Krijgt Fin Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand Radioprogramma Da prijzen van de sigaren. Het Sneeuwruimen. De heer Chr. van den Heuvel over de vooruitzichten voor iand- en tuinbouw. De vischvangst op de Noordzee. De „Vlerdaagsche" gaat niet door. MOBILISATIE ALS SPELBREEKSTER De lan Welles acht It genom der N< Directe milita aan Finland? PRIJSSTIJGING MOET TOT HET ONVERMIJDELIJKE WORDEN BEPERKT. Het secretariaat van de Vereeniging van Sigarenfabrikanten te Eindhoven deelt het volgende mede: Gisteren hebben de vertegenwoordi gers der werkgeversorganisaties in de sigarenindustrie met den regeeringscom- missaris, prof. II. A. Kaag, te Tilburg, een bespreking gehouden. In dit onderhoud werd er door den contactcommissaris sterk de nadruk op gelegd, dat de regeering het van groot belang acht bij de productie, den daar voor in aanmerking komenden koopprijs bepalende factoren zoo laag mogelijk te houden, teneinde prijsstijging der siga ren tot het onvermijdelijke te beperken. De te verwachten verdere stijging van de sigarenpryzen zal hierdoor zoo lang ^mogelijk tegengehouden kunnen worden. In het bijzonder werd met grooten nadruk de aandacht gevestigd op de noodzakelijkheid, verder in deze richting werkzaam te zijn, door sigaren in de thans geldende goedkoope prijsklasse zoo eenvoudig mogelijk te maken, wat model en verpakking betreft; alleen wanneer aan deze voorwaarde is vol daan zal het voor de regeering mogelijk zijn haar goedkeuring te verleenen aan toekomstige prijsverhooging, die zeker onvermijdelijk kan zijn. Met instemming van prof. Kaag werd besloten op korten termijn met belang hebbenden een regeling te treffen, die tot dit doel zal leiden. De regeerings- commissaris heeft alle medewerking toegezegd. militair tehuis. De voorz., de heer E. v. d. Velde, rele veerde de totstandkoming van het tehuis en de spontane medewerking van de burgerij. Spr. vertrouwt, dat een druk bezoek van het keurig verzorgd lokaal zal plaats hebben. Verder voerden nog het woord de burgemeester mr v. d. Hoeven, de veld prediker ds Hofman en twee officieren, welke allen de beteekenis van een mili tair tehuis en het nut voor de militairen van een dergelijke gezellige inrichting aantoonden. Alle sprekers juichten het toe, dat uit alle richtingen medewerking was verleend. Namens het gemeentebestuur werden sigaren gepresenteerd, waarna men ge zamenlijk optrok naar het keurig en ge zellig tehuis, waar thee en gebak werd geserveerd, waarna door een groot aan tal soldaten een bezoek aan het tehuis werd gebracht, waar verschillende dames de honneurs waarnamen en een gezellige sfeer brachten onder de aanwezigen. Nederlander i n D u i t s c fa- land aangehouden. De bode van het gebouw van de Kamer van Koophandel te Maastricht, de heer J. H. B., die zich zonder te weten op Duitsch grondgebied had begeven is daar aangehouden en naar Aken over gebracht. Twee Belgische mili taire vliegtuigen ver ongelukt. Gisteren zijn weer twee Belgische militaire vliegtuigen veron gelukt, alle twee by het landen. Het eene verongelukte te Gosselies en het andere te Charleroi. De bemanning, be staande uit vier militairen, liep min of meer ernstige verwondingen op. Wielrijder door voor ruit van auto. Gisteravond reed de 36-jarige gehuwde J. B. uit Hars kamp, toen hij van zijn werk per fiets naar huis ging, achter een autobus van daan, juist toen uit de tegenovergestel de richting een auto kwam aanrijden. B. reed tegen de auto op en sloeg door de voorruit. Zeer ernstig gewond is de man naar het ziekenhuis te Ede over gebracht. Daar is hij spoedig overleden. Dierentrouw. Het was op Maandag 26 Febr. j.l„ aldus een le zeres van de „Msb.", dat ik van uit den trein in een der dwarsslooten langs de spoorbaan tusschen Heemstede en Vo gelenzang twee zwanen bemerkte, die klaarblijkelijk door koude en honger ge dreven uit het Noorden van ons land daarheen gekomen waren. Den volgen den morgen waren beide nog steeds op dezelfde plek, maar de een zat nu nog wat zieliger in elkaar gedoken, terwijl de ander geen oogenblik Van zijn ziek vrouwtje week. 's Morgens bij mijn heenreis en 's avonds bij mijn terugreis zat hy daar maar roerloos naast haar, steeds op precies dezelfde plek. En zelfs toen de zieke 's Woensdagsmorgens dood naast hem lag, verliet hij haar niet, hoewel een eindje verder in een zwem bassin een vijftigtal andere wilde zwa nen zaten en dn ar te eten hadden. Intusschen kwam dien morgen iemand van de dierenbescherming om hem mee te nemen, maar hij vloog den duinkant op om, spoedig nadat die heer uit het oog verdwenen was, weer op zijn post terug te keeren. Drie dagen en drie nachten heeft hij daar trouw naast zijn doode de wacht gehouden, totdat ook hij Zaterdagmorgen dood naast de an der in het ys vastgevroren lag. Geraffineerde dieveg- g e. Zaterdagmiddag ontdekte een fa milie te Amsterdam, dat er bij haar moest zyn ingebroken. De buitendeur stond aan, een kamerdeur was wyd open en in de kamer bleek een kast deur te z^'n opengebroken. Uit de kast was een geldkistje verdwenen. Dat moesten wel heel brutale inbrekers z\jn, die op klaarlichten dag, terwyl de be woners bovendien thuis waren, hun slag hadden geslagen. Men zocht of de dief misschien nog in het huis was en of hjj wellicht het geldkistje ergens had achtergelaten. Iedereen zocht: alle leden van het gezin en van het personeel. Vooral het 22-jari- ge Belgische dienstmeisje onderscheid de zich door haar yverige naspeurin gen. Inmiddels was ook de politie in ken nis gesteld. Een aantal rechercheurs doorzocht vakkundig het huis en zij hadden bijzondere aandacht voor het speurende dienstmeisje. De politieman nen hadden succes. Eerst vond men het geldkistje in de kolenkast achter in den tuin. Het kistje was nog gesloten. Het meisje bekende tenslotte de „inbraak" in scène te hebben gezet en het geld kistje te hebben verborgen om het na eenige dagen, als de aandacht eenigs- zins van den diefstal zou zijn afgeleid, te openen en zich den inhoud toe te eigenen. Het meisje is opgesloten. „Taak der gemeenten", aldus de minister. In een nota, mede onderteekend dooi de ministers van financiën en van bin- nenlandsche zaken, naar aanleiding van het verslag in de Tweede Kamer over de begrooting van het werkloosheidssubsi- diefonds voor 1940 schrijft de minister van sociale zaken o.m.: Gelijk reeds in de vergadering van de Eerste Kamer uiteengezet, gaat het hier niet over de vraag, of de werkloozen zouden sneeuwruimen, doch over de vraag, wie de loonen zal uitbetalen. Deze loonen dienen, naar 't hem voor komt, te blijven ten laste van die open bare lichamen tot wier taak het sneeuw ruimen behoort, dus in de eerste plaats ten laste van de gemeenten. Hij sluit zich dan ook aan bij de mee ning van dio leden, die verklaarden, clat do sneeuwopruiming ongetwijfeld tot de normale taak der gemeenten behoort, en die hot niet juist zouden achten, dat, door I het aannemen van gesteunde werkloozen voor het verrichten van bepaalde diens ten, gemeenten en andere openbare licha men werkkrachten zouden kunnen ver krijgen, wier loon in feite voor een groot deel ten laste van het rijk zou komen. i Voor de afdeeling Zuid-Beveland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond sprak gisteren te Goes de heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, over „Vooruitzichten in land- en tuinbouw". Als we over de toekomst spreken, al dus Spr., is de uiterste voorzichtigheid geboden. We denken aan den dreigenden internationalen toestand, aan de gewel dige uitgaven als gevolg van de mobili satie en aan de economische vooruitzich ten in verband met de oorlogsomstandig heden. Misschien zijn er geweest, die bij het uitbreken van de mobilisatie dachten aan de vorige mobilisatiejaren, die voor de landbouwbedrijven goed waren. Maar het verschil is, dat er nu geen welvarend Europa was dat in den oorlog ging en dat nu de handelsconstellatie geheel an- i ders is. Volgens het oorlogsrecht mag men niet meer uitvoeren dan in 1938. Boven dien trachten de geallieerden den Duit- schen export af te snijden. Toch hoe moeilijk dit ook is moeten we vooruit zien. De prijzenpolitiek. Spr. behandelt eerst de prijspolitiek, die de regeering volgt. Zij heeft direct op energieke wijze de wacht betrokken bij het prijspeil der producten. Niet elke prijsstijging kon voorkomen worden, ze ker niet van die producten, die moeten worden ingevoerd, maar gewaakt werd tegen elke niet-noodzakelijke prysver- hooging. Aanvankelijk wilde de regeering de prijs der landbouwproducten van oogst 1939 ongewijzigd laten. Dit acht Spr. on juist. Tal van productiekosten stegen en uit de opbrengst 1939 moest gefinan cierd worden de voorbereiding van oogst 1940. Met veel moeite is het gelukt de re geering van haar standpunt af te bren gen. Over 't algemeen zijn toen de prijzen met 10 pet. verhoogd. Hoe staat het nu voor 1940? De re geering wil geen enkelen pry's noemen, uitgezonderd die voor suikerbieten, waarvan de regeering wil, dat de teelt met 25 pet. zal worden uitgebreid. De loonsverhouding. In dit verband bespreekt Spr. de vraag of de regeering niet tot taak heeft eeni ge correctie aan te brengen in de wan verhouding tusschen de belooning in de landbouw- en in de niet-agrarische be drijven. Hier moet men zich vooral voor overdrijving hoeden. Er zijn tal van groepen, die het niet minder moeilijk hebben dan de landbouw. Maar er is over 't algemeen een sterk verschil tusschen de loonen in den land- ENGELAND EN NEUTRALE LEVERANTIES AAN DUITSCHLAND. „In antwoord op een vraag of de re geering stappen had genomen, teneinde te voorkomen, dat visch, welke door Belgische en Nederlandsche visschers- schepen buiten de territoriale wateren van hun land wordt gevangen, Duitsch- land zou bereiken, heeft de Engelsche minister voor de economische oorlog voering, Cross, gezegd, dat deze kwestie natuurlijk aan de orde is geweest bij de besprekingen met de regeeringen van Noorwegen, België en Nederland. Op 20 Februari had Cross gezegd, dat de neutrale regeeringen het om duide lijke redenen van zeer groot belang ach ten, dat de bepalingen der overeenkom sten vertrouwelijk blijven." Aldus seint Reuter uit Londen. We willen hierbij uitdrukkelyk con- stateeren, dat de heer Cross slechts ver meldt, dat bovenbedoelde vischleveran- ties zyn besproken bij de onderhande lingen met de neutralen. Omtrent het standpunt, dat deze laatste daartegen over innamen, wordt niets gezegd, zoo dat in geen enkele richting ook maar eenige conclusie kan worden getrokken uit de woorden van den Britschen minister. Intusschen zij er aan herinnerd, dat bij de besprekingen tusschen Nederland en Engeland verschillende moeilijkheden naar voren zyn gekomen, waarover men nog geen overeenstemming heeft weten te bereiken. Met het gevolg, dat nog steeds geen overeenkomst kon worden afgesloten en de onderhandelingen nog voortduren. bouw en in de beschutte, overheids- en daarmee gelyk te stellen bedryven. Als voorbeeld noemt Spr. het brood. Daaraan werken de landarbeider, de bakkersgezel en de arbeider in de meel fabrieken en de loonen zijn resp. 25 cent, 50 cent en 62 cent per uur. En in al deze gevallen is het de regeering, die door het scheppen van marges en voorwaarden deze loonen indirect bepaalt. Nu kan men deze eeuwenlang in alle landen bestaande verschillen (die niet alle zoo groot zijn als ze schijnen) niet in een handomdraaien wegnemen. De on billijkheid daarvan wordt echter meer en meer gevoeld. Het is daarom billijk, dat de loonen voor den landbouw verbeterd worden en dat de loonen in de beschutte- en Over heidsbedrijven niét stijgen. Daarvan moet de regeering worden overtuigd. Voor een product als tarwe is dit een voudig te regelen. Voor andere (zuivel b.v.) is dit veel moeilijker. De teeltregelingen. Verder besprak Spr. de teeltregelin gen, die volgens sommigen wel kunnen verdwijnen. Voor Spr. is die verwachting ongegrond. Voor sommige onzer produc ten zal de hoofdomzet in het binnenland moeten worden gezocht en zal de export klein blijven. Zelfs Engeland en Frankrijk gaan er nu ook toe over, evenals Duitschland reeds lang deed, de consumptie in te perken. De vraag is of ook Nederland dien weg niet op moet. Er moeten nu eenmaal zware belastingen worden opge bracht en het moet uit de lengte of uit de breedte komen. Noch voor den afzet in het binnen land, noch voor den export zijn er hoop volle perspectieven. Nu zegt men: schaf de teeltbeperking voor de veeteelt af, want door de veevoe der-rantsoeneering is er al beperking. Maar dit brengt het gevaar mee, dat deze distributie in stand zou moeten blij ven ter wille van de beperking. Hoe onaangenaam die teeltregelingen ook zijn, we kunnen ze niet missen, ook om een val in de veeprijzen te voorko men. De pacht. Vervolgens bespreekt Spr. het pacht- vraagstuk. De wijziging van de Pachtwet heeft wellicht niet gebracht, wat sommi gen er van verwachtten, wat geen won der is bij een zoo delicaat vraagstuk als dit. Al te radicale bepalingen kunnen een toestand scheppen, die voor den boeren stand funest is. Het instituut van de pacht op een gezonde basis is een zegen voor het platteland. De pachtrechter of het pachtbureau kunnen een onredelijk contract vernieti gen of niet goedkeuren. Maar reeds nu gebeurt het, dat een pachter komt vra gen het contract toch maar goed te keu ren omdat de verpachter anders den grond verkoopt. Volgens Sprekers inlichtingen gebeurt het al, dat men toch maar in zee gaat met een nietigverklaard contract en de gevolgen riskeert. Spr. heeft vernomen, dat de regeering een nood-pachtwet zal indienen, die alle na Aug. 1939 verhoogde pachten terug zal brengen tot de pachten vóór Aug. 1939. Het meest frappant zal dan zijn, dat de Minister van Financiën de eerste zal zijn die voor den Minister van Econo mische Zaken moet verschijnen, omdat in Zeeuwsch-Vlaanderen de pachten der Staatsgronden met 10 en meer procenten zijn verhoogd! De ordening. Hierna behandelt Spr. de ordening in den landbouw. Hieraan heeft de C.B.T.B. zijn steun toegezegd. Maar de mobilisa tie heeft hier vertraging gebracht. De bedryfsregelingenwet voor den landbouw is nog altyd in behandeling. Deze wet wil bedrijfsregelingen, gesloten I tusschen de organisaties ook van toepas sing verklaren voor de niet daarbij aan geslotenen. Hierin ziet Spr. een gelegen heid om de zwakheid van het platte land weg te nemen. Dit is noodig, om in de toekomst een einde te maken aan het leunen op den Staat. Wil deze wet echter effect sorteeren, dan moet de boer leeren eigen belang by het groepsbelang en groepsbelang bij het algemeen belang achter te stellen. Spr. betreurt het, dat er altijd nog zoovelen zijn, die de groote beteekenis van een organisatie, als advocaat voor de bedrijfsbelangen niet inzien. Om invloed uit te oefenen in Den Haag, is noodig, dat de maatschappe lijke organisatie is samengesteld naar de politieke constellatie: vrijzinnig, R.-K. en Prot. Christelijk. Dit hebben alle groepen in de maat schappij begrepen, uitgezonderd een groot aantal rechtsche boeren, die in hun neutrale organisatie blijven. Dit is slechts een practisch argu ment. Het principieele weegt zwaarder. Het mag ons niet onverschillig zijn, op welke wijze ons verlangen wordt in gewilligd. Wanneer we strijden voor ge rechtvaardigde verlangens, moeten we dat in den rechten weg doen. Spr. besluit met den wensch, dat de C.B.T.B. ook in Zuid-Beveland in leden tal en beteekenis zal toenemen. Na deze rede werden tal van vragen gesteld, die door den heer Van den Heuvel werden beantwoord. Betreffende den veilingdwang wees Spr. op het groote belang der veilingen. De dwang wordt in streken, waar men gewoon was op stam te verkoopen, soe pel toegepast. Volgens Spr. kan het verplichte veilen in het algemeen niet worden gemist. Wat de pacht betreft, erkent Spr. dat er motieven vóór pachtverhooging kun nen zijn, maar als de regeering wil, dat elke niet strikt noodzakelyke prysver- hooging wordt voorkomen, dan vallen daar ook de verpachters onder. Dat de drie centrale landbouworgani saties het onderling niet eens zijn, komt maar zelden voor. Dit was b.v. 't geval ten opzichte van de afschaffing der teeltbeperking, maar over een billyken prys voor de bieten was dit niet het geval. Eenige loonsverhooging billijk. Aangaande de loonen zegt Spr., dat deze nu gebaseerd dienen te zijn niet op den oogst 1940, maar op dien van oogst 1939. Dit is ook volgens het standpunt van den Minister. Daaruit volgt dus voor den akkerbouw een motief voor een loonsverhooging van 12 pet. De statistiek zegt, dat de prijsverhooging 20 pet is, maar dat is volgens Spr. on juist. Er is dus voor den akkerbouw ruimte voor eenige loonsverhooging.Voor de veehouderij is de toestand belangrijk ongunstiger. Hier is het loonvraagstuk zeer moeilijk. We mogen de loonen niet als een sluitstuk van het budget zien. Dat deed men ook niet in de goede jaren. Men is ondernemer en moet de verantwoor delijkheid daarvan dragen. Als het maar eenigszins kan, moet men zoeken naar een betere belooning. Het is Sprekers bedoeling allerminst geweest het principe niet meer voorop te stellen. Maar zoo heeft Spr. be doeld probeer de propaganda nu ook eens met een paar andere argumenten. Maar het beginsel blijft nummer één. De voorzitter dankte den heer Van den Heuvel voor zijn rede, waarna laatstgenoemde in dankgebed voorging. MIDDELBURG. Bevallen: M. F. Taal geb. Houtop z.W. Cornelisse geb. Joos- se z.P. A. Haasdijk geb. Poot d.M. de Bree geb. Dingemanse z.; E. J. Hu- bregtse geb. Pieters z. (M. C.) Van 29 Februari4 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. T. Doekbrijder 26 j. en M. van Schijndel 23 j.A. Klip 18 j. en M. Vader 18 j. G. M. van Breugel 26 j. en A. Boersma 25 j.D. J. Vromans 32 j. en M. Kruis man 26 j. Getrouwd: J. C. Fanoy 28 j. en C. Kry- ger 26 j. Bevallen: E. L. Borgers geb. Pieters d.; A. M. de Bruijne geb. Hemelaar d. E. D. Jilleba geb. Florusse d. Overleden: J. Mattijsse, 56 j., man van W. Pouwer. (V. C.) Van 24 Febr2 Maart. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: Chris- tiaan Mazure 29 j. jm. en Jacquelina Margaretha Mantz 27 j. jd. (M. C.) DOMBURG. Geboren: Jakob Adriaan z. v. Abraham Minderhoud en Wille- mina Provoost. Ondertrouwd: Laurens Provoost 26 j. jm. en Martina Boone 23 j. jd. te Oostkapelle. Overleden: Jan Mattijsse 56 j., man van Wilhelmina Pouwer, overleden te Vlissingen. (M. C.) Over de maand Februari. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 7, Jacoba Johanna d. v. Johannes Lukas- se en Levina Schout; 10, Elizabeth Ma ria d. v. Marinus Franse en Maria Eli zabeth Franse. Overleden: 12, Marinus Steijn 77 j., echtgenoot van Cornelia Boonman; 28, Magdalena Thomson 96 j„ weduwe van Marinus van den Berge. Had het verleden jaar al heel wat vos- ten in de aarde, eer,met zekerheid kon worden gezegd, dat de vlerdaagsche ef standsmarschen toch zouden doorgaan dit jaar is het geheel mis en thans reeds kan worden gezegd, dat Nymegen in der. aanstaanden zomer de duizenden tippe. laars niet vier ochtenden achtereen zien uitzwermen. Dit jaar gaat de vlerdaagsche niet door! De organisatoren hebben nog op alle wijzen getracht een oplossing te vinden maar tenslotte moesten zij tot de con clusie komen, dat de mobilisatie zóó vele bezwaren met zich brengt, dat zij bovenvermeld besluit moesten nemer, De voornaamste moeilijkheden bracht wel de verzorging en legering van het groote aantal deelnemers met zich mede. Te meer daar men ditmaal geen medewerking zou kunnen verkrijgen van de Koloniale Reserve, welke elk jaar met een honderd man den deelne mers ten dienste staat. De jonge en oude lui, voor wie het langzamerhand een traditie was gewor den mee te doen aan deze marschen zullen met bedroefd hart deze tjjding vernemen. Er is echter, zoo verzekerde men ons, niets aan te doen. HEINKENSZAND. Geboren: 14, J0. hanna Catharina d. v. J. C. Carels en A. S. Moggé; 24, Irene Marie d. v. C. J. G. de Wael en I. J. L. Verdurmen. Overleden: 7, Jannetje Hoogstraten, 81 j., echtgenoote van Dirk van de Vel de; 20, Jobina Ryk, 65 j„ echtgenoote van Jan Vermue. Gehuwd: 15, Marinus van de Guchte 26 j. te Driewegen en Maria Pieternella van der Does, 23 j. te Heinkenszand. WAARDE. Geboren: 4, Leendert Adriaan Marinus z. v. Hubregt van Zweden en Johanna de Bat; 7, Pieter Jan z. v. Marinus Arie van Weele en Janna Saartje Kloet. MELISKERKE. GeborenAdriaan z. v. Jan de Vos en Wilhelmina Kleine- pier; Adriana d. v. Janis Wisse en Adriana Adriaanse. Overleden: Gillis Sturm, 89 j., we duwnaar van Jacoba Wijkhuis. (M. C.) Donderdag 7 Maart. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 m. AV- RO-uitzending. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 9,00 Fragra, uit de operette „Les Saltimbanques" (opn.) 9.55 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Om roeporkest. 11.00 Weekoverz. 11.15 Om roeporkest en solisten. 12.30 AVRO-orkesl, 12.45 Ber. ANP, gram. 1.00 De Roman cers en soliste. 2.00 Voor de vrouw, 2.30 Piano. 3.00 Brei- en borduurcursus. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Gram. 5.00 AVRO-Weekkaleidoscoop, 5.30 AVRO-Amusementsorkest en solist, 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Voor mi lit. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.20 Concertgebouw-orkest en soliste (ca. 8.55 Cyclus „Bouwers van Nederland overzee"). 10.30 Gram, 11.00 Ber. ANP. 11.10 AVRO-orkest. 11.40—12.00 Orgel. HILVERSUM II, 301.5 m. 8.00-9,15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 10.15 Morgend. 10.45 Grain. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-or- kest (12.4-5—1.10 Ber. ANP. gram). 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gram. 3.00 Vrou- wenuurtje. 3.30 Gram. 4.35 Bijbellezing. 4.454.55 Gram. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 All Round-sextet en gram. 7.00 Ber. 7.15 Intern, overz. 7 45 Gram. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 Bid stond voor het gewas. 9.45 Gram. 1000 Ber. ANP, act. halfuur. 10.30 Marcando- ensemble en gram. 11.30 Gram. ca. 11.50 —12.00 Schriftlezing. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Voor de kuststrook meest matige N.W. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, overwegend droog, weinig verandering in temperatuur. Voor het binnenland: 's nachts lichte vorst, overdag iets zachter, plaatselijk ochtendmist, wisse lende bewolking, overwegend droog, zwakke tot matige N.W. tot Z.W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 uur: 770. Licht op voor fietsers- Donderdag 6 u. 15 min. DONDERDAG 54c JAARG Uitgave: N. V. „Luctor et Emer het bta< Bureaux Lange Postrekening 4445! Bijkantoor M I d d J. J. F A N O Y, Li Directeur - Hoofdri Te Kopenhagen w algemeen beweerd, t voorbereidingen tref land te brengen in Finland snel te help Daarmee zouder landen, gelijk werd wijze in het Europee betrokken. DE RUSSISCHE De aanvallen der bij de baai van Wil heftiger dan eergist werden gesteund doe vliegtuigen, hetgeen Russen erin zijn gesl te versterken, en aanvallen. „Berlingski Tiden ki, dat een Russisch nen aan te vallen ai de baai van Wiborg heimlinie, is afgeslaj sche soldaten heeft reikt. De Finsehe artille sche colonnes tot st nen vuursafstand k verklaarden dat dez buitengewoon knap dat zij ongelooflijk voerd. EEN RUSSIS „Berlingske Aften Helsinki, dat de Ru zijn, drie landingspi aan de westelijke ki Finsehe troepen ijlings naar de desb< gedirigeerd om de De strijd woedt voor „Berlingske" meld Russische divisie a nam. Het Finsehe lege Te 1 a n dIn he de landengte van K; sische aanvallen ov borg afgeslagen. De Russen wer vliegtuigen, tanks Tusschen Wiborg vijand op vele punte Al deze aanvallen De Russen hebber dooden achter g voor onze stellingen, dag werden tientalle In de streek van strijd voort. Alle werden afgeslagen. Vijandelijke luch ben de steden Mikki poo gebombardeerd, gedood en een aantf bevestigde berichten delijke toestellen om DE WAARDE DE Het Russische Svesda" schrijft: D< land hebben aangetc fanterie tanks, noch slagen. Tankaanvallen he eele, doch slechts e< king en, indien de sterk genoeg is, kun heel zonder resultaa Daarom is de inf rijkste. MANNERH Te Stockholm zijl gen, volgens welke d schalk Mannerheim Er zijn geen bizonde den aard van de ziel ZWAAR GESCHU' TEN NOORDEN V Voor Berlevaag, van Noorwegen, is geschutvuur gehoon Aan den horizon o te vaartuigen, waar echter niet kon wo In dit verband k

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6