A. C. van der Rest Burgerlijke Stand. Afloop Iferfcoopinp en Aanbestedingen Kerknieuws Gemand. Nieuw, Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten Rechtszaken r»u> rtebli lag aan kleine grond gebruikers. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Onze handelsbesprekingen met Engeland. De Installatie van Mr N. H. Baron Schimmelpennlnck van der Oye tot burgemeester van Kloetinge. Finantiëele Berichten. rijker naarmate belangrijker zaken om een oplossing vragen. De aanhangige grenswijziging, de voor genomen aanleg van een parallelweg langs den Patijnweg en de verdere ex ploitatie van het uitbreidingsplan zullen wellicht nog veel administratieven arbeid vragen. Gaarne zeg ik mijn volle medewerking toe. Ook op den ijver en de toewijding van den ambtenaar ter secretarie kunt U in elk opzicht rekenen. Ik wil besluiten met den wensch, dat Uw ambtsperiode in deze landelijke ge meente gelukkig moge zijn. Daarna voerden het woord: oud-bur gemeester Zandee, overste v. d. Drift, de heer Mes, burgemeester van Hein- kenszand, de burgemeester van Rijs wijk, e.a. Na de Raadsvergadering volgde een aubade van de schoolkinderen, waarna de burgemeester recipieerde. Morgen hopen wij op een en ander nader terug te komen. Ass.-Apotheker GOES - TELEFOON 2468 Speciaal adres voor: Geneesmiddelen, Verbandstoffen, Bandages, Verplegingsartikelen, Toiletbenoodlgdheden, enz. Van 25 Dec.1 Jan. WESTKAPELLE. Getrouwd: J. Hui- bregtse 26 j. jm. en Jaca. Maranus 20 j. jd. te Domburg. Bevallen: Eliz. de Pagter geb. Ver hulst d.Adra. Verhulst geb. Gabriëlse d.; L. Brasser geb. Roelse d. (M. C.) Over de maand Dec. GRIJPSKERKE. Getrouwd: P. Boone 24 j. en C. Vogel 21 j.; D. Sanderse 23 j. en J. C. Coppoolse 22 j. Bevallen: C. Jasperse geb. Van Sluijs z. (M. C.) GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Woensdag 3 Januari 1940. Greenten: Andijvie 1214, Breekpeen 1.502.50, Koolrapen 0.60, Spruiten 5 22, Gr. Sav.kool 68.50, Kroten 3.50, Roodekool 34.50, Boerekool 8.50, Prei 6—9.50, Witlof 9.50—16, alles per 100 kg.; Knolselderij 24, per 100 stuks. Diversen: Hazen 1.482.40 per stuk. THOLEN. Veilingsvereen. „De Een dracht". Uienveiling van Woensdag 3 Jan. 1940. Grove Uien 3.40, Gewone 3.67, Drielingen 1.03, Picklers 3.95, al les per 100 kg. Roode Bewaarkool 4.50, Witte Bewaarkool 2.25 per 100 kg. Wissenkerke. Door cand. notaris F. G. Hoefer, waarnemende het vacante nota riskantoor van Blaupot ten Gate te Mid delburg, zijn gisteren voor de Erven wij len dhr J. J. Jeronimus publiek iverkooht de navolgende landerijen: Perceel I: ongeveer 62 a. 20 c.a. (1 G. 148 R.) tuingrond en baan. Hoogste in schrijvers de 'heeren Th. van der Maas, P. Boot, J. de 'Looff, allen alhier, voor f 4310 per h.a. Perceel II: groot 78 a. (1 G. 261 R.) bouwland en baan. Hoogste inschrijver dhr W. Heijboer alhier, voor f2951 per h.a. Perceel III: groot 91 a. 60 c.a. (2 G. 59 R.) bouwland met baan. Hoogste in schrijver dhr G. Dieleman alhier, voor f 2952 per H.A. Perceel IV: groot 97 a. 50 c.a. Bouw land en baan. Hoogste inschrijver dhr L. van der Maas voor f 2953 p. h.a. In Geersdijkpolder: Perceel V: groot 1 h.a. 66 a. 60 c.a. of 3 G. 299 R. bouwland. 'Hoogste inschrij ver dhr C. J. van Hee te Kamperland voor f 2250 per h.a. Perceel VI: groot 1 'h.a. 78 a. 70 c.a. of 4 G. 86 R. bouwland. Hoogste inschrij ver dhr G. van der Weele alhier, voor f2062 per h.a. Koopers van perceel I tot en met IV waren de hoogste inschrijvers. Combinatie perceel 5 en 6 stond op f2147 per h.a. Kooper de hoer C. van der Weele, al hier, voor f 24-26 per H.A. .RAAGT 5 PCT VAN HET NETTO- STEUNUITKEER1NGSBEDRAG. De ministers van Sociale en van Eco nomische Zaken hebben aan de gemeen tebesturen een circulaire gezonden, waarin zij berichten, dat besloten is eoed te keuren, dat aan de in de voor hen geldende steunregeling opgenomen kleine boeren en tuinders, evenals zulks voor de ondersteunde en bij de werkver schaffing geplaatste tverklooze arbei ders is vastgesteld, over het tijdvak van \1 December 1939 tot 2 Maart 1940 een duurtebijslag wordt gegeven. Deze bijslag zal ten aanzien van de onder groep b vallende boeren en tuin bouwers bedragen 5 pet. van het weke- Icelijksche netto-steunuitkeeringsbedrag (steun in geld en in natura) met inbe grip van den brandstoffenbijslag, en voor wat betreft de tuinbouwers in de daarvoor in aanmerking komende geval len eveneens met inbegrip van den bij zonderen bijslag ingevolge art. 17 van het reglement voor hulpverleening aan kleine tuinbouwers. Het bedrag van de Kerstgave telt in deze niet mee, zoodat daarvoor geen extra-bedrag mag worden berekend. De duurtebijslag voor de onder groep c vallende boeren en tuinbouwers geldt voor eenzelfde aantal weken als voor de onder groep b vallende grondgebruikers en dient dus te worden vastgesteld op 5 pet. van het naar rato van dit aantal weken berekend gedeelte van de totale jaarvergoeding. De consulenten zijn van deze regeling op de hoogte gebracht en zullen bij het verstrekken van den steun in natura aan de c-boeren en c-tuinbouwers met de verhooging van 5 pet. rekening houden. Met nadruk wijzen de ministers er op, dat toekenning van den duurtebijslag het basisbedrag niet mag verhoogen. De bijslag -dient bij de op de gebruikelijke wijze berekende netto-steunuitkeering te worden opgeteld. Personen, die zonder toekenning van den duurtebijslag niet voor opneming in de steunregeling voor kleine boeren en tuinbouwers in aanmerking komen, zul len ook thans niet op deze wijze kunnen worden gesteund. De duurtebijslag komt op gelijke wijze en in dezelfde percentage-verhoudingen als de normale steunuitkeeringen zelve, hetzij gedeeltelijk ten laste van het de partement van Economische Zaken en gedeeltelijk ten laste van de gemeente (onder toekenning van de gebruikelijke subsidie uit het werkloosheidssubsidie- fonds), dan wel geheel ten laste van het departement van Economische Zaken. De bijslag wordt in geld uitgekeerd, voor zoover zij ten laste van de gemeen te, en in natura voor zoover zij ten laste van het departement van Economische Zaken komt. fl I# Snel en goed \Srl6Pi IrAOU, >*ijn. helpen hierbl) altijd een poeder ol cachet van Mijnhardt. Mijnhartdt's Poedersper stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets,genaamd,,Mijnhardtjes"2st. 10ct.Doos50ct. Sohore. Loop der bevolking. In gekomen: Sepkje Tuithof, dienstbode, van Valburg, Zetten, Wageningschestraat 55 naar C 17; Maria L. de Poorter, dienst bode van Vogelwaarde, HC 30 naar A 111. Vertrokken: Gerardus P. Machielse en gezin, chauffeur van A 69 naar Kruinin- gen, Hansweert C 376. Domburg, Jubileum Gemeente secretaris. Onze gemeente-secretaris zal binnen enkele dagen zijn 25-jarig ju bileum als zoodanig vieren. Op 13 Jan. 1915 is de heer J. W. Schuurman als zoodanig in functie getreden. Tegelijker tijd werd hij gemeente-ontvanger, hetwelk hij ook tot op heden is gebleven. Ook zal hij op 27 Januari a.s. even eens in het zilver jubileeren als secre taris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalsum, G. van Leeuwen, cand. en hulppr. te Velsen. Goes. Beroepingswerk. Naar J vernemen is thans het beroepings werk aangevangen bij de Ned. Herv. Ge meente alhier in de komende vacature- s J. de Vries, die per 1 April a.s. eme ritaat heeft aangevraagd. oor de gecombineerde kerkeraden h«°fr elminadorP *s ree(ds eerder s oten een eventueel beroep wederom zamenlijk uit te brengen. en groslijst is samengesteld, waaruit er een drietal zal worden gekozen, n tweetal hoorcommissies werd be noemd. uiü6 sP°,ed' dien men achter dit beroe- feit Z6t' v*ndt zÜn oorzaak in het m het a.s. najaar een nieuwe vacature is te wachten. T ®vangenispredikant. van C. Dop, die naar h°°fhaizen vertrok is thans tijdelijk te Auf Predikant bij de gevangenis Ds J- H. Donner, pred. dijk 6 Broek op Langen- Geheime distilleerde- rijen ontdekt. In den loop van Woensdagavond heeft de recherche van den dienst der invoerrechten en accijn zen te Amsterdam twee clandestiene dis tilleerderijen in beslag genomen. De ambtenaren deden een inval in een huis aan den Ringweg, waar zij in de keuken een zich in volle werking be vindend distilleertoestel aantroffen. Later op den avond werd een inval gedaan in een ander perceel, waar eveneens een goeden slag werd geslagen. In een badcel trof men een volledige branderij aan. DE DELEGATIE NAAR LONDEN VERTROKKEN. De Nederlandsche handelsdelegatie, welke onlangs met de Britsche autoritei ten handelsvraagstukken heeft besproken, welke door den oorlog zijn gerezen, is gisteren naar Londen teruggekeerd na de Kerstvacantie in Nederland te heb ben doorgebracht. Men hoopt, aldus meldt Reuter, dat tenslotte een overeenkomst tot stand zal komen op dezelfde basis als die, welke tusschen de gealiëerden en België is ge sloten betreffende den invoer in Neder land van goederen, welke als contrabande worden beschouwd, maar welke uitslui tend voor verbruik in Nederland zijn be stemd. Men meent, dat de handel tusschen Nederland en de Nederlandsche overzee- sche gewesten een van de belangrijkste punten van bespreking zal vormen voor zoover den wederuitvoer betreft naar Duitschland van de bovenbedoelde goede ren, welke in Nederland zijn ingevoerd. Hoewel, gezien de tijdsomstandigheden en het jaargetijde, van feestelijkheden ter gelegenheid van de burgemeesters installatie te Kloetinge geen sprake kon zijn, had de gemeente toch een feeste lijk aanzien gekregen, daar velen had den voldaan aan het verzoek der Oranje- vereeniging om de vlaggen uit te steken. Te ongeveer half twee had aan de grens der gemeente aan den Pa tijnweg de begroeting plaats. Hier stond een eerewacht van bere den militairen opgesteld. De burgemeester en zijn echtgenoote waren in een open rijtuig gezeten, terwijl daar achter enkele auto's met familie leden enz. volgden. Het muziekgezelschap Excelsior liet zich bij aankomst van den stoet hooren, terwijl Marietje van Heel aan Mevrouw Schimmelpenninck van der Oye bloemen aanbood en de heer G. Houtekamer na mens de burgerij hartelijke welkomst woorden sprak. Nadat de burgemeester voor dit alles had dank gezegd, zette de stoet zich weer in beweging. De Raadsvergadering. Te ongeveer twee uur ving de offici- eele Raadsvergadering aan, waarvoor groote belangstelling bestond. De loco-burgemeester, weth. S t r a u b opende de vergadering qn sprak daarna de volgende rede uit Burgemeester, Als waarnemend burgemeester dezer gemeente heb ik de eer U van deze plaats een hartelijk welkom te mogen toeroe pen. Nog maar een week geleden namen we hier afscheid van onzen vorigen bur gemeester, die ruim 17 jaar zijn ambt op voortreffelijke wijze had vervuld. Hij was, toen hij zijn ambt aanvaardde, reeds tal van jaren inwoner van deze gemeente en dus voor ons geen onbekende. Met U is dat een ander geval. U is voor ons zoowel als wij voor u een vreemde. U komt uit een groote plaats naar een plattelandsgemeente om daar het ambt van burgemeester te bekleeden. Het is voor U ander werk dan u gewoon bent en ook de menschen zult u misschien an ders vinden dan in Holland. De vrien delijke ontvangst, die U te beurt geval len is heeft u al een indruk kunnen geven van de inwoners van de gemeente, wier belangen u te behartigen krijgt. Wij wenschen U toe, dat God u de kracht moge geven om Uw ambt goed te vervul len en onpartijdig en onbaatzuchtig als een echt Burgervader over de belangen van Uw gemeente en haar inwoners te waken. Wij weten, dat het ambt van Burge meester vooral in dezen tijd een moeilijk ambt is, dat veel van uw tijd en werk kracht in beslag zal nemen. Moeilijke vraagstukken zult u ongetwijfeld te be handelen krijgen, maar wees er van overtuigd, dat wij' allen, de raadsleden zoowel als de wethouders, U gaarne met raad en daad zullen terzijde staan. Wij hopen dan ook op een prettige samenwer king. Onze gemeente is een van de weinige, die er financieel goed voor staan en wij willen met Uw hulp probeersn het zoo te houden. Een uitbreidingsplan is ontworpen en reeds gedeeltelik uitgevoerd. Aan de an dere zyde wordt onze gemeente echter bedreigd door een grenswijziging die af name va'O grond en inwoners vraagt. Vele plannen z\jn er in den loop der jaren geweest, maar tot heden bleef on ze gemeente wat ze was. We hopen dat U ook uw beste krachten zult geven om deze aangelegenheid voor onze gemeente tot een goed einde te brengen. Met den wensch dat u en uw gezin zich hier spoedig geheel thuis zullen ge voelen, wil ik besluiten en verklaar U hierbij geïnstalleerd tot burgemeester van Kloetinge. Ik verzoek U thans het onderschei- dingsteeken van uw ambt van mij' over te nemen. Daarna voerde de burgemeester het woord. Hij bracht allereerst eerbiedig dank aan H. M. de Koningin voor de benoe ming tot burgemeester dezer gemeente en aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en den Commissaris der Koningin voor hun voordracht. Spr. hoopt het in hem gestelde ver trouwen niet te zullen beschamen. Daarna bracht Spr. zijn arbeid te Rijswijk in herinnering, waar hij ingeleid is in de gemeente-administratie. Daar voor is hjj' den burgemeester dier ge meente en de ambtenaren aldaar dank baar. Het vorig jaar was in menig opzicht moeilijk. Midden in deze moeilijkheden ging de vorige burgemeester heen. Geen wonder, dat met spanning naar zijn op volger werd uitgezien. Spr. dankt weth. Straub voor de toegezegde medewerking van Raad en B. en W. en zegt toe naar zijn beste kunnen het werk van den oud burgemeester Zandee voort te zullen zet ten. Spr. feliciteert den heer Zandee met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ons land lijdt onder de gevolgen van den oorlog. De mobilisatie legt ons zwa re offers op. De wereld lijdt onder den oorlog. Velen worden vervolgd om des geloofs wille. Wij vragen ons af wat er van komen moet en of 1940 ons den vre de zal brengen. Wij weten het niet. God regeert en op Zijn tijd zal Hij uitkomst geven. Spr. verheugt zich er over, dat Kloe tinge in verhouding tot andere gemeen ten een welvarende gemeente is. Het is ook een mooie gemeente. Spr. wekt allen op schouder aan schouder te staan om de moeilijkheden van dezen tijd te boven te komen. Zeeland is voor Spr. niet onbekend. Hij is er vroeger dikwijls met zijn vrouw geweest en heeft het lief gekregen. Spr. hoopt spoedig met de bevolking van Kloetinge vertrouwd te geraken en is dankbaar dat hij juist in Zeeland zijn ambt mag aanvaarden. Kloetinge is in staat van beleg. Daar om is samenwerking met de militaire autoriteiten dikwijls noodig. Hij hoopt dat die samenwerking prettig mag zijn. Sprekers vader en schoonvader heb ben dezen dag niet kunnen beleven. Wel zijn Sprekers moeder, schoonmoeder, vele familieleden en vrienden aanwezig. Spr. is er erkentelijk voor, dat zij daar voor een verre reis hebben willen ma ken. Spr. besluit met de bede, dat God hem moge sterken om zijn taak, die hij onder zoo bijzondere omstandigheden aan vangt, te kunnen volbrengen. Wethouder van Liere roept den burgemeester een hartelijk welkom toe en hoopt, dat de goede verstandhou dingen, die hier zijn, er zullen blijven. Verschil in zienswijze is mogelijk, en kan ook vruchtdragend zijn. Spr. zegt den burgemeester zijn volle medewer king toe en hoopt, dat straks betere tij den zullen aanbreken, zoodat de burge meester later op een periode van voor spoed en vrede zal mogen terugzien. Mr Kousemaker (C. H.) feli citeert den burgemeester met zijn be noeming en hoopt, dat hij een goed bur gemeester zal blijken te zijn. Het werk is toegenomen en daarom is er veel ken nis voor noodig. Gezien de opleiding en ervaring van den nieuwen burgemeester is Spr. overtuigd, dat dit in orde is. Het ambt van burgemeester is een hoog ambt. Spr. hoopt, dat de nieuwe burgemeester dit met eere zal vervullen. Kloetinge is een prettige gemeente met een gemakkelijken Raad en een uitsteken den secretaris en ambtenaren van wie niets dan goeds te vermelden is. Deze gemeente is niet groot. Toch zijn er bijzondere vraagstukken, die zich hier voordoen. Het verheugt spr., dat de bur gemeester op het gebied der luchtbe scherming goed thuis is, daar op dit ge bied nog wel wat te doen is, hoewel we hier een uitstekend commandant hebben. Wij hebben in dezen tijd behoefte aan menschen, die zich het Evangelie niet schamen. Spr. hoopt, dat de burgemees ter een dader des Woords zal blijken te zijn en besluit met een gelukwensch tot de echtgenoote van den burgemeester. Dhr Buitenhuis (A.R.) sluit zich aan bij de vele goede wenschen, die reeds zijn uitgesproken. Het gemeente lijk zelfbestuur stelt voor een gewich tige taak en is vooral tegenwoordig moeilijk. Een goede samenwerking met den Raad is dringend gewenscht. Als vertegenwoordiger van het A.R. volks deel zegt Spr. gaarne die medewerking toe. Moge de burgemeester steeds de kracht voor zijn arbeid bij God zoeken. De heer W. O ostingh, gemeente secretaris, zei o.m.: De bijstand, die ik ingevolge de Ge meentewet moet verleenen, is omvang OVEZANDE. Geboren: 8, Catharina Maria d. v. Franciscus van de Waart en Cornelia Janse. HET IJS EN DE SCHEEPVAART. NIJMEGEN. De stuwen in de Maas te Sambeek, Belfeld en Roermond zijn plat gelegd, waardoor de scheepvaart is ge stremd. De stuw bij Grave is nog open. Wanneer het blijft vriezen wordt deze eveneens plat gelegd. ONTSLAG AANGEZEGD. EINDHOVEN. Bij de N.V. Picus hout industrie alhier is aan het personeel, dat 300 man telt, tegen Maandag a.s. ontslag aangezegd in verband met slapte in het bedrijf als gevolg van den oorlogstoestand. De Directie stelt zich voor door reor ganisatie van het bedrijf andere productie mogelijkheden te scheppen. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS. Het Fransche legerbericht van hedenochtend luidt: Gedurende den nacht niets te melden. DUITSCH LEGEBERICHT. BERLIJN. In het Westen tusschen Moe zel en Palzerwald iets sterker storings- vuur van de artillerie dan vorige dagen. Ook de activiteit van de verkennersafdee- lingen was iets levendiger. Een Britsch gevechtsvliegtuig is in de omgeving van Aken neergeschoten en kwam op Belgisch gebied terecht. SCHIPBRUG WEGGENOMEN. DOESBURG. De schipbrug over de IJsel alhier is wegens ijsgang weggeno men. Het asverkeer is gestremd. Voet gangers worden per boot overgezet. FINSCH BOMBARDEMENT. STOCKHOLM. Volgens niet bevestigde geruchten zouden de Finnen de Russi sche basis op het Estlandsche eiland Oesel hebben gebombardeerd. Middelburg, 4 Jan. 1940. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0.85, kipeieren f 5, poelje-eieren f 4. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0.8'5, kipeieren f 5, poelje^eieren f 4. Part. prijs van den marktzetter: Boter f 0.92V2, kipeieren f 6, poelje-eieren f 5. Part. 'prijs ivan den handel: Boter f 0.9272, kipeieren f 5.85, poelje-eieren f4.75, eendeieren f 5.20. Veilingsver eeniging Walcheren. Aange voerd 12.000 eieren. Witte kipeieren: 4850 kg. f 3.64; 50 —52 kg. f3.84—f4; 52—64 kg. f4.0'5— f4.09; 54—56 kg. f4.22—f4.30; 56—58 kg. f4.34—f4.44; 58—60 kg. f4.80^- f5.10; 60—62 kg.-f 5—f 5.03; 62—64 kg. f5.13; 6466 kg. 'f5.39; 66—68 kg. f5.57; 68—70 kg. f5,63; 70—72 kg. f5.81; 80—82 kg. f6.45. Bruine: 50—52 kg. f3.92; 52—54 kg. f4.0'5; 54—56 kg. f4.28; 56—58 kg. f4.34; 58—60 kg. f4.80; 60—62 kg. f5.08; 62—64 kg. f5.30; 64—66 kg. f5.41; 6870 kg. f5.90; eendeieren f4.41. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes, vorige koers heden H. V. A. 402-3 402 Ned. Ind. Handelsbank 109 109 Philipslampen 13072 1297a Lever Bros-Unilever 97 97 A. K. U. 3972 38 Amsterdam Rubber 20472 204 Koninklijke Olie 265-14 264 Koninklijke Boot 10872-9 109 Scheepvaart Unie 10872 108 Deli Maatschappij 166 162 3 pet. Nederland 1937 78 «78 3 pet. Nederland 1938 837s 837s 4 pet. Nederland 1940 ■99% 100 U. S. Steel 50 50% Anaconda Copper 24% 24-% Bethlehem Steel 61s/s 6178-72 North American Cy. 18 1872 N. Am. Aviation 19% 1972 Cont. Oil 17% 18% Shell Union 10®/16 lOVia Kennecott Copper 29% 307s Radio Corp. 4% 47e American Enka 3472 34% Am. Car Foundry 24 24 Tidewater 8*7 ia 9 Mid. Cont. Petroleum 11% 11% Republic Steel 1872 187a American Waterworks 8%-9 9 General Motors 41 41 De beurs was bijna zonder zaken. De locale fondsen openden iets onder giste ren en moesten later meerendeels nog %-V2 pet. prijsgeven. Kon. Olie liep te rug van 265262, later 264. Op zulke dagen brengt aanbod van een enkel stuk reeds koersverlies teweeg. Ook voor de Amerikanen was niets geen animo. Het avans van New-York werd niet overgenomen. De Staatsfondsen waren prijshoudend. Nieuwe leening werd 100 pet. getaxeerd. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Jan., 2.30 u. Berlijn 75.00—75.50. Londen 7.3772—7.3972. Parijs 4.17%4.19%. Brussel 31.50—31.55. New-York 1.87—1.88. Faillissement. Door de Recht bank te Middelburg is failliet verklaard: Adrianus Baars, veehandelaar te Goes, Piccardstraat 18. Rechtercommissaris Mr G. E. Muller, rechter. Curator: Mr H. C. J. Zaayer, advocaat te Goes. De burgemeester van Tubbergen. De burgemeester van Tubbergen, die onlangs werd geschorst en voor de Al- melosche rechtbank terecht stond we gens zedenmisdrijven, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. BELASTINGONTDUIKING OP GROOTE SCHAAL. Zware staffen geëischt. Een groote belastingontduiking, waar bij de koopman, die thans terecht stond, tienduizenden guldens inkomen had ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1940 | | pagina 3