Mopperen de Duitschers Jssalarssen en rijspeil. Kerknieuws Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Telegrammen. mentaliteit. jn den Ministerraad. Schooivoeding en -kleeding Uit de Provincie middelburg. goes. Het incident bij Venlo. Vacantie voor arbeiders in loondienst. De verjaardag van Prinses Beatrix. De bestrijding van het miltvuur. nder" haalt uit de Dinsdag gehouden lgende passages aan: er gegaan in de rich- ng Ik zou willen, dat toegedaan kon zijn, /an luchtaanvallen is geringer en daarom jlitiek van beveiliging moeten niet denken, dat hij niet den vorm aangenomen, minder hierbij aan: ok in Frankrijk, voort- rende woorden gespro- deze gevaarlijke men- ïel van het publiek in e landen de aandacht is volk een soortgelijk men af en toe de op- dat het alles, gezien de verstreken vier zoo'n vaart zal loo- n toch wel geen betoog, niets berustend opti- gevaarlijk optimisme men. laats is het gevaarlijk dan toch eens „zoo'n open" de psycholo- grooter is dan wan- mogelijkheid ten volle den. ;de plaats dreigt het rganisatie van de be- burgerbevolking, die bescherming is, deel der burgers zich ellen of dat alles nu noodzakelijk is. ms goed. Het kwaad nog geen groote af men. noet er juist nu tegen rden. op vele en velerlei of- eiden en thans reeds te treffen, die noodig et gevaar al direct in inen wij voorbereid en de toekomst tegemoet met 5 pet. zou f 15 een kosten. jder Regeering over de pieering van het over- t'hans, naar de Tel. te 'verwachten. Zooals r er sedert eenigen tijd pweest tussc'hen de vak- Een trale commissie voor Lrleg. De voorzitter de left over zijn besprekin- pbracht aan den Min-is- kndsche Zaken, die, na Jl te hebben bestudeerd, ■heeft samen' esteld, w el- In den ministerraad ter Eer vakcentrales is deze len op bespoediging dei' Ie zijn van oordeel, dat 1 is en dat de Regeering I tot intrekking der tijde- 15 pet., welke op 1 Jan' Aanvankelijk was men zulk een intrekking al- gelden voor de laagstbe- hans zijn de meeste vak lening, dat de intrekk ng alle categoriën gelden mt bij dit bericht aan: |taat hier ivoor een moei- vendien zijn de opvattm- lem der Regeering niet lies van een intrekking Ig, met andere woord® looging der tbans e' ïngen, zijn vérstrekkend. Regeering nog aarze aan zulk een besluit It direct verbonden zijn. leks 15 millioen gesc'hat. lin de Regeering, welke, btenaren willen tegem 1 een besluit terugdeinst, dat men hierdoor e llast legt op de achats aobilisatiekosten toch -panning staat. Daarbd Ijk er met zulk een [gen de Rijksambtenaren in vele provincies en t leden spoedig volgen de zaak zoo, dat de1 R® itueel besluit tot velM°. ils oen voorbeeld vooi instanties. Een deel va .meenten en pr°vincien ook voor reken infl s ke'ijkheid zijn de koste" dsn f 15 million Bij de behandeling van de begroo ting van Binnenlandsche Zaken in de Tweede Kamer is door den heer Die penhorst (A.R.) gewezen op ver- Keerde practtfken by de toepassing van de Leerplichtwet. Uit een mededeeling van het Cen traal Bureau voor de Statistiek is ge bleken, dat er tal van gemeentebestu ren zijn, welke rechtstreeks of indirect schooivoeding en schoolkleeding doen verstrekken buiten de Leerplichtwet "Sommigen beschouwen de schooivoe ding en -kleeding als armenverzorging; anderen zien daarin het behartigen van een sociaal-hygiënisch belang; doch in elk geval wordt door die gemeentebe sturen aan het instituut van de schooi voeding en -kleeding een toepassing ge geven die valt buiten artikel 36 der Leerplichtwet. Hiertegen maakte Mr Diepenhorst ernstig bezwaar. Aan de gemeentebesturen is bij de totstandkoming van de Leerplichtwet de bevoegdheid gegeven zich met deze zaak bezig te houden, maar uitsluitend in verband met het bevorderen van het schoolbezoek. „Een gemeentebestuur, hetwelk ook voor andere doeleinden schooivoeding en schoolkleeding verstrekt, b.v. bij wijze van armenzorg of ter voorziening in andere sociale belangen, overschrijdt zijn wettelijke bevoegdheid en maakt il lusoir de regelen, welke bij of krach tens de wet met betrekking tot deze zaak zijn gesteld." Verder werd er op gewezen dat de armenverzorging via de school het ge meentebestuur in conflict kan brengen met de Armenwet, terwijl het gevaar bestaat dat ook de Armenwet in het gedrang komt en zich in de practijk ongelijkheid en onbillijkheid voordoen. De minister van Binnenlandsche Za ken erkende dat het gesignaleerde kwaad zich voordoet en dat men in ver schillende gemeenten de bedoe ling van de Leerplicht wet niet lialeeft. En hij verklaarde zich bereid der colleges van Ged. Staten te vragen bij hun onderzoek van de gemeentebegroo- tingen dit probleem te doorgronden en wanneer blijkt dat gelden worden ge bruikt die zich niet verdragen met de Leerplichtwet, hun invloed aan te wen den om te trachten den post tot nor male proporties terug te brengen. „De Magistratuur" van deze discussie melding makend wijst er op, dat bij art. 6 van het K. B. ter uitvoe ring van de Leerplichtwet nadrukkelijk is bepaald, dat voeding en klee ding alleen worden ver strekt aan kinderen, die uithoofde van gebrek aan voeding of kleeding niet of niet trouw ter school komen of van wie te ver wachten is, dat z\j zonder verstrekking van voeding of kleeding niet geregeld de school zullen blijven bezoeken. DE NIEUWE VEERHAVEN TE PERKPOLDER. In den a.s. zomer in gebruik? Het ligt in de bedoeling de nieuwe veerhaven te Perkpolder in den a.s. zo mer, in Mei of Juni, in gebruik te ne men, Zooals men weet, zal dan de lijn WalsoordenHansweert vervallen om plaats te maken voor een nieuwe, kor tere lijn PerkpolderKruiningen. De nieuwe veerhaven te Kruiningen is echter nog niet gereed. Voorloopig zal men dus moeten volstaan met een lijn PerkpolderHansweert. Directe belastingen. Bij beschikking van 'den minister van Financiën ia de ontvanger der directe belastingen, enz., M. Verhoef, verplaatst van het kantoor der directe belastingen, enz. te Eersel naar de inspectie der di recte belastingen te Middelburg. Verlichte ijsbanen. Hedenavond zal niet alleen de baan van de ijsclub, doch ook de vest tusschen «oordbrug en Koepoortbrug verlicht z«n. Ijsvermaak. Er wordt weer druk gereden op de esten. Vanmiddag kregen ook de leer- rngen van de Lagere en U.L.O.-scholen om van de ijssport te genieten, vanmiddag om twee uur begonnen op e Oostvest wedstrijden in hardrijden, georganiseerd door de ijsclub, voor jon gens en meisjes van verschillende leeftij den tot 16 jaar. Voor Zaterdagmiddag staan wedstry- voor grooteren op het programma. BnKtar je ver(*uisteringsoefeningen weer e.r den rug zijn, kan de baan des avonds weer verlicht worden. ZUID-BEVELAND. f, ,ru'rJ'n9en. Ook hier wordt thans zeer slprV..aC gereden. Er is veel ys, doch hts enkele banen zijn geschikt. Ook °u?eren komen meer en meer op de 78o *s ket voorgekomen, dat een Ra* uge z^n schaatsen nog eens heeft aangebonden. Driewegen, Tentoonstelling, isen en löen Januari zal alhier een tentoonstelling worden gehouden van het Ned. Bijbelgenootschap. Het Prins Hendrikfonds „Hulp in Nood" kwam Woensdagavond in jaar vergadering bijeen onder leiding van den heer F. Koole. Daar de laatste twee jaar de finan- cieele middelen (door minder ziektege vallen) weer aanmerkelijk gestegen zijn besloot de vergadering de contributie dit jaar te verlagen tot 10 cent per lid en per week. In de uitkeeringen worden geen wijzi gingen gebracht. WALCHEREN. Domburg. Jubileum gemeen te-secretaris. In verband met het jubileum van den heer J. W. Schuurman op a.s. Zaterdag zal een openbare raads vergadering worden gehouden des mid dags om drie uur. Van half vijf tot zes uur zal er gele genheid zijn den gem.-secretaris geluk te wenschen ten zijnen huize. Des avonds om 9.15 uur zal het mu ziekgezelschap „Apollo" den jubilaris een serenade brengen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Apeldoorn en Het Loo, A. Dönszelmann te Amersfoort. Te Hel- louw, J. van den Heuvel te Poortvliet. Bedankt voor Arnhem, G. Gerbrandy te Leeuwarden en J. J. Poldervaart te Vriezen veen. Aangenomen naar Emmererfscheiden- veen, J. L. van den Berg, c-and. te Haren. Afscheid Ds Vogelaar. Zondagmiddag nam Ds J. B. Vogelaar afscheid van de Geref. Kerk van Scha- r e n d ij k e met een predikatie over Rom. 838 en 39. Hoofdgedachte van de prediking: er is niets, dat ons kan scheiden van de liefde Gods in Christus Jezus onzen Heere. Na de prediking volgde een meer persoonlijk afscheids woord. Ouderling Jac. Lemson vertolkte daarna in hartelijke en bewogen woorden de gevoelens van kerkeraad en gemeen te, waarna werd toegezongen Ps. 1214. Namens de classis Zierikzee sprak D s Meester van Brouwershaven. Afge vaardigden uit verschillende naburige gemeenten woonden dezen dienst bij. Theologische studie in Duitschland. Van de 36.000 bij de laatste examens tot de universi teit toegelaten leerlingen van gymnasia kozen, naar de Deutsch Ev. Korrespon- denz meldt, slechts 2 pet. (760) de theo logische studie (voor de techniek 21Vs pet., voor de medicijnen 10.6 pet.). Het aantal studenten, zoowel van Roomsch- Katholieke als van Protestantsche zijde, is te eenen male onvoldoende om in de toekomst te voorzien in de behoefte aan geestelijken en predikanten. Alleen de Protestantsche kerken heb ben per jaar 650 nieuwe predikanten noodig voor een behoorlijke bezetting der predikantsplaatsen. WAGEN OP ONBEWAAKTEN OVER WEG DOOR TREIN GEGREPEN. Voerman om het leven gekomen. Gisteravond is op een onbewaakten spoorwegovergang onder Hoevelaken, een met mais geladen wagen, welke met twee paarden was bespannen, door een Diesel- trein gegrepen. De '23-jarige voerman H. van der Horst uit Nijkerk werd op slag gedood. Ver moed wordt dat 'hij naast den wagen liep op het «ogenblik, dat het ongeluk ge beurde en den trein niet heeft zien aan komen. Het Dieselrijtuig werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De wagenvoerder kreeg lichte verwondingen aan het gelaat door wegspringend glas. Van de lading mais kwam een gedeelte in het Dieselrij tuig terecht. D'e beschadiging aan den trein was van dien aard, dat het rijtuig in het station Barneveld op dood spoor moest worden gezet. De reizigers werden met den vol gerden trein in de richting Ede verder gebracht. In beide richtingen ondervond het ver keer [tussc'hen AmersfoortArnhem en AmersfoortApeldoorn een vertraging van ongeveer een uur. NOODLANDING NED. LEGERVLIEG TUIG IN BELG IE. Het Nederlandsche legervliegtuig dat Dinsdagmiddag bij Wilmersdonck in België een noodlanding heeft moeten ma ken, is gisteren weer haar Nederland te ruggekeerd. Een bunzing in een vogel kooi. Eenige consternatie 'heerschte er gisternacht in de boerderij van den land bouwer H., in 't gehucht Strijp (N.-Br.). De 'bewoners schrokken in het holle van den winterkouden nacht wakker door verdachte geluiden in den stal. Onmid dellijk werd gedacht aan inbrekers. De landbouwer, terzijde gestaan door zijn zoons, toog toen op onderzoek uit. Maar in den stal bleek alles rustig te zijn en hoe men ook speurde, nergens vond men iets verdachts. Gerustgesteld zochten de boeren hun slaapstede weer op. Echter niet gerust was 'het jongste zoontje van den landbouwer. Weggedoken onder de dekens bleef de knaap wakker liggen en zijn vrees, dat er toch werkelijk inbrekers aan 'het -werk waren, was zóó gTOot, dat hij in alle vroegte het wae nog' volslagen donker zijn vader en groote broers wist te bewegen nog eens een onderzoek in te stellen. Hetgeen ge schiedde. Er werd weer gezocht, doch niets gevonden. Echter opeens viel een lichtstraal van de carbidlamp op een vo gelkooi, welke aan de zoldering bevestigd was. Weggedoken in een hoekje werd daarin een groote bunzing ontdekt. De eigenlijke bewoner van de kooi, een ka narievogel, lag met afgebeten kop voor den sluipmoordenaar. De bunzing had zich wel in de kooi weten te werken doch den weg terug niet meer kunnen vinden. Dat beteekende zijn levenseinde. Met een welgemikten. tik met zijn sto'k op den kop van 'het bloeddorstig dier bracht hoer M. de leer van „oog om oog, tand om tand" in 'practijk. (Telegr.) Het ijs op onze rivieren^ Bij Nijmegen en Arnhem is de ijsgang thans reeds zoo zwaar geworden, dat de scheepvaart alleen nog voor de groo- tere booten onder groote moeilijkheden doorgang kan vinden. Waarschijnlijk zal echter de geheele vaart vandaag moeten worden gestremd. De Waal bij Millingen zit reeds geheel dicht, zoodat de veerdienst hier gestaakt is. De ponten over den Ouden Rijn by Herwen en Aerdt en bij het Bergsche Veer zyn eveneens uit de vaart genomen. Nu de Schipbrug bij' Doesburg is weg genomen en het verkeer over den IJsel alleen nog mogelijk is voor voetgangers en wielrijders, die met een bootje wor den overgezet, voelt een deel van den Achterhoek zich eenigermate geïsoleerd. Indien echter de IJsel bij Doesburg dicht komt te zitten, wordt dit isolement weer opgeheven, daar dan de schipbrug weer ingelegd wordt. Het motorveer Werkendam-Hardinx- veld heeft gistermiddag den dienst ge staakt. Verlieten de mannen van de„Djambi"hunschip? De federale autoriteiten van Seattle heb ben bevel gegeven achttien leden van de bemanning van het Nederlandsche mo torschip „Djambi", die in October j.l. hun schip verlieten, toen hun een oor logstoeslag werd onthouden, uit 'tland te zetten. Zy zullen naar New York worden ge bracht en op een Nederlandsch schip worden gezet, waarmee zij naar hun va derland zullen terugkeeren. Steuntrekker valt ambte naar met mes aan. Op de Prinse gracht te 's-Gravenhage is Dinsdagavond de 56-jarige ambtenaar hij de Arbeids beurs, A., met een mes in zijn rug 'ge stoken. Hij werd naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij' ter 'verpleging is opge nomen. De dader, de 44-jarige keukenknecht N. A. B., werd in zijn woning gearres teerd en naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. De aanleiding tot den aanslag moet in wraakneming gezocht worden. De keukenknecht was zonder werk en zoo doende op maatschappelijk hulpbetoon aangewezen. Zoodra de Arbeidsbeurs sen 'plaats voor hem gevonden had, maakte zij den man daarop attent, doch deze was van oordeel daarop niet te kunnen in gaan, omdat zijn gezondheidstoestand zulks niet toeliet. D'e Arbeidsbeurs zond 'hiervan bericht aan Maatschappelijk Hulpbetoon, welke instelling van andere gevoelens was. Dit had tot 'gevolg, dat de steun van den keukenknecht werd ingehouden en hier uit concludeerde B. weer, dat de ambte naar A. daarvan de oorzaak was. B. nam hierop 'het besluit den ambtenaar 's avonds na afloop van den kantoortijd op te wachten en zich te wreken. Hij ge bruikte voor 'zijn daad een simpel zak mesje, waaraan te danken is, dat de aan slag geen al te ernstige gevolgen heeft ■gehad. De dader 'heeft een volledige bekente nis afgelegd. Vandaag weer een vliegtuig naar Schier monnikoog en Ameland. Vandaag zal wederom een vliegtuig van de K.L.M. met post naar Schiermonnik oog en Ameland vertrekken. Adelaar stort in een duikvlucht op autobus neer. Uit Kozani (Noord-Oripnp"1--"^ een ongewoon voorval gemeld, dat zich afspeelde op den weg welke van j^ozau, naar Saloniki leidt. Ongeveer halverwege ligt het gehucht Kastania. Vlak voordat de weg dit berg plaatsje bereikt, maakt hij een scheme bocht. In deze bocht speelde zich het fantastische voorval af t71-- pi laar stortte zich in duikvlucht op de autobus. De autobus was geneei me. passagiers gezet. De inzittenden hoor den plotseling een sterk ruischen in de lucht en voor zij zich bewust waren, wat er gebeurde, brak het onheil over hen los. Een geweldige adelaar verscheen aan den zijkant van de autobus. Met zijn scherpe klauwen en zijn sterken snavel verbrijzelde hij een der ruiten en drong in het inwendige van de bus door. Een panische schrik maakte zich van de in zittenden meester. Iedereen probeerde uit het voertuig te vluchten. Twee vrou wen. die in de nabijheid van het ver nielde venster zaten, werden het slacht offer van den roof\ ogel, die hen met zijn klauwen en zijn snavel duchtig toetakel de. Gelukkig kwamen twee moedige mannen, die in de bus waren achterge bleven, hen te hulp. Na zwaren strijd wisten zij het dier meester te worden. Met hun groote zakmessen sneden zy het de keel door. De gewonde vrouwen werden in ernstigen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. IN DE KRUIDENIERSWINKELS EN BIJ DE LUIDSPREKERS. Naar Un. Press meldt, hebben de plaatseiyke leiders der nationaal-socia- listische party en de blokwachten van een aantal der belangrykste steden op dracht gekregen, nauwgezette rapporten uit te brengen aan het hoofdkwartier der partij' inzake de mentaliteit der be volking ten opzichte van den oorlog. Er wordt aan herinnerd, dat Hitier bij den aanvang van den oorlog de chefs der nationaal socialistische beweging verantwoordelijk heeft gesteld voor de handhaving van het moreel in de onder hun bevel staande districten, terwijl hij verklaarde, dat hij niet wenschte te hoo- ren dat dit moreel er in eenig deel van Duitschland op achteruitging. Teneinde haar rapporten te kunnen samenstellen hebben de z.g. blokwachten zij die namens de partij verantwoor delijk zyn voor een klein aantal wonin gen instructie ontvangen, om aan hun blokleiders nauwkeurige inlichtin gen te verstrekken in zake den juisten staat der meeningen en gevoelens in de woningen, die onder hun toezicht staan. De eigenaars van levensmiddelenwin kels, die leden van de nationaal socia listische beweging zijn, hebben opdracht, nauwkeurig te letten op de reacties der huisvrouwen, wanneer haar wordt ver teld, dat er bepaalde levensmiddelen schaarsch worden, of niet meer te ver kregen zijn. Naar verluidt hebben vele winkeliers instructies ontvangen, om in hun winkels geen politieke discussies meer toe te staan en een waakzaam oog te houden op klanten, die mopperen. Het gemopper van de inkoopen doen de huisvrouwen in de plaatselijke krui denierswinkels is de laatste paar maan den ten zeerste toegenomen, zooals door vele neutrale buitenlanders, b.v. in Ber lijn, kan worden geconstateerd. In het bijzonder heeft men bezwaren tegen het invoeren der kleedingdistribu- tiekaarten. Ook in de armere districten, waar men bij den aankoop van kolen soms uren moet wachten in een barre koude, wordt de stemming er niet beter op. De eigenaars van kleine restaurants hebben opdracht ontvangen, zoo weinig mogelijk politieke gesprekken toe te staan en bezoekers, die bijzonder luid spreken, wanneer de Duitsche radio de nieuwsberichten uitgeeft, den toegang te ontzeggen. Zij moeten er ook voor zorg dragen, dat de luidsprekers dusdanig op gesteld staan, dat elke bezoeker duide- ïyk alles kan hooren. De nazi-leiders probeeren ook tegen te gaan, dat de radio wordt afgezet, wan neer de nieuwsberichten beginnen, het geen naar men aanneemt meer en meer gewoonte wordt. De restaurants, waar dit geschiedde, zijn gewaarschuwd, dat hun vergunningen wel eens zouden kun nen worden ingetrokken. DUITSCH ANTWOORD IN BEWERKING. Hoewel tot dusver van Duitsche zyde nog altyd geen antwoord is gegeven op de vraag van Nederlandschen kant naar byzonderheden omtrent het lot der slachtoffers van het grensincident bij Venlo, meent de Berlijnsche correspon dent van het „Alg. Hlbl.", dat er niet aan mag worden getwijfeld, dat dit Duitsche antwoord in bewerking is en te gelegener tijd naar 's Gravenhage zal worden gezonden. Van Duitsche bevoegde zijde, zoo voegt hij daaraan toe, doet men in dezen nogal geheimzinnig, men laat doorschemeren, dat men over materiaal beschikt, dat meer of minder van sensationeel karak ter is en waarvan in Nederland met zeer gemengde gevoelens kennis zal worden genomen. Het rapport over het incident is bij de centrale der geheime staatspolitie te Berlijn in bewerking. De Engelsche agenten bevinden zich nog in Berlijn en naar men verzekert, in goede gezond heid. Zy worden nog voortdurend ver hoord en hebben naar het heet, sensa- sioneele onthullingen gedaan, die nog niet zijn afgeloopen. WALCHEREN. N.- en St Joosland. Woensdagmiddag werd alhier de jaarvergadering gehou den van de landbouwvereeniging, welke niet druk bezocht was. De nieuwe voor zitter, dhr C. A. Polderdijk, heette in het bijzonder welkom de heeren Ir Ver steeg, Kleinepier en Ikkink, directeur Coöp. Eiland Walcheren. Uit het jaarverslag van den Secreta ris bleek, dat het ledental hetzelfde is gebleven. De kwestie van de kunstmestlevering lokte een drukke bespreking uit. Het is niet gemakkelijk, aldus dhr Ikkink, in het bijzonder wat de kwestie van de zak ken betreft, doch men zal de zaak zoo eenvoudig mogelijk trachten te houden. By de rondvraag wenschte de heer Mol namens de vereeniging dhr F. P. Polderdyk geluk met zyn 80sten ver jaardag. We hopen, aldus spr., dat U, die zooveel jaren lid is van onze veree niging, nog verscheiden malen onze ver gaderingen zal kunnen bezoeken. Dhr Polderdyk dankte voor deze woorden. In de 54 jaar welke hy lid is van de landbouwvereeniging is ontzettend veel veranderd in den Landbouw, vooral in de productie van de gewassen. Hg doel de in de eerste plaats op de bietencul tuur. Ongeveer 50 jaar geleden teelde men suikerbieten met een opbrengst van 1314.000 kg p. gemet. Nu is die 20.000 kg en hooger. Toen een gemiddeld ge halte van 14 pet., nu van 18 pet. Hier aan kunnen we zien, dat alles enorm is opgevoerd, dank zy ook de verschillen de cursussen en niet te vergeten de Landbouwwinterscholen. Hierna hield Ir Versteeg een inleiding over het onderwerp: „Wordt de arbeid van den boer voldoende beloond?" Inlei der besprak in 't bijzonder het verschil hetwelk er bestaat tusschen de landbouw en de z.g. beschutte bedrijven. Hij toon de aan dat een stevige organisatie veel vermag en dat ook de Z. L. M. veel in het belang van den Zeeuwschen boer ge daan heeft en nog doet. Hg spoorde de leden aan om hun organisatie getrouw te blyven, want daardoor kan men veel verbeteringen tot stand brengen. De voorz. bracht dhr Versteeg dank voor zyn leerzame uiteenzetting en sloot hierna de vergadering. DE VORST HOUDT AAN. De wind blijft nog in het Oosten zitten en 'de vorst 'houdt aan. Het continentale gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de as gistermorgen liep van Polen naar het Westen over Hamburg ten Noorden van ons land, begint zich naar het Zuiden te iverplaatsen. Het wordt echter aan de Noord-westzijde sterk aangetast door een depressie in de Poolzee, welke gisteren in den middag IJsland passeerde en storm veroorzaakt tusschen dit eiland en de Noorsche kust. In het gëheele Oosten zijn de tempera turen min 15 tot min 25 gTaden. D'e zware stormen in de Middellandsche Zee houden aan. Op IJsland begint de hooge tempera tuur te wijken. VOOR-ONTWERP VAN WET NAAR HOOGE RAAD VAN ARBEID. De minister van Sociale Zaken, Dr J. van den Tempel, kondigde bij de indie ning van zijn begrooting aan, dat een voorontwerp van wet op de regeling der vacantie voor arbeiders in loondienst binnenkort aan den Hoogen Raad van Arbeid om advies zou worden gezonden. Naar het „Volksblad" thans verneemt, zal dit voorontwerp reeds he den of morgen bij dit college aanhangig worden gemaakt. Een speciale commis sie zal het aan een onderzoek onderwer pen. GEEN FEESTELIJKE HERDENKING. DEN HAAG. In verband met den a.s. verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix wordt ons van officieele zijde verzocht mede te deelen, dat het Prinselijk Paar het op prijs zal stellen indien een fees telijke herdenking van dezen dag in ver band met de tydsomstandigheden dit jaar achterwege blyft. DEN HAAG. Men meldt ons: Er is grond voor de verwachting, dat als ge volg van de maatregelen welke van Re- geeringswege zgn genomen, de gevallen van miltvuur binnen afzienbaren tijd we derom tot het normale aantal dat jaar lijks voorkomt, zullen zgn terugge bracht. De veeartsenijkundige dienst is in sa menwerking met het bureau voor voed selvoorziening in oorlogsty'd, bezig het verdachte mengsel, waardoor het ver dachte beendermeel is gemengd, te blok- keeren. Er zijn alle aanwijzingen dat uit het buitenland aangevoerd beendermeel, de bron van de huidige infectie is. INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN LICHTING 1939. DEN HAAG. De inlijving van de dienstplichtigen van de lichting 1939, be stemd voor het 3e reg. genietroepen, 2e ploeg, is bepaald op 12 Febr. 1940. BOTERNOTEER1NG. De commissienoteering voor Neder landsche boter is heden vastgesteld op 81 ct. per kg. VIJANDELIJKE VLIEGTUIGEN BOVEN NEW CASTLE. LONDEN. Van officieele Britsche zijde wordt meegedeeld, dat vanmorgen vijandelijke vliegtuigen boven de kust bij New Castle zijn gesignaleerd. Er wer den geen bommen geworpen. De vyande- lgke toestellen werden naar zee terugge dreven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3