BE ZEEUW "INZE DEFENSE fa verwaarloosd Landgoed Co- anss tweede blad 259 - M'burg jnde ver- rijfsauto's Kunst en Wetenschap Rechtszaken IJ B E LT J E azijn - Tel. 2175 IN BIJ BEL >ur Inden gebonden IETEN I f 300. feuilleton Nieuwe Dieseltreinen, maar niet voor Zeeland. Voorkomen van faillissement van gemobiliseerde zakenlieden. Qeen terugwerkende kracht bij heffing op koffie. üit de Province VAN plNSDAG 13 FEBR. 1940. Nr 113. ■en belijdenis doen I Kerken in voorraad, fianco. ER ET 40 SE loo.—, 5 z°nd®r Iedereen vrijbl. „De Onderlinge 110, Rotterdam-v\ Lver, Clinge f30i feke f300; 303. N. E60; 304. dezelfde r Hontenisse fit; op Zoom fbü> L, Tholen f U f - Intwerpen f HiV It, Zierikzee f^u> (Van omen militairen medewerker.) (Slot.) Bezien we thans eens wat we van puitsche zijde te vreezen hebben. Van verschillende zijden is reeds ge wezen op de mogelijkheid, dat Duitsch- land meester zou wenschen te zijn van onze westkust, om in onze zeegaten met jjet marine-materiaal dichter bij Enge land te zijn, evenals ook van onze vlieg velden in korter tyd de Noordzee te kun nen oversteken. Ten tweede moeten we ook nu wederom onder de oogen zien om trekking van den noordelyken vleugel der Geallieerden. In het eerste geval biyft België buiten ■pel, in het tweede worden we bondge- nooten met België en de Geallieerden. In het eerste geval speelt het geval zich af ten noorden van de Lek. Onze territoriale troepen beoosten den IJssel zullen den eersten stoot opvangen aohter onze gren zen, Waarschijnlijk zal ons veldleger wel steun verleenen en geen vrijen doortocht naar den IJssel toestaan. Achter IJssel en Apeldoornsch kanaal welke samen één stelling vormen, zal echter kraohtigen weerstand geboden worden, Over de Veluwe loopen maar 3 spoorwegen ieder met een straatweg. Deze wegen zullen mooi operatieter rein vormen voor de luchtmacht om de BiMsehoolonnes en later den aanvoer aan te vallen. Luchtsteun der geallieer den zal ons dan goed te pas komen. Is de vyand de Veluwe over, dan stuit hij op de Grebbelinie. Aannemende, dat ook de ze doorbroken wordt, dan wacht hem 's werelds sterkste stelling, onze Water linie, goed gedekt achter de inundatiën, goed verdedigd in moderne wél bewapen de versterkingen. De beste tanks zijn hier machteloos; als reeds eerder gezegd: hier komt hy voor een supper IJser-linie, met veel breedere onderwaterzettingen, waarach ter thans een diepe stelling van staal en beton. De natuur is ons ook genadig ge weest, met de trechtervormige vernau wing van het aanvalsterrein, waardoor de stellingen achtereenvolgens in breed te afnemen en dus sterker verdedigd kunnen worden. Prins Maurits nam aan met 10.000 man (met voorlaad-geweren en -kanon nen) de Waterlinie tegen „heel de wae- reld" te kunnen verdedigen; dan zullen wij met de modernste bewapening en 10- voudige sterkte liet toch wel kunnen hou den tegen een klein gedeelte van het Duitsche leger. Thans de Duitsche omtrekking door Nederland en België. Deze zou moeten plaats hebben door Limburg en Brabant. Doch om zich te vrijwaren tegen flank- aanvallen door ons veldleger, en besto ken der verbindingen door ons veldleger, zullen de Duitschers gedwongen zijn het oost- en zuidfront onzer vesting Holland af te sluiten door er defensief tegenover te gaan liggen. En hiermede wordt de eenige (echter groote) fout onzer vesting Holland aan geroerd, want deze bezit geen enkele uit- valspoort, welke gelegenheid geeft tot offensief optreden, 't Is een muizenval van ongekend groote defensieve kracht, maar eruit komt men niet meer. Natuurlijk beschikt de aanvaller, die de vesting insluit, voorloopig niet over verdedigingswerken, als wij aan de bin nenzijde der inundatiën bezitten, doch door afsluiting der droogblijvende acces sen en bewaking der onderwaterzettin gen kan hij met zeer zwakke krachten een offensief uitbreken onzerzijds voor komen. De onoverkomelijke afsluiting door de inundatiën keert zich als dan te gen onszelf. 62.) door AMY LE FEUVRE. HOOFDSTUK XIX. Opheldering en verslagenheid. eerstvolgende weken waren een ge- ha= voor Vivian. Eerst hield zij vin11 voor zichzelf en haar omge- ducht, dat zy er zoo vroolijk en op- ekt uitzag, omdat zy beter werd. t»)j® eerste aan wie zij het eindelijk ver- ^as juffrouw Fanshawe. "ik ben blij, dat je zoo gelukkig bent," ben S kartehjk. „Wij christenen, heb- taarheid "daad groote reden tot dank" frIwlamoWïS teleijrgesteld, dat juf- siasinn t awe niet wat meer enthou- Baldwin°wnd!1 maar ziJ vond dit wel bii das nnt 1 toen zti hem op zekeren had nni110^0' na-dat zij een oude vrouw aan die met een ontsteking een grompotn te 'Ded *6g' ^ara Iiale WaS Schen'kri'15011 er eerst geen woord tus- stronm n.' het was een aanhoudende an klaagliederen. Eindelyk zei Er zyn weer nieuwe Dieseltreinen op komst. Door de N.S. aldus meldt het „Va derland" werden 18 nieuwe vyf-wa- gentreinen in Nederland besteld, waar van de aflevering binnenkort zal begin nen. Deze 18 treinen zullen, wat com fort aangaat, de reeds bestaande over treffen. Zy hebben 52 zitplaatsen twee de klas en 224 derde, benevens 100 staan plaatsen, dus ln totaal 376 plaatsen zoo dat de 18 treinen kunnen vervoeren 6768 reizigers, terwyi de eerste D.E.-treinen slechts 192 plaatsen hebben. In het vier de rytuig der nieuwe treinen komt een geheel electrische keuken. Zy die wat willen gebruiken, vinden in de nabyheid van de keuken tafeltjes voor vier perso nen, terwyi overigens byzettafeltjes kunnen worden gebruikt. De verwarming geschiedt door warme lucht, terwyi by wyze van proef vyf treinstellen zullen worden voorzien van 'n electr. magnetische railrem waarmede by groote snelheden de remweg bekort kan worden. De totale lengte der treinen is 108.930 M. (die van de oude D.-treinen is 62 M.). Als bijzonderheid kan nog gelden, dat Dieseltreinen van deze lengte in Europa nog niet bestaan. Prachtig is dat allemaal. Alleen, onze Provincie cal er weer niet van proflteeren. De vyf-wagentreinen zullen ln hoofd zaak dienen ter vervanging van de j thans nog rydende stoomtreinen tus- schen Amsterdam, Den Haag, Rotter- dam en Utrecht en Groingen, Twente en f Limburg. Zeeland met zyn vaak dure en wei- I nig geriefelijke verbindingen, grypt er naast. Hieruit volgt dus, dat ons veldleger, zoolang het nog gevechtskracht bezit, zich geen uur eerder dan noodig is, mag I terugtrekken binnen de vesting Holland, j Het veldleger zal dus in het thans be- j oogde geval zich verzetten tegen den in val en stellingen innemen acntereenvol- gens achter Maas, Peel, Zuid-Willems vaart, de Aa, Dommel, Wilhelminaka- naal. Het ligt voor de hand, dat onze danmalige bondgenooten (België en de geallieerden) ons daarby in hun eigen be lang niet in den steek zullen laten. Elk der genoemde stellingen zyn absolute tankversperringen, dus „bliksem over vallen" zyn buitengesloten. Tot zoover de omtrekking over Neder- landsch gebied; we bespraken reeds eer dér wat de doortocht door België den Duitschers voor moeilijkheden in den weg zal leggen, alvorens zij de Fransche versterkte noordoostgrens kunnen aan vallen. Nemen we nu in aanmerking de veel voudige overmacht van verdediging op aanval, door de automatische vuurwape nen, dan vragen wij wederom, precies als reeds eerder by de omtrekking door de geallieerden, waar halen de Duitschers de overmacht vandaan om alle genoemde stellingen te doorbreken, en na al de daarbij geleden verliezen nog de omtrek king te kunnen voltooien door een zegen rijken aanval op de noorderflank der te genpartij Het wil er bij ons dan ook niet in, dat een der beide tegenstanders zich zal la ten verleiden tot zulke gewaagde opera- tiën, waarbij men zeker weet, dat daar door de Nederlandsche en Belgische le gers (1 millioen man), toegevoegd wor den aan den vijand en men bovendien ettelijke goed verdedigde stellingen zal moeten aanvallen en doorbreken. Ons inziens zullen het, behalve de toe voeging der genoemde legers, voorname- lyk de groote verliezen voor den aan valler zyn, welke beide tegenstanders van omtrekking door de beide lage lan den zullen doen afzien en afschrikken voor de gevolgen. Zelfs durven we ver onderstellen, en als onze meening te uiten, dat beide partijen in hoopvolle af wachting zijn, dat de vyand zich aan de geschetste omtrekking zal wagen en men hem, nadat hij bij de achtereenvolgende ze vriendelijk: „Nu heb je mij al je verdriet en je te genspoed verteld, mag ik je nu iets goeds vertellen, dat je deel kan zijnwant als je daar niets van weet, mis je een heele- boel." Sara's zwarte kraaloogen keken Vi vian vol verbazing aan, en deze ver volgde „Dit leven is niet het beste, dat God ons wil geven. Wy hebben nog een ander leven hiernamaals, en het is heerlyk om aan dat leven te denken; en Sara je hebt mij verteld, hoe onvriendelijk je buren zijn, en dat niemand om je geeft, maar weet je, dat de Heere Jezus je heele leven lang aan je gedacht heeft? Al dien tijd heeft Hij je lief gehad en heeft je nu nog altijd lief,en toen Hij aan het kruis gestorven is, was dat ook voor jou. Heb je daar ooit wel eens aan gedacht „O, ik ben niet godsdienstig; dat ben ik nooit geweest, want ik kan niet naar de kerk gaan. Godsdienstigheid is niets voor mij." Maar hoewel haar woorden niet erg aanmoedigend klonken, was er toch be langstelling in haar oogen te lezen en Vivian ging dus nog eenigen tijd voort met haar van den Zaligmaker te vertel len; hoe lief Hij ons, zondige menschen heeft, hoewel wy misschien nooit aan Hem gedacht en ook niet beseft hebben, aanvallen voldoende verzwakt la, door geleden verliezen, zélf kan aanpakken en den nekslag toebrengen. Nu wachten we dus maar af, óf, en zoo ja, wie der beide tegenstanders, zyn hals door den gereed liggenden strop zal ste ken. Zal dit misschien in het komende voorjaar gebeuren? Het zal dus mis schien wel een quaestie worden van het langste volhouden, dus een zenuwen-oor- log. Wie staat er in dat geval het beste voor, van de beide tegenstanders? Wie zal het langst zyn geduld weten te be waren We herinneren ons alsdan onwil lekeurig de woorden van onzen Minister- President, kort geleden per radio gericht tot ons volk, toen hy zeide, „het zijn bij een dreigende schipbreuk in den regel niet de Kapitein en zyn officieren, die het hoofd verliezen." We verwachten dan ook van geen der beide opperbevelheb bers, dat zy eigener beweging tot bedoel de omtrekking zullen overgaan. We heb ben echter gedurende den wereldoorlog gezien, hoe het Fransche volk de regee ring als het ware dwong tot de ongeluk kige expeditie in Galipoli. Kan zoo iets by een volgende geheime parlementszit- ting weer niet gebeuren? In Duitschland heerscht maar één wil (die van den ka pitein van het schip) daar is de kans dus minder. We hebben al in Fransche bladen ge lezen van zuideiyke omtrekkingen en in vallen by Petsamo, wie weet wat de volkswil nog verder uitbroedt! Er la eohter maar één middel, om te zorgen, dat het denkbeeld van omtrek king door Nederland en België, geen uit breiding kr(Jgt, en wel, dat belde kleine volken, zooala thana het geval ia, onver zettelijk hun vaaten wil blijven toonen, en zloh volledig paraat houden, om elk over- aohrjjden hunner grenzen, van welke zijde ook, mat alle kraohten, waarover zij be schikken, tegemoet te treden. Laat men hiervan In beide vijandelijke kampen ten volle overtuigd zijn en blijven, dan vormt deze gedaohte onze allerbeste veiligheids garantie. Wat het ons dus ook moge kosten, we moeten volledig paraat blijven tot het uur van den wapenstilstand zal hebben geslagen. Den laatsten tyd zijn meermalen faillis sementen uitgesproken van gemobili seerde zakenlieden. Hieronder kwamen ook gevallen voor, waarin gebleken is, dat de financieele moeilijkheden, die tot het faillissement hebben geleid, louter het gevolg waren van het feit, dat het hoofd van het bedrijf gemobiliseerd is. In een schrijven aan den minister van Justitie heeft de Middenstandsraad als zijn meening te kennen gegeven, dat er alle aanleiding bestaat met grooten spoed een wettelyke voorziening te tref fen, die beoogt te bereiken, dat het na deel, hetwelk voor velen aan het onder de wapenen geroepen zijn verbonden is, tot het waarlyk onvermydelijke wordt beperkt. In verband hiermede heeft de Midden standsraad gewezen op de wet van 4 September 1914, krachtens welke des tijds de rechter aan een gedaagde, van wien betaling eener geldsom werd gevor derd, onder bepaalde omstandigheden uitstel van betaling kon verleenen voor een termijn van zes maanden, welke ter- myn voor meermalige verlenging vat baar was. Een gelijksoortige regeling voor ge mobiliseerde zakenlieden, wier geldelijke moeilijkheden uitsluitend of hoofdzake lijk voortvloeien uit het gemobiliseerd zijn, zou naar het oordeel van den raad ook thans alle aanbeveling verdienen. Zy geeft den betrokkene het uitstel, dat noodig is om na te gaan of en op welke wijze hij zyn bedrijf zal kunnen staande houden. De raad twijfelt er trouwens niet aan, dat het zoo nuttige instituut van de borgstellingsfondsen dan in verreweg de meeste gevallen bereid zal zijn den be trokkene te hulp te komen. dat wy niet kunnen bestaan voor Gods heilig aangezicht. Zij vertelde Sara van Gods groote liefde, hoe Hij Zyn Zoon niet gespaard, maar Hem voor ons allen overgegeven heeft, opdat wij behouden zouden kunnen worden door Zijn verzoe nend sterven. Zy sprak uit de volheid van haar hart, en de oude vrouw werd stil en had zelfs tranen in de oogen, toen Vivian wegging. „Komt u nog eens terug en vertelt u er dan weer van?" vroeg zy. „Ik heb dat alles nog nooit gehoord." Dat was voldoende, om Vivian met een hart vol blijdschap en een gezicht, stralend van geluk, meneer Hunter tege moet te doen gaan, toen zij hem zag aankomen en deze zei op hartelijken toon: „U is weer de oude, zie ik. Ik ben blij, dat u er zoö goed uit ziet." „Ik ben niet alleen beter", antwoordde zij, met een verlegen glimlach, „maar ik voel me ook zoo gelukkig. Ik weet haast niet, waar ik ben. Ik heb vrede voor mijn hart gevonden, en ik zou wel aan iedereen willen vertellen, wat de Heere voor my gedaan heeft en ook voor hen wil doen." Hy keek haar vragend aan en liep daarop met haar terug door het dorp en de velden naar de Abdij. „Ik weet niet, of u mij begrijpen zal", zei ze, „maar ik heb den sleutel gevon- DE VOORRADEN ZIJN NIET GROOT. De verhoogde heffingen op koffie en suiker hebben in de kringen van den handel vragen doen opkomen, waarop de ingediende wetsontwerpen en de daarby gegeven toelichtingen geen antwoord geven. Zoo is door den handel gevraagd of de heffing op koffie ook terugwerkende kracht heeft, met name of de voorraden ook extra belast worden met de nieuwe heffing. Van bevoegde zyde werd ons medegedeeld, dat de heffing geen terugwerkende kracht heeft. De voor raden, die den fiscus reeds zijn gepas seerd, worden door deze nieuwe heffing niet opnieuw getroffen. De vrees, dat hierdoor door sommigen belangryke oor logswinst zou kunnen worden gemaakt, wordt van bevoegde zijde niet gedeeld, omdat men meent, dat er momenteel geen groote voorraden zijn. Wat de suiker en suikerhoudende goe deren betreft, was het den handel op gevallen, dat de opgeslagen suikerhou dende goederen als sucade, gember en geconfijte artikelen direct door de nieu we heffing worden gtroffen, terwyl de suikerheffing pas op 1 Mei ingaat. Deze tegenstelling werd van bevoegde zyde erkend. Zy vindt haar oorzaak, naar ons werd gezegd, in d© tegenstelling tus- schen ingevoerde artikelen en die, welke hier gemaakt worden. Deze tegenstel ling bestaat nu eenmaal en zal moeten worden aanvaard. ALGEMEENE VERGADERING „KINDERZORG". Maandag 26 Februari a.s. wordt de jaariyitsehe algemesne vergadering van ds vereeniging „Kinderzorg" in de stich ting aan den Veerschen Singel te Mid delburg gehouden. In de middagvergade ring zal Jkvr. H. H. Baronesse Mackay, inspectrice der vereeniging „Kinderzorg" te Zwolle spreken over het onderwerp: „Over kinderleed en kindervreugd". ZUID-BEVELAND. Krabbendijke. De afdeeling van den Ned. Christelijken Landarbeidersbond hield haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer A. Meeuwsem Dhr Chr. Maas hield een inleiding over „Voorheen en thans". Uit het verslag bleek, dat de afdeeling thans 64 leden telt. Tot bestuursleden zijn herkozen de heeren J. Kriekaard en A. W. Kaat. Ge tracht zal worden om het looncontract, gezien de tijdsomstandigheden, te wyzi- gen. Wolphaartsdijk. Maandagavond bracht het muziekgezelschap „Adverido" een se renade aan het echtpaar A. Wissekerke en P. Wissekerkegeb. de Kater, dat zyn 65-jarig huwelijksfeest vierde. Van alle zijden ontvingen ze blijken van be langstelling. Ook de burgemeester bracht hun een bezoek. De buurt waar ze wonen (Nazareth), was geheel met vlaggen ver sierd. Ook ontvingen zij van de buurtver- eeniging een paar nuttige cadeaux in de huishouding. WALCHEREN. Arnemuiden. Op initiatief en onder leiding van Mevr. C. E. Horninge Francke werden door eenige dames wol len kleedingstukken gebreid, welke voor de gemobiliseerden bij de Koninklyke Marine beschikbaar werden gesteld. Van den Schout bij nacht Jolles, commandant der Kon. Marine te Willemsoord, ont ving Mevr. HorningeFrancke een schryven, dat getuigde, dat dit liefde werk op hoogen prijs werd gesteld. CONCERT „TOONKUNST" TE GOES. Door de zangvereeniging Toonkunst, afd. Goes, is gisteravond onder leiding van den heer Otto Lies, in de Prins van Oranje, het winterconcert gegeven. Was er den geheelen winter in Goes den tot het houden van de geboden, en het zal mij nu geen moeite meer kosten, om God boven alles lief te hebben en mijn naaste als mijzelf. Het zal een ge not voor my zyn en het verlangen van myn hart." „Zoo", zei Baldwin, „u is mij dus over het hoofd gegroeid." „Neen, maar ik ben anders begonnen. Wij worden niet allen langs denzelfden weg geleid, is het wel? Ik heb nu het gevoel, alsof de liefde van Christus mij dringt", zooals de Bijbel zegt. Ik heb nu eindelijk beseft, met welk een .groote liefde de Heiland mij liefgehad heeft, hoeveel geduld Hy met mij gehad heeft en hoeveel leed Hij gehad moet hebben over mijn schromelijke ondankbaarheid, en onverschilligheid, en ik heb God ge dankt voor Zijn onuitsprekelijke gave. Moeder heeft gelijk, meneer Hunter. Het is liefde, die het doen van onzen plicht ons gemakkelijk maakt. Bezoeken maken in het dorp is nu een gulden gelegenheid voor mij, om van mijn Heer te kunnen getuigen. Vroeger deed ik het met een zekeren tegenzin. Ik kan u niet zeggen, hoe anders mijn leven nu is en welk een rust ik heb voor mijn ziel, omdat ik weet, dat mijn zonden uitgewischt en vergeven zijn." Baldwin zweeg. Zij waren bij een hek gekomen, vanwaar men het uitzicht had over een weiland vol boterbloempjes. niet van zang te genieten, thans kregen wy, door omstandigheden, twee uitvoe ringen dicht op elkander. De lust om ook „Toonkunst" te hooren was daar door echter niet verslapt, omdat we we ten dat het beteekent „Een avond van muzikaal genot". No. 1 van het programma „Das hei lige Land" van Otto Malling voor gem. koor, sopraan en bariton-soli en piano, vonden wy het minst interessante num mer. De bariton-solo vertolkte de heer Jo Tamminga met goed geluid en dui- delyke uitspraak, doch wy misten een vaste lyn in de voordracht. De sopraan soliste, mej. J. Kousemaker, zong be- heerscht en teeder de solo „Nazareth". No. 2 drie oud-klassieke koren A ca- pella, bewerking Otto Lies, a, O Nos Omnes, b. Adoramus, c, O Bone Jesn, zyn met een vastheid van toon en een graad van gevoelen gezongen die de be wondering van het publiek opwekten. Voorts twee gedeelten uit „Passions Bilder", van Otto Lies, d. Leidensweg, e. Grablegung. Diepgaande muziek, die op indrukwekkende wyze uitbeeldde het lyden en de begrafenis van „den Groo ten Lyder". Als zoodanig is het ook ten volle weergegeven. Wy willen, behalve op de weergave der sopraan-solo, vooral de nadruk leggen op de fyn doorvoelde vertolking der alt-solo door mej. J. Kloosterman. De cello-solo door den heer A. Nordlohne werd uitgevoerd met klanken die getuigden van goed doordaohte, muzikale Inhoud. Na do pauze „Krönungsmesse" van W. A. Mozart, geb, 27 Jan. 1750. Het leven van dezen grootmeester der Toonkunst omvat slechts een tydrulmte van 35 jaar. Waar hem zoo korten tyd tot ontplooiing van zyn geest Is ge geven, is het te opmerkeiyker dat juist hy de meest omvattende onder zyn toon kunst-collega's is geworden. In dit prachtig nummer is de kracht van „Toonkunst" in ?.jj« vollen omvang tot openbaring gekomen, doch niet al leen van het koor, maar ook het solo kwartet, waarin benevens genoemde dames, de heer Jaap Tamminga, [als tenor en de heer C. Korstanje als bas fungeerden. Dit viertal gaf blyk van de- gelyke studie, met als gevolg, een flinke, standvastige vertolking, die ge prezen mag worden. Ten slotte „Psalm 114" voor 8-stem- mig koor en orkest van F. Mendels sohnBartholdy. Van de psalmen door dezen componist geschreven is wel eens beweerd, dat er meestal, hoeveel schoons zij ook in de onderdeelen bevat ten, te veel speelruimte is gegeven aan een persoonlijk, modern gevoel. In den 114en Psalm echter komt de ernstige en verheven grootheid dezer oude, gods dienstige hymnen tot haar volle kracht en dat niet alleen in de compositie, doch Toonkunst heeft die grootheid en ma jesteit (met de goede hulp van het or kest) op schoone wijze ten toon ge spreid. Ook de pianiste, mevrouw A. Gorter, mag met eere worden genoemd. De eerste kennismaking voldeed best, de bloemen haar aangeboden, waren ver diend. Deze uitvoering gaf aanleiding tot bewondering en dank aan dirigent en koor. IS DE POSTWET OVERTREDEN? Een Inspecteur L.O. stuurt een felicitatie als dienstbrief. De inspecteur van het L. O. in de in spectie Hilversum stond voor den kan tonrechter aldaar terecht, terzake van overtreding van de Postwet, omdat hij op of omstreeks 11 December een brief naar Goes had verstuurd, waarvoor porto verplicht was, en hij er eigenhandig de opmerking: „Dienst, departement O., K. en W." op had geschreven. De brief was een felicitatie aan een bruidspaar, van wie de bruid in Hilversum werkzaam was geweest. De inspecteur erkende het ten laste ge legde, doch achtte zich niet schuldig. Ik heb, zoo zei hij, dezen brief geschreven' in de uitoefening van mijn functie. Ik heb afscheid genomen van een onderwij- Zij vroeg of hij even wilde blijven staan en zei met een enthousiaste hand beweging „Is dat niet prachtig? Kijkt u eens naar het jonge groen van die eiken als achtergrond van die boterbloempjes en naar die mooie larkeboomen, daar in het bosehje! De lente is wel net voorbij, maar is zij niet altyd weer een wonder na den doodschen duisteren kalen win ter? Het is nu ook lente in myn ziel en ik ben zoo gelukkig, dat ik er byna niet over zwijgen kan." Zij hield haar adem in en fluisterde eerbiedig: „Nu weet ik, wat het beduidt, om wedergeboren te zijn. Dat had ik vroeger nooit begrepen." Baldwin kon nog altijd geen woord uitbrengen. Eindelijk zei hij op ernstigen toon: „Ik wensch u van harte geluk, me vrouw Carmichael. Reeds lang had ik het gevoel, dat u iets ontbrak; dat uw leven u niet voldeed en nu bezit u meer dan ik. U is vol glorie in het bezit van uw erfenis gekomen." „Ja", zei Vivian haastig; „omdat ik die niet heb behoeven te verdienen, of er voor te werken. Ik heb haar mij toe mogen eigenen en ik ondervind nu, dat het gemakkelijker en beter is, om te werken, omdat men liefheeft, dan om te werken, om liefde te verkrygen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5