Weer 'n Rb Rechtszaken Waarom Zwede Het j ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. SLHOUWEN-DUIVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Radioprogramma. door ditmaal mat één dag volstaan kon worden. Intusschen hadden zich nog ruim hcndord deelnemers aangemeld. Het zag er by de opening, die ruim een uur te laat plaats vond, voor het wel- Blagen van den wedstrijd niet rooskleu rig uit. De 2e secretaris, dhr F. Laroes te Viissingen, moest tot z\jn groote spyt mededeelen, dat de penningmeester, de heer F. X. Manhardt te Goes, door ziek te verhinderd was, terwyl van den voor zitter, den heer C. Flipse te Wissenkerke telefonisch bericht ingekomen was, dat de Noord-Bevelanders geïsoleerd op hun eiland zaten. Dit beteekende, dat het concours het dezen dag zonder zijn eminenten voorzitter zou moeten stellen en ruim 20 solisten niet zouden kunnen optreden. Na den heer Speets, het jury lid, en de reeds aanwezige deelnemers een woord van welkom te hebben toe geroepen, verklaarde de heer Laroes het concours voor geopend en werd met de afwerking van het programma een aan vang gemaakt. In den loop van den dag bleek echter, dat de Noord-Bevelanders allerminst ge negen waren zich by de omstandigheden neer te leggen. Reeds spoedig arriveer den onder aanvoering van hun directeur, den heer J. C. Maas, de deelnemers uit Kats en Coiynsplaats, die per roeiboot waren overgestoken! En ook de heer Flipse met zijn solisten bleek den moed niet te hebben opgegeven. Des middags om 4 uur telefoneerde hjj, dat zij reis vaardig waren en des avonds waren zij present. Het gevolg van een en ander was, dat het programma in de meest zonder linge volgorde moest worden afgewerkt. Ondanks het feit, dat nog 25 nummers vervielen, had men voor de 62 restee- rende nummers juist 12 uur noodig. Men moet er niet aan denken hoe laat het geworden zou zijn, indien alle solisten opgekomen waren. Het was ruim 11 uur des avonds, toen de heer Flipse het slui tingswoord sprak. Hij deelde mede, dat van de beide wethouders van Goes en van het eerelid, den heer Pilaar, bericht van verhindering ingekomen was. De burgemeester van Middelburg, sedert korten tijd eveneens eerelid van den Bond, zond een sympathiek schrijven, waarin hij mededeelde tot zijn groote spijt door ziekte verhinderd te zijn, zijn beste wenschen voor het welslagen van het concours uitsprak en de vereenigin- gen opwekte in grooten getale aan het Pinksterconcours te Middelburg deel te nemen. De burgemeester gaf de verze kering, dat Middelburg voor een waar dige ontvangst der deelnemers zal zorg dragen. De heer Flipse ondersteunde deze op wekking van ganscher harte. Spr. bracht vervolgens dank aan de beide bondspianisten, de heeren de Rooy en Harthoorn, de deelnemers en niet in het minst aan den heer Speets. De heer Speets bracht aan het ac tieve bestuur en de solisten warme hulde. Overal in den lande worden de concour sen afgelast. Zeeland denkt er echter anders over. Bij het begin van den dag was de stemming gedrukt. Ook de presta ties waren minder. Het slot wettigt ech ter een volmondig bravo. Solisten als hier optraden krijgt men elders zelden te hooren. De uitslagen. Zooals uit de woorden van den heer Speets blijkt, bleven de prestaties in de lagere afdeelingen verre bij die in de hoogere regionen ten achter. Intusschen is er den heelen dag door veel te genie ten geweest, waaraan de beide pianisten, de heeren W. L. Harthoorn te Goes en P. de Rooy te Viissingen, door hun zeer verzorgde begeleiding een groot aan deel hadden. Het maximaal te behalen aantal pun ten was 80. Voor een Sen prijs waren 48 punten noodig voor een 2en prijs 56; voor een len prijs 64; voor een len prijs met lof 72 en voor een len prijs met onderscheiding 80 punten. Derde af deeling solisten: A. de Lange, piston te Koudekerke, le prijs met 64 punten; E. van Loo, piston te Wol- phaartsdijk, 2e pr. met 57 p.; J. Broiji, picolo te Wolphaartsdijk, 2e pr. met 59 p.; R. Ver hulst, clarinet te Kats, le pr. met lof met 72 p.; W. Mieras, clarinet te Wolphaartsdijk, 3e pr. met 50 p.; S. de Kok, trompet te Nieuwdorp, 39 p., geen prijs; H. de Punder, bugle te Kwa- dendamme, eerste prijs met 65 p.; Jac. Knuijt, bugle te N.- en St.-Joosland, 2e pr. met 56 p.; P. Braamse, bugle te Wil- helminadorp, 3e pr. met 48 p.; G. Kra mer, althoorn te Coljjnsplaat, 2e pr. met 59 p.; J. Klercq, trombone te Middel burg, le pr. met 65 p.; A. Blankenburg, trombone te Nieuwdorp, 39 p., geen prijs S. Zwartepoorte, tuba te Kloetinge, le pr. met 69 p.; Joh. Schrijver, tuba te Goes, 2e pr. met 57 p.J. M. Jeremiasse, tuba te Wilhelminadorp, 3e pr. met 50 p. A. Braam, bas te Kapelle, le pr. met 65 p. Duet derde afdeeling: A. de Fouw, piston en I. Eikenhout, bariton te Kats, 2e pr. met 59 p. Kwartet derde afdeeling: J. Bruil, sopraan-saxophone, Joh. van Liere, piston, D. Zuidweg, trombone en A. Eversdijk, tuba te Kapelle, le pr. met 65 p. Tweede afdeeling solisten: J. Wisse, piston te Kattendijke, le pr. met 64 p.; M. Steketee, piston te Kloetinge, 2e pr. met 62 p.; J. Braamse, piston te Wil helminadorp, 2e pr. met 57 p.C. Joosse, piston te Middelburg, 3e pr. met 53 p.; A. Mejjaard, piston te Wemeldinge, 3e pr. met 51 p.; Fr. Bliek, trompet te Middelburg, le pr. met 66 p.W. Kempe, bugle te Wilhelminadorp, 2e pr. met 59 p.; A. Poelman, tenor-saxophone te Ritthem, le pr. met 66 p.H. Bliek, bari- ton-saxophone te 's-Heer Arendskerke, 2e pr. met 58 p.L. M. Hengstdijk, bari ton te Wilhelminadorp, le pr. met 64 p. Jac. Adriaanse, bariton te Westkapelle, 2e pr. met 56 p.; P. de Punder, tuba te Kwadendamme, le pr. met 68 p.C. Rijn, bas te Wolphaartsdijk, le pr. met 66 p. Duet tweede afdeeling: Fr. Bliek, trompet en Jac. Bliek, tuba te Middel burg, 2e pr. met 63 p. Eerste afdeeling solisten: J. Flipse Pz., clarinet te Wissenkerke, le pr. met 67 p.; L. Cornelissen, bugle te Middel burg, le pr. met 68 p.; J. Meliefste, te- nor-saxophone te N.- en St.-Joosland, le pr. met 69 p.; Jac. Schout, bariton te Ritthem, le pr. met 66 p.A. J. Joosse, trombone te Middelburg, le pr. met 67 p.; J. P. Christiaanse, trombone te Kou dekerke, le pr. met 66 p.; D. Korsuize, trombone te Colijnsplaat, le pr. met 64 p.; M. Visser, trombone te Wilhelmina dorp, 3e pr. met 49 p.; J. Schipper, bas te Nisse, 2e pr. met 59 p. Kwartet eerste afdeelingH. Brouwer, piston, D. Korsuize, trombone, Chr. Kor suize, althoorn en J. de Looff, bariton te Colijnsplaat, 2e pr. met 60 p. Afdeeling Uitmuntendheid solisten C. Stokman, piston te Wissekerke, eer ste pry's met lof met 73 p.; J. G. Si- monse, clarinet te Wolphaartsdijk, le pr. met lof met 74 p.; Henk Keukelaar, sopraan-saxophone te Kloetinge, le pr. met 66 p.; Hans Keukelaar, bariton te Kloetinge, 2e pr. met 57 p.J. de Hondt, trombone te O.- én W.-Souburg; 2e pr. met 53 p.C. Remyn, bas te Middelburg, 2e pr. met 59 p. Duet afdeeling Uitmuntendheid: C. Stokman, piston en I. Stokman, trom bone te Wissekerke, le pr. met 70 p. Eere-afdeeling solisten: C. Schry'ver, clarinet te Goes, le pr. met onderschei ding met 80 p.; J. Baarendsen, clarinet te Goes, le pr. met lof met 74 p.; F. Smit, sopraan saxophone te Katten- dy'ke, le pr. met lof met 73 p.D. Goed hart, sopraan-saxophone te Arnemuiden, le pr. m. 70 p.; M. Geus, sopraan-saxo phone te Kwadendamme, le pr. met 67 p.; Jac. den Toonder, bariton te Kloe tinge, 2e pr. met 62 p.; J. J. Rijnberg, trombone te Rilland, 2e pr. met 57 p.; P. Westerweele, bas te Colijnsplaat, 2e pr. met 57 p. Duet Eere-afdeeling: C. Schrijver en J. Baarendsen, beiden clarinet te Goes, le pr. met lof met 73 p. Hoogste Eere-afdeeling: J. Meijers, sopraan-saxophone te Ritthem, le pr. met onderscheiding met 80 p.Adr. Ver burg, bariton te Wissekerke, le pr. met lof met 77 p.; C. le Conté, trombone te Goes, 2e pr. met 61 p.; A. Verhage, tuba te Ritthem, le pr. met 70 p. Kruinimgen, Vrijdagavond werd in de school met den Bijbel de jaarvergadering der leden dier school gehouden. Voorzit ter dhr C. Minnaar. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat 1 Januari Mej. Steketee in functie trad en 't hoofd dhr Almekinders is gemobiliseerd, terwijl dhr Koppejan tot waarnemend hoofd werd benoemd en dhr Oostdijk tot onder wijzer. Thans wordt ook boekhouden on derwezen. Dhr Koppejan memoreerde het schoolleven in oorlogstijd, het schoolreis je naar Walcheren en het bezoek van een zendeling. Het aantal leerlingen in 1939 was gemiddeld 82. De penningmeester, Chr. O, Hovestadt sloot zijn rekening met een batig saldo. Wemeldinge. Zaterdag werd alhier door de IJsclub een ijsfeest voor school kinderen georganiseerd. Ondanks den guren wind was de be langstelling daarvoor tamelijk groot. De uitslagen waren als volgt: Hindernisbaan voor jongens van 810 jaar: le pr. Adr. Wagenaar; 2e pr. B. Moorman; 3e pr. Jac. Onderdijlt; 4e pr! J. Hoogesteger en 5e pr. M. de Jonge. Idem voor jongens van 1113 jaar: le pr, G. Felius; 2e pr. G. Ruissen; 3e pr. L. van Oost; 4e pr. J. Oudeman en 5de pr. R. de Clerk. Turfrapen voor meisjes van 8—10 jaar: le pr. J. de Jonge; 2e pr. M. Schouten; 3e pr. M. Sonke; 4e pr. R. Minnaar. Turfrapen voor meisjes van 1113 j.: le pr. Janny Hamelink; 2e pr. N. de Bourgraaf. Bovendien werden alle deelnemende kinderen getracteerd op een reep choco lade. Baarland. Gemeenteraad. Zaterdagmorgen vergaderde de Raad. De voorz. hield een nieuwjaarsrede, welke door weth. Traas beantwoord werd. Ingekomen stukken: Het rap port van de commissie tot wering van schoolverzuim. Schrijven inzake krotwoningopruiming voor kennisge ving aangenomen. De begrooting 1940 is nog niet goedgekeurd. Een verzoek van het Wit-Gele Kruis te Kwaden damme om subsidie voor de verpleging werd in handen van B. en W. om ad vies gesteld. Het voorstel van B. en W. tot heffing van 75 opcenten op de ge- meentefondsbe.asting werd aangeno men. In verband met een voorstel van B. en W. tot verdeeling van werkzaam heden tusschen de ambtenaren van den Burg. Stand, was een schrijven ingeko men van J. J. Hoogvliet welke zich met deze verdeeling niet kon vereenigen. De raad sprak zijn afkeuring uit over den inhoud van dit schrijven. De raad be sloot tot verdeeling der werkzaamheden zoodat de burgemeester de huweiy'ken zal voltrekken. Voorstel van B. en W. tot beplanting van het dorpsplein. De kosten zullen bedragen f 5080. Hiertoe werd besloten. Een verzoek van B. en W., om mach tiging tot het maken van een plan voor de stichting van een vereenigingsge- bouw. De voorz. zegt, dat het de be doeling is om twee leegstaande lokalen der openbare school daarvoor te ge bruiken. Daarvoor zouden dan met goedkeuring va.n Ged. Staten gebruikt kunnen worden de gelden van den ver koop van het oude gemeentehuis. Dhr de Vriend zou gaarne zien, dat de grootste lokalen hiervoor niet wer den gebruikt. De voorz. zegt, dat zulks zal geschieden in overleg met den in specteur van het onderwijs. Het voor stel werd aangenomen. Besloten werd tot het aangaan van een kasgeldleening groot f 100 (rente hoogstens 472 pet.). Bij de rondvraag vroeg dhr de Mol verbetering van de speelplaats. De voorzitter zegde onderzoek toe. Diefstal. Koudekerke. Tydens de afwezigheid der bewoners is in den avond van een dezer dagen ingebroken bij een zekere M. wonende aan den Vlissingsche weg. Di verse voorwerpen werden ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. Biggekerke. Vrijdagavond kwam de A. R. kiesvereen. onder leiding van den voorzitter dhr C. Polderman in jaarver gadering bijeen. De penningm. dhr D. Coppoolse deelde in zijn verslag mede, dat er een nadeelig saldo was van 0,57. Door dhr A'. Janse werd vervolgens een lezing gehouden over het onderwerp: „Lenin en zijn beginselen". Arnemuiden. Vrijdagavond werd in de School met den Bijbel een zeer druk bezochte en geslaagde ouderavond ge houden. O.m. waren aanwezig burge- i meester Horninge met wethouder J. v. Belzen. De voorzitter dhr K. J. Steke tee herdacht in zijn openingswoord het overleden bestuurslid en voorzitter wij len dhr P. v. Belzen. Hy sprak zyn biydschap uit, dat zoo vele ouders aan wezig waren. Dhr J. J. Boone herdacht mej. J. P. Brouwer, die ruim 30 jaar de school heeft gediend als onderwijzeres. Daar na hield b.y een causerie over: „De opvoeding der rijpere jeugd". In de pauze werd in de keurig ver sierde leslokalen het in mooie volgorde gerangschikte (klasgewijze) werk der leerlingen, onder leiding van het onder- wy'zend personeel, tot volle tevreden heid der ouders bezichtigd. Dhr J. P. de Jonge, onderwijzer, re fereerde over „Amalek in de Woestijn". In de pauzes had tractatie plaats. Tenslotte dankte de voorzitter B. en W. en de kerkeraad der Geref. Kerk voor hun tegenwoordigheid. Ds H. Scholing, Geref. pred., sprak een pakkend slotwoord, waarin hij de ouders opwekte tot veel gebed voor de Chr. school en de onderwijzers. In het Vereenigingsgebouw werd Vrijdagavond een uitvoering gegeven door het kinderkoor, bestaande uit leerlingen van de openbare school. De verschillende liederen welke door „De Lustige Zangers", zooals dit koor heet, onder leiding van den heer P. C. van Maelsaeke, gezongen werden kwa men zeer goed tot hun recht. De avond werd verder opgevroolijkt door eenige vrienden van de zangers welke voor de vroolijke noot zorgden. Ook de band liet zich weer hooren, terwijl Joop van Essen enkele liederen zong. Naar verluidt zal het kinderkoor bin nen kort een uitvoering geven uitslui tend voor de schoolkinderen. Kortgene. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad de zer gemeente. De heer Heijboer was verhinderd. Daar het de eerste verga- ötering in 1940 was, hield de voorzitter een korte rede. De toestand in den landbouw was bevredigend te noemen; de werkloosheid daalde. Het overladen van den heer Dorst werd door Spr. herdacht. Belangryke besprekingen en werken betroffen de verbeteringen in de achterwegen (Oosteiyk deel), verbe tering van de Kaaistraat en Kaaidijk, alsmede het bouwen van een kluis. De besprekingen over verbetering van den weg naar Kats hebben tot geen goed einde gevoerd. Spr. hoopt, dat het doel om ook dezen weg te verbeteren, ver wezenlijkt zal worden. De nieuwe land- bouwhuishoudschool is een belang voor geheel Noord-Beveland. Spr. deelde vervolgens mede, dat de put bij den molen eigendom is van het ambacht en dat de gemeente zeggen schap heeft gekregen om er een brand put van te maken. De P.Z.E.M. zal zor gen, dat er in het dorp een betere ver lichting zal komen als de verwarming en verlichting in de Ned. Herv. Kerk is ingeschakeld. De P.Z.E.M. zal n.l. een transformatiehuisje bouwen bij ge noemde kerk. De financieele toestand der gemeente is uitstekend. Weth. Salomé dankte voor deze rede. Ook dhr Boot namens den Raad. De voorzitter deed mededeeling van de overlegpleging met den prov. wa terstaat om bij de verbetering van den West-Achterweg een afgewerkt geheel te verkrijgen met den weg, welke naar de te bouwen brug over de Zandkreek zal loopen. De West-Achterweg kan dan verbeterd op de nieuwe weg naar de brug aansluiten. De voorbereidingen om de Kaaistraat en -dyk te verbeteren, zyn door Ged. Staten in studie genomen. De bouw van een kluis en de aan koop van grond daartoe is goedge keurd. Ook de begrooting 1940 is ge accepteerd. Alleen moet 5 pet. van de winst op de haven ten behoeve van de gewone uitgaven worden aangewend. Op verzoek van den Commissaris der Koningin werd besloten een verorde ning vast te stellen, waarbij het verbo den is, dat radio-uitzendingen niet hin derlijk naar buiten mogen klinken. B. en W. stelden voor het uitgetrok ken bedrag a f 2500 voor den bouw van een kluis te verhoogen tot f 3500. Er zijn 20 loketten voor particulieren. De diaconie en de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk zouden een loket willen hu ren. De voorzitter zou er prys op stel len, dat het bedrag van f 3500 uit eigen middelen betaald werd en dat er dus geen leening voor gesloten wordt. De aanbesteding zal plaats hebben onder- de timmerlieden der gemeente. De gemeentebegrooting 1939 werd hierop gewyzigd. Er is f 1600 voordeel. De gemeentebegrooting 1940 is goedge keurd met de opmerking om de reserve van f 1000 te verhoogen tot f1500. Er volgde een bespreking o\fer de verbetering van den West-Achterweg. Daar de Kaaistraat verbeterd zal wor den door Gebr. Knuist uit Goes stellen B. en W. voor om aan deze heeren prijsopgave te vragen voor de verbete ring van den West-Achterweg. Dit werd besloten. Het bedrag zou binnen de raming der begrooting moeten blij ven. De voorzitter deelde mede, dat er onderhandelingen gevoerd zyn met dhr L. Maas om zy'n keuken aan te koopen. Nu het brandspuithuis afgebroken is en de straat ter plaatse verbreed is, staat deze keuken in den weg. De heer Maas vraagt evenwel f1200 voor de keuken. B. en W. vinden dit te hoog, waarmee de Raad instemt. Hierna volgde een bespreking over steunverleening en werkverschaffing. Er zyn nu twee rykswerkobjecten. Als de gemeente 75 pet. in de kosten be draagt, zouden er pl.m. 20 kostwin ners te werk gesteld kunnen worden. B. en W. denken evenwel, dat, zoo het open weer wordt, er weinig werkloos heid zal zyn. Er werd besloten, om zoo noodig werkloozen te plaatsen bij de rijkswerkobjecten. Er is alhier een comité gevormd voor hulp aan Finland. Er zal deze week een inzameling langs de huizen gehouden worden. Geld en kleeren zijn welkom. Het comité bestaat uit de da mes S. J. SchuitHeijnsdijk, I. li. v. d. Most v. Spijkv. d. Most van Spyk, C. M. Krello, E. W. Klop—Smit, M. A. v. Oeveren-VogelaarM.DavidseCrueq N. J. EversdykDekker, J. E. C. v. Dammev. Hee, A. P. L. Barentsen, M. H. Passenier, J. PlatschorreKra mer. Zierikzee. Bij de door het Waterschap Schouwen gehouden herstemming voor: le de vacature ontstaan door het overlijden van den heer W. J. ten Haaf (herstemming tusschen de heeren C. J. van Schelven en N. W. van Putte), wer den 159 stemmen uitgebracht, waarvan 4 van onwaarde werden verklaard. Gel dige stemmen alzoo 155. Hiervan verkre gen de heer C. J. van Schelven 107 en de heer N. W. van Putte 48, zoodat de heer C. J. van Schelven is benoemd. 2e de vacature, ontstaan door het be danken van den heer C. A. Boogerd (herstemming tusschen de heeren C. J. van Schelven en P. L. Vis) werden 161 st. uitgebracht, waarvan 8 van on waarde werden verklaard. Geldige stem men alzoo 153. Hiervan verkregen de heer P. L. Vis 89 en de heer C. J. van Schelven 64 stemmen, zoodat de heer P. L. Vis is benoemd. Bruinisse. Vrijdagavond vergaderde de afd. Bruinisse van het „Groene Kruis". Voorz. dhr C. Koelmans. Uit het jaar verslag bleek, dat de zuster 2783 huis bezoeken in 36 gezinnen had gebracht en 135 aan t.b.c.-patiënten. Aanschaffing van eenig nieuw materiaal is noodzake lijk. De penningmeester maakte melding, dat ontvangen was een bedrag van f 2204,24y2uitgegeven f 1591,47saldo f 612,77 y2. De reserve was, ondanks een contributiestyging van bijna f 100, f 112 ingeteerd. Naar aanleiding van het punt school- artsendienst ontspon zich een breedvoe rige bespreking. De voorzitter zegt, dat er voldoende aandacht aan deze zaak be steed wordt, doch dat het wellicht nu nog niet voor verwezenlijking vatbaar is. Breedvoerig wordt hierna het rapport van de commissie, om te komen tot een betere financieele positie der vereeni- ging, besproken. Een verhooging der contributie van verschillende beter ge situeerde leden; 20 pet. verhooging over de geheele linie en f 50 meer door de verschillende armbesturen, zou leiden tot een vermeerdering van inkomsten met f 300 per jaar. Besloten werd om het rapport der commissie, dat opgesteld is in een tyd, die met de huidige niet te vergelijken is, aan te houden tot een volgend jaar. Diefstal. Oostburg. In den morgen van een de zer dagen bemerkte een steenkolenha.u- delaar alhier, dat van een hoeveelheid zakken met eierkolen, welke stonden op de losplaats van de tram Breskens-Ma!- deghem te Oostburg, een hoeveelheu was verdwenen. Bij de politie werd aa> gifte gedaan. Een ingesteld ond-rzr-.i, had tot gevolg, dat zekere V., arbeidt wonende te Oostburg, werd aangehon den, als verdacht den diefstal te hebbtn gepleegd. Hy is ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rij. wielwet en/of het Motor- en Rijwitl- regelement en/of andere Verkeersver- ordeningen: S. P. te Oost- en West- Souburg en A. J. te Wemeldinge ieder fl b. of 1 d. h.; F. B. te Viissingen f 3 b. en f 1 b. of 2 d. h. en 1 d. h.- A. V. te Nisse f 1.50 b. of 1 d. h.a', I. de V. te Middelburg, last tot terug gave aan zyn ouders; A. P. te Koude kerke f2 b. of 2 d. h.; D. K. te Oost en West-Souburg, berisping; H. M. te 's Heer Arendskerke f 2 b. of 2 d, h. J. B. te Kruiningen f4 b. of 2 d. h J. P. te Goes f 1 b. of 1 d. h. Straatschender^J. J. J. te Colijns plaat f 2 b. of 2 d. h. Een trekdier onbeheerd laten staan: W. W. te Biggekerke f 2 b. of 2 d, h', Dronkenschap op den openbaren weg: R. F. te Middelburg f10 b of 10 d. h. Overtreding ventverbod: te Viissin gen: L. S., huisvrouw van P. de V. te Haarlem gedomicilieerd, f 2 b. of 2 d.h. Te Middelburg by gladheid tengevol ge van yzel, sneeuw of vorst niet twee- j maal daags zand of fyne asch strooien: J. O. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h J. P. K. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h'.; A. J. B. te Middelburg f 0.50 b. of 1 d. k L. H. te Middelburg en J. G. te Middelburg ieder f 1 b. of 1 d. h. Dinsdag 20 Februari 1940, HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M AVRO-uitz. 6.30--7.00 RVU. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 9.15 Cau serie „Bloemen en planten in de huis kamer". 9.20 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ens. Jetty Cantor (11.0011.30 Huish. wen ken). 12.15 Alfr. Spezialetti en zijn or kest. 12.45 Ber. ANP, gram. 1,00 Ens. Spezialetti. 1.30 Omroeporkest (2.00 2.10 Voor de vrouw). 2.45 Knip- en naai cursus. 3.45 Zang met piano. 4.05 Piano, 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest en solist. 6.30 Cyclus „De wereld kreeg radio". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang en orgel. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 Intern, overz. 8.35 Bonte Mob. trein. 9.45 Causerie over Dr P. C. Bouters en declam. 10.15 Gram. 11.00 Ber. ANP. II.10 AVRO-orkest. 11.50—12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. KRO-uitz. 4.00—5.10 HIRO. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber, 12.15 Rococo-octet. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.10 KRO-Melod. en solist. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 Lezing „De waarde van orze spiritistische overtuiging, juist nü". 4 20 Gram. 4.25 Causerie „De nood der tijden en de Bellamy-gedachte". 4.40 Gram. 4.45 Ber. 4.50 Gram. 4.55 Causerie „Door Coöperatie tot welvaart". 5.10 Musi- quette (5.456.05 Felicitaties). 6.35 Sportpr. 7.00 Ber. 7.15 Lezing „De grond lijnen van het soc.-econ. toekomstbeeld 7.35 Milit. muz. 7.50 Reportage. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 Lydensmeditatie. 9.15 Gram. 9.30 KRO-Symphoni orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Gram. 10.50 It v. Dinteren en zyn orkest. 11.15 12.040 Gram. TE VOET OVER DE ZANDKREEK. Het ys in de Zandkreek heeft zich bij het Katsche Veer zoo vast gezet en is zoo dik, dat men reeds van Noord- naar Zuid-Beveland heeft geloopen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Des nachts strenge tot matige vorst, des middags lichte vorst tot tempera uur om 't vriespunt, tydelyk opklarend, geen neerslag van beteekenis, matige tot zwakke Oostel. tot N.O. of Noordel. wind. Stand van hedenmiddag 3 u pïNSDAG 20 54c JAARGAï Uitgnve: N. V. Uit „Luctor et Emergo" het blad „D Bureaux Lange Vor Postrekening 44455 Bijkantoor M I d d e 1 b J, J. F A N O Y, Lange Directeur - Hoofdredact Achttiende RussischJ vernietig OOK FINSCHE SUCC LUCHT Het Finsche legerberi meldt: Te land: op de relië heeft de vyand aanvallen gedaan op gen van- de Finnen i golf en de Vuoksi. De afgeslagen met verlie and, welke op een bata raamd Bovendien buitgemaakt. lai gisl de s< a verlieze ata we tus< Ten Noord-Oosten v< meer hebben de Finsi groote overwinning beh; Zij maakten zich mee: langryk punt, dat door andelijke macht was tanks, 36 stukken gesch lend kaliber, zeventien keukens, 25 automobiel en nog meer materiëel van de Finnen. Na dit hardnekkige de Finsche troepen de sie van den vijand ge Deze divisie was omsings Uoma tot Syskyjarvi was Vóór de omsingeling aanzienlijke versterking Ongeveer 18.000 man of gevangen genomen en is buitgemaakt. In de lucht: de macht heeft gisteren r scheidene verkenningsv voerd en bommen gewoi ter de linies van den vijs dene luchtgevechten boe successen. Boven de gevechtszoni teit van de vijandelijke groot, zoowel overdag all nacht. De steden Kex strand en Viipuri werden de laatstgenoemde stad dene elkaar opvolgende maties. In het binnenland he lijke luchtmacht Kotka, districten Iisalmi en Pori Volgens tot nu toe ontvi zijn enkele burgers gewc dene huizen vernield. Het aantal vliegtuig Finland heeft gevlogen, ting, het grootste, dat geteld. Volgens bevestigde me twintig Russische vlii geschoten, vermoedelijk toestellen vernield. Bevestigd werd, dat toestel is neergehaald. Sovjet-Russische vlieg, mitrailleurs op burgers Volgens rapporten vat staf hebben de Finnen minstens 160 Russische geschoten. Sedert den aanvang heden hebben de Finner 4'2 Russische vliegtuigc DE FINSCHE OVEI g zo ge< w nie re Stand van Zaterdagmorgen 10 u.755. Licht op voor fietsers- Dinsdag 5 u. 40 min. De Finsche overwinni: an het Ladogameer, Is. het resultaat van mg- Gedurende een msche troepen, die arer} °m de Russen vallen, met skipat Kussen gecirkeld en v c ®rschept. Convooien aonderd wagens werder overwinning is behaald ?lag- vooral door he en van het terrein heht* VoIharding der hebben geen groote schappen geleden, k leger van giuu, -len moet evenwel ans alle Russische en van het Ladogair °g steeds bevinden Wee Russische skipatroui de werden >ehaE het goi en c Fin verl: hetgee groot be nie tro Ladogameer ziel divisies

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6