«EO MIMIEK Pas op voor de Yvivan Radioprogramma MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN, De radio een cafetaria voor ontspanning. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. NOORD-BEVELAND. kinderen reeds vroeg de gymnastiek te doen beoefenen. Hierna gaf de jeugdafd. van het Tambours- en Pjperscorps „Excelsior" onder leiding van dhr v. Schaik, een paar nummertjes, die al direct den goeden geest by de aanwezigen er in brachten. Van de thans vóór de pauze volgende gymnastieknummers mogen wjj wel in 't bijzonder noemen de oefe ningen door de jongens en meisjes (deze laatsten onder leiding van de dames J. de Kramer en A. Maartense) en de knotsoefeningen door de dames, terwijl het laatste nummer vóór de pauze (spel door meisjes A) wel zeer in den smaak viel. Na de pauze kwamen allereerst de heeren aan het rek. Bijzondere presta ties vielen hier te bewonderen. Door dhr Simons werd hierna een voordracht ten beste gegeven, bedoelende dat meerderen zich zouden opgeven als lid of donateur der Vereeniging. De jeugd afd. „Excelsior" gaf daarna onder lei ding van dhr Spruit een tweetal num mers, op een zeer bijzondere en aardige wijze opgevoerd, waarna de overige gymnastieknummers vlot en keurig werden afgewerkt. Als bijzondere at tractie moeten wij het 14e programma nummer vermelden. Het was, evenals het laatste nummer vóór de pauze, „iets anders". Met een kort slotwoord door den heer v. Melle werd deze eerste uit voering, die in alle opzichten goed ge slaagd was, gesloten. Een woord van lof voor de leiding van den heer Kooij en de beide dames-leidsters mag zeker niet ontbreken. In gebruik geven gemeentegrond Loskade. Als gevolg van de buitengewone om standigheden is het wenscheljk geoor deeld om ten behoeve van het gasbedrijf een grooteren voorraad kolen op te slaan dan gebruikelijk is. De opslagruimte bij de gasfabriek is daartoe echter te klein, zoodat moest worden omgezien naar een ander opslagterrein. Daartoe is het oog gevallen op een nog onbestraat gedeelte gemeentegrond aan de Loskade. Bestra ting van dit terrein werd reeds lang wen schelijk geoordeeld en lag in het voorne men zoodra vakkundig personeel tot de werkloozen zou behooren. Thans echter kan daarop niet worden gewacht, zoodat direct met bestrating, met oud aanwezig materiaal, is begonnen. B. en W. stellen den Raad voor dit ter rein tot wederopzegging in gebruik af te staan aan het Gasbedrijf tegen den voor dergelijke terreinen normalen huurprijs van f 0,30 per M2 en gerekend te zijn in gegaan op 1 Dec. j.l. Wemeldinge. Deze week hield de school met den Bijbel haar Ouderavond. Voorzitter de heer Jac. Wabeke. Ds P. Werges sprak over het woord van Jozua: „Ik en mijn huis, wij zullen den Heere dienen". In dezen moeilijken tijd, aldus spr., komt het er juist op aan, om niet af te glijden, niet te verslappen, niet ons beginsel te verloochenen, maar vast te houden» aan God, ook bij. de op voeding van onze kinderen. De secreta ris Joh. Florusse leverde daarop het jaarverslag. Vervolgens zong een zangkoor eenige liederen en werd gepauzeerd, waarbij ver- verschingen rondgediend werden. Na de pauze hield burgemeester Wil- lemsen een rede over Luchtbescherming. Ook hield hij nog een voordracht. De onderwijzer Dronkers sprak eenige opwekkende woorden en gaf ook een bij drage. Dhr P. Swart, hoofd der schip- persschool sprak het slotwoord. Kapelle. De vereeniging Wijkverple ging kwam onder voorzitterschap van den heer A. Slabbekoorn in vergadering bijeen. Uit hst financiliel verslag van de pen ningmeesteres mevr. A. G. van der Have- Lucieer bleek, dat voor Wijkverpleging in totaal de ontvangsten bedroegen f 1825.12, dat het nadeelig saldo voor de t.b.c.-bestrijding bedroeg f 413.44. In ver schillende gezinnen werd bijstand gebo den en hulp verstrekt. De ontvangsten van Corporaties en leden bedroegen f 1302. De Emmabloemcollecte bracht op 92 gld. De voorzitter deelde mee, dat te Ble- zelinge de contributie met circa f 20 was verhoogd. Nieuwe leden waren toegetre den en enkelen hadden hun bijdrage ver hoogd. De Wijkzuster deelde mede in haar ver slag, dat door haar aan 108 patiënten 2778 maal hulp was verleend, 15 perso nen werden afgelegd, 3 behandeld onder de hoogtezon, 52 zuigelingen werden be handeld aan het consultatie-bureau. Het t.b.c.-bezoek was 258, ingeschreven wer den 13 gezinnen en 12 patiënten. Een dames-comité schonk aan verschillende gezinnen goede voeding. Dr Pfeiffer en Dr Risseeuw roemden de ijver en vlijt van de zuster. De voorz. dankte de penningmeesteres en de zuster voor het vele goede voor de vereeniging verricht. De secretaris was vol lof over de me dewerking van den gemeenteraad, welke steeds blijkt deze vereeniging een goed hart toe te diagen. Tot uitzending van enkele kinderen kon worden overgegaan voor herstel in Zonneveld en andere daartoe bestaande inrichtingen. De heer A. van der Graaff dankte na mens de leden voor het vele goede voor de lijdenden verricht. GEMOBI LISEERDEN TERUG IN DE MAATSCHAPPIJ. Interdepartementale commiaaie geïnstalleerd. De Regeeringspersdienst meldt: De minister van Defensie heeft heden een interdepartementale commissie geïn stalleerd, wier taak zal zijn: Ten eerste aan de Regeering advies uit te brengen omtrent de voorzienin gen, welke noodig zullen zijn om voor de gemobiliseerden zooveel mogelijk ge legenheid te scheppen, bij hun terug keer in de burger-maatschappij een middel van bestaan te vinden; ten tweede voor deze voorzieningen, voor zooveel noodig, wettelijke regelin gen te ontwerpen. Deze commissie is gemachtigd om, voor zoover zij dit voor het vervullen van haar taak nuttig acht, inlichtin gen of raad in te winnen bij niet tot de commissie behoorende ambtenaren van departementen van algemeen bestuur en bij organisaties van werkgevers of werknemers. De Tuinbouwvereeniging Kapelle- Biezelinge hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den vice-voor- zitter, den heer H. Eversdijk. In zijn jaarverslag deelde de secreta ris J. A. Mol mee, dat de vereeniging 126 leden telt. Gewerkt werd aan de uit roeiing van de konijnenplaag. Ook is er de aandacht op gevestigd dat het water op peil dient gehouden te worden door de Breede Watering. De tuinbouw heeft een goeden waterstand noodig. Het saldo bedroeg f 349.95. Opgave zaaiboonen volgde. Bij de rondvraag werd gevraagd of de poot- aardappelen vorstvrij waren. Ook werd door een der leden geïnformeerd wat te doen tegen de spreeuwenplaag in den kersentijd. Kruiningen. De afd. Kruiningen van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. Stevense. De secretaris J. J. Fraanje, gaf in het jaarverslag, dat in een danktoon gesteld was, een over zicht over de 10 jaren, dat de afd. be staat. Begonnen met 6 leden, telt de afd. thans 29 leden. De penningmeester deed rekening over 1939. Dhr M. den Hollan der (oud-voorzitter), feliciteerde de afd. met haar 10-jarig bestaan. Na de pauze waarin chocolademelk met koekjes ge presenteerd werd, hield het hoofdbe stuurslid Bakker een toespraak, waarin hij opwekte tot trouw aan het Christelijk beginsel en de organisatie. Met alg. stemmen werd besloten tot collectief toetreden tot het t.b.c. fonds „Draagt elkanders lasten". Besloten werd aan den Raad der ge meente loonboekjes aan te vragen. Krabbendijke. Deze week vergaderde de Arja onder leiding van den heer C. Haverhoek. Na opening behandelde P. Smallegange art. 13 van het A.R. pro gram: De rechtspraak. Spr. zette uiteen dat de rechtsbeginselen zoowel als het strafrecht dienen te wortelen in de eeu wige ordinantiën, in Gods Woord ge openbaard. Een leerzame bespreking volgde. Ds Ros hield daarna een politieke rondblik en sloot met dankgebed. Rilland-Bath. Woensdagavond hielden de meisjesvereen. „Irene" en „Weest Eensgezind" een gecombineerde jaarver gadering, onder leiding van Ds Sickesz. De jeugdclub „Jonge ranken" nam voor 't eerst actief deel aan 't jaarfeest. De jaarverslagen werden uitgebracht. Daar uit bleek dat „Irene" 12 en „Weest Eens gezin" 11 leden telt. Ontvangsten waren f 96,42, de uitgaven f 82,43, saldo f 13,99. Na het zingen van „Blijde klanken" traden eenige leden van „Jonge ranken" op met een tooneelstuk. Een tweetal ge dichten vielen mede in den smaak. Voorts werd keurig uitgevoerd een ge deelte uit het boek van Jeanne Oter- dahl, n.l. „Helga Wilhelmina", be werkt door H. P. RijnsentZijderveld. Nadat Ds Sickesz nog iets over de historie van Finland had verteld volgde sluiting. Een collecte voor Finland bracht op f 47,30. Waarde. Woensdagavond werd in de melksalon door den heer Ir C. W. C. van Beekom een lezing gehouden over den uienverbouw. Spreker bepaalde zijn gehoor bij ver schillende punten als: Selectie, ontsmet ting van zaaizaad en het bewaren der uien bij strenge vorst. Verschillende ziek ten en haar bestrijding werden bespro ken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verschillende per sonen gebruik gemaakt. Oudelande. Woensdagavond kwam de pas opgerichte Vereeniging van Zeeuw- sche Jeugd-Landbouwleden (Z. J. L.) afd. Oudelande en omgeving in alge- meene vergadering bijeen. De opkomst der leden was zeer goed. De heer H. I. Leendertse hield een inleiding over „Be- drijfsstudiegroepen en Bedrijfsvereeni- gingen". Bedrijfsstudiegroepen maken kost prijsberekeningen van landbouwproduc ten en trachten aan de hand daarvan te komen tot kostprijsverlaging. Bedrijfs- vereenigingen trachten door opbrengst vermeerdering te komen tot kostprijs verlaging. Vervolgens voerde Ir Versteeg het woord over: „Aardappelselectie". Deze zette op een duidelijke wijze uiteen, hoe deze plaats moet hebben. Om te komen tot gezond pootgoed moet men le uit gaan van gezond pootgoed, 2e vroeg en doorloopen selecteeren, 3e zorgen voor geïsoleerde ligging van het perceel. 4e Groèn rooien. Souburg. Jaarvergadering School met den Bijbel Dinsdag avond hield de vereeniging „School met den Bijbel" haar jaarvergadering. Voor zitter de heer A. J. Arendse. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging 91 leden telt, terwijl de school gemiddeld door 170 leerlingen wordt bezocht. Het tegenwoordige hoofd der school, de heer J. K. Voogd, zal per 1 April in functie treden als hoofd der Chr. Land bouwschool te Middelburg. Tot hoofd is nu benoemd de heer A. A. Los, te Hil- legersberg. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat de financiëele toe stand der vereeniging gunstig is. Biggekerke. Woensdagavond hield de Boerenleenbank haar jaarvergadering onder leiding van haar voorz. dhr L. Si- monse. Door den kassier werd verslag uitgebracht over 1939; daaruit bleek, dat het ledental vermeerderd was, de om zet iets minder was en de winst iets grooter was dan vorig jaar. Ook werd er op gewezen dat de bank dit jaar 20 jaar bestaat. Medegedeeld werd dat de rente voor spaargelden iets is verhoogd. N. en St. Joosland. Dinsdag hield de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarvergadering in de Chr. school. Na een kort openingswoord van den voorz. dhr E. Verlare, gaf de leider dhr P. van Leerdam, een overzicht van de gebeurte nissen in de afdeeling in het afgeloopen jaar. Negen leden der afd. zijn gemobi liseerd, 5 leden, welke niet in de gelegen heid waren op den dag van den schiet- wedstrijd aanwezig te zjn in den zomer van 1939, konden later niet meer mee kampen, doordat de geweren waren in genomen; ook moest hierdoor de wed strijd om den beker vervallen. De eerste prijs werd behaald door dhr Jac. v. Eenennaam met 50 punten; 2e D. Goedhart, 3e M. Haartsen, 4e A. C. Polderdijk, 5e P. v. Leerdam, 6e E. Ver lare, 7e A. Adriaanse, 8e J. de Klerk, 9e D. v. Nieuwenhuysen, 10e J. Joosse, 11e J. v. Keulen, 12e K. Walraven, 13e J. de Vries. De secr. der gewestelijke Commissie, de heer Eckhardt wees op de gevaren van het communisme en vertoonde eenige films. Ritthem. De muziekvereen. O.N.D.A. hield gisteravond haar jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter dat vier leden der vereeniging bij het laatste solistenconcours een eersten prijs behaalden in de hoogste afdeelin- gen, waardoor de vereeniging haar naam hoog heeft gehouden. Daar dezen winter Van verschillende kanten wordt ge klaagd over het peil van sommige ra dio-uitzendingen. De Stan daard onderschrijft de klachten, maar meent dat er niet veel aan te doen zal zijn omdat de luis teraars het peil bepalen. Hierin, zegt het „Fr. D a g b 1." zit een kern van waarheid. „De radio-centrales kunnen het stroomverbruik nameten en daaruit op maken of er naar bepaalde uitzendin gen veel of weinig wordt geluisterd. Dat wordt aan de omroepvereenigingen gerapporteerd. Zij trekken hun conclu sies. Wat niet in trek blijkt bj het pu bliek, gaat er uit. Maar er is ook een ander probleem. Wanneer ik een ontspanningsavond bezoek, dan verwacht ik, dat het pro gramma vlot zal worden afgewerkt. Maar ik stel ook prjs op een behoor lijke pauze. Na de pauze zijn we weer opgefrischt en de zangers of musici ook. We zjn dien avond als het ware e 1 k a a r 3 gasten, het publiek en de uitvoerenden. Samen uit, samen thuis. Maar de radio is een cafetaria voor ontspanning. Het publiek loopt af en aan. D.w.z. overal wordt op elk uur van den dag door het meest bonte publiek, dat denkbaar is, aan de knop gedraaid, om wat muziek op te pikken of wat anders te hooren. Welke instelling is ooit in staat, van 's morgens 8 uur tot 12 uur midder nacht al deze cafetaria-bezoekers te be dienen met goed geserveerde gerech ten? Even nog een plaatje, dat is het redmiddel. En wie kan een spijskaart samenstel len, die voor zulk een maaltjd van zes tien uren geschikt is? Een maaltijd, waarbij de gasten als een stroom bin nenkomen en vertrekken? Vroeger was het beter. Dan zat men een uurtje bj de ra dio. Oude menschen schjnen het nog wel te doen. Maar de generatie, die de radio van jongs af heeft gekend, zet het ding aan, als zij zich verveelt, of alleen moet eten, of moet wachten, omdat de bui eerst over moet zjn, het water nog niet kookt of de visite niet op tjd ver- schj'nt. Misschien vangt men dan een brok op van een Bach-concert. Misschien ook wel iets uit een preek. Of van Snip en Snap. Niet onmogeljk ook eenig sentimenteel gegil, dat men den inwoners van een eilandengroep in de Stille Zuidzee in de schoenen schuift. Het treft ongelijk. Maar wie kan klaar staan voor al die rare, onverwachte klanten?" W'4/" Maart de maand met de negen zo- mersche dagen maar voor de rest wisselvallig en Siberisch guur de maand voor Uwe Rheumatische Pjnen. Daarom, neem nü Kruschen Salts. Om Uw bloed te zuiveren van de scha delijke zuren, die Uw pjnen verwek- wen en de oorzaak zijn van al Uw leed Een dankbare dochter schrjft: „Mijn vader gebruikt nu al een paar jaar Kruschen Salts, en hij wil ze voor niets ter wereld missen. Vroeger liep hj com pleet krom van de Rheumatische pjn. Hij probeerde alles wat hem aangera den werd, zonder eenig resultaat... Totdat Kruschen een nieuw mensch van hem maakte en hj is toch bjna 70 jaar..." Mevr. F. G. Ook U zal Kru schen goed doen! Kruschen's aanspo rende werking op Uw lever, nieren en ingewanden maakt deze organen weer jeugdig en actief. Ze gaan krachtiger werken en reinigen zoodoende Uw bloed van de pjnverwekkende zuren, die zich nu ophoopen in spieren en spierweef sels en gewrichten. Koop vandaag een flesch Kruschen en begin dadeljk Uw verlossende kuur! Kruschen Salts is verkrjgb. bj apoth. en drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Grif fiths Hughes Ltd., Manchester (Enge- Tand). Opger. 1756. (Adv.) in de school geen uitvoering kan worden gegeven, zal de vereeniging alleen te Souburg een uitvoering geven. De penningmeester kon zjn boeken met een batig saldo afsluiten. De heer Arn. Schout, die vanaf de op richting, dus 35 jaar lang, werkend lid en vele jaren bestuurslid is geweest, heeft voor beide functies bedankt. Even zoo bedankte de heer A. Ljnse als be stuurslid, omdat hj in militairen dienst is. In de twee aldus ontstane vacatures werden als bestuurslid gekozen de hee ren Jac. Schout Az. en J. de Vroe. Dhr A. Schout werd door den voorz. hartelijk dank gezegd voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan. Er werd besloten om zoo mogeljk deel te nemen aan het a.s. bondsconcours te Middelburg. Tholen. Donderdagavond werd alhier een gezellige avond gehouden van den Kring Tholen der Z.L.M., de Boerinnen- bond en de leden van den B.V.G. Ir Dorst hield een causerie, toegelicht door een reiskaart en een eigen opname smal film over zjn reis naar Denemarken. Met aandacht werd deze mooie reisbe- schrjving gevolgd. Als attractie volgden eenige leuke voordrachten, eenige typi sche dansen door meisjes, enz. Er werd een collecte voor de Finsche Lotta's ge houden. Wissenkerke. Woensdag werd in de Chr. school alhier een goed bezochte le zing met lichtbeelden gehouden over het Chr. Doofstommeninstituut „Effatha" te Voorburg. Deze bijeenkomst werd ge opend door cand. Grolle, die wees op den zegen, als doofstomme kinderen, die zoo veel moeten missen, Christelijk onder wijs ontvangen. Dhr Breimer, onderwjzer aan genoemd instituut, zette daarna uiteen, hoe moei- ljk dit onderwjs is. Spr. wees er op, dat dit instituut het eenige Christelijke in stituut in Nederland is. De kinderen wor den onderwezen en leeren daar een vak. Ieder kind kost per jaar f 480. Meest al wordt er f 280 betaald. De rest moet uit giften komen. Daarop werd een col lecte gehouden, terwijl men kon inteeke- nen voor een jaarljksche bijdrage. Uit de lichtbeelden was te zien, hoe de inrich ting er uit zag, en hoe de kinderen het onderwjs genoten. De zangvereeniging „Halleluja" zong verder enkele liederen. Ds Oostenbrink sprak het slotwoord. Mjn ontploft bj Den Helder. Gat in den djk geslagen. Gistermiddag is een mjn tegen den dijk tusschen Den Helder en Huisduinen geslagen en geëxplodeerd. In den dijk werd een gat van circa 27s meter diameter geslagen. Ditmaal bleef de schade beperkt. In Huisduinen werden slechts van drie woningen ruiten vernield. Boerderj afgebrand. Twee paarden en tien runderen in de vlammen omgekomen. Gisteravond is brand uitgebroken te Meerkerk in de hofstede van den veehouder H. van Bruchem. De brand, welke zeer waarschjnljk door kortsluiting is ontstaan, is uitgebroken in de schuur, waarin vele stuks vee waren gestald. De eigenaar bracht on- middelljk zjn gezin in veiligheid en ging daarna de koeien losmaken. Spoe dig kwam hulp opdagen. Echter werd de vuurgloed zoo hevig, dat de red dingspogingen moesten worden opgege ven, wat tengevolge had, dat twee paarden en tien runderen in de vl» men zjn omgekomen. De hofstede, welke met riet wan dekt, stond in minder dan geen f volle vlam. Van den inboedel, zoomei5 van het geld, dat in de woning zig was, kon niets worden gered, f' Zaterdag 2 Maart 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414 4 VARA-uitz. 10.0010.20 vm. en 7 in 8.00 VPRO. 8.00 Ber. ANP, gram. 10.00 Morgen» 10.20 Voor arb. in de continu-bedr. lij Gram. 12.15 Orgel. 12.45 Ber.'ivp gram. 1.00 Gram. 2.00 Filmkwart Zang en piano. 2.30 VARA-Strjkorke<» en solist. 3.00 Reportage. 3.30 nra'I 4.304.50 Vragenbus. 4.55 De Stem Volks (afd. Den Haag), het Res. orkest en solisten (opn.) 5.45 Filmland 6m Orgel. 6.15 Uit de roode jeugdbeweging 6.45 Kinderleesclub. 7.00 VARA-Kal»! der. 7.05 Felic. 7.10 Politiek radiojour naai. 7.30 Cyclus „Hoe werkt de Kerk*' 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Ber. ANP, sjJ Puzzleclub. 8.30 „Sylvia"-Amusement! orkest en solist. 9.10 „Versterkt di VARA!", toespraak. 9.15 Radiotoonee 9.30 Orgel. 10.00 En nuOké' v>- Ber. ANP. 11.25 VARA-Varia. mnj 12.00 Gram. HILVERSUM H. 301,5 M. KRO-U't. 4.00—5.00 HIRO. 8.00 Ber. ANP. 8.059.15 en 10 M Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber 12.15 KRO-Melod. en solist. 12.45 Ber ANP, gram. 1.10 KRO-ork. 2.00 Voor jeugd. 2.30 Gram. 2.45 Kinderuurtje 4.00 Gram. 4.05 Theos. causerie, 4.2j Gram. 4.25 Causerie „De Handelsreizen -agent in den storm van dezen tjd". 4.45 Gram. 4.45 Causerie „Dierenbesch, et Vivisectie-bestrjding". 5.00 KRO-Melod 5.15 Filmpr. 5.30 KRO-Melod. 5.45 KRO» Nachteg. 6.15 Gram. 6.20 Journalist, weekoverz. 6.45 Gram. 7.00 Bor. 7,15 Le. zing „Bewijsperikelen in strafzaken", 7.35 Act. aetherfl. 8.00 Ber. ANP, me. ded. 8.15 Overp. met muz. oml, 8.35 Gram. 9.00 Piano. 9.15 KRO-orkest, 645 Piano. 10.00 Leden van het KRO-kooi ea het KRO-orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Causerie „Het onvergankelijke Rijk" (met muzik. oml.) 11.1012.00 Gram. Zondag 3 Maart 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 It I 8,55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 1 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Ber. 9.05 Tuinbouw» I praatje. 9.30 Orgel. 9.40 Causerie „Vu Staat en Mij." 9.59 Ber. 10.00 Zondags» school. 10.30 Vrijz. Prot. Kerkd. 12.001 Cyclus „Onze Weermacht". 12,251 AVRO-Amusementsorkest en s< 12.451.00 Ber. ANP. en gram. lij Causerie „De gesproken mailbrief,! I.50 Gram. 1.55 Declam. 2.00 Boeken» halfuur. 2.30 Omroeporkest, strjkkwar» tet en solist en sprekers (cpn.) 3.201 Filmpr. 3.45 en 4.45 Gram» Hierna: Sportn. ANP. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen, Bravour en Charme. 6.30 Sportpr, 6.151 Sportn. ANP., gram. 7.00 VARA-Ka» lender. 7.05 Schuldig of onschuldig! 7.30 Orgel en gram. 8.00 Ber. ANP,, meded. 8.20 L'Enfant prodigue", opera, 9.00 Radiotooneel. 9.45 Orgel, 10,05 Zing en piano. 10.30 Renova-septet, II.00—11.10 Ber. ANP. 11.25-12,60 AVRO-orkest. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45-11.15 KRO. 8.30 Morgenw. 9.30 Hoogmis. 1045 Gram. 12.15 Causerie „Bloemisterij". 12,35 Gram. 12.45 Ber. ANP. 1.00 Cau serie „De Ned. boekenweek 120 j Gram. 1.30 Radio-tooneel. 1.50 Gram. 2.00 Vraag en antwoord. 2.45 Kon. Mi litaire Kapel. 3.15—3.30 Gram. 430 Ziekenlof. 4.55 Gram. 5.00 Gev; r.vrz. (gram.). 5.20 Vrj Evang. Kerkd. Hier»r na: Gew. muz. (gram.). 7.45 Ber. 7.50J Gram. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.151 KRO-orkest en solist. 9.00 ReisverteEl ling. 9.20 Gram. 9.30 Radiotoonee»I 10.20 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Epl-1 loog. 11.00—11.15 Esperantonieuws. TELEGRAFISCH WEERBERICHT» Verwachting tot morgenavond: Des nachts matige tot lichte vow overdag temperatuur boven het vri punt, helder tot lichtbewolkt, I weer, zwakke tot matige wind. In midden: tjdeljk krachtige N» tot wind. Stand van hedenmiddag 3 u»'» Stand van gistermiddag 3 U» Licht op voor fietsers' Zaterdag 3 u. 6 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6