IJssport! ruien rainingspafcken ainingsbroeken ettervesten IDE ZEEOW (en verwaarloosd Landgoed Koe de Rijksuitgaven stegen. an Loo "AKKER'TJES mmCHEKWMH Mijnhardtjes 5RG IWEEDE BLAD Engeland zal krachtiger moeten aanpakken. Uit de Provincie Gemengd Nieuws De Duitsch-Russische handelsbesprekingen traat - Middelburg aarde bij {reeds met |d. ït bewijs AROP r GEZIEN. van een ïlremnaaf Zware financieeSe ader latingen na 1914. F E Ui L L E T O N VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. Rheumatische pijnen Scandinaafsche pers ont- stemd over Duitsche perscampagne. Nieuwe vorst-periode. lagen van Uianstpersu kleine advertentie in ad 0.75, altijd doe) ien door de aaven naar dat met elk 1000 K.M. wielen met Kilometer. VAN DINSDAG 9 JANUARI 1940. Nr 83. ,n het januari-nummer van „Steramen j Tijds" geelt Prof' Diepenhorst een j interessante en belangrijke bijdrage over: 5914-1018. Hieraan is het volgende ont- 1 leend: Bij het uitbreken van den oorlog in 1914 was onze economische weerkracht aanmerkelijk grooter dan thans. De oorlog bracht echter in verschillen de opzichten een gevoeligen achteruitgang. Een zware economische aderlating ondergingen wij door de buitengemeen omvangrijke verliezen, die op liet buiten- landsch effectenbezit geleden werden. Van oudsher placht de Hollandsche effecten trommel overdadig met waardepapieren 0n buitenlandsche staatsleeningen betrek king hebbende, gevuld te zijn". Aan den lijve is gevoelig ondervonden het gevaar aan dergelijke practijk ver honden. Onderzoekingen hebben aange toond, dat van 1914—1918 tenminste ander half milliard buitenlandsche fondsen, door Nederlandsche beleggers bezeten, waarde- j loos is geworden. In eiken fatsoenlijken effectentrommel behooren Russen sprak Minister Kolk man eens in de Tweede Kamer. Dat fat soen is ons duur te staan gekomen. Een indertijd door de Vereeniging voor den Effectenhandel ingestelde enquête leerde, dat in 1914 in Nederland voor een bedrag van f 941.905 566 in officiéél genoteerde Russische fondsen belegd was. Hoe abnor maal groot dit bedrag is springt in het oog wanneer bedacht wordt, dat in 1914 de Nederlandsche staatsschuld 1.148 mil- üoen gulden bedroeg en de Neder landsche belegger dus bij iedere f1000 Nederlandsche schuld f838 aan „Rus sen" bevat. Naar „Russen" niet alleen ging de liefde van den Nederland- schen belegger uit. Ook Oostenrijksche fondsen genoten de reputatie van bijzon dere degelijkheid en zoo werd dan ook het Nederlandsche belang bij Oosten- rijksch-Hongaarsche overheids- en indu- striëele fondsen bij het begin van den wereldoorlog op meer dan 400 millioen gulden geschat. Minstens anderhalf milliard alzoo aan buitenlandsche fondsen moest na den oor log 1914—1918 in het Nederlandsche volks vermogen worden geschrapt. Het bleef niet bij dezen verliespost. In irrland met den oorlog moesten enorme buitengewone uitgaven worden gedaan, die van 1914 tot 1924 besomd worden op V/i milliard. Zij werden voor de helft uit belastingen, voor de helft uit leeningen betaald en tot verschillende tijdelijke hef fingen moest worden overgegaan, waar onder wij nog zuchten. De last van al dit buitgenwone werd verzwaard, doordien de gewone dienst al zwaarder eischen stelde; met sprongen ..gingen na den oorlog de uitgaven omhoog. Groote ontsteltenis heerschte in den lande toen onder het tweede Ministerie-Thor- b e c k e in 1864 het gewone budget van den staatsdienst geklommen was tot het vroeger nooit bereikte cijfer van 100 mil lioen. Bij den aanvang dezer eeuw, in 1900, was het reeds gestegen tot 154 mil lioen en tegen het uitbreken van den oor log in- 1914 schommelde het om de 200 millioen. In 1918 stond het op 333 millioen, in 1919 op 444 millioen en thans op 630 millioen genoteerd. Ieder begrijpt de rest wel. Dik in de schuld kwam Nederland te zitten. verdrijven ze veilig en vlug. 1 2stuks50ct. ie Roer een beek nd tot aan haar door AMY LE FEUVRE. 36) -o- Vivian aarzelde. Zij had nog nooit van baar leven harop gebeden; maar kon zij bet weigeren. Zij knielde dus neer. 'A Heer", bad zij, „Polly wil zoo graag naar den Hemel, als zij sterft!" »Ja, dat wou ik zoo graag", zei Polly. "En en stotterde Vivian, „zij vraagt of Gij haar haar zonden wilt vergeven en haar in uw armen nemen, a 3 zij sterft, omdat zij dan veilig is." »Ja, ja", zei Polly. Amen"^ V°°r ^aa,r £estorven zijt. "Amen!" herhaalde Polly. Vivian kwam overeind. Zij had vuur de wangen gekregen van agitatie. zichzelf lag St^ 6n momPel<*e iets kij .,Zul je het niet vergeten", zei Vivian, f, p-Ïus heeft alles in orde gemaakt, rnov,. ze§t dat. „Er is geen verdoe- deeld! Polly." W°rdt nU ge°OT" lirwfn flauwe glimlach verscheen om de m.„, van zieke, en toen kwam haar moeder weer binnen. Dit zijn de lugubere cijfers: Op 1 Januari 1914 bedroeg de gevestig de Nederlandsche schuld 1.148.405 gulden, en op 1 Januari 1938 3.253.463. Voor de j vlottende schuld zijn de cijfers: op 1 Janu- j ari 1914 13.240.000 gulden en 1 Januari 1038 904.864.000 gulden. Worden ook de provinciale en gemeente lijke schulden mee in de rekening betrok ken, dan is de staat van zaken aldus voor de gevestigde schuld: in 1915 bedroeg de rijks-, provinciale- en gemeenteschuld 1.696.639 en in 1038 5.567.938. Summa summarum moet de schuld der bevolking van Nederland per hoofd wor den gesteld in 1015 op f268.79, in 1038 op f 644.47. Dat is een schaduwzijde, een ernstige schaduwzijde, die op het nu van den tegenwoordigen oorlogstijd vergeleken bij het toen van den oorlog van 1914 valt." SCHERPE BEPERKING VAN DE CONSUMPTIE NOODIG. Men verwacht, dat Chamberlain de natie zal waarschuwen, dat haar zwaar dere tijden wachten, zoo schrijft de par lementaire correspondent van Reuter. Men voelt, dat het tempo van oorlogs maatregelen algemeen zal worden ver- verhoogd, hetgeen tot nog krachtiger beperking van het verbruik zou kunnen leiden dan er thans zijn opgelegd. Een van de eerste teekenen daarvan is de vordering van de schepen in een vroeg stadium van den oorlog, zoodat alle beschikbare scheepsruimte zoo goed mogelijk zal kunen worden gebruikt. Naar verluidt zal deze maatregel ge paard gaan met een verhooging van de bedrijvigheid in den scheepsbouw, aan gezien meer schepen dringend noodig zijn voor vele oorlogsbehoeften. De vorde ring van schepen is niet een gevolg van den duikbootoorlog. Men verwacht, dat de invoeren drasti scher zullen worden beperkt, behalve van goederen, welke voor het levensonder houd van het volk noodzakelijk zijn, evenals voor de handhaving van den uit voerhandel en voor de oorlogvoering. De distributie zal wellicht worden uit gebreid tot andere goederen dan levens middelen, zooals kleeding, welke mis schien zal worden gestandariseerd om invoeren op uitgebreide schaal te voor komen. De beperking van het verbruik is de beste methode om den druk op de scheep vaart te verminderen en binnenlandsche inflatie te voorkomen. Een ander probleem dat wordt over wogen, is de opneming van meer dan een millioen werkloozen in de nationale krachtsinspanning. Tusschen de regee ring en leider van Labour worden be sprekingen gevoerd over deze kwestie en zij voelen, dat de beste manier is tot overeenkomsten te komen met de ver schillende industrieën omtrent de opne ming van de werkloozen. In Frankrijk heeft men het denkbeeld geopperd, dat vele werkloozen naar Frankrijk zouden kunnen worden gezonden om de Fransche industrie te helpen, welke door de mobi lisatie gebrek aan werkkrachten heeft. Men gelooft echter, dat een betere me thode zou bestaan in het zenden van meer Britsche troepen naar Frankrijk en daardoor de Fransche autoriteiten in staat te stellen oudere soldaten te demo- biliseeren. GEVORDERDE PAARDEN. De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot leden van de Commissie van deskundigen inzake de schadeloos stelling van de op den algemeenen mobi lisatiedag krachtens art. 32 der Inkwar- „Is die bijbel van u?" vroeg Vivian. „Neen, mevrouw of eigenlijk nu wel. Hij was van mijn overleden zuster. Dat was een heel vrome vrouw." „Ik zie, dat ze hier een tekst heeft onderstreept. Ik heb den boekenlegger er bij gelegd, en als uw dochter hem nog eens wil hooren, wil u hem haar dan nog eens voorlezen?" „Ik ken hem", zei Polly. „Ik heb hem op Zondagsschool geleerd. „Zoo is er dan nu geen verdoemenis voor hen, die in Christus Jezus zijn." Zij sloot haar oogen, en Vivian legde een oogenblik haar hand over die van Polly heen. „Ik kom morgen nog eens bij je, Pol ly", zei ze, „en toen zei ze ook haar moeder goedendag en klom het steile trapje weer af met tranen in de oogen. Toen zij in het dorp kwam, ging zij niet rechtstreeks naar huis, maar sloeg een pad in, dat naar de heide voerde, en terwijl zij voortwandelde was zij zich be wust van een groote onrust in haar eigen ziel. „Is het werkelijk zoo gemakkelijk, als ik tegen Polly heb gezegd Meneer Hun- ter zou tegen haar gezegd hebben, dat zij de twee groote geboden moest hou den, maar dat kun je toch niet doen als je stervende bent dan is daar geen tijd voor. Ik wou,dat moeder hier ge weest was. Die zou haar alles wel duide- tieringswet gevorderde paarden, voor zoover deze zich in Zeeland bevinden, de heeren: A. F. J. Aernoudts te Sluis, P. Scheele-De Putter te Biezelinge (gem. Kapelle), A. Haak te Zaamslag, en tot plaatsvervangende leden de heeren: C. de Feijter te Boschkapelle (gem. Vogel waarde), A. Wisse te N. en St. Joosland, Iz. Luteijn-Leenhouts te Zuidzande. O 22 wordt te water gelaten. Zaterdag 20 Januari zal van de marine werf van de N.V, Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen Hr Ms onderzeeboot „O 22" te water worden gelaten. De „O 22" be hoort tot de serie van zeven onderzee booten van een nieuw type, die in op dracht van de Kon, Ned. Marine worden gebouwd. Hansweert. Het Nederlandsche motor- kustschip Stella heeft Zondagavond op de Westerschelde een anker met ketting verloren. Het bergingsvaartuig Meermin is Maandagmorgen uitgevaren en heeft het gevischt en aan boord van het schip afgeleverd. Kapelle. Op het te Utrecht gehouden examen op 27 Nov. en 18 Dec. voor di ploma D (onder rijkstoezicht gediplo meerd schoen ver kooper) slaagde onze dorpsgenoot dhr L. van Wel. Kats. In den nacht van Maandag op Dinsdag brak een schoorsteenbrand uit bij dhr J. S. Versprille. De dochters wer den wakker omdat ze op hun kamertje brandlucht waarnamen. Ze waarschuw den hun vader. Toen ze beneden kwa men bleek in de kamer het behang reeds te branden. Het gelukte dhr V. het vuur te blusschen eri erger te voorkomen. De gemeenteveldwachter, die spoedig ter plaatse was constateerde dat de schoorsteen nog steeds brandde. Men heeft toen zand en zout in den schoor steen gegooid. begrooting voor 1939 nog f 111 millioen geraamd werd, terug. Bovenstaande gegevens treft men aan in de statistiek der rijksfinanciën over 1939, gepubliceerd door het Centraal Bu reau voor de Statistiek te s-Gravenhage. REGEERINGSAPPARAAT STEEDS GROOTER. Hoezeer de kosten van onze staathuis houding in den loop der jaren zijn geste gen, wordt duidelijk als men weet, dat over 1937 de uitgaven van alle departe menten te zamen per hoofd der bevol king f 61 hebben bedragen. Over 1938 liep dit bedrag, volgens de oorspronkelijke raming, op tot f 66 en over 1939 tot f 69, eveneens volgens de oorspronkelijke raming. In de rijksbe- grooting voor 1939 is voorts als op brengst der belastingen ten behoeve van de gewonen dienst geraamd een bedrag van f 453 millioen, of 'f 52 per hoofd der bevolking. De winsten der staatsbedrij ven komen neer op ruim fl per hoofd der bevolking, of in totaal f 11 millioen. Van de voor dit jaar in totaal geraam de uitgaven, groot f 606 millioen, is f 143 millioen ongedekt gebleven. Gerekend per hoofd der bevolking is dit f 16. In 1900 bedroeg de opbrengst der be lastingen f 120 millioen, in 1937 was de ze reeds f 582 millioen, terwijl voor 1939 voorloopig een bedrag van f 600 milli oen was geraamd. Uit de gewone uitgaven blijkt, dat ook de omvang van het regeeringsappartaat is toegenomen. In 1900 beliepen deze nog f 149 millioenin 1937 waren ze tot f 683 millioen aangegroeid en vor 1939 beliep de oorspronkelijke raming f 745 millioen. Daar de inkomsten met deze uitgaven niet altijd gelijken tred hielden, is tot en met 1937 op den gewonen dienst een bedrag van f 194 millioen ongedekt ge bleven. Op 1 Januari 1938 bereikte de geves tigde schuld met f3253 millioen een maximum. Zij was op 1 Januari van het vorige jaar teruggeloopen tot f 3212 mil- loen. De vlottende schuld is zeer geste gen. Begin 1938 was zij f 805 millioen en op 15 December 1939 niet minder dan f 1018 millioen. In verband met conversies liep de ren telast, waarvoor in de oorspronkelijke lijker hebben kunnen zeggen; maar ik kan toch niets verkeerds gezegd hebben, want ik heb haar alleen maar teksten gegeven. O, ik wou, dat ik zelf ook maar zekerheid had en wist dat ik naar den hemel ga; maar ik zal het wel niet zeker weten, voor ik sterf, en toch heeft moe der nu al die zekerheid. Als ik ook eens vroeg, net als Polly, of God mij wil aan nemen. Hij zou mijn gebed ook wel ver- hooren, denk ik. Zal ik het doen? Maar ik ben nu zoo zenuwachtig. Ik moet er nog maar even mee wachten, totdat ik wat kalmer ben; maar het is toch eigen lijk niet goed, om te wachten totdat je stervende bent." Vivian keerde in een ernstige stem ming naar huis terug, en toen zij dien avond met juffrouw Fanshaw bij den haard in de oude kinderkamer zat, vroeg zij opeens: Prissy, wanneer heb je den Heere lief- gekregen?" „Dat zou ik onmogelijk kunnen zeg gen", antwoordde juffrouw Fanshawe. „Ik geloof, dat ik Hem van jongs af aan heb liefgehad, maar eerst had ik geen besef van zonde; ik wist eerst later, dat ik een zondares was in Gods oog, en be hoefte had aan een Verlosser, en ik riep tot God, en daarop geloofde ik het woord: Die tot Mij komt, zal ik geens zins uitwerpen, en ik dankte den Hei land, dat Hij ook voor mij gestorven "AKKERTJES' werken mei al leen pijnstillend maar ze ver wijderen ook de sloffen, die Uw rheumatische pijn veroorzaken. helpen direct1 De beschouwingen in verschillende Scandinaafsche bladen, aan de Duitsche perscampagne inzake de hulp aan Finland gewijd, getuigen van de kalmte, waarmee men daar over het algemeen de Duitsche waarschuwingen opneemt. Het Noorsche blad „Tidens Tegn" ver klaart, dat Duitschland spoken ziet als j het de hulp, die Scandinavië aan Fin land verleent, aan Engelsche conspiratie toeschrijft en noemt het onbegrijpelijk, dat een cultureel zoo hoogstaand land als Duitschland de Scandinaviërs met derge lijke argumenten tracht te bewerken. Duitschland kan er, welke houding de Scandinaafsche landen ook tegenover den RussischFlnschen oorlog innemen, zeker van zijn, aldus dit blad, dat deze houding bepaald zal worden door onze eigen vitalo belangen en niet door die van anderen. „Aftenposten" maakt de opmerking, dat de Duitschers slechte psychologen schij nen te zijn. Elk expeditieleger zal in Scandinavië 1 op gewapenden tegenstand stuiten. Het blad noodigt de Duitsche pers uit, „het schrijven van fabeltjes" over de hulp aan Finland wat alleen maar schaden kan en niet in de laatste plaats Duitschland kan schaden te staken. Het Deensche blad „Socialdemokraten" constateert, dat de Duitsche pers de men taliteit van andere en van kleine staten niet toont te begrijpen en dat de Duitsche pers en de Duitsche politiek bij hun po gingen om vrienden te maken, al te vaak methoden toepassen, die juist de tegen gestelde uitwerking hebben. Gevaarlijke gladde wegen. Terwijl het weerbericht gisteren de verwachting uitsprak van een nieuwen koude-inval viel nog de regen als pijpe- stelen. In vele plaatsen deed zich gisteravond het merkwaardige feit voor, dat het vroor en regende tegelijkertijd. Dit had tot gevolg dat straten en wegen spoedig spiegelglad waren en het normale ver keer vrijwel onmogelijk werd. De Bilt deelde Maandagavond het vol gende mede: De Westwaartsche uitbreiding van het gebied van hoogen luchtdruk over Scan dinavië en de Noordzee is nog niet tot een einde gekomen. Over Engeland vormt zich thans een verbinding met een tweede gebied van hoogen luchtdruk over de Golf van Biscaje. Dit heeft tot gevolg, dat de warme oceanische lucht stroom over het Westen zich verder naar het Westen heeft verlegd en dat de luchtmassa's uit het continentale gebied van koude hun weg over ons land naar de Noordzeekusten nemen. Gistermiddag tegen half twee was er te Groningen reeds zes graden vorst. In Twente vroor het zes graden. In het Zuiden van ons land dooide het toen nog steeds^. was, en sedert heb ik vrede gehad voor mijn hart." „Maar als je stervende was, hoe zou je dan weten, dat je naar den hemel ging?" vroeg Vivian op ernstigen toon. „Ik zou vertrouwen op de woorden van den Heere: „Ik geef hun het eeuwi ge leven, en zij zullen niet verloren gaan in eeuwigheid, en niemand zal ze uit mijn hand rukken." Dat is een geliefkoosde tekst van mij." „Maar als je eens niet een van Zijn 'schapen was geweest?" hield Vivian aan; „als je Hem niet gediend of ge volgd had?" „Dat weet ik niet," zei juffrouw Fans hawe; „maar sommigen worden ook wel eens ter elfder ure behouden, zooals de moordenaar aan het kruis, want Chris tus is voor de goddeloozen gestorven, en wij hebben daarenboven het vers: „Op dat een iegelijk, die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe." „O, dan heb ik haar toch niets ver keerds verteld, maar het is zoo moeilijk, als je zelf geen zekerheid hebt." „Wat is er gebeurd?" Daarop vertelde Vivian haar van het zieke meisje. „Je weet niet, hoe moeilijk het voor mij was," zei ze, „en dat kan zoo niet bljjven. Als ik mijn onderhoorigen wer- RUSLAND EEN VIJAND! Naar verluidt is dr Ritter, het hoofd van de Duitsche handelsdelegatie in Mos kou, naar Berlijn teruggekeerd om ver slag over zijn besprekingen uit te bren gen en nieuwe instructies in ontvangst te nemen. Zaterdag had hij een lang onderhoud met von Ribbentrop, hetwelk door conferenties met Hitier en Goering gevolgd zal worden. Hoewel van Duitsch standpunt bezien de vorderingen van de handelsbesprekin gen, welke Ritter leidt voldoening gevend genoemd worden, verklaren goed-ingelich- te Duitsche handelskringen, dat een van de voornaamste kwesties, welke Ritter in Berlijn zal bespreken, het moeilijke pro bleem van het transport op groote schaal van goederen tusschen Rusland en Duitschland is. Een van de andere onbeantwoorde vra gen is in hoeverre de door den oorlog tot uiterste krachtsinspanning gedreven Duit sche industrie in staat zal zijn, de Rus sische orders aan machinerieën, eindpro ducten, halffabrikaten en boven alles op tische instrumenten zal kunnen uitvoeren. Naar verluidt staan de Russen er op, dat alles zoo spoedig mogelijk afgeleverd wordt. Buiten plannen voor de toekomst heeft de Duitsche pers sedert het begin van den oorlog slechts weinig specifieke be richten over de werkelijke uitruiling van goederen met Rusland gebracht. Er zijn wel onlangs photo's afgedrukt, welke werklieden laten zien, die uit groote Rus sische goederenwagens het graan in Duit sche wagens overscheppen, maar er wor den geen cijfers over deze hoeveelheden gepubliceerd. In handelskringen noemt men de kwa liteit van deze eerste gepubliceerde leve ranties „niet erg goed"! Het „Ham burger Fremdenbiatt" verklaart desniet tegenstaande: „De DuitschRussische overeenkomsten zullen eiken dag naar mate de oorlog langer duurt en hij feller wordt gevoerd, duidelijker de toekomst van Europa beïnvloeden". Het besluit veelbeteekenend: „De Wes- tersche mogendheden zullen met Rusland moeten rekenen als een vijand, misschien niet vandaag maar zeker tenslotte". Uit tal van plaatsen uit ons land kwa men berichten over belemmering van het verkeer tengevolge van de gladheid. Op vele plaatsen moesten de auto's en autobussen geheel blijven staan. Tal van personen vielen en moesten in zieken huizen enz. worden geholpen. De hoofddirecteur van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te de Bilt, dr Cannegieter, deelde mede, dat er nog meer koude wordt verwacht, zoodat het ijs we! niet spoedig zal ontdooien. Van alle kanten wordt thans koude naar Ne derland aangevoerd, met het gevolg, dat naar alle waarschijnlijkheid een nieuwe vorstperiode kan worden tegemoetge- zien. Op het spoorwegverkeer heb ben de buitengewone weersomstandighe den weinig invloed gehad. Er kwamen wel eenige vertragingen voor, maar deze waren niet van ernstigen aard, en zij vormden nauwelijks een uitzondering op den regel, die met het drukke militaire vervoer in den avond meestal eenige vertraging te zien geeft. Op verschillen de stations had men tijdig maatregelen genomen door zand en pekel te strooien, zoodat groote stagnatie kon worden voorkomen. Wel kon men het bij de spoorwegen duidelijk merken, dat er ijs op de wegen lag, want er zijn des avonds verschillende busdiensten uitgevallen, waarvan de reizigers nu, voor zoover mogelijk, hun bestemming per trein trachtten te bereiken. Wat hier over het spoorwegverkeer wordt gezegd, betreft zeker in het bij zonder het centrum van ons land. In Zeeland hadden althans de laatste treinen enorme vertraging. kelijk tot hulp wil zijn, moet ik hen in kennis brengen met God. Of ik hun al nieuwe huisjes geef en zuiver drinkwa ter, dat helpt hen niet, als zij sterven gaan, en ik kan niet zoo'n huichelaar ster zijn, om tegen hen te zeggen, dat zij iets moeten gelooven, wat ik zelf niet geloof." „Maar geloof je dan niets?" Juffrouw Fanshawe keek haar ant- steld aan. „Ja, ik geloof in den Bijbel en in alles, wat die zegt, maar ik geloof, dat het alleen maar verstandelijke kennis is bij mij. Ik bezit het niet voor mijn hart. Is er niet een tekst, die zegt: „God is niet in al zijn gedachten"? God is niet in al mijn gedachten. Ik heb niet het gevoel dat ik God toebehoor." „Zeg het alles tegen den Heer en vraag Hem, om je oogen te openen. Zeg Hem alles. Hij laat nooit een bidder staan." Vivian verviel in stilzwijgen. Den volgenden morgen bracht juf frouw Watson haar het bericht, dat Pol ly Gaunt overleden was. Zij had het klokgelui echter al gehoord, voor zij nog op was, en begaf zich dadelijk na het ontbijt naar Polly's ouders. De arme moeder ontving haar met tranen van dankbaarheid in de oogen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5