De verkeers-misère. ten verwaarloosd Landgoed PE ZEEUW van Maandag 5 Februari 1940 Tweede Blad. Treinverkeer Hoom-Purmerend nog gestremd. Dorpen ingesneeuwd. De geïsoleerde Wadden-eilanden. feuilleton Mobilisatie-toelagen verlaagd. Ruwe Huid PUROL Ruwe Handen Doos 30 cent Ruwe Lippen BijApoth enDrog. Extra vleesch en groenten voor ondersteunden. Uit de Provincie Vliegdlenst tusschen Nederland en de Vereen. Staten. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. Zaterdag kon de dienst van de Noord en Zuid-Hollandsche tramwegmaatschap pij van Amsterdam naar Monnikendam voor het eerst na vele dagen weer onder houden worden, doch gistermorgen bleek dit niet mogelijk. De trams kwamen niet verder dan de de eerste halte na Buik sloot, Zunderdorp, waar de sneeuw on geveer een meter hoog lag. Met man en macht is men aan het werk gegaan om de baan vrij te maken. Voor het eerst in dezen winter is ook het autoverkeer van Amsterdam naar Purmerend langs den weg over Water gang onmogelijk. Een bus is ingesneeuwd. In den loop van den middag is men er in geslaagd de trambaan Amsterdam- Monnikendam geheel sneeuwvrij te maken. Men is er nog steeds niet in geslaagd de lijn Hoorn—Amsterdam vrij te maken van sneeuw. Zaterdagmorgen bleek, dat door de opgewaaide sneeuw de lijn bij Oosthuizen geheel geblokkeerd was. Om 4 uur in den morgen werd een ploeg militairen, voorzien van lantaarns en schoppen, per trein naar Oosthuizen ge zonden. Deze militairen slaagden er niet in de baan zoodanig vrij te maken, dat de dienst doorgang zou kunnen vinden. Zaterdagmiddag werd deze ploeg afgelost door een andere. De sneeuwhoopen, die door de vorst veranderd zijn in ijshoopen, verheffen zich tot manshoogte langs de spoorlijn. De sneeuw zit vastgekoekt aan de rails, zoodat het ruimen veel werk vraagt. Zaterdagavond om ongeveer half 0 zijn de militairen naar Hoorn teruggekeerd. Zij hadden de baan vrijgemaakt, doch waarschijnlijk zal de dienst voorloopig niet hervat kunnen worden. Er woei Za terdagavond een vinnige Oostenwind. De militairen keerden dan ook terug in de bijna stellige zekerheid, dat al het werk voor niets was geweest. Het baanvak is dan ook door den storm in den nacht van Zaterdag op Zondag opnieuw vol sneeuw geraakt. Het spoor wegverkeer is niet mogelijk. Het gehucht Schardam, gemeente Oost huizen, is vrijwel geïsoleerd. Het gehucht dat langs den IJselmeerdijk ligt, is van beide kanten niet te bereiken,. De sneeuw heeft zich tot vijf meter over den weg opgehoopt. Te Warder, dat eveneens aan den IJssel- meerdijk is gelegen, waren Zondagmorgen in korten tijd zeven auto's ingesneeuwd. Hier heeft men arbeiders en boeren ge- requireerd, om den weg sneeuwvrij te maken. Het treinverkeer AmsterdamEnkhui zen via Purmerend, was ook Zondag ge stremd. De reizigers voor Enkhuizen en Hoorn moesten ook Zondag over Alkmaar vervoerd worden. Zondagmorgen om zeven uur vertrok uit Hoorn een hulptrein met militairen met het doel het versperde baanvak Oost huizen— Kwadijk sneeuwvrij te maken. Onderweg moesten de mannen reeds her haaldelijk stoppen en pas om tien uur bereikte de trein Oosthuizen. Op het en kele spoor van hier naar Kwadijk lag de sneeuw op sommige plaatsen op mans hoogte. In het voormalig station werd krijgsraad gehouden. Men was van oor deel, dat opruiming van deze massa's niet mogelijk was, en nadat een bord snert was gebruikt, keerde de trein met militairen dan ook onverrichter zake naar Hoorn terug. Expeditie naar Uitdam ingesneeuwd. Een kleine expeditie, bestaande uit drie personen, heeft Zondagmorgen van Dur- gerdana uit over den Waterlandschen zee dijk een tocht naar Uitdam gemaakt, ten einde de bewoners van vleesch en vet te voorzien. Om zes uur uit Durgerdam ver- door AMY LE FEUVRE. 55) -o_ "Mijn arme broer! Vertelt u mij toch «hes, wat u van hem weet. Ik ben niet geïnteresseerd in het meisje." uit, miJ miJn verhaal rustig laten bod61]. Het vrouwtje was teer; de menschen, die haar in u ls hadden genomen, behandelden haar als een dochter. Ik kan niet begrij- hpoft U n°0^ iets van haar gehoord maar de grootste vriend van uw roer vertrok naar Australië. Dit is de tot° van het meisje." vanUnfr°UW De Burgh nam het portret nen 6I? ?an' maar °°k zij moest erken- sohóofj het een hijzonder lief, be- schaafd gezichtje was. u Hen ring van haar gekre- tinoi» vroeS zij. „Heeft u al die inlich- van haar vernomen?" he'pftetn' is nu al vele jaren dood. Zij den overleefd"11 Sl6ChtS Weinige maan" voSlgaf iuffrouw De Burgh een ge- de hnp11 .verhchting, toen zij dit hoor- he'bben dit niet graag hekend zou trokken, arriveerden de mannen om half elf in het dorp aan het IJsselmeer, waar zij door de bewoners met open armen werden ontvangen. Het drietal heeft na een zeer moeilijken tocht Uitdam bereikt Tegen wind in moesten zij de kleine slede waarop een mand met vijftig kg. vleesch en vet was geladen, over groote sneeuw- heuvels trekken. Oorspronkelijk kon men op den kruin van den zeedijk blijven loo- pen, doch later kwam het trio ook hier voor groote moeilijkheden te staan. Her haaldelijk moest het den dijk verlaten om zich even verder weer omhoog te hijschen. Liggende, kropen de mannen, elkander helpend, den dijk op. Vele ma len viel de slede om en moest men deze weer in het rechte spoor brengen. Dit alles matte de menschen zeer af. Op een km afstand van Uitdam wacht ten de expeditie de grootste moeilijk heden. De Bneeuw lag hier wel zeer hoog. De kruin van den dijk was niet meer te zien. Uitdam was vla den dijk niet te bereiken en de mannen daalden daar om af naar het ijs om daarover het laatste deel van den tocht af te leggen. De drie Durgerdammers kwamen geheel ver kleumd in het dorp aan, een been van den jongsten deelnemer, was geheel ge voelloos. De 20-jarige jongeman moest van het ijs gedragen worden, waarna ingezetenen van Uitdam de eerste hulp verleenden. Rijkelijk onthaalde de bevolking het drie tal op warme spijzen en dranken. Zoo spoedig mogelijk aanvaardden de mannen den terugtocht, die gedeeltelijk over het ijs in het IJselmeer werd af gelegd. Men had den wind in den rug, zoodat men weinig last van de koude had en zich veel sneller kon verplaatsen. Het was reeds half twee toen de drie mannen, uitgeput en verkleumd, in Dur gerdam terugkeerden. In Midden-Drente. In midden Drente zijn de wegen thans ook geblokkeerd. Sneeuwvlokken stuiven over de vlakten en vormen massa's, waar geen auto doorkomen kan. De weg Beilen—Assen, welke Zaterdag nog sneeuwvrij is gemaakt, is nu geheel gestremd. De postauto uit Assen kon Bei len niet bereiken en is teruggekeerd. Ook uit de richting Hoogeveen is Beilen onbereikbaar. De nachtelijke tocht over het ijs der Waddenzee. Schipper Wopke Fenenga, van de red dingboot der Noord- en Zuidhollandsche reddingmaatschappij op Schiermonni koog, is Zaterdagmorgen in den ouder dom van 51 jaar overleden. Fenenga had Vrijdag nog de leiding op zich genomen van een reddingsbriga- SPECIAAL VOOR ONGEHUWDEN. By beschikking van den minister van Defensie zijn opnieuw de mobilisatietoe lagen verlaagd, speciaal voor de onge- huwden. De toelagen van de gemobiliseerden, die niet in hun vredeswoonplaats gele gerd zijn, zijn thans als volgt vastge steld. Het bedrag tusschen haakjes geeft aan, welke toelage de ongehuwden per dag krijgenopperofficieren f4 (f 1.50), hoofdofficier f3 (fl), subalterne offi cieren f2 (0,75), onderofficieren boven den rang van serg.-maj. (opperwacht meester) fl,25 f0.50), sergt.-maj. (op perwachtmeester) fl, (f0.40), overige onderofficieren f 0.75 f0.30). Jaarwedde genietende korporaals en soldaten f 0.40 (f0.20). Voor soldij genietende korpo raals en soldaten is de mobilisatietoela ge (f 0.15) hetzelfde gebleven. „Die enkele maanden bleef zij bij die menschen in huis", ging meneer Hunter voort. Haar hart was gebroken", zeiden ziy; zij waren erg goed voor haar. „Arm ding! Kan u zich niets meer herinneren van mijn broer?" „Niets. Mag ik u nog iets meer van zijn vrouw vertellen?" „Waarom stelt u zooveel belang in haar „Omdat", en hier hief Baldwin zijn hoofd omhoog en trok zijn schouders in, want hij wist, dat het een ontroerend bericht voor juffrouw De Burgh zou zijn „omdat zij mijn moeder was!" Een oogenblik staarde juffrouw De Burgh hem aan, alsof zij zijn woorden niet begreep; toen drong echter opeens de geheele waarheid tot haar door. Zij stond van haar stoel op, maar viel met een weer terug. Zij kon geen woord uit brengen, en Baldwin Hunter dacht een oogenblik, dat zy flauw zou vallen. Hij liet zich op de knieën zakken, en hield haar beide handen in de zijne. „Moed gehouden", zei hij opgewekt, hoewel zijn stem beefde. „Ik hoop, dat u het niet heel erg vindt, dat u familie van mij is; want ik heb al geruimen tijd naar dit oogenblik verlangd. Hoe wel ik geen familie meer heb in Ame rika, heb ik een tante in Engeland, en ik hoop, dat zij zich niet schamen zal, om mij als haar neef te erkennen." 'Juffrouw De Burgh greep zjjn handen de, welke van het eiland vertrokken was om de twee heeren en vier dames, die van de Groningsche kust over het ijs het eiland probeerden te bereiken en vermist werden, op te sporen. Korf na het vertrek van het eiland was hij echter onwel geworden en naar huis teruggekeerd. Zaterdagmorgen is hij aan den binnenkant van den dijk gevonden. Het bleek, dat een hartverlamming hem had getroffen. Omtrent den toestand van de zes wande laars, vernemen wij nader, dat vijf van hen den avontuurlijken tocht zonder ern stige gevolgen hebben doorgemaakt. Een der heeren echter heeft een ernstig be vroren been. Dordtsche Kil open. Vrijdagavond is men er in geslaagd met ijsbrekers de Dordtsche Kil open te krijgen, zoodat de scheepvaart op Zee land weer mogelijk is. Ameland in zijn isolement. Een K.L.M.-vliegtuig, bestuurd door den vlieger Parmentier, bracht Zaterdagmid dag 300 kg post en acht passagiers uit Eelde op Ameland, aan. Gok naar Schiermonnikoog werd een vlucht gemaakt. Behalve de brandstoffenschaarschte dieigt nu ook een tekort aan veevoeder op Ameland. Het is bij lederen handelaar uitverkocht. Gezien den kleinen voorraad hooi en de onmogelijkheid om voorshands de scheepvaart te hervatten, ziet de toestand er ten dezen verre van rooskleurig uit. De minister van Sociale en Economi sche Zaken hebben in verband met de nog steeds aanhoudende koude besloten goed te keuren, dat aan alle ondersteunde gezinnen gedurende drie achtereenvolgen de weken boven de vastgestelde kwanta tegen den geldenden prijs een blik vleesch per week extra mag worden verstrekt., Voort9 zullen die gemeenten, welke deelnemen aan de distributie van blik- groenten, tevens desgewenscht in de ge legenheid worden gseteld, reeds thans vatgroenten voor de ondersteunden be schikbaar te stellen. De gemeentebesturen zullen omtrent een en ander zoo spoedig mogelijk nadei worden ingelicht. VERGADERING PROV. COMITé VAN DEN CHR. NAT. WERKMANSBOND. Zaterdagmorgen kwam te Goes het Prov. Comité van den Chr. Nat. Werk mansbond met de ringen en afgevaardig den in huishoudelijke, vergadering bijeen, 's Middags was er vergadering van het Prov. Comité met afgevaardigden der af- deelingen. De voorz., dhr P. Janse, van Biggekerke, opende de vergadering. Na de jaarverslagen volgden de verslagen der afdeelingen door de diverse afgevaardig den. De voorz. deelde mede, dat de afd. Grijpskerke haar 25-jarig bestaan hoopt te vieren en dat getracht zal worden om de afd. Hansweert, die kwijnende is, weer op de been te helpen. Te Ierseke is een nieuwe afd. opgericht. Te Kloetinge komen de leden slecht ter vergadering. Gewezen wordt op het misverstand, dat kan wekken. Sommigen willen geen lid zijn van een werkmansbond. Men acht zich daarboven verheven. Besloten wordt hierover in de afdeelin gen te spreken en dan via 't Prov. Comité dit bij het Hoofdbestuur ter sprake te brengen. De afd. Middelburg leeft iri rustige rust. Het bestuur is actief, maar de meeste leden zijn laksch. In Neuzen kon het ook beter. stevig vast en deed al haar best, om over haar ontroering heen te komen. „Het is dwaas van mij, om zoo over stuur te zijn", zei ze, en glimlachte door haar tranen heen; „maar je kunt je niet voorstellen, wat dit voor mij be- teekent. Als je altijd gedacht hebt, dat je de laatst overgeblevene bent; dat er niemand van de familie meer over is, aan wie je de dingen kunt nalaten, waar je zoo aan gehecht bent; en dan opeens te staan tegenover dat, wat je dacht dat je miste! O, ik kan het niet onder duidelijke woorden brengen. Ik kan het mij nog maar niet voorstellen, dat het werkelijkheid is! Ik kan het niet gelooven. Vertel mij nog meer van jezelf, dan zal ik het langzamerhand wel gaan begrypen en het in mij opnemen." „Mijn moeder stierf een week na mijn geboorte", zei hij op kalmen toon. Haar eenige verlangen was geweest, om op de been te blijven, totdat die gebeurtenis voorbij was, want zy was nooit over den dood van mijn vader heengekomen. Toen zij voelde, dat zij heenging, vroeg zy aan haar vriendelijke verzorgers, of zy mij Baldwin wilden noemen en mij voor den Heere op te voeden. Zij was er zoo op gesteld, dat ik dien naam zou dragen, omdat mijn vader indertijd ge zegd had, dat als hij ooit een zoon zou hebben, die Baldwin moest heeten naar zyn vader. „William Hunter en zjjn vrouw namen DE STAAT, DE H.A.L., K.L.M. EN FOKKER NEMEN DEEL IN SYNDICAAT. In het jaarverslag van de Holland— Amerika-lyn wordt medegedeeld, dat de vennootschap zich in principe bereid heeft verklaard, deel te nemen in het syndicaat, dat een rechtstreekschen vliegdienst op de Ver. Staten langs de Noord-Atlantische route ten doel stelt. Voor dit syndicaat, waarin het de bedoe ling is, dat in samenwerking met de K. L. M., behalve de H.A.L. en haar com missarissen, ook de Staat en de Neder- landsche Vliegtuigenfabriek Fokker deelnemen, stelt de H.A.L. haar passa giersorganisatie in Europa en Amerika ter beschikking. De Nederlandsche regeering heeft be reids door den gezant te Washington een concessie by de Vereen. Staten doen aanvragen. Te Nisse zijn 10 ledenvergaderingen gehouden. Te Vlissingen was alles prima in orde. Men heeft daar een eigen zangkoor, bibliotheek, kwartjesfonds voor nagelaten betrekkingen. Vandaag bestaat de afdee- ling 35 jaar. Te Wemeldinge gaat het ook goed. Daar heerscht een uitstekende geest. Zoo is het ook te 'tZand bij Middelburg. Daarna kwam in bespreking de pro paganda. Er moet meer gewerkt worden met „De Voorzorg". Te Axel wordt weer gewerkt. Het be gin is er. Voor Kruiningen bestaan ook plannen. Dhr Strating, de Bondspropagandist, sprak tenslotte een kort woord. We leven in een moeilijken tijd, een tijd van afval, zelfs ln de kerken, waar velen wel nog Ingeschreven staan, maar ook niet meer. Wij moeten trachten om de leden op de vergaderingen te krijgen en het antwoord te geven op hun levens vragen, op de vele waaroms, die er zijn. Persoonlijke overgave is noodig om het vereenigingsleven beter te maken. Bijbel inleidingen moeten tintelen van geloofs leven. Een der aanwezigen deelde nog mede, dat dhr Janse juist 20 jaar bestuurslid was, waarmee hij hem feliciteerde. Na het zingen van Gezang 273 volgde slui ting. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN Aan den heer G. A. H a r f f, is op zijn verzoek, met ingang van 1 Februari 1940 eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Nieuw- en Sint Joosland. By K. B. is met ingang van 15 Fe bruari 1940 benoemd tot burgemeester der gemeente Werkendam en De Wer ken en Sleeuwyk de heer J. de Br u ij - n e, met toekenning van gelijktijdig eer vol ontslag als burgemeester der ge meente Opperdoes. De heer de Bruijne was vroeger werk zaam als volontair ter secretarie te Axel, ambtenaar ter secretarie te C o- lynsplaat en Kats en secreta ris-ontvanger te Brouwershaven. DAMMEN. De uitslagen van de Zaterdag j.l. te Middelburg gespeelde partijen om het kampioenschap van Zeeland luiden als volgt: D. TrieierJ. Strooband 02, C. KaanW. Leute 02, M. F. de Jonge L. Goedbloed 20. Strooband boekte een snelle overwin ning door een fout van Trieier. Kaan koos een verkeerde voortzetting, waarna Leute hem geen kans meer gaf. De Jon ge herstelde zich van zijn nederlaag van verleden week door thans in een goed gespeelde party van Goedbloed te win nen. Het tournooi belooft zeer spannend te worden. Boogaard en v. Oosten waren verhinderd te spelen. Ter aarde bestelling wijlen den heer K. Sloover. Op de algemeene begraafplaats had mij als hun eigen kind aan. Mijn moeder wist niets van mijn vaders familie af, zoodat zij dachten, dat hij een van de vele eenzame jongelieden was, die om dat ze geen familie meer hebben en prat op sport of avontuur zijn, hun geboor teland verlaten. „De eenige bezittingen, die mijn moe der mij achterliet, waren deze ring en een pakje brieven, die aan mijn vader hebben toebehoord. Die heb ik nu te zamen met myn geboortebewijs en hun trouwacte dezen keer meegebracht. Mijn vader, ik kan hem nu nog zelfs niet met een anderen naam noemen, heeft nooit met mij over mijn ware af komst gesproken. Eerst toen ik naar Engeland ging, heb ik vernomen, dat ik zijn eigen zoon niet was." „Hoe wonderlijk kan alles soms loo- pen!" zei juffrouw De Burgh. Daarop liet ze er op volgen: „Sta op en ga voor mij staan. Wat een domoor ben ik geweest! Je hebt de zelfde oogen als jegrootvader. Geen wonder, dat ze mij zoo aantrokken. Ik heb geen bewijzen noodig, maar ik zou graag die brieven willen zien. O, Bald win ik moet je zoo noemen ben je werkelijk het kind van mijn overleden broer? Is er werkelijk nog een manne lijke De Burgh in leven? Hoe goed en genadig is God my toch geweest, dat Hij my op myn ouden dag nog deze vreugde bereid heeft!" Zaterdagmiddag onder groote belang stelling de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer K. Sloover, in leven leeraar aan de Ambachtsschool en de Avond school voor Nijverheidsonderwijs. Van eerstgenoemde inrichting van on derwijs waren aanwezig, bestuursleden, leeraren, concierge, leerlingen en oud leerlingen; van de laatstgenoemde ook leeraren en leerlingen. Een groote krans van hen, die bij de Ambachtsschool be trokken zijn, behoorde tot de bloemstuk ken. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den heer A. Hol sters, den oudsten leeraar van de Am bachtsschool, die dit mede deed namens den directeur den heer C. Doets, die door ziekte verhinderd was. Spr. schet ste het verlies, dat de school en ook zijn medeleeraren en de leerlingen door dit heengaan voor altijd getroffen heeft. Namens directeur en leeraren van de Avondschool voerde het woord de heer F. A. Rosendaal, die zeide, dat ook de directeur dier school, de heer J. H. Kla- renbeek evenals de wethouder van on derwijs, de heer M H. Boasson door on gesteldheid niet aanwezig konden zijn. Spr. bracht dank voor hetgeen de overledene ook voor de Avondschool is geweest. Namens het bestuur der Ambachts school sprak de waarnemende voorzit ter, de heer G. van Nederveen, woorden van groote waardeering ten opzichte van den aan de school ontvallen leer kracht. De heer G. Wagenvoorde, zwager van den overledene, dankte allen namens de familie voor de laatste eer aan dezen bewezen. DE VERBINDING KORTGENE— WOLFAARTSDIJK. Kortoerie, Ten Oosten van het Kort- geensciïe steiger bevindt zich sinds eeni ge dagen een uitgestrekt ijsveld. Dit veld heeft langen tijd in de buurt van den Jonkvrouw Annapolder gelegen, doch is nu bij 't steiger van Kortgene gedreven. Een paar waaghalzen uit Wolfaartsdijk zijn over het ijsveld komen stappen, en hebben den tocht over de Zandkreek vol bracht. De veerboot vaart nog vrij gere geld, en probeert telkens een stukje van het ijsveld af te breken, hetgeen meest al gelukt. Het is te hopen, dat de ijs massa niet verder gaan drijven, want dan raakt de ruimte tusschen de beide veren verstopt, en kan de boot weer niet varen. Kapelle. Loop der bevolking over de maand Januari 1940. Ingekomen: Aa. J. v. d. Stel van Tholen n. Kapelle A 262; J. C. Ridderhof van Wolfaartsdijk n. Ka pelle A 39; Adr. Reijerse v. Kattendijke A 248; P. van der Have v. Wye near Ashford (Engeland) n. Kapelle A 359; Je. J. Blok van Halsteren n. Kapelle A 262. Vertrokken: P. Schijf v- Kapelle A 297 n. Goes; Adr. Louwerse v. Biezelin- ge D 59 n. Vrouwenpolder; Sa. v. d. Linde v. Biezelinge D 82 n. Goes; A. E. Dudok van Heel v. Kapelle B 78a n. Vlis singen; A. Rovers en gezin van Kapelle A 54 n. Utrecht Jan van Weele v. Bie zelinge D 198 n. Oosterhout; H. v. d. Velde v. Biezelinge D 95 naar N. en St. Joosland. Onder voorzitterschap van dhr P. Scheele kwam de vereeniging Chr. School Kapelle-Biezelinge en Eversdyk in jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord wees de voor zitter op het niet bezorgd zyn, in deze spannende tijden, maar wekte hij op tot voortgaand arbeiden in Gods kracht, gedragen door het gebed. Enkele nieuwe leden traden weer tot de vereeniging toe. In zijn jaarverslag herinnerde de secretaris dhr v. d. Vliet, aan het vele goede in 1939. Als nieuw bestuurslid werd de heer Joh. de Jager gekozenhet personeel bleef onveranderd. Het leden tal nam toe. Verschillende verbeteringen konden aan de school en de woning aan gebracht worden. De penningm. dhr Keim deed reke- Zij hield haar handen voor haar ge zicht en snikte het uit. „Ik zal de brieven gaan halen", zei Baldwin, die gevoelde dat het beter was, haar een oogenblik alleen te laten. „Ik blijf dan, als u het goed vindt, vanavond bij u, want we zullen elkaar heel wat te vertellen hebben; en wilt u mij beloven, dat u mijn geheim voorloopig bewaren zal?" Zij beloofde het hem, en hij verliet haar; maar hij stapte zoo aan op weg naar de boerderij, waar hij in huis was, dat een jongen, dien hij tegen kwam, bij zichzelf zei: „Er is zeker ergens brand, of er wordt gevochten, dat de baas er zoo de spat achter zet!" Toen juffrouw De Burgh een half uur later de brieven in handen had, herken de zy haar eigen schrift en dat van haar ouders. Tot laat op den avond bleven zij samen praten en na allerlei herinne ringen van het verleden te hebben opge haald, kwamen zij tot het bespreken van de toekomst. „Wat ben je van plan te gaan uitvoe ren?" vroeg juffrouw De Burgh. „Je kunt toch geen rentmeester blyven." „Waarom niet, tante Carrie? Ik heb mijn identiteit al zoolang geweten of ge raden, maar het heeft mij toch niet ver hinderd, mijn werk te doen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5