-OGSTIJD I Misplaatst applaus- II bespaart tijd en geld Nieuws Finantiëele Berichten Adm. van „De Zeeuw" Goes Het kruitvat, dat slechts maar een vonk noodig heeft Telegrammen De aanvaring van de 0X1 acht van een msiewerk jn »derlandsche rwijs n de Tara in het d terug. ZONDER PRIJSVERH00GING ,w«1 I In de vergadering van het ge mjaarsbeurs rs nu tegen 7aangeeft (waaronder 3fifi tl 2032 ter voor- waaronder 474 buiten ie wat gehuurde opper" -s met gering vorige voorjaarsbeun '17.100 M2 gehuurde '.500 M2 in 1930. de bezetting aan- eld van een Jaar- expansiemogelijkhe- et gewijzigd, iannen van een nieuw thans rustig daarmee samen- e nieuwe groeps- regelmatig verloop voorgrond staat, een tfdeeling overzeesche aatsing er van in een den nieuwen jaar- -uitzichten voor de het jaarbeursinsti- (17, 17. van et beeld it niet anne__ wordt het inzake n n afdeeling van too an op op ■an elijk :en in mgunstig. ïlandsche deelnemers dat incidenteel aan rsbeurs had deelgeno ot Italië en Zuid- in de plaats getre- uitsche inzendingen is 165 en het aantal 20. Frankrgk, we de Fransche kolo- - gebleven, evenals belangrijke inzen- gebied voor den dag rsche secties versche- aantal deelnemers. istemming van België tusschen de Jaar- beide landen een king teweeg gebracht, Je met de gebiedende de economische con- landen, de wederzijd- belangen binnen het ilijkheden te bevorde- aelding te hebben ge- ijke nieuwe inzendin- ïten hooge bezoekers hoopt Vrijdag 8 en 't aanwezig te zijn) stelling, omvang, ge- t betreft, welke uit ot spreker, geeft deze nleiding tot voldoe- een moedgevend onzekerheden van de ren echter is het feit, :e Jaarbeursschip uit teren nacht van een aar wij varen uit on eigen bron van natio- 3 duidelijk zichtbaar: baar boven al: „Ne- ref. Kerk. iassluis, H. Visser te remeenten. J. van den Berg te Vreugdenhil te Rijs- veningen, J. van den se. Luth. Kerk. ingen-Medemblik, P- Amsterdam en C. F. e Deventer. Zondag nam Ds e naar Haam- scheid van de Geref. t een predikatie werd toegespro Fuyksehot na- Ds H. v. Min- ns de classis, roman en den heer genabuurde Kerken lameren. d. die cheic met Hij A. door namens sxamen Apothekers- Dorleyn te Oost- n J. Langebeeke te TORPEDEERDE de bemanning 3.S. „Tara", dat op mijl Z.W. van Kaap .ploffing is verga301 de tweede ontpW* ien verdwenen. •d de dag afgewacW In de vergadering van het gewest Friesland van den Vrgz. Dem. Bond, beeft Mr Joekes er op gewezen, dat, mocht onze neutraliteit worden geschon den, de aanvaller er op kan rekenen, dat ons land zich krachtig zal verdedigen. Een uitspraak die met applaus werd begroet. Ons „Friesch Dagb 1." merkt hierbij op: Waarom applaudiseerden de vrijzin nig-democraten Waarschijnlijk niet alleen uit instem ming met de vastberaden woorden. Het zal in de eerste plaats dankbaarheid zijn geweest. Dankbaarheid, dat hun politieke in vloed de laatste jaren niet zoo groot was, dat zij slaagden in hun pogingen, om Nederland weerloos te maken. Zij hebben er hun best anders wel voor ge daan. Eerst was hun leider en woordvoerder de heer Marchant. Verbeten vijandschap jegens onze weermacht beheerschte zijn optreden. Vooral het beroepskader, de ruggegraat van het leger, wilde hij aan tasten. Het moest worden uitge brand, verklaarde hij. Nooit is op een vergadering van de vrijzinnig-demo craten hem van dit optreden een verwijt gemaakt. Wel het allerminst in Fries land. De Friesche- vrijzinnig-democraten on der leiding van den heer Falkena kozen in de Eerste Kamer de heer Prof. Van Embden, die zich beijverde om te komen tot een weerloos Nederland. Hij was de man, die met generaal Snijders debat teerde in de niet ten onrechte berucht geworden vergadering in den dierentuin in Den Haag, waarin anti-militairisten van allerlei allooi den ouden generaal hebben gehoond. Nu is het niet zoo, dat de Vrijzinnig- democraten een principiëele ommekeer hebben meegemaakt. Het verzet van Prof. Van Embden ging nooit tegen landsverdediging op zichzelf. Hij betoogde altijd, dat we o n s n i e t moesten verdedigen, om dat we het niet konden. En toen de party zich met dat standpunt vereenigde, jubelde de voorzitter: het verlossende woord is gesproken! Toen de situatie moeilijker werd en bijna iedereen in Nederland inzag, dat het hoog tijd werd krasse maatregelen te nemen, om de landsverdediging te ver beteren, bleef de afgevaardigde van de Friesche vrijzinnig-democraten zich in de Eerste Kamer verzetten. Als het aan hem had gelegen, dan waren de voor stellen van minister Van Dijk verwor pen. Nooit hebben de vrijzinnig-demo craten in Friesland openlijk laten blij ken, dat zij het niet met hem eens wa ren. Maar nu hebben zg geapplaudiseerd Uit dankbaarheid! Uit dankbaarheid, dat zij hun omme zwaai opnieuw hebben kunnen maken, zonder dat het gevaar van het land er bij in het geding was. Men had niet alleen moeten applaudi- seeren. Het was het psychologisch mo ment geweest om namens de federatie Friesland van den Vrgzinnig-democra- tischen Bond een telegram te zenden aan oud-minister Van Dijk: „De vrijzinnig- democratische federatie Friesland dankt Uwe Exc. hartelgk voor kloek verzet tegen de suggesties van den heer Van Embden, aan welk verzet het mede te danken is, dat ons land zich krachtig kan verdedigen". waarna het zeil werd geheschen en bg O.N.O. wind koers gezet in de richting van het vasteland. Een juichend hoera was er opgegaan, toen 's middags om 2 uur land werd ge zien. 's Avonds om 11 uur meerde de boot in een baai, maar aangezien de wereld uitgestorven leek, kropen allen onder het zeil en verbeidden zoo den dag. Daarop volgde het verhaal van een moeizamen bergtocht op bloote voeten. Boven op den berg ontwaarde men de eerste teekenen van leven. Er stond een huis, waar ze onmidellijk liefderijk wer den ondergebracht. De bewoners zorg den voor koffie en lieten eieren bakken. Dankbaar werd gewaagd van de goe de zorgen, ook door de reederg. Je hebt er nu zeker genoeg van, vroeg een der omstanders. Bijna verontwaardigd klonk het ant woord: „Volgende week ga ik terug naar zee. Wij Hollanders moeten toch óók eten!" De leden van de bemanning verklaar den onomwonden: „Ons schip is tweemaal getroffen door een torped o". Hun toon was daarbij verbitterd. De kapitein merkte op, dat ter plaatse 1000 vaam water staat. Van verankerde mijnen kan dus geen sprake zijn. Dat het schip in aanraking is geweest met een drijvende mijn is zeer onwaarschijn lijk. Voor zoover bekend,zijn die in de buurt waar de Tara verging, nog nim mer aangetroffen. Bovendien waren er twee explosies. Leden van de bemanning deelden mee, dat de eerste explosie aan bakboord, de tweede aan stuurboord was. Het zeer ernstige vermoeden is er dus, dat er tweemaal eeni torpedo in het duis ter van den nacht op ons schip is afge vuurd, hoewel dit geheel volgens de voorschriften was verlicht, zoodat naam en nationaliteit van zeer ver af duidelijk waarneembaar waren. DE SPIONNAGE-AFFAIRE. Bekentenis afgelegd. Zoowel de groenten-exporteur J. K. als de timmerman P. B. Gzn te St Pan- cras als de autobandenhandelaar B. te Graft, verdacht van spionnage, hebben een bekentenis afgelegd. Zooals men weet, kwam deze spionnengeschiedenis door de aanhouding van twee in het fort Spijkerboor geïnterneerde Duitsche offi cieren op den Afsluitdijk aan het licht. Alle drie te Groningen gearresteerde verdachten hebben een bekentenis afge legd. In verband met deze spionnage- affaire heeft de justitie voorts nog een vrouw in Den Haag gearresteerd. (N. R. C.) Vreemde duikboot voc> tb- mede van Batavia. Visschers, die 18 Februari uit de reede van Batavia waren uitgevaren, kwamen terug met een verhaal volgens hetwelk zij voor de Baai van Batavia een vreem de duikboot hadden gezien, welke de re- gistratiecijfers „63R" droeg. De boot voer boven water en kruiste heen en weer. Op den commandotoren stond een officier, die met een verre kijker de zee verkende. De boot voerde geen vlag. Mijn r<<-tploft te Calands- o o g. Van 1 i kwart over één is bezuiden .ai. i. g een mijn, welke door den kra-J.. u rd-westenwind op de kust was geur .ot ontploffing gekomen. De geweldige knal, waarmede de ont ploffing gepaard ging, wekte het geheele dorp. Zeer vele ruiten werden door den luchtdruk in scherven geslagen en tal van dakpannen moesten het ontgelden. Beschamend tijdverschijn- sel uit zich door een kinder mond. Het gebeurde in een rammelen den stadsbus, die een verre buitenwijk verbindt met het centrum van de groote stad. Bij een halte stapt een nog jonge vrouw in, met twee kinderen, een jongen en een meisje. Zij gaat zitten op de laatst-overgebleven leege plaats, en neemt het meisje op haar schoot. Het jongetje blijft in het pad staan en leunt tegen de moeder aan. Er is iets ondefinieerbaars aan het drietal, waardoor het de aandacht op zich vestigt, Het ziet er niet bepaald arm uit, maar het heeft niettemin iets zieligs en deerniswekkend. De moeder •ziet uit vermoeide, oude oogen in een nog jong en intelligent gezicht; de kin deren zijn schuw en ouwelijk. Met z'n drieën wekken zij de sympathie vande overige reizigers. En als dan ook de jon gen zich nauwelijks overeind kan hou den in den hobbelenden bus, tilt een buurvrouw hem liefdevol op haar schoot. Met schuwe verbazing blikt het joch naar de vreemde dame, maar later komt er reeds eenige vertrouwelijkheid in z'n houding, en waagt hij het zelfs te glim lachen naar de vreemde. Vanaf moeders veilige schoot heeft het zusje dit alles met klimmende verbazing gadegeslagen; dan opeens klinkt haar ijle stemmetje boven het rumoer van den rijdenden bus uit: „Mutter, wissen die Leute nicht dass wir Juden sind?" En het Algemeen Weekblad voor Kerk en Christendom, waaraan wij het boven staande voorval ontleenen, voegt er te recht aan toe: Beschamend en verlegen wenden wij, overige passagiers, onze hoofden af Haagsche bureaucratie. Uit „Het Schoolblad"Als kind van drie jaar was ze met haar ouders uit haar geboortedorp verhuisd naar de residen tie, waar ze later de akte van onderwgze- re3 behaalde. Meer dan drie jaar keek ze vergeefs uit naar een vaste betrek king. Eindelijk zou ze daartoe de kans krijgen. Haar sollicitatie naar een ge meente ver van haar woonplaats, had succes. Na een goede proefles kreeg ze bericht van het betrokken gemeente bestuur: „Aan uw sollicitatiestukken ontbreekt een geldig bewgs van zedelijk gedrag; stuur ons ten spoedigste zoo'n getuigschrift. Uw benoemingskans is groot". Ze spoedde zich naar het Haagsche stadhuis, om zoo'n bewgs aan te vra gen. „Kan ik het spoedig krijgen?" vroeg ze. „Neen", zei een mgnheer op het stad huis, „u bent hier niet geboren; eerst moeten we naar u informeeren bg de Rechtbank, waaronder uw geboorteplaats ressorteert." Vergeefs trachtte zij den ambtenaar aan het st' te brengen, dat ze reeds 19 iaL, n Haag woonde, dat het gevraagde g 'f 'ft slechts over de laatste twee jat. fde te loopen, dat bedoelde Rechtbank ioch al bij vroe gere aanvragen gunstig over haar ge rapporteerd had. De ambtenaar meende niet van zijn voorschriften te mogen afwijken. „Het eenige, wat ik u aanraden kan", zoo zei hg, „is dat u een telegram met be taald antwoord naar bedoelde Recht bank stuurt". Hij dicteerde haar den tekst van het telegram. Ze volgde de raadgeving op, maar het kostte haar een gulden. De Rechtbank seinde terug, dat de aanvraagster ge durende haar eerste drie levensjaren niet met den strafrechter in aanraking gekomen was, althans iets van dezelfde strekking. Ongeveer negen dagen na de aanvrage kon zij het getuigschrift opsturen. Ge lukkig voor haar, was de burgemeester zoo welwillend, de raadsvergadering, waarin men een onderwijzeres benoemen zou, uit te stellen. Ze kreeg de vaste betrekking." DE BESCHAVING BRENGENDE BOMMEN DER RUSSEN. Dinsdag hebben Russische vliegtuigen een klein stadje in oostelijk Finland ge bombardeerd, waarbij vijftig personen zijn gedood en 200 gewond, meldt U.P. Eerst heeft een groep van veertien Rus sische toestellen explosieve en brandbom men op een militair ziekenhuis laten val len. Een klein uur later kwam een twee de groep van achttien vliegtuigen plot seling uit de laaghangende wolken te voorschijn. Zij lieten hun bommen van een hoogte van zeshonderd meter vallen. Vijf voltreffers kwamen op het hospitaal terecht. Ook op een schuilkelder kwam een bom terecht; daarbij kwamen onge veer 25 vrouwen, kinderen en ouden van dagen om het leven. LUISTEREN NAAR BUITENLAND- SCHE ZENDERS WORDT IN DUITSCH- LAND STRENG GESTRAFT. Wij lezen in de Westdeutscher Beo- bachter het volgende bericht uit Berlijn: „De Duitsche bijzondere rechtbanken moesten zich weer met voor het volk schadelgke lieden bezighouden, die nog niet willen begrgpen, dat het luisteren naar buitenlandsche radiozenders in den huidigen levensstrgd van ons volk niet een „Kavaliersvergeben", doch een mis daad is, welke als moreele zelfvermin king dezelfde harde straf verdient, als voor den soldaat, die zichzelf door licha melijke verminking voor den krijgsdienst ongeschikt maakt, begrgpelgk is. Het Duitsche volk rekent zonder aanzien des persoons met zoodanige misdadigers af, die zgn weerstandskracht in gevaar brengen. De bijzondere rechtbank te Hamburg heeft den 57 jaar ouden Ferdinand Reimers en den 50 jaar ouden Ernst Reimers bestraft met vgf jaar tucht huis en vijf jaar verlies van eererechten en den 50-jarigen Ernst Benhn met an derhalf jaar tuchthuis en twee jaar ver lies van eererechten. De verdachten hadden wekenlang naar de berichten van een Engelschen zender geluisterd en zich daarover voortdurend onderhouden. De bgzondere rechtbank te Frankfort (a. d. M.) veroordeelde den 37-jarigen Paul Krieger aldaar tot een tuchthuis straf Van vier jaar, voor dien tijd zijn hem bovendien de burgerlijke eererechten ontnomen. Krieger had vorigen herfst herhaaldelijk met opzet buitenlandsche zenders aangezet en hun berichten in de Duitsche taal aangehoord, hoewel hij door zijn schoonzuster gewaarschuwd was. Krieger was vroeger reeds met tuchthuis gestraft op grond van jegens den staat vijandige actie. Zijn belofte zich voortaan niet meer in staatsvijande lijken zin bezig te houden, heeft hij ge broken. Zijn gedrag is met landverraad gelijk te stellen, en moet daarom met eerverlies worden geboet." Het blad noemt nog meer dergelijke gevallen van menschen, die naar buiten landsche beschouwingen luisteren en daarover met anderen spreken. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes. H. V. A. Ned. Ind. Handelsbank Philips Unilever A. K. U. Amsterdam Rubber Kon. Petroleum Kon. Boot Scheepvaart Unie Deli Maatschappg 3-3Vz pet. Nederland 1938 85 4 pet. Nederland 1940II 9413/: vorige koers 391 104 113 90 373/s 187 241Vz 105% 106% 174% U. S. Steel Anaconda Bethlehem Steel North Amer. Co. N. Amer. Aviation Contin. Oil Shell Union Kennecott Radio Corp. Amer. Enka Car Foundry Tidewater Midpetco Republic Steel Am Water Works General Motors 4213/i0 22Vs 5613/ia 16 18 16% 8% 283/s 48/s 31% 18% 85/lS lOVa 16Vi8 7 39Vz heden 387Vs 102 113% 90% 37% 186 242Va 105% 1063/a 170% 85% 95 43Vs 23 57Vs ex div. 16Va 177/s 17% 8% 283/a 4% 31% 19Va 83/is ex lOVs 16% 7 39Va Ook heden was er weinig verandering in de markt. Er was een ietwat betere stemming voor de nieuwe Staatsleening. De vaste stemming op de graanmarkten in Amerika was oorzaak dat er eenige vraag ontstond voor Amerikaansche be- leggingsaandeelen. Op de obligatiemarkt bestond eenige vraag voor Scandinavische fondsen. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Maart, 2.30 u. Berlijn 75.25—75.75. Londen 7.32Vs—7.34. Parijs 4.154.16. Brussel 31.7831.83. New-York 1.87%1.88%. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de DE BALKAN KWEEKT GROOTE LEGERS OM DEN VREDE TE BEWAREN. Nieuwe lente bergt nieuwe gevaren. Hoe nader de lente komt in weer wil van sneeuw en ijs hoe sterker de geruchten worden over de activiteit van de legers der Balkanstaten. Zal ook daar de vonk in het kruitvat vallen? Marcovitsch, de minister van Buiten landsche Zaken van Joegoslavië, heeft op de onlangs gehouden Balkanconferen tie den toestand voor de Balkanstaten scherp gekenschetst in de woorden: „Vóór alles moeten wij onze bewapening versterken. Dat is het beste middel, om de belangen van den vrede te dienen." Hoe staat het nu met die bewapening Als het militair-sterkste van de vier sta- tus-quo-mogendhedenJoegoslavië, Roe menië, Griekenland en Turkije, geldt het eerste land. Men herinnert zich nog de dapperheid van de Serviërs in den we reldoorlog; en ook de vermoorde koning Alexander deed al het mogelijke, om het leger te versterken en op peil te houden. Joegoslavië, een land met 16 millioen in woners, bezit een leger, dat in vredestijd 200.000 man telt, doch in geval van oor log versterkt kan worden tot 1.500.000 man. Het officierskader is uitstekend. Buitendien is ook het luchtwapen be- trekkelgk sterk. De vloot daarentegen heeft weinig te beteekenen. De zwakste zijde der Bal- kanlegers, het gebrek aan motorisee ring, doet betrekkelijk weinig afbreuk aan de Joegoslavische legermacht. Zg komt echter sterk tot uiting in Roe menië, waar het paard nog een belang rijke rol speelt. Roemenië kan twee millioen man op de been brengen. Wanneer men dit buiten beschouwing laat kan worden gezegd, dat Roemenië in het bezit is van een goed uitgerust, sterk leger, al is de bewapening nog niet uniform. Koning Carol is er in ge slaagd, de onderlinge oneenigheden tus schen de talrgke minderheden onder de bevolking, welke dikwijls tot sterke bin- nenlandsche spanningen hebben geleid, uit den weg te ruimen, waardoor de in nerlijke kracht van de strijdmacht aan merkelijk is toegenomen. Op het oogen- blik heeft dit land 1 millioen man onder de wapenen een tweede millioen kan te allen tg de worden gemobiliseerd. Het luchtwapen staat met zijn 850 vliegtuigen iets ten achter bij Joego slavië daarentegen is de vloot al kan zij niet worden beschouwd als een fac tor van belang iets sterker. Als leger reserve beschikt het land nog over de talrgke milities en de op paramilitairen voet georganiseerde jeugdbonden. Het kleinste van de hierboven ge noemde vier landen, Griekenland, dat 7 millioen inwoners telt, heeft ook het kleinste leger, n.l. 70.000 man in vredes tijd, dat in oorlogstijd op hoogstens 330.000 man kan worden gebracht. Doch met het oog op de geografische gesteld heid des lands heeft het zich bgzonder toegelegd op da versterking van zijn marine. De vloot bestaat uit een pantser schip, twee kruisers, 21 torpedobooten van verschillende tonnage, 4 mijnenleg- gers en 6 duikbooten. Alleen het Turksche leger bezit tanks en pantserauto's. De vierde deelgenoot in het defensieve verbond, Turkije, heeft uit den aard der zaak een leger, dat zijn belangen zoowel in Europa als in Azië heeft te verdedi gen. Het is geheel op moderne leest ge schoeid, dank zij de onvermoeide pogin gen van wijlen Kemal Ataturk. Het telt in vredestgd 200.000 man, modern be wapend, met uitstekend geschut; het kan zich er op beroemen, dat het 't eeni ge Balkanleger is, dat de beschikking heeft over een aanzienlijk aantal tanks en gepantserde auto's. De sterkte der strijdkrachten op voet van oorlog be draagt 1.600.000 man. De vloot, die in hoofdzaak belast is met de verdediging der Dardanellen, bestaat uit 2 slagsche pen, 9 torpedobooten en 9 duikbooten. Bovendien kent Turkije een soort vrou wenformaties, welker organisatie herin nert aan die der Lotta's in Finland. Men heeft in militaire kringen groote ver wachtingen van den Turkschen soldaat, evenals van den Joegoslavischen. Men slaat hun persoonlijke hoedanigheden hoog aan,- terwijl zij, zooals gezegd, met de modernste wapenen zijn toegerust. Hongarije en Bulgarije, de „re visionistische" mogendheden. Tegenover deze vier status-quo-mogend- heden staan twee kleine landen, die revisionnistische droomen koesteren: Hongarije en Bulgarije. Beide landen hebben een volksleger, zoodat zich in tijd van oorlog spoedig gebrek zou doen ge voelen aan deskundige officieren en on derofficieren. Ook in technisch opzicht staan zij achter bij de anderen, Hongarije kan 700.00 man in 't veld brengen, bezit evenwel geen luchtmacht. Op den Donau beschikt het land over 6 kanonneerboo- ten, Het Bulgaarsche leger heeft nog minder te beteekenen dan het Hongaar- sche. Eerst drie jaar geleden heeft men de organisatie wat krachtiger ter hand genomen, met het gevolg, dat het land thans een volksleger heeft van ruim 100.000 man. De geoefende reserves zijn echter zeer gering in aantal. Een ma rine bezit het land niet en de luchtvloot bestaat uit niet meer dan 70 machines. Wat legersterkte betreft vormen de beide laatste staten dus geen bepaald gevaar voor de vier anderen. Het geval wordt echter anders, wanneer zij hun grenzen openstellen voor den doortocht van het leger van een groote mogend heid, of wqnneer zij deze laatste toestaan, vliegtuig-bases op hun gebied te vestigen. Dit behoort niet tot de onmogelijkheden; en in dat geval zou de oorlog zich ook tot den Balkan kunnen uitbreiden. NOG EEN DERDE VERMISTE. DEN HELDER. Naar wg vernemen bevindt zich nog een derde vermiste in de O XI, omtrent wiens toestand men nog in het onzekere verkeert. Men is er nog niet in geslaagd de O XI van zgn plaats te sleepen. Een drijvende bok van de Marinewerf is ter plaatse gearriveerd en men zal trachten den voorsteven te lichten. Vanmiddag zijn uit Amsterdam ver trokken drie sleepbooten van de reederg Goedkoop met drie bokken, waarmee zal worden getracht de O XI te lichten. Ook is het motorbergingsvaartuig „Hulp in Nood" naar Den Helder vertrokken met duikersmateriaal. Verwacht wordt, dat de schepen morgen vroeg in Den Helder zullen aankomen en met hun werk aan vangen. VERBINDING AMSTERDAM- LEMMER. AMSTERDAM. Vanochtend is de stoomboot Jan Nieveen, de eerste boot sedert de vorstperiode die de tocht on derneemt, van Amsterdam vertrokken om te trachten Lemmer te bereiken. VIERJARIG MEISJE OVERLEDEN TENGEVOLGE VAN EEN KLAP VAN HAAR VADER. HAARLEM. De politie alhier heeft een 25-jarige los-arbeider gearresteerd, die de vorige week in een vlaag van drift zijn eenig kind, een meisje van 4 jaar, een hevige klap tegen bet hoofd had gegeven, tengevolge waarvan de kleine Zondag is overleden. De man had zich kwaad gemaakt, om dat het meisje niet wilde eten. De man toont thans zeer veel berouw over zgn hardhandig optreden. DE VEENDAM IN ONS LAND AANGEKOMEN. ROTTERDAM. Vannacht is het stoom schip Veendam van de Holland-Amerika Lgn van New York, met 74 passagiers aan boord, behouden te Rotterdam aan gekomen. DE MOORDAANSLAG TE SOEST. SOEST. Nadat L., de dader van den moordaanslag op mevr. v. d. Griendt, Zondag naar hier is overgebracht, ont kende hij bij zijn verhoor aanvankelijk alles. Wel gaf hij zijn aanwezigheid in het zomerhuisje toe. Hij deelde mee Vrij dagavond en nacht zich aan veel alco hol te goed te hebben gedaan. Toen is hg in een roes gekomen en weet niet wat hij den volgenden dag heeft ge daan. Hg heriinnert zich alleen nog dat Mevr. v. d. Griend bij hem kwam. Maandag is de man met mevr. v. d. G. 'geconfronteerd. Hg bleef echter onbewogen. De chauffeur die hem gereden heeft van 's Gravenland naar Amsterdam verklaarde dat L. een aan zienlijk bedrag aan bankpapier bij zich had, dat vermoedelijk uit de woning van den heer v. d. G. is ontvreemd. L. zal morgen voor den Officier van Justitie worden geleid. HAVEN VAN ENKHUIZEN IJSVRIJ. ENHUIZEN. Men is er in geslaagd de haven geheel ijsvrij te maken, evenals het z.g. Krabbersgat. BRAND OP VLIEGVELD BIJ NEW YORK. NEW YORK. In de loodsen van het vliegveld Laguardia heeft een felle brand gewoed. Er bevonden zich in deze lood sen geen vliegtuigen of benzinevoorra den, doch niettemin wordt de schade ge schat op een millioen dollar. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3