Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Radioprogramma Wemeldinge. Vereeniglng van Zeeuwsche jonge Land bouwers. Deze week werd alhier een vergadering belegd om te trachten een afdeeling van de vereeniging van Jonge Zeeuwsche Landbouwers op te richten. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Lijken van de drie slacht offers van de ramp met de O 11 geborgen. Luchtverbinding Amsterdam-Berlijn Pas op voor e\Uvan Openbare Verkoopingen en Verpachtingen weg 1. Ma. J. van Beveren-Joziaese, zon der beroep naar Goes, Violenstraat 27. Aanwezig waren o.a. de heeren van Uxem uit Groede, voorzitter van de Zeeuwsche vereeniging, Ir Versteeg, se cretaris van de Z. L. M. en M. C. Lin- denbergh, voorzitter van de coöp. land- bouwvereen. „Wemeldinge". Door eerst genoemde werd het doel en streven der Zeeuwsche Jonge Landbouwersvereeni- ging uiteengezet. Het resultaat was dat tot oprichting van een afdeeling besloten werd, waar toe zich reeds direct 24 leden opgaven. Bij de daarna gehouden bestuursver kiezing werd het bestuur als volgt sa mengesteld: B. W. Alink, voorzitter; A. Wabeke Jz., vice-voorzitterM. Mieras, secretaris; M. Dekker, penningm. en A. de Groene, alg. adj. De afd. Wemeldinge van den Ned. Chr. Landarbeidersbohd hield haar 9de jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr F. Dominicus. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat er thans 48 leden zijn. De penningmeester kon zijn boekjaar met een klein saldo afsluiten. Ds de Bruijn hield een toespraak, ter wijl verder de avond met voordrachten enz. gevuld werd. Het slotwoord werd gesproken door een lid van het hoofdbestuur, dhr Meijer. Rllland-Bath. Donderdagavond verga derde de A.R. Kiesvereeniging. Dhr Hart- hoorn van Oostdijk behandelde het on derwerp A.R. Propagandaclub, waarin hij liet uitkomen, dat zulk een club nuttig werk zou kunnen verrichten. Er is over heel de linie verflauwing te constateeran. Krachtige actie moet door de kiesver eeniging gevoerd worden om eerst de jongeren aan zich te binden. Er volgde een geanimeerde bespreking, Besloten werd een propagandaclub op te richten. Staande de vergadering gaven zich 6 le den op, Kruiningen. Woensdagavond hield de ifd. Kruiningen van den Ned. Chr. Vrou wenbond haar le jaarvergadering, onder leiding van Mevr. LigthartSchenk. Uit het jaarverslag van de secr.-penningmees teresse Mevr. Waverijn—Snoodijk, bleek, lat de éénjarige thans 19 leden telt. De rekening sloot met een batig slot. Mej. anna Waverijn behandelde: „De arbeid an de vrouw", Een spreekwoordenraad- sel en daarna een bijdrage door Mevr. Vlmekinders gaven variatie en gezellig heid. De afgevaardigden uit Goes en Yer- seke feliciteerden de afdeeling. OESTERVERZENDING. Yerseke. Oesterverzending tot en met Februari 1938-'39 1939-'40 Nederland 1.517.587 2.423.569 60 België 5.564.430 5.025.699 10 Duitschl. 1.010.809 1.114.258 10 Engeland 2.206.675 34.450 98% Diversen 597.293 306.216 50 vooruitgang, achteruitgang. Februari 1940 wees een achteruitgang aan tegen dezelfde maand in het vorige jaar van bijna 60 pet. Nederland nam in het seizoen 1938-'S9 plm. 121/2 pet., in het seizoen 1939-'40 27 pet. van de geheele oesterverzending. Ge volg van de reclame? Engeland nam in het vorige seizoen 26 pet. van de geheele export. Dit seizoen zal dit waarschijnlijk niet meer dan Va pet. bedragen. WALCHEREN Serooskorke (W.). Woensdagavond werd onder voorzitterschap van dhr W. C. Allaart vergadering gehouden van de afd. der Z. L. M, De voorzitter heette allen welkom, in zonderheid dhr Ir D. Dorst, voedselcom- missaris en dhr Phiiipse, oud-directeur der coöp. „Eiland Walcheren". Ir Dorst gaf een inleiding over: „De voedselvoorziening voor mensch en dier" Op deze uiteenzetting volgde een gea nimeerde gedachtenwisseling. Dhr Phiiipse dankte de vereeniging voor de aangename samenwerking ge durende zyn directeurschap der Coöpe ratie. Colijnsplaat. De oudste inwoneres de zer gemeente, Mej. de Wed. Jac. van Gilst-den Hartigh, is Donderdag op 93- jarigen leeftijd overleden. Wissenkerke. Woensdagavond werd in de Chr. School een ouderavond gehouden. Cand. Grolle sprak een openingswoord. Het hoofd der school de heer De Nie, be handelde een gedeelte uit de Vaderland- sche Geschiedenis. De heer Overweg (on derwijzer), Mej. Slotema, dhr J. Heuse- veldt en dhr J. K. Kramer, gaven een bijdrage. De pauze werd benut voor het bezichtigen van handwerken en teekenin- gen, vervaardigd door de leerlingen. Er werden versnaperingen rond gediend. Het hoofd der school sprak een slot woord, waarna Ds Oostenbrink eindigde met gebed. De avond mag als goed ge slaagd beschouwd worden, hoewel het bezoek geringer was dan in andere jaren. Woensdag werd ook in de O.L. school een ouderavond gehouden. Dhr Arentsen, hoofd der school, sprak een openingswoord en heette allen hartelijk welkom, inzonderheid burgemeester en Mevr. Geuze-Dorst. Door ziekte en mobi lisatie was de opkomst geringer dan an ders. Mej. van Splunter en dhr M. Ver burg gaven een bijdrage ten beste. In de vacature van den heer van Pagee werd tot lid van de oudorcommissie gekozen de heer A, Hoek van Dijke. In de pauze werden de teekeningen en handwerken der leerlingen bezichtigd. Na de pauze werden enkele films vertoond. Na een toespraak van den burgemeester, sloot dhr Arentsen de bijeenkomst. Kortgene. De Groninger kustvaarder „Aldebaran" is Woensdagmiddag bij het binnenloopen van de havengeul alhier omhoog gevaren op de slikken. Donderdagmiddag heeft het m.s. „Ri val" (schipper van Damme uit Kortgene) getracht de kustvaarder vlot te sleepen, doch dit is mislukt. Stavenisse. Woensdagavond j.l. had de jaarvergadering plaats van den kolen- bond „Algemeen Belang". Er bestond voor deze vergadering zeer veel belang stelling. Nadat de voorzitter met een enkel woord had gememoreerd voor welke ont zaglijke moeilijkheden het bestuur zich geplaatst zag door het overlijden van den boekhouder, verklaarde hij de vergade ring voor geopend. De inkomsten hadden in 1939 bedra gen f 12.279,05%, de uitg. f 11.801,69y2, goed slot alzoo f 477,36. De leden had den in totaal 719 ton brandstoffen be trokken. Besloten werd, dat voortaan de brandstoffen 14 dagen na levering be taald moeten zijn. De prijs der brand stoffen zal voortaan per 100 kg bere kend worden. Het salaris van den nieuw te benoe men boekhouder werd bepaald op f 150 of 2V2 cent per 100 kg geleverde brand stof. De waarn. boekhouder werd een gra tificatie van f 50 toegekend. Een voorstel tot instelling van een Raad van Toezicht werd na bestrijding door het bestuur, hetwelk daarin een be wijs van wantrouwen jegens den boek houder zag,verworpen. Gistermiddag omstreeks vijf uur, na dat de drijvende bok de O 11 op de zandplaat achter de haven in Den Hel der had gesleept en men er in geslaagd was het voorschip gedeeltelijk boven de oppervlakte van het water te bijschen, heeft men het luik boven het voorste batterij-compartement voor den toren kunnen openen. Dit compartement, dat vol water stond, is leeggepompt en ver volgens begaven zich een onderofficier en een matroos met een Dragerzuur stofapparaat naar beneden. Daar troffen zij het stoffelijk over schot aan van den koksmaat O. Postma en van den sergeant-telegrafist F. W. J. Steenvoort. De lijken waren bedekt met een laag olie. Zij werden met een bootje van den onderzeedienst, waar van de vlag halfstok woei, naar het marinehospitaal vervoerd. Het stoffelijk overschot van het der de slachtoffer, den sergeant-torpedoma ker G. S. Logmans, die zich tijdens de aanvaring in het voorste gedeelte van de boegbuiskamer bij de torpedo's be vond, kon men toen nog niet bereiken, daar dit compartement niet leegge pompt kon worden ten gevolge van het gat, dat bij de aanvaring daarin was ontstaan. Wanneer de O 11 bij ebbe op de zand plaat droog zou komen te liggen, zou men ook dit derde slachtoffer kunnen bergen. Vanmorgen is ook het stoffelijk over schot van het derde slachtoffer, den sergeant torpedomaker G. J. Logmans, geborgen. AAN DEN DOOD ONT WORSTELD. Voor in de punt hebben drie man nen met den dood geworsteld om hun leven en het is aan een van hen gelukt zich aan den greep van den dood te ont worstelen. Sergeant-torpedomaker T. W. F. Auer, die zich met den verdronken sergeant- torpedomaker Logmans en den koks maat in het voorste compartiment be vonden had, heeft kans gezien het gat te bereiken, dat door de aanvaring was ontstaan en daardoor naar buiten te kruipen. Alvorens zich in veiligheid te stellen, heeft deze dappere nog alle pogingen in het werk gesteld om zjjn collega Log mans langs denzelfden weg te redden. „Ik had mijzelf wonderlijk in be dwang, aldus de heer Auer tegenover de „Msb.", en trok mij aan de spanten op, tot ik boven mij een ruimte vond, waar geen water was, waar ik kon ademen. Langzaam ben ik toen op on derzoek gegaan, al gaf ik op dat mo ment geen cent meer voor mijn leven. Maar de grootste sensatie van mijn le ven moest nog komen. Even later vond ik, in het donker rondtastend, den stuk gereten wand van de boot en ik wist dat daar het gat moest zijn, waardoor ik gered kon worden. Ik verzamelde al mijn krachten en zocht Logmans op dien ik even later tegen het dek geduwd vond. Hij gaf geen teeken van leven meer, toen ik hem aan zijn arm trok. Ofwel hij is doodgedrukt door het water of hij heeft geen luoht meer gekregen. „Wij kunnen er uit!" riep ik en trok uit alle macht om hem mee te krijgen. Tot aan mijn hals ging ik in de stikdonkere ruimte. Logmans gaf ech ter geen teeken van leven meer, zoodat ik volslagen moedeloos weer terugkroop naar de scheur. Daardoor kon ik toen naar buiten komen en het verschrikke lijkste avontuur, dat ik heb meege maakt, was even later ten einde. Het lot van den telegrafist-sergeant Steenvoort is niet minder tragisch ge weest. Op het moment van de aanva ring bevond hij zich in het tweede com partiment, waar de electrische bat terijen zijn opgesteld. Sergeant Steen voort heeft op het allerlaatste mo ment de telefonische order gekregen het luik tusschen zijn compartement en de centrale onder de commandobrug te sluiten. Hij heeft deze order uitge voerd Het luik moest door hem gegren deld worden en sergeant Steenvoort moet, terwijl hij de grendels sloot, be seft hebben, dat hij zich waarschijnlijk in zijn graf opsloot. Doch luitenant Steinmetz, die het commando op zich had genomen, had hem een order gege ven en deze heeft hij zonder aarzelen gevoerd. Even later of misschien wel op het zelfde moment is het water ook zijn compartiment binnengedrongen. Voor Steenvooxt was geen redding mogelijk: het zeewater heeft de batterijen aange tast en daarbij vormt zich chloorgas, dat, mocht er nog lucht in het compar timent aanwezig geweest zijn, deze vol komen heeft vergiftigd. DEFINITIEVE BESLISSING OVER HEROPENING WORDT DEZER DAGEN VERWACHT. In aansluiting op vroegere mededee- lingen omtrent de onderhandelingen, die tusschen de Nederlandsche en Duitsche autoriteiten gevoerd worden voor het herstel van de luchtverbinding Amster dam-Berlijn, kan nu worden bericht, dat aangenomen mag worden, dat de Duit sche luchtvaartmaatschappij Deutsche Lufthansa haar tijdelijk onderbroken post- en vrachtdienst zal heropenen op Maandag 11 Maart a.s. De definitieve beslissing van den minister van water staat wordt dezer dagen verwacht. Intusschen worden de besprekingen voortgezet over het herstel van de lucht verbinding voor passagiersvervoer tus schen Amsterdam en Berlijn, welke dienst door de K. L. M. in samenwerking met de D. L. H. zal worden onderhou den. VEREEN. TER BEVORDERING VAN .DE PLUIMVEETEELT IN ZEELAND. Heden hield bovengenoemde vereen, te Goes haar jaarlijksche algemeene vergadering, waarin de secretaris, de heer J. M. S 1 e g t, het jaarverslag uit bracht. Daaraan ontleenen wij het volgende: De algemeene toestand van de pluim veehouderij in Zeeland ging er als ge volg van de oeconomische toestanden niet op vooruit. Was er in de laatste jaren als gevolg van de regeeringsmaat- regelen achteruitgang in het aantal in Zeeland aanwezige hoenders te consta- teeren, deze achteruitgang ging in 1939 voort. De kwaliteit der dieren verbeterde als gevolg van de teeltregeling wèl. Op de meeste hofsteden werden heel wat minder dieren gehouden dan in vroegere jaren en in een landbouwprovincie als Zeeland is toch de landbouwer de groot ste kippenhouder. In dit verband zij evenwel het navol gende opgemerkt. Toen door de mobili satie van het leger in September men algemeen van gevoelen was, dat er voe- dernood voor het pluimvee zou ontstaan, als gevolg van de belemmering van den aanvoer van veevoeder over zee, nam de regeering maatregelen en werd, om tot inkrimping van den pluimveestapel te komen, van regeeringswege slechts in mindere mate pluimveevoer beschikbaar gesteld, om aldus te komen tot spoe diger opruiming van de oudere dieren, dan in normale jaren het geval zou zijn. Het resultaat was, dat in andere streken van ons land niet alleen een groote op ruiming van dergelijke dieren plaats vond, maar werden noodgedwongen ook vele jonge, veelbelovende dieren opge ruimd. Toen op initiatief van den heer Van Asperen Vervenne door het Dagel. Bestuur aan de afdeelingen werd ver zocht, mede te deelen, hoe het te dien opzichte in Zeeland was gesteld, zwegen enkele afdeelingen daarop in 1000 talen, maar zij, die wel antwoord gaven, deel den mede, dat het hun niet bekend was, dat dit in hun afdeeling was voorgeko men. Combineeren we dit nu met het bo ven aangehaalde feit, dat de hoenders in Zeeland voor verreweg het grootste ge deelte door de landbouwers worden ge houden, dan kunnen we hieruit wel de conclusie trekken, dat de landbouwer in het algemeen zijn dieren nog wel aan het eten heeft kunnen houden. De regeeringsmaatregelen inzake de voederverstrekking voor pluimvee wa ren van verschillenden aard. In den be ginne moesten de kleine pluimveehou ders, waaronder waren te verstaan zij, die minder dan 25 dieren hun eigendom noemden en niet waren aangesloten by de landbouworganisatie, dus by voor beeld geen geit of varken hadden, zich aanmelden by hun winkelier of leveran cier van voeder, dan wel zich organisee- ren in gemecnteiyke vereenigingen, waarvoor men dan maar vereenigingen, zoo zy niet bestonden, moest oprichten en aanvragen moest indienen met vermel ding van het aantal dieren. Deze zaak werd in de Hoofdbestuurs vergadering in September uitvoerig be sproken en met de meeste toewyding aangepakt. De oprichting van meerdere dergeiy'ke vereenigingen werd in uitzicht gesteld, maar verder kwam het dan ook niet, want al spoedig werd de regeling weer veranderd, de vereenigingen wer den weer uitgeschakeld by de voederdis tributie en belanghebbenden konden weer terecht by hun winkelier of mole naar. De ontworpen plaatseiyke vereeni gingen werden om zoo te zeggen in de wieg gesmoord en zy die er zich voor hadden geïnteresseerd liet men „in de kou staan". De selecteercursus, uitgaande van de V.P.Z., waarvoor de eindles door het winterweer in December 1938 niet kon plaats hebben, werd in het voorjaar 1939 ten einde gebracht. Op de eindles in Fe bruari, theoretisch en practisch, kon het diploma aan alle zes cursisten als Selecteur der V.P.Z. worden uitgereikt. De verwachting, dat vooral door de tijds omstandigheden van hun diensten, even als in andere provincies wèl geschiedde, nog al veel zou worden gebruik gemaakt, is niet verwezenlijkt. Slechts 5 onder zoeken hadden plaats: 1 op Zuid-Beve land, 1 op Schouwen-Duiveland, 2 in de afdeeling Hulst en 1 in de afdeeling Oostburg. Het Pullorum-onderzoek der dieren op de fokkers- en vermeerderingsbedryven in 1938 aangevangen werd ook in 1939 voortgezet. De levering van Zeelands Ochtendvoer en Zeelands Opfokvoer moest worden op geschort, daar de regeeringsmaatregelen een „eenheidsvoer" voorschreven en geen eigen mengsel door de Veevoederfabrie ken mocht worden gemaakt, zoodat deze bron van inkomsten voor de V.P.Z. is op gedroogd. De Centrale Eierveiling to Goes, in den zomer van 1938 opgericht, ging op dezelfde wyze met haar bedrijf voort, de aanvoeren op de wekeiyksche vei- lingdagen namen beduidend toe. De ge maakte prijzen gaven alleszins reden tot tevredenheid. In xnyn vorig jaarverslag liet ik zeer pessimistische toonen hooren omtrent het ledental in 1939, onder opgaaf van redenen daarvoor durfde ik het ten hoogste op 400 schatten. Laat ik hier meedeelen, dat het my eenigszins is meegevallen, want we brachten het tot 437. Gisteren voelde ge U heel wat mans en vandaag zit ge terneer geslagen, met een ondrageiyke, zangerige, maar niet te stillen pynMaart heeft U te pakken; U hebt het ongestadige weer onder de ledenLaat het er niet by zitten grijp liever vandaag in dan morgen: Neem Kruschen Salts. Dè.t zal U goed doen. Kruschen spoort Uwe bloedzuiverende organen aan tot krach tiger werking, tot grooter vitaliteit. Zoodoende filteren ze alle schadeiyke zuren, langs natuurleken weg uit het lichaam en nemen zóó de oorzaken weg, van TJw pijnen en ongemak. Mej. J. K. schrijft„...Ik leed aan Rheu- matische pijn in mijn ledematen; vooral in myn handen, die my ondragely'k pyn konden doen. Ik had niet den moed meer, iemand een hand te geven, want dat bezorgde my onhoudbare pynen ben ik begonnen regelmatig Kruschen Salts te nemenen ik moet zeggen, dat na betrekkelijk korten tyd myn py nen geheel verdwenen zyn Ook Uw gestel vraagt om de aanspo rende werking van Kruschen's zes mi nerale zouten. Kóóp toch een flesch Kruschen! Dan kunt ge zélf ondervin den, hoe weldadig de gevolgen zyn en hoe ge U al gauw 'n heel ander mensch voelt jonger, prettiger en vry van pyn! Kruschen Salts is verkrygb. bij apothekers en drogisten f 0.40, 0.75 en ƒ1.60 (extra groot pak). Fabr. E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opger. 1756. (Adv.) Zaterdag 9 Maart. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 m. VA- RA-uitzending. 10.0010.20 vm, en 7.30— 8.00 nm. VPROi 8.00 Ber. ANP, gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Voor de arb. in de Continubedr. 12.00 Gram. (om 12.45 Ber. ANP). 2.00 Es- peranto-uitz. 2.20 Zang en orgel. 2.30 Mu zikale causerie met illustraties door het VARA-orkest. 3.00 Reportage. 3.30 Dub- belmannenkwartet en gram. 4.00 Gram. 4.304.50 Vragenbus. 4.53 Resid. orkest (opn.). 5.20 Gram. 5.30 Filmland. 5.50 Or gel. 6.15 Friese uitz, 6.45 Kinderleesclub. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Cyclus „Hoe werkt de kerk?" 8.00 Hehr. SOS- Ber. 8.30 Ber. ANP. Puzzle-ultz. 8.30 Ro- sian-orkest. 0.05 Propsganda-toespr. 9.10 VARA-Varia, 9.15 Radiotooneel, 9.30 Es meralda 10.00 En nuOké! 11.15 Ber. ANP. 11.2512.00 Gram. HILVERSUM II, 301.5 m. KRO-uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.05-9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO- orkest, 12.45 Ber. ANP, gram. 1.15 Rococo- octet. 1.35 Gram. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram. 2.34 Kinderuurtje. 4.00 Gram. 4.45 Musiquette. 5.15 Intern, sportrevue. 5.30 Gram. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 0.15 Gram. 6.20 Jornalistlek weekoverz. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Jurid. causerie. 7.35 Act aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP, moded. 8.15 Overp. met muzikale omlijsting. 8.35 Gram. 8.45 KRO-Kamerorkest en soliste. 9.15 Gram. 9.30 KRO-Kamerorkest, 10.00 Leden van het KRO-koor en het KRO-or- kest. 10.30 Ber. ANP. 10.40—12.00 Gram. Zondag 10 Maart 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 m. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VA RA, 6.30 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Ber. 9.05 Tuinbouw- halfuurtje. 9.35 Gram. 9.45 Causerie „Van Staat en Mij," 10.00 Ber. 10.01 Resld.-or- kest en soliste (opn.). 10.40 Declam. en gram. 11.00 VARA-Kinderkoor „De Me rels". 11.20 Gram. 11.35 Rosian-orkest. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". 12.25 AVRO-Amusementsorkest en soliste (12.451.00 Ber. ANP, gram.). 1.25 Decla matie. 1.30 Causerie „De gesproken mail brief". 1.50 Gamelanmuz. (opn.), met in leiding. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Con- certgeb.-orkest en solist (ca. 3.20 Schil- derijbespr.). 4.40 gram. 4.55 Sportn. ANP. 5.00 Gespr. met luister. 5.30 Kinderuurtje. 6,00 Sportpr. 6.20 Sportn. ANP, gram. 6.30 Toespraak „Bouwen aan en bouwen met de VPRO". 7.00 Ned. Herv. Kerkd. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Eerste acte van de opera „La Traviata". 8.55 Radiotooneel met muziek. 9.55 Omroeporkest en soliste. 10.30 „Les gars de Paris" en solist. 11.00 Ber. ANP, gram. 11.15 AVRO-orkest. 11,40 —12.00 Gram. HILVERSUM II, 301.5 m. 8.30 KRO, 9 30 NCRV, 12.15 KRO, 5,00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenw. 9,30 Gew, muz. (gr. pl.) 9.50 Geref. Kerkd. Hierna: Orgel 12.15 Gram. 12,45 Ber. ANP, 1.00 Letterk. cau serie. 1,20 KRO-orkest. 2.00 Godsd, onder richt. 2.30 Gram. 3.00 Piano, zang en gram. 3.45 Gram 4.15 Ziekenlof. 4.55— 5.00 Gram. 5.05 Gew. muz. (gr. pl.). 5.50 Ned. Herv. Kerkd. Hierna Gew. muz. (gr. pl.). 7.45 Ber. 7.50 Gram. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 Rococo-octet (8.358.45 Gram.). 9.00 Reisbeschrijving. 9.20 Gram. 9.30 Radiotooneel. 10.20 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Epiloog. 11.00—11.30 Espe ranto. Maart. 9 Souburg, Inboedel, Willeboordse en Van Maaren. 11 Borssele, Woning, v. Werken. 11 Biggekerke, Huis, Bouwland, Loeff. 12 Grijpskerke, Landbouwgereedschap pen en Inboedel, Hoefer. 12 Ritthem, Hofstede, Loeff. 12 Souburg, Afbraak, Willeboordse en Van Maaren. 13 Middelburg, Afbraak, Batten. 14 Kruiningen, Woonhuis, v. Dyke. 14 Heinkenszand, Woonhuis, Bouw land, v. Werkum. 15 Westkapelle, Huis met Schuur, Loeff. 15 Wolfaartsdyk, inboedel, Jonkers. 16 Arnemuiden, Woonhuis, Hoefer. 18 Nisse, Arbeiderswoningen, v. Wer kum. 18 Aagtekerke, Hofsteedje, Hoefer. 19 Goes, Huizen, v. Dissel. 19 Goes, Woonhuizen, Bouwterrein, v. Dissel. 20 Goes, Vendutie, de Kok. 20 Grooten Abeele, hofsteedje, Hoefer. 29 's H. Arendskerke, Hofstede, Jon kers. April. 3 Souburg, Landbouwersinspan, Bat ten. Colijnsplaat, Hofstede „Veldzicht", Jonkers. Goes, Huis en Weiland, Kram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Iets zachter, hier en daar mist, ove rigens gedeeltelyk bewolkt, overwegend droog, zwakke tot matige wind uit Z. richting. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 u.: 772. Licht op voor fietsers- Zaterdag 6 u. 19 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6