.Pijnlijke iPUROL kloven liemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Radioprogramma Het ijsgevaar op de Een burgemeester neemt ontslag. Voor de vrouwen van Finland. De barre winter. De strijd vuur gel stormlooi geworpei |;i zores, die Ik bedankt heb voor haar ar beid, dien zij hier heeft gepresteerd. Dat heb ik gedaan ter gelegenheid van het feit van haar huwelijk, Haar man is eveneens onderwijzer. Ik ontving een kaart. In welke relatie heeft het bruids paar dit nu gedaan? Er is tusschen die onderwijzeres en mij nooit anders ge weest dan een zuiver ambtelijke verhou ding. Een persoonlijk contact is er nim mer geweest. Zooals de verhouding van ambtelijken aard was, was ook mijn schrijven als zoodanig bedoeld. Als de minister een gelukwensch stuurt in de uitoefening van zijn functie, geschiedt dit ook altijd portvrij. Bovendien heb ik van den burgemees ter dikwijls missives ontvangen over al lerhande quaesties als b.v. over den bloed transfusiedienst en contributie voor deze of geene instelling of ten bate van een bepaald fonds. Kantonrechter: Ja, daar heb ik mij ook al grootelijks over verwonderd. Maar ik geef u de verzekering, dat als de burge meester was overkomen, wat u is overkomen, dat hij hier ook als verdachte had ge staan. Blijkens een brief van den chef van de afdeeling lager onderwijs van het de partement van Onderwijs, geeft deze chef als zijn meening te kennen, dat het van groote beteekenis is, dat de inspecteur van het privéleven van de onderwijs krachten in kennis wordt gesteld. Ook het beantwoorden van een ondertrouw- kaart acht hij zonder eenigen twijfel als tot den dienst behoorende. De ambtenaar van het O. M. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewe zen. Het betreft hier geen geval van dienst, het was in het geheel niet nood zakelijk, dat de inspecteur de kennisge ving beantwoordde. Doet hij dat wel, dan doet hij dat als privé persoon. Omdat het een principieele zaak was, eischte hij f 6 boete, om hooger beroep mogelijk te ma ken. De kantonrechter merkte op, dat hij zich in de situatie zeer wel kon inleven, daar hij zelf schoolopziener is geweest. Als er in mijn tijd eon bruiloft was, zei hij, dan gaven wij wel eens bloemen, tnanr wij dachten er natuurlijk niet aan, de i nkosten voor het Rijk te dcrlaroercn Rei hr'ftelijke gelukwensch ligt in die zelfde lijn. Vijftig jaar geleden trok men de erenzen wel heel scherp. Als er in den brief „hoogachtend" voorkwam, dan wer-l de brief al niet als dienstbrief be schouwd. Een huwelijk heeft niets met den dienst te maken. Als een inspecteur een geluk wensch schrijft, is de bedoeling daarvan een vriendelijkheid, zooals uit den onder- havigen brief ook duidelijk blijkt. De klok van de St. Jacobuskerk te Vlissingen. Het Haagsche Gerechtshof deed uit spraak in de zaak tegen den slooper J. B. van H. te Vlissingen, inzake de vermeen de verduistering van de kerkklok van de St. Jacobuskerk te Vlissingen. De uitspraak luidde: bevestiging van het vrijsprekend vonnis van den politie rechter te Middelburg. verzacht en geneest U met ^Tub^b5£t^Doo^6^^i^0^ct^y^pothw|^Dro5j rivieren. DE TOESTAND IN MAAS EN WAAL. NOG ONZEKER. Verschillende gezinnen gered. In Maas en Waal blijft de toekomst nog vaag en onzeker. Er wordt door autoriteiten en bevolking hard gewerkt en niet het minst door soldaten. Den geheelen dag hebben boven het gevaarlijke traject van de Waal tusschen Tiel en Afferden-Deest de vliegtuigen verkenningsvluchten uitgevoerd. Men mompelt, dat in Soesterberg drie bommenwerpers gereed staan om op het eerste teeken bommen op het ijs te wer pen. Men is het echter in deskundige kringen nog niet eens over de waarde en de uitwerking van de proef. Men staat verwonderd over de kracht van het ijs, dat de schepen meesleurt als een blad, dat meedrijft op den wind. In Weurt is een tiental aken over een lage kade geduwd in een kom, waar een grintgraverij was. Straks valt het water en de schepen zullen gescheiden liggen van de rivier. De scheepswerf in Deest werd ook bedreigd. Wat betreft de positie van de steen ovens en de binnendijks gelegen boerde rijen, gaat het allereerst om de menschen, die op die hoeven en steenovens in een plotseling isolement zijn geraakt. Zoo schielijk klom de Waal over den ringdijk van de steenovens, dat er aan een tijdig heenkomen geen denken was. Zondagmorgen om half zes belde Piet Vos van de beton- en steenfabriek der fa Mijnlieff, dat de soldaten en het per soneel met de huisgezinnen volkomen geïsoleerd waren. Daarna braken de telefoonpalen door het ijs en werd niets meer gehoord. Verderop lagen de boer derijen in volkomen isolement en weer verderop lag de Boschoven in het water, waarop 23 menschen zich bevonden. Aan de kloeke militairen onder leiding van een tweetal luitenants is het te dan- NAAR AANLEIDING VAN TEGEN- STRIJDIGE BESLISSINGEN VAN MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN. De burgemeester van Beerta, de heer J. H. Naninga, heeft per 15 April a.s. ontslag gevraagd. In een dienaangaande afgelegde ver klaring herinnerde de burgemeester er aan, dat de „Bestuurdersbond Beerta en Omstreken" in den loop van 1939 had gevraagd te willen bevorderen, dat de werkloozen in wijk A der gemeente, in de gelegenheid zouden worden gesteld steungelden, mededeelingen omtrent te werkstelling en bonnen voor goedkoop vleesch, te Drieborg in ontvangst te nemen. De burgemeester was van oor deel, dat het nemen van zulk een besluit niet behoorde tot de competentie van den raad, maar tot die van B. en W., en bij navraag verklaarde de minister van Sociale Zaken het hiermee eens te zijn. Toen de raad daarop toch besloot het verzoek in te willigen, heeft de burge meester dit besluit ter vernietiging voor gedragen. Daarop heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken, ook namens zijn ambt genoot van Sociale Zaken medegedeeld, dat zij geen aanleiding hebben kunnen vinden, bedoeld raadsbesluit ter vernie tiging aan H. M. de Koningin voor te te dragen. In deze behandeling eerst te be richten, dat bedoelde aangelegenheid niet behoort tot de competentie van den raad, daarna wèl behoort en genoemd raads besluit niet voor vernietiging in aanmer king te doen komen heb ik, aldus de burgemeester, aanleiding gevonden ont slag te vragen." ken, dat de bevolking van de beton- en steenoven der fa Mijnlieff is gered. Het was gzig koud. Het grootste ge deelte der bevolking had een toevlucht gezocht boven op den oven waar het warm was. Met veel tact slaagde de reddingsploeg er in de vrouwen en kin deren naar de roeiboot te krijgen. In het begin wilden de vrouwen niet mee. Tenslotte vertrok de boot tegen 12 uur met 11 vrouwen en kinderen. Om 12 uur was de eerste ploeg aan wal. Om 1 uur vertrok de reddingsploeg voor de tweede maal. Het was moeilijk de mannen te bewegen hun verantwoorde lijken post te verlaten. Te meer daar het huisraad en vee achter moest worden gelaten. Die werden zoo hoog en veilig mogelijk opgeborgen en voeder werd ge geven voor 2 dagen. Tenslotte slaagde men er in de 21 man naar de boot te brengen. Om 3 uur waren de 21 mannen in veiligheid. De militairen trokken daarop met de roeiboot naar de steenfabriek „Bosch oven", en brachten ook de zeven gezin nen, die hun huizen nabij deze fabriek hadden moeten verlaten en hier hun bivak hadden opgeslagen, in veiligheid. Allen zgn in Druten bij burgers ge huisvest. In deze fabriek verblijven thans nog dertien paarden en tien koeien, benevens wat klein vee. Men zal trachten de ko mende dagen de beesten van voedsel te voorzien. Wanneer de toestand van het ijs evenwel kritieker wordt, zal dit niet mogelijk zijn en zullen de dieren den hon gerdood sterven. In de steenfabriek der gebroeders Mijn lieff staat het water reeds een meter hoog. De arbeiders, die zich hier be vonden, hebben een paar angstige dagen doorgebracht. De Waal voor Druten zit nog steeds, het water valt langzaam. Ook voor Beneden-Leeuwen is het water gisteren tien c.M. gedaald. OVERSTROOM ING EN IN OOST GELDERLAND. Tengevolge van den dooi, welke en kele dagen lang aangehouden heeft, zijn vele stroomen en kleine riviertjes, bij zonder in de omgeving van Varsseveld en Aaiten buiten hun oevers getreden. Vlakten van zeer groote afmeting, grooter dan men ooit eerder overstroomd zag, staan thans geheel blank. Verschil lende boerderijen en woningen moesten ontruimd worden, terwijl het verkeer op vele wegen onmogelijk werd. Ook het goederentransport van de Geldersche Tramwegen is geheel stopgezet. De on middellijk ingetreden vorst doet zeer veel schade aan de te velde staande gewas sen, alsmede aan de ingekuilde aard appelen en voederbieten. K.L.M.-VLIEGTUIG NAAR AMELAND EN SCHIERMONNIKOOG. Gisteren heeft het K.L.M.-vliegtuig „Patrijs" met Bax als gezagvoerder, van Eelde uit twee vluchten naar de geïso leerde eilanden Schiermonnikoog en Ameland gemaakt. Het toestel was hier toe omstreeks tien uur gistermorgen van Schiphol naar Eelde gestart. Van het Groningsche vliegveld vertrok de ma chine met 21 passagiers en een hoeveel heid post naar de eilanden, vanwaar vier luchtreizigers naar Eelde mee terug werden genomen. Vervolgens maakte het vliegtuig een postvlucht naar de eilan den met in tótaal 1183 kg. post. Te kwart over vijf keerde de „Patrijs" in de hoofdstad terug. Van tallooze zijden heeft men de K.L.M. verzocht een vlucht naar de eilan den te maken en deze dan eenige dagen van te voren te bepalen. Onder deze aanvragen bevond zich een aantal mili tairen, die gaarne met verlof naar huis wilden gaan. Aangezien de K.L.M. thans van de zijde der P.T.T. opdracht heeft gekregen Don derdag a.s. een postvlucht naar Ame- land en Schiermonnikoog te maken, heeft 1 zij besloten hieraan een tweede vlucht te verbinden, uitsluitend om hen, die zich naar deze beide geïsoleerde eilan den willen begeven, daarheen over te brengen. Om tien uur zal het vliegtuig van Schiphol starten. Wij ontvingen een lang artikel van het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Boerinnen e.a. plattelandsvrou wen, waarin de aangesloten leden wor den opgewekt een inzameling voor de vrouwen van Finland te steunen. Het betreft hier een inzameling, waar aan, behalve genoemde organisatie, o.a. ook meewerken de Ned. Chr. Vrouwen bond, de Ned. Vereen, voor Vrouwenbe- langen en de R. K. Vrouwenbond. Maar juist daarom moeten wij bezwaar maken bedoeld artikel te plaatsen. Want wat aan één der voor dit doel samenwerkende organisaties wordt toe gestaan, kan aan de anderen niet worden geweigerd. De vraag zou trouwens gedaan kun nen worden, of naast de algemeene in zameling die overal gehouden wordt, deze afzonderlijke collecte noodzakelijk is. De algemeene inzameling komt toch ook aan de Finsche vrouwen ten goede en wordt toch ook mee door de Neder- landsche vrouwen betaald. Acht men echter een afzonderlijke in zameling vóór de Finsche vrouwen dóór de Nederlandsche vrouwen gewenscht, fiat. Maar dan doen wij beter hier voor alle vrouwen te plaatsen een opwek king, die voor een deel der vrouwen be doeld was: „De vrouwen van Nederland wenschen niet alleen met haar dankbare bewonde ring, maar ook met daden achter onze Finsche zusters te staan. De eenige ma nier, waarop wij de Finsche vrouwen kunnen helpen, is door het zenden van geld. Door middel van de samenwerkende vrouwenvereenigingen worden uitgege ven witte schriftjes voor de vrouwen van Finland, die overal rond gaan. Wij vragen U om daarin, als betuiging van sympathie, uw naam te schrijven en het bedrag, dat u aan de vrouwen van Finland schenkt. Met het geld worden ook deze schriftjes naar Finland gezon den. Geeft allen iets." NOODKREET VAN AMELAND. Het eiland Ameland is thans 37 dagen geisoieerd. De bakkers hebben nog slechts voor twee a drie dagen meel. Brandstoffen zijn nergens meer te krij gen, suiker en zout worden schaarsch en het veevoeder is zoo goed als op. Het zwaarst zijn de pluimveehouders getrof fen. Sommige hoenderparkhouders met vijf a zeshonderd kippen voeren hun dieren met gekookte aardappelen. Ver- sche groenten en fruit zijn sinds lang niet meer te krijgen, zelfs geen boeren kool, daar dit gewas overal door de houtduiven opgevreten is. Daarentegen stapelt de boerenboter, die niet van het eiland vervoerd kan worden, zich steeds hooger op en gaat in kwaliteit achter uit. Het ijs op het Wad is te gevaarlijk, zoodat een tocht naar den vasten wal uitgesloten geacht moet worden. Boven dien is het ijs onbegaanbaar vanwege de enorme ijsbergen. Gisteren heeft de burgemeester zich nog telefonisch met den commissaris der Koningin in Friesland in verbinding gesteld. Getracht zal worden een sleep boot met het allernoodigste naar het eiland te krijgen. De zee is echter, zoo ver het oog reikt, met ijs bedekt. (Tel.) VRACHTAUTO UIT KAMPEN OP URK AANGEKOMEN. De expediteur Wenting, die gister ochtend, vergezeld van een bediende, met een vrachtauto van Kampen op het gs naar Urk was vertrokken, doch gis teravond om zeven uur te Urk nog niet was aangekomen, heeft omstreeks acht uur het voormalige eiland bereikt. De mannen vertelden, dat nabij de Rampsol, een zandplaat tusschen Schok land en Kampen, de vrachtauto eens klaps door het ijs zakte. Met een nat pak kwamen de vrachtrijders er af, doch de auto was gedeeltelijk onder water verdwenen, evenals een deel van de la ding, welke uit levensmiddelen bestond. Met inspanning van alle krachten ge lukte het den beiden mannen na verloop van zes uren de auto op het ijs te trek ken. Het was reeds donker, toen zij met dit karwei gereed waren. De route naar Urk konden zij in het duister moeilijk vinden, doch ten slotte bereikten zg toch de plaats van bestem ming. De mannen, die erg vermoeid en koud waren, kregen onmiddellgk na hun aan komst op Urk warm eten en droge klee- ren, zoodat zg weldra op verhaal konden komen. Een deel der lading bleek verloren te zijn gegaan. Bankdirecteur in Utrecht gearresteerd. Een tekort van bjjna v jj f ton. Naar aanleiding van de arres tatie van den directeur der firma A. Ebeling en Co. te Utrecht kan nog wor den medegedeeld, dat de bewindvoerder aan het einde van zjjn rapport in deze zaak uitgebracht, tot de conclusie komt, dat het tekort bedraagt f 435.480. Voor verdeeling zal beschikbaar zjjn ongeveer f 58.000, hetgeen neerkomt op elf pro cent. Kind door koude over leden. Een Amersfoortsche firma zou gisternacht een familie uit Borne naar Amersfoort verhuizen. In jden laadbak van de vrachtauto hadden, met toestemming van den chauffeur, twee vrouwen, een jongetje van tien maan den en een meisje van drie jaar plaats genomen. Bij aankomst te Amersfoort bleek, dat allen door de koude waren be vangen en dat het meisje van drie jaar ten gevolge daarvan was overleden. Dievenbende in Den Haag ontmaskerd dank zg oplettendheid van een jongetje. In de Van Ostadestraat te Den Haag zag op een avond in de vorige week een jongetje bg thuiskomst, dat iemand bezig was met den muntme ter van het gas. Dat wekte achterdocht en toen hij het aan zijn moeder vertel de, vond deze het ook vreemd. Het knaapje ging weer gauw naar beneden en zag dat de man verderop in de straat liep. De jongen ontmoette twee agenten, die hg waarschuwde. De man werd aan gehouden en op hem werd acht gulden gevonden, die uit enkele muntmeters af komstig bleken te zgn. De arrestant, een 20-jarige boekbin der, werd nader ondervraagd en toen bleek, dat hg al eenige gevangenisstraf fen achter den rug had. Bij huiszoeking bg zgn ouders kwam nog meer aan het licht. De vader, een 56-jarige havenar beider, voerde met zijn beide zoons een wijdvertakten handel in gestolen fietsen. Ook leverden zg er belastingplaatjes bg tegen gereduceerden prgs. Deze plaatjes werden eerst gestolen van fietsen die bg R.K. kerken stonden en bg schoolge bouwen. De andere zoon hield zich meer on ledig met jassendiefstallen en wist ook deze goederen van de hand te doen. Het verdere onderzoek wees uit, dat er een vrg uitgebreid complot was tus schen dezen vader met beide zoons en een groep opkoopers. De politie heeft verscheidene arrestaties verricht, zoo dat thans zeven man opgesloten zijn, terwijl proces-verbaal is opgemaakt te gen enkele opkoopers. DE WINTER-ELLENDE IN DUITSCHLAND. Het ijs op de Oeresont is thans zoo sterk, dat velen te voet of met sleden van Denemarken naar Zweden gaan. Aangezien evenwel het loopen op het ijs op de Deensche territoriale wateren is verboden, zullen maatregelen hiertegen moeten worden genomen. Gisternacht heeft het op verscheidene plaatsen in Denemarken 25 graden ge vroren. Er woedt een krachtige sneeuw storm uit het Noord-Oosten. Opnieuw daalde gisteren in Duitsch- land het kwik in den thermometer, na dat sneeuwstormen den geheelen Zondag de koude nog intenser hadden gemaakt. Het toenemende gebrek aan steenko len heeft tot gevolg, dat vele woningen en kantoren onverwarmd zijn, terwgl het stijgende aantal influenza-gevallen het personeel van talrgke kantoren ten zeer ste heeft verkleind. De verbinding tusschen Berlijn en Ko penhagen staat door het ijs stil. Daar door wordt de aanvoer van boter, eieren, spek en andere producten uit Denemar ken ernstig belemmerd. Alle kanalen zijn bevroren en naar ver luidt is de Rijn geblokkeerd door het pakijs. Tengevolge van de koudegolf kan men thans in Berlijn geen aardappelen meer krijgen; groenten waren al lang niet meer verkrijgbaar. Hoewel officieel bekend is gemaakt dat iedere Duitscher recht heeft op der tig gram thee, hebben de winkeliers aan hun klanten bericht, dat dit niet moge lijk zal zijn, wijl alle voorraden boven tien pond aan het leger moeten worden afgestaan. Duizenden dieren vriezen in de bos- schen dood. In sommige deelen van Duitschland is het onmogelijk, de dooden te begraven vanwege den bevroren grond en moet men tijdelijke begraafplaatsen inrichten in kelders of Igkenhuisjes. Uit Helsinki wordt vernomen, dat men sedert veertig jaar niet zulk een koude maand Januari heeft gekend als thans. De laagste temperatuur, die in de Finsche hoofdstad werd geregistreerd, is 33 graden onder nul, en de maand Fe bruari belooft eveneens zeer koud te zul len worden. In den nacht van 10 op 11 Febr. daalde de temperatuur tot 30 gra den onder nul. DE WINTERBESPUITING VAN VRUCHTBOOMEN. De Pl.antenziektenkundigen Dienst wijst er op, dat de langdurige en strenge vorstperiode wijziging heeft gebracht in de bespuitingen, vooral met betrekkin tot de sproeidata. Als regel gelden als uiterste termijnen waarop de bespuiting moet zijn ur».' voerd voor perziken in kassen: eind December perziken buiten: midden Januari'' krozeneind December kruisbessen: midden Februari; andere bessen, pruimen en peren' ein<i Februari. a Op het oogenblik zgn al deze gewa8. sen, voor zoover zg niet in kassen staan die gestookt worden, nog geheel in win! terrust en kunnen zg derhalve nog mJ vruchtboomencarbolineum bespoten wor den. Ondanks het feit, dat de vorst diep jD den grond is binnengedrongen, n ;,e, niet uitgesloten, dat op mooie, zonn vorstvrjje dagen de knopontwikkeline zeer snel zal gaan. Vermoedelijk zal daardoor de periode om bovengenoemde gewassen te kunnen bespuiten dit jaar zeer kort zijn. Daarom moet, zoodra het weer gun. stig wordt, d.w.z. vorstvrij, helder en droog, onmiddellijk met het bespuiten worden begonnen. Minerale oliepreparaten, al of niet ge. mengd met kleurstoffen en de kleurstof fen zelf geven minder kans op knopte- schadiging. Deze middelen kunnen, of schoon zg ook bestemd zgn voor bespuj. ting gedurende de werkelijke vorstpe riode der vruchtboomen, daardoor iets later dan vruchtboomcarbolineum ver spoten worden. Daar de winterbespuiting in vele ge vallen als een noodzakelijke maatreet; ter voorkoming van aantasting door in secten moet worden beschouwd, moet alsnog getracht worden deze zoo volledig mogelijk te doen uitvoeren. Men stelle dus de bespuitingen niet langer uit dan strikt noodig is en makè gebruik van iederen gunstigen sproei- dag. DE MILTVUUR-EPIDEMIE, Geleidelijke afneming van het aantal ziektegevallen. Naar wij vernemen gaat het met het miltvuur den goeden kant op. In de pro- vincio N.-Holland nam het aantal -dekte- gevallen geleidelijk af. Zoo kwamen de vorige week nog slechts drie nieuwe ge vallen voor. Ook in de andere deelen van het land geeft de ontwikkeling der ziek te thans een gunstig beeld te zien, zoo dat mag worden aangenomen, dat de epi demie spoedig tot het verleden zal be- hooren. Woensdag 14 Febr. 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M, VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. VPRO, 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Ber. ANP., gram. 8.15 Orgel. 8.4J Gram. 9.30 Keukenpr. 10.00 Morgenw, 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 11,30 Voor de vrouw. 12.00 Sylvia-Amuse mentsorkest en solist. 12.45 Ber. ANP,, gram. 1.001.45 Orgelspel en zang. 2,00 Handwerkles. 2.30 Gram. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Rosian-orkest. 6.15 Gram, 6.30 Lezing „Het confessionalisme". 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicit. 7,10 Volkszangkoor. 7.30 Bijbelvertellingen, 8.00 Herh. SOS Ber. 8.03 Ber. ANP. 8,15 De Ramblers 8.45 Radiotooneel. 9,30 Gram 10.00 VARA-Varia. 10.10 De Stem des Volks (Rotterdam R.M.), Utr. Sted. orkest en solisten (opn.). 10,40 Medische vraagbaak. 11.00 Ber. ANP 11.1012.00 VARA-orkest en soliste. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-UiU 6.307.00 Onderwijsf. voor de Scheepv. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Schriftl-, medit. 8.20 Gram. 9.30—9.45 Gelukw. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Ens. v. d. Horst. 12.00 Ber. 12.15 Gram. Om 12,30 Ber. ANP. 12.45 Cithersoli. 12.55-1-10 Gram. 1.25 Gram. 1.45 Ens. v. d. Horst en gram. 3.00 Chr. lect. 3.30—3.55 en 4.00 Gram. 4.45 „De boer in het spoe lingsdistrict". 6.20 Gram. 6.30 Taalles en techn. onderr. 7.00 Ber. 7.15 Voor postzegelverz. 7.45 Gram. 8,00 Ber, ANP, herh. SOS-Ber. 8.15 Arnh. or- kestvereen. en solist. 9.00 Declam. 9.30 Gram. 10.00 Ber. ANP., act, halfuur. 10.30 Mareando-ens. 11.15 Gram. Ca. 11.50—12.00 Schriftl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Strenge tot matige vorst, betrokken tot halfbewolkt, nu en dan sneeuw, vooral in de kuststrook, meest matige veranderlijke wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.773- Licht op voor fietsers' Woensdag 5 u. 26 min. woens: 5 4e J A A Uitgave: N. „Luctor et hetl Bureaux L a n J Postrekening Bijkantoor M i J.J.FANO' Directeur - Hod DE FINNEN Het Russische reserves bij Sum| Verscheidene vliegen over de aantal projectield zen sector is terq 300.000 geschat. Volgens Finscj deze zóne 40.000 De Finnen vecll Gister is Vilpul bombardeerd, doe aangericht. De stad Borgo] Bevestigd wore vooruitgeschoven! sector voor het nesten in Nlemarj der geweldige Ri ben verlaten. Echter werden I ten door de Finn| aanval was gestrs dedigingslinies, overd. Dat* de Finsch^ overweldigende sche manschappel dagen van genadd toch nog tot tegel gaan, is wel hetf dat het communj hoofdkwartier bel Volgens te Sto| richten hebben de sief op de Karell lijks naar schattil aan dooden, gewol De Russen brei strijdkrachten in zij op het Karelis| ten aanval jagen, tig, of op een betrl inderdaad zooveel) nen opereeren. Aan het noordej sen thans door machinegeweren, dalen, die besteml uitgestrekte en vel opereerende patrof de Finsche patro parachutes dan d tot gevechten leid Ook een Havas- da maakt melding sche tegenaanvalL uit vrijwel alle do lingen bij Surnm: uiterst verbitterd Ten koste van aan menschen en Russen enkele vo< echter spoedig wee Het Finsche leg Op de landeng vijandelijke aanv met onverminden zet In het districi jaervi, Punnes ei aanvallen afgesla troepen tal van su len ondernomen. N buiten gevecht ge duren voort. Ten Noorden werden alle vijanc slagen. Twee tan] vecht gesteld. Te Kuhmo wer vallen afgeslagen lingen uiteengedr hebben verscheide itfke punten bezet Onze luchtstrij 12 Februari deelg vechten, verkenni: vijandelijke colonn Onze gevechts- doelartillerie hebb berichten vier vi omlaag geschoten In het blad ,,Krasnaia Zwiesl Tsjadiof, dat de te nen den Russen moeilijkheden ve moeten de RUSs troubles vier of v oen vertoeven zoi oe eigen troepen, ben veel te lgden v °k worden de Ru

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6