DE ZEEDW Een verwaarloosd Landgoed TVVEEDE BLAD Oe torpedeering van de „Arendskerk' Binnenland. De officiersopleiding. alleen voor hen, die eerste oefening nog niet hebben volbhachr. De ondergang van de „Ameland". postzendingen voor indie ge heel verloren gegaan. aankoop bu1tenlandsche tarwebloem. feuilleton Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. VAN DINSDAG 20 FEBR. 1940. Nr 120. r_ Op vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Van Sleen betreffende ie officiersopleiding, heeft de minister van defensie als volgt geantwoord: Évenals zulks voor het afkondigen van de algemeens mobilisatie het geval waB, kunnen ook gedurende de mobi- ll8atie slechts die gegadigden voor de officiersopleiding voor plaatsing in aanmerking komen, die de eerste oefe ning nog niet hebben volbracht. Menige onderwijzer, die vroegtijdig de studie voor de hoofdakte opneemt, vraagt en verkrijgt uitstel van eerste oefening tot hij zijn studie heeft be ëindigd. Gedurende den mobilisatietijd wordt echter voor deze studie geen uit stel verleend en zullen er inderdaad slechts weinig 'dienstplichtigen, behoo- rende tot de jongste lichting, zijn, die reeds op zoo jeugdigen leeftijd de hoofdakte hebben verworven. De minister vindt in een en ander geen aanleiding om den hoofdakte- eisch te doen vervallen en derhalve de opleiding tot onderwijzer, met betrek king tot plaatsing bij de officiersop leiding, gelijk te stellen met die aan de H.B.S. Hst voldoen aan dien wensch zou neerkomen op het genoegen nemen met lagere eischen, waartoe te minder aan leiding is, aangezien er een overvloed is aan gegadigden, die in alle opzichten aan de gestelde eischen voldoen. De minister acht het gewenscht aan de voorwaarde, dat de eerste oefening nog niet is volbracht, strikt vast te houden, aangezien er zich een ruim voldoende aantal jonge mannen, die aan genoemde voorwaarde voldoen, voor officiersopleiding aanmelden. Aan boord van het mail-vrachtschip „Ameland", dat is ondergegaan, bevon den zich zeepostzendingen voor Nederl.- Indië, brief- en pakketpost bevattende, welke geheel verloren zijn gegaan. Zeepostzendingen ,in Nederland tus- schen 3 Februari en 16 Februari ter ver zending aangeboden, kunnen zich op het ten onder gegane schip bevinden. De postkantoren kunnen hierover nadere in lichtingen verstrekken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor verloren gegane postpakketten, aangeteekende- of waardestukken geen recht van schadeloosstelling bestaat in geval van overmacht. Hiertoe behooren ook scheepsrampen, welke direct of in direct door een oorlogshandeling zyn ver oorzaakt. Commissie van advies ingesteld. De minister van Economische Zaken heeft een commissie ingesteld, welke het dagelijksch bestuur der Stichting Ned. Akkerbouwcentrale, gevestigd te 's Gra venhage en het dagelijksch bestuur der Stichting Ned. Meelcentrale, gevestigd te 's Gravenhage, hetzij eigener bewe ging, hetzij op verzoek van voornoem de besturen, zal adviseeren omtrent den aankoop en de distributie van buiten- 'andsche trawebloem. In deze commissie zijn benoemd tot lid, tevens voorzitter: Th. C. Geudeker, te 's Gravenhage en tot ledenJ. Haten- boer, te Rotterdam, K. Heslenfeld te Am sterdam, J. P. F. Janssen te Amster dam, S. Jas te Rotterdam, W. A. Kaste lein te Leiden, P. Penn, te Rotterdam. Secretaris is mr L. J. Schippers te 's Gra venhage. NOTARIAAT. Bjj Kon. Besluit van 15 Februari is be noemd tot notaris te Tiel de heer P. Gerritsma, cand.-notaris te Arnhem; tot notaris te Apeldoorn de heer D. J. Wierenga, cand. notaris te Epe. TEGEN HALVEN PRIJS OP ZIEKEN BEZOEK BIJ GEMOBILISEERDEN. De N.S. hebben gunstige bepalingen gemaakt ten aanzien van het bezoelcen van militairen, die ziek zijn: Aan de echtgenooten, ongehuwde kinderen en ouders van militairen, die in een zie kenhuis verpleegd worden, zal voor het bezoeken van een patiënt, eenmaal per week een reductie van 50 pet. op den enkelen-relsprijs worden verleend. De goedkoope plaatskaarten zijn aan de stations verkrijgbaar, op vertoon van een bewijs, afgegeven door den genees heer van de ziekeninrichting, waar de patiënt verpleegd wordt. De reductie wordt verleend nadat de patiënt ten minste 14 dagen in het ziekenhuis heeft doorgebracht. UITBETALING VAN MENAGEGELD. Geen terugwerkende kracht. Op een schriftelijke vraag van het lid der Tweede Kamer den heer Wijn koop of het waar is, dat bij verlof geen i menagegeld uitbetaald wordt aan hen, die voor eerste oefening zijn opgeko men, en tevens dat in het algemeen i eerst van 1 December af menagegeld wordt uitbetaald, heeft de minister i van defensie bevestigend geantwoord. Aan het verzoek van den heer Wijn- koop om menagegeld ook aan dienst plichtigen voor eerste oefening onder de wapenen te verstrekken, kan de mi nister niet voldoen. Hierbij merkt hij I op, dat ook voor het afkondigen van de j algemeene mobilisatie aan deze dienst plichtigen geen menagegeld werd uit- j gekeerd. De minister is niet bereid terugwer- kende kracht aan den op 1 December 1939 ingeganen maatregel te geven. 67) door AMY LE FEUVRE. »Er- is niet veel te vertellenmaar ik Was in het dorp geweest, en juffrouw hwaites had mij geërgerd door te gaan P'aten over de herhaalde bezoeken van ®eneer Hunter aan juffrouw De Burgh us besloot ik, om even naar haar toe te gaan en haar te vertellen wat er gezegd vordt. Ze wou mij de pan op den neus ten, maar ik liet mij niet afschrikken vroeg het haar rechtuit, of zij trouw- P annen had. Zij begon daarop te lachen ze:, dat ze oud genoeg was om zijn eder of zijn tante te zijn, en dat, als 'e een geheim met hem wilde hebben, °nÜ n*ets aanging. Zoo iets dergelijks zei ze tenminste." Vi'vi3 6r dus niets tusschen hen?" zei ik ÏTl geheel opgelucht. „O, daar ben niet o Z°,° blij om' Pritty! Ik kon er ™ken- Het was alsof het juf- ooepn w?Urgh veriaagde in ieders zijn!" Za* 26 boos °P ïe geweest als Was ze' en ze za-I n°g boozer zijn, maar%eor rustig over gaat nadenken moet er ook zulke geheimen STEUN AAN ARBEIDERS TE KRUI- NINGEN TENGEVOLGE VAN DE FENSIE-MAATREGELEN WERKLOOS GEWORDEN. Op vragen van het lid der Tweede Ka mer, den heer Woudenberg, be treffende schadeloosstelling van of steunverleening aan arbeiders in de ge meente Kruiningen, werkloos geworden ten gevolge van defensie-maatregelen, hebben de ministers van defensie en so ciale zaken geantwoord: Het is den ministers bekend, dat ten gevolge van defensie-maatregelen in de gemeente Kruiningen talrijke arbeiders werkloos zijn geworden. Opgemerkt dient te worden zoo gaat het antwoord ver der dat de werkloos geworden arbei ders, die zich hebben aangemeld en daarvoor volgens bestaande bepalingen in aanmerking kwamen, tot de steunre geling zijn toegelaten. Evenwel is het den ministers bekend, dat in afwachting van een nadere rege ling, een aantal arbeiders niet hebben gevraagd in deze steunregeling te wor den opgenomen. Na ter plaatse ingesteld onderzoek is voor de arbeiders, die opgenomen zijn in de steunregeling, tijdelijk een aanvullen de regeling getroffen ten aanzien van gezinsleden, die eveneens ten gevolge van defensiemaatregelen werkloos zijn ge worden. Voor zoover noodig, wordt aan deze regeling terugwerkende kracht ver leend. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Gistermiddag hield de afd. Middel burg van de Ned. Vereen, van Huisvrou wen een goed bezochte samenkomst in St. Joris. De presidente, mevr. A. M. Lo- manVan Nieuwenburg, heette in het bijzonder welkom de leden mevr. E. L. AdriaanseBergansius, die zou voor dragen, mevr. S. M. LoeffKunst, so praan en mevr. T. VerheijdenWind, piano, die ook haar medewerking had den toegezegd. Wat mevrouw Adriaanse zoowel in „Hoe gecompliceerd sommige complica ties kunnen zijn" van Henriëtte van Eyk als in het ernstige Beatrijs van dr P. C. Boutens voor de pauze heeft gebracht, stond op zeer hoog peil. Wij twjjfelen niet of ook Bontsze Sjweig van J. Perez, ver taald door A. Saalborn, zal aan het slagen van dit debuut ten goede zjjn ge komen, Wat de dames Loeff en Verheijden voor de pauze me£ vier liederen, n.l. Nachtlied en Venetlaansch Gondellted van Mendelssohn, Llgna Sylvarum van Zagwtfn en een van Zweers boden, stond op het hooge peil, dat men van dit twee tal bekenden gewoon is. Voorschot op vergoeding exploitatie kosten en vakonderwijs bljz. scholen. Krachtens art. 103 en 101 der L.O.- wet hebben de besturen der bijz. scholen voor gewoon- en voor uitgebreid lager onderwijs recht op een voorschot op de hen toekomende vergoeding voor exploi tatiekosten en voor vakonderwijs. Deze voorschotten beloopen 100 pet. van de vergoedingen, waarop zij recht hebben, vanzelfsprekend aan de hand van de ten tjjde der aanvrage bekende cijfers, tenzij de besturen genoegen nemen met een la ger bedrag. Bij Kon. besluit is beslist, dat van de voorschotten aan de besturen der bijz. scholen, die zelf het schoolgeld innen, de vermoedelijke opbrengst der schoolgelden niet van het voorschot mag worden afgetrokken. Aangezien dit hier steeds heeft plaats gevonden, hebben B. en W. het bestuur der Vereen, voor Geref. Onderwijs, het eenige schoolbe stuur, hetwelk zelf de schoolgelden int, van de ontstane jurisprudentie in kennis gesteld. Tevens hebben zij medegedeeld, dat, zoo het de vermoedelijke opbrengst der schoolgelden niet als voorschot be hoeft, B. en W. het zeer op prijs zouden stellen, zulks in verband met den moeilij ken, financieelen toestand der gemeente, wanneer thans op die gelden geen aan spraak werd gemaakt. Genoemd bestuur heeft zich daartoe bereid verklaard. De overige besturen verzoeken de maxi mum-voorschotten, doch die van scholen voor gewoon l.o. nemen voor vakonder wijs genoegen met 7/12 maal f280 of f 163,33 per school. De voorschotten zullen bedragen voor de Vereen. De Chr. Burgerschool voor de ulo f2218.72 en f 1647,38; voor de l.o.- school f 3154,82 en f 163,33voor de Ver. voor Geref. Onderwijs ulo nihil en f 2185, l.o. Heerengracht en Gravenstr. f 2690,14 en f 326,66; bestuur Ned. Herv. school Zuidsingel f2671,89 en f 163,33; best. R.K. school f3312,79 en f 163,33, Ver. tot het verstrekken van l.o. op Geref. Grondslag f 1243,67 en f 163,33. Voor lijdend Finland. Meer dan f2000 ingezameld. In de trouwzaal van het stadhuis had gisteravond wederom een vergadering plaats van het comité voor lijdend Fin land. De voorzitter, de heer J. Pieterse, deelde mee, dat de inzameling van gel den een groot succes was geworden. Niet minder dan f2067 is bijeengebracht, terwijl nog enkele giften zullen binnen komen. Als kleine provincie-plaats heeft Goes dus wel een buitengewoon figuur geslagen. Spr. dankte allen, die hieraan meegewerkt hadden. De loco-burgemeester, de heer de Roo, dankte namens 't gemeentebestuur den heer Pieterse voor zijn initiatief en zijn actie, alsmede de andere heeren van het Dag. bestuur en het comité, terwijl hij ook de burgerij erkentelijk was voor haar milddadigheid. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat besloten was tot de organisatie van een Finschen avond op 29 Febr., in de Groote Kerk. Behalve, dat de Finsche consul-generaal uit den Haag zal spre ken, worden er lichtbeelden vertoond en is er muzikale medewerking van het niet op na houden." „Daar komt meneer Hunter aan", zei Vivian, die in de verte een lange ge-, daante de oprijlaan zag opkomen: „Ver tel hem nu niet, wat je gedaan hebt, Pritty". Vivian zag er erg lief uit, toen zij op stond, om haar rentmeester te begroe ten. Zij was gekleed in een zwart mous seline japon met witte moesjes en de groote witte panamahoed verborg slechts gedeeltelijk haar krullend goud-blond haar. Zij leek .den sterken man erg jong en kinderlijk, tóen hij haar een hand gaf, maar o zoo lief, en hij had nu en dan moeite om zijn stem en zijn hart rustig te houden. „Ik ben op weg naar de cricketclub," zei hij, „en ben net klaar met de laatste zending aardbeien. Wat hebben we daar een succes mee gehad dit jaar!" „Ja," zei Vivian vroolijk lachend, „me neer Lucas zei, toen hij hier was, dat u uw fortuin zou kunnen maken als vruch tenhandelaarmaar ik vergat voor een oogenblik, dat uw fortuin al gemaakt is. Gaat u zitten, dan schenk ik u een kopje thee in. Ik ben u heel dankbaar, dat u altijd toezicht houdt bij het inpakken van het fruit." Hij dronk zijn thee staande op. „Het is net een prentje, om u zoo hier te zien zitten met uw theetafel," zei hij. „Wat is het toch een mooie oude plaats." Zijn oogen dwaalden met een blik vol belangstelling naar het huis. „Het zal nog zes jaar moeten duren," zei Vivian, „eer ik het weer 'kan gaan be wonen, zegt meneer Lucas." Baldwin glimlachte. „Dat is een lange tijd," zei hij. „Gis teravond hield ik een praatje met een stuk of wat van onze dorpelingen, en vroeg hun ronduit, wat beter voor hen was, de Abdij gesloten of open, en een stemmig was het antwoordopen. Zij telden op hun vingers na, dat er nu al zes fatsoenlijke jongens elders werk wa ren gaan zoeken, die alle hier hadden kunnen blijven, als de Abdij niet dicht was geweest." „Ja, zei Vivian op treurigen toon, „ik moet ook telkens hooren, dat ik door de Abdij te sluiten zorg en armoede ge bracht heb aan velenen de oude Norton vertelde mij, dat Snell hoofdzakelijk be staan had van het repareeren van de schoenen van de huisbedienden, de tuin knechts, de boschwachters, de jachtop zieners en de rijknechts van de Carmi- chaels. Dat bracht hem er gedeeltelijk toe om weg te gaan. O, ik wou, dat ik maar rijk was! Er zijn zooveel dingen, die je met geld kunt verkrijgen." „Heeft u op het oogenblik iets, dat u graag zou willen doen?" „Ik zou een heel klein ziekenhuisje willen oprichten. Er zijn twee patiënten PROTEST BIJ DE DUITSCHE REGEERING. De regeeringspersdienst meldt: D# uitkomst van het onderzoek, door de Regeering ingesteld naar de omstan digheden, waaronder het m.s. „Arends kerk" van de N.V. Vereenigde Neder- landsche Scheepvaart-mij op 15 Januari J.l. op weg naar Zuid-Afrika ia getorpe deerd, heeft haar aanleiding gegeven, aan Hr Ms gezant te Berlijn opdracht te geven tot het uitbrengen van een breed voerig gemotiveerd protest tegen deze ongerechtvaardigde vernietiging van een Nederlandsch sohlp, zioh daarbij alle rechten op aohadevergoeding voorbehou dend en maatregelen verzoekend tegen herhaling. koor van den heer Kousemaker. Ds Steinz spreekt het openingswoord en de heer de Roo het slotwoord. Entree zal niet worden geheven, gezien het offer, dat de burgerij reeds bracht. Na eenige discussie vereenigden de leden zich met het bestuursvoorstel om de inzameling van kleeding aan anderen over te laten. Hierna volgde nog een bijeenkomst met de dames, die hun medewerking bij de geldinzameling gaven. Hartelijk wer den zij door den voorzitter bedankt, om dat zij het barre klimaat trotseerden en in zoo'n korten tijd hun wijk afwerkten. Kapelle. Het Fanfarekorps „Ons Ge noegen" bracht aan den heer H. Ie Clerq die 40 jaren lang in de Manufacturen zaak van de Firma H. Blok Zonen zulk een werkzaam aandeel had, en deze prachtzaak heeft mogen helpen bouwen, een serenade. De wn.-voorzitter van het corps, de heer M. Glas, feliciteerde den jubilee- rende met dezen gedenkwaardigen dag. De heer le Clercq dankte voor deze attentie en zeide, dat deze dag voor hem was geworden tot een onvergetelijke, de belangstelling was overweldigend. Ongeveer twintig telegrammen, veel bloemstukken (ook van klanten, die hij geregeld bezoekt) en enkele honderden kaartjes, enz. mocht hij ontvangen. Van de gebouwen van de zaak wapperden de vlaggen. Hansweert. Maandagmiddag had al hier in de Schoolstraat een aanrijding plaats tusschen een personenauto van den heer Serrarens uit Goes en een auto bus van den heer Leendertse alhier. Bei de wagens bekwamen belangrijke scha de. De marechaussee's stelden een on derzoek in naar de schuldvraag. Per soonlijke ongevallen kwamen iet voor. Heinkenszand. IJ s f e e s t. Zaterdag middag is alhier een zeer geslaagd ijs- feest gehouden, waaraan door velen werd deelgenomen. De uitslagen luiden als volgt: Schoonrijden dames: le pr. F. van Eenennaam 96 p.; 2e pr. Ant. Ponse 89 p.; 3e pr. Anna Koopman 84 p. Schoonrijden heeren: le pr. Jac. Nijs- se Wz. 92 p.; 2e pr. P. v. d. Dries 91 p.; 3e pr. R. Koopman 90 V2 p. Schoonrijden paren: le pr. mei. F. van Eenennaamdhr J. v. d. Does 93 p.2e pr. mej. P. Meulbroekdhr Jac. Nijsse Wz., 91 p.; mej. A. Koopmandhr P. v d. Dries 9OV2P. Mede door de spontane medewerk'ng der verschillende bakkers en winkeliers konden mooie prijzen beschikbaar wor den gesteld. Getracht zal worden zoo spoed'g mo gelijk een ijsclub op te richten. Waarde. Vrijdagavond hield de Chr. Jongensclub „Samuël" haar 10e jaarver gadering in de zaal van Nagelkerke. De leider Molendijk hield een bijbelin leiding. De verslagen werden in dicht vorm voorgedragen. Verschillende sa menspraken, een opstel en een voor drachtenwedstrijd wisselden elkaar af. Het was reeds laat toen de leider Alle- op ons dorp, die noodig uit het gezin verwijderd moeten worden: een t.b.c.-pa tiënt en een die aan vallende ziekte lijdt. U kent hen wel, meneer Hunter; en dan zou ik graag een wijkzuster willen heb ben. Pritty hier, is een model verpleeg ster, maar zij is niet sterk genoeg om alle zieken na te loopen." „Dat herinnert mij er aan", zei juf frouw Fanshawe, dat ik beloofd heb, nog even bij Jane Smith aan te komen. Ik zal meteen maar gaan." Vivian leunde achterover in haar stoel, en Baldwin zag met een hart vol verlangen op haar neer. Even later keek zij tot hem op. „Ik wou, dat u mij eenigszins uw ver trouwen schonk, meneer Hunter," zei ze. „U zal toch wel al eenig plan gemaakt hebben. Wat gaat u doen met al uw geld? U wil het toch zeker niet potten? U koopt bij gelegenheid toch wel een huis, is het niet?" „Ja, dat hoop ik te doen", zei hij op gewekt. „Neen, ik ben niet voor potten. Geen van de uitersten trekt mij aanpot ten al evenmin als verkwisten. Ik hoop eerstdaags naar een huis uit te kijken." „Over welk gedeelte van ons land dacht u?" „Welk gedeelte zou u mij raden? Deze streek trekt mq bijzonder aan." Vivian liet haar gedachten even gaan over de buitens daar in de buurt. wjjn dezen druk bezochten feestavond sloot. Hoedekenskerke. Gemeente raad. In de gisteren gehouden ver gadering van den Raad der gemeente die door den voorzitter met de gebrui kelijke nieuwjaarsrede werd geopend, werd door hem onder meer als curio siteit naar voren gebracht dat in 1939 dertien raadsvergaderingen waren ge houden in welke vergaderingen nooit een der raadsleden heeft ontbroken. Een schrijven van het gemeentebe stuur van Kruiningen om het daar heen te leiden, dat het bouw- en wo ningtoezicht op Zuid-Beveland tot na der order wordt uitgesteld, werd voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat door Ged. Staten vrijstelling ls verleend tot 31 December 1940 tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen aan de openbare lagere school, onder voor waarde dat vrije- en orde-oefeningen in de gymnastiek zullen worden gegeven. Door Ged. Staten is goedgekeurd, dat in verband met de buitengewone om standigheden tot tijdelijk ambtenaar ter gemeente-secretarie is aangesteld dhr C. M. Elenbaas, gem.-ontvanger alhier, en dat het contract tot het aanstellen van een gemeenschappelijken genees heer met de gemeente Baarland door Ged. Staten is goedgekeurd. De jaarwedde van den agent van de arbeidsbemiddeling werd met ingang van 1 Januari 1940 verhoogd' en van f 10 op f 25 's jaars gebracht. Een wachtgeldregeling voor den eer vol ontslagen bouwopzichter der ge meente dhr B. M. Chamuleau te Kwa- dendamme werd vastgesteld. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van den Algem. Ned. Politiebond om verhooging van de jaarwedde van den gemeente-veldwachter. Aan den grintweg Hoedekenskerke Kwadendaoame zal dit najaar een elec- trische straatlantaarn worden ge plaatst. Daarna zullen de bewoners van de „Boeier" aan straatverlichting wor den geholpen. Besloten werd een aanbod om gratis in het bezit te komen van zijkanten van wegen langs het Lange Weegje te accepteeren. De begrooting 1939 werd gewijzigd. Bij de rondvraag stelde de heer J. Franse voor de raadsvergaderingen voor het vervolg met gebed te openen en te sluiten. In de eerstvolgende zit ting zal hiervoor een formule aan den I raad ter goedkeuring door B. en W. worden voorgedragen. Voorts besprak hetzelfde lid den toe stand van den Langeweg, die door zware vrachten bij dooiweer totaal wordt vernield. De voorzitter zeide, dat hem geen bepalingen bekend waren om het vervoer op de gemeentewegen bij dooiweer te beperken, zoodat hij de vernieling helaas moet toelaten, zonder hier iets tegen te kunnen doen. De heer P. J. Hoek van Dijke wensch- te een bepaling in de politievordening om te voorkomen, dat bij besproeiing van boomgaarden aan aangrenzende eigendommen schade wordt aangericht. De voorzitter zeide hierop nader te zul len terugkomen. Dezelfde spreker was voldaan over de getroffen maatregelen door den voorzitter tijdens de glad heid der wegen, hij vroeg echter voor het vervolg ook de achterwegen niet te willen vergeten. De voorzitter zeide zulks toe, waarna de vergadering werd gesloten. Krabbendijke. C. T 011 e n a ar Gis teren overleed plotseling op 63-jarigen leeftijd de heer C. Tollenaar, een man, die vele functies in onze gemeente be kleedde. Behalve het vak, dat hij beoefende was de gemeente-ontvanger, secr.-pen- ningmeester van de plaatselijke afdeel- ling der Z. L. M., Veilingmeester van de Veil. Vereen. E. M. M. en tot voor kort penningmeester van de bouwvereeni- ging. Al deze betrekkingen nam hij met nauwgezetheid en ijver waar en zijn goe de eigenschappen en energiek aanvatten van alles waarvoor hij stond maakten hem bij allen populair. „Ik geloof niet, dat er hier een buiten plaats te koop is," zei ze. „Om er een te huren, daar zal u geen zin in hebben. Waarom laat u niet een huis zetten? Maar, meneer Hunter, u zal nu toch zelf wel gaan inzien, dat het niet langer voor u past, om mijn rentmeester te blijven?" „Neen, dat zie ik op het oogenblik nog niet in." Baldwins bloed begon sneller te stroo men. „Ik wou niet graag een anderen man in mijn plaats zien," zei hij lachend, „en als ik mij in de huurt vestigde en van buiten af zag, dat alles, wat ik opgezet heb, veranderd werd, en een ander mijn werk in 't dorp in handen had, dan zou ik daar leed van hebben. Ziet u, ik ben niet erg nederig. Nederigheid is een deugd, die ik nog eens hoop te bezitten. Op het oogenblik verbeeld ik mij nog, dat ik alles beter kan doen, dan iemand an ders." „En dat is ook zoo," zei Vivian, terwijl zij hem met een droomerigen glimlach aankeek; „ik wou heel graag, dat u bij mij bleef." „Meent u dat? Mag ik altijd bij u blij ven?" Vivian schrikte toen zij den hartstocht in zijn oogen las. Zij ontroerde er van, en een blos kleurde haar wangen. Het vol gende oogenblik was zij echter weer ijs koud. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5