DE FINN! 111 Gemengd Nieuws Openbare Verkoopinpen en Verpachti Radioprogramma Burgerlijke Stand Hoofdpijn, Kiespijn. hëipenVerbS Algemeene vergadering der Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord". Ned. suikerindustrie geen gesteunde industrie meer. Actie tot verhooging richtprijs. De dagenlang Rastl-sectoi langzaam d| voc r|i! WALCHEREN. 0. «n W. Souburg. Jubileum Chr. Nat. Werkmansbond. Eind Febr. 1940 hoopt de afd. Souburg van den Christelijken Nationalen Werkmansbond haar 35-jarig bestaan te herdenken. Op Zondag 25 Februari zal in de Necl. Herv. Kerk, in een 'herdenkingssamen komst voor de afd. optreden prof, dr J. Th. Ubbink, oud-predikant te Souburg. Door de Ohr. zangvereeniging „Soli Deo Gloria" zal hieraan medewerking worden verleend. Op Dinsdag 27 Febr. a.s. zal een feestvergadering worden gehouden. Koudekerke. Dinsdagavond hield de A. R. Kiesvereeniging 'haar 44ste jaarverga dering, onder leiding van den heer J. Maas. De opkomst was, gezien de weers gesteldheid en moeilijk begaanbare wegen, bevredigend. De secretaris en penningmeester brach ten verslag uit. Er was een batig saldo in kas. De voorzitter gaf een inleiding over „Onze Provinciale Organisatie". In Maart a s. zal voor de vereeniging optreden de voorzitter van de centrale Vlissingen. NOORD-BEVELAND. Colijnsplaat. Dinsdagavond vergaderde de Coöp. Kolenvereeniging „0. H.", on der voorzitterschap van den beer P. Dourleyn. De vergadering was door plm. 100 personen bezocht. De secretaris, de heer A. van Gilst, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het ledental nog steeds toeneemt, zoodat het thans ruim 400 bedraagt, wat 80 pet. der gezinnen is. Uit het op rijm gestelde verslag van den penningmeester, den heer P. Gou- looze, vernamen we, dat dit jaar is om gezet 12000 H.L. brandstoffen tot oen be drag van f 15.180. Dank zij de activiteit van het bestuur bezit de vereeniging nog na IVü maand strenge koude een hoeveel heid van ongeveer 3500 H.L. brand stoffen. Met algem. stemmen werd goedgevon den het voorstel van het bestuur om over 1039 10 pet. dividend uit te keeren. In do pauze werden de aanwezigen een consumptie plus een sigaar aangeboden. Hierna kreeg de heer van Oorschot te Vlissingen gelegenheid een rede te hou den, welke met groote aandacht werd ge- 'olgd. Spr. zette op duidelijke wijze uiteen de toestand van voor een tiental jaren in de kolenwereld en de strijd, 'die is gevoerd usschen den handel en de coöperaties. Door de arbeid van de federatie is thans de toestand dragelijker geworden voor de kolenbonden, en ook thans kan de federatie haar stem laten hooren in de prijzeri commissie. D'e zaakvoerder van het Centraal Bu reau (Noord-Beveland), de heer Bom voerde eveneens het woord. altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mtjnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets,genaamd..Mijnhardtjes"2st. lOct. Doos50ct. HET GEBEURDE TE MOERDIJK. In verband met het te Moerdijk voor gevallene is een buitengewoon politie blad verschenen luidende als volgt: De brigade-commandant der Koninklij ke marechaussee te Moerdijk maakt be kend, dat in den avond van 27 Januari te Moerdijk, gemeente Klundert, eenige militaire uitrustingstukken werden ont vreemd uit een schoolgebouw, waarin militairen gelegerd zijn. De diefstal werd ontdekt, doordat een militair-chauffeur in den avond van ge- melden datum omstreeks 23.15 uur op den Rijksweg van Breda naar Moerdijk een burger, in het bezit van een kara bijn, in een luxe-auto zag stappen. De soldaat vertrouwde dit niet en toen hij den burger naar de herkomst van de karaby'n vroeg en daarbij die ka rabijn aan den burger wilde ontnemen, ontstond tusschen beide personen een gevecht. Tijdens dit gevecht werd de kleeding van den soldaat tweemaal met een mes doorstoken. De soldaat wist aan den burger de karabijn te ontrukken. In de auto was nog een tweede (bur ger) persoon gezeten, die tijdens het ge vecht zou hebben geroepen: „kom Dirk, het is mis aan de Moerdijk". Deze persoon (van wien nader signa lement ontbreekt) sprak met Liim- burgsch dialect, evenals zijn metgezel. Na deze geweldpleging wisten de bur gers in hun auto te ontkomen en reden zij weg in de richting Breda. Na het gebeurde werd door politieper soneel op gemeld weggedeelte nog ge vonden: een militair gasmasker, een mi litaire overjas en een paar rubberlaar zen. Bij onderzoek bleken deze goederen te zijn ontvreemd uit voormeld schoolge bouw. Het signalement van den burger, waar mede de soldaat handgemeen werd, is als volgt: lang 1.80 a 1.75 M., mager uiterlijk, leeftijd ong. 35 jaar, gekleed met lederen jekker en een pet scheef op het hoofd. Het signalement van de auto luidt als volgt: donkerkleurige Chevrolet, ver moedelijk van bet jaar 1933/34, 4-per- soons, vierdeurs, stuur links, voorzien van het kenteeken P 4408. Intusschen is komen vast te staan, dat van dit nummer valschelijk werd ge bruik gemaakt. De brigade-commandant der Kon. Marechaussee voornoemd verzoekt op sporing, aanhouding en voorgeleiding van de onbekende daders. Tachtigjarige vrouw 1 bevroren op een weiland gevonden. Gisterochtend heeft een boer op zijn weiland aan den Ooster Ringdijk bij Amsterdam een oude vrouw gevonden, die in half-bewusteloozen toe stand op den grond lag. Haar voeten en handen bleken bevroren te zijn De oude vrouw, een 80-jarige weduwe, eenigszins kindsch, die bij haar dochter in Diemen inwoont, was gisteravond tegelijk met de anderen naar bed gegaan. Toen men 's morgens opstond, vermiste men de oude moeder. Zij was ongemerkt in den nacht of in den vroegen ochtend van huis weggeloopen De vrouw is in zorg- wekkenden toestand naar het O.L. Vrou wegasthuis vervoerd. Vleesch voor de sol daten verdwenen. Reeds sinds geruimen tijd werden voortdurend mili taire goederen vermist tusschen de sta tions Rotterdam en Heemstede, o.m. groote hoeveelheden vleesch, welke be stemd waren voor de militairen. Daar het vleesch van het station Hillegom naar de verschillende kantonnementen werd gebracht, werd hier vooral goed de aandacht aan geschonken Na een langdurig onderzoek, waaraan ook bur gers deelnamen, is het de militaire poli tie in samenwerking met de Hillegom- sche politie gelukt, een tweetal militai ren en vier burgers te arresteeren, die verdacht worden, goederen te hebben verduisterd De verdachten heboen be kend en zijn ter beschikking gesteld van de Haarlemsche justitie voor zoover het burgers betreft. Verffabriek te Hui zen afgebrand. Gistermiddag is brand uitgebroken in de verffabriek van den heer Hagen te Huizen. Het vuur greep in de zeer brandbare omgeving snel om zich heen, mede doordat kort na het uitbreken van den brand zes va ten benzine ontploften en vlam vatten, waardoor de brandende benzine het vuur overbracht naar een loods van de N.V. Balatumfabriek, waarin grondstoffen en rollen vloerzeil waren opgeslagen. Ook dit materiaal was zeer brand baar, zoodat weldra groote rookwolken en hoogoplaaiende vlammen den hemel kleurden De verffabriek van den heer Hagen brandde totaal af. Zij was niet verze kerd. De loods van de Balatumfabriek brandde half leeg. Deze was wel verze kerd. Een toonbank is geen safe. In de Kinkerstraat te Amster dam is gistermiddag in een winkel op onverklaarbare wijze een actetasch ver dwenen, waarvan de inhoud een waarde van bijna tweeduizend gulden vertegen woordigde Deze tasch was het eigen dom van een handelsreiziger, die zijn bezit een oogenblik op de toonbank had laten liggen, terwijl hij met den eige naar van de zaak op een paar passen af- stands stond te praten. Een gauwdief moet de kans waar heb ben genomen, om met de tasch den win kel te verlaten, zonder dat iemand het gemerkt heeft. Even later kwam de rei ziger tot de ontdekking, dat zijn on voorzichtigheid hem noodlottig was ge worden. Behalve een bedrag van f 1200 aan bankbiljetten en een effect, ter waarde van ruim f 500, heeft de dief hem op deze wijze zijn rijbewijs afhan dig gemaakt. Door de koude bevan gen. Dinsdagavond vond men te Wa penveld een ouden man aan den kant van den weg liggen. Het bleek de 78-ja- rige J. van L. uit Wapenveld te zijn, die door de koude was bevangen. Een ont boden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Brand te Groningen. Kindje levensgevaarlijk gewond. Gistermiddag is de assis tentie van de Groningsche brandweer in geroepen voor een binnenbrandje op de eerste etage van het perceel Aweg no. 2. Ook een in een slaapkamer staande wieg vatte vlam, waarbij de daarin lig gende baby van 6 maanden levensge vaarlijke brandwonden kreeg. Het kindje is in vrijwel hopeloozen toestand naar het Diaconessenhuis overgebracht. De brand zelf kon door de brandweer met een enkel hulpmiddel worden ge- bluscht. De eerste komkom mers zijn er. Aan de coöp. groen- tenveiling te Loosduinen zijn de eerste komkommers van het jaar aangevoerd. Ze waren onder glas geteeld door de kweekers Van Spronsen en Stein en brachten 44 cent per stuk op. Ondanks alle strengheid van dezen winter waren ze een week vroeger dan verleden jaar. Zandinstorting te Renkum. Eén doode. Gister middag is op een zandafgraving onder Renkum een zandinstorting voorgeko men. Twee personen werden hierdoor half bedolven. De gehuwde 55-jarige Th. J. B. uit Renkum kreeg een brok bevro ren leemgrond op de borst, waardoor zijn borstkas werd ingedrukt. Hij was terstond dood. De 36-jarige F. J. werd ter observa tie na p.- net ziekenhuis te Wageningen vervoerd. Zijn toestand baart geen zorg. Gisteren (Woensdag) werd te Roosen daal de jaarlijksche Algemeene Vergade ring der Coöp. Suikerfabriek Raffinade rij" „Dinteloord" gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer VV. Kake- beeke te Goes. In zijn openingsrede bracht de voor zitter dank aan degenen, die van hun belangstelling hadden doen blijken tij dens zijn langdurige ziekte en aan hen, die zijn taak hadden overgenomen. Ver volgens besprak hij de in 1939 gevoerde onderhandelingen over bieten- en suiker- contingenteering, die in 1940 zullen wor den voortgezet. Hij sprak de hoop uit, dat een oplossing der gerezen moeilijkheden zou kunnen gevonden worden; hij meent, dat Dinteloord aan de andere belangheb benden een voorstel heeft gedaan, dat door zijn tegemoetkomendheid het bewijs levert, dat ook door Dinteloord op onder linge samenwerking prijs wordt gesteld. Daarna besprak de voorzitter de tech nische verbeteringen, die in het jaai 1938/39 in de fabriek tot stand gekomen zijn. Hij bracht hulde aan den directeur, den heer Van Malland, voor diens arbeid, en deelde mede, dat de verbeteringen in de afgeloopen campagne geheel aan de verwachtingen hadden beantwoord. Uitvoerig ging hij vervolgens de door Dinteloord gevolgde afschrijvings- en re- serveeringspolitiek na. Het was hem na melijk gebleken, dat door de buitenwacht critiek was uitgeoefend op het feit, dat de kosten van het vernieuwingsplan, voor zoover het thans is uitgevoerd, in één jaar konden worden afgeschreven. Daar uit waren verkeerde conclusiën getrok ken. De afschrijvingspolitiek van Dintel oord is sedert de oprichting steeds er op gericht geweest, dat voldoende middelen aanwezig zouden zijn om het bedrijf tech nisch op een hoog peil te houden. Door do ruime afschrijvingen in vroegere jaren en door de vorming van een vernieuwings fonds, was men thans in staat de uit gaven voor de hierboven bedoelde tech nische verbeteringen zeer snel af to schrijven. Daarna behandelde spreker de gevol gen van den oorlogstoestand voor de suikervoorziening van ons land. Evenals in den vorigen oorlog is thans weer ge bleken van welke beteekenis het is, dat ons land de beschikking heeft over kun dige bietenverbouwers, die hun bieten kunnen leveren aan een goed geoutilleer de suikerindustrie. Wat betreft den wereldmarktprijs van suiker merkt hij op, dat deze feitelijk niet meer bestaat. Uit de noteeringen van Java- en Cubasuikeren aan de hand van andere gegevens trekt hij de conclusie, dat de suiker- prijs thans gestegen is tot een niveau, waarbij aan de Neder- landschesuikerproductie geen steun meer behoeft te worden verleend. Dat de suikerindu strie op dit oogenblik een ge steunde industrie zou zijn, is dus f e i t e 1 ij k e'én fictie. De regeering moet evenwel nog steun verleenen, omdat zij aan de suikerpro ducenten voorschrijft de suiker aan den consument en aan de suikerverwerkende industrie te leveren voor een prijs, die belangrijk lager is dan het algemeen geldende niveau. Door crisisheffingen verhoogt de regeering echter den door de consumenten te betalen prijs méér dan voor de zoogenaamde steunverleening aan de industrie noodig is. Intusschen is het te verwachten, dat de productie kosten in de toekomst belangrijk zullen stijgen zoowel wat betreft het landbouw bedrijf, als wat betreft de industrie. Omtrent de suikervoorziening van ons land merkt spreker op, dat voor het jaar 1939/40 alleen dan voldoende suiker aan- wezig zal zijn als men er in slaagt on geveer evenveel suiker uit onze overzee- sche gewesten aan te voeren als voor de suikerverwerkende industrie zal worden vereischt. Deze aanvoer is echter onzeker, een omstandigheid, die de regeering ei' toe geleid heeft om de met suikerbieten te betelen oppervlakte voor 1940/41 niet 25 uit te breiden. Spreker juicht dit besluit der regeering toe, mede omdat de voorziening van Nederland met veevoe der hierdoor in hooge mate zal worden gediend. Hij betreurt het, dat het ver standige besluit der regeering becriti- seerd wordt door berichten, die waar schijnlijk door de Javaproducenten zijn 1 geïnspireerd. Het is volkomen onjuist, dat deze uitbreiding der bietenteelt de regeering veel geld zal kosten. In geen geval zijn daarmede bedragen gemoeid van millioenen, zooals in één der berich ten werd gesuggereerd. Voor den oogst 1940 heeft de regeering onlangs een prijs van f 12.50 vastgesteld. Spreker betoogt, dat deze prijs, vooral in verhouding tot den richtprijs voor tar we van f 11,te laag wordt geacht. Door de Centrale Landbouw-Organisaties en evenzeer door den Bond van Coöperatieve Suikerfabrieken zullen krachtige pogin gen worden gedaan om dezen richtprijs alsnog verhoogd te krijgen. Voor de leden van Dinteloord geldt hei bezwaar van een te lagen richtprijs der bieten evenwel in mindere mate dan voor hen, die hun bieten voor den richtprijs aan de regeering moeten leveren. Daarom wekt spreker tenslotte de leden op om van de gelegenheid om hun bietcnareaal uit te breiden, gebruik te maken. De secretaris, de heer J. M. van Bom mel van Vloten to Goes, gaf vervolgens een uitvoerige toelichting op de jaarcijfers en besprak daarna den gang van zaken voor de suikerindustrie. Het uitbreken van den oorlog heeft ook voor deze in dustrie tal van onzekerheden doen ont staan, ook in haar verhouding tot de regeering. Allereerst wat betreft de in voering van de suikerdistributie, die tol dusver niet geleid heeft tot een vermin dering van het suikervorbruik in Neder land. Of in de toekomst wel vermindoring van het verbruik zal plaats hebben, valt moeilijk te voorspellen. De plaatsing van suiker op de binnenlandsche markt dooi' de Nederlandsche producenten zal ovo rigens mede afhankelijk zijn van de mate, waarin invoer van Javasuiker mogelijk zal zijn. In het begin van 1939 werd met de regeering onderhandeld over de ver werkingskosten, die aan de industrie zullen worden vergoed. Daarvoor werd een bedrag van f 8,15 vastgesteld, maar door het uitbreken van den oorlog, waar door in het bijzonder de vrachten en de kosten van onderhoud gewijzigd zijn, zal dit bedrag een wijziging dienen te onder gaan. Spreker veronderstelt, dat hiervoor een redelijke oplossing zal worden gevon den. Toch zijn door deze omstandigheden tal van onzekerheden ontstaan, die het onmogelijk maken op de wijze, zooals dat in vorige jaren geschiedde, met de leden af te rekenen. Dinteloord zal daarom in den loop van deze maand een nabetaling doen tot den richtprijs der regeering, en vervolgens zal later, wellicht in April of Mei, de definitieve afrekening volgen. De campagne 1939 is wat de fabriek be treft goed verioopen, maar heeft wat de aanvoer van de bieten betreft, tengevolge van de weersomstandigheden, groote moeilijkheden opgeleverd. Verwerkt' wer den 302.000.000 kg bieten, waarvan 4 mil- lioen kg door drogen tot veevoeder wer den verwerkt. Het suikergehalte was laag en beliep slechts 15,87 het laagste ge halte, dat ooit bij Dinteloord werd vast gesteld. Het bestuur zal voor den oogst 1940 in verband met de uitbreiding van de teelt de toegestane maximumlevering per aan deel verhoogen. Tevens zal het bestuur maatregelen nemen om te bevorderen, dat dooi de leden beter voldaan zal worden aan de verplichte termijnleveringen der beetwortelen. De Balans en de Exploitatierekening over 1639/40 werden met algemeene stem men goedgekeurd. Over de voorstellen tot wijziging der statuten werd niet gediscussieerd, in ver band met het kleine aantal aanwezige leden. De voorstellen zullen nu in een volgende vergadering opnieuw in bespre king worden gebracht. De aftredende bestuursleden, de heeren J. S. de Regt, J. J. Stols, A. A. Mijs, C. Dane Gzn en A. G. J. Mastboom, werden allen herkozen. Febr. 2 Oostkapelle, esschen enz., Hoefer, 3 Oostkapelle, esschen, Hoefer. 6 Goes, Woonhuis enz., v. Dissel 6 Goes, Woonhuizen, Jonkers. 7 Souburg, onroerende goederen, Hoe. fer. 8 Middelburg, Machinerieën, v. <j, Harst 8 Middelburg, Winkelhuis, v.d. Harst, 8 Middelburg, Meelmolen enz., v. Harst. 13 verpachting weiland, v. Dissel. 14 Nisse, Boomgaard en Schuurtje, v, Dissel. 15 Middelburg, Woonhuis en erf, Hoe fer. 23 Heinkenszand, Boereninspan, j0]1. kers. 23 Oostkapelle, Bouwl., Hoefer. 25 Krabbendijke, Woonhuis met schuur en Woonhuis met erf, v. Dyke. 25 Heinkenszand, Inboedel, de Kok. 27 Gry'pskerke, Inspan, Hoefer. 28 verpachting Bouw- en Weil., v. Dis sel. 28 Borssele, Inspan, Jonkers. Yêrseke, Heerenhuis enz., en Bouw- terrein, Kram. mmmmh ion* Vrydag 2 Februari 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO, 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgen- wyding. 10.20 Gram. 10.40 Declam. 11.00 Zang, piano en gram. 11.30 Orgel, 12.00 De Palladians. 12.45 Gram. 1.00 AVRO-Amusementsorkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Disco-causerie. 3.00 Viool en piano. 3.304.00 AVRO-orkest. 4.05 Gram. met toel. 4.30 Gron. orkestvereen. en soliste (opn.). 5.00 Voor de kinde ren. 5.30 Gram. 6.00 Royal-All-Stur or kest. 6.30 Causerie over beeldende kunst. 6.50 Zang met plano. 7.00 Le zing „Soc.-Democratie en anderen". 7,18 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Lezing. 8.00 Viool en piano. 8.30 Lezing „Het rap port van Wereldbond der Kerken". 9.00 Radiotooneel. 9.20 De Ramblers. 9.45 Gram. 10.00 Radiotooneel met muziek. 10.40 Avondw. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Jazzmuziek (gram.). 11.3012.00 Or gel. HILVERSUM II. 301.5 M. Algem. Progr., verzorgd door de KRO. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Byb. causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.10 Paul Godwin en zyn solistenens. 1.301.40 Gram. 2.00 Orgel en gram. 3.00 KRO-orkest. 3.454.00 Gram. 4.45 Gram. 5.00 Piano. 5.20 Musiquette. 0.00 Gram. 6.15 KRO-Melod. en solist, 7.00 Ber. 7.15 Luchtvaartpr. 7.35 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 „De Cracht van 't Landt bestaedt", oratorium. Ca. 9.00 Gram. 10.15 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Gram. 10.45 Rococo-octet. 11.2012.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: In het Noorden krachtige tot matige meest O. wind, meest betrokken tot zwaarbewolkt, mogeiyk een weinig re gen of sneeuw, strenge tot matige, later wellicht afnemende vorst. In het Zuiden en midden: matige tot zwakke O. tot Z. wind, betrokken met eenige regen of sneeuw, matige tot lich te vorst tot temperatuur om het vries punt. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 u.757. Licht op voor fietsers: Donderdag 5 u. 8 min. De vyf geredden van de „Sliedrecht", die naby de Schotsche kust getorpedeerd werd, zqn per K.L.M.-vliegtuig in ons land teruggekeerd. V.l.n.r.: de matrozen v. d. Knoop en Driessen, stuurman P. Brons cn de matrozen Storm en de Jongh MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. I» Schenk, 25 j. jm. en J. van de Putte, 25 j. jd. Getrouwd: S. Simonse, 23 j. jm. 0H Priester, 22 j. jd. Bevallen: J. A. P. Langedijk, geb van Bijlevelt, d.; M. D. van Giezen, geb. de Witte, z. Overleden: L. Schipper, 68 j., ongeh- m.; M. Pattenier, 63 j., man van JI- Geldof; J. C. Matthijsse, 51 j., vrouw van W. Vogel; A. de le Lijs, 81 j., weduwn. van G. de Maillie; H. Joosse, 66 j., duwn. van S. Dekker. (M. CJ V R IJ D 54e JAA! Uitgove: N. „Luctor et heil Bureaux Lanj Postrekening Bijkantoor M I J.J.FANO' Directeur - Hoe Een telegram I ding van min of welke gisteren seotoron van ho| traal Finland. Het voornaar zich echter nog I sector, ten Noord Maandag j.l. a steeds voortduui Over een lang] te definieeren frj nen langzaam v| visie der Ruaser Dit gcvechtsgJ dat het wel dagd beslissende resulj Op verschillen! is over en weer] woord en deze van een uiterste] Het Finsche Noord-Oosten ve de vijand gistertj len ondernomen! buurt van het ml aanvallen afgesll den vijand zijn zl In Lapland hef andelijke aanval richting van Pet| Aan de andere viteit van verker Russische vlieg mi gebombardee] dere plaatsen vlf gens tot nu toe werden eenige tiq en veertig gewor Twee Russisch omlaag geschotel Er wordt op I vliegers voor he] menwerpers hebï nacht van 29 Jar genheid was het opnieuw werd g\ looft, dat de haJ Russische vliegtu De raid kwam al sing. Naar verlui] van genoemde h| plaatste officiere boden. DE FINSCHE AAN Finlands presii teren in het pari] voerd. Twee maanden! dent, vechten we telijk overmacht! vallen heeft hij v zijn beste mensc Onze dappere trc deel van zijn strij grondgebied aan worpen. „Wij waren g< dooden, die onscl zijn, menschen, t reden als natie h wen we dezen b< zinneloos en zijn vollen vrede te o Maar de hee Unie weten weini af, als zij denken decreten en doeti pen. Voor de oog reld heeft Finlar groot is in de ze kracht, waarmee verdedigd en teg ding van het bols ten heeft verhint Deze gelegenht President, wil ik dank jegens den voor zijn rechtvaa zaak. Eveneens Jegens al die nat vele wyzen hebbei Uit alle hoekei dige bewijzen van taire hulp ontvan uulp is ons verst Vooral onze na grip getoond voo met ons en bovenc vl°edig materieel

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6