Prijs- en loonsverhooging. Kerknieuws Terugkeer van gemobiliseerden In het burgerleven. Kinderheratelling»- en vacantiekolonies. Gisterenavond hield de afdeeling Mid delburg van het Centraal Genootschap voor Kfoderherstellsgs- en Vacantieko lonies haar jaarvergadering. Na een openingswoord van de voor zitster, mevr. WeylSnuyf, heeft de penningmeester, de heer P. Luteyn, de rekening over 1939 uitgebracht, die aanwijst in ontvang f 1721.98 en in uit gaaf f 1682.63, alzoo een goed slot van f 39.35 tegen f 107.41 over 1938. De rekening werd na controle door twee leden, goedgekeurd. Hierna bracht de secretaresse, mej. M. de Cleijn Brem, haar jaarverslag uit, waaraan wy het volgende ontleenen: Voor het eerst gingen er 10 Middel- burgsche kinderen in winterverpleging, waar dr Broekhuijsen een groot voor stander van was. Zij vertrokken den 26 Januari naar Heelsum. Nauwelijks wa ren z\j 14 dagen in het koloniehuis of de een na den ander kreeg roodvonk. Drie zijn er gespaard gebleven. Gelukkig was de ziekte goedaardig. De kinderen zagen er bij terugkomst buitengewoon goed uit en hadden het erg naar hun zin gehad. Dr Broekhuij sen noemde het resultaat dezer uitzen ding goed tot zeer goed. De Vereeni- ging Bio Vacantieoord zond 5 Middel burgers naar Russenduin te Bergen aan Zee van 25 Maart tot 4 Mei. Voor de zomerverpleging te Ellecom had dr Broekhuijsen 7 kinderen, waarvan 5 daar verpleegd werden van 30 Juni tot 2 Aug. Er was voor twee kinderen ver lengd verblijf aangevraagd en toege staan. In Maart werd door dr de Stop pelaar plaatsing gevraagd voor B-ver- pleging in 't Boschhuis te Nunspeet. Dit kind werd pas geplaatst in Mei en bleef tot 1 November, toen er telegrafisch bericht kwam, dat alle koloniehuizen ontruimd moesten worden. Een groot verlies voor de afdeeling is het vertrek van dr Broekhuijsen. Zijn opvolger is in militairen dienst, zoodat hij nog niet in functie is. In het geheel zijn 24 kinderen uitgezonden (van wie 10 met verlengd verblijf). De kostprijs per kind en per week is f 9.17. Er zijn 296 leden tegen 284 verleden jaar. De jaarlijksche collecte met speld jesverkoop heeft f302.80 opgebracht. De spaardoosjes die met Sinterklaas 1938 zijn uitgezet, kwamen begin 1939 met f 114.18 terug. Het jaarverslag werd met grooten dank aan de secretaresse, waarin ook de penningmeester deelde, goedgekeurd. Jeugdavond. De jaariyksche gecombineerde bijeen komst der Walchersche jeugd, georga niseerd in het Ned. Verbond van Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen en het Ned. Jongelings Verbond, had Donderdagavond in de Nieuwe Kerk plaats. De opening werd verricht door mevr. N. P. SpijkerboerVan Walsum, die de gelijkenis van den zaaier voorlas, waar na mej. Van den Bosch, inplaats van mej. D. W. Swets, die door ongesteld heid verhinderd was, het woord voerdo over „Wereld-Jeugdcongres Amster dam". Spr. was afgevaardigde naar dit con gres en gaf er een levendige beschrij ving van. Zij gaf haar ervaringen door. De tweede spreker was ds J. E. Drost van 's Heer Abtskerke, over „Bouwen, juist nu!" In vele landen wordt de kerk slechts geduld als zij zich aan de staats macht onderwerpt. Dit gevaar houdt niet bij de grenzen op. Nu moeten wij ons werk niet in moedeloosheid verwaarloo- zen, maar juist nu, aldus spr., hebben wij aan een andere samenleving te bou wen, waar gerechtigheid heerscht. In deze vreeselijke wereld moeten we strijden om ondanks alles op Christus' macht te blijven vertrouwen, ook al wordt misschien alles ons ontnomen. Onderzoek daartoe de Schrift. Het gebed kan ons helpen ons te ver dedigen tegen paniek en angst en ook dienen om doorbraak van Gods Geest te brengen in harten die voor Hem gesloten zijn. Ondanks de groote haat moeten wij de liefde bewaren, om mee te bouwen aan de gemeenschap van Christus voor alle landen. Spr. besloot met de opwekking, hier aan in trouwe gehoorzaamheid te vol doen. Tot slot sprak de heer J. Schipper, voorzitter van den ring Walcheren van het N.J.V., de hoop uit, dat het zaad dat dezen avond werd gestrooid, vrucht voortbrengen zal. De zangvereen. „Soli Deo Gloria" te Koudekerke, onder leiding van den heer S. Sanders, luisterde den avond met haar zang op. Gemeenteraad. Op Woensdag a.s. des namiddags twee uur vergadert de Gemeenteraad. VXJSSINGEN. De stadstram verdwijnt. De stationstram zal dit jaar voor het laatst rijden, aangezien de concessie van de P.Z.E.M. ten einde loopt en niet werd verlengd. Voor deze verbinding komt in de plaats een autobusdienst die ln de stad een uitgestrekter route zal volgen dan met de tram het geval is en in welk tra ject 's zomers, ten gerieve der badgas ten, ook enkele boulevards worden op genomen. Het staat vrijwel vast, dat met in gang van den aanstaanden winterdienst (15 October) de verbinding zal worden omjerhoudfen door de garageonderne- njir.g der Gebr. van Fraassen. Deze heeft voor dit doel reeds een moderne trambus besteld die 37 passagiers tege lijk zal kunnen vervoeren. (Vliss. Ct.) GOES. Naar wy vernemen, is de toestand van den deken, den HoogEerw. heer L. Dolle, die Dinsdag j.l. wegens griep in St. Joanna is opgenomen, gisteren zóó ernstig geworden, dat hem de sacramen ten der stervenden zijn toebediend. De 2e stokers J. J. de Pan en L. C. Olivier aan het gemeente-gasbedrijf alhier zijn resp. ingaande 1 Maart en 1 April benoemd tot le stoker in de vaca tures de Kok en Brusket. ZUID-BEVELAND. Nieuwdorp. Donderdagavond kwam de A.R. Kiesvereeniging onder voorzit terschap van den heer C. Melse in jaar vergadering bijeen. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat het ledental constant bleef, het bedraagt 79. De rekening van den penningmeester sloot met een goed slot van f 34.19Va (vorig jaar f 51.77 ya). De aftredende bestuursleden de hee- ren C. Fraanje en J. Dekker Szn., wer den herkozen; tot afgevaardigden naar de Centrale Goes werden herbenoemd de heeren J. Hommes, C. Fraanje en Jac. Dekker. Na afloop dezer werkzaamheden leid de de heer J. Hommes het onderwerp: „Christendom en oorlog" in. Eenige be spreking volgde, speciaal over de vraag hoe de houding van de onderdanen moet zijn als de Overheid beveelt deel te nemen aan een h.i. niet rechtvaar digen oorlog. Bij de rondvraag werd nog gespro ken over mogelijke uitbreiding van het A.R. stemmenaantal en het ledental der Kiesvereeniging. Tenslotte ging dhr J. Hommes voor in dankgebed. Vrijdlagavond j.l. werd in de Chr. School de jaarlijksche ouderavond gehouden. Voorzitter dhr J. Hommes. De onderwijzeres mej. J. M. Dikkenberg hield een inleiding over: „School en Ge zin", waarop eenige bespreking volgde. Door dhr Jac. Dekker werd een opvoed kundige schets gelezen over: „Humor in de Opvoeding". In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. Ellewoutsdijk. Aangesteld tot volon tair ter secretarie van 's Gravenpolder, dhr J. J. Straub, wonende te Kloetinge, thans alhier als zoodanig werkzaam. Hansweert. Het motorschip Gerdi, leeg op.weg naar de haven van Bres- kens, trachtte gisteren op eigen kracht door het kanaal van Zuid-Beveland te varen. Ter hoogte van de Postbrug ge komen is de schroef in het zware ijs afgeslagen. Kapelle. Ged. Staten hebben 't laatst genomen Raadsbesluit goedgekeurd om de Zwarte Weel te Biezeling niet te dem pen, maar te behouden voor de IJssport en aan de bestaande IJsclub te verhuren. Met genoegen zal dit bericht wel ver nomen worden door de inwoners van Biezelinge. Gevonden een zak met bruine boo- nen en een zak suiker. Inlichtingen ver strekt de Gemeentepolitie. (Belangeloos bericht.) Wophaartsdijk. Donderdagavond gaf de Gymnastiekvereeniging „Uitspanning door inspanning" (dir. dhr C. J. van der Kuijl uit Goes), een goed geslaagde uit voering in het gebouw TAVENU. Een achttal gymnastieknummers werden uitgevoerd. Ter afwisseling werd een tooneelstukje opgevoerd. WALCHEREN. Arnemuiden. Blijkens een advertentie in dit nummer zal op 12 Maart worden aanbesteed het afbreken van de woning nr 57 aan den spoorweg Roosendaal Vlissingen onder deze gemeente. Donderdagavond j.l. hield de Ring Walcheren van den Chr. Nat. Werkmansbond zijn 19e jaarvergade ring. Dhr J. Dekker, voorzitter der plaat selijke afdeeling, opende de vergadering, waarna de leiding overgedragen werd aan den Ringvoorzitter, dhr Schreuder. Na in het bijzonder een hartelijk wel komstwoord gesproken te hebben tot burgemeester Horninge en wethouder J. v. Belzen en de predikanten ds Ph. War ners van Koudekerke en Ds Bartlema te Ritthem, hield spr. een causerie over: „Onze taak". Dhr Boone, Ring-secretaris, bracht verslag uit over het werk van den Bond, verricht over het afgeloopen jaar. Daar dit het laatste verslag van dhr Boone was, dankte de voorzitter hem voor alles wat hy voor den Bond ver richt heeft. Diverse felicitaties werden uitgebracht o.m. door dhr P. Janse, het hoofdbestuur, Prov. Comité, door de afdeelingen Mid delburg en het Zand. In de pauze had tractatie plaats. Daarna sprak Ds Warners over: „In de branding". Moeten we lfldelyk toe zien en in de branding te pletter slaan? Neen, we moeten tegen de branding strij den, en vasthouden aan het getuigenis van Jezus Christus. Dan zullen we de veilige haven bereiken. Als leden van den N.C.W.B. hebben we te strijden tegen communisme en nationaal-socialisme. Na het staande zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, sprak ds Bartlema over: „Bijbel en Gezin". Na gehouden collecte sluiting. Serooskerke (W.). Woensdagavond werd door de af d. der Jongere Boeren en 'tv.inders, onder leiding van haar voorz. dhr Jac. Melis Cz. jaarvergadering ge houden. De voorz. gaf een terugblik over het afgeloopen jaar in het vereenigingsle- ven. Dhr Wiskerke sprak daarna over be mesting in het algemeen. Spr. betoogde dat men bij bemesting met drie factoren rekening moet houden, ten eerste: met den toestand van den grond. Ten tweede moet worden gerekend met den aard van het bedrijf; ten derde met de soort van vruchten en welke meststoffen zij bij zonder noodig hebben. Hierna werden de jaarverslagen over 1939 gehouden. De afgevaardigden van den Chr. Boe ren en Tuindersbond spraken hun beste wenschen voor de afd. uit. Voordrachten en improvisatie zorden voor afwis- ling. Vrouwenpolder. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. De voorzitter sprak een nieuwjaarsrede uit. Spr. uitte zijn blijdschap over het her stel van weth. Maas. De verkiezing bracht weinig verande ring in de samenstelling van den Raad. In de plaats van spreker werd de heer Maljaars (C.-H.) gekozen,, tengevolge waarvan de politieke samenstelling van 5 A.-R. en 2 C.-H. werd gebracht op 4 A.-R. en 3 C.H. Het bezoek van bad- en pensiongasten nam, dank zij de activiteit van V. V. V., in 1939 in niet onbelang rijke mate toe. De gemeente kon, dank zy het tot heden gevoerde financiëele be leid, haar financiëele zelfstandigheid be waren. In 1939 werden verschillende be langrijke besluiten genomen, o.m. het be sluit tot overdracht van het waterlei dingdistributiebedrijf der gemeente aan de W. M. Z., tengevolge waarvan ook de afd. Gapinge van waterleiding kon wor den voorzien. Spr. dankte beide wethou ders en den raad voor den ondervonden steun en medewerking en alle ambtena ren en bedienden der gemeente voor alles wat zij in het moeilijke jaar 1939 in dienst der gemeente hebben gedaan. Weth. Maas beantwoordde als oudste lid het door den voorzitter gesprokene. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd z.h.st. besloten de over 1939 aan de Vereeniging voor Chr. Buitenge woon L. O. te Middelburg te verleenen subsidie te bepalen op f 30 alsmede, de helft van de vervoerkosten van een der schoolgaande kinderen ad f 6.25 voor re kening der gemeente te nemen. Onder intrekking van het besluit van 1 Dec. 1.1. werd op voorstel van B. en W. z.h.st. besloten, tot onderhandsche ver pachting voor onbepaalden tijd van een perceel bouwland der gemeente aan S. Louwerse Szn, voor de som van f 50.50 per jaar. Na bespreking van de verzoeken van C. Langebeeke Jzn en C. I. Dieleman e.a. om beschikbaarstelling van gemeente wege van materiaal voor de verbetering van een gedeelte van den Kokerheuleweg en den Tintelweg, werd met alg. st. be sloten, de beslissing op deze verzoeken aan te houden tot het tijdstip waarop zal kunnen worden nagegaan, welk en hoeveel materiaal voor verbetering van bedoelde wegen van gemeentewege zal kunnen worden beschikbaar gesteld. Overeenkomstig 't voorstel van B. en W. werd m. a. st. besloten, tot vaststel ling eener verordening tot aanvulling der algemeene politie-verordening, ver band houdende met de veiligstelling der neutraliteit. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten, het voorschot voor de school te Gapinge op f 570 en voor de school te Vrouwenpolder op f 665 vast te stellen. Besloten werd de in de afd. Vrouwen polder staande woningen, plaatselijk ge merkt A no. 6, 21, 22, 23 en 84 onbe woonbaar te verklaren. In bespreking kwam het verzoek van de afd. Gapinge van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond om: o.a. de norm voor in aanmerking komen voor werkverschaf fing van f 550 te brengen op f 600, de circulaire van den Minister inzake het verstrekken van kolentoeslag onveran derd toe te passen, de steunnorm met 5 pet te verhoogen en over te gaan tot ver strekking van goedkoope levensmiddelen aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen. De heer Arendse bepleit on veranderde toepassing ook in deze ge meente van de circulaire van den Minis ter inzake het verleenen van kolentoe slag, welk voorstel door de heeren Din- gemanse en Van den Bosse werd ge steund. In stemming gebracht zijnde, werd het voorstel met 4 tegen 3 st. ver worpen. Na verdere bespreking werd m. alg. st. besloten, afwijzend te beschikken op het verzoek, voor wat betreft de ver hooging van de norm en tot invoering van 5 pet. op den uit te keeren steun. Verder werd B. en W. opdracht ge geven, het daarheen te leiden, dat verstrekking van goedkoope levensmid delen zal worden overgegaan. Vervolgens wordt het voorstel van B. en W. over te gaan tot invoering van loonboekjes voor de werkloozen, die jaar- lyks bij het agentschap der arbeidsbe middeling worden ingeschreven, in den breede besproken. Met alg. st. werd het voorstel van B. en W. aangenomen, ter wijl mede m. a. st. werd besloten het loonjaar te doen loopen van November tot November. Daarna kwam het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het tarief van hef fing van een, tot gedeeltelijke dekking van de ten laste der gemeente blijvende kosten, verbonden aan de verbetering van den Gapingschen weg, in te voeren baatbelasting, andermaal ter sprake. De Wy moeten nog even terugkomen op het Woensdag geplaatste schrijven van den heer J. Marys te Vlissingen, over bo venstaand onderwerp. In dit schryven wordt de indruk ge wekt, als zou dr van Rhyn en wy met hem elk streven naar loonsverhoo ging afwyzen en dat daarby de gedachte zou voorzitten, dat, terwijl anderen trachten de gevolgen van de tijdsom standigheden die mede in prijsstijgingen openbaar worden, af te wentelen, alleen de arbeiders den vollen last zonder eeni ge compensatie moeten opvangen. Maar dit is toch wel een wat al te tendentieuze voorstelling. Wanneer men het verslag van de door Dr van Rhijn gehouden rede leest, dan blijkt, dat hy zich in dezen zin niet heeft uitgesproken; dat hij het, wat dit punt betreft, geheel eens is met wat b.v. „P a- trimoniu m" over deze kwestie schreef. Het is niet de schuld van de arbeiders zegt de heer Marys, dat de prijzen sty- gen en daaruit moet dan volgen, dat dus ook de arbeiders voor de gevolgen ge vrijwaard moeten worden. Alsof niet heel ons volk in al zyn ge ledingen onder de gevolgen van de oor logsomstandigheden gebukt gaat. En alsof bepaalde groepen van de bevolking voor de verhooging van de prijzen ver antwoordelijk gesteld kunnen worden! Wy zyn het er toch wel over eens dat Gods oordeelen gaan over de wereld en dat wy hoezeer ons land tot nu toe ook nog bevoorrecht is boven andere landen allen, niemand uitgezonderd, de gevolgen zullen hebben te dragen. Natuurlijk kunnen de omstandigheden zóó worden, dat bepaalde groepen on evenredig zwaar worden belast. Voor de werkloozen zyn daarom reeds bijzondere maatregelen getroffen en met blijdschap hebben we gezien dat in verschillende bedrijven over de al of niet noodzakelijk heid van loonsverhooging overleg wordt gepleegd. Maar eenige voorzichtigheid en wij onderschrijven hierbij inderdaad wat door Dr van Rhyn werd gezegd is hierbij toch wel geboden. En dat we zeiden het reeds is ook de opvatting van „Patrimo- n i u m". In het nummer van 8 Febr. j.l. le zen wy: De minister van Defensie deelt in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer mede, dat ongeacht wat door verschillende instanties ter zake reeds is verricht de regeering een commissie heeft samengesteld, waarin zijn opgeno men een vertegenwoordiger van den mi nister van Financiën, Sociale Zaken, Eco nomische Zaken, Binnenlandsche Zaken en Defensie, welke commissie opdracht heeft der regeering te adviseeren omtrent het vraagstuk van den terugkeer van de gemobiliseerden in het burgerleven, met inbegrip van de eventueel te treffen wet telijke voorzieningen. heeren van den Bosse en Arendse stel den voor het besluit tot invoering van een baatbelasting in te trekken en de ten laste der gemeente blijvende kosten uit de gewone inkomsten der gemeente te dekken, hetgeen h.i. kan door opvoering van de daarvoor in aanmerking komen de belastingen en door invoering van een heffing van 3 pet. der belastbare op brengst van de in de kom der afd. Ga pinge staande gebouwde eigendommen. De heeren van Dis en Maljaars bestre den dit voorstel, terwijl ook de voorzitter zijn zienswijze nader uiteenzette. Na ver dere uitvoerige bespreking werd 't voor stel van B. en W., nadat dit was aange vuld met een bepaling inzake herziening van het heffingspercentage der te hef fen baatbelasting om de tien jaar. om het heffingspercentage vast te stellen op f 1.50 per h.a. voor de ongebouwde eigen dommen en op 5 pet. der belastbare op brengst van de gebouwde eigendommen, in stemming gebracht en met 5 tegen 2 st. aangenomen. Tegen stemden de heeren Arendse en Van den Bosse. Bij de rondvraag werden door den heer Van den Bosse nadere inlichtingen ge vraagd inzake eventueele steunverlee- ning in 1940 aan kleine boeren en werd door hem gewezen op den slechten toe stand van de zijkanten weg in den z.g. Schotschen hoek te Gapinge en in de dorpskom te Vrouwenpolder. Nadat de voorzitter van antwoord had gediend, ging de Raad in besloten zitting ter be handeling van eenige aangelegenheden, die, uit een oogpunt van de defensiebe- langen, niet aan de openbaarheid moch ten worden prijsgegeven. Woensdagavond hield de afdee ling Ziekenhuisverpleging op Walche ren alhier haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr W. van Hek ken. Uit het verslag van den secreta ris bleek, dat 46 gezinnen zijn aange sloten met een totaal van 278 verzeker den. In 1939 kwamen 6 opnamen voor met 112 verpleegdagen. Met voldoening werd ontvangen het voorstel tot ver lenging der verpleegdagen. Van 30 komt men nu op 42 dagen per jaar. Woensdagavond hield de afdeeling „Groene Kruis" alhier haar jaarverga dering onder voorzitterschap van dhr W. van Hekken. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo te boeken was. De afdeeling „De toestand van een aantal bedrijven is ook minder gunstig, zooals reeds de exportcijfers uitwijzen. Niet geheel ten onrechte vreest men voorts voor de gevolgen van een tydely- ken wedloop tusschen loonen en prijzen, al gaat men te ver, wanneer men van een vicieuzen cirkel spreekt. De toestand, waarin de wereld ver keert, die veel moet uitgeven voor mili taire doeleinden, zal bovendien nopen tot een tijdelijk verlaagd levenspeil. Men moet zich dan ook voorloopig by matige prijsstijging wel bepalen tot een tege moetkoming aan de laagst-beloonden, die feitelijk reeds vóór den oorlog te wei nig verdienden en wier inkomen zelfs geen kleine marge heeft." En in het nummer van 15 Febr.: „Tot bezorgdheid stemmen vooral de cijfers van onzen uitvoer. Te vreezen is, dat al meer verschillen de exportbedrijven in moeilijkheden zul len komen, hetgeen ook weer een ongun- stigen invloed zal hebben op den omvang der werkloosheid en op veler inkomsten. De weinig fraaie handelsbalans en men kan ook wel zeggende wéinig gun stige „dienstenbalans" moet reeds tot groote voorzichtigheid manen by het streven naar algemeene loons- en sala- risverhooging. In vele kringen, ook in die van het Overheidspersoneel, wordt daaraan nog te weinig aandacht geschonken" Niet zonder beteekenis is ook wat „De Gids", orgaan van het Chr. Nat. Vak- Verbond, voor den heer Marys waar schijnlijk een gezag hebbend orgaan over dit vraagstuk schrijft. Het blad meent niet dat het juist is hier van een oneindigen cirkelgang prjjsverhooging loonsverhooging prysverhooging enz. te spreken. Maarhet vraagstuk is moeilijk genoeg. Styging van de loonen beteekent onherroepelijk styging of verdere sty ging van de prijzen „Daarmede aldus „De Gids" is evenwel nog geen vast richtsnoer voor onze loonpolitiek gegeven. Daarby gaat het over de levensbelangen van ons volk." Deze organen zien de zaken wat bree der dan de heer Marys het blijkt te doen. En wy vertrouwen dat „de arbeiders" waarvan hy spreekt, het niet anders zul len zien. telt 97 leden. Van het materiaal is een druk gebruik gemaakt. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Tholen. Vrijdag v.m. zijn door het schrikken voor een auto, een span paar den, gespannen voor een wagen geladen met graan en eigendom van den land bouwer J. Hage te Oud-Vossemeer, aan de Voorstad alhier op hol geslagen. Of schoon de voerman alles deed wat hij kon om de paarden in te houden en op den rechten weg te houden, zyn zij te veel naar rechts gedrongen en hebben met den wagen de zonneblinden en eeni ge ramen en verschillende ruiten van de woningen van I. Hoek en wed. C. v. Oef- felen totaal vernield. Op het Slagveld kreeg de voerman v. Dijk de paarden met veel moeite tot staan. De dieren wa ren niet verwond, zoodat alles met ma- terieele schade afliep. Onder leiding van den voorzitter van het comité tot oprichting van een militair tehuis, de heer E. v. d. Velde, kwamen Donderdagavond verschillende dames ten stadhuize bjjeen, teneinde een dames-comité te vormen tot installatie en bediening van het tehuis en de mili tairen. Staande de vergadering werd gekozen tot presidente mevr. v. d. Hoe venTom; secr. mevr. Bronts; pen- ningm. mej. M. Cysauw en leden de da mes mevr. v. Liere en de KortePolder man. NOORD-BEVELAND. Colijnsplaat. De oudste inwoonster dezer gemeente, mej. Maria Kramer, is in den ouderdom van 99 jaar overleden. In de stichting „Rustoord", het tehuis voor ouden van dagen, werd zy vanaf 1916 verpleegd. Kats. Woensdagavond werd alhier de Ouderavond gehouden in de openbare lagere school. Het wnd. hoofd der school dhr A. de Hullu, opende dezen avond. De 3 aftr. bestuursleden J. Markusse, J. I. Versprille en A. Platschorre werden herbenoemd. Het hoofd der school hield een bespreking over den tabaksverbouw in Indië en over de Dajaks. In de pauze werd thee geschonken en konden de ouders het werk der leerlingen bezichti gen. Na de pauze vertoonde de heer N. W. van Arenthals verschillende films. De voorzitter J. Markusse, dankte den heer de Hullu en mej. Stroo, voor hetgeen ze als onderwijzend personeel presteeren. Weth. Klaassen voerde het woord na mens het gemeentebestuur. De collecte ten bate van het ma rine-rampenfonds te Den Helder heeft in deze gemeente opgebracht de somma van f 40.45. (Belangeloos bericht.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wierden, J. Batelaan te Stavenisse. Geref. Kerken. Bedankt voor Solo (Holl. Kerk), Dr S. U. Zuidema, miss. pred. aldaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2