Neutrale convorien. Waarom de Opperbevelhebber ontslag nam. Kerknieuws Gemengd Nieuws ZONDER PRIJSVERHOOGING De verlaging der mobilisatie-toelagen. Laatste Berichten. Telegrammen. Nedërlandsche patrouille over de Duitsche grens. Fhantiëele Belichten, Rechtszaken HET ZOU MOOI ZIJN, MAAR HET KAN NIET. get „Handelsblad" stelde onlangs de vraag, of de neutrale zeevarende mo gendheden niet zouden kunnen komen tot een stelsel van gemeenschappelijke neutrale convooien. Aanleiding tot die vraag was het aan merkelijk verschil in verloren gegane scbeepsruimte gedurende Januari tus- s hen de oorlogvoerenden en de neutra len. Bedroeg het verlies voor deze laat- sten 109.420 bruto ton, voor de oorlog voerende Staten was dit cijfer slechts 83.674 ton. Op het eerste gehoor ligt er, zegt de Standaard" in deze gedachte iets aantrekkelijks, want het is kennelijk juist, dat in convooi-varende handels schepen van de duikbooten en van vlieg tuigen minder te vreezen hebben dan de schepen, die onbeschermd hun weg op de oceanen moeten vinden. Intusschen moet dadelijk worden 'op gemerkt, dat convooieeren geen uit komst biedt tegen het mijnengevaar, wijl voor de neutralen het verlies, door mij nen veroorzaakt, veel grooter is dan dat hetwelk door duikbooten werd aange richt. Maar ook kan de vraag niet wor den teruggehouden wie de oorlogsvaar tuigen, voor de bescherming noodig, zouden moeten leveren. België heeft heelemaal geen schepen die daarvoor in aanmerking zouden kunnen komen. De overige zeevarende kleine neutralen: Nederland, de Scandinavische landen, Spanje en Griekenland zouden slechts heel weinig kunnen bijdragen, zoodat het tenslotte op Amerika en Italië zou neer komen om de beschermende oorlogsvaar tuigen te leveren. Dit feit alleen is reeds voldoende om met een zuchtend: het zou mooi zjjn, maar het kan niet, van het onderwerp af te stappen. Het kan al thans nu nog niet. GEEN REDENEN VAN BUITENLANDSCH-POLITIEKEN AARD. Naar aanleiding van het communiqué, waarin de ontslag-verleening aan gene raal Reynders als opperbevelhebber be kend is. gemaakt, vernemen wij nog, dat er geenerlei redenen zijn van „buiten- landsch-politieken aard", die tot de wis seling van het opperbevelhebberschap hebben geleid. De bewoordingen van het communiqué, waarin sprake is van „ver schil van inzicht met de regeering ten aanzien van de vraagstukken van tech- nisch-militairen aard" laten dienaan gaande, zoo zeide men van bevoegde zijde, niet den geringsten twijfel. Ook be hoeft men in de ontslagverlening gener lei verband te zoeken met de wisseling van 't opperbevelhebberschap in België. Het betreft hier een toevallige samen loop van omstandigheden zonder eenige reëele beteekenis. Van officieele zijde ontkende men, dat de ontslagverleening eenig verband houdt met verschil van inzicht omtrent de eventueele afkondiging van den staat van beleg. In breede kringen is het ech ter reeds lang bekend, dat hieromtrent geen overeenstemming bestond tusschen den opperbevelhebber en de regeering. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar WaaxensBraut- gem, J. Kalma te Hoogebeintum. Naar Santpoort, R. H. Oldeman, voorg. Vrijz. Herv. te Haarlem. Geref. Kerken. Beroepen te Wanswerd, D Zijlstra te Nieuw-Beets. D s P J. van Melle te Utrecht, em. pred. bij de Ned. Herv. Kerk, vierde gisteren zyn 85sten ver jaardag. Ds D. Hoek, pred. bij de Geref. Kerk te Enkhuizen vroeger te H e i n- henszand aan wien in verband met het bereiken van den 70-jarigen leeftijd eervol emeritaat werd verleend, heeft .Zondagavond van zijn gemeente afscheid genomen met een predikatie over 1 Samuël 1224. Afscheid en intrede. H. C. Voorneveld, pred. der Geref. erk te Zuilichem, is voornemens, Zon dag 3 Maart afscheid te nemen en 17 "mart zijn intrede te doen te Haam stede. Bevestiger is Ds N. J. A. van el van Beekbergen. besluit .Veldpredikers. Bij Kon. is aan ds J. Hovius, Ned. Herv. ^ant te Ouddorp, op zijn verzoek, nr-cvi onts'aS verleend als reserve-veld- i0n.'voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. Ds P. J. Steinz. tiis°„ndjg ,wa3 het zooals wij inder- h*JiS,hebhm gerueld 40 jaar ge- Ned 'u Ds J" Steinz> Pred. bij de eerot v' Gemeente te Goes, in zijn het De f\fmeente> Stavenisse, in ambt werd bevestigd. in v=iteiDf stond er °P> dat dit jubileum nipt a met zÜn naderend afscheid, aan ouU ,Worden gevierd en heeft zich San alle huldebewijs onttrokken. Dit besluit van den jubilaris, om niet openljjk te jubileeren, eerbiedigend, heb ben wij ons ook van nadere berichtge ving onthouden. Dit mede in antwoord op enkele ons gestelde vragen. Gladde wegert in Drenthe en Overijssel. In het Noorden was gisteren de dooi- toestand nog niet ingetreden, daar heerschte nog steeds vorst. De hoofdverkeerswegen in Noord-Oost Overijssel en Zuid-West-Drenthe zijn door de gladheid en de sneeuw onbegaan baar. Verschillende autobusdiensten zijn stopgezet. Op talrijke binnenwegen ligt de sneeuw meer dan een meter hoog, terwijl thans de gladheid deze wegen bovendien, voor zoover zij niet met sneeuw waren bedekt, onbegaanbaar maakt. Het postvervoer moest ook gestaakt worden. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". GEHUWDE MILITAIREN JUIST HET MEEST GETROFFEN. Gelijk wij reeds meldden, zijn met in gang van 1 Februari j.l. de mobilisatie toelage voor gemobiliseerden, die niet in hun woonplaats gelegerd zqn, verlaagd geworden. De indruk, dat deze verlaging op de eerste plaats geldt voor de ongehuwden, blijkt bij aandachtige vergelijking van de betreffende legerorders niet de juiste te zjjn, zegt de „Maasbode". Men kwam tot die aanvankelijke meening door ver gelijking van de nieuw vastgestelde be dragen met die welke gedurende de eer ste dertig dagen voor ongehuwden heb ben gegolden, doch reeds sedert 16 Octo ber 1939 zqn vervallen. Stelt men nu de bedragen, welke krachtens L. O. no. 51, '40 vanaf 1 Februari zullen gelden naast die van L. O. no. 461 '39, dan blijkt in tegendeel dat de ingaande verlaging hoofdzakelijk voor de gehuwden geldt. Immers de verlagingen bedragen voor: gehuwd ongehuwd opperofficieren 1.0.50 hoofdofficieren 1.0.50 subalterne officieren 1.0.50 onder-officieren boven den rang van sergeant majoor 0.75 0.25 overige onderofficieren 0.25 0.10 jaar-wedde genietende korporaals en manscn.... 0.20 0.05 Krachtens L.O. no. 51 1940 bedragen de mobilisatietoelagen bij nachtverblijf buiten de woonplaats voor: gehuwd ongehuwd opperofficieren 4.1.50 hoofdofficieren 3.1,— subalterne officieren 2,0.75 onder-officieren boven den rang van sergeant majoor 1.25 0.50 sergeanten-majoor (op perwachtmeesters) 1.0.40 overige onderofficieren 0.75 0.30 jaar-wedde genietende korporaals en mansch.... 0.40 0.20 Bij het bovenstaande heeft men even wel rekening te houden met de bepaling, dat voor gehuwden met eigen woning in de gemeente van vestiging, indien hun vrouw langer dan 14 dagen p. kalender maand in het kantonnement verblijft, de toelagen maar voor de helft gel den. Indien men nu weet, dat de hier be doelde situatie zeer sterk is bevorderd, dan blijkt door deze verlaging het ver schil in mobilisatietoelage tusschen ge huwden en ongehuwden wel heel sterk geminiseerd te zijn, ja voor de lagere rangen practisch te zijn verdwenen. Om een voorbeeld te noemen: een ongehuwd sergeant-majoor ontvangt een mobilisa tietoelage van 40 cent per dag; een ge huwd collega, die zijn vrouw heeft laten overkomen, 50 cent per dag. Verschil 10 ct., terwijl de gehuwde de huur van zijn woning in zijn gemeente van vestiging, benevens de verblijfkosten voor zijn vrouw in het kantonnement heeft te be kostigen. Nu zal men zeggen, waarom houdt zoo iemand dan nog zijn woning in de plaats van vestiging aan. Het ant woordt kan kort en bondig luidenom dat, indien hij geen eigen woning heeft, zijn toelage in het geheel vervalt! De redelijkheid is hier wel zoek, maar zoo luidt nu eenmaal de bepaling. Het gevolg er van is, dat gehuwden minder verdienen dan ongehuwden. Als voorbeeld kregen wij onder de oogen de cijfers van een sergeant-majoor, die kort geleden is gehuwd en zijn vrouw heeft laten over komen. Ongehuwd zou hij een salaris hebben van 145.25 in de maand, een mobili satie-toelage ontvangen van 31 X 40 ct. 12.40, in totaal dus per maand 157.65 uitbetaald krijgen. Gehuwd ont vangt hij aan salaris 149.66, aan mo bilisatietoelage niets, totaal 149.66 of 7.99 minder dan zijn ongehuwde col lega. Wanneer bepaalde administratieve maatregelen tot dergelijke consequenties voeren, dan is verdere commentaar over bodig. DE SNEEUWOPHOOPINGEN TEN PLATTENLANDE. Vragen aan den minister van Binnenlandsche Zaken. De heer v. d. Weijden (r.k.) heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat de sneeuwophoopingen op de wegen de communicatie op tal van plaatsen ten plattenlande onmogelijk maken? 2. Wil de minister overwegen of ont ruiming daar niet nog noodiger is dan de ontruiming van de groote wegen door den Rijkswaterstaat, omdat men daar nog in de gelegenheid is om gebruik te maken van de spoorwegen, maar ten plattelande het wegverkeer veelal het eenige communicatiemiddel is? 3. Weet de minister, dat tal van ge meenten en bedrijven op het platteland geheel geïsoleerd zijn en dat b.v. op tal van bedrijven de melk al in 3 of 4 dagen niet vervoerd is, omdat het wederom berijdbaar maken der wegen door de expediteurs een onmogelijke opgaaf is? 4. Is het den minister bekend, dat zeer vele plaatselijke besturen hier een afzijdige houding aannemen, eenerzijds omdat niet alle binnen het territoir der gemeente gelegen wegen bij haar in on derhoud zijn, anderzijds omdat voor de e.v. daaraan te werk te stellen arbeiders geen bijdrage meer verleend zou worden als werkloozensteun en de gemeenten dit dus geheel zouden moten betalen? 5. Is de minister bereid (indien deze weerstoestand aanhoudt) voor dezen uit zonderlijken toestand bijzondere maatre gelen te nemen, door aan de gemeenten vrijheid of wel opdracht te verleeen om de verkeersbelemmeringen of de binnen haar territoir voorkomende wegen te laten opruimen in werkverschaffing of wel op zoodanige voorwaarden, dat de aante stellen arbeiders hiervoor een re delijk loon ontvangen, doch de gemeen ten alleen aansprakelijk gesteld zullen worden, voor dat deel, dat boven de an ders eventueel uit te keeren werkloozen steun uitgaat? DAMMEN. Vlissingen wint van Aagtekerke met 146. Aagtekerke. Maandagavond speelde Aagtekerke I een competitiewedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tegen Vlissingen I. Uitslag was: A. WillemseL. Goed- bloed Jz. 11; P. de VisserC. van Biemen 11; D. TrielierO. Hellinga 02; J. MaljersG. Luwema 02; S. BlaasC. Kaan 02; D. HugenseJ. v. Egeraat 02; P. BimmelP. Geel hoed 11; G. WattelP. J. v. Bulch 20; A. ProvoostJ. Kopmels 02; L. BakkerF. C. Uiterschout 11. Aagtekerke 6 punten, Vlissingen 14 punten. Doordat de afgebroken partij van Boogaard te Middelburg en D. Trieller te Aagtekerke, voor Trieller is gewon nen verklaard, is de uitslag Middelburg- Aagtekerke geworden 146 VEREEN. VAN OUD-LEERLINGEN DER RIJKS LANDBOUWW.INTER- SCHOOL TE GOES. Deze vereeniging hield heden haar jaarvergadering te Goes onder voorzit terschap van den heer A. C. Z a n d e e te Woensdrecht. Deze herdacht in zijn openingswoord den heer Jac. Welleman, den oud-voorzit ter der vereeniging. Hjj behoorde tot de pioniers, de voortrekkers, die met aller lei vooroordeelen, domheid, te kampen hadden. Doch hij zette door en wij profi- teeren er van. Dit rijke leven is thans afgesneden. Wij hebben zeer veel aan hem te danken. Spr. schetst daarna den oorlogstoe stand. Wat de vereeniging betreft kan spr. op eenige prettige feiten wijzen. Het aantal leerlingen der school steeg (20 in de tweede en 35 in de eerste klas). Hier mede in overeensteming is de vernieu wing van het gebouw. Voorts herinnert spr. aan het fraaie glas-in-lood-raam, door de oud-leerlingen geschonken. Verder memoreert spr. de succesvolle excursie en deelt hij' een en ander mede over de dezen zomer te houden excursie in Twente. De boer vindt zijn werk in ploegen, eggen, rooien, oogsten, in tegenstelling met zoo velen voor wie het leven slechts een salariskwestie is. Maar we koopen en verkoopen ook en daarmede treedt de boer in verbinding met de buitenwereld en krijgt hij met de heerschende moei lijke omstandigheden te maken. Spreker hoopt echter, dat de leden den moed en levensblijheid zullen vinden de toekomst met moed tegemoet te kunnen gaan. Spr. deelde dan mede, dat de secreta ris, de heer Hendriks, bij Zijpe niet over kon en dus is er'ook geen jaarverslag. Spr. zeide voorts, dat de bedoeling is het glas-in-lood-raam in de school eenigszins officieel aan te bieden. De penningmeester, de heer C. Burger, bracht daarna het financieel verslag uit, waarbij bleek, dat de rekening sloot met f 669,20 en een batig saldo van f 355,20. De voorzitter herinnerde dan, bij ge breke aan een jaarverslag, aan eenige vereenigingsgebeurtenissen uit het ach terliggende jaar. Aan de orde is dan de bestuursverkie zing. Aftredend zijn de heeren Zandee, herkiesbaar, en Van de Zande, niet her kiesbaar. Nadat de voorzitter bij accla matie herkozen is, zegt deze, dat hij deze functie weer met genoegen zal aannemen, hoewel hjj' de gedachte heeft, dat hij ei wat uitgroeit. De heer Arenthals dankt den voorzit ter voor deze toezegging en hoopt dat hij dat aftreden uit zijn hoofd zal zetten. Niemand is beter doorkneedt in het ver- eenigingsleven dan hij. In de vacature J. v. d. Zande wordt tot bestuurslid gekozen de heer C. J. M. Klompe te Dreischor. In de goed bezochte middagvergade ring sprak de heer prof. dr ir M i n d e r- houd uit Wageningen over: „Graanvoorziening". Eerst verwelkomde de voorzitter de aanwezigen, speciaal de sprekers, waar bij hij wees op de belangrijkheid der te behandelen onderwerpen, die verband houden met de oorlogsomstandigheden. Hierbij merkte Spr. op, dat de groote be teekenis van landbouw en veeteelt in dezen oorlogstijd wel heel duidelijk is ge bleken. De regeering wil nu verandering brengen in de landbouwpolitiek van „tot aan de lippen". Veel is van deze veran dering nog niet te bespeuren. De prijs van de suikerbieten is vastgesteld op f 12,50. Dit is de eerste teleurstelling. Spr. betoogt dat er in dezen tjjd eenheid en toewijding onder ons volk moet zijn en dat ook het platteland daarbij moet medewerken. Spr. hoopt, dat ook deze middag daartoe moge medewerken. Daarna was het woord aan prof. Min- derhoud. Spr. verklaarde zijn onder werp meer in het algemeen, los van de oorlogsomstandigheden, te willen behan delen en te willen aantoonen de groote productie-mogelijkheden van graan. Eerst behandelde Spr. de productie van granen in ons eigen land en noemde de streken, waar een tekort en een over schot aan graan bestaat. De zeekleigronden en de veenkoloniën moeten Nederland van graan voorzien, maar het geproduceerde is lang niet vol doende om in de behoefte te voorzien. Aanvoer uit het buitenland is noodig. 56 pet., meer dan de helft, van het graan moet worden ingevoerd. Vooral mais, gerst en tarwe moeten worden geïmpor teerd. De verbouw van tarwe is in ons land van 1880 tot 1928 belangrijk teruggeloo- pen. Daarna brachten de regeerings- maatregelen verandering. Tarwe is het belangrijkste graan, zoo wel voor den landbouw, de voedings waarde als de handel. Daarom wil Spr. zich hiertoe bepalen. Tarwe is in de meer ontwikkelde stre ken het voornaamste bestanddeel van het brood. Er is geen enkele maand in het jaar of er wordt ergens, in een of ander land, tarwe geoogst. Dat is van beteekenis voor de opslagkwestie. Naar Groot-Brittanni6, België en Nederland gaat de meeste tarwe heen. De voor naamste leveranciers zijn de Vereen. Sta ten, Canada, Argentinië en Australië. (Rusland is wat tarwe-invoer betreft ge heel en Roemenië grootendeels verdwe nen.) Spr. besprak daarna de gebieden, die geweldige hoeveelheden tarwe naar Eu ropa leveren, speciaal Canada, waarheen Spr. onlangs een reis maakte. Canada kan tarwe leveren tegen prij zen, waar we hier van omvallen. Een Zeeuwsche boer vraagt een tarweprijs van plm. f 11, maar op dezelfde basis vraagt een Canadeesche boer f 4. Daar wordt hij niet rijk van, maar hij blijft Canadeesche boer en werkt met zijn hee- le gezin ontzaglijk hard. De levensstan daard is er niet hoog, de grond is er goedkoop, men geeft weinig uit aan loon, omdat men zelf alles doet, men heeft geen kunstmestrekening, aan wie den doet men niet en schuren heeft men ook weinig. Per H.A. is het bedrijfsover- schot niet groot Dat behoeft ook niet, want de bedrijven zijn groot. Men ver bouwt er twee of drie jaar tarwe en laat het land dan een jaar braak liggen. Er zijn enkele geweldige bedrijven in Canada. Maar men moet niet denken, dat daar nu alleen de groote hoeveelhe den tarwe vandaar komen. Als de tarweprijs op de wereldmarkt boven de f 4 komt is het te verwachten, dat de tarweteelt in Canada nog meer toeneemt. Spr. verwacht echter, gezien de con currentie, dat de tarweprijs over een lange reeks van jaren niet ver boven de f 6 zal komen. Daarom zal het noodig blijven, dat er regeeringsmaatregelen tot prijsregeling zijn. In vrije concurrentie kan West-Europa geen tarwe producee- ren tegen een prijs, die overeenkomt met dien in Canada. De voorzitter dankte prof. Min- derhoud voor zijn interessante lezing. ROERMOND. Maandagochtend is een Nederlandsche militaire patrouille, be staeinde uit 15 wielrijders, onder com mando van een len luitenant, bij het grenskantoor Maalbroek, bij vergissing over de Duitsche grens gereden. De patrouille werd door een Duitsche wacht aangehouden en is naar Elmpt overgebracht. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Een doode. SMILDE. Tengevolge van den zwaren mist kwamen vanmorgen een vrachtwa gen en een 'personenauto, bestuurd door den heer H. de Groot, uit Staphorst, bij het station Smilde in botsing. De heer de Groot werd hierbij zoo ernstig ge wond, dat hij onmiddellijk overleed. DE TERUGTOCHT VAN DE REIGER. AMSTERDAM. De Reiger is vanmor gen vroeg naar Kartoeng vertrokken. Aan boord is alles wel. Vanmiddag hoopt men te Alexandrië te landen, waar zal worden overnacht. Morgen zal de laatste etappe naar Napels worden ge vlogen. VEERDIENSTEN OVER DE MAAS HERVAT. ARNHEM. Vanmiddag worden de veer diensten te Gennep, Boxmeer, Kuik en Mook over de Maas voor alle verkeer hervat. BRAND. IJMUIDEN. Vanmorgen is brand ont staan in het kantoorgebouw van de N.V. Visscherij-onderneming, voorheen J. C. Pronk, alhier. De geheele administratie is verloren gegaan. KOLENDAMP-VERGIFTIGING. ZAANDAM. De 77-jarige weduwe N. F., alhier, is het slachtoffer geworden van kolendampvergiftiging. Vanochtend vervoegde zich een metselaar aan haar woning voor een reparatie aan een schoorsteen. Hij vond de vrouw op den vloer liggen. Zij bleek door kolendamp om het leven te zijn gekomen. MEISJE DOOR TREIN GEGREPEN. Vanochtend is het 17-jarig meisje de H. uit Rijen, door een trein, die uit de richting Breda kwam, terwijl zij den on- bewaakten overweg passeerde, aangere den en gedood. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS. Het legerbericht van heden- l morgen luidt; j Niets te melden. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. MOSKOU. Het legerbericht luidt: Op 5 Februari bedrijvigheid der patrouilles en geschutvuur in eenige sectoren. Ten noorden van het Ladogameer nog steeds botsingen tusschen infanterie-af- deelingen, Voorts verkenningsvluchten. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes, vorige koers heden H. V. A. 383-4 379 Ned. Ind. Handelsbank 106 107 Philipslampen 112 11272 Lever Bros-Unilever 9072 90 A. K. U. 37% 37% Amsterdam Rubber 19072 189 Koninklijke Olie 24972 246 ld Koninklijke Boot 104)4 105 Scheepvaart Unie 105105% Deli Maatschappij 17372 17372 3 pet. Nederland 1937 7913/1S 79)4 3 pet. Nederland 1938 855/s 85 4 pet. Nederland 1940 1001007a U. S. Steel 4172 4172 Anaconda Copper 207/a 207/a Bethlehem Steel 54Vn 54)4 North American Cy. 17 17 N. Am. Aviation 1872 18 Cont. 'Oil 17177m Shell Union 9Vi« 87/a Kennecott Copper 277a 277a Radio Corp. 43/s 43/a Amerifcan Enka 3072 30)4 Am. Car Foundry 1818 Tidewater 87a 8 Mid. Cont. Petroleum 1072 10)4 Republic Steel 15% 153/i8 American Waterworks 772 7Vs General Motors 39 38% Men ontwaart dat er telkens in en kele hoofdfondsen als HVA, Philips, Kon. Olie een buitenlandsch aanbod ont staat, en waar de lokale kooplust gering is is de invloed op de koersen vrij sterk. De laatste dagen is ook het publiek met staatsschuld aan de markt gekomen, blijkbaar om zich vrij te maken voor de nieuwe leening. Het beeld van de ge heele markt blijft onbevredigend zonder bepaalde berichten. Wisselkoersen. Amsterdam. 6 Febr., 2.30 u. Berlijn 75.25—75.75. Londen 7.507.52. Parijs 4.254.26. Brussel 31.75—31.80. New-York 1.87)4—1.88)4. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 6 Febr. 1940. De volgende personen werden gedag vaard: A.. G. E., 33 jaar, bierbrouwersknecht te Hulst, wegens mishandeling van Th. Ed. de Vliegher. Eisch: f15 of 15 d.; uitspr. f15 of 10 d. A. B., 31 jaar, werkman te Hulst, we gens mishandeling van'P. F. de Witte. Aangehouden tot 13 Februari 1940. L. van C., 55 jaar, jager te Axel, wegens het dooden van twee tamme eenden toebehoorende aan H. E. M. van den Acker. Eisch1 week gev. straf met verbeurd verklaring in beslag genomen geweer; uitspraakf 25 of 15 d. met verbeurd verklaring van het in beslag genomen geweer. F. S., 35 jaar, koopman te Sint Jan steen, wegens mishandeling van zijn echtgenoote.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3