De Finnen Gemengd Nieuws. Rechtszaken Radioprogramma. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De zwerftochten van Kees. LOOP DER BEVOLKING. dinsdai De Wai lucl ver) Ro< De Russen boml Russische aanf Wat Finland I I ling Zeelieden en waarbij thans ook de echtgenooten der leden uitgenoodigd wa ren. In z\jn openingsrede wekte de voorzit ter, dhr M. Schroevers, de ouders op, te zorgen dat hun kinderen welke op een fabriek arbeid verrichten, zich niet aan sluiten b\j een verkeerde organisatie. Uit het jaarverslag van den secretariB J. Schroevers bleek dat de afdeeling 67 leden telt en nog in stijgende lijn gaat, terwijl het jaarverslag van den penning meester M. Siereveld vermeldde dat er f 1013,93 meer uitbetaald was dan dat er aan contributie was ontvangen. Het hoofdbestuurslid, dhr v. d. Wal, alsmede dhr Flipse voerden het woord, terwijl de avond verder afgewisseld werd door zang van de gemengde zangver- eeniging Excelsior, en de leden der meis- jesvereen. voor ververschingen zorgden. Het bestuur van de Arnemuidsche IJsclub had Zaterdagmiddag 'n schaats wedstrijd georganiseerd op haar ijsbaan op het Oude Gat voor de grootere deel nemers. Van de mannen verwierf de le prijs C. J. Visser, 2e G. Vogel, 3e Jac. de Ridder, 4e B. de Ridder, 5e B. van Bel- zen en 6e Jac. Marteyn. Terwijl van de dames mej. M. C. van Eenennaam de le en A. Dijke de 2e pr. behaalde. Deze wedstrijd had tevens een liefda dig doel. Er waren namelijk met volle medewerking van de winkeliers een 12- tal pakketten samengesteld, bestaande uit verschillende levensmiddelen, terwijl in elk pakket een bon gesloten was rechtgevende op een 3-tal dagen gratis brood. De deelnemers van den wedstrijd hadden de mooie taak deze pakketten persoonlijk uit te reiken aan behoeftigen. Wissenkerke. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. Af wezig wethouder van der Maas en H. de Looff. De voorzitter sprak een Nieuw jaarsrede uit, waarin hij herdacht het overlijden van drie gemeenteambtenaren, n.l. de heeren Kleinlooh, Kramer en de Looze. De heer de Ridder (oudste raadslid) beantwoordde deze rede. Naar aanleiding van een vraag van dhr Balkenende in een vorige vergade ring, deelde de voorzitter mede, dat het geoorloofd is om, terzake van ouder avonden, kosten in rekening te brengen /oor het plaatsen van banken, doch niet /oor verteringen. De voorzitter deelde mede dat de begrooting 1940 is goedge keurd. Een voorstel om bij steunverle ning uit te gaan van een loonnorm van f 11, werd met alg. st. aangenomen. Door Ged. Staten is tot 31 Dec. 1940 ontheffing verleend voor onderwijs in 't vak lichamelijke oefeningen. Dhr Wave- rijn van Kamperland werd aangezocht als tijdelijk controleur der steunverle ning. De Luchtbeschermingsdienst verzocht aankoop van sirenes. De voorzitter zegt, dat deze gemeente uit drie kommen be staat. Dit zou f 900 kosten. Het schrij ven wordt voor kennisgeving aangeno men. Aan mej. Oele te Kamperland werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O. L. school, zulks in verband met haar benoeming in gelijke functie aan de op te richten Herv. school. Een schrijven van den Ned. Bond van Politieambtenaren om salarisverhooging in verband met de steeds stijgende prij zen van levensbehoeften werd op voor stel van B. en W. voor kennisgeving aan genomen. Het bestuur der posterijen had ge schreven over het ongerief dat de burge meester niet telefonisch is aangesloten. Een voorstel van weth. Schippers om de woning van den burgemeester telefo nisch dag en nacht te verbinden, werd aangenomen. Aangenomen werd eon wijziging van de politieverordening, in verband met het op straat hoorbaar ontvangen van muziek door middel van radio's enz. De raad had geen bezwaar tegen het af schaffen van de kermis te Colijnsplaat. Daarna kwam in bespreking het aan besteden ophalen huisvuil voor de kom Wissenkerke en Geersdijk. Dhr A. Boot had ingeschreven voor een bedrag van f 250 per jaar, voor het ophalen van faecallën 15 ct. p. bak. Deze inschrijving is ongeveer f 200 lager dan die van D. Fortuin, de tegenwoordige aannemer. Dhr v. Halst zegt: Fortuin heeft ons al tijd goed bediend, en we hoorden nooit van klachten. Dhr den Boer meent, dat nu zoo laag is ingeschreven, er een waar borgsom gesteld zou moeten worden. Dhr de Smit vreest dat Boot het voor dat be drag nooit kan doen, en dat er vele klachten zullen komen. De voorzitter zegt, dat Boot gezegd heeft drie maanden geld te zullen laten staan, en met ingang van 1 Maart te wil len beginnen. Daarop wordt het in stemming ge bracht, waarop Boot 5 stemmen en For tuin 4 stemmen behaalde, zoodat Boot hiervoor in aanmerking kwam. Voorstel om de o.l. school te Wissen kerke te behouden wordt m.a.st. aange nomen. Besloten werd om de o.l. school te Kamperland in bruikleen te geven voor den tjjd van vijf jaar aan den Ned. Herv. Kerkeraad. Rondvraag. De heer Kramer van Kamperland klaagt over den gladden Veerweg aldaar, en vraagt om wat zand te strooien. De voorzitter zeide dit den gemeentewerkman te hebben opgedra gen. Wissenkerke. Vrijdagmiddag had op den hoek van do Kerkstraat— Oostach terweg een aanrijding plaats tusschen de l'CTfs aato'g L. van Halst te Wissen kerke en Jan de Looff van Kortgene, Dhr de Looff verleende geen voorrang aan dhr v. Halst. De auto van dhr de Looff werd ook beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beiden waren verzekerd. De politie maakte pro ces-verbaal op. Hoek. Gemeenteraad. In de Vrijdag gehouden gemeenteraadsverga dering was de heer J. de Putter (A. R.) afwezig. Goedkeuring werd verleend tot den bouw van een brand- en bomvrije kluis, waartoe reeds in een vorige vergadering was besloten. Van den Alg. Ned. Politiebond was een verzoek ingekomen de salarissen der politiedienaren te verhoogen in verband met de verhoogde kosten voor het levens onderhoud. Dit verzoek werd echter met alg. stemmen afgewezen. De nieuwe gemeente-ontvanger F. de Groote werd beëedigd als zoodanig. De crediet-overeenkomst met de N. V. Bank voor Ned. Gemeenten werd ver hoogd van f13000 tot f35.000. Dit in verband met de kostwinnersvergoeding voor militairen. Tevens werd besloten, dat de uitkeeringen voortaan zullen wor den thuisbezorgd. De vergoeding volgens art. 101 der L. O. wet 1920 voor de bijzondere scho len werd vastgesteld. Door B. en W. was voorgesteld een uit breidingsplan te doen opmaken. Na een breedvoerig debat werd besloten den In specteur van de Volksgezondheid te ver zoeken het nut van een uitbreidingsplan te komen verduidelijken. Een volgend voorstel van B. en W. vond beter onthaal. Besloten werd n.l. om de gemeentewoning, zoo daar een aannemelijk bod op zal komen, te ver- koopen. Aan B. en W. werd toestemming ver leend te onderhandelen met de betrok ken instanties over afgravingen aan het Mauritsfort. Dit zou dienen tot verbete ring van den weg Hoek-Philippine. Het Philippinesche gemeentebestuur zal in deze zaak om samenwerking worden verzocht. Bij de rondvraag informeerde de heer J. Dusebout (S. D.) naar de uitbreiding van het Burg. Armbestuur, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit in onder zoek was. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bit vooruitbetaling. Texel zonder verbinding met den vasten wal. Zondag heeft men voor het eerst van dezen winter van Texel geen verbinding met den vasten wal kunnen krijgen. Wel is Zondagochtend omstreeks half acht, zoowel van Texel als van den Hel der een boot vertrokken, teneinde elkaar tegemoet te varen en de post over te hevelen, doch ondanks den kor ten afstand welke de beide schepen scheidde, hebben zij door de groote ijs- vorming elkander niet kunnen bereiken. De schepen keerden onverrichterzake terug. Aan nekkramp over leden. In het gezin van de familie de Reuver te Heesch werd bij een zes jarig dochtertje nekkramp geconsta teerd. Op advies van den behandelen- den geneesheer werd de kleine Zaterdag naar het ziekenhuis te 's Hertogenbosch overgebracht. Zondag is het meisje aan de gevolgen van de gevreesde ziekte overleden. Spionnage? In het dorp Hoogland bij Amersfoort is bij den land bouwer S., die vroeger gemeenteraads lid was, op last der militaire autoritei ten huiszoeking gedaan en daarna een wacht bij de woning geplaatst op grond van vermoeden, dat S. ongeoorloofde re laties zou onderhouden met een vreem de mogendheid. Vrouw In brand. Gister middag is de 26-jarige mej. W. E. M. in de ouderlijke woning te Rotterdam in brand geraakt. De vrouw stond bij de brandende kachel, waardoor haar japon vlam vatte. Met brandende kleeren liep het slacht offer gillend de trap af en de straat op, waar buren met behulp van dekens de vlammen doofden. Het slachtoffer is met ernstige brandwonden over het ge- heele lichaam naar het ziekenhuis ge bracht, waar opname noodzakelijk was. Van het dak geval len. Gistermiddag was een bewoner van het pand in de Volmarijnstraat te Rotterdam bezig met het opruimen van sneeuw op het dak. Zijn zoon, de 14- jarige G. J. L. wilde bij zijn vader ko men om te kijken en zoo noodig te hel pen. Nauwelijks was de knaap echter op het dak en wilde hij zich naar zijn vader begeven of hij gleed uit en stortte ruim acht meter omlaag op straat waar hij in bewusteloozen toestand bleef liggen. De jongen werd overgebracht naar het ziekenhuis waar hij met een schedel breuk ter verpleging moest worden op genomen. Voor de tweede maal in oer, kerk ingebroken. In den r-acht van Donderdag op Vrijdag is voor de tweede maal ingebroken in de Gerei. Kerk van West IJeselmonde. SUIKER IN METSELSPECIE. Enkele jaren geleden heb ben Duitsche scheikundigen vastgesteld, dat door toevoe ging van suiker aan de met selspecie de laatste harder en duurzamer wordt. Thans heeft de Duitsche bouwkundige O. Spengler op zeer uitgebreide wijze proeven laten nemen. Aan de specie, bestaande uit zand, cement en kalk, werd van 1 tot 2 procent suiker toegevoegd. Tal van proefmuurtjes wer den opgetrokken. Na acht-en- twintig dagen bleek inder daad, dat de specie, waarin suiker was verwerkt, de stee- nen in vaster verband hield, dan de specie zonder suiker. Op een groote teleurstelling liep echter een nieuw onder zoek uit, dat na zes maanden werd gehouden. Toen was de gesuikerde specie zachter dan de ongesuikerde, waardoor door aan de stevigheid van den bouw groote schade zou worden berokkend. 397. De brief was van zijn moeder. Zij had in de kranten gelezen van den ver ijdelden aanslag in Marecroft House. Zij en vader vonden dat Kees den laatsten tijd wel een beetje erg aan avonturen blootstond en verlangden, dat hij zoo spoedig mogelijk weer thuis zou komen. Hij verlangde trou wens zelf ook wel een beetje naar huis. Hij vertelde het aan Ralph, die zwijgend knik te. Hij begreep het gevoelen van zijn neef best. Zwijgend reden de vrienden naar Mare croft House terug. 398. Op het kasteel gekomen vertelde Kees aan Sir Herbert van den brief, en van zijn eigen verlangen om naar huis terug te gaan. Ook de oude heer begreep dit best, al speet het hem erg, want hij was van den rond- borstigen Hollandschen jongen, die zich zoo een goed vriend jegens hem en zijn zoon had getoond, gaan houden. GEMEENTE 1 Januari 1939 Geboren Gevestigd Huwel. Overleden Vertrokken 1 Januari 1940 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Vlissingen 22554 394 2667 243 2381 23006 Poortvliet 860 817 1677 15 13 28 4 24 28 6 9 15 20 34 54 853 811 1664 Dreischor 1044 6 3 9 26 40 66 6 2 8 24 26 50 550 511 1061 Meliskerke 385 378 763 14 7 21 21 16 37 5 7 12 18 10 28 397 384 781 Grijpskerke 498 435 933 8 10 18 11 15 26 12 3 5 8 27 22 49 487 433 920 Evenals de eerste maal, enkele weken terug, heeft men binnen weten te drin gen door een ruit van het kerkgebouw te vernielen, waarna kasten en bussen, die zich in deze kasten bevonden, aan een onderzoek werden onderworpen en de collectebussen werden geledigd. In een van de kasten van de consistorieka mer waar zich een groote som gelds be vond, is men echter niet geweest, blijk baar genoot deze eenvoudige kast de be langstelling niet. Het bedrag dat ver mist wordt is niet groot. Doodelijke val. Zater dagavond is de 68-jarige F. v. O. te Rot terdam, tijdens een bezoek aan de fami lie Van G. van de trap naar de eerste etage gevallen. De man kwam met het hoofd op den granieten vloer van het trapportaal terecht en bekwam een schedelbreuk alsmede eenige ernstige hoofdwonden. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd waar de bejaarde man enkele uren na aankomst is overleden. Orgelschade door de vorst. De orgels in de Oude en Nieuwe Kerk der Ned. Herv. Gemeente te Delfshaven zijn door de abnormale temperatuur-schommelingen als gevolg van de strenge vorst en daarmede ge paard gaande extra-verwarming zooda nig beïnvloed, zoo meldt de „Rotterd. Kerkbode", dat van bespelen geen spra ke kan zijn. Een door den deskundige ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat bij beide orgels verschillende pijpenladen en andere onderdeelen uit elkaar getrokken waren en het euvel als een kleine ramp moet worden be schouwd. De kosten van herstel der schade zullen pl.m. f 2500 bedragen. Ernstig auto-onge luk bij Soekaboemi. Vier inzittenden gewond. Aneta A.N.P. meldt uit Batavia: Gistermorgen is een vrij ernstig auto ongeluk voorgevallen nabij Soekaboemi. Hierbij zijn gewond professor J. Zey lemaker, hoogleeraar aan de rechtshoo- gesehool te Batavia; zijn echtgenoote mevr. Zeylemaker, alsmede mr J. Zeyle- maker, referendaris van het boschwezen te Buitenzorg en J. Zeylemaker, leeraar aan de Carpentier Alting-stichting te Batavia. Alle vier gewonden zjjn in het ziekenhuis te Soekaboemi opgenomen. Het ongeluk schijnt te zijn veroor zaakt door te hard rijden in een bocht, waar het uitzicht minder gunstig was. Afnemende koude in Zuid-Slavië. Uit geheel Zuid-Slavië komen berich ten over het afnemen der koude. In ver schillende streken is het reeds gaan dooien. Hier en daar heeft dat tot groote overstroomingen geleid. Op de Donau en in de zijrivieren begint het ijs te scheuren en wast het water gevaar lijk. In Dalmatië heerschen temperatu ren tot 15 graden boven nul. DE KOUDE IN AMERIKA. De over geheel Amerika heerschende koudegolf der laatste tien dagen heeft 380 dooden geëi-scht en groote ellende ge bracht evenals financieele verliezen in de Zuidelijke Staten, waar duizenden wonin gen thans geïsoleerd zijn. Het is de strengste winter sinds een generatie. FELLE KOUDE TE LONDEN. De Britsche censor heeft thans de be richten over de felle koude in Engeland vrijgegeven. Deze koude is de hevigste sedert 46 jaar. In het centrum van Londen werd 14 graden vorst geconstateerd. Te King ston bij Londen was de Theems dichtge vroren en tot 12 kilometer boven Lon den is de rivier dichtgevroren geweest. De ijsgang beneden Kingston was zoo groot, als sedert 1894 niet meer is waargenomen. Tengevolge van het bevriezen van de waterleidingen waren duizenden huizen in de groote steden zonder water. NOODWEER OP JAVA. Spoorbrug ingestort. Goederentrein ontspoord. Aneta A.N.P. meldt uit Batavia: Van verschillende plaatsen op Java wordt noodweer gemeld, met als gevolg schade aan gewas en verkeersstremmin gen. Zoo is de weg tusschen Batavia en Krawang op vier plaatsen ondergeloo- pen, tengevolge van de voortdurende re gens. Het omliggende land is in een groote watervlakte herschapen. Nog ernstiger waren de gevolgen van het noodweer in Oost-Java. Zaterdagavond om half tien, is nabij Probolinggo een spoorbrug ingestort als gevolg van onderspoeling. Hierdaar zyn verschillende wagons van een goederen trein ontspoord. Een remmer werd hierbij gedood. De stremming zal, naar schatting, twee a drie weken duren. Uit Djombang meldt men, dat de aan houdende regens een overstrooming in de stad veroorzaakten. In de omgeving van Djombang is een groot complex van rijstvelden onderge- loopen, waardoor groote schade aan de gewassen is toegebracht. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding der Motor- en Rijwielwet en/of van het Motor- en Rijwielregle ment en/of andere verkeersovertredin gen: M. A. B. te Middelburg, ontslag van rechtsvervolging; M. V. te Eikerzee f 10 b. of 3 d. h.C. V. te Rotterdam f 15 b. of 10 d. h.; M. A. B. te Middel burg £8 b. of 4 d. h.; H. J. de L. te Sluis f 3 b. of 2 d. h.A. S. te Middel burg 2 maal f 6 b. of 4 d. h. voor iedere boeteJ. v. H. te Goes f 5 b. of 3 d. h. J. de B. te Middelburg vrijspraak; J. J. de K. te Koudelcerke, geen straf; M. J. te Koudekerke f 0.50 b. of 1 d. h.J. v. E. te Oost- en West-Souburg f 3 b. en f 1 b. of 2 d. h. en 1 d. h.; G. B. te Rot terdam gedomicilieerd f 4 b. of 2 d. h. A. M. te Vlissingen f 2.50 b. en f 1.50 b. en f 1 b. of 2 d. h. en 1 d. h. en 1 d. h. P. v. 't L. te Ovezande f 1.50 b. of 1 d. hJ. W. H. te Krabbendijke f 1 b. of ld. h.; A. M. B. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h.T. F. R. te Vlissingen f 3 b. en fl b. of 2 d. h. en 1 d. h.; W. S. te Baarland, last, tot teruggave aan zjjn ouders zonder toepassing van straf; B. M. K. te Vlissingen, berisping; C. D. te Biggekerke, geen straf. Straatschender^A. A. M. C. M. te Goes f 10 b. of 5 d. h. Niet zorgen dat een op zijn last op een openbaren weg geplaatst voorwerp behoorlijk verlicht is: J. K. C. te Arne- muiden f 3 b. of 2 d. h. Niet zorgen dat de noodige maatrege len tegen het aanrichten van schade door een onbeheerd op den openbaren weg staand trekdier zijn genomenP. M. te Oost- en West-Souburg f 3 b. of 2 d.h. Overtreding Arbeidswet: F. V. te Wolphaartsdijk 2 maal f 3 b. of 3 d. h. voor iedere boete. Te Vlissingen wateren op den open baren weg buiten de daartoe bestemde bakkenJ. C. te Vlissingen f2 b. of 2 d. h. Overtrading ventverbod te Meliskerke: L. V. te Oud-Beijerland f 2 b. of 2 d. h. Overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden in ZeelandJ. v. d. W. te Colijnsplaat f 5 b. of 2 d. h. Overtreding Leerplichtwet: J. M. te Rilland-Bath f 3 b. of 2 d. h.J. P. te Colijnsplaat f 3 b. of 2 d. h. Handelen in strijd met het Inventari- satiebesluitJ. R. te Lewedorp, 14 d. h, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, met last tot teruggave van de op brengst der inbeslaggenomen producten. Dinsdag 30 Januari 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 m. AV RO-uitzending. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 8.30 Orgel. 8.50 Gram. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ens. Jetty 'Cantor. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Ens. Jetty Cantor. 12.15 AVRO-orkest. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.00 Piano. 1.15 De Twilight Sere- naders en solist. 2.00 Voot de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naai cursus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest, solist en gram. 6.45 Toespraak „De nat. collecte van 'het Ned. Roode Kruis op 31 Januari a.s." 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-orkest. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Toespraak „Het tweeja rig bestaan van het Prinses Beatrix- fonds". 8.20 Intern, overz. 8.40 Bonte Mohilisatietrein. 9.50 Gram. 10.30 AVRO- orkest. 11.00 Ber. ANP. 11.10-12.00 Gram. HILVERSUM II, 301.5 M. KRO-uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9,15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber, 12,15 Musiquette. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.10 Rococo-octet. 1.30 Gram. 1.40 Ri co- co-octet. 2.00 Vrouwenuurtje. 3,00 Mode- cursus. 4.00 Gram. 5.00 KRO-orke-V 5.io Felicitaties. '6.05 KRO-Melodisten en so list. 6.35 Spox'thalfuur. 7.00 Ber. "15 (Lezing „Naar de nieuwe Gemeenschap". 7.35 Milit. muziek. 7.50 Reportage. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 Toespraak ..Het tweejarig bestaan van 'het Prinses trixfonds". 8.30 Sted. orkest van Maas tricht en soliste. 9.00 Voor de jeugd. 9.20 De „Meesterzangers", de KRO-New Style Artists en solisten. 10.30 Ber. ANP 10.40 Willy Lewis en zijn ensemble (opn.).ll'OO Gram. 11.10 Bachmann en zijn orkest. 11.4012.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: Matige tot lichte vorst, lichtbewolkt, somber, betrokken, plaatselijk eenige lichte sneeuw, meest matige O. tot N.0, wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen: Maandag fiu.2 min. 54c JAARl Uitgave: N. „Luctor et En het Bureaux Lang! Postrekening 4^ Bijkantoor M I J. J. FANOV.I Directeur - HoofI De Russen hd naar Un. Pr cos ml hospitaal gdbombal twintig dooden zijf vier vrouwen. D| waren voer het soldaten. Slechts zeven pel tijds redden, de ai| leven. Hoewel het hosj kenen van 'het RJ vlogen de Sovjet-vj lieten zij hun bcj hoofdgebouw. Bii| stond het geheele Zeven# der slacfl teneinde te 'herst^ front opgeloüi en Het 'hospitaal van een klein dor| frontlinie. In den militair doel te oi Finsche officierl het zesde hospitaal! bommen werd getn fel'd deze 'bombard| schieden. Het Finsche leg Te land: Vanl relië valt niets bij^ Noordoosten van 28 Januari op ve gestreden. Alle aanvaller» afgasiagen en do meester gemaakt vj van den vijand. Achthonderd Ri 160 gevangen gemj ben de Finnen vii mede een pantseral In de lucht jetrussische vliegtul c/p Kot'ka, Lovisa, f plaatsen in Noord I ludhtmacht heeft va gevoerd en heeft tri de Russen gebomlf hebben, de Russen een kabelballon ver Verder wordt g| deskundigen de vet op 8C.000 man aar ramen, hierbij inboj gekomen daor de ledematen hebben. Gisterochtend is L gemaakt te Helsij drie keer; incident* niet voor. In de nabijheid Russisch vliegtuig doelmitrailleurs oi inzittenden, drie werden gedood. ABO GEBOMBAR DOODEN Ef Telefonisch word dat tien 'Sovjet-vli* gebombardeerd. Ve ran, dat het een de tenten sinds den o en twintig persone gewond. ■Drie Rjussisc'he neergeschoten. OEKRAJIENSCH IN HET Flh Naar van Oekra Medegedeeld, is de nationale Oekrajiec minister van buite ekrajiensche rege «ultrvn, te Heisin et °rganiseeren v yaf Dekrajiensche Finsche leger Finsche parle heeft tegenover de klaard, dat de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 6