ning [IE ZEEUW el. 2410 I tweede blad NDEN. 1940" fa verwaarloosd Landgoed Stok tusschen de beenen? 'AARBANK Fouten in de Russische strategie. en f 100.-. 1 aren. Rotterdam en hage. Rotterdam en iVGravenhage. 's-Gravenhage. ERDAM. s verkrijgbaar, ïoet geschieden vongen leening ispectus. Et. 19 - Middelburg. FEUILLETON 1 moest Bfln op den spoorweg Leningrad Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. SCHADEVERGOEDING AAN INUN DATIE-SLACHTOFFERS. Ktoetlngo. De vereeniging van Oud leerlingen van land- en tuinbouwwinter- cursussen hield Donderdagavond baar goed bezochte jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr W. P. Beije. 's-Heer Arendskerke. De Gemeente raad zal Maandag 19 Februari a.s. in vergadering bijeenkomen. Hardrijden heeren: le pr. C. Karelse; WALCHEREN SL HOUWEN-DUIVELAND. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. NOORD-BEVELAND. VAN VRIJDAG 16 FEBR. 1940. nr 116. an Staat 'inanciën eiken werkdag van iderdags van 10—12 r, Woensdag- en Za- in 7—8 uur. Rente ergoeding per dag. tot storten van sa- isioenen per giro en belasting en school- hieromlrent worden itand. Het m, die aan L is onder teld. (Van onzen militairen medewerker.) Over den strijd in Finland kunnen we ditmaal kort zijn. Niet dat er rust heerscht, verre van dien; er wordt zwa- ren strijd gevoerd op de Karelische land engte; de Russen zetten er alles op om de Mannerheimlinie te doorbreken en de Finnen verzetten zich manhaftig, zooals We van hen gewend zijn. Uit de zeer uiteenloopende berichten maken we op, dat de Russen thans wel 300,000 man op de landengte hebben ge concentreerd met veel artillerie, duizend tanks, grootendeels zware van 7080 ton, bewapend met drie lichte kanonnen en meerdere mitrailleursook de lucht macht neemt aan den strijd deel. Na tuurlijk elkaar tegensprekende berichten, waaruit echter te lezen valt, dat de Rus sen na 14 dagen voortdurend aangeval len te hebben, hun krachten afwisselend concentreerend op Summa, Micoloa, Tai- pale en de beide flanken, groote verlie zen hebben geleden bij de hindernissen dicht vóór de frontlijn der stelling zélf. Alle voorpostenstellingen der Finnen zijn teruggeworpen en overal heeft de aanval plaats op de steunpunten der Mannerheim-linie; men mag aannemen, dat bij Summa de voorste bunkers in handen der Russen zijnwel doen de Finnen door plaatselijke tegenaanvallen moeite deze weer te veroveren, doch zij moeten tegen de overmacht toch wel wat veeren laten. Dit is op zichzelf niet verontrustend, want de geheele diepte der Mannerheim- linie is gemiddeld 15 K.M. en er moeten dus nog heel wat steunpunten met moei te en verliezen door de Russen genomen worden eer zij een bres geslagen hebben en Zuid-Finland kunnen binnehtrekken. Op het 12 K.M. breede Summa-front, waartegenover naar schatting 50.000 Russen staan, zijn hun verliezen, volgens de Finsche taxatie, al minstens 30.000 mandoor steeds weer nieuwe divisies in den strijd te werpen duurt de aanval reeds 14 dagen. Er wordt van de Finsche bezetting dus wel het uiterste gevergd en men vraagt zich afhoe lang de spankracht dezer taaie getrainde strijders het nog zal kunnen volhouden, want van aflos sing zal bij hun spaarzame getallen niet f veel sprake kunnen zijn. Doordat de Russen thans het zwaarte punt leggen op de Karelische landengte en de Finnen vanzelfsprekend zich daar tegen te weer moeten stellen, wat hun heel veel inspanning kost, heeft er wei nig actie van beteekenis plaats op de an dere frontenbehalve patrouille-gevech ten heerscht er dan ook rust bij Pitka- ranta (N.O. zijde Ladogameer), Tolvo- jarvi, en eveneens in de wespentaille (Kuhmo, Suomussalmi en Salla-sector) ongetwijfeld zullen echter te zijner tijd de Russen hier weer trachten door te dringen. Wij wenschen thans echter eens te wijzen op fouten gemaakt door de Rus sen, welke hun, behalve groote verliezen, ook een belangrijke deuk in hun militai re prestige heeft gekost. Hun strategische opzet was goedter wijl zou worden doorgedrongen naar het voornaamste (zuidelijke) deel van Fin land, hetgeen kon geschieden door door breking der Mannerheimlinie of wel door omtrekking dezer stelling, om het J^dogameer heen, zou via de wespen- taille doorgedrongen worden naar de noordpunt der Botnische Golf om Fin land af te sluiten van Zweedschen toe voer. Doch de noodzakelijke voorberei- "Jg van dit plan was allerjammerlijkst. Men had, waar elk binnendringen ten nooiden van het Ladoga-meer gebaseerd door AMY LE FEUVRE. 64 J _o_ j3en avond laat zat zij voor het open dpn t van kaar slaapkamer en keek naar de v r 446 maan scheen helder door Het i ramen vaa de oude kapel, verlam ^na' alsof deze van binnen uilen rjWas' 4n de verte schreeuwden de de =t n kreten en het plassen van luiden ^enfontein waren de eenige ge- n dle de stilte braken. niet ik,.wou dat ik mijn huis maar Vivian gekregen!" zuchtte tenvü|ranen sProngen haar in de oogen, breed met 4laar edeboog op de ten qto v®ns4erbank geleund, naar bui en eedai', 5' 44aar hart voelde bezwaard vreenJ Wan4 ZÜ werd vervolgd door Zii ij v®ron4rustende gedachten, te hinvJ J z4c4t opnieuw het gesprek den haa1' Effie Rockmorton gehou- l)aarrent°Ver juffrouw De Burgh en met dp meester- Zij voegde dit samen frouw nIrR6mdL °Pmerkingen van juf- leden nu een paar dagen ge- en de mededeeling van meneer Moermansk, allereerst deze spoorweg geschikt moeten maken voor veel groo- ter vervoercapaciteit. Vervolgens op de stations, (welke desnoods nog moesten worden aangelegd), gelegen tegenover de richtingen, welke westwaarts gevolgd moesten worden om de knooppunten van het verkeer in de wespen-taille te berei ken, behoorlijke emplacementen voor grooten aan- en afvoer moeten maken, en op deze stations reeds groote parken hebben aangelegd voor alle noodzake lijke werktuigen en materiaal voor we genaanleg. Eveneens moest men stapel plaatsen gemaakt hebben voor legerings- en verplegingsmiddelen (uiteenneembare barakken, verwarmingsmiddelen, bedden, veldkeukens, ziekenverplegingsmiddelen, enz.) evenals ook wapen- en munitiema gazijnen. Wat de barre winter al niet veroor zaakt. Men schrijft ons: Een boer, afkomstig uit Zuid-Beve land, moest voor zaken bij een burge meester buiten Zuid-Beveland zijn. Het gesprek kwam op den strengen winter van 1940 en de boer zeide in zijn sappig Zuid-Bevelandsch dialect tot den burger vader: „dat er zoo juist een aantal wilde zwnen .uit Noorwege op het land aan den Nieuwen weg waren aange komen". De burgemeester ontbood den veld wachter onmiddellijk. „Wat is er van Uw orders burgemees ter?" „Ga dadelijk naar den Nieuwen weg, er zijn daar een aantal wilde zwijnen uit Noorwegen gekomen." De bedoelde burgemeester had uit het op zijn Goeseh uitgesproken „zwanen" begrepen, dat het wilde zwij nen waren. Een mooi succes. De gisteren gehouden collecte met vlaggetjesverkoop ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft de belangrijke som van 971,96 bruto opgebracht. Voor lijdend Finland. Men schrijft ons: Nu de inzameling langs de huizen der ingezetenen voor lij dend Rinland een groot succes belooft te worden, heeft het comité dat in beginsel reeds voor zoo iets voelde, stappen ge daan om te Goes nog een Finschen avond te organiseeren en wel op het eind van deze maand. Het bestuur heeft zich de medewer king kunnen verzekeren van den Fin schen consul te Den Haag, den heer de Vlugt. Behalve met het gesproken woord, zal ook met film en lichtbeeld getracht wor den de aanwezigen meer vertrouwd te maken met het kleine, doch bewonde renswaardige volk, dat met heldenmoed de roode vloedgolf tracht te keeren. Eindelijk een uitkeering. Kruiningen. Naar ons ter oore was ge komen, heeft de burgemeester Woens dag den geheelen dag ten gemeentehuize en te Middelburg geconfereerd met ver tegenwoordigers van de Ministers van Defensie, Binnenlandsche Zaken en So ciale Zaken over het aan z.g. inundatie slachtoffers toekennen van schadever goeding. Aangezien dit vraagstuk zóó in het midden van de belangstelling dezer be volking staat en velen naar een uitkee ring uitzien, hebben wij ons tot den bur gemeester gewend en gevraagd of het ons medegedeelde juist was, hetgeen deze bevestigde. Hjj machtigde ons bekend te maken, dat, na het overwinnen van verschillende moeilijkheden een voorloopige regeling is getroffen endat in den loop van de volgende week de eerste geldelijke uitkee ring aan landarbeiders enz. zal kunnen plaats hebben. Lucas leek wel de sleutel te zijn tot het geheel. Hoewel het vreemd en onwaarschijn lijk leek, geloofde Vivian nu toch stel lig, dat juffrouw De Burgh en Baldwin Hunter samen gingen trouwen. „Efie kan het zich niet verbeeld heb ben, wat ze zei, dat ze gezien had, en juffrouw De Burgh werd bepaadl knor rig, toen ik hem critiseerde. Geen won der, dat meneer Hunter zooveel belang stelt in alles en de terreinen om het huis te veranderen. Zijn erfenis zal hem nu in staat stellen, om haar te trouwen; hij zal aanbieden, om het landgoed van mij te koopen en juffrouw De Burgh ziet dan het verlangen van haar hart vervuld. Zij komt dan weer terug in haar oude huis, om er te leven en te sterven. Ik kan mij best voorstellen, dat zij meer dan bereid is, hem daarvoor te trouwen. Maar ik kan mij zijn bevlie ging voor haar niet begrijpen; tenzij hij belachelijk ridderlijk en romantisch is, en vindt, dat zij de eerste rechten heeft op de Abdij, en hij haar op die wijze haar haar eigendom terug kan geven. Ik ben maar een buitenstaander, een, die hen in den weg staat bij hun plannen voor de toekomst. Als zij werkelijk met elkaar gaan trouwen, blijf ik hier niet. Ik zou toch niet van mijn huis kunnen genieten, als Het jaarverslag van den secretaris ge waagde van een actief vereenigingsleven. De penningmeester kon wijzen op een gezonden financieelen toestand. In de plaats van dhr C. Blomaard, die zijn herbenoeming niet meer aanvaard de, werd tot bestuurslid gekozen dhr L. v. d. Linde. Dhr J. A. v. d. Guchte werd als bestuurslid herkozen. Besloten werd met de andere plaatse lijke vereenigingen op land- en tuinbouw gebied een filmavond te organiseeren. In behandeling komen o.a.: Verzoeken van de besturen van de btjz. lagere scholen om voorschot voor 1940 op de gemeentelijke vergoeding, be doeld bij art. 103 der L.O.-wet 1920. Verzoek van mej. L. S. Sturm om ontslag als onderwijzeres der openbare lagere school te Nieuwdorp, m.i.v. 1 April a.s. Verzoek bestuur Vereeniging tot stich ting en instandhouding van Christelijke scholen voor zwakzinnige kinderen op Walcheren, gevestigd te Middelburg, om een vrijwillige bijdrage uit de gemeente kas ten behoeve van de Chr. school voor Buitengewoon lager onderwijs te Mid delburg. Nieuwdorp. Onder leiding van den voorzitter, den heer J. Dekker, hield de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond Woensdagavond in de Chr. Bewaarschool haar, ondanks de weersomstandigheden, goed bezochte jaarvergadering. De secretaris, de heer C. van Antwer pen, deelde in zijn jaarverslag mede, dat het ledental 90 bedraagt. Opgewekt werd tot propaganda onder de ongeorgani seerden. Herinnerd werd aan de gehou den vergaderingen en aan de gevoerde loonactie. Met waardeering werd melding gemaakt van de medewerking van het gemeentebestuur bij de werkloozenzorg. De penningmeester moest zijn rekening afsluiten met een nadeelig saldo. De aftredende bestuursleden J. Dek ker en C. v. Antwerpen werden herko zen. Gerapporteerd werd over de Districts vergadering, de jubileum-vergadering te Utrecht en de gevoerde bespreking met de werkgevers over het nieuwe contract. Ten slotte hield de heer A. de Lange te Goes een toespraak, waarin hij wees op den zegen en de taak van de Chr. vakorganisatie. Rilland-Bath. Donderdagavond kwam de A.-R. kiesvereeniging in vergadering bijeen. Na behandeling van de huishou delijke zaken sprak de secretaris, dhr W. Elshout over „De Democratie". Eerst sprak hij over de valsche, daarna over de „Christelijke", de „ware" democratie, waai'bij uit kwam 't revolutionair karak ter der eerste bij de linksche partijen en 't anti-revolutionair karakter van de laatste. Een bespreking volgde. Daarna werd de propaganda besproken. Hansweert. De Dinsdag opgerichte IJs- vereeniging IJVA heeft reeds Donder dagnamiddag verschillende wedstrijden op de schaats georganiseerd. De uitslagen zijn: Schoonrijden enkel: le prijs A. Westrate, 2e prijs J. Polderman; 3e pr. M. de Groof; 4e pr. F. Franken. Schoonrijden paren: le pr. A, Westra te en M. de Groof; 2e pr. B. de Groof en M. Okkerse. Hardrijden: le pr. J. Westrate; 2e pr. B. Smit; 3e pr. P. Heynsdijk; 4e pr. J. de Raad. De uitslagen voor de wedstrijden voor volwassenen Schoonrijden paren: Mej. A. Wonder- gem en dhr P. Wondergem le pr.; Mevr. D. Blok en dhr W. Dronkers 2e pr. Mevr. H. Krombeen en dhr A. Stratema 3e pr. Schoonrijden dames: le pr. Mevr. H. Krombeen; 2e pr. Mej. Ch. Krombeen; 3e pr. Mej. A. Wondergem. Schoonrijden heeren: le pr. C. Mey- aard; 2e pr. P. Wondergem; 3e pr. W. Dronkers. Hardrijden damesle pr. Mevr. Stuyk. ik wist, dat zij zou probeeren, om het mij af te troggelen; en ik vind het erg onvriendelijk en onaardig, om mij iets te vertellen van die erfenis. Geen wonder, dat hij zoo onafhankelijk optreedt. Ik kan mij niet begrijpen, dat hij nog een dag langer blijft. Ik geloof heusch, dat ik er maar liever met hem over spreken moest." Zij wilde juist haar gordijnen licht trekken, toen zij twee gedaanten den tuin zag binnengaan door een poortje, dat op den weg uitkwam en waarvan alleen zij en meneer Hunter den sleutel hadden. Onbeweeglijk en met ingehou den adem bleef zij staan. Zij zag twee gedaanten om het groote gazon heenloo- pen, waar in het midden een groep ce ders stond, en daarop voortwandelen naar een lage helling, waar een bank stond, vanwaar men het beste uitzicht had op de Abdij en de omliggende gron den. a Voor een oogenblik verlichtte de maan de twee gedaanten zoo duidelijk, dat zij onmiddellijk de gestalte van Baldwin Hunter herkende; en de lange mantel, die zijn gezellin aan had, kon aan nie mand anders dan aan juffrouw De Burgh toebehooren. „Half elf! Neen, nu twijfel ik er niet meer aan. Ze denken natuurlijk, dat ik naar beid ben, omdat alles donker is, en 2e pr. W. Bierens; 3e pr. J. Nieuwen- huize. Wemeldinge. Hoe gevaarlek het z.g.n. sleepjerijden is, bleek ook hier weer: eerst was het de heer J. L., die toen hij op het eind van de baan wat stond te rusten, omver gereden werd en zich daar bij leelyk bezeerde, later was het een van de sleepjerijders zelf dhr M. de G., die zich een flinke bloedneus viel. Het sleep jerijden is op de baan der ijsclub ver boden. Arnemuiden. De landbouwer K. vond dezer dagen op een weiland een wilde zwaan in bijna uitgeputten toestand. H\j nam het dier meer naar huis en gaf het een plaatsje In de schuur, waar het drie dagen goed verzorgd werd, doch aangezien het alle voedsel weigerde, is het van honger en uitputting gestorven. Vrouwepolder. De afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond hield on der voorzitterschap van den heer A. C. Wattel haar goed bezochte jaarverga dering. Ook de Burgemeester was aan wezig. De beide predikanten waren we gens lichte ongesteldheid, verhinderd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental der afdeeling stationnair blijft. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging er ook financiëel goed voor staat. Aan het slot werden de aanwezigen toegesproken door den burgemeester. Bruinisse. Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad. De voorzitter hield de gebruike lijke nieuwjaarsrede. De werkloosheid bleef constant. In het afgeloopen jaar werd aan steun uitgekeerd f10350 en aan werkverschaffing f12800. Wethouder van Veasem beantwoordde deze rede. Over de kwestie der misdeelde kleine mosselkweekers is een bespreking ge houden met een lid der Tweede Kamer, terwijl over de vlasbewerking met het betrokken Rijksbureau is gecorrespon deerd, waarop nog geen antwoord werd ontvangen. Het adres van den Alg. Ned. Politie bond om verhooging van de salarissen van politie-agenten en veldwachters wordt voor kennisgeving aangenomen. Voor de werkobjeeten. van Baron Schimmelpenninck van der Oije te Oos- terland en dhr Romeijn te Ouwerkerk zal de vereischte garantieverklaring worden ingezonden, zoodat arbeiders uit deze gemeente daar zullen kunnen wor den te werk gesteld. Ingekomen is 'n verzoek van W. Ver wijs en verschillende anderen die protes teeren, dat zij geen uitkeering hebben ontvangen voor de z.g. B-steun. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Van de zijde der bevoeg de instanties is indertijd geprotesteerd, toen aan alle werkloozen evenveel was uitgekeerd. Dhr Hoek merkt op, dat de verdeeling niet rechtvaardig was. Niet alle werk loozen hebben een formulier ontvangen. De voorz. zegt in zijn repliek, dat B-steun wordt gegeven voor bijzondere nooden, terwijl hij meent, dat de onder teekenaars niet in dit geval verkeeren. Wethouder van Vessem voegt hier nog aan toe, dat de Ministerieele circu laire alleen spreekt van groote gezin nen. De commissie is in dit opzicht bij zonder soepel geweest. Dhr Hoek zou gaarne zien, dat van gemeentewege nog een toelage aan adressanten werd gegeven, daar het geld van de B-steun verdeeld is. Dit wordt door den voorz. ontraden, daar daarvoor op de begrooting geen post is geplaatst. De raad sluit zich bij den voorzitter aan. De voorzitter leest een schrijven voor van Ged Staten, waarin deze er bij de gemeentebesturen op aandringen, ge bruik te maken van de Ministerieele hulp, die thans geboden wordt om te komen tot betere volkshuisvesting. B. en W. stellen den Raad voor hier van gebruik te maken e» het vraagstuk aan een nadere studie te onderwerpen. Volgens den heer Hoek kost de grond willen hier nu eens rustig rondwande len en zich verkneukelen er over, dat dit alles hun nog bij gelegenheid zal toebehooren!" Vivian liet haastig de jaloezie zakken en trachtte hen uit haar gedachten te bannen. Toen ze eenmaal te bed lag, schreidde zij zich in slaap, maar zij kon zich de werkelijke reden van haar verdriet ternauwernood begrijpen. Hèt leek haar alles een kwade droom, toen zij den volgenden morgen wakker werd. Zij vertelde niets aan juffrouw Fans- hawe van wat zij gezien had, maar toen Baldwin Hunter om tien uur bij haar kwam, stond haar gezicht strak en ern stig. Zij kon echter moeilijk iets lang voor zich houden en zag ook niet in, waarom ze er nu niet ronduit met haar rent meester over te spreken. Eerst behandelden zij zaken. Zij ont ving hem altijd in de vroegere kinder kamer en zat nu in haar stoel voor het open raam, terwijl Baldwin aan de tafel zat, met zijn notitieboekje in zijn hand. „Dat is dus alles", zei hij, terwijl hij het dicht deed en in zijn zak stak. „Niet heelemaal", zei Vivian, met op geheven hoofd en eenigszins uitdagend „Ik zou wel willen vragen, waarom u I mij niet verteld heeft, dat u nu rijk is? Ik hoorde het van meneer Lucas, en was De ontslagaanvrage van den burge meester van B e e r t a, heeft in bree- den kring de aandacht getrokken. Gedurende tal van jaren heeft deze burgemeester tegen een in meerderheid communistische gemeenteraad op moe ten tornen. In 1933 maakte men het zoo bont dat de regeering moest ingrijpen zoodat de Raad tot 1935 op non-actief werd gesteld en de burgemeester als regee- ringscommissaria alle bevoegdheden in handen kreeg. Na dien tyd ging het in den Gemeen teraad wat rustiger toe, maar de posi tie van den burgemeester die naast zich heeft een communist en een uiterst linksche sociaal-democraat, is nog altijd ver van pleizierig. En daarom temeer heeft hij er recht op, dat htf op den steun van de auto riteiten kan rekenen. Maar wat wilde nu het geval. Er moest een kwestie aan de orde ko men, waarbij te voorzien was, dat de Raad op den stoel van B. en W. wilde plaats nemen. Vandaar dat de burge meester vooraf in Den Haag inlichtin gen ging inwinnen. Na het antwoord van de ministers besloot de burgemeester een genomen besluit ter vernietiging voor te dragen. Het besluit werd echter in strijd met de gewekte verwachtingen niet ver nietigd. De burgemeester werd in het ongelijk gesteld. Hem werd op een zeer ongele gen oogenblik een stok tusschen de bee nen gestoken. Geen wonder dat de burgemeester ontslag vroeg. voor een arbeiderswoning f 300, de bouwkosten komen op f1700. De aflos sing kan plaats hebben in 50 jaarlijk- sche termijnen. De huur van een derge lijke woning zou komen op f 1.58 per week. De voorzitter heeft eenige bezwaren tegen deze berekening. Een jaarlijksch onderhoudsbedrag van f 23 is te laag. Ook moet men rekening houden met den stijgenden rentestandaard. Nadat de heer Hoek de toezegging heeft gekregen, dat een onderzoek door het gemeentebestuur zal plaats hebben, wordt het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aangenomen. Op verzoek van den Minister van Binnenl. Zaken wordt met 2 st. tegen de Algem. Politieverordening aange vuld met een artikel tegen hinderlijke of op den openbaren weg te hooren ra- riomuziek etc. Opening Jeugdge- b o u w. Onder groote belangstelling werd Dinsdagavond het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw geopend. Ds Mars man sprak een openingswoord. Dit gebouw beteekent een groote vooruitgang, vergeleken met de beschik bare vergaderruimte. Voorts voerden verschillende sprekers het woord. Door de Chr. M.V. „Wees een ze gen" en „Rodé" werden eenige zang nummers ten gehoore gebracht. Stavenisse. De damclub „De Denkers" hield een propaganda-avond. Alle inge zetenen, die het damspel thuis beoefe nen, waren uitgenoodigd om deel te ne men aan een simultaanwedstrijd. Twee van de beste spelers van „De Denkers" n.l. de heeren M. Vermaas en C. Suurland, speelden ieder tegen een tiental tegenstanders. Dhr Vermaas won 6 partijen, verloor er 3 en speelde 1 partij remise. Dhr Suurland wist 8 partijen in winst om te zetten, verloor er 1 en speelde 1 partij remise. Colijnsplaat. Donderdagavond hield „Het Groene Kruis" een algemeene ver gadering, onder leiding van den voor zitter, dr L. P. Maas. natuurlijk erg verbaasd, toen ik het hoorde. Ik dacht, dat onze verhouding wel zoo was, dat u het mij had kunnen vertellen". Hij keek haar met groote kalmte aan, en zijn stem klonk even waardig als de hare, toen hij antwoordde: „Ik heb het recht, om over mijn eigen zaken te sreken of te zwijgen. Ik had het feit niet bekend gemaakt, omdat ik dat voorloopig niet wenschte te doen." Vivian kreeg een kleur. „Ik vraag u excuus; maar u kan niet verwachten, dat ik het aangenaam vond, dit van meneer Lucas te hooren inplaats van uzelf. Mag ik u intusschen wel ge- lukwenschen er mee?" „Dank u. Het spijt mij, dat ik u ge hinderd heb, door u mijn vertrouwen niet te schenken. Beiden zwegen een oogenblik. Vivian zag er nog zoo kinderlijk uit, terwijl ze daar zat, en de wind met haar krulletjes speelde, dat haar beleedigde waardigheid Baldwin bijna een glimlach ontlokte. „Ik veronderstel", zei ze na een pauze, „dat dit beteekent, dat u mij verlaten gaat?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5