Land- en Tuinbouw Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten. Rechtszaken NaT het einde der suiker distributie? als de aanvoer nog drie maanden normaal blijft. Nog een Russische divisie in gevaar. Tot ons genoegen vernemen wij, dat 00k minister Steenberghe thans tot de conclusie is gekomen, dat het distri- bueeren van suiker op bonnen in feite een overbodige zaak is. Wanneer de aanvoer van rietsuiker in Maart, April en Mei normaal blijft, zal hij n.l. over wegen, om de distributie op te heffen. Dit besluit, zegt het „A1 g. H d b 1.", js des te belangrijker, omdat dan logi scherwijs óók de tien z.g. Distibutie- kosten-opeenten op den suikeraceijns ad f2.25 per 100 kilo zullen moeten worden ingetrokken, zoodat de tien fis cale opcenten, die wordt het wets ontwerp i.z. het Leeningsfonds aan genomen er op 1 Mei bijkomen, niet langer als extra zullen behoeven te worden beschouwd. De „Maasbode" merkt hierbij op: Bij informatie in Den Haag naar de juistheid van dit bericht en de overwe gingen, welke den minister daartoe hadden geleid, noemde men het ons echter een „loos gerucht" en „reine fantasi e". Geref. Kerken. Beroepen te Hattem, J. O. Mulder te Langerak. —Bevestiging en intre de. Ds A. Th. Stegenga, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Zuid zande (Zld,), hoopt Zondag 7 April, des avonds om 7 uur zyn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente van Arnhem. In den ochtenddienst op dien dag zal, eveneens in de Groote Kerk, de bevestiging plaats hebben. Veldpredikers. By K.B. van 16 Febr. zyn benoemd tot reserve veldpredikers voor den tyd van oorlog b« het leger te velde de Ned. Herv. pre dikanten ds K. de Bel, te Schiedam, ds H. van Reken, te Overschie, ds Th. H. Tonsbeek te Uithoorn; ds A. Luteyn te Nijkerk, ds A. Faber te Renesse, ds H. van Lunzen te Odoorn en ds IJ. Buurma, doopsgezind predikant te Nijmegen. DE b. v. g. vergadert te goes. Hedenmorgen vergaderde in de „Prins i van Oranje" te Goes de Bond van Gedi plomeerde Oud-leerlingen van landbouw- cursussen onder voorzitterschap van den heer W. de Buck te Melislcerke. De voorzitter constateert, dat de op komst, zooals te verwachten was, door de weersomstandigheden niet groot is. Ze is zoo ongeveer gelijk aan de verwach ting. De mobilisatie aldus Spr., bracht geen stagnatie in het Bondsleven. We hadden een pracht-zomervergadering en excursie. Van de actie voor de Z. J. L. werd eenige hinder ondervonden. Spr. keurt het af, dat men tracht afdeelingen van den Bond om te zetten in afdeelingen van de Z. J. L. Dit is niet juist. Spr. hoopt, dat dit bij één af deeling (Aagte- kerke) biyft. Overwogen zal worden te Aagtekerke alsnog een afd. van den Bond op te richten. De doelstelling van beide organisaties is niet gelijk. De Z. L. M. zou er ook tegen opkomen als men b.v. in West Zeeuwsch-Vlaande ren of Schouwen-Duiveland trachtte af deelingen van de Z. L. M. om te zetten in afdeelingen van Landbouw en Maat- schappy. Vervolgens besprak spr. de oogstresul- taten in 1939. Er is ontevredenheid over de regee- ringsbemoeiing, een ontevredenheid, die eer toe- dan afneemt. De houding van minister Steenberghe is te begrijpen. Hij is geen landbouw-deskundige. Die van Ir. Louwes valt te meer tegen. Deze wil geen critiek. Spr. verwacht echter, dat het Ne- derlandsche volk dat straks doen zal, als de resultaten van het gevoerde beleid zóó zullen zijn, dat we rantsoeneering krygen. Straks zullen anderen dan de landbou wers op de fouten in het regeeringsbe- leid wijzen. Het is te betreuren, dat Ir. Louwes door zyn afkomst en opleiding in regeeringskringen zooveel invloed heeft. Spr. hoopt, dat eenmaal recht zal wor den gedaan. Om geen critiek uit te oefenen, is niet een vraagpunt aan de orde gesteld, hoe het komt, dat er zoo weinig wintertarwe is uitgezaaid, en dat vele akkers nog met eens op wintervoor zijn geploegd. Nadat de secretaris, de heer J. J. Goetheer, de notulen had gelezen, volg de behandeling der ingekomen stukken. Len klacht van afd. West-Zeeuwsch- v laanderen over het bewaarloon van gerst (dat onbillijker is geregeld dan voor andere gewassen) zal naar de Z.L.M. worden overgebracht. Met klem zal geling11 aangedronSen °P een billijker re- Daarna volgde jaarverslag van den ecretaris. Er werden twee algemeene en wee bestuursvergaderingen gehouden. ?n den landbouw-ontwikkelingsdag werd weer medewerking verleend. Slechts één vraagpunt is ingekomen, uit acht spr. te weinig. Spr. deelde mede, betreurt, dat de afdeeling Aagtekerke zich heeft omgezet in een afdeeling van de Z. J. L. Het aantal afdeelingen bedraagt 15. Het ledental ging, door de afscheiding van Aagtekerke, met 21 leden achteruit. Daarna deed spr. mededeeling van het werk der afdeelingen. In verschillende afdeelingen wordt flink gewerkt, in ande re ondervindt men de gevolgen der mobi lisatie. De penningmeester, de heer A. Ver burg te Kamperland, meldde een goed slot van f 116.84 (vorig jaar f 134.16). De aftredende bestuursleden de hee- ren W. de Buck en Joh. Ie Clercq worden bij acclamatie herkozen. De voorzitter stelt voor de zomerver gadering met excursie dit jaar op Wal cheren te doen houden. Dit wordt aan genomen. In behandeling komt het rapport over het vraagpunt: „Wat te denken van de ontwikkeling van de koop- en pachtprijzen van den grond in onzen tijd?" Dit wordt ingeleid door den heer J. Becu te Groede. Spr. wees in een inleidend woord op de groote beteekenis van den cultuur grond en de opbrengst daarvan. Vervol gens op het verband tusschen koop- en pachtpryzen en de opbrengst van den grond. Algemeen is de klacht, dat de juiste verhouding hier thans zoek is. De netto-opbrengsten zyn nu te laag. Welke invloeden werken hier storend? Ten eerste de bevolkingstoename. Door de vele gegadigden is de grond duur. Er is landhonger onder den boerenstand. Deze drijft de koop- en pachtpryzen in de hoogte. Vervolgens de belangrijke kwestie van beleggingsvrees en de rentestand. In sommige perioden kan dit voordeel voor den boer brengen, in andere nadeel. De commissie van rapporteurs betreurt het, dat de grond overgaat van den boeren stand in handen van niet-boeren, spe ciaal van buitenlanders. Ook devaluatie (depreciatie) vormt een storend element. De vlucht naar goe deren ontstaat en een verdere ontwrich ting kan in de hand worden gewerkt. De onzekerheid op de geldmarkt heeft onmiskenbaar invloed op de koop- en pachtpryzen. Als overige invloeden noemt het rap port: de gehechtheid aan eigen omge ving, waardoor te veel gegadigden kun nen komen, de publieke verkoopingen en verpachtingen met allerlei soorten pre mies, de bepaalde grootte van de te ver- koopen of te verpachten gronden en de overheidsmaatregelen, die van zeer groote beteekenis zijn. Door deze alle kunnen de verhoudingen ongezond wor den. Wat de invloed van de Pachtwet be treft, hier past nog groote voorzichtig heid, omdat de ervaring nog kort en on volledig is. Op den duur zal deze wet een prijsdrukkende werking hebben. Grond met langen pachtduur zal over het alge meen minder opbrengen dan die met een korteren pachtduur. Ook moet aandacht geschonken wor den aan den mogelijken invloed van den tegenwoordigen oorlogstoestand. Een stijgende tendenz is te wachten. In 't al gemeen is deze toestand vol onzekerheid. Duurt de oorlog wat langer en ook na den oorlog is dit het geval dan stijgen de grondprijzen meestal. De regeering waakt in dezen tijd tegen sterke pryssty- ging. Maar zoo wordt ook gezegd op den duur zal de regeering toch de producten, die zij hebben moet, betalen. Aan de hand van tal van cijfers geeft de commissie aan, de sterkte van de sta ging van de koop- en pachtprijzen in Ne derland in 't algemeen en Zeeland in 't bijzonder, in verhouding met de bruto en netto opbrengsten per H.A. Momen teel valt geen stijging der kooppryzen, eerder een kléine daling, waar te nemen. Tenslotte deelt Spr. een en ander me de over de verkoopen van den grond op Walcheren. Ingrijpen in deze ingewikkelde materie dient met de grootste omzichtigheid te geschieden. De verbeteringen dienen in de eerste plaats langs natuurlyken weg te geschieden. Bij de bespreking merkt dhr de Lange te Biggekerke op, dat de te geringe ren tabiliteit van den landbouw vrywel niet ligt in de te hooge koop- en pachtpry zen, maar in de te lage prijzen der pro ducten. Natuurlijk is er bij de koop- en pachtprijzen een grens. De voorzitter dankt den rapporteur en de commissie voor haar belangrijken arbeid. Bij de rondvraag spreekt de voorzitter er zijn blijdschap over uit, dat een van de ijverigste leden van den Bond, de heer Rijk uit Kruiningen, behoort tot de pach ters van nieuwe gronden in den Wierin- germeer. Ook een vorige maal was er een Zeeuw bij, n.l. uit Tholen. De heer H a g e deelt mede, dat er uit Zeeland, verhoudingsgewijs, te weinig excursies naar den Wieringermeer plaats hebben. Hoe meer belangstelling hier uit Zeeland voor is, hoe beter, ook voor het aanwijzen van pachters uit onze pro vincie. Dhr le Clercq adviseert aan de be langhebbenden uit Zeeland, zooveel mo gelijk te solliciteeren, en nu vooral aan dacht te schenken aan den nieuwen N.O. polder. De heer R ij k onderschrijft dit. Het aantal sollicitanten van hier moet groo- ter worden. Met hartelijke woorden neemt spr. afscheid van den Bond,waar in hij veel geleerd heeft. Speciaal de jon geren moeten meer organisatie-menschen worden. In antwoord op een vraag van den heer Waveryn zegt de voorzitter, dat het de bedoeling van den heer Zwagerman is, by de verplichte stierenkeuringen met tact en soepelheid op te treden. Zoo zal de commissie op practische wyze het gestelde doel bereiken. Dhr H a g e drukt er zijn groote spyt over uit, dat een afdeeling zich heeft omgezet in een afdeeling van de Z. J. L. Hierna wordt de morgenvergadering gesloten. In de middag-vergadering sprak de heer Ir T. P. Huisman, secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw te 's Gravenhage over: WAT IS EEN REDELIJKE BELOONING? Spreker wijst op de algemeene be langstelling welke er in den landbouw bestaat voor de vraag, welke het onder werp van deze inleiding vormt. Hier wordt dan steeds gedacht aan de beloo ning voor den boer en met als achter grond de overtuiging, dat hier in ver houding tot de belooning van andere bevolkingsgroepen dé redelijkheid ver te zoeken is. Spreker vreest den toehoorders een teleurstelling te moeten bereiden. De vele economen, die in den loop der ja ren de economische wetten, welke het loon bepalen, hebben bestudeerd, zyn nimmer tot een algemeen aanvaarde theorie gekomen en wat de eene rede lijk noemt, is dat nog niet voor den ander. Waar dit zoo is by de beoordee ling van het loon, mag men als het gaat over „belooning" nog grooter moei lijkheden verwachten, want dit woord omvat niet alleen de belooning van den arbeider, het loon, doch tevens het loon van den werkgever en met wat goeden wil ook de belooning der andere produc tiefactoren: natuur en kapitaal. Spreker geeft allereerst een korte be schouwing over de onderlinge afhanke lijkheid van de belooning der diverse productiefactoren. Gezameniyk leveren deze factoren, arbeider, werkgever, grond (natuur) en kapitaal het totale maatschappelijk inkomen en als de eene factor er in slaagt, zonder dit totaal inkomen te vermeerderen een grooter gedeelte naar zich toe te trek ken, door b.v. de vrye concurrentie in hare werking te temperen dan moet dit gaan ten koste der andere productiefac toren. De positie van den arbeider was in zijn strijd om het bestaan steeds zwak, doch hij heeft zich van de vrije con currentie weten los te maken, de posi tie van den grond was steeds een sterke, inzonderheid in dichtbevolkte landen. Thans is over het geheel genomen de positie van den ondernemer, vooral van den kleinondernemer en vooral van hem, die in vraag en aanbod de factor grond tegenover zich vindt, dus de boer, als het maatschappeiyk zwakste te be schouwen. Er wordt den laatsten tijd veel over beschutte en onbeschutte bedrijfsgroe pen gesproken en niet ontkend kan worden, dat de landbouw, die tot de onbeschutte rubriek behoort, de be schutting elders mede heeft op te bren gen. Doch in den landbouw zelf is de verdeeling van de netto opbrengst over de productiefactoren evenmin in orde. Door de groote vraag naar land is hier de grondeigenaar, zonder organisa torische maatregelen, alleen reeds door de natuurlijke beperktheid van den bodem tegenover de vraag der steeds groeiende bevolking, in de sterkste po sitie en de boeren in de zwakste. Indien men den boerenstand aan een redelijke belooning wil helpen, dient men dus niet alleen te letten op een prijs niveau, dat redelijk is tegenover de be schutte groepen der samenleving, doch even goed op de verdeeling van het agrarisch inkomen zelf over arbeider en ondernemer, over grond en kapitaal. Doet men dit niet, dan zal ondanks hoogere prijzen, de positie van den boe renstand onderworpen zijn aan een wet, die in zijn werking overeen komt met de ijzeren loonwet, die Lasalle voor het arbeidsloon opstelde. De argumenten waarmee een blijvende welvaartsachterstand der landbouwende en plattelandsbevolking wordt verdedigd, als daar zijn de grootere productivi teit in de industrie en de koopkracht theorie, werden door spreker behandeld en bestreden. De argumenten, waarbij verwezen wordt naar de afvloeiing van elke agra rische prijsverhooging naar den grond eigendom en de gebrekkige rationaliteit der kleinbedrijven, werden tot zekere grens als juist erkend en nader onder het oog gezien. Gewezen werd op het feit, dat de ontvolking van het platte land, die in zoo vele andere landen reeds gaande is, door een ieder als een na tionale ramp zou worden gevoeld en dat ernstige onderzoekingen als de grond oorzaak aanwijzen het verschil in wel vaartsniveau tusschen stad en platte land, het gebrek aan vooruitzicht en de sociale achterstand, alsmede de daar uit rechtstreeks voortvloeiende slechtere cultureele omstandigheden ten platte- lande. Ons volk en onze regeering zullen goed doen tijdig dit welvaartstekort en het tekort, dat bij de sociale en cultureele factoren te constateeren is, uit den weg te ruimen, hoe moeilijk het ook is. Een redelijke belooning is een verhou dingsbegrip, zij is slechts dan even hoog als de belooning van anderen, indien de voortbrenging op even rationeele wijze geschiedt en even groote bekwaamheid vereischt. Tegenover het recht op redeiyke be looning, welk recht inderdaad geboren is, sinds op zoovele wyze de vrye con currentie aan banden is gelegd, staat dan ook de plicht tot rationeele voort brenging. Hoe beter de boerenstand zich hiervan kwyt, hoe meer hy rechtens kan verlangen. DE WATTEN-OPLICHTINGSAFFAIRE. AMSTERDAM. Het aantal verdachten in de oplichtingsaffaire met watten, be stemd voor militaire jassen, stijgt met den dag. De nasporingen hebben geleid tot de aanhouding van 2 confectionneurs en een opkooper, zoodat het aantal verdachten tot 11 is gestegen. De mogelijkheid van meer aanhou dingen blijft bestaan. De inbeslaggenomen watten zijn tot een enorme hoeveelheid aangegroeid. WRESZYNSKI VEROORDEELD. AMSTERDAM. Het Gerechtshof heeft vandaag arrest gewezen in de strafzaak tegen den Poolschen bankier Wreszynski en hem veroordeeld tot een gevangenis straf van 2 jaar met aftrek van 1 jaar voorloopige hechtenis wegens oplichting en verduistering. Aan verdachte was ten laste gelegd, dat hij een Oostenrijksche dame en een Goeschen koopman resp. voor f 4000 en f 6000 had opgelicht. Geruimen tijd had Wreszynski in een deel van de financieele wereld een rol van beteekenis, zij het dan geen fraaie rol, gespeeld. DE ONTSPORING BIJ OUDEWATER. UTRECHT. Het opruimingswerk bij Oudewater verloopt vrij voorspoedig. Omstreeks 12 uur kwam het spoor op de lijn Oudewater naar Gouda vrij. Het verkeer in beide richtingen wordt nu over dit spoor geleid. De baan bij Woerden is in den loop van den morgen weer vrij gekomen. TIENGEMETEN GEÏSOLEERD. ZUID-BEIJERLAND. Het eiland Tien- gemeten, dat zeer moeilijk te bereiken was, is thans vrijwel geïsoleerd. STOCKHOLM. Door de vernietiging van de 18e Russische divisie verkeert ook de 164e divisie in ernstig gevaar. Nu de 18e divisie in de pan is gehakt kunnen de Finnen zich met al hun krachten op de 164 divisie werpen. REGEERING VAN IRAK AFGETREDEN. BAGDAD. De premier van Irak is af getreden. Men verwacht nog heden de vorming van een nieuwe regeering. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. MOSKOU. Het Russische legerbericht luidt Op 19 Februari heeft zich een offensief der Russische troepen op de Karelische landengte gunstig ontwikkeld, In andere sectoren geen belangrijke wijzigingen. Bij luchtgevechten zijn 14 vijandelijke vliegtuigen neergehaald. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN. Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend Ten Z.O. van Busendorf heeft een ver- kenningsafdeeling 'n vijandelijke vracht auto met ongeveer 20 man, vernietigd. Voor Finland. Ds C. F. Nolte heeft nog f 25 ontvan gen met het volgende bijschrift: „Gift voor het dappere Finland van de Vereen, van Brandweer-beambten te Middel burg." Van 1519 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. P. Leijnse 21 j. en M. C. Compeer 24 j. Getrouwd: W. C. Maljaars 47 j. en M. W. Almekinders 33 j. Bevallen: L. E. Kwast geb. van der Wal z.A. C. Hamming geb. Littooij d.S. A. G. Bakker geb. Boer d.M. M. Sturm geb. Verhage d.; J. Huijbrechts geb. Schuitemaker z.J. P. Vercoute- ren geb. Hamelink z. Overleden: C. M. Dijkhuizen 74 j., vrouw van J. I. van de Velde; H. van Winkelhof 61 j., wed. van C. M. van der Velden. (V. C.) Van 10—17 Febr. YERSEKE. Geboren: Harry z. v. Jeroen Nolet en 'Cornelia Constantia Neve; Gelina Adriana d. v. Siemon Vlaming en Anna Maria van der Jagt. Overleden: Maatje, 23 j., d. v. Mari- nus van Poelje en Johanna Scheele; Francina Bom, 71 j., echtg. van An thony Hoebeke. (I. C.) Over de maand Januari. ARNEMUIDEN. GeborenCornelis z. v. Blaas Ventevogel en Cornelia Schroevers; Neeltje Jacoba d. v. Pieter Jacobus Maljers en Anthonia de Troije; Abraham z. v. Willem Duvekot en Maatje van Belzen; Dina d. v. Jozias Siereveld en Jannetje de Nooijer; Grietje d. v. Willem Kusse en Janna Siereveld; Jannetje Pieternella d, v. Pieter Ooster ling en Adriana de Nooyer; Cornelis Gillis z. v. Robbert van Belzen en Maatje van Belzen; Jacob z, v. Jan Dyke en Cornelia de Klerk; Leendert Christiaan z. v. Leendert van den Boomgaard en Jacoba Hoogesteger; Jacob z. v. Jasper Abraham de Nooyer en Suzanna van de Kettery. Overleden: Johanna Meyers 65 j., echt- genoote van Laurens Kraamer; Laurus Schipper, 66 j., ongehuwd, te Middel burg. (M. C.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 382 383 Ned. Ind. Handelsbank 102 102 Philipslampen 112 11372 Lever Bros-Unilever 8972 89 A. K. U. 37% 377a Amsterdam Rubber 18972 189 Koninklijke Olie 242% 241% Koninklyke Boot 106 106 Scheepvaart Unie 106 106 Deli Maatschappy 178 1757a 3 pet. Nederland 1937 77 77 3 pet. Nederland 1938 84 84 U. S. Steel 42 42 Anaconda Copper 22%. 22"/u Bethlehem Steel 58% 58 North American Cy. 177e 177s Intern. Nickel 187s 187b Cont. Oil 17% 17% Shell Union 87s 87a Kennecott Copper 2778 27% Radio Corp. 47s 47a American Enka 31 30% Am. Car Foundry 19 19 Tidewater 872 87a Mid. Cont. Petroleum 107s 10% Republic Steel 167i. 157s American Waterworks 772 77a General Motors 40 39% De koersen fluctueerden niet noemens waardig by gebrek aan zaken. De meeste verschillen waren iets naar beneden, zoo wel voor lokale als Amerikaansche aan- deelen. De koperaandeelen, o.a. Anaconda's, hielden zich goed en waren een fractie beter. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Febr., 2.30 u. Berlijn 75.25—75.75. Londen 7.43—7.45. Parijs 4.20V2—4.2272. Brussel 31.65—31.70. New-York 1.87%188%. Politierechter te Middelburg. Zitting van 20 Febr. 1940. M. O., 22 jaar, zonder beroep te Oost- en West-Souburg, wegens: le. mishandeling van K. J. Kuijper; 2e. vernieling van een ruit van het café in gebruik by C. J. Kuypers. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. L. de N., 18 jaar, werkman te Goes, wegens diefstal van een paar hand schoenen, toebehoorende aan M. J. Moens te Middelburg. Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. J. V., 42 jaar, caféhouder te Vlissin- gen, wegens mishandeling van zyn echt- genoote. Eisch 1 w. gev.straf, uitspr. 14 d. gev. straf voorw. proeftijd 3 j. en f 15 of 10 d. h. A. S. F., 56 jaar, veehandelaar te Zierikzee, wegens verduistering van f 157.68 en f 50, toebehoorende aan A. van Almkerk en L. J. Beije. Eisch 1 mnd. gev.straf, uitspr. 1 mnd. gev.straf voorw. proeftyd 3 j. en f 15 of 10 d. h. J. de K., 57 jaar, landbouwer te Ber gen op Zoom wegens verduistering van linnengoed en lijfgoederen ten nadeele van het Burg. Armbestuur tê Bergen op Zoom, gepleegd te Hulst. Eisch 3 mnd. gev.straf, uitspr. 2 mnd. gev.straf. M. R. S. van R., 29 jaar, schipper te Meerdonk, wegens diefstal van een dennenboom te Clinge. Eisch en uitspr. f15 b. of 10 d. C. B., 26 jaar, expeditieknecht te Ginneken, wegens het in stryd met een beschikking van den Minister van Eco nomische Zaken vervoeren van twee autobuitenbanden en pakje autobinnen banden te Goes. Eisch en uitspr. f 1 of 1 d. h. J. M., 33 jaar, dierenverloskundige te Vlissingen, wegens geen aangifte doen van een hond voor de hondenbe lasting. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. van V., 34 jaar, arbeider te Graauw, wegens beleediging van den marechaussee A. Goes te Kieldrecht. Eisch f 15 of 10 d., uitspr. f 5 of 3 d. Ernstige botsing tusschen twee auto's tijdens een verduisteringsoefening. In den avond van 17 Januari 1.1. werd in de gemeente St. Laurens een z.g.n. verduisteringsavond gehouden. Omstreeks 8 uur n.m. kwam in die gemeente met zijn auto gereden, zekere Chr. W. L., ga ragehouder te Middelburg, ondanks de bepalingen met een vaart van ongeveer 50 km. per uur (maximum was 20 km.). Van de tegenovergestelde zijde kwam eveneens een auto. L. die het midden van den weg had gehouden, kwam in botsing met zijn tegenligger, die voor hem de meest rechterzijde van den weg hield,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3