Wintersche kwalen? Dan Mphardtjes halen! „Ik zal handhaven lira. I if I I X««l> «n borstvtrkouden! vlissingen. goes. walcheren tholen en sint philipsland. Kerknieuws Predikbeurten. De bemanning van de Arendskerk. Gemengd Nieuws. Te waterlating Hr. M.'s OnderzeebsGt 0 Ti te Vhingen ESÉ3T S janna verme Abonneert U 0| Ford Accu] Ford Anth M.DE DREU Openbare Maiktbe li I i II gii! D»o keel an bon« inwrl|ven met Dumpo, Poi JO, Dooi 30 ct. Bl) Apoth. an Drogiitan, 'iuchtop en a*n«e«ll de jongens van de „Kweek" eerste was v. d. Weele in 23,4 sec. en tweede Kok in 24,8 sec. Van de meisjes was één Marie van Dorst in 29,6 sec.; 2. Nelly Komng in 30,6 sec.; 3 en 4. Carla Sloover en Jopis van Dyken, beiden 31,6 sec. De heer Mr P. C. de Jonge, directeur der Handelsschool deelde den volgenden uitslag mede: Van groep I, jongens van 13 of 14 jaar: waren pryswinnaars1. Walhout, in 25,4 sec.; 2. van Hee in 26,6 sec.; 3. Start in 27.6 sec. Groep II, jongens van 15 en 16 jaar: 1. Grosgeld 20 sec.; 2. Pik 23 sec.; 3. Heijstek 24,4 sec. Groep III, jongens van 17 en 18 jaar: 1. Schuilleman 19,6 sec.; 2. Krijger 20,8 sec.3. Vos 28,4 sec. Groep I, Meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Gretha Vreeswijk 29 sec.; 2. Nelly Wolf 34,4 sec. Groep II, Meisjes van 15 en 16 jaar: 1. Lien van Loo 25 sec., 2. Jopie de Klerk 29,2 sec. Bij ontstentenis van den rector van het gymnasium heeft de heer Schallen- burg de prijzen uitgereikt aan de leer lingen van die inrichting van onderwijs. Groep I, jongens van 12 tot 13 jaar: 1. Cazimir 24,6 sec.; 2. Heyse 27,4 sec.; 3. van Leeuwen 27,6 sec. Groep II, jongens van 1415 jaar: 1. Snethlage 21,4 sec.; 2. Fabius 22 sec., 3. Boekhorst 23,4 sec. Groep III. jongens van 1618 jaar: 1. van Sluys 19,2 sec.2. v. d. Hamme 23,4 sec.3. v. d. Berg 25,2 sec. Groep I meisjes van 1316 j.1. St. de Vries 26,2 sec.; 2. M. v. d. Harst 28 sec. Groep II, meisjes van 16 jaar: 1. M. de Kat 24,8 sec., 2. A. Fabius 25,4 sec. Het Japansche stoomschip Tazima Maru, dat tusschen Hansweert en Wals oorden op een zandplaat is geloopen, is ook vannacht nog niet vlot gekomen. Vanmorgen zal nog een poging worden ondernomen. Postduivententoonstelling. De gisteren aangekondigde postduiven- tentoonstelling in het Schuttershof weid gisteravond wegens verhindering van den burgemeester geopend door den heer Ih. den Boer. Deze bracht speciaal den heer Van Doorn dank voor het vele werk, aan deze tentoonstelling verbonden. Volgens spr. zouden de deelnemers tevreden zijn over de wijze, waarop de duiven door de keurmeester Hornstra en Trigajlez zijn gekeurd. Naar zijn meening was het op bekwame, vakkundige wijze geschied. Hiermede verklaarde spr. de tentoon stelling voor geopend. D'e uitslag is als volgt Klasse IJ. Kole, 's-Heer Arends- kerke, le pr.; Joh. v. Stee, Yerseke, le pr.; L. Lavooy, Kapelle, 2e pr.; P. de Putter, Hoedekenskerke 3e pr.; D. Kloos terman, 3e pr. Klasse II: Jac. v. Langevelde, Kruinin- gen, le pr.; I. ivan Boven, Yerseke, le ipr.; F. Dalebout, Nieuwerkerk, 2e pr.; D. Janse, 's-H. Arendskerke, 3e pr.; Joh. v. Stee, Yerseke, 3e pr. Klasse III: Joh. Louwerse, 's-Graven- polder, 3e pr.; Koppejan-Schrijver, le pr.; M. J. le Clercq, Kruiningen, 2e pr.; J. J. Vermet, 's-H. Arendskerke, 3e pr.; C. Bal, Sirjansland, 3e pr.; G. de Hond, 2e pr.; C. Helder, 2e pr.; I. v. Boven, Yerseke, 2e 'pr.;J. Nagelkerke, Rilland, le pr.; C. J. van Es, Yerseke, le pr.; J. Voois, le pr. Klasse IV: J. Tholenaar, 's-H. Hen drikskinderen, 2e pr.; Joh. v. Stee, Yer seke, 3e pr.; J. van Dalen, Wemeldinge, 3e pr.; Jac. Bal, Kwadendamme, 2e pr.; J. Bruynzeel, Schore, 2e pr.; P. C. Voois, 2e pr.; A. Pols, Yerseke, twee le pr. Klasse V: C. Bal, Sirjansland, 2e pr.; G. de Hond, 2e pr.; Th. den Boer, le pr.; Jac. van Langevelde, Kruiningen, le pr.; M. J. le Clercq, Kruiningen, 3e pr. en le pr.; C. A. de Vlieger, 's-H. Arends kerke, 2e pr. en 3e pr.; P. Molhoek, 's-H. Arendskerke, le pr.; H. Bom, Yerseke, 3e pr. Klasse VT: C. Molhoek, 's-H. Arends kerke, 3e pr.; D. Janse, 's-H. Arends kerke, 2e pr.; W. Meulbroek, 's-Arends- kerke, 3e pr.; Joh. v. Stee, Yerseke, 2e pr.; A. Pols, Yerseke, twee le pr. Klasse VII: G. J. Kuzee, le pr.: L. Nieuwenhuyze, Schore, 3e pr.; Abr. Boo ne, Yerseke, 2e pr.; A. A. Kleinjan, 3e pr. Klasse VIII: F. P. v. d. Vliet, Kapelle 3e pr.; P. J. Schrijver, Kapelle, 2e pr.; M. J. le Clercq, Kruiningen, le pr. Klasse IX: C. J. Kuzee, le en 3e pr.; G. de Hond, 3e pr.; P. A. v. Loo, Wol- faartsdijk, 2e en le pr.; L. Lavooy, Ka pelle, le pr.; P. G. Kerkhove, le pr.; A. A. v. Driel, Kapelle, 3e pr.; P. J. Schrij ver, Kapelle, 2e pr.; J. den Horder, 2e pr,; C. de Koeyer, Yerseke, twee 3e pr.; A'br. Boone, Yerseke, 2e en le pr.; H. Bom, Yerseke, 3e pr.; W. M. v. Haiver, Yerseke, 2e pr.; Joh. Sentze, Rilland, 3e pr.; J. C. Harthoorn, Kapelle, 2e en le pr. Klasse X: G. de Hond, 3e pr.; Th. den Boer, 3e pr.; P. A. v. Loo, Wolfaarts- dijk 3e pr.; F. G. v. d. Vliet, Kapelle, 3e pr.; L. Lavooy, Kapelle, le pr.; A. Kole, Kruiningen, 2e pr,; D. Klooster man, 2e en 3e pr.; C. Molhoek, 's-H. Arendskerke, twee le pr.; H, Bom, Yer seke, 3e pr,; Joh, v, Stee, Yerseke, le pr.; J, v, Dalen, Wemeldinge, 2e pr.; W. M. v. Haver, Yerseke, le pr,; C, J. u Es, Yerseke, 2e pr.; A. J. Walhout, Wol- faartsdijk, le pr.; Joh. Sentze, Rillanc 2e pr.; A. Pols, Yerseke, 2e pr. Klasse XI: L. Lavooy, Kapelle, 2e pr C. Helder, 3e pr.; A. A. v. Driel, Ka pelle, 2e pr.; J. Kole, 's-Heer Arends kerke, le pr.; J. Minnaard, Yerseke, 3e pr.; Joh. v. Stee, Yerseke, le en 3e pr.; I. v. Boven, Yerseke, le pr.; A. A. Klein jan, 3e pr.; J. Bruynzeel, Schore, 2e pr Klasse XII: L. Lavooy, Kapelle, le pr P. J. Schrijver, Kapelle, 3e pr.; L. Mol hoek, 's-H. Arendskerke, le pr.; J. Min naard, Yerseke, 2e pr.: W. M. v. Harei, Yerseke, 2e pr.; J. J. de Pan, 3e pr A. v. Doorn, 3e pr. Zij achter wier naam geen woonplaat? is ivermeld, wonen te Goes. TREIN VERTRAGING. Ook vanmorgen was er, zooals de laat ste dagen vrijwel regel geworden is, weer helangrijke vertraging in het treinver keer. Dat de avondtreinen uit de ric'ht'nj Roosendaal meestal veel te laat aanko men, meldden wij reeds. Maar vanmor gen was de trein, die hier te 8 uur uit de richting Roosendaal moet arriveeree, eerst te 9 u. 20 binnen. Het ijs. Nadat men gistermiddag nog hard ge werkt had om het ijs sneeuwvrij te maken, heeft men de banen aan de Oost- vest later onder laten spuiter. Men hoopt nu weer ijs te hebben, dat goed berijd baar is, zoodat de liefhebbers hun hart vandaag weer zullen kunnen ophalen. Op verzoek herinneren wy nog aan de filmvoorstelling van het werk der N.. en Z. H. Redding Mij.,, die Maandagavond in het Schuttershof wordt gegeven. Deze hoogst interessante film wordt nog ge volgd door een film over de Scandinavi sche landen. Het belooft een zeer mooie avond te worden. PLECHTIGHEID BIJ HET GEDENK- TEEKEN VAN P. LOUWERSE TE SOUBURG. Zooals wy reeds memoreerden, is het vandaag honderd jaar geleden, dat de schrijver van vele kinderboeken en dich ter van bekeyde schoolliedjes, Pieter Louwerse, alhier werd geboren. Te zijner nagedachtenis werd op het Oranjeplein een borstbeeld opgericht. Vanmorgen zou ter gelegenheid van dit feit een krans worden gehecht aan het borstbeeld door enkele kinderen van de vier scholen van Souburg, terwijl door de leerlingen der twee hoogste klassen van elke school een paar, door P. Lou werse gedichte liederen, zullen worden gezongen. De krans zal aan het borstbeeld wor den gehecht door de leerlingen: van de openbare school Marietje Boers en Wim Bosselaarvan de school met den Bijbel Pieternella Louwerse en Eliza Louwerse Julianaschool: Gerard Heijmans en Leunt je Goedhart; MarnixschoolJo Goedhart en Jurie Klopmeijer. By de plechtigheid zal o.m. tegenwoor dig zijn de zoon van den heer Louwerse, de eerwaarde pater Louwerse te Ooster hout. Wy hopen hierop in ons nr van Maan dag terug te komen. Bigqekerke. Donderdagavond kwam het Vee- en Varkensfonds in jaarvergadering bijeen. Uit de verslagen bleek o.m., dat het ledental 116 bedraagt. Gemiddeld waren 246 dieren verzekerd. 55 ongeval len kwamen voor. De ontvangsten waren f4738.97, de uitgaven f4681.88. Batig saldo f 57.09. Vastgesteld werden de vleeschprijzen voor de eerstkomende maanden. Na bespreking werd met meer derheid van stemmen aangenomen het bestuursvoorstel om koeien met uierge breken, doch welke verder niet lichame lijk -ziek zijn niet te vergoeden. Lowedorp. A f d. Z.L.M. opgericht. Vrijdagmiddag j.l. werd onder leiding van den 'heer Iz. Dekker Izn. een vergadering gehouden in café v. d. Dries alhier om te komen tot de oprichting van een afdee- ling der Z.L.M. te dezer plaatse. Na toelichting van Ir Versteeg, wnd. secretaris der Z.L.M., over het doel en streven der Z.L.M. werd besloten een af- deeling Lewedorp e.o. op te richten. Het bestuur der afdeeling is als volgt samengesteld: Jb. Klompe, 's-H. Arends kerke, voorzitter; Jac. van 't Westeinde, Nieuwdorp, vice-voorzitter: W. J. de Vlie ger, Nieuwdorp, I. A. Janse, 's-Heer Arendskerke en I. A. Dekker Izn., Lewe dorp, secretaris-penningmeester. Staande de vergadering traden voorts nog 7 nieuwe leden toe. Het ligt in 'het voornemen de eerstvolgende vergadering te Nieuwdorp te houden. Tho'en. Dinsdag en Woensdag a.s. des namiddags van 7 tot 10 uur zullen te Tholen verduisteringsoefeningen worden gehouden. Onder groote belangstelling van de burgerij, hadden Donderdag op de ijs baan van de Thoolsohe IJsclub wedstrij den plaats in schoon- en hardrijden. Prijzen werden gewonnen als volgt Hardrijden, 525 M.: le pr. Matth. Schot Jr. 1.18.2 minuut; 2e pr. Adr. de Jonge,. 1.20.8 min.; 3e pr. Abr. v. Vossen, 1.22.2 min.; 4e pr. H. Duine 1.25 min.; 5e pr. M. v. Oeffelen 1.25.2 min.; 6e pr. G. d. Velde 1.25.8 min.; 7e pr. Adr. Aal- brechtse 1.28 min. Schoonrijden paren: le pr. Matth. Schot en Mej E, Schot; 2e pr. Adr, Sak- koq en mej, van As; 3e pr, Anth. Deur- loo en mej. Tr. Vis; 4e pr. P. de Bil en j mej. Christiaanse; 5e pr. L. J. Stoutjes- dijk en mej. Jo Deurloo; 6e pr. G. v. Noort en mej. Barb, de Kok; 7e pr. M. A.albrechtse en M. Deurloo; 8e pr. L1. Burgers eu mej. L. Goedegebuure. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ter Aar, J. H. Cirkel te Leerbroek. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Borssele en Terneuzen, A. van Stuijvenberg te Benthuizen. E m e r i t a a t. Ds M. B. Par- levliet, pred. by de Geref. Kerk te Enter, heeft tegen 30 Sept. a.s. eervol emeri taat gevraagd. Zondag 21 Jan. 1940. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds v. d. Waa. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, av. ds de Vries. Hansweert, 9.30 en 6.30 u. ds Plagge- mars. Chr. Evang. Gem. Wemeldinge, 0.30 u. ds Werges, 2 u. pred. Rosenberg uit Lodz. KEERT DINSPAG IN ONS LAND TERUG. De Vereenigde Nederlandsche Scheep vaart Maatschappij deelt mede, dat de kapitein en de bemanning van de Arends kerk vandaag uit Lissabon per trein naar Nederland zullen vertrekken. Dinsdag worden zij in ons land terugverwacht. Smokkelaar van uniformen opnieuw uitgewezen. De voor twee maanden wegens uniformensmokke larij gearresteerde H. R., die reeds eerder uit het bewakingsgebied werd uitgewezen en zich toen te Herzogenrath (D.) vestig de, is uit het Huis van Bewaring te Maas tricht ontslagen en wederom over de grens geleid. Ook de broer van H. R., n.l. W. R., die destijds werd aangehouden, heeft voor enkele dagen zijn vrijheid herkregen. Destijds heeft de arrestatie van beiden nogal beroering gebracht in deze streek. By Griep, Koorts, Kou, Rheumatische pijnen, Spit, Pynlyke ledematen, Ziek en hangerig gevoel. De echte zyn niet rond, maar hartvormig. 12 stuks 50 ct., 2 st. 10 ct. By Apoth. en Drogisten. Van de werf der Kon. Mij. De Schel de zou hedenmorgen te elf uur te water worden gelaten H'r M's onderzeeboot O 22. Daarbij waren tal van civiele en militaire autoriteiten uitgenoodigd. De „O. 22" behoort tot de serie van 7 Onderzeeëers, die sedert het vorige jaar voor de Kon. Nederl. Marine hier te lande in aanbouw is. Als prototype van deze nieuwe serie geldt de „O. 16", die in 1936 in opdracht van de Marine door De Schelde werd ge bouwd, en die in die dagen min of meer als een experiment werd beschouwd. Bij den bouw van de „O. 16" heeft De Schel de n.l. voor het eerst op een onderzee boot electrisch lasschen op groote schaal toegepast. De ervaringen met electrisch lasschen, in 1933 door deze Werf opge daan bij den bouw van 't flottielje-vaar tuig „Johan Maurits van Nassau", leid den tot het verlangen, ook op een onder zeeboot een aanzienlijke hoeveelheid klinkwerk door laschwerk te vervangen. Het experiment, dat in technische krin gen aanvankelijk vry sceptisch werd op genomen, beantwoordde dermate aan de verwachtingen, dat besloten werd, er bij den bouw van volgende onderzeebooten verdere uitbreiding aan te geven. Het lasschen heeft gelegenheid gegeven tot verbeteringen in de constructie, waar door b.v. de duikdiepte, die bij de „O. 12" nog 60 M. bedroeg, bij de „O 16" kon worden opgevoerd tot 80 M., en by de „O. 22" zelfs tot 100 M. Dat de Kon. Mij „De Schelde" door haar initiatief bij de „O 16" voor den Nederlandschen Onderzeedienst baanbre kend werk verrichtte, kan worden be schouwd als de voortzetting van een oude traditie. De eerste onderzeeboot toch, waarover de Kon. Nederl. Marine destijds de beschikking kreeg, kwam ge heel uit het initiatief van deze werf voort. De bouw geschiedde geheel voor eigen rekening, nadat de Minister van Marine had toegezegd te bevorderen, dat de Staat de boot zou overnemen, indien zij geheel aan de eischen voldeed. Het behoeft geen betoog, dat de eerste on derzeeboot, die door De Schelde op 8 Juli -1905, zeer in het geheim werd te water gelaten, in menig opzicht verschilde van het type, waarvan vandaag het tweede exemplaar, in tegenwoordigheid van ve len, aan -zyn element werd toevertrouwd. De „O. 1", die een geslaagde sigaar- vorm had was 20.4 M. lang, 3.5 M. breed, had aan de oppervlakte 'n snelheid van 8.5 myl, een kruissnelheid van 7 myl, en onder water een snelheid van 6% myl. De duikdiepte bedroeg30x/% M., het vermogen van de machine boven water was 160 PK, onder water 70 PK. Zy bood plaats aan maximum 15 personen, en was bewapend metéén torpedobuis van 45 cM. De „O. 22", die 77J/£ M. lang en 6.20 M. breed is, heeft boven water een snel heid van plm. 19 y2 myl, onder water een van plm. 9 mijl. Haar kruissnelheid be draagt 15 mijl, het machinevermogen boven water 5000 PK, onder water 860 PK. Zij biedt logies aan 45 personen en heeft, zooals reeds opgemerkt, een duik diepte van 100 M., en haar bewapening bestaat uit een kanon van 88 mm, 8 tor pedobuizen, en een dubbel-mitrailleur van 40 mm. Tegenover een waterverplaatsing van 123 ton van de „O. 1" staat een water verplaatsing van 1205 ton van de O. 22". Tusschen de „O. 1" en de „O. 22" lig gen natuurlijk verschillende ontwikke lingsstadia. Ook hierin heeft De Schelde haar aandeel gehad. Van haar werf zijn in totaal thans 19 onderzeebooten voor ons land en voor de koloniën van stapel geloopen. De veelvuldige samenwerking tusschen de Marine en de Zeeuwsche Werf komt niet slechts in de onderzeebooten tot uit drukking, maar ook in andere verdedi gingsmiddelen. Het was ook De Schelde, die de eerste Nederlandsche torpedoja gers bouwde, zoomede de eerste moder ne lichte kruiser (de „Java"). De vele marine-opdrachten hebben in zeker opzicht hun stempel gedrukt op den ontwikkelingsgang van deze Neder landsche werf. Enkele jaren geleden b.v. zyn op het z.g. Eiland te Vlissingen, in verband met den bouw van Marine-sche pen, drie overdekte hellingen gebouwd, waar de schepen, beschut tegen nadee- lige weersinvloeden, zoover gereed kun nen worden gemaakt, dat vrijwel onmid dellijk na de tewaterlating met de tech nische proefvaarten kan worden begon nen. Terzijde van deze moderne marinewerf beschikt De Schelde op het Eiland nog over een groot terrein, ruimte biedend voor schepen van het grootste type. E& K'v •••••-; 1 Boven: Het jongste onderzeeboot-type, waarvan hedenmorgen te Vlissingen het tweede exemplaar te water werd gelaten. Onder: De eerste Nederlandsche onderzeeboot in 1905 gebouwd door de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, in het droogdok. Het moet wel verwondering wekken dat de onrechtmatige torpedeering ivan de' „Arends'kerk" onder ons volk zoo betrek kelijk weinig deining veroorzaakt. Het is toch waarlijk geen kleinigheid wat 'hier gedaan werd. De gezagvoerder van het Nederlandsdie schip heeft verklaard, dat hij geen con trabande aan boord had en dus volkomen onschendbaar was. De Duitsche duikboot kon, zooals te recht het „Alg. Hdbl." betoogde, geen en kel recht doen gelden om het schip en d lading te vernietigen. „De duikbootkapitein moest dan ook om zijn daad te „rechtvaardigen" een' nieuwen „rechts"-regel improviseert. Omdat de lading bestemd was voor vijan delijk gebied (Zuid-Afrika) beschouwde hij haar als contrabande; niet wegens haar aard. De reeds willekeurig uitge breide Duitsche contrabande-lijst, waar onder (evenals trouwens onder de Eti:cl- sche) alle mogelijke goederen gebracht kunnen worden die met eigenlijke con ri- bande (oorlogsmaterieel en verwante arti kelen bestemd voor de krijgsmacht) wrj. nig of niets meer te maken he'ben, wordt dus nu nog verlengd met „alle goederen waarvan de bestemming in een vijandelijk land ligt", hetgeen volkenrech telijk volkomen ongerijmd en onaanvaard baar is. En daaraan wordt dan 'het z.g. „recht" ontleend om niet alleen de lading te ver nietigen, maar ook het neutrale s hip zelf. Maar de .Sb'pdrecht", die rret olie uit de Perzische Golf op weg was naar een neutrale bestemming in Noor wegen, werd zelfs nog vóór er sprake was van een Engelsche export-blokkade, getorpedeerd." Hetzelfde blad wijst er verder op, dat het volkenrecht, slechts bij uitzonde ring in sommige gevallen de vernieti ging kent van sc'hip en lading, inpba's van opbren"ing naar een haven waar een bevoecde prijsrechter uitspraak doet. Slechts bij uitzondering. „Maar dan toch alléén wanneer meer dan de helft van de la ding contrabande is. Het spreekt vanzelf dat daarbij niet aan een zuiver willekeurige be'aling van het iie- grip contrabande is gedacht. Maar in lie geval van de „Arendskerk" is de „rechts grond" blijkbaar zui -er en alleen jine' in zulke eenzijdige willekeur gevonden, of beter, voor de gelegenheid gefantaseerd." Wij moeten afwachten wat de Re.'iv rinc in dezen zal doen. Een zeer krachtig protest tegen ..zulke onrechtmatige vernieling van neutraal Nederlandseh goed en zulke onreehlma tige. kneveling van Nederlandsche han delsvrijheid" (Hdbl.) is wel het minste dat verwacht kan worden. Nederland is klein en wil met pijn lijke nauwgezetheid alles doen om de neutraliteit te handhaven. Maar het mag niet met zich laten spelen. Je maintendrail Wie iets wil verkoopen adverteert Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig I—I———11 »iiiniii Schooljongens vormden dievenbende. Te Bleyerheide (L.) en omgeving heeft de politie een jeug dige dievenbende ontdekt, waarvan de meeste leden nog tot de leerlingen der la gere scholen behoorden. Den laatsten tijd nam het aantal kleine diefstallen in die omgeving schrikbarend toe. Thans heeft men ontdekt, dat een aan tal schooljongens zich verbonden had tot een bende, die erop uit trok om alle mo gelijke voorwerpen, die maar eenigszins bruikbaar leken, te stelen. Verscheidene knapen zijn door de politie reeds aange houden, terwijl verwacht mag worden, dat een voortgezet onderzoek nog meer jeugdige daders zal opleveren. In de ouderlijke woningen der jongens kwamen verschillende voorwerpen voor den dag, die van diefstal afkomstig ble ken te zijn. Kachel met pan vet omge trokken. Drie kinderen gf' wond. Ten huize van de familie J. 1 oets te Den Dungen heeft zich een ernstig on geval voorgedaan. In de huiskamer wa ren drie kinderen aan het spelen. 'A speelden zulk een wild spel, dat zij onver hoeds een brandende kachel omtrokken waarop een pan vet stond te koken. De gevolgen waren verschrikkelijk. l'e kinderen werden door de gloeiende 111 chel, de brandende kolen en het kokende vet getroffen. Toen de ouders op het g(' schrei te hulp snelden, bleken alle drie met hevige brandwonden te zijn overdekt. De toestand van twee der kinderen was zoo ernstig, dat zij onmiddellijk naar j ziekenhuis te 's Hertogenbosch moesten worden vervoerd, waar zij in hoogst zor?' wekkenden toestand zijn opgenomen. Het derde kind was er minder ernstig aan toe en kan thuis worden verpleegd. (Telegr.) Ook in Amerika is 't koud. De felle koudegolf breidt zich thans ^an Canada over de geheele Vereenigde Sta ten uit. Het vriest van de Canadeesche grpn tot de Golf van Mexico. In de omgevm? van New-York is een goederentrein ondpr een drie meter dikke laag opgewaai e sneeuw tot staan gebracht. In Dakota heerscht een tempera'"" van 25 graden onder nul. Tal van ppl"° nen zijn dood gevroren. BOW0OS8 Zo de Heere wil ed hopen onze geliefdd COBNELIS MOF I 0p Dinsdag 23 Jan.r 50-jarige Echtver» herdenken. Hun dankbare Kind huwd- en Kleinki Heden overleed Kalm, na een tortel den, onze gehefdef Moeder, Behuwd- moeder JOHANNA MEIJ in den ouderdom va en 5 maanden. Zwaar treft ons dl doch de Heere, die F (ra( en tot Zich narri in Zijn alleen heilig^ rusten. Uit aller naam, L. KRAAM! Arnemuiden, 19 Janj Onze dank gaat uitI ,]ie tijdens de ziekte er| den van Vader, hun lj en modeleven hebben 't bijzondei' Dr. Kole. M. en J. VAJ Baarland, 20 Januari lj Te koop bij inschj 9 POPULIEREN, wassj dreef van het Slot te Bf mede een aldaar ligg waaide Populier. i Insrhrijvingsbil jetten I ren ten kantore van Nol KHRS te Goes vóór Dil nuari a.s. des n.m. 4 u| en passen er voor alle Uit voorrd GOES MIDDELBUI Tel. 2767 Tel op DONDERDAG 1| des middags 2 uurl de concertzaal va den Boer, ten verz mllie JAN PIETE DRIES, en ten ov Notaris J. J. VAN ningen, van: KOOP I. Een Woon erl en straat, Hansweert, groot In gebruik te ai betaling der kooi KOOP II. Een per en straat te Har straat, groot In gebruik te af betaling der kooi KOOP III. Een hu Maartenbroerswe groot 1 are 30 cj Mei 1940 aan J. per week. Nadere inlichtii ten kantore van d r Heeft RIJ K S K Wij hebben nog prijzen zoolang strekt inhouw- compleete I Vraagt inli M.DE 0REU GOES MIDDELBl Tel. 2767 Tel. MIDDELBURG, 1 tenveiling. Spruiten «0, Schorseneeren 1 3, Breekpeen 2i I"5-2'5' Krote f-4, Roodekool 2— rei 15ig> apeg pe Per bos en Knolselde Ook werden geveil et. en Duiven voo GOES. Veilingsver Veiling van Vrijdag Groenten: Breekp« n r~2.50, Spruite k°°l 3, Uien 1.50 se°ld«1'?'oPrei 12' alle seldery 2—6 per 100

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2