DE ZEEUW tweede blad ten verwaarloosd landgoed Veelzeggend vraagteeken. Uit de Provincie VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. (Wordt vervolgd.) VAN WOENSDAG 6 MAART 1940. Nr 132. Te Utrecht is kort geleden een verga dering gehouden, gewijd aan: „De gees- teiijke weerstand in dezen tijd". Onder de sprekers van verschillende richtingen was ook de heer Henri de Greeve (R.K.) die er de nadruk op leg de, dat geestelijke weerstand alleen kan worden geoefend, wanneer men geleerd heeft zijn krachtte zoeken by Jezus Christus die hier alleen de ware bron der kracht is." Deze uitspraak heeft de ergernis opge wekt van het leidersblad van de A.J.C., de socialistische jeugdbeweging. Het acht deze uitspraak in strijd met de onderlinge waardeering en verdraag zaamheid, onontbeerlijke voorwaarden voor een vruchtbare samenwerking. Het roode orgaan spreekt in verband hiermede van fanatisme-van-de-slecht- ste Boort, die het met ergernis heeft aangehoord. Er moet, zoo heet het verder, by deze uitspraak een vraagteeken ge plaatst worden. „Wie met ontelbare va rianten en herhalingen betoogt, dat gees telijke weerstand uitsluitend en alleen stand houdt, wanneer men zgn kracht zoekt by Jezus Christus, spot met do voor ieder mensch zichtbare feiten en deugt alleen voor propagandist. Wy heb ben dit stukje fanatisme-van-de-slechtste soort met ergernis aangehoord". Een veelzeggend vraagteeken. Er wordt ln onzen tyd veel gesproken o/er eenhe d en verdraagzaam e'd, o c. het vormen van een eenheidsfront dooi' bewapening en herbewapening. En dat kan een tijdlang goed gaan. Maar als de naam van Jezus Christus genoemd en beleden wordt, dan is het met de eenheid en den vrede gedaan. Dan komt de ergernis boven. Dan wordt een groot vraagteeken ge plaatst en gesproken van een onuitstaan baar fanatisme. Och ja, men kan het nog wel hebben, dat Jezus genoemd wordt als een voor treffelijk mensch, een verheven leeraar, een in vele opzichten navolgenswaardig voorbeeld. Maar als Jezus Christus beleden wordt als den door God verordenden hoogsten Profeet en Leeraar, den eenigen Hooge- priester en den eeuwigen Koning, dan breekt de tegenstand los. Dan worden de belijders van den Christus uitgebannen uit de gemeen schap, zooals Jezus zelf werd uitgeban nen uit Jeruzalem. Een veelzeggend vraagteekenDat te vens inhoudt een ernstige waarschuwing om bij al het geroep om eenheid en ver draagzaamheid en samenwerking de nuchterheid te betrachten en wèl te on derscheiden tusschen s c h ij n en wer kelijkheid. MIDDELBURG. VERBAND ZEELAND VAN DEN BIJZ. VRIJWILILGEN LANDSTORM. Een nieuwe voorzitter gekozene Gistermorgen kwam de Gewestelijke Commissie van den B. V. L., verband Zeeland, in vergadering bijeen te Mid delburg, Tot voorzitter werd gekozen, in plaats van dhr H. Bierman, die als zoodanig bedankt had, Jhr Mr J. Schuurbeque Boeye, burgemeester van Zierikzee. Tot leden van de Gewestelijke com missie werden gekozen de heeren G. A. Bax, burgemeester van Borssele en P. van Sluijs te Midelburg. Des middags was er een samenkomst met voorzitters en leiders van de plaat selijke afdeelingen uit geheel Zeeland en waren er een 160-tal personen bijeen, FEUILLETON door AMY LE FEUVRE. 78) -o- Juffrouw Fanshawe kreeg haar brief met dezelfde post. „Liefste Prissy, Het is geen lafheid van me, dat ik weg cn geloopen, maar ik kon de menschen ni?t langer ontmoeten, want ze waren f fvan meening, dat de Abdij weer in et bezit van de De Burghs moest komen, k vond dat ook; maar ik kan het niet ooen op de manier, zooals zij dat wil- 'en; en ik dacht dus, dat net het beste ims, als ik er zoo spoedig mogehik tus sen uit trok. 'aa^sfen keer, dat ik in het dom was, bemerkte ik, dat ik een mislukking bSweest ben. Eèn van de oude vrouwtjes m heeft uw best gedaan, u is heel vriendelijk voor ons'geweest maar u is toch geen De Burgh". Ik zou b ,it 1!ï het 00g van de dorpelingen een itenstaander gebleven zijn. Beklaag dus niet, Prissy. v0^e.,me.echter wel een genoegen en mijd mijn eenzame hart door een ca deautje van my aan te nemen; het is een o.w. ook de algemeene voorzitter van den B. V. L. in Nederland, generaal Duy- maer van Twist. Aan de vergadering is medegedeeld, welke benoemingen des morgens hadden plaats gehad en verder, dat de heer Bier man, van wien men gaarne op dezen dag afscheid had genomen, na zulk een lan gen tyd van werkzaamheden voor het verband, helaas door ziekte verhinderd was te komen. Generaal Duymaer van Twist heeft een toespraak gehouden over: „De B. V. L. in oorlogstyd". Spr. heeft nog eens duideiyk uiteengezet, dat de B. V. L. uitsluitend bestemd is voor het bewaren der binnenlandsone rust. Daarby moet o.a. gezorgd worden, dat ook de vrou wen belang stellen in het streven, mede om te voorkomen, dat verkeerde ele menten in den B. V. L. binnendringen. In verband met het gebeurde met het Vrywillige Motorkorps wees Spr. er op, dat dat korps geen deel uitmaakt van den B. V. L„ al komt het wel op diens landdagen en neemt het deel aan de schietwedstrijden. Voor allen was een lunch aangericht alvorens men overging tot het vertoo- nen van de nieuwste geluidsfilms over onze land- en zeemacht. Men kon zich overtuigen, dat Nederland in alle op zichten paraat ls. Hierna volgden films over de mobilisatie en ook enkele opna men van ons Vorstenhuis in de laatste maanden. Het belang van den boer. Gisterenavond is ln de bovenzaal van „De Vergenoeging" een byeenkomst met genoodigden gehouden, uitgaande van de Coöp. Melkinrichting „Walcheren", ten einde kennis te nemen van de sprekende film: „Het belang van den Boer", die des middags voor de leden en hun vrou wen was gedraaid. De voorzitter, de heer S. Simonse van St.-Laurens, heette allen welkom. De film geeft een beeld van het verschil in de zuivelbereiding een 60 jaar geleden en thans. In twee deelen werd daarop deze film vertoond, waarbij als hoofdrol een per soon, die reeds als jonge boer een krach tige propaganda maakt voor verbetering en later als directeur van de fabriek leiding geeft. Van de meermalen ver van zindelijke en economische zuivelwinning en berei ding op elk bedrijf, komt men eerst tot samenwerking in een fabriek met hand bewerking, gevolgd door een stoomzui- velfabriek met steeds meer machines voor de zuivering der melk, de boter-, kaas-, room en melkpoederbereiding. Daarnaast maakt de film ook reclame voor goede melkcontrole, stierenvereeni- gingen, enz. De directeur van de „Wal cheren", de heer M. A. van Varik Jzn., heeft door verschillende cijfers aange toond hoe door de groote samenwerking de veestapel is vooruitgegaan en ook het vetgehalte van de melk, met als gevolg daarvan ook de melkprijs. Al vorens nog enkele andere filmpjes wer den gedraaid, heeft het bestuur de aan wezigen een glas roomijs met ananas aangeboden. Alleen lieten zich dit pro duct der fabriek uitstekend smaken. De heer van Varik sloot de bijeen komst met een woord van dank aan al len voor hun belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij ver schillende burgemeesters van omliggen de gemeenten en Middelburgsche autori teiten op. Nu twee borden en nog overtredingen. Behalve het bord bg het plantsoen op de Balans met een pyl om aan te wijzen, dat het rijverkeer komende van Burg of Abdij links van het plantsoen moet rijden is nu een bord geplaatst aan gevende het verbod den rechterweg van die zijde te berijden. Ook dit helpt niet, want gisteren zagen wij een agent niet minder dan drie personen tegelijk be keuren, en even later volgden er nog twee. Zestig woningen inplaats van 130. De R.K. bouwvereeniging St. Willi- brord kwam in ledenvergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer E. Andriessen, die eenige belangrijke mede- deelingen deed betreffende het bouw plan van 130 woningen. verjaarscadeau, want ik heb mij herin nerd, dat je den eersten van de volgende maand jarig bent. Het is het kleine witte huisje, dicht bij dat van juffrouw De Burgh, met de meubeÏ3 van de oude kin derkamer en jou en mijn slaapkamer en de keuken, feitelijk alles, wat in onzen vleugel stond en je dienen Kan. Wat je niet gebruiken kunt, moet met de Abdij verkocht worden, maar neem alles mee, wat je kunt, en later hoop ik nog eens bij je te komen, en dan kunnen we nog eens praten over den gelukkigen tijd, dien we samen hebben doorgebracht. Ik dank je nog wel voor al je goedheid en liefde. Je bent zoo geduldig en ver draagzaam geweest, want ik moet je wat gehinderd hebben door mijn ruste'oos- heid. Ik hoop, dat we altijd samen vrien- d'nnen zullen blijven. Ik schrijf aan Effie en aan mevrouw Austen. Ik hoop, dat zij begrijpen zullen, waarom ik niet blijven kon en afscheid van hen moet nemen. Vannacht droomde ik, dat jij en ik de oprijlaan op liepen, verwachtende wel kom te worden geheeten door de Abdij. Wie er woonden, weet ik niet. Wij zagen, toen wij naderbij kwamen, dat de deur openstond, en er licht naar buiten straal de. We hoorden ook muziek, maar toen we naar binnen wilden stappen, werd de deur dichtgeslagen en werden we buiten- Terwijl byna alles in kannen en krui ken was, dank zy de medewerking van B. en W. en den gemeenteraad van Vlis- singen, heeft de rijksinspecteur voor de volksgezondheid, die als adviseur op treedt voor het Rijk en de provincie, na onderzoek moeten adviseeren, mede aan de hand van een gehouden enquête te Vlissingen betrefende de woningbehoef te en woningtoestand, geen goedkeuring te kunnen verleenen voor den bouw van genoemd aantal woningen, doch ten hoogste 60. De voorzitter zei, dat zoowel B. en W. als het bestuur al het mogeiyke hebben gedaan het plan ongewyzigd te hand haven. Dat biykt thans niet mogeiyk en het bestuur adviseerde dus te besluiten tot den bouw van 60 woningen. Met algemeene stemmen werd 't plan voor 60 woningen aangenomen. (V. C.) BOEKENWEEK. Lezing van A. den Doolaard. In verband met de boekenweek hadden de boekhandelaren De Jonge en Van Klaveren gisterenavond weer een lite raire lezing in de Schouwburgzaal van het Schuttershof georganiseerd, waarvoor veel belangstelling bleek te be staan. De loco-burgemeester, de heer A. de Roo, opende den avond met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. De boekenweek aldus Spr. die nu voor de 9e maal wordt gehouden, is een gewoonte geworden, die ingeburgerd is. De boekwinkels zijn dan in feestgewaad gestoken en van de etalages is veel werk gemaakt. Men organiseert ten toonstellingen, lezingen en literaire avonden. Spr. hoopt alleen maar, dat die belangstelling voor het boek niet be perkt blijft tot de boekenweek. We moe ten steeds een geregeld bezoeker van de boekhandelaren zgn en trachten tyd te vinden een goed boek te lezen. Dat zal ons leven verdiepen. Spr. leidde daarna den schrijver, A. den Doolaard, die verscheidene ro mans schreef en gedichten publiceerde, bij het publiek in. De heer DenDoolaard heeft daar na aan de hand van een serie lichtbeel den een vlotte causerie gehouden over het ontstaan van een boek in het alge meen en vervolgens verteld uit eigen le ven en uit enkele van zijn werken („De Druivenplukkers", „De Bruiloft van de zeven Zigeuners" en „De Oriënt Ex press"). Het schrijven van een boek aldus Spr. is niet zoo gemakkelijk als som migen zich dat wel voorstellen. Vóór men zich aan het schrijven zet, is dikwijls een groote aarzeling te overwinnen, en veel zelfoverwinning noodzakelijk. Soms moet het contract met of een aanmaning van den uitgever de prikkel zijn om te gaan beginnen. Spr. verstopt zich, als hij dan eindelijk aan 'twerk gaat, liefst een poos in het buitenland. Het schrijven gaat soms zuchtend en vloekend en de vrouw van een schrijver is in die periode niet te be nijden. Over de inspiratie is het heel moeilijk iets te zeggen. Een schrijver is verliefd op zijn onderwerp. Waar die verliefdheid vandaan komt? Vraag het maar eens aan een verliefd jongmensch! De schrg- ver is wèg van zijn onderwerp. Het boek is een scheppingswonder, is romantiek maar niet zonder realisme. gesloten. Ik begon te schreien, maar je zei heel opgewekt: „Wat kamillenthee in het sleutelgat gieten, dan gaat de deur weer open". „Daar moesr ik om lachen, en werd meteen weer wakker." Ik weet nog niet, wat ik verder doen zal. Voorloopig blijf ik hier Dij tante. Zij is vier en tachtig, haar huisknecht is vier en zeventig, haar keukenmeid zestig en de twee andere dienstboden zijn bo ven de veertig. Het is erg stil, maar tante heeft veel vrienden en krijgt nogal veel bezoek, en eiken middag maken wij een rijtoer. Met hartelijke groeten, Je liefh. VIVIAN. P.S. Ik heb aan meneer De Burgh ge vraagd, om je het huisje te laten zien, dan kun je zeggen, wat je er aan ver anderd wil hebben. Je weet, dat hei; voor John Gress gebouwd is, maar die is al overleden, zooals je weet. Ik hoop, dat meneer De Burgh al zijn meetings en clubs zal voortzetten, maar dat zal hij natuurlijk wel doen. Wat houden de dorpelingen van hem!" Een paar uur, nadat de post deze brieven bezorgd had, verscheen Bald win op de Abdij. Juffrouw Fanshawe kwam juist naar buiten, zy keken beide al even somber. „Ik heb haar verjaagd", zei hg. „Ik HET VISUM VOOR TERUGKEER IN ONS LAND MET INGANG VAN 15 MAART VERPLICHT GESTELD. De Regeeringspersdienst meldt: Ter kennis wordt gebracht zulks in aansluiting aan hetgeen daaromtrent reeds op 22 Januari werd medegedeeld dat met ingang van 15 Maart de hier te lande aan visumplichtige vreem delingen verleende verbiyfsvergunnin- gen geen recht meer geven op doorla ting aan de grens naar Nederland na een verbiyf in het buitenland. Deze bepaling geldt ook voor de in Nederland gevestigde visumplichtlgen, waaronder begrepen de houders van een Nederlandsch paspoort voor vreem delingen (z.g.n. gunstpas), het identi- teltsbewys afgegeven door het departe ment van Buitenlandsche Zaken en het z.g.n. Nansenpaspoort. Na een tydelgk verbiyf in het bui tenland behoeven zy een visum voor te rugkeer naar Nederland. Deze visa voor terugkeer dienen tijdig vóór het ver trek naar 't buitenland te worden aange vraagd bg het hoofd van piaatselgke politie (Vreemdelingendienst) van de gemeente, waar de vreemdeling woont. Het hoofd van plaatselijke politie zendt de aanvragen door naar den visa- dienst. Door belanghebbenden recht streeks by den visadienst ingediende aanvragen worden niet ln behandeling genomen. De kosten voor zoo'n visum bedragen f 6, welk bedrag by de aan vrage moet worden betaald. Een visumplichtige vreemdeling, hou der van een geldige verbiyfsvergunning, die kan aantoonen hetzij door een stempel of aanteekening in zyn pas poort, hetzy op andere wgze dat hij vóór 15 Maart Nederland heeft varla- ten en sindsdien niet is teruggekeerd, mag éénmaal naar Nederland terugkee- ren zonder in het bezit te zyn van een visum. De aandacht wordt er op gevestigd, dat door de onderdanen van de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika, België, Italië, Japan, Luxemburg, Siam en Vaticaanstad de visunjplicht niet geldt. Deze mogen derhalve,, zooals tot dusverre het geval was, ongehinderd Nederland binnen komen, wanneer zij in het bezit van een geldige verblijfsver gunning zijn. De schrijver schept evenwel niét uit niets, maar herschept uit het heelal. De keuze van zijn onderwerp geschiedt uit eigen, vrije wil. Daarom schrijft Anton Coolen over de Peel en Spr. b.v. over den Balkan. Als landarbeider heeft Spr. in '29 en '30 door Frankrijk gezworven. Eerst werkte hij bg het dorschen, daarna bij het druivenplukken. Zoo ontstond „De Druivenplukker' Door zijn reizen in den Balkan kwam hij tot het schrijven van „De Bruiloft van de zeven Zigeuners" en van „De Oriënt Express". Tal van interessante bijzonderheden wist Spr. van den Bal kan en zijn bevolking aan zijn aandach tig luisterende hoorders te vertellen. De heer Van Klaveren heeft aan het slot van den avond den heer Den Doo laard hartelijk dank gezegd voor zijn boeiende causerie. Kloetinge. Dinsdagavond hield de ver- eeniging „Volksweerbaarheid" haar jaar vergadering onder leiding van den vice- voorzitter, dhr H. Bliek. Uit het jaarver slag van den secretaris bleek, dat het le dental iets teruggeloopen is. Vooral de voetbalvereeniging „Unitas" heeft als onderafdeeling een bedrijvig en tot volle tevredenheid verloopen jaar achter den rug. De financieele toestand van de ver- eeniging, zoowel als van haar onderaf- deelingen, is gezond. Oudelande. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad wer den de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid dhr A. de Leeuw onderzocht en in orde bevonden, waarna hij werd be- eedigd. zou bijna wenschen, dat mijn omstan digheden nooit veranderd waren." „Ik kan het bijna niet gelooven, dat zij hier nooit meer terugkomt", zei juf frouw Fanshawe, met bevende stem. 1 „Het is zoo'n pathetisch gevalZij komt hier en geeft alles op voor de armen, die haar nooit eenige dankbaarheid be- toonen. Ze leeft het stille eentonige le ven van een oude vrouw. Ze krijgt ein delijk de plaats lief, elk plekje er van, en nu ze door haar zelfopoffering een modeldorp heeft verkregen, en alles floreert, keert zij ons den rug toe en gaat eenzaam en verlaten weg. Ik zou er wel den heelen dag over kunnen schreien. Waarom heeft u haar niet ge trouwd?" Juffrouw Fanshawe was gewoonlijk zoo'n kalm persoontje, dat deze uitbar sting Baldwin niet weinig verbaasde. „Zij wou me niet hebben", zei hij somber. „Die overleden man van haar staat als een onoverkomelijke scheids muur tusschen haar en mij. Anders zou ik, geloof ik, wel een kans gehad heb ben." „Ik weet zeker, dat u nu ook nog een kans heeft", zei juffrouw Fanshawe, glimlachend door haar tranen heen. „Ik heD met haar samengewoond, moet u denken, en ik heb gezien, hoe het haar opvroolgkte, als zg uw voetstap maar Arnemuiden. Naar wg vernemen zal binnenkort in het openbaar door de Ne- derlandsche Spoorwegen worden aanbe steed het afbreken van de woning nr 57 bg km 63181 van den spoorweg Roosen daalVlissingen alhier. Aagtekerke. De kerkvoogdy der Ned. Herv. gemeente heeft met ingang van 1 April 1940 benoemd tot organisten de heer F. Bakker te Domburg en Joh. Bak ker Ad. te Aagtekerke, en tot klokluider de heer M. v. d. Driest Jz. alhier. Domburg. Ook hier is een comité op gericht voor hulp aan Finland, waarin de volgende dames zitting namen: Mevr. H. E. A. baronesse van Tuyll van Serooskerkenmej. Dr H. C. M. Ghysen; Mevr. E. Nicolaïde Vos; Mevr. M. VisserKoning; Mej. W. de Sitter; Mevr. van VisvlietKemp. Dit comité zal trachten zoo spoedig mogeiyk warme kleeding te verzamelen. Ieder, die voor dit doel iets over heeft, kan dit vóór Vrydag a.s. 12 uur bg een der commissieleden bezorgen. Ook bedragen in geld zullen voor dit beproefde volk worden gevraagd. Biggekerke. Maandagmiddag verga derde de vereen, tot exploitatie van een weegbrug „Ons belang" onder leiding van den voorzitter dhr L. Simonse Sr. Er was een goed slot van f 99,77. Op voorstel van het bestuur werd besloten 3 pet. dividend uit te keeren. Als weger werd voor 1940 benoemd dhr Z. Zacha- riasse. Het weegloon werd onveranderd vastgesteld. Maandagavond kwam de afd. van Patrimonium onder voorzitterschap van dhr A. Janse in vergadering byeen. Uit de verslagen bleek dat het ledental met één vermeerderde en thans 14 bedraagt. Er was een goed slot van f 5,70. Dhr C. Stuy hield een inleiding over „Lykver- branding" Souburg. Gisteravond hield alhier het Finland-Comité een openbare bgeen- komst in de Geref. Kerk. Burgemeester Stemerding sprak een inleidend woord. Vervolgens sprak ds Foivo Viitasaari, Ev. Luth. predikant der Finsche Staatskerk, over het onder werp „De kracht der voorbede". Spr. schetste de toestand der Finnen en den materieelen nood. Ook geestelijke hulp is dringend geboden. Niet alleen de gave maar ook het gebed is een kracht. Hierna sprak Mevr. A. Meijer Forsberg uit Den Haag, over het onder werp „Vrouwenleven in Finland". Ds L. C. Spijkerboer wees op den Prins van Oranje, die bad om de barmhartig heden Gods voor zijn volk. Spr. wekte op tot barmhartigheid voor .de Finnen. De Z.Eerw. heer Pater J. Venrooij te Helsinki, stond in den breede stil bij den strijd der Finnen voor hun zelfstandig heid. Ds van Andel wees er op, dat ook deze avond terugroept naar God. Laten allen die bidden geleerd hebben, bidden tot God voor Finland. 't Zand. Maandagavond kwam de Ver. voor L. O. op Geref. Grondslag in jaar vergadering bijeen. De voorz. S. Moens, bracht een woord van hulde aan ge meentebestuur en Inspectie voor de volle medewerking in het afgeloopen jaar. De secretaris G. Vogel maak'te in zijn jaar verslag melding van bloei. Het aantal leerlingen steeg tot 48. Het ledental be draagt 62 en dat der begunstigers (sters) 18. Een belangrijke verbetering was de aanleg van electrisch licht. De tegen woordige kweekelinge met acte, mej. M. M. den Hollander, is sedert 1 Jan. 1940 als vast benoemd voor rgksrekening. De toestand der financiën was gun stig. Aan het bestuur werd overgelaten of de tijdsomstandigheden van dien aard zullen zgn dat een schoolreisje op be scheiden schaal gemaakt kan worden. Ook werd besloten om een ouderavond te organiseeren. Tholen. Opening militair te huis. In de Raadszaal had Maandag avond in tegenwoordigheid van den gemeenteraad, militaire en burgerlijke autoriteiten en het volledige dames- en heerencomité en een zeer groot aantal militairen, de opening plaats van het hoorde, en hoe terneergeslagen zij was, als u hier niet was. Zij heeft in alles op u gesteund. Zij zal zich heel eenzaam voelen zonder u. Behoort u tot die bloo- hartige menschen, die een eerste weige ring van een meisje maar zoo direct ac- eepteeren? Gaat u uw geluk nog niet weer eens beproeven? Of geeft u al niet meer om haar? „Oordeelt u nu niet zoo streng! Ik zou er echter nooit over denken, om een meisje te dwingen, om ja te zeggen. Me vrouw Carmichael en ik begrijpen elkaar volkomen." Juffrouw Fanshawe had het gevoel, alsof ze een terechtwijzing had gehad. „Het eenige, wat ik kan doen", ging hij met groote kalmte voort, is haar be zitting te koopen en die voor haar te be waren, hopende, dat zij nog eens terug zal komen." „O, u is dus van plan de Abdij te koo pen? Zij verkoopt die natuurlijk, opdat u die weer in bezit zou kunnen krijgen." „Ik zal haar niet teleurstellen." „Daarop begon hij te praten over het huisje, dat Vivian in haar brief ge noemd had, en hoewel juffrouw Fans hawe er eerst tegenop zag, om zoo'n groot cadeau aan te nemen, was zij zoo verstandig, om het niet te weigeren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5