MIDDENSTANDSBELANGEN R icntszake Burgerlijke Stand Ingezonden Stukken. Het Vrouwenhoekje Radioprogramma ZUID-BEVELAND De middenstand in Duitschiand. - Schoone beloften die niet vervuld werden. Stijgende omzet van de warenhuizen. „Auskammung" van den middenstand. Migraine "nAKKERtJE sten over 1939 f 9704.13, uitgaven over '39 f 39.768.90. Begrooting 1941: ontvangsten 196*7.75 uitgaven f35691.31. Afd. Vakschool voor Meisjes (cursus Krabbendijke): ontvangsten over 1939 f 141.91, uitgaven over 1939 f 397.79. Be grooting 1941: ontvangsten f 177.50, uit gaven 1792.35. Aid. Vakschool voor Meisjes (cursus Rilland-Bath): ontvangsten over 1939 149.56; uitgaven over 1939 1 49.56. Begroo ting 1941: ontvangsten f62.50, uitgaven f 230.87. 's-Heer Arendskerke. De varkensver- eeniging „Helpt Elkander" hield Woens dagavond j.l. haar jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voorzit ter, dhr J. J. Harthoorn, het 35-jarig be staan der vereeniging, waarna de secre taris een kort verslag gaf van de op richting der vereeniging. Het ledental is sedert de oprichting toegenomen van 35 tot 112. Uit het verslag van den penningmees ter bleek dat de inkomsten f 817.33, de uitgaven f 780.19 bedroegen, alzoo het batig slot f 37.14. Het bezit der vereeni ging is f 839.38. Borssele. Een der dijkwerkers zag aan den oever der Schelde tusschen de ijs- schotsen twee wilde zwanen zitten. Een fladderde weg. De andere werd gevan gen en medegenomen. Bij den water bouwkundig-ambtenaar heeft het dier, dat een vlucht heeft van 1.60 M. een liefderijke verpleging. Het plan bestaat, wanneer het dier weer op kracht is het de vrijheid terug te geven. Gistermorgen had op den hoek bij de garage van de Wed. de Munck een autobotsing plaats. Twee auto's en wel van den landbouwer J. van 't Westeinde en van den heer Poleij te Yerseke, gle den door de gladheid op elkaar. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De materieele schade was nog al groot. Door een der auto's werd een paal van het lichtnet totaal in stukken gereden. Beide autobestuurder vonden goed ge zamenlijk de veroorzaakte schade te be talen. Wolfaartsdijk. Alhier heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de dames Mevr. van Oeveren, Mevr. van Dijk, Mevr. Heyboer, Mevr. Goetheer, Mej. van Heiningen, Mej. Luikenaar en Mej. P. Overbeeke, dat zich belast met het in ontvangst nemen van kleeren en wollen goederen of een gift in geld voor de dooi den oorlog zoo zwaar getroffenen in Fin land. Rechtbank te Middelburg. VAN JE VRIENDEN MOET JE HET MAAR HEBBEN. Zekere J. D., 35 jaar, varensgezel, wo- l nende te Terneuzen, thans in voorloo- pige hechtenis, was op 15 Jan. 1.1. met I een tweetal kennissen op stap geweest. Men besloot in den namiddag aan boord van het motorschip te gaan eten. Nadat i later in den avond D. het schip had er- j laten, bemerkte de bootsman dat zijn koffer met onder- en bovenkleeding weg was, benevens een portefeuille inhouden de waardevolle papieren. De stuurman vermiste zyn monsterzak met kleeding. Nadat de politie in kennis was gesteld met het vermiste, deed men een huiszoe king in verdachte's woning, en vond men in een donkere gang voor de woning de monsterzak met goederen, benevens de koffer met lijfgoederen. D. die aanvankelijk alles ontkende, gaf later toe de voorwerpen van boord te hebben meegenomen en deelde verder mede dat de portefeuille met waardevolle papieren was verborgen in een polder, onder een hoop steenen. Inderdaad vond de politie later dc portefeuille terug. Thans had D. zich wegens diefstal van deze voorwerpen te verantwoorden. Verdachte ondervraagd, gaf de feiten toe, en vond het misdrevene zelf ook erg. De officier van Justitie eischt 8 maan den gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr H. v. d. Beke Callenfels, refereerde zich aan het oordeel van de Rechtbank. Het klagen zit ons, zoo men dat noemt, in het bloed. En ook de neiging om het verleden te verheerlijken ten koste van het heden en de toestanden in andere streken en andere landen beter te ach ten dan in eigen omgeving en in eigen land. De middenstanders maken hierop geen uitzondering. Er was voor velen de laatste jaren wel reden om te klagen of om althans met cenige zorg de toekomst in te zien. Er is wereld, erdvazing en vereldverar- ming, de onrust der tijden drukt heel het leven, ook het bedrijfsleven, en dan wa ren er aan den eenen kant de coöperaties die tot bloei kwamen en er aan den anderen kant het groot-winkelbedrijf dat den middenstand dreigde te benadeelen, Zoo gezien is het geen wonder, dat vele middenstanders wel niet het natio- naal-socialisme gingen aanhangen, maai' toch wel onder den indruk kwamen van de van die zyde aangeheven leuzen. Men las in de kranten hoe in Duitsch iand onder het nieuwe regiem de zaken werden aangepakt. In het onveranderlijk verklaarde pro gram van de Duitsche nationaal-socialis- tische beweging kwam o.a. ook deze pas sage voor: „het scheppen en in stand houden van een gezonden middenstand, on middellijke onteigening der groote warenhuizen, die goedkoop aan kleine neringdoenden verhuurd zul len worden, het acht slaan op klei ne neringdoenden bij leveranties aan staat, provincie of gemeente." Geen wonder dat vele kleine midden standers van harte het pogen van Hitier om aan de macht te komen, steunden. Een gouden tijd, zoo meende men, stond geboren te worden. En vol verwachting klopten vele harten toen in Januari 1933 Hitier als Rijkskanselier optrad. En ook eenigszins verklaarbaar, dat in ons land, toen de N. S. B. soortgelijke leuzen ging aanheffen, tal van midden standers meenden dat er in die bewe ging, ze mocht dan principieel verwerpe lijk zijn, toch voor de practijk wel iets gceds zat en dat het voor den midden stand nog zoo kwaad niet zou zijn, als Mussert aan het bewind kwam. Wel bitter zijn echter zij, die zoo dach ten teleurgesteld, door wat sinds dien in Duitschiand gebeurde. In tegenstelling met de hoog gestemde verwachtingen, is het daar zóó gegaan, dat de „Groene Amsterdammer" met recht kon schrijven over den onder gang van den Duitschen mid denstand. In de lente van het vorige jaar, zoo le zen we daarin, werd bij wijze van proef te Osnabrlick een z.g. „B e d i e n e- d i c h-s e 1 b s t!"-w 1 n k e 1 geopend, waar de Duitsche huisvrouw inkoopen kon doen zonder met één man personeel te maken te hebben. Kort daarna werd bekend gemaakt dat in het Salzgitter- district, waar hoogoven-bedrijven der Hermann Göring-Werke annex een stad van 300.000 inwoners zouden verrijzen, de geheele klein- en groothandel uit één gecentraliseerd overheids bedrijf zou bestaanparticuliere bakkers, kruideniers, kleedingmagazjj- nen enz. zouden er niet toegelaten wor den. Tegelijk bleek uit de statistieken dat het aantal neringdoenden over geheel Duitschiand belangrijk terugliep. Eind Februari vorig jaar verscheen een ver ordening waarbij de staat het recht kreeg, nie t-w i n s t g e- vende middenstandsbe- drijven te sluiten. Deze ten- denz tot uitschakeling van de kleine zelf standigen werd door den oorlog ver sterkt. Het is mogelijk, dat by het voort duren van den oorlogstoestand van staatswege „centrale verkoop huizen" zullen worden opgericht; men acht het te Berlijn niet uitgesloten dat dan de helft van alle alsnog bestaande winkels opgeheven zal worden." Dit alles ligt geheel in de lijn van het nationaal-socialistische systeem. De warenhuizen, steen des aanstoots van den kleinen winkelier, zijn in Duitschiand niet verdwenen. Integendeel. I n 1938 was hun omzet in vergel ij king met 1933, met een derde gestegen. Van 1 April 1936 tot 1 April 1938, hebben, naar gemeld wordt, in Duitsch iand meer dan 100.000 kleine nering doenden het op moeten geven. Maar nog veel erger werd het toen in 1938 de oorlogsvoorbereiding het gehee le leven in Duitschiand begon te door dringen. De grootbedrijven die in ver band met de herbewapening op volle kracht werkten, hadden dringend be hoefte aan arbeidskrachten, die, toen ze op de vrije markt ontbraken, eenvoudig opgecommandeerd werden. In verband hiermede heeft men toen gekregen, wat men in Duitschiand noem de de „Auskammung" van den midden stand. Deze „Auskammung" komt practisch hierop neer, dat de overheid minder ren dabele bedryven eenvoudig sluit en de eigenaars dwingt om, zoo het dan heet, een plaats in het productie-proces in te nemen. En dat niet met de bedoeling om den middenstand te sanee- r e n, maar om het grootbedrijf aan de noodige arbeidskrachten te helpen. Protesten stel dan dat men in Duitschiand zou mogen protesteeren baten niet. Trouwens aan de gedupeerde middenstanders wordt voorgehouden, dat zy niet mogen vergeten, dat zy „zu ihrem Glücke gezwungen werden". Tot hun geluk. Maar de midden standers in ons land zullen zeker ver heugd zyn, dat het in ons land nog niet zoo ver is, dat zy dit geluk deelachtig .'iirs, Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld Wegens overtreding van de Motor- en Rywielwet en/of het Motor- en Rywiel- reglement en/of andere Verkeersverorde- ningen M. F. G. B. M. V. te Obbicht en Papen hoven f 4 b. s. 2 d. h.P. v. d. V. te Kapelle f 12 b. s. 6 d. h.J. V. te Scha- rendyke f25 b. s. 10 d. h.; W. Z. te Wissenkerke f6 b. s. 3 d. h.A. P. P. te Veere f 15 b. s. 10 d. h.P. S. te Bigge- kerke f10 b. s. 5 d. h.J. v. E. te We- meldinge, vrijspraak; J. M. R. te Ove- zande f 30 b. s. 10 d. h.C. V. te West- kapelle f2.50 b. s. 1 w. t. s.; P. Z. te Wissenkerke f 0.50 b. s. 1 d. h.C. T. te Middelburg fl b. s. 1 d. h.; A. v. d. K te Rilland-Bath f 10 b. s. 5 d. h.; H. W. J. A. T. te 's-Gravenhage f15 b. s. 10 d. h.; J. L. te Wemeldinge, vrijspraak; j F. K. te St.-Laurens f 10 b. s. 5 d. h. L. v. d. T. te Naaldwyk f 10 b. s. 5 d. h. P. C. te Middelburg f 7.50 b. s. 5 d. h. C. v. d. K. te Vlissingen f 1.50 b. s. 1 d h.C. T. te Middelburg f 1 b. s. 1 d. h. M. H. te Oost- en West-Souburg f 1 b. s. 1 d. h.; A. W. te Vlissingen f2.50 b. s. 2 d. h.; J. L. te 's-Heer Arendskerke f 1 b. s. 1 d. h.A. A. te Borsselen f 1.50 b. s. 1 d. h.; J. H. te Middelburg fl b. s. 1 d. h.; P. D. te Nieuw- en Sint- Joosland f2 b. s. 2 d. h. StraatschenderyH. v. K. te Oost- en West-Souburg f3 b. s. 1 d. h.; P. de B. te Makkum gedomicilieerd: vrijspraak. Een vuurwapen en munitie voorhanden hebbln: W. A. v. B., gedomiciliëerd te Werkendam f 15 b. en f5 b. s. 10 d. h. en 2 d. h., met verbeurdverklaring van het vuurwapen en de munitie. Wanneer vee verschynselen van een besmettelyke ziekte vertoont, als eige naar hiervan niet terstond kennis geven aan den Burgemeester: P. H. I. te Kort- I gene f 5 b. s. 3 d. h. Te Vlissingen als bezoeker na slui tingstijd zich in een tapperij bevinden: J A. K. te Den Helder f 2.50 b. s. 2 d. h. Overtreding ventverbod te Heinkens- zand: F. M., verbiyvende in een woon wagen f 2 b. s. 2 d. h. Zonder vergunning van den Burge meester te Vlissingen gedurende de uit oefening van het bedryf vrouwehjk per soneel in een café dienst laten doen: A. D. de B. te Vlissingen f 4 b. s. 2 d. h. L. V. te Vlissingen f 4 b. s. 2 d. h. Boter afleveren welke een te laag vet gehalte bezit: C. R., 's-Heerenhoek f10 b. s. 5 d. h. Handelen in strijd met een der krach tens de Landbouw-Crisiswet vastgestelde voorschriften: L. J. B. te Ritthem f25 b. en f 5 b. s. 10 d. h. en 2 d. h., met last tot afgifte van de inbeslaggenomen goederen na verloop van acht dagen, nadat het vonnis in kracht van gewijsde is gegaan; J. C. V. te Nieuwdorp, vrij spraak. MIDDELBURG. Bevallen: M. L. Kerk- hove geb. Van Belzen d.C. Coppoolse geb. Dellebeke d.M. P. Hendrikse geb. De Vos z. Overleden: P. Lynse, 10 m., z.C. C. Barbier 77 j., wed. van P. Gryspaardt. (M. C.) Van 814 Febr. O.- EN W.-SOUBURG. Geboren: 01- ga Hendrika d. v. Z. Aris en H. Gom- pel; Jacoba Pieternella Johanna d. v. F. F. Bolleman en E. Krijger; Adriaan z. v. P. Bosselaar en P. F. van Houte, Overleden: J. de Plaa 77 j., wedn. van J. Bimmel. (Nwsbld.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Kerkkoor der Russen in ballingschap. Bij het uitbreken van de revolutie in 1918 barstte de haat van het bolsjewisme tegen de Christelijke kerk en de geloovi- gen los met een heftigheid, waarvan de berichten over de activiteit van de god- loozenbeweging in onze dagen slechts een flauw beeld geven. De systematische uitroeiing van alle Christelijk geloof was en blijft het doel van deze actie- Het aantal Christenen, slachtoffers van deze vervolging, is niet te schatten. Zij, die het eerst aan de beurt kwamen, wa ren de Christenen binnen de U. S. S. R., wier kerken werden verwoest en wier voorgangers werden gedood. Vanzelf sprekend werd de opleiding tot geeste lijken der Oostersch-Orthodoxe Kerk ver boden teneinde in den loop der jaren alle leiding der geloovigen onmogelijk te ma ken. Een klein deel van de docenten en studenten van de theologische seminaries wist te vluchten naar West-Europa, waar zij ondanks hun armoede en ballingschap trouw bleven aan den dienst van hun Kerk en aan hun opdracht, geestelijken op te leiden tot hun ambt. Het Russisch Seminarium te Parijs bestaat als een tee- ken, dat het Russische volk uitziet naar den dag, waarop het weer in vrijheid Christus zal mogen belijden. Er is slechts één plek ter wereld, waar thans geeste lijken voor de Russische kerk kunnen worden opgeleid: het Seminarie te Parys, in 1920 door den Patriarch Eulogius ge sticht; dat is het centrum van kerkelijk leven voor de ontelbare ballingen, sinds de Hoode Revolutie over vele landen van Europa verspreid. Reeds in vorige jaren leidde deze ge- I meenschap te Parijs een uiterst sober be staan: professoren en studenten leefden van f 500 per persoon per jaar, waar uit alle kosten voor voedsel, kleeding, studieboeken etc. bestreden moesten wor den. Sinds September 1939 is voor elk van hen per dag slechts een bedrag van 5 fransche francs beschikbaar, zoodat het allerminst overdreven is te concludeeren, dat hier honger en gebrek wordt gele den. Zij doen thans, evenals eenige jaren geleden, een beroep op hun mede-Chris tenen in andere landen, maar met nog meer nadruk! Zóó verarmd en verlaten als nu zijn zij nog nimmer geweest. Meer dan ooit houdt men zich in ons land bezig met de bedreiging van een ander deel der Christelijke kerk, de kerk van Finland. Hetgeen Christenen wacht, in dien het godloozenapparaat in beweging komt, daarvan is deze kleine groep bal lingen in Parijs een levend getuigenis! Onder leiding van Prof. Ivan Denissov, den docent in de Kerkzang aan dit Se- minarum, heeft zich een sextet gevormd van studenten, dat zich ten doel stelt de rijkdom van de liturgie der Orthodoxe kerk meer bekend te doen worden dan tot dusverre. Zij brengen de oude Russi sche kerkelijke zangen uit den eere- dienst, getuigend van die Wereld, waar Christus koning is. Velen in ons land zullen zich uit hun vroegere kerkcon- certen de prachtige Zaligsprekingen en het aangrijpende Onze Vader herinneren. Uit den onuitputtelijken rijkdom van de Russischen kerkzang is thans een geheel nieuw programma samengesteld, dat door het Kerkkoor der Russen in bal lingschap zal worden uitgevoerd op de tournee van kerkconcerten in de maan den Februari en Maart 1940. Op Maandag 26 Februari a.s. hoopt het Koor een uitvoering in Middelburg te geven in de Nieuwe Kerk (Groenmarkt) om 20.15 uur. De heeren Mr Dr J. van Walré de Bordes en Ds W. H. Kelder Jr., hebben zich bereid verklaard in die bijeenkomst een inleidend woord te spreken. Voor nadere bijzonderheden omtrent toegangs kaarten, tekstboekjes enz. zie men de affiches. Het Comité van aanbeveling: Mevr. VAN WALRE DE BORDES GROTHE. Mevr. VAN DOORN—VAN LOOKEREN CAMPAGE, Oost en West-Souburg. Mej. Dr H. C. M. GHIJSEN, Domburg. Mevr. PEL—FEDDEMA. Mevr. VAN WOELDEREN— SPRENGER, Vlissingen. J. H. CARO. Mr P. DIELEMAN. Mr A. VAN DER HOOP. Dr K. HUIZENGA. J. L. A. BARON VAN ITTERSUM. Ds W. H. KELDER Jr. Ds A. H. OUSSOREN. Ds P. J. STEINZ, Goes. Ds L. J. C. VISBEEK, Vlissingen. C. WIT. WINTER-GERECHTEN. Gebakken kaasboter hammen (4 personen). 8 sneetjes oud brood van gewone dikte, 100 gr. (1 ons) jonge vette kaas, ongeveer 80 gr. (4 afgestreken eetlepels) boter. Smeer de sneetjes brood met een ge deelte van de boter; beleg 4 van de bo terhammen ieder met een flinke plak kaas en leg er dan de 4 onbelegde sneetjes op. Laat de helft van de overgebleven boter in de koekenpan lichtbruin wor den, leg er de dubbele boterhammen in en bak ze aan den onderkant goud bruin. Doe de rest van de boter in de pan, keer de broodjes om en bak ook den tweeden kant. Behalve bij hutspot kunnen de „gebak ken kaasbotérhammen" ook dienst doen by boerenkool, savoyekool, uien, spina zie, andijvie, enz. Hutspot (stevig gerecht voor 4 personen). 1 kg. winterwortelen, Vs kg. uien, 2 kg. aardappelen, ongeveer 1 1. melk, ongeveer 2 afgestreken eetlepels zout, 60 gr. (3 afgestreken eetlepels) boter of vet. Zet de geschilde, gesnipperde wor telen op met een bodempje water, leg er de in stukken gesneden uien op en de geschilde aardappelen, strooi er het zout over en laat op een zacht vuur alles samen gaar worden (ongeveer Va uur), nu en dan misschien een scheutje water toevoegende als de bodem der pan droog dreigt te worden. Giet, als de groenten en de aardappe len gaar en droog zyn gekookt, de melk er by, laat die aan de kook komen en stamp dan alles door elkaar onder toe voeging van de boter of het vet. Met een appel of een sinaasappel toe, zal dit gerecht een volkomen maaltijd vormen, mits bij den hutspot gebakken kaasboterhammen worden gegeven. Stamppot van savoye kool met kaas (4 personen). 1 middelmatig groote kool, l1/» kg. aardappelen, 250 gr. (V» pond)" kaas, 40 gr. (2 afgestreken eetlepels) boter of vet, wat zout, misschien wat peper. Maak de kool schoon, snipper ze fyn en zet ze op met niet te veel (een goed bodempje) kokend water en wat zout. Breng ze aan de kook en leg er dan de geschilde aardappelen op; laat beide samen gaar worden (ongeveer Vb uur, liefst niet langer!) en onderzoek nu en dan of het bodempje water nog voldoende is: vul het anders wat by. Stamp de kool met de aardappelen door elkaar, roer er de boter (of het vet) en de geraspte kaas door (mis schien ook een ietsje peper) en laat het gerecht nog even heet worden, zoodat de kaas kan smelten. VERSPILT GEEN GAS! Vooral in dezen tijd, waarin de ko len- en gasrekening toch al zoo oploo- pen, dient men op het volgende te let ten: lo. Het kookgat moet zoo groot zijn, dat het door de daarop geplaatste pan of ketel niet geheel is afgesloten, want de verwarmingsgassen moeten gelegen heid hebben om op te stijgen langs de zijkanten van de pan. Is dat het geval, dan zal de inhoud vlugger gaan ko ken. Als de pan grooter van bodem is dan het kookgat, gebruike men een zoo- genaamden kook-ring. 2o. Aan te bevelen zyn breede pan nen van laag model; deze hebben het voordeel dat de warmte zich gemakke- ïyk over het breede bodem-oppervlak kan verspreiden. 3o. Men kan heel wat gas uitsparen door eenige pannen op elkaar te plaat sen. Als het eten in de onderste pan aan de kook is, zal in de pan, die daar bovenop staat, bouillon kunnen trekken, groente stoven. 4o. Men moet de spy zen op de volle vlam, dus zoo vlug mogelyk, aan de kook brengen en, zoodra het kookpunt is bereikt, den spaarbrander gebruiken. 5o. De vlam mag nooit om de pan heenslaan, maar moet ongeveer een cen timeter binnen den bodem van de pan blyven. Anders gaat onnoodige warmte verloren. 6o. Telkens na het koken, dus 's avonds als het werk in de keuken is afgeloopen, wryve men de branders even af met een stuk krant. Eens per week moeten ze er uit genomen en goed afgeschuierd worden. Het steeds goed schoon houden van de branders werkt zuinig koken in de hand 7o. Verstandig is het om aardappe len en groenten op te zetten met niet meer water dan strikt noodig is. 8o. Bij het koken moeten de ketels en pannen gesloten blyven, want bij open deksel verdampt vocht, waardoor veel warmte verloren gaat. Het modeblad brengt voorjaarsboden. De lente in aantochtHet mocht wat, in dezen barren winter! Ja, toch zijn de eerste voorjaarsboden er al. En één ervan is wel het Februari-nummer van Beyer's „Mode für Alle". Het schattige blousje op de voorpagina brengt ons al direct in een zonnige stemming, mar behalve zon brengt het voorjaar ook storm, regen en soms zelfs sneeuw. Daarom dus doelmatige kleeding! Dit nummer brengt practische mantels met capuchon en bijpassende rok en blouse, vlotte costuums, waarvan de combina tie van geruit en effen zeer smaakvol kan zyn. Schattige, om zelf te maken hoedjes. By de japonnen vindt men: Vele vlotte modellen, enkele reeds met een zomersch tintje, andere juist geschikt voor dezen overgangstyd Wie dezen zomer met de groote mode van geborduurde jurkjes mee wil doen kon nu reeds een keuze maken! Ook aan blouse en rok is volle aan dacht besteed, terwyl de avondjaponm i en bruidsjurken evenmin op het appèl ontbreken Tenslotte noemen wij nog de leuke kinderpagina's met vele aar dige modelletjes voor jongens en meis jes van V» t.m. 14 jaar. Maandag 19 Februari. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. Alg. progr. verz. door de AVRO. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 8.30 Orgel. 8.50 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ens. Rent meester. 11.00 Causerie „Zijlichten''. 11.10 Ens. Rentmeester en gram. 12.15 Gram. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.00 AVRO-Amusementsorkest. 1.45 Lyria- trio. 2.30 Omroeporkest en solist. Ca. 3.20 Causerie „Oog en oor". 4.30 Disco causerie. 5.30 Secco en zijn ens. 6.15 AVRO-Amusementsorkest, solisten en een klein koor. 6.45 Gram. 7.00 AVRO* orkest. 7.30 Friesche lezing. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 Concertgebouwork. 915 Radiotooneel. 9.45 De Twiliight Serenaders en solist. 10.30 Gram. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Alf. Spezialetti en zij11 ens. 11.3512.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV- Uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Schriftl. en medit. 8.20 Gram. 9.30—9.45 Gelukw. 10.30 Morgend 11.00 Chr. lect. 11.30 Gram. 12.00—12.15 Ber. Om 12.30 Ber. ANP. 12.40 Ens. „Zingaresca" en gram. 2.00 Voor de scholen 2.35 Gram. 3.00 Voor de vrouwen. 3.303.55 Gram. 4.00 Bij bellezing. 5.00 Gram. 5.15 Voor de kin deren. 6.15 Gram. 6.30 Vragenuurtje. 7.00—7.15 Ber. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP., herh SOS-ber. 8.15 Gram. 8.45 Lezing „Wat de Bybel zelf zegt". 9.15 NCRV-orkest en solist. 10.0010.30 Ber. ANP., act. halfuur. 11.15 Gram- Ca 1150—1200 Schriftl.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6