DE ZEEUW Balans Knigsverrjchtingen]939. MKERTJIS tweede blad ten verwaarloosd Landgoed Een zonderlinge oorlog. Ruwe handen feuilleton Uit de Provincie De Installatie van Mr N. H. Baron Schimmelpenninck van der Oye tot burgemeester van Kloetlnge. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. VAN VRIJDAG 5 JAIM. 1940. Nr 80. onzen militairen medewerker.) Kort overzicht over de operatiën in (Slot., Luchtoorlog. Geen van beide tegenstanders heefi zich gelukkig nog durven wagen aan het vernielen op groote schaal van des vjj- ands groote steden, wel wetende welke vergeldingsactie's dit zou uitlokken. Evenmin is nog, van welke zijde ook, getracht de luchtheerschappij te ver meesteren. Mocht een der partijen de be slissing op den grond willen forceeren, dan zal zij beginnen met groot opgezette luchtactie's om de meerderheid in de lucht te veroveren. Dit doet zij niet om het gewin zelf, doch om by de volgende grondoperaties geen last te hebben van overwegend ingrijpen van de luchtstrijd krachten des tegenstanders. Wat tot dusver vertoond is door bei derlei luchtvloten, zijn maar verkennin gen geweest, zoowel te land als ter zee. Wat de lucht betreft is het drama al evenmin begonnen en staat ons nog alles te wachten. Finland. Hier hebben we het meest recente oorlogstooneel. Het is eenerzyds getuige geweest van de grootst denkbare bla mage voor de Russische militaire macht, anderzijds hebben de dappere Finnen zich overdekt met onverwelk- bare roem. De uitmoording van de meeste hoog geplaatste Russische militaire bevelheb bers wreekt zich op formidabele wijze. De tegenwoordige machthebbers zijn geenszins in staat gebleken een veld tocht voor te bereiden tegen het klei ne Finsche volk. De overweldigende Russische macht, beschikking hebbende over 8.000 meest zware tanks en een reusachtige luchtmacht, is afgedeinsd tegen een legertje van 300.000 man met slechts weinig hulpwapens. We kennen het verloop van dezen veldtocht. Op het oogenblik worden nog steeds aanvallen gedaan en afgeslagen op de Karelische landengte; op de andere fronten stilstand, behalve guerilla-actie door de Finsche skiafdeelingen, die zelfs den spoorweg van Leningrad naar Moer- mansk, de basis voor al de binnenval lenlende Russische colonnes aan de oos telijke fronten, op meerdere plaatsen hebben vernield, wat den Russen op groot ongerief komt te staan, doordat de aanvoer hokt. Het Russisch militaire prestige heeft een flinke knauw gekregen door deze mislukking, wat wel politieke gevolgen zal hebben. Men kan dus verwachten, dat zij zoo dra mogelijk zich zullen trachten te her stellen van den geleden smaad. De ge volgen zullen voor de Finnen wel niet kunnen uitblijven en het is voor hen te hopen, dat zij niet over het paard zijn getild door het voorloopig succes en zich wat hun doeleinden betreft, weten in te perken en trachten zoolang mogelijk stand te houden. Wat zij tot dusverre hebben vertoond aan vaderlandsliefde en moed is intus- schen het eenige mooie en verheffende, wat het geteisterde Europa de laatste vier maanden te genieten heeft gekre gen. E Ruwe huid, Schrale,.lippen U R O L verzacht en geneesf Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. door AMY LE FEUVRE. 33.) Vivian legde nu juffrouw De Burgh iet doel van haar komst uit. hoopte, dat u een krans voor de i ouwen zou willen beginnen, en dat ik mocht helpen. Zouden we het samen Kunnen doen, denkt u?" ga nu een P00SJe uit logeeren", zei ™TDe Burgh, „maar als ik terug zal ik het heel graag doen. Ik had n a e®rder mee willen beginnen, maar ZJ':holonmoeder verkoos geen inmen- gwgin haar zaken, zei ze." .,aI ik m°eten wachten, totdat u tnnUS 1S/ zei Vivian- „Zonder u kan ik het /"n be£innen- Wat een onzin is rip dat de menschen zeggen, dat eivpno 6n iverdrukt worden door de land- lan„np^en' zÜn alleen zij, die oude minri e-"en kooPen> die zoo weinig be- eiepniHirZljn-\ en dat vert,aast mij ook met rip mt ziJn niet opgegroeid kennen P ters e? de dorpelingen. Wij heden p i1 gescbiedenis en hun zwak- eene gden niet. Wij maken de ter na de andere en verwachten Na de hartelijke begroeting aan de grens der gemeente volgde de ontvangst ten gemeentehuize, dat feestelijk was versierd. Hier werden de Burgemeester en zijn echtgenoote verwelkomd door den gemeentesecretaris. Onder de vele genoodigden, die reeds aanwezig waren, merkten we op: oud- Durgemeester Zandee, collega's uit de omliggende gemeenten en verschillende vooraanstaande ingezetenen der gemeen te. Vele familieleden en kennissen van den heer Schimmelpenninck van der Oye o.a. de vice-president van den Raad van State, Jhr Mr T. Beelaerts van Blokland en de burgemeester van Rijswijk, de heer van Hellenberg Hubar, waren aanwezig, Na de sprekers, wier redevoeringen wij reeds in ons vorig nummer konden opnemen, voerde allereerst het woord oud-burgemeester Zandee, die dank te voor den gelukwensch met zijn benoe ming tot Ridder in dei Orde van Oranje- Nassau. Spr. wenschte vervolgens den heer Schimmelpenninck van der Oye van harte geluk met de benoeming tot bur gemeester van Kloetinge. Wanneer U, aldus Spr., uw beste krachten geeft en met de bevolking meeleeft, zal u hier een prettige taak wachten. Het is hier een nijvere bevolking, die grootendeels uit land- en tuinbouwers bestaat. Spr. schil derde Kloetinge als een de schoonste pa relen in het snoer van plattelandsge meenten in Zeeland, gelegen aan een drukke verkeersweg en besloot met de hoop uit te spreken, dat de burgemeester vele jaren tot heil en zegen van deze mooie gemeente mag werkzaam zijn. Overste Van der Drift heette hierop den burgemeester van harte wel kom namens de militairen. Hij schetste de eerewacht, die by de aankomst aan de grens der gemeente door hen was gevormd als een symbool van goede sa menwerking die er tusschen den burge meester en de militairen zal zijn. Hierna richtte de burgemeester van Heinkenszand, M r D r M e s zich tot den burgemeester, namens de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen op Zuid- en Noord-Beveland en mede na mens de aanwezige collega's. Spr. riep hem een hartelijk welkom toe en wensch te hem een goede ambtsperiode, waarbij hij er op wees, dat het een bijzondere gelukwensch waard was, dat hij' zijn ambt mocht aanvangen juist op Zuid- Beveland, terwijl hij namens de collega's alle samenwerking en vriendschap toe zegde. Zich tot oud-burgemeester Zan dee wendende, wenschte Spr. deze na mens alle leden van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen geluk met zijn onderscheiding. Spr. besloot met te zeggen, dat men met het heengaan van den heer Zandee een vriend verloren had maar men hoopte in den nieuwen burge meester een vriend terug te vinden. De Burgemeester van Rijswijk, de heer van Hellenberg Hubar, richtte daarna enkele hartelijke woorden tot den Burgemeester. Hoewel het te voor zien was dat hij slechts tijdelijk te Rijs wijk werkzaam zou zijn werd het af scheid toch betreurd. Spr. sprak de ver wachting uit, dat Kloetinge een uitste kenden Burgemeester zal hebben, gezien diens liefde voor gemeentezaken. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat hij zich spoedig te Kloetinge geheel thuis zal gevoelen en wenschte hem in alles het beste toe. Ds Boersma sprak de hoop uit, dat de Burgemeester en zijn echtgenoote hier een aangenamen tijd zullen hebben. Wij mogen dankbaar zijn, dat wij hier vrij het Evangelie mogen verkondigen, terwijl elders de strijd tusschen Kerk en Staat weer opgeleefd is. Spr. wees op het groote voorrecht, dat zooals hier de Staat en de Kerk elkaar waardeeren en dienen, waarna hij wees op den plicht van de overheid t.o.v. de Kerk. De Burgemeester dankte daarna allen voor de goede woorden tot hem ge richt. Hij hoopte, dat in den Raad ieder dat onze positie achting en liefde zal af dwingen, maar dat zal toch nooit gebeu ren!" Vivian had voor een oogenblik de te genwoordigheid van meneer Hunter ver geten. Hij keerde zich nu om en zei op ernstigen toon „Ik zie volstrekt geen reden, waarom een vreemde niet een vriend zou worden. Het is alleen een kwestie van tijd en ge duld." „O, maar ik heb geen geduld", zei Vi vian. „Ongeduld is een groote fout van mijmaar bij ons in de plaats hielden ze allemaal van mij, en deze menschen kan ik niet begrijpen. Die Snell kijkt mij met minachting aan, als ik hem tegenkom. Hij is het, die verteld heeft, dat het in de krant heeft gestaan in wat een ellen- digen toestand ons dorp zich bevindt, en dat ik nu uit angst, dat ze mij aan de kaak zullen stellen, mijn plicht begin te doen. Als juffrouw De Burgh echter naar hem toegaat, zal hij zich wel fat soenlijk tegenover haar gedragen. Zij heeft hem al als jongen gekend, en dat maakt verschil." „Mevrouw Carmichael, tobt u er nu maar niet over", zei juffrouw De Burgh vriendelijk. Ik raad u ook aan, om ge duld te hebben. Meneer Hunter heeft ge- lyk. U zal eindelyk wel overwinnen. Ik wou echter, dat ik nu niet juist van zijn eigen meening vrij naar voren zou I brengen en dat hy de gemeente zou mo- 1 gen leiden naar Gods Woord. Inzonder heid dankte hy Burgemeester v. Hellen berg Hubar van Rijswijk, die zich een verre reis moest getroosten voor diens vriendelijke woorden. Tot Ds Boersma zeide spr., dat hy eveneens hoopte, dat, indien overleg noodig mocht blijken, dit in den prettigsten geest zou gebeuren. Hij besloot met de hoop uit te spreken, dat hij het heden in hem uitgesproken ver trouwen niet zou beschamen. Staande voor het Gemeentehuis wer den vervolgens door de schoolkinderen den Burgemeester en zyn echtgenoote op verdienstelijke wijze toepasselijke lie deren toegezongen, waarna de heer Hou tekamer, hoofd der O.L. school, een toe spraak hield. Hiervoor dankte de Burgemeester op hartelijke wijze. Bij deze gelegenheid werden door Miep en Truus Zandee (kleinkinderen van oud-Burgemeester Zandee), die gekleed waren in de mooie Zeeuwsche kleeder dracht, bloemen aangeboden. Velen maakten daarna persoonlijk met den Burgemeester kennis. U moet er In geen geval mee b iiven loopen, maar een "AKKERTJE" nemen. Er beitaat geen samenstelling die hoofdpijn of migraine vlugger kan verdrijven I "AKKERTJES" zijn een vin ding van den bekenden apotheker Dumont en alleen echt in den het gemakke lijkst in te nemen ronden \vorm met het "AKKER"-merk. /Let U daarop vooral en laat U toch geen waardelooze na maak of imitaties aanpraten. tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. Doos13 stuks -12 stuivers2 stuks - 2 Btuivers, De IJspret. Het was gistermiddag niet over-druk op de banen der IJsclub, maar toen was er concurrentie van de andere vesten, waarop gereden kon worden. Gisteren avond was het anders, omdat die vrije banen niet verlicht waren en die der IJs club wel. Het is daar den geheelen avond dan ook zeer druk geweest, vele nieuwe leden zijn de laatste twee dagen ge boekt en een groot aantal dag-, maar vooral avondkaarten zijn verkocht. Een der rijdsters kwam te vallen en verwondde zich bloedend aan het gelaat. Een militaire arts, die zich onder de rij ders bevond, heeft de dame geholpen. Deze is daarna op zijn advies per taxi naar den huisdokter gegaan voor ver dere hulp. De winkeliers en de a.s. verduisterings proeven. Het bestuur van de Vereeniging Han delsbelang heeft zich met een circulaire tot de Middelburgsche winkeliers ge richt in verband met de tegen volgende week aangekondigde uitgebreide ver duisteringsproeven voor de Luchtbe scherming. Gaarne wil het bestuur vol doen aan het verzoek, dat het van de be trokken autoriteiten ontving, deze oefe ningen in de bijzondere belangstelling van den Middelburgschen Middenstand aan te bevelen. Met vrijmoedigheid roept 't bestuur de persoonlijke medewerking der winkeliers voor deze oefeningen in. Deze medewerking kan in de eerste huis moest, maar u heeft juffrouw Fanshawe." Vivian begon opeens vroolijk te lachen. „Prissy is een schat", zei ze. „Ze is weer bezig, de een of andere thee te trekken, ik moet die proeven, als ik thuis kom, heeft ze gezegd." Meneer Hunter nam nu afscheid, en toen hij de kamer verlaten had, zei juf frouw De Burgh „U heeft een bijzonder aardigen rent meester, vind ik. Ik ben benieuwd, hoe meneer Lucas hem ontdekt heeft. Het is vreemd, maar er is iets in zijn oogen, dat mij telkens weer treft. Hij herinnert mij toch zoo aan mijn vader. Die had ook zulke ernstige rustige oogen; en meneer Hunter zit ook altijd, net als hij, met zijn horlogeketting te spelen, als hij met je praat." „Het is wel eigenaardig, dat de voor naam van meneer Hunter Baldwin is, want dat is niets geen algemeene naam. Soms mag ik hem en soms heelemaal niet", zei Vivian; „maar hij is uitste kend geschikt voor de dorpelingen. Aan één kant ben ik blij, dat hij de Shells ook lastig vindt, en ik het dus niet al leen ben, die het niet met hen vinden kan. Ik houd echter niet van zijn toon van gezag. Hij is zoo bazig, vind ik. Juffrouw De Burgh gaf haar geen antwoord. „Baldwin" fluisterde zij plaats hierin bestaan, dat iedere mid denstander in zyn eigen zaak nagaat welke maatregelen hij met eenvoudige middelen kan nemen om lichtuitstraling naar buiten te vermijden zonder dat het bedrijf gestagneerd wordt. In de tweede plaats zouden de zaken die materialen op het gebied der lucht bescherming en lichtafscherming ver- koopen, deze artikelen zoowel gedurende de oefeningsdagen (8, 9 en 10 Januari) als op de daaraan nog voorafgaande da gen speciaal naar voren kunnen brengen, door b.v. hun etalages hiermee in over eenstemming te brengen en de betrokken artikelen daarin te etaleeren. Het ware tenslotte zeer aanbevelenswaardig te trachten de etalages gedurende de ver duistering zoodanig afgeschermd te ver lichten, dat de geëtaleerde artikelen van af de straat zichtbaar zijn, doch dat b.v. vanuit een vliegtuig op 500 M. hoogte geen uitstraling meer waarneembaar is. Kapel Ie. Loop der bevolking over de maand December 1939. Ingekomen: Ca. de Schipper, van Kloetinge B 80 naar Biezelinge; Ja. R. de Priester, van Goes, Gr. Markt 22 naar KapellePa. Herstek van Middelburg, Lat. Schoolstraat 18, naar Kapelle; C. Vermeulen, van Wol- faartsdijk, naar KapelleSa. M. Noussen van Borssele, Molenpad 50, naar Ka pelle; Jaca. Slabbekoorn, van Waarde, Kochweg 94, naar Biezelinge. Vertrokken: A. J. Klap van Kapelle, Kerkplein A 381 n. Vlissingen; Sa. J. Sonke van Biezelinge D 28 naar 's Gra venpolder; Ae. Verhulst van Biezelinge D 197 naar Kruiningen; M. A. van de Sande van Biezelinge D 218, naar Vlis singen; D. A. Sonke v. Kapelle A 117 naar Rotterdam. Rilland-Bath. Op initiatief van mevr. Sickesz is met medewerking van de wijkzuster een beroep gedaan op de da mes welke gewoon waren oliebollen te bakken, om ook rekening te houden met onze militairen. Zy die zulks wilden doen werden verzocht deze te bezorgen bij mevrouw Sickesz. Het resultaat was schitterend. Er kwamen er 800 binnen, zoodat de militairen oud en nieuw met smoutebollen konden vieren. Zij die op een andere wijze over de militairen wil den denken, konden zulks ook doen. Si garen, sigaretten, thee, suiker enz. wer den bezorgd. Namens de militairen, die zulk een spontane daad zeer op prijs hebben gesteld, een woord van dank aan alle medewerkers en gevers. Een en ander werd in het militair te huis onder leiding van mevr. Sickesz aan de militairen uitgereikt. Wemeldinge. In verband met het ver trek van de militairen uit deze gemeen te, werd Woensdagavond het Chr. Mil. Tehuis alhier gesloten. Ter gelegenheid hiervan boden de soldaten de burgerij een afscheidsavond aan, die bij allen zeer in den smaak is gevallen. Ver schillende militairen gaven hun mede werking in den vorm van een zangnum mer, toespraak of voordracht. De leiding van dezen avond berustte op verzoek der militairen bij Ds P. Wer- ges. Ook enkele particulieren gaven iets ten beste. Ten slotte voerde burgemees ter Willemsen het woord. Hij was de mi litairen dankbaar voor hun correcte houding tijdens hun verblijf in deze ge meente. Ordonnans Damsma bracht ten slotte den dank der militairen over voor het gastvrij onthaal en de vriendelijke om gang die zy steeds van de burgerij moch ten ondervinden. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand December 1939. Ingekomen: G. C. A. Harsveld, z.b., uit Haarlem naar Noordweg B 53 bC. J. de Vuijst, analiste, uit 's Gravenhage naar Noord- weg B 16. Vertrokken: E. Boon, dienstbode, van Kerklaan A 65 naar Eendekotsweg A 80; T. H. F. Jansen en gezin, reiziger van Noordweg B 82 b, naar Heerde; C. Verschiere geb. Roeleven en gezin, z.b., van Nadorst B 119 i, naar Vlissingen J. Bosch en gezin, amanuensis, van Noordweg B 182 naar Almelo. zachtjes voor zich heen en keek toen weer naar het portret boven den schoor steenmantel. Het volgende oogenblik liep zij haastig naar haar bureau en haalde er een klein portret uit. Zij keek er met treurigen blik naar en gaf het toen aan Vivian. „Dat was mijn broer, even voordat hij naar Amerika ging." Vivian bekeek het portret vol belang stelling. Het was het portret van een knappen jongen man in jachtcostuum met zijn geweer in zijn hand. „Meneer Hunter is net zoo'n soort man", zei ze. „Hij houdt zijn hoofd zoo hoog." „Ja", antwoordde juffrouw De Burgh, terwijl zij de foto weer aannam en in de lade legde; „dat is, wat mij direct zoo aangetrokken heeft; „hij stapt daar voort, alsof hij alleen God vreest". Dat werd jaren geleden van mijn vader ge zegd, en ik heb het nooit vergeten." Toen Vivian even later naar huis ifing, vond zij daar meneer. Hunter in gesprek met den tuinman. Hij keek op en glim lachte, toen zij naderbij trad. „U zal wel denken, dat u vandaag nooit van mij afkomt", zei hij, terwijl hij den tuinman verliet en met haar opliep naar het huis; maar de zaak is. dat ik u graag wat zou willen voorstellen, wat betreft uw tuin. Zou ik daar niet waf 'In d'en jaarlijkschen „Rondblik" in de „Standaard" wordt gewezen op het wonderlijke van den oorlog tusschen Duitschland en de geallieerden. Na een twintigtal jaren van intense perfektionneering van de bewapening en na jaren van ra2tèEde opstapeling der oorlogsvoorraden, met de sterke en snelle vliegtuigeskaders voor oogen en ver schrikkingen van gas- en bacteriënoor- log in het angstig gemoed, haid men zich de eerste uren na het verstrijken van het ultimatum, geen grenzen meer gedacht. Gode zij dank werd de werkelijkheid van den oorlog in het Westen in dit op zicht het tegendeel van de gedachte. De in ijltempo ontruimde steden staan heden den dag nog onbeschadigd. De vijandelijkheden aan de fronten gingen niet de perken van schermutselingen te buiten. Frankrijks verliezen aan de Westgrens bedroegen in drie maanden 1136 man te land en 42 in de lucht, ter wijl de Tommies nauwelijks contact met den vijand hebben gehad. Eén gebeurte nis was het gevangennemen van een tien tal vijanden. Het „im Westen nichts neues" had een gansch andere beteekenis dan welke Re marque aan zijn boek over den vorigen oorlog ten grondslag heeft gelegd. Met reden zeide D a 1 a d i e r „Men moge spreken van een zonderlingen oor log, maar ik verkies dezen boven Decem ber 1914. Achter staal en beton houden de millioenenlegers de wacht." Meliskerke. Gemeenteraad. De Raad vergaderde voltallig. De voorz. doet mededeeling dat het B.A. geen subsidie in 1940 zal geven voor steun aan de kleine boeren. Hierop was niet gerekend door den Raad. Nu is het jammer dat niet da Rijksregeling is ingeschakeld. Het burgemeesterskamertje is in ge bruik genomen. De voorz. is den Raad erkentelijk voor dezen bouw. Hij is er in geslaagd het geld daarvoor noodig, n.l. f 900, geleend te krijgen ad 3% pet. Deze gemeente zal ontvangen van het saldo Vee- en Vleesehkeuringsdienst kring Middelburg f71,55. De gemeenschappelijke regeling van de luchtbescherming wordt vastgesteld. In de commissie tot wering van school verzuim worden herkozen de heeren A. Flach, P. Sturm en P. Wisse Sn. en ge kozen W. P. Davidse en J. Pleyte. Werkverschaffing en steunregeling. B. en W. wen- schen de werkverschaffing uit te voeren zonder een commissie van bijstand uit den Raad. Het aantal werkdagen wil men rege len op de basis van vorig jaar. Het loon werd bepaald op f 1,75 (vorig jaar f 1,50). In de maanden Jan. en Febr. zal de werkduur als in het vrije bedrijf zijn. Wordt gewerkt met loontoeslag dan is deze toeslag van de gemeente f 0,88 per dag. Voor de wintermaanden worden ver schillende objecten genoemd, om dan ongeveer Maart te beginnen met bestra ting van den landweg. Het steunbedrag wordt bepaald op f 1,60 per dag. Kolentoeslag f 1 per week van 1 Jan. tot 1 April. Beschik baar zal zijn goedkoop vleesch en vet. Na bespreking stelde de voorz. voor de georganiseerden een halve dag per week meer werk en vergoeding te geven, wat wordt afgestemd (voor dhrn de Buck Matthjjsse en Davidse). Besloten wordt met wegsverharding dit voorjaar te beginnen in de Jan Geertseweg en Groene weg, plm. 1800 M. lang. Dhr de Buck stelt voor bij de wegs verharding een commissie uit de aange landen in te schakelen, wat wordt aan genomen. B. en W. krijgen opdracht een en ander voor te bereiden. Dhr de Buck stelt by de rondvraag voor vergoeding te geven voor licht en vuur, gebruikt bij den landbouwwint.er- cursus in het schoolgebouw (hoofd dhr A. Flach) en wel f 10 per winterhalf jaar, wat wordt goedgevonden. Dhr C. Davidse vraagt naar de brand spuit, dhr de Buck naar den nieuwbe- toezicht mogen houden? Ik geloof, dat u al de opbrengst van de kassen zou kun nen verkoopen en tegelijk een anderen tuinman aan werk helpen. Michael kan onmogelijk alles alleen doen, en Dun- dalk, een van de tuinlui, die u ontsla gen heeft, schijnt geen ander baantje te kunnen krijgen; hij loopt hier maar rond en drinkt en spreekt kwaad van zyn meerderen." „Ja, hij zal wel kwaadspreken van mij," zei Vivian strak. „Ik heb geen be hoefte aan een leeglooper of een dron kaard op den tuin, meneer Hunter. Ik heb het ontslaan van de tuinlui met me neer Lucas overlegd. Hij zei, dat we de opzichters moesten aanhouden, omdat we van plan zijn, het jachtterrein te ver huren; maar ik voel er niets voor, om een van de oude tuinlieden terug te ne men." „De meesten, die u ontslagen heeft, waren uit Londen vandaan, en zijn daar heen teruggekeerd; maar Dundanlk heeft hier zijn heele leven gewoond. U had hem beter kunnen aanhouden dan Michael, want hij heeft verstand van kassen, en Michael niet." „Ik hield van Michaël, en ik mocht Dundalk niet lyden", zei Vivian met het hoofd in den nek. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 5