VALDA Binnenland. Waarom hebben de treinen iZooveel vertraging? Dr COLIJN TE ROME. Archiefordening der gemeenten. Uit de Provincie Het gebed in het Parlement. Postcheque- en girodienst. Het postvervoer over zee. De verhoogde steunuitkeeringen. DE EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is gisteravond om half negen bijeengekomen. Nadat de voorzitter, mr W. L. baron de Vos van Steenwyk, mededeeling had gedaan van het besluit der centrale af- j deeling om onmiddellijk na de openbare vergadering een aantal wetsontwerpen in de afdeelingen te onderzoeken werd de vergadering om 8,15 u. gesloten. Als opvolger van het overleden lid van de Eerste Kamer, L. F. J. M. van Voorst tot Voorst, heeft het centraal stembu reau tot lid van dit college benoemd ver- klaard de heer H. C. Npamp te En schede. CIJFERS OVER HET AFGE- j LOOPEN JAAR. In het afgeloopen jaar is het aantal aangeslotenen by den Postchèque- en girodienst met bijna 34.000 tot een to taal van 365.000 gestegen. Het aantal boekingen op de postreke ningen vermeerderde met 11 pet. tot ruim 113 millioen, terwijl daarbij een geldelijke omzet werd bereikt van niet minder dan 22 milliard gulden. Vermeldenswaard is hierbjj, dat door het centrale girokantoor per dag ge middeld 100.000 afrekeningen aan de re keninghouders worden verzonden en dat het algemeene saldo tegoed op de post rekeningen ultimo December bijna 328 millioen bedroeg. EEN GEDEELTE VAN DE MAIL VAN VIER NEDERLANDSCHE SCHEPEN DOOR DE ENGELSCHEN VAN BOORD GEHAALD. De Engelsche autoriteiten hebben op 6 dezer beslag gelegd op een gedeelte van de mail van het Nederlandsche mo torschip Sibajak van den Rotcerdam- schen Lloyd. Hetzelfde is hel geval ge weest met een gedeelte van de mail van het motorschip Zaandam van de Hol land-Amerika Lijn, Alphacca van Van Nievelt Goudriaan Co. en hei stoom schip Salland van den Kon. Holland- schen Lloyd. Claims kunnen binnen 30 dagen na genoemden datum worden ingediend. Daarna komen deze zaken voor liet prij- zenhof te Londen. GELDT OOK VOOR WERKLOOZEN- DIENSTPLICHTIGEN. De regeering heeft onlangs bepaald, dat tot 1 Maart a.s. de steunuitkeerin gen met 5 procent worden verhoogd in verband met de gestegen kosten van le vensonderhoud. Wij hebben verwacht, zegt het „Volksblad", dat de kost winnersvergoeding voor hen, die in het burgerleven werkloos waren, maar thans onder de wapenen vertoeven, eveneens een verhooging zou ondergaan. Bij navraag ten departemente van De fensie deelde men mede, dat richtlijn is, de kostwinnersvergoeding voor gemobi liseerde werkloozen gelijk op te doen met wat het departement van Sociale Zaken voorschrijft voor de werkloozenuitkee- ringen. Zoo zijn b.v. de burgemeesters er op gewezen, dat de gemobiliseerde werkloozen ook in aanmerking komen voor de Kerstgaven, die het departe ment van Sociale Zaken voor de gewone werkloozen heeft vastgesteld. Naar vernomen wordt, zal nu binnen kort ook een circulaire aan de burge meesters uitgaan, waarin het departe ment van Defensie op de 5 pet. steun- verhooging wijst, die ook bij de kost winnersvergoeding voor de gemobili seerde werkloozen dient te worden uit gekeerd. Het departement zal er tevens op wijzen dat voortaan de door het de partement van Sociale Zaken vastgestel de regelen voor de werkloozenuitkeerin- gen nauwgezet gevolgd moeten worden bij het vaststellen van de kostwinners vergoeding voor de hier bovengenoemde categorie gemobiliseerden. Daarmee zal dan worden voorkomen dat elkenmale bij iedere bijzondere gelegenheid een af zonderlijk rondschrijven voor de uitvoe rende organen noodig is. Het ligt in de bedoeling de verhooging wekelijks uit te keeren. Geruchten, als zou dit eens per drie weken geschieden, zyn van allen grond ontbloot. SCHIERMONNIKOOG EN AMELAND UIT HUN ISOLEMENT VERLOST. De Xema van de K.L.M., die gister morgen om kwart over elf met Parmen- tier als gezagvoerder, van Schiphol was vertrokken om Schiermonnikoog en Ameland uit hun isolement te verlossen, is nog voor vieren des middags in de hoofdstedelijke luchthaven teruggekeerd. Parmentier was uiterst tevreden over de landingsmogelijkheid op de beide wadden-eilandenin den zomer laat deze zeer te wenschen over door het vele drijfzand, waarop het landen voor een vliegtuig niet mogelijk is, Thans echter leverde een landing niet de minste moei lijkheden op. Te Eelde, waar het toestel omstreeks twaalf uur landde, kwamen een ver pleegster en de echtgenoot van een zieke vrouw uit Ameland aan boord. Kort na een uur steeg de Xema op met in totaal 300 kg. vracht en pakketpost. Het toe stel bereikte twintig minuten later Schiermonnikoog, waar het op het Zuid westelijke gedeelte landde. Na korten tijd vertrok het om enkele minuten na tweeën Ameland te bereiken. De machine keerde, met de post van vier dagen van beide eilanden naar Eel de terug, van welk vliegveld om kwart over drie de terugreis werd aanvaard. Indien de vorst blijft aanhouden, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Don derdag wederom een vliegtuig van de K.L.M. naar de beide waddeneilanden zal vertrekken. UIT DE S.D.A.P. Het gewone congres van de S.D.A.P. zal dit jaar niet worden gehouden. Voor de in de plaats daarvan te houden ver gadering van den partijraad heeft het partijbestuur, blijkens bericht in de s.-d. arbeiderspers, Zaterdag 13 en Zondag 14 April vastgesteld. DE COLLECTIEVE ARBEIDSOVER EENKOMST VOOR DE SIGAREN- INDUSTRIE. De bedrijfsraad voor de sigarenindus- trie heeft een verzoek tot verbindend verklaring van de bepalingen van de col lectieve arbeidsovereenkomst voor die industrie ingediend, strekkende tot het tegengaan van de toepassing van deel arbeid bij het maken van bosjes en si garen. Bezwaren tegen inwilliging van be doeld verzoek kunnen vóór of op 27 Ja nuari a.s. schriftelijk bü den Minister van Sociale Zaken worden ingebracht. NOODTOESTAND IN DEN VISCHHANDEL. De Nederlandsche bond van kleinhan delaren in het visch- en haringbedrijf heeft den minister-president en de mi nisters van Economische en Sociale Za ken telegrafisch ervan in kennis gesteld, dat de noodtoestand in den vischhandel, inzonderheid voor de vischwinkeliers en standplaatshouders catastrophale vor men aanneemt. De organisatie verzocht den ministers dringend hulp te willen verleenen. Het hoofdbestuur vroeg hier over tevens een ondrehoud met de mi nisters aan. MILITAIRE MAATREGELEN DE OORZAAK. ZOMERDIENSTREGELING ZAL BEZWAREN ONDERVINDEN. Er wordt den laatsten tyd veel ge klaagd over vertraging bij het treinver keer. Het is volstrekt geen zeldzaamheid, dat de treinen 30 minuten te laat binnen komen. Soms komt het voor, vooral in de avonduren, dat een trein ongeveer een uur te laat is. In verband hiermede verdient de aan dacht wat de Utrechtsche correspon dent van het „A1 g. H d b 1." schrijft „Velen zullen den laatsten tijd hebben geconstateerd, dat de treinen op tal van plaatsen langzamer rijden dan gewoon lijk. Wie overdag reist, zal hebben ge zien, dat dit voornamelijk het gevolg is van de talrijke militaire werken. Zoo zal het moeten worden verklaard, dat tot dusver de stroom van klachten over ge miste aansluitingen buiten de kolommen der dagbladen is gebleven al ligt het voor de hand, dat de gedupeerden zich wel tot de bedrijfsleiding in Utrecht ge richt hebben. Wij hebben vroeger ter bevoegder plaatse naar een en ander geïnformeerd en daar deelde men ons mede, dat het vraagstuk in spoorwegkringen ernstig wordt onderzocht. Wie geen vreemdeling is in 't Jeruzalem van een gemobiliseerd en versterkt land, zal inzien dat deze vertragingen onvermijdelijk zijn en een permanent karakter zullen moeten dra gen zoolang de mobilisatie duurt. Het is geen kwestie van afwerken der mili taire objecten maar het langzame rijden is voorschrift in verband met de geva ren aan snel rijden verbonden. Het aan brengen van springstof op tal van plaat sen maakt dat de Spoorwegen zich daar naar moeten richten. Dat men op den duur deze gemiste aansluitingen niet kan negeeren ligt evenzeer voor de hand en zoo wordt het duidelijk, dat men iets zal moeten doen om het ongerief voor de reizigers te ver minderen. Daar men in Utrecht niets voelt voor een terugkeer tot vroegere toestanden, door b.v. langzamer te gaan rijden, d.w.z. de uursnelheid te beperken, zal men het in een verlenging der reis tijden moeten zoeken. De heele dienstre geling zal dus moeten worden „uitge dijd". Hoe dit technisch ten uitvoer zal worden gebracht is ook in de kringen van het bedrijf nog niet uitgewerkt. Men kan er evenwel zeker van zijn, dat bij de komende zomerdiensten de bezwaren zoo veel mogelijk zullen worden ondervan gen. De Spoorwegen hebben de afgeloo pen maanden reeds voor heete vuren ge staan, zoodat niemand eraan behoeft te wanhopen, dat zij deze nieuwe belemme ring niet te boven zullen komen". Wij zullen dus op betere tijden hopen. Intusschen zou het aanbeveling ver dienen, dat meer en duidelijker op en biJ de stations werd aangekondigd met hoe veel vertraging rekening moet worden gehouden. Dr H. Colijn bevindt zich sedert Za terdag j.l. te Rome. Zijn reis houdt in de eerste plaats verband met de organi satie van het centrale comité voor fi- nancieele economische aangelegenheden, waarvan onze oud-minister-president tot voorzitter werd gekozen. Daar dit co mité slechts in los verband met den Vol kenbond staat, schijnt men op de mede werking ook van Italië te rekenen, al thans te hopen. Daarnaast mag men aannemen, aldus de correspondent van het „Alg. Hdbl." te Rome, dat dr Colijn met belangstel ling zal kennis nemen van de door Italië gevolgde politiek vooral wat de Italiaan- sche pogingen tot herstel van den vrede in Europa betreft. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bi? vooruitbetaling. VOLGENS SYSTEEM VAN HET REGISTRATIEBUREAU. De archiefverordening wordt bij de Nederlandsche gemeenten meer en meer eenvormig en daarbij wordt in de eerste plaats gebruik gemaakt van het systeem van het registratiebureau van de Ver- eeniging van Nederlandsche gemeenten. Bij genoemd bureau zijn thans aangeslo ten 668 van de 1054 gemeenten, hetgeen dus neerkomt op 63 pet. van het totaal. Het hoogste percentage heeft de pro vincie Drente, waar 32 van de 34 ge meenten zyn aangesloten, het laagste percentage heeft Zeeland, waar slechts 32 van de 106 gemeenten gebruik ma ken van bedoeld systeem. Het bureau zal ook de afdeeling kun sten en wetenschappen van het departe ment van onderwijs enz. verzorgen. De directeur van 't registratiebureau was gedurende een tijdvak van vyf maanden werkzaam in Curasao in verband met het uitbrengen van adviezen voor de or ganisatie van de documentatie aldaar. Een en ander levert wel het bewijs, dat het werk van het bureau steeds belang rijker wordt en dat de tyd waarop alle gemeenten enz. zijn aangesloten, niet zoo heel ver meer verwijderd is. BOTSING TUSSCHEN LOCAALTREIN EN AUTO. Gisteravond te ruim 7 uur kwam een militaire auto, waarin alleen een mili tair chauffeur gezeten was, gereden van 's-Heer Abtskerke naar de richting Kloetinge. Bij den overweg in de Poel (tusschen 's-Heer Abtskerke en de Groe) kwam deze auto echter in botsing met een locaaltreintje, dat van Goes naar Hoedekenskerke reed. Dit treintje was vanwege de verduisteringsoefening slechts voorzien van kleine spleetjes licht, zoo- I dat het door den chauffeur niet was op- l gemerkt. De treinbestuurder had de auto wel gezien, maar dacht, dat de chauffeur, die langzaam reed, den trein wel zag aankomen en zou stoppen. De auto werd door den trein gegrepen. Het voorstel werd tegen een paal plat gedrukt. De chauffeur bekwam niet-ern- stige verwondingen aan het hoofd en werd op advies van dr Wouda, die spoe dig ter plaatse was en de eerste hulp verleende, naar het Ziekenhuis „St.- Joanna" vervoerd. Commissie van Bijstand Bodemproductie De Minister van Economische Zaken heeft benoemd tot leden van de com missie van bijstand inzake de bodem productie Voor de provincie Zeeland: C. de Put ter te Axel; S. de Regt te Kats; M. Steyn-Goense te Hoedekenskerke; A. Vingerling te Goes. MIDDELBURG. Het breien voor de soldaten. Het comité voor het verstrekken van wol ten behoeve van het breien voor de militairen heeft thans weder een voor raad gereed gekomen artikelen aan den intendant van het commando Zeeland afgeleverd1 en wel 37 sjaals, 48 paar wanten, 7 paar polsmoffen, 5 bivakmut- ëtm en 1 paar viesc'hers'kousen. COLLECTE UITGESTELD. Door onvoorziene omstandigheden is de jaarlyksche collecte voor het Nederl. Israël. Armbestuur tot nader bericht uit gesteld. DE WETHOUDERSVERKIEZING Naar wij vernemen heeft de soc-dem. fractie den heer P. P. Paul candidaat gesteld voor het wethouderschap (vaca ture wijlen dhr J. Onderdijk). Mocht de heer Paul worden gekozen, dan zal hij verzoeken als bureel-ambte naar van den Prov. Waterstaat op non activiteit gesteld te worden. GOES. DE TWEEDE AVOND VAN DE VERDUISTERINGSOEFENING. I Ook gisteravond werd weer door het overgroote deel der ingezetenen goed ver duisterd. Een enkel proces-verbaal moest worden opgemaakt wegens het rijden met een fiets met onafgeschermd licht. Door dat de hemel onbewolkt was, was het nu niet zoo donker en gevaarlijk op straat als Maandagavond. Verschillende schaat senrijders lieten zich door het ontbreken van verlichting op de banen niet af schrikken en beoefenden in de duister nis deze mooie sport. Evenals Maandagavond waren ook nu verreweg de meeste winkels vanaf 7 uur gesloten. De transportcolonne van het Roode Kruis en de E.H.B.O.'ers van de brand weer hielden, onder leiding van dr Dik- kenberg, in de felle winterkou een oefe ning. Verondersteld werd, dat zich op de zolders van het Stadhuis en in de schuil- loopgraaf op het Rimmelandplein gewon den bevonden. Zij werden ter plaatse ver bonden en op brancards naar den hulp post vervoerd (vooral met de gewonden in het Stadhuis was dit langs de lastige trappen een moeilijke karwei), van waar de ernstig gewonden met hiervoor inge richte vrachtauto's naar een ziekenhuis werden overgebracht. NIEUWE ZIEKENAUTO. Vandaag is de nieuwe ziekenauto in gebruik genomen. Wij waren heden in de gelegenheid hem in de garage van den heer Krijger te bezichtigen. Hij wordt ge exploiteerd door den heer Krijger, terwijl een commissie van toezicht is gevormd uit het Groene Kruis, Vereen, van Zieken- huisverpleging, enz. Zoowel deze beide organisaties als het Ziekenfonds en de beide ziekenhuizen zeg den hiervoor een subsidie toe. De wagen voldoet naar onze meening aan alle eischen, die men aan een zieken auto stellen mag. De veering zoowel van het chassis als van de brancard (bij de laatste is het systeem van oliedruk-vee ring toegepast), is voortreffelijk. Dit is wel het belangrijkste dat van een zieken auto is te zeggen. Immers daardoor wordt schokken voorkomen. Als het moet kunnen twee patiënten tegelijk worden vervoerd, daar boven de liggende brancard ook nog een hangende kan worden bevestigd. In de auto is ook plaats voor twee verpleegsters, terwijl naast den chauffeur ook nog een zit plaats is. In den wagen is voldoende kastruimte voor instrumenten, geneesmiddelen, enz., terwijl ook de verlichting uitstekend is verzorgd. De auto is keurig uitgevoerd en in lich te kleuren afgewerkt. Aan alles is de uiterste zorg besteed. Ook aan het model. Leden van de subsidiëerende vereeni gingen worden, wanneer zij in een zie kenhuis moeten worden opgenomen, tegen zeer gereduceerd tarief met deze zieken auto vervoerd Wosk der g®beden. De samenkomsten van de Week der gebeden konden in de eerste helft van deze week in verband met de verduiste- ringsoefeningen niet gehouden worden. Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond zullen de bijeenkomsten, die zooals be kend een interkerkelijk karakter dragen, wel doorgaan. Men zie -ook de adver tentie in dit nummer. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Loop der bevolking over de maanden November en December 1939. Ingekomen: Nov.: Ca. de Bart van Oudelande, D 26; Ca. C. Versluis, uit Goes, B 142; S. Kriense Lokker uit Nieuwerkerk, Patijnweg B 175; Ga. de Schipper uit Kapelle, echtg. van J. Bur ger, Vogelzangsche weg B 80; Ca. J. Baarends, echtg. van J. Pieters, van Goes, Heernisseweg B 54; J. C. Holle- brandse, smidsknecht uit Wolfaartsdijk D 13; Dec.: P. H. Keukelaar, deurwaar dersklerk, en gezin, uit 's H. Arendsker- ke, Heernisseweg B 24; Ja. C. Osse- waarde, zonder beroep uit 's H. Arends- kerke, Heernisseweg B 46; J. C. Rijn hout, landarbeider en echtgenoote uit Kattendijke B 56; Ca. Scheele, echtge noote van J. C. Hollebrandse, uit Ierse- ke, D 13. Vertrokken: Nov.: P. Poortvliet bak ker, naar Ierseke, Noord-Zandstraat 4; Pa. van der Giezen, dienstbode naar Wolfaartsdyk A 185; P. Dey, smids knecht naar Wieringerwerf, Sternstr. 48; A. N. Dey, geb. Ruissen, naar Kat tendijke A 85; R. F. Fr. Payne, naar Guernsey (Engeland); Ja. P. v. 'tVeer, dienstbode naar 's Gravenhage, Stateu- laan 92; Dec.: M. Luteyn, dienstbode, naar Goes, Vosmaerstraat 3; Ca. de Schipper, zonder beroep naar Kapelle, Eversd.weg E 44; A. Deurloo, naar Kats, Djxweg 86; Ja. Njsse, huishoud ster, naar Goes, Heernisseweg 39; M. Brandt en gezin, fruitkweekersknecht naar Goes, Westhavendyk 3; Ca. A. F. Blanker, echtgenoote L. I. Snoek naar „De Maasbode" heeft een onderzoek ingesteld of er nog parlementen z\jn waar het publieke gebed in eere is. Daarby bleek, dat dit inderdaad het geval was in het Britsch imperium, b.v te Londen, Dublin en Canberra. Het Engelsche parlement te Londen wordt zelfs geopend met een lang ge. bed, waarvan wij hier de vertaling laten volgen. Het vangt aan met Psalm LXVII, God zij ons genadig en zegene ons; Hij doe Zijn aanschijn aan ons lichten, opdat men op de aarde uwen weg ken- ne, onder alle heidenen uw heil. De volken zullen U, o God! loven, de volken altemaal zullen U loven. De natiën zullen zich verblijden en juichen, omdat Gij de volken zult rich ten in rechtmatigheid; en de natiën op de aarde, die zult Gij leiden. De volken zullen U, o God! loven, de volken altemaal zullen U loven. De aarde geeft haar gewas; God, onze God, zal ons zegenen. God zal ons zegenen; en alle einden der aarde zullen Hem vreezen. Na den Psalm volgt: De Heer zj met u. Antwoord: En met uw geest. Laat ons bidden: Heer ontferm u over ons, Christus ontferm u over ons, Heer ont ferm u over ons, dan volgt het Onze Vader. Na het Onze Vader volgen eerst ge- beden voor de Koninklijke familie. Daarna Almachtige God, door Wien de Konin gen regeeren en vorsten in rechtvaardig heid besturen en van Wien alleen komen alle raad, wijsheid en inzicht. Wij, Uw onwaardige dienaars, hier in Uw naam vergaderd, smeeken U onderdanigst Uw hemelsche wijsheid van boven te zenden en ons te besturen en te geleiden in al onze beraadslagingen. En sta toe dat, terwjl we Uw vrees altyd voor oogen houden en al onze persoonlijke belangen, vooroordeelen en partjdige genegenhe den terzijde leggen, het resultaat van al onze beraadslagingen moge zijn de glo rie van Uw gezegenden naam, de hand having van den waren godsdienst en ge rechtigheid, de veiligheid, eer en geluk van den Koning, het heil van het ge- meenebest, vrede en rust van het ko ninkrijk, en de eensgezindheid en saam- hoorigheid in de harten van alle perso nen en standen in ware christelijke liefde en genegenheid ten opzicht van elkander in Jezus Christus Onzen Heer en Zalig maker. Amen. Deze gebeden worden op iederen zit tingsdag van het parlement door den kapelaan van den Speaker gebeden, ter stond nadat de Speaker de zittingszaal is binnen getreden. Tijdens het gebed worden de deuren gesloten en buiten staanders of journalisten niet toegela ten. De Speaker geeft de antwoorden en de aanwezige leden hooren de gebeden staande aan. Aanwezigheid bij het ge bed is vrijblijvend. Amsterdam, Linneausparkweg 38; D. G. Kloet en gezin, monteur naar Goes, An jelierstraat 44; S. Kriense Lokker, naar Nieuwerkerk; W. Smit en gezin, naar Goes, Leliestraat 55. Hansweert. De Nederlandsche sche pen Speranza en Eben Haezer, geladen met draad, van Antwerpen naar Rotter dam, zyn op de Westerschelde omhoog- gevaren en blijven zitten. Later tegen hoog water zijn de schepen vlot gekomen waarbj bleek, dat de Eben Haezer lek kage had bekomen. Met pompen kon men het water bijhouden, doch de lading zal hier vermoedelijk worden overgesla gen. Ierseke. Naar wij vernemen vernemen verwerkt de mosselindustrie te Arne- muiden dit seizoen aanmerkelijk meer mosselen dan 't vorige seizoen. Niet al leen minderwaardige mosselen of mos selen met pok-schelpen, maar ook veel goede mosselen worden dit jaar afge nomen. Dit zal wel 50 pet. met het vo rige seizoen versóhillen. Rilland-Bath. Maandagavond werd in het St. Jozelfsgebouw een film gedraaid, uitsluitend voor de militairen. Vertoond werden: De laatste reis van de Carola en Leve de Marine. De zaal was overvol. Wat vertoond werd viel zeer in den smaak. Kattendijke. Maandag 15 Januari a.s. komt de Raad in vergadering bijeen ter bespreking van de volgende punten: Be noeming onderwijzer (vacature L. P- Pieterseaanvulling verzekering ge" meentegeiden. Schore. Door den Commissaris der Koningin in Zeeland is dhr Mar. in Anker voor 1940 aangewezen tot des kundige voor de uitvoering van de gelwet. Luchtbeschermingsoefening. Op Woensdag 17 Januari 1940, des namiddags van 710 uur, wordt in deze gemeente een verduisteringsoefening' luchtbescherming gehouden, waaraan ook door de scheepvaart, de spoorweg® enz. wordt deelgenomen. Het sein „lu® alarm geëindigd" zal niet worden gege'^ ven, zoodat met klokslag 7 uur de oew' ning begint en met klokslag 10 eindig Kapel Ie. Onder voorzitterschap v dhr W. Bogaards kwam de Arja-cW Luctor et Emergo in vergadering D1 een. Tot de club traden 2 nieuwe leden toe- Verkoudf worden krod het sterk ontisq Zorg steeds te hebbed ECH| In Holll Dhr J. C. Fossd tische revolutie, \j de bespreking void Borssele. G e ml dag vergaderde dl sprak zijn beste T Gemeente en denl Dhr Dekker danj V°Bij bezwaarschril leiding werden t| gelegd, als zijnde Enkele reclamantej worden in de 2e afwijzend beschikt) Daarna had plal leden der commf schoolverzuim. Alll In de vacature f gekozen dhr C. Hl kozen dhr A. W.' 't Hoff gekozen db A. J. Busch geko vac.- F. Dronkerd pronkers. Daarna had ben| lid van het Burg. aftredend dhr M.| voordracht waren f Jz. en M. de Meij. 5 tegen 2 st. op Al Verder vindt dl nieuwe lcasgeldleif gegaan, groot f 80| Ter sprake kwal lijke regeling metl inzake de toelatinl deren uit die geml alhier. De voorzil ook een regeling I is met 's Heerenhl den f 11 per le| gevonden. Ter sprake kwa een brandvrije arcl Gemeentehuis. Def dat in die bewaar^ de bescheiden polder Borssele el kosten voor de aif den geraamd op hl miteuze polder za keering f26,25 pej coord is aangegaa Dhr van Zwel aanbesteding de schreden worden, dit geenszins zall waar de bewaarpl den, zal achter hé De Gemeente-opl opheffing van zijl ningtoezicht), inl wachtgeld te zettel de voorzitter, het f verder tot 1948 ieq van Zweeden kar vereenigen. Hetl schrijft zulks vooJ Nijsse zijn er tei dat bedoeld beslui nomen. Is de Raf toegedaan, dan wijzigd worden. W. om wachtgelc het ambtenarenrc] nomen (tegen dt Daarna kwam Gemeentegeneeshd met een en ander In een vorige ver Nijsse voor het sal geneesheer, dr F| minderen. Dit voo en 3 st. tegen ad is in deze vergl trokken. De Raai gemeentegeneeshef plus f50 voor ma ook te benoemen I en ook f 250 salaril medicamenten. D zoo: dr Folmer is maar geniet nog f 600. Dr Kieviet, geneesheer, genie cent, daar dit alle goedgekeurd wore bij zijn besluit ring. De heer van Ov de vergoeding, ui school. De voorzit zal gebeuren. De heer van Z\ zitter hoe het zit het Noorderwegje in de kosten moe spr. niet goed; h; bet geld, dat de b voor gestort hebl voorzitter merkt den zich geen ju alles heeft gevor drag uitgetrokkei derweg. Die verb aangebracht, blee voldoende. Daar ring geen geld a bewoners, indien wenschten, om ee vraagd. Daaraan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 2