Boereninspan, VS brieven uit het land van cadzand. CXXI. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten Het terugloopen der werklooshel 1936-1940. Telegrammen. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Advertentiën Meisje gevraagd, intal bedrijven ooals reeds de :e vreest men an een tijdely- nen en prijzen, eer men van ct. wereld ver ven voor mili- idien nopen tot /enspeil. Men )pig bij matige tot een tege- Lgst-beloonden, oorlog te wei- nkomen zelfs 15 Febr.: nen vooral de ;er verschillen- iilijkbeden zul- eer een ongun- jp den omvang Ier inkomsten, lsbalans en de wéinig gun- moet reeds tot inanen bij het oons- en sala- die van het t daaraan nog onken" ook wat „De !hr. Nat. Vak- Marys waar eend orgaan ryft. it het juist is cirkelgang erhooging spreken. ;uk is moeilijk onen beteekent verdere stij- De Gids" is ichtsnoer voor Daarbij gaat langen van iken wat bree- blijkt te doen. ,de arbeiders" .iet anders zul- ateriaal is een THOLEN [ILIPSLAND. zijn door het een span paar- wagen geladen van den land- ossemeer, aan geslagen. Of- deed wat hij houden en op len, zijn zij te ?en en hebben linden en eeni- ruiten van de wed. C. v. Oef- i het Slagveld t de paarden De dieren wa- alles met ma len voorzitter ting van een 3. v. d. Velde, verschillende i, teneinde een tot installatie lis en de mili- idering werd jvr. v. d. Hoe- Brontspen- n leden de da- £ortePolder- BEVELAND. ite inwoonster ria Kramer, is aar overleden, istoord", bet agen, werd zij verd alhier de de openbare lofd der school avond. Markusse, ichorre werden school hield ;abaksverbouW s. In de pauze n konden de bezichti- de heer N. ende films. De likte den heer voor hetgeen presteeren. woord na- dezen J cl ir ingen de eel het het ma- Helder heeft :ht de somma ericht.) van rk. r. Batelaan te i. Kerk), Dr'S. ldaar. ,.r nagedachtenis van zuster Suzanna 1 pr\a van Overbeeke te Aardenburg. jjs ik mij in dezen Dinsdagnacht zet, m een woord ter nagedachtenis te I Ihrijven van een onzer oude, eenvoudige I jortreksters, van wier sterfbed ik zoo Ijjt kom, dan zeg ik bij mijzelf, wat zal I Jgt uw lezers eigenlijk belang inboeze- ""in'deze dagen van groote gebeurtenis- ji waarin namen van groote, althans l 'bet oog der wereld groote mannen Aen dag den aether doordaveren, wat I jilt ge, dan toch nog denken, dat de le- belangstellen zullen in het heen- i van onze oude „Tante Sanne" te I Aardenburg? Ja geen wereldvermaarde naam, geen lUederlandsche naam zelfs, al zullen op ji plaatsen in Nederland, als dit gele- wordt, heel wat predikanten zich ha- irer herinneren als hun gastvrouw, al Billen veel gemobiliseerden uit de jaren Li4—18 denken aan de gastvrijheid, naarmee ze steeds de „jongens" in haar eenvoudige woning ontving. Geen we- I jjidvermaarde naam, haar heengaan wereldschokkende gebeurtenis, r toch, wat een rijk gezegend I leven. Ut zal met schreven over haar per soonlijk leven, alleen de opmerking ma ken, dat ook de ongehuwde vrouw, als ze het'in hooger licht ziet, zoo'n rijk leven kan hebben. Ik wil haar hier alleen gedenken als een onzer oude voortreksters te Aarden burg. We hebben op het oogenblik te Aardenburg een kerk, we hebben een predikant, we hebben vertegenwoordi ging in den gemeenteraad, we hebben op menig terrein invloed, maar we zou den dat niet gehad hebben zonder het werk van onze enkele mannen en vrou wen van 50 jaar geleden. Jaren geleden mocht ik een brief schrijven, waarin ik een onzer alleroud ste voortreksters herdacht: MietjeLeijs. Thans is het mij een eer, een enkel woord te wijden aan Tante Sanne. Voorop wil ik zeggen, dat, wanneer bier of daar iemand mocht zeggen, dat het toch geen menschenwerk is ge weest, ik dat dadelijk ten volle be- aan. Het is alles Gods werk ge weest, maar juist omdat de personen, waarover ik schrijf, dat zoo ten volle zouden onderschrijven, kan ik er ook zoo gemakkelijk over schrijven. Och, ik weet zeker, dat wanneer Tante Sanne het mocht weten, dat ik hier over haar schrijf, ze zou zeggen: Jongen, waar maak je je toch zoo druk over, Gode al leen de eer. Maar juist daarom kan ik er ook over schrijven. Het wonderlijke is, dat God Zich juist in Aardenburg bediend heeft tin eenvoudige vrouwen, om de Blijde Boodschap des heils te brengen aan de kinderen, die daarvan nooit hoorden. En dat in den tijd van een 40 tot 50 jaar ge- i leden, toen er moed toe noodig was, om hier in het land van Cadzand openlijk op te komen voor de eer van Koning Jezus. Wat weten de jongeren in deze dagen van dien tijd af. We hebben immers even goed wat in de melk te brokken, als de liberalen van 50 jaar terug. We hebben toch immers ook onzen Kuyper gehad, we hebben toch immers onzen Colyn, wel nu door Nederland opzij gezet, maar door de vertegenwoordigers der mogend heden om zijn groote deskundigheid ge vraagd hun voorzitter te zijn. Wie herin nert zich eigenlijk nog den tijd van het kleine, verachte groepje volks, dat in moeilijke dagen opkwam voor de eer van hun Koning. En toch... en toch... hadden we toen onze eenvoudige voortrekkers en... voor treksters niet gehad, naar menschelijke berekening, ik herhaal het, naar men- schel ij ke berekening, zouden wij niet zijn, die wij zijn. En het is daarom, dat ik haar wil her denken. Herdenken als een eenvoudige in den lande, en ik voeg er bij, als een, met vele gebreken, ze zou het zelf er kennen, maar toch, als een hel din des g e 1 o o f sdie in een tijd, dat het nog moed vereischte, om openlijk uit te komen voor een discipelin van Jezus, toch daarvoor niet schroomde. Wat we thans in Aardenburg hebben, is onder Gods zegen voor een groot deel te danken aan den eenvoudigen arbeid op de Zondagsschool van vrouwen als Mietje Leys en Tante Sanne. De eeuwigheid zal openbaren wat ze gen op haar arbeid is gevolgd. En laat het ons menschen van den middelbaren leeftijd en verder ook de jongeren op wekken om in het werk der Evangelisa tie getrouw te zijn. Vaak lijkt het op een ploegen op rotsen, straks blijkt het dik wijls, dat ook het juichend maaien volgt. Een zuster als Mietje Leys was dat niet gegeven. Toen zij de oogen sloot, was er van maaien nog geen sprake. Zuster Van Overbeeke is dat wel ge geven, haar is het gegeven, dat ze het mocht beleven, dat Aardenburg een eigen predikant kreeg, dat het rijke ze geningen genoot. Wie haar jaren gele den zou gezegd hebben, dat een eigen predikant by haar sterfbed zou staan, ze zou misschien ongeloovig het hoofd heb ben geschud. Toch was het haar gegeven. Nu vraagt misschien hier of daar een enkele lezer, waarom toch dat geschrijf in de krant hierover? Ja, dat kan ik me begrijpen. Maar dan antwoord ik met een kleine variant op een woord van Kuyper, dat de streek of de kring zichzelve eert, door baar voorgangers of... voorgangsters, die getrouw in hun werk zijn geweest, in eerbiedige, dankbare herinnering te ge denken. En daarom schreef ik dit: „In Memo- riam" van haar, die zooeven, nadat ze het de laatste dagen zoo menigmaal had betuigd, dat ze zeker wist naar Jezus te gaan, de eeuwige rust inging. - Beroepingswerk. De Geref. Kerk te Leeuwarden heeft besloten tat het beroepen van een vijfden predikant. i te Apeldoorn overweegt het beroepen van een vierden predikant DE VERHOUDING TUSSCHEN DE CATEGORIEëN VELDPREDIKERS. Naar aanleiding van het uitgesproken verlangen om een juistere verhouding t te verkrygèn tusschen de aantallen der aan te stellen reserve-veldpredikers, be- hoorende tot de onderscheidene kerkge nootschappen en de getalssterkte van de onder de wapenen zynde leden dier kerk genootschappen, moge het volgende die nen. Van de onderstaande kerkgenoot- etappen met opgave van het zielen aantal dier kerken doen thans dienst de daarby genoemde aantallen reserve veldpredikers Res. veld- Kerkgenootschap Leden predikers I Herv2.738.961 59 gereformeerd 638.372 52 i Chr. Geref50.230 7 Kemonstrantsch 29.719 2 nerst. Ev. Luth. 11.937 1 wang. Luth78.330 2 Doopsgezind 62.012 2 Deze aantallen reserve-veldpredikers aan inderdaad niet in juiste verhou- ng tot de getalssterkte der kerkge- ootschappen. De oorzaak ligt o.m. in de omstandigheid, dat sedert 25 Aug. j.l. bij ^^erte-veidpredikers der Ned. Herv. de afvloeiing verreweg het sterkst ls geweest. Dezerzijds worden pogingen aange- v °m het aanbod van de zijde der en o vT0rV' Predikanten te stimuleeren r bestaat gegronde verwachting, dat resultaat zal hebben. staatje ontbreken dè wref. Gemeenten.) 's Heer Arendskerke. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de Op. lagere school te Nieuwdorp, hebben zich 31 sollicitanten aangemeld. Ned. Herv. Kerk. I8'™- ds Kluiver te Colijnsplaat, av. eari!_ .z' (Indien ds Kluiver door ijs- f? met kan komen dan vm, ds iv. mz' av' dr Schmidt). ™-da de Vrie>' 'v- "nki.rke, vm. en mn. da Louwerae. JAARBEURSVERLOF VOOR DE MILITAIREN. De minister van Defensie heeft be paald, dat voor de. militairen, die uit hoofde van hun zakelijke belangen de 42ste Nederlandsche Jaarbeurs wen- schen te bezoeken, het aan hen in dat tydvak toekomende periodieke verlof, voor zoover de belangen van den dienst en de 'billijkheid ten aanzien van andere dienstplichtigen dit toelaten, zoodanig kan worden geregeld, dat zjj in de gele genheid zyn, de jaarbeurs te bezoeken. HET SPIONNAGE-COMPLOT. Arrestaties In dorp ln Noord-Holland. Hoewel over den aard van de belang rijke spionnage-affaire, die werd ontdekt, nog het diepste stilzwijgen moet worden bewaard, is het vrij algemeen bekend, aldus de Telegraaf, dat in verband met deze affaire o.a. eenige inwoners van St. Pancras zijn gearresteerd, namelijk de timmerman P. B. Gzn., die gehuwd is met een Duitsche vrouw, een export-han delaar in groenten en fruit, J. KL, en diens zoon Jan KI. De arrestatie van de zes personen, die betrokken zouden zijn bij het spionnage- complot, geschiedde kort nadat eenige dagen geleden op den afsluitdijk te Kornwerderzand twee uit een internee- ringskamp gevluchte Duitsche officieren werden gearresteerd. Het waren twee Duitsche officier-vliegers, die eenige maanden geleden tijdens het vlieginci- dent bij Ameland, waar een klein lucht gevecht tusschen een Duitsch en een Ne- derlandsch toestel werd gehouden, wer den geïnterneerd. Deze officieren geno ten, evenals de andere geïnterneerde bui- tenlandsche militairen, een groote bewe gingsvrijheid, een té groote vrijheid wel licht De ontvluchte officieren, die, evenals hun andere landgenooten, in uniform moesten rondloopen, zijn blijkbaar bij hun ontvluchtingspogingen geholpen door eenige van de thans gearresteerde Nederlanders, die hun vermoedelijk van burgerkleeren hebben voorzien. De offi cieren huurden een taxi, verwisselden daarin van kleeren en verzochten daar op een anderen taxi-chauffeur hen over den afsluitdijk te brengen. Toen de vluchtelingen 's avonds niet op het appèl verschenen, stelden de mili taire autoriteiten onmiddellijk alle po gingen in het werk de mannen op te sporen. Zoo kon het gebeuren, dat laat in den avond de wachtmeester Hovink, die met zijn collega's te Kornwerderzand een scherpe controle houdt, een taxi liet stoppen, waarin twee Duitsch sprekende heeren zaten. Toen de marechaussees eenigen tijd met de Duitschers hadden gesproken, ontdekte een der wachtmeesters, dat in den hoed vaneen der mannen een pa piertje zat, dat keurig in den binnen rand van den hoed was verborgen. Er stak echter een klein stukje papier uit den rand en deze onachtzaamheid speel de den Duitschers parten. De marechaus sees haalden het papiertje te voorschijn en toen bleek, dat hierop het adres was genoteerd van een Groningschen boer, waarheen de Duitschers op weg waren. Vermoedelijk zou deze boer ze verder hebben geholpen om over de Nederland sche grens naar Duitschland terug te keeren. Onmiddellijk werd van deze belang rijke vondst kennis gegeven aan de poli tie te Groningen, waarop de man, wiens adres op het papiertje stond, nog den zelfden nacht werd gearresteerd, ver dacht medeplichtig te zijn aan de ont vluchtingspoging. De beide Duitsche offi cieren zijn in den nacht weer naar het interneeringskamp gebracht en daar be ter opgesloten. HET VERGANE TANKSCHIP „DEN HAAG". Lijk van een opvarende te Falmouth aangespoeld. De reedery van het op 14 Febr. door een explosie gezonken motortankschip „Den Haag" heeft van den Nederland- schen consul te Londen bericht ontvan gen, dat te Falmouth het lijk is aange spoeld van den 29-jarigen C. van der Horst uit Rotterdam, bediende aan boord van het gezonken motortankschip „Den Haag". Men zal zich herinneren, dat een En- gelsch schip dezer dagen 13 opvarenden van de „Den Haag" te Londen aan land heeft gezet. De totale bemanning van het schip bestond uit 39 koppen, zoodat nog 25 schipbreukelingen, omtrent wier lot thans uit den aard der zaak zeer groote ongerustheid bestaat, worden vermist. Naar de correspondent van de „Tel." te Londen meldt, had v. d. Horst met twaalf andere opvarenden plaats geno men in een der reddingbooten. Het laat zich daarom begrijpen, dat thans groote ongerustheid bestaat voor de overige in zittenden van deze sloep. Van de derde sloep waarin eveneens dertien man gezeten waren, heeft men nog niets gehoord. De strijd tegen het ijs op de rivieren. Om half vier gistermiddag waren de ijsbrekers op de Waal nog aan het hame ren op den ijsdam bij Deest. Om kwart voor vijf brak onder den druk van het water de ijsdam bij Deest door en kwam de geheele ijsmassa der Waal in bewe ging; om zeven uur was de rivier voor Nijmegen zoo goed als ijs-vrij. De bewoners van Lobith zijn heden morgen ontwaakt voor een rivier met blank water. De beide ijsbrekers, welke bezig zijn met het openbreken van de Lek, zijn gis termiddag tot Beusichem gevorderd. Ge tracht zou worden Wijk bij Duurstede te bereiken. Heden zal van daar uit de strijd tegen het 40 tot 60 centimeter dikke ijs worden voortgezet. Het ligt in de bedoeling de rivier tot Rhenen open te breken. De Rijn. bij Pannerden losgeschoten. Gisteravond is de ijsdam in den Rijn nabij 't Pannerdenscheveer losgeschoten. Op ijsschots afgedreven. Jongeman verdronken. Gister morgen is de achttienjarige J. van der P. te Spijk (gem. Bierum) op een ijs schots afgedreven achter den zeedijk en verdronken. Een persoon, die het ongeval zag ge beuren en hem zwemmende wilde red den, slaagde daarin niet en wist zelf ter nauwernood den wal te bereiken. Sneeuwval in Grieken land. Tengevolge van overvloedigen sneeuwval is de spoorwegverbinding tus schen Athene en Saloniki verbroken. De telegrafische en telefonische verbin ding hebben ernstige storingen ondervon- .den. Ook Joego-Slavië heeft ernstig van sneeuwstormen te lijden. Op het traject Skoplje-Ggostivar zijn zeven treinen door de sneeuw tot stilstand gebracht. In Oost-Servië moest een personentrein wegens de sneeuwverstuivingen dertien uren blijven staan. De koude in de Zuid- Servische bergen en verscheiden lawines hebben gisteren zeven dooden geëischt. Een pijnlijke vergissing. Een familie aan de Gelderschekade te Amsterdam, die dezer dagen haar moe der zag heengaan, is zeer pynlyk getrof fen door een treurige vergissing met het stoffelyk overschot, meldt de „Tel.". De vrouw was in een ziekenhuis over leden, in den nacht van Zondag op Maandag. De echtgenoot liet de voorka mer van zyn kleine woning inrichten tot rouwkamer, waarin Woensdag het stof felyk overschot zou worden gebracht. De vele familieleden zouden komen om op dezen droeven avond afscheid te GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van 23 Februari 1940. Groenten: Breekpeen 1.503, Kool rapen 22.10, Rapen 12, Uien 12, Witlof 2130, alles per 100 kg.; Knol selderij 8.50 per 100 stuks. MIDDELBURG. Veiling van 23 Febr. Spruiten 840, Witlof 626, Schorse- neeren 22, Koolrapen 24, Breekpeen 1.5—3.5, Andijvie 24, Uien 1—5, Kro ten 1.54, Sav.kool 2.59, Roodekool 1.59, Prei 312, alles per kg.; Knol- selderie 210 per stuk. Op 1 Januari 1940 heeft door het Cen traal Bureau voor de Statistiek weer een telling plaats gehad van de bij de ge meentelijke organen der arbeidsbemid deling ingeschreven werkloozen (en de bij de werkverruimingen geplaatsten), gesplitst naar leeftijdsgroepen. De vol gende cijfers geven een vergelijking tus schen de thans verkregen resultaten en die voor den datum 1 Januari 1936, voor zooveel betreft mannelijke werkloozen. in in 1 Jan. van het 1 Jan. van het 1936 aantal 1940 aantal jonger dan 18 j. 18.812 4.2 7.280 2.3 18 t/m 24 j. 71.667 1S.8 30.770 9.S 25 t/m 30 j. 88.894 19.6 49,002 15.2 31 j. en ouder 274.059 60.4 235.962 73.0 Totaal 453.432 100.0 323.014 100.0 Uit deze cijfers blijkt, dat het totaal aantal mannelijke werkloozen in een tijd vak van vier jaren is gedaald met 29 pet. doch dat de daling in groep „jonger dan 18 jaar" 61 pet. en in de groep „18 tot en met 24 jaar" 57 pet. bedroeg. De in het staatje opgenomen percentages doen dan ook zien, dat de jongere werkloo zen thans een veel kleiner gedeelte vor men van het totaal aantal werkloozen dan vier jaren geleden. nemen. Toen des avonds de kist per lijkauto naar het huis was gebracht en het stoffelyk overschot in de voorkamer was opgebaard, deden een zoon en een ander familielid een afschuwelijke ont dekking. Want toen zy het deksel van de kist afnamen, zagen zjj, dat de stoffelijke resten van een andere vrouw zich hierin bevonden. Direct stelde men de begrafenis-onder- neming en de politie van deze trieste zaak in kennis. Bij een in alleryl inge steld onderzoek bleek, dat het stoffelijk overschot van de vrouw des huizes reeds een dag te voren ter aarde was besteld, op de Oosterbegraafplaats, zoodat dus ook nog een tweede familie getroffen is door deze tragische verwisseling. Deze menschen hebben een hun volkomen on bekende vrouw begraven. Nog Woensdag avond heeft de begrafenis-onderneming in overleg met de politie en justitie er voor gezorgd, dat dit stoffelijk overschot weer werd opgegraven, zoodat Donder dag de begrafenis op den vastgestelden tyd kon plaats vinden. Het stoffelyk overschot van de andere vrouw zal thans ook zoo spoedig mogelijk op de daarvoor bestemde plaats ter aarde worden be steld. Rangeerder onder wa gon gekomen. Gistermiddag heeft zich te Zevenbergen bij het rangeeren van een goederenwagen een ernstig on geluk voorgedaan. De rangeerder J. Gils aldaar kwam tijdens het rangeeren te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij onder den wagen raakte en zyn linker voet werd afgereden. SPANNING IN HET NABURIGE OOSTEN? NEW YORK. Gemeld wordt uit Belgra do dat de Hooge Raad van Oorlog te Ankara voor het geheele land den nood toestand heeft afgekondigd. Gisteren waren alle telefoonverbindingen met Turkije verbroken, doch geen nadere bij zonderheden zijn vernomen. Men gelooft in de meest gezaghebben de kringen te Belgrado dat de geruchten over een ernstig Russisch grensincident geenszins zijn overdreven. Men meldde dat een Russisch bataljon over de grens gekomen is en door de Turksche troepen in het nauw gedreven. De sovjet-autoriteiten zouden een ca- vallerie-afdeeling over de grens hebben gezonden voor het terughalen van de wapens, doch dit detachement zou heb ben geweigerd naar Rusland terug te keeren. De uitslagen der stieren-keuringen in Zeeuwsch-Vlaanderen moeten tot Maandag wachten, evenals een Raads- verslag van Westkapelle en enkele be richten. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. Lucieer 28 j. jm. en P. J. Radder 31 j. jd. Getrouwd: W. L. Schenk 25 j. jm. en J. van de Putte 25 j. jd.; W. Leuvens 27 j. jm. en A. Maartense 30 j. jd.; H. G. Denies 24 j. jm. en J. van Bessen 24 j. jd. Bevallen: J. P. Vergouwe geb. Van Aken d.; A. Bolier geb. Verhulst d.; J. J. J. Eerelman geb. Falkena z.; J. Mon- tenari geb. Boone d. Overleden: J. Theune 76 j., vrouw van J. Jobse; D. A. Tilroe 70 j., man van S. de Jonge; F. J. Bouff 82 j., vrouw van C. F. Diesch Chr Bellaart 87 j., wedn. van A. C. de Pagter. (M. C.) Stand van hedenmorgen 10 uur: SwJJMflBjSj Stand van gistermiddag 3 uur: 771. Licht op voor fietsers; Zondag 5 u. 55 min. Maandag 5 u. 57 min. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op VRIJDAG 1 MAART 1940, des middags om 12 uur, ten ver zoeke van Mejuffrouw de Wed. J. PAARDEKOOPER-STEVENSE op de Hofstede „Plantlust" te 's-Gravenpolder, publiek k contant verkoopen: haar bestaande uit: TWEE PAARDEN, als: Bruin Merriepaard, oud 12 j., veulendra- gend (over de rekening) en Licht bruin Merriepaard, oud 3 j. 13 STUKS HOORNVEE, als: 5 tweejarige Ossen, 2 tweejarige Vaarzen, 1 goedgekeurde twee jarige Stier met papieren, 4 ander- halfjarige Ossen en 1 jaarling Os. 2 drachtige Zeugen en 2 Scha pen, waaronder een met lam. VoortsBoerenwagen, Veerwa- gen, Maaimachine „Albion", Hooi- hark „Boward", Aardappelrooier, Wendploeg met draaibare schyven, Vijfbalksegge, Drielingsegge, Rol- sleper, Sleepbord, Sleurslede, Snij- en Bietenmolen „Vleeshouwer", Geeselsteen met paard, Stel Plei- en met reep, 2 Kruiwagens, Water vat, inhoud circa 600 L., 2 Koe- bakken, 4 Goten met putemmer, Bascule met gewichten, partij Zak ken, partij Ruiters, 2 Handwied- machines, Hondenhok, 2 Graan- zeeften, Half Mud; 2 Rossen met stangen, waarvan één aanwezig op de hofstede „Zo merrust" te Kloetinge, alsmede een Ajuinren met circa 300 mud Ajuin, eveneens staande op gemelde hof stede „Zomerrust". En tenslotte EENIG MELK GEREI EN MEUBILAIR, als: Teeltuin, Ontroomer „Melotte", Karn, Tafel, Ledikant, enz. enz. Met den verkoop van het Bees- tiaal wordt om 2 uur begonnen. voor dag en nacht, tegen 1 of 15 Maart, v.g.g.v. Loon 30 per maand. Mevrouw DIJKERMAN, Kraaienlaan 9, Den Haag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3