleend. De minister zeide er zich zeer goed van bewust te zijn, dat hij met deze maat regelen niet alle moeilijkheden in het veehoudersbedrijf wegneemt. Tot dege- nen, die meenen dat de regeering met haar hulp niet ver genoeg gaat, zou spr. dit willen zeggenHoudt uw oog niet uit sluitend gericht op uw eigen bedrijf, ziet om u heen en geeft u er rekenschap van hoe velen van uw medeburgers door deze rampspoedige tijden eveneens zwaar ge- i troffen zijn. De regeering heeft de toezegging ge daan, dat zij alles zal doen wat in haar vermogen ligt om voor den land- en tuin bouw een redelijke belooning van zijn arbeid te verzekeren. Deze toezegging zal zij ook gestand doen. Stelt gij dan ook daartegenover uw volle vertrouwen in de regeering, ook indien onvermijdbare tegenslagen u mochten treffen. Slechts gesterkt door dit vertrouwen kan de regeering haar taak, die in deze tijden zoo uitzonderlijk moeilijk is, met kracht en standvastig heid blijven vervullen. stuur werd gekozen de heer Zwagema kers en naar de algemeene vergadering der Z. L. M. de heer L. J. de Rijke Sr. Hierna werden door den heer Ver steeg verschillende mededeelingen ge daan betreffende de maatregelen van overheidswege genomen, waarna hij een inleiding hield over „Wordt de arbeid van den boer wel voldoende beloond?" Spr. vergeleek bodemcultuur en indu strie. Aan de hand van statistieken werd nagegaan de netto bedrijfsinkomsten over de jaren 1933 tot 1937. Daaruit de conclusie trekkend dat de arbeid van den boer niet voldoende loonend is, ja, over de uren arbeid gerekend, nog minder is dan een normaal stadsarbeider verdient. De boer heeft op steun ten volle recht, gezien de belangrijkheid van zijn pro- openhartig en met grooten ernst op me vrouw Gregson neerzag, „want als ik mijn zin had gehad, zou mevrouw Carmi- chael ons nooit verlaten hebben, en wij verlangen er heel erg naar, dat zij terug zal komen." „U bedoelt, dat u daar naar verlangt. Dacht u, dat ik niets van het geval af wist? Is u gekomen, om uw zaak nog eens te bepleiten?" „Als u denkt, dat ik nu meer kans van slagen zou hebben, dan zal ik het doen." „U heeft heelemaal geen kans," zei mevrouw Gregson knorrig. Het ergerde haar, dat zij den grooten, forschen man niet kon ontmoedigen. Hij trok zijn wenkbrauwen op. „Ik heb nog niet alle hoop opgegeven, maar ik oefen geduld." „U zal ondervinden, dat een ander u voor is." Hij antwoordde niet; en toen daarop een andere bezoeker naar mevrouw Gregson toekwam, verliet hij haar en stak de kamer door naar Vivian. Zg stond te praten met kapitein Dour lington, maar keerde zich direct glim lachend om. „U doet my opeens naar buiten ver langen," zei ze; en er kwam een treuri- gen blik in haar oogen. Juffrouw De Burgh heeft mq al het nieuws van duet. Hq heeft recht op een redelijk be staan. i Nadat de heer Versteeg nog verschil lende vragen had beantwoord, dankte de j voorz. hem voor zijn rede. Ellewoutsdijk. Benoemd tot lid van het Burg. Armbestuur alhier, de heer P. Hendrikse en tot agent der Arbeidsbe middeling de heer N. A. van Overbeeke, volontair ter secretarie alhier wonende te Goes. Oudelande. Maandag vergaderde de gemeenteraad. Onder de ingekomen stukken bevond zich de goedkeuring van Ged. Staten van de gewijzigde gemeente- I begrooting. In de vergadering van 22 Febr. was het verzoek van het bestuur der Bijz. school om gelden beschikbaar Scardale verteld. Was het niet wonder lijk, dat wij elkaar zoo opeens ontmoet ten? U komt niet dikwijls in de stad, is het wel „Meneer De Burgh komt uit de buurt van kapitein Hannard vandaan," ver volgde zij, terwijl ze zich tot kapitein Dourlington wendde, die zich blijkbaar begon te vervelen. „Nog al een afgelegen oord, is het niet?" vroeg deze. Toen werd Vivian weggeroepen, en Baldwin kon geen enkel woord meer al leen met haar wisselen. In den regel was hij goed gehumeurd, en zijn tante ont stelde dus wel wat, toen hy, terwijl ze weggingen, op woedenden toon zei: „Dat is een uur vermorst van mijn drukken dag!" „Het spyt my," zei juffrouw De Burgh, „Ik houd zelf ook niet van naar „jours" gaan, vooral als je de meeste menschen niet kent, maar Vivian scheen zoo graag te willen, dat wij kwamen, dat ik het haar liever niet weigeren wilde. Hoe vond je dat ze er uitzag? Ze is veel magerder geworden." „Is ze? Ik denk morgenochtend even bij haar aan te gaan, want ik heb heele maal geen gelegenheid gehad, om een boodschap van juffrouw Rockmorton over te brengen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5