EERS Rechtszaken Distributieheffing op suiker. Marktberichten Radioprogramma, it de Provincie ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. NOORD-BEVELAND. De zwerftochten van Kees. zeer hartelijke waardeering op dezen wee moedigen dag. Steeds ontmoette hij den Burgemeester in de prettigste verstand houding. Spr. eindigde met den Burge meester als vriend toe te wenschen, dat hij nog vele gelukkige en gezegende jaren met zijn gezin in een groeiende gemeente mag doorbrengen. Burgemeester Van Dusseldorp verzekerde, dat er ook weemoed was bij hemzelf en de ambtgenooten uit de aan grenzende gemeenten (die allen aanwezig waren). In het streven om eerlijk tegen over elkaar te zijn en elkaar te begrijpen, bent u, aldus spr., geslaagd. Spr. voerde ook het woord namens de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen en zegde hem hartelijk dank voor de samen werking en den aangenamen omgang. De heer M e e u w s e zeide den Burge meester namens het Burg. Armbestuur hartelijk dank voor de gewaardeerde hulp en goede adviezen. De heer P. D. Hoogstrate, hoofd van den luchtbeschermingsdienst, noem de Burgemeester Zandee de rechte man op de rechte plaats, die altijd welover- dachte adviezen gaf. Ook als degelijk, oprecht en humaan man zullen wij u, aldus spr., missen. De heer A. Blok sprak zijn waardee ring uit over de wijze waarop de Burge meester het Land- en Tuinbouwonderwijs behartigde. Namens de Brigade Goes van de Rijks- veldwacht bracht brigadier de Jong dank voor de samenwerking. Na deze lange rij van sprekers dankte Burgemeester Zandee allen voor de har telijke gelukwenschen. Nog deelde hij mede steeds bereid te blijven de inwo ners van Kloetinge desverlangd te ont vangen en met raad en daad bij te staan. Wethouder S t r a u b dankte hierna alle sprekers, die dezen dag tot een on vergetelijke hebben gemaakt en onder schreef de lofprijzingen en gelukwenschen die tot den Burgemeester werden gericht en sloot hiermede deze vergadering. Wij kunnen nog mededeelen, dat de bevolking op Donderdag en Zaterdag a.s. gelegenheid heeft om ten gemeentehuize het namens haar aangeboden schlderij te bezichtigen. INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. De installatie van mr H. N. Schimmel- penninck van der Oye als burgemeester van deze gemeente zal plaats vinden op Donderdag 4 Januari a.s. PROMOTIES BIJ DE LANDMACHT. Benoemingen reserve eerste luitenants. Bij Koninklijk besluit zijn met ingang van 1 Januari 1940 benoemd en aange steld, by het reserve-personeel der land macht By hec wapen der infanterie: tot reserve-eerste-luitenant by hun tegenwoordig regiment of korps, de re serve-tweede-luitenants L. Lambrechtse, van het 14e reg. inf.; G. v. d. Straaten en M. v. d. Voort, van het 14 reg. inf.; P. J. van Voorst Vader, van het 2e reg. inf.; J. C. Zwagemakers, van het 3e reg. inf.F. Doeleman, van het 22e reg. inf. B. Zuidema, van het llde reg. inf.L. R. Dykema, van het 14e reg. inf.; P. T. J. de Leeuw, van het 14e reg. inf.; K. H. Walraven, van het 13e reg. inf.; J. B. Weinans, L. C. A. van Kuyk, van het 14e reg. inf. G. J. Augustijn, van het 20e reg. inf.; J. T. P. J. Roels, van het 14e reg. inf.; N. Arends, van het 3e reg. inf. UURLOONEN VAN ARBEIDERS BIJ DEFENSIE-WERKEN. De uurloonen voor arbeiders, in dienst genomen voor uitvoering van de fensiewerken, op wie overigens de bepa lingen van het arbeidsovereenkomsten- besluit van toepassing zijn, zyn voor Zeeland vastgesteld op 44 cent voor vaklieden en op 35 ct. voor ongeschool den. Op deze loonen wordt geen inhouding (spaarkorting) toegepast; er bestaat geen aanspraak op kindertoelage. Indien het op Zon- en feestdagen noodig mocht zyn dat arbeid wordt verricht, wordt het uurloon met 50 pet. verhoogd. PROPAGANDA A.N.W.B. Naar wij vernemen zal op 9 Januari a.s. de Kon. Ned. Toeristenbond A.N. W.B. een Bondsavond organiseeren in Wolfaartsdijk in Tavenu, waarbij een in teressante geluidsfilm zal worden ver toond. Eenzelfde avond zal worden ge houden op 10 Jan. in Café de Zwaan te Souburg en op 11 Jan. in Hotel Wilhel- mina te Domburg. C. J. W. Fagginger Auer t Te Rotterdam is overleden, 59 jaar oud, de heer C. J. W. Fagginger Auer, referendaris 2e klasse der P.T.T., be heerder van het bijkantoor aan de Ca- landstraat aldaar. De heer Fagginger Auer was op 1 October 1902 als sur numerair bij de P.T.T. in dienst geko men te Maassluis. Na als surnumerair op verschillende plaatsen te zijn werk zaam geweest, werd hij 1 Maart 1906 aangesteld als commies der P.T.T. 4e klasse te Middelburg. In 1918 werd hij overgeplaatst naar Rotterdam, waar hij al spoedig belast werd met het beheer van het bijkantoor Charlois. Vandaar werd hij achtereenvolgens di recteur te Harderwijk, Weert en Schoon hoven. In 1930 kwam hy weer naar Rot terdam, waar hem het beheer over het bykantoor Calandstraat werd opgedra gen, welk beheer hy tot aan zijn dood is biyven voeren. lerseke. Donderdag herdacht onder veel biyken van belangstelling het echt paar Olree in den Burenpolder hun 50- jarig huweiyk. De Burenpolder was door de bewoners met vlaggen versierd. De gezamenlijke postduivenvereni gingen „Stormvogels" en „Noordster" zullen 18 Januari a.s. een postduiventen- toonstelling houden. Schore. Woensdagmiddag vergaderde, de gemeenteraad voltallig. Medegedeeld wordt, dat de steunrege ling voor werkloozen is verlengd tot Juli 1940 en dat de datum van ontslag van den onderwy'zer P. Deurloo is bepaald op 1 Febr. 1940. Ingekomen is een opgaaf van de ver lagingen der hoofdsommen van de plaatsjes Landarbeiderswet ingevolge de plaats gehad hebbende herschatting. De verlaging bedraagt ruim f 900 totaal voor 3 van de 4 plaatsjes. Besloten wordt tot verleening van een Kerstgave en duurtebyslag ad 5 pet. aan de hiervoor in aanmerking komen de werkloozen. De politieverordening wordt aangevuld met een bepaling, vol gens welke het verboden is, door middel van radiotoestellen of andere instru menten, muziek of de menscheiyke stem hoorbaar te maken op zoodanige wijze, dat zulks op den openbaren weg hoor baar of voor anderen hinderiyk is. Herbenoemd tot leden van de commis sie tot wering van schoolverzuim de hee- ren W. Karelse, J. van Nieuwenhuize, J. van Koeveringe Hzn en G. Zoetewey Jzn. en benoemd de heer C. Rijn J.Pzn. De heer P. Kole wordt met algemeene stemmen herbenoemd tot lid van het burgeriy'k armbestuur. De heer Mieras geeft te kennen, dat hij gaarne zou zien, dat in het vervolg bij het opmaken van een aanbeveling rekening werd gehou den met hiervoor geschikte candidaten uit de vakbeweging. De heer Glerum wyst er op, dat de benoeming geheel vry blijft en dat ook daardoor het plaatsen van een tweede naam op de aanbeveling niet van gfoote beteekenis is indien het aftredende lid herkiesbaar is. Vervolgens wordt mej. C. T. Swart, kweekelinge met akte aan de openbare lagere school te Schore, wonende te Kloetinge, met algemeene stemmen be noemd tot onderwyzeres aan genoemde school met ingang van 1 Febr. 1940. Bij de rondvraag wyst de heer Bie- rens op de vuilnisbelt, welke hoog noo dig moet worden opgeruimd. De voorzit ter zegt, dat hiermede zoo spoedig mo gelijk wordt begonnen, doch bij vriezend weer van eenige beteekenis kan hieraan niet worden gewerkt. Hansweert. Benoemd tot controleur van den crisis controle-dienst alhier de heer J. ten Kate te Rotterdam. De heer J. Schalkoord, wachtmees ter tit. der Kon. marechaussee te Koe wacht, is overgeplaatst naar Hansweert. Ovezand. In verband met de uitvoe ring van het Vogelbesluit 1937 is tot landbouwkundig adviseur in deze ge meente aangewezen dhr J. Ryk Mz. WALCHEREN'S NOORDKUST VOOR PUBLIEK ONTOEGANKELIJK. Woensdag lag er weer een myn op het strand te Domburg. Met het oog op het ontploffingsgevaar dat deze dingen mee brengen, zijn op last van het militaire gezag de duinen en stranden van Wal- cheren's Noordkust voor het publiek on- toegankelyk verklaard. Men hoopt na- tuuriyk vurig, dat het verbod tegen den zomer kan worden opgeheven. (M. C.) Arnemuiden. Het kustlicht, staande op den zeedyk bij Wulpenburg, dat vele ja ren van petroleumverlichting was voor zien, is thans na het overlyden van den lichtwachter M. Beekman, die een 30-tal jaren het licht bediende, voorzien van een gas-installatie. Voorloopig lichtwach ter is thans dhr C. de Wijne. Tholen. Door de gemeente is voor uit voering van de aan te leggen nieuwe verkeersweg, een leening aangegaan met de Maatsch. van gemeentecrediet, groot f 150.000. Kamperland. Door de Chr. Meisjes- vereeniging „Dorcas" alhier zijn dit jaar 142 stuks goederen vervaardigd voor uitdeeling en door de jeugdclub „Zonne straaltje" zijn eén 30-tal kleedingstuk- ken gebreid, welke aan de stichting „Kinderzorg" werden verzonden. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en (of) het Motor- en Rijwielregle- ment en (of) andere verkeersverorde- ningen W. J. v. G. te Rilland-Bath f 3 of 1 d. h.; G. E. te Eist vrijspraak; C. L. B. te Middelburg f 6 of 3 d. h.A. D. L. te Vlissingen f7.50 of 5 d. h.; J. P. K. te Vlissingen f 3 of 1 d. h.A. P. v. d. M. te Hillegersbergvrijspraak; A. M. de V. te Vlissingen f 5 of 2 d. h.F. H. S. te Middelburg f 7.50 of 5 d. h.M. K. te Biggekerke f6 en f 2,50 of 3 en 1 d. h.C. P. te Koudekerke f 7,50 of 5 d. GEEN LEKKE BANDEN MEER. Op een fabriek „ergens in de Midlands", reed een zwaar beladen vrachtauto. Twee ge weerschoten weerklonken: een der achterbanden was tweemaal getroffen. Maar de vrachtauto reed onverlet door en de chauffeur trok zich niets aan van zijn stuk geschoten (lucht)band, want deze liep niet leeg. Aldus verliep een succes volle demonstratie met een nieuwe bandenvulling, waar van men zich in Engeland veel voorstelt. Natuurlijk is zulk een vinding in oorlogs tijd van bijzondere beteekenis, want zij stelt de bestuurders van beschoten legerauto's in staat, zich buiten de vuur linie te begeven, alvorens het noodige herstelwerk te ver richten. 369. Toen vader en moeder alles aan Sir Ralph uitgelegd hadden, begreep hy best hun gevoelens. Hijzelf had nu verder ook geen zin om mee te gaan, en vroeg aan Kees' ouders toestemming voor hun zoon voor een vacantietrip naar Engeland. Nu, dat vonden zy goed. Dat had Kees na de emoties der laatste dagen wel verdiend. 370. Eenige dagen later bevonden de bei- de vrienden zich op de boot op weg naar Engeland. Terwijl zy over de verschansing tuurden, zag Kees een medereiziger staan. De man, die een reispet diep over zyn oogen had getrokken, kwam Kees bekend voor, doch hij kon niet zeggen waarvan. WAAROM 10 OPCENTEN GEHEVEN WORDEN VIA DE LANDBOUWCRISISWET. Toen onlangs, door middel van het Crisis-suikerbesluit de crisissuikerhef- fing van 20 pet. op 30 pet. werd ge bracht ter bestryding van de uitvoerings kosten der suikerdistributie, zijn daar tegen van de zyde van het bedryfsleven nog al bezwaren ingebracht. Betoogd werd, dat de Landbouwcrisis- wet waarop het Crisissuikerbesluit is ge baseerd, daartoe geen bevoegdheid zou geven, terwyi de Distributiewet geen hoogere heffing zou toelaten dan 5 pet. Wy hebben ter bevoegder plaatse naar de gegrondheid van deze bezwaren ge ïnformeerd, zegt de „Maasbod e". Daar deelde men ons mede, dat uit be zuinigingsoverwegingen voor deze hef fing de Landbouwcrisiswet was gehan teerd, omdat men dan zonder extra kos ten de uitvoeringsorganen ter beschik king had, terwyl bij toepassing van de Distributiewet de heffing wel nieuw werk en derhalve ook meer kosten met zich zou brengen. De meening, dat de heffing van 10 op centen voor de distributie niet via de Landbouwcrisiswet zou mogen geschie den, deelde men in ambtelyke kringen geenszins. Intusschen zal, naar wij ver nemen, spoedig een maatregel worden getroffen, waardoor alle twijfel ten deze wordt weggenomen. Wat betreft het bezwaar, dat te veel wordt geheven, werd er op gewezen, dat het heffen van een lager percentage niet wel mogelijk was, daar om practische redenen de suiker niet met een halven cent per pond verhoogd kan worden, wat by een lagere heffing wel het geval zou zyn geweest. h.J. M. R. te Goes f 20 of 10 d. h. P. A. B. te Middelburg vryspraakG. D. te Bergen op Zoom gedom.f 1 of 1 d. h.P. S. te Biggekerke f 2 of 2 d. h.J. M. v. d. B, te Vlissingen 2 maal f 2,50 of 2 maal 2 d. h.J. H. te Heinkenszand, A. de K. te Heinkenszand ieder f 3 en f 1 of 2 en 1 d. h.A. v. d. B. te Vlissingen f 2 of 1 d. h.P. M. te Oud- en Nieuw- Gastel f 8 of 4 d. h.J. K. te Goes f 8 of 4 d. h.M. B. te Wemeldinge f 10 en f 25 of 5 en 10 d. h.; C. P. J. G. te Colyns- plaat, J. I. E. te Vlissingen ieder f 1 of 1 d. h.; A. v. d. H. te Vlissingen f 12 of 4 d. h. StraatschenderyP. R. te Goes, vrij spraak M. D. te Goes f 7,50 of 5 d. h. J. K. te Goes f 5 of 1 w. t.sch.F. M. S. te Goes: Berisping; P. S. te Goes, Beris ping. Een valschen naam opgeven: W. J. B. te O. en W. Souburg f 10 of 4 a. h. Een trekdier onbeheerd op den open baren weg laten staan: M. de S. te O. en W. Souburg f 3 of 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: T. S. te Middelburg, B. K. te Vlissingen ieder f 10 of 10 d. h. Overtreding Leerplichtwet: tweemaal gepleegd: C. M. F. te Vlissingen 2 maal f 2 of 2 maal 1 d. h. Voorhanden hebben van een gewicht niet voorzien van het verëischte stem- pelmerk: C. M. te N. en St. Joosland: vryspraak. Als eigenaar van vee dat verschijnse len van mond- en klauwzeer vertoont, daarvan geen kennisgeven aan den bur gemeester J. L. te Koudekerke f 7,50 of 5 d. h. Overtr. Arbeidswet: H. J. S. te Vlis singen f 4 of 2 d. h. VOOR EEN ANDER IN DE GEVAN GENIS GEZETEN. De 40-jarige koopman L. K. uit 's Heer Arendskerke had met zekeren W. uit Goes, die tot één maand gevan genisstraf is veroordeeld, een afspraak gemaakt, dat K. die gevangenisstraf voor W. zou ondergaan en daarvoor f 150 zou krijgen. K. meldde zich bij de straf gevangenis te Scheveningen, legitimeer de zich als W. en slaagde er in de maand gevangenisstraf voor W. uit te zitten. Het bedrog kwam echter uit en zoo moest W. zijn maand gevangenisstraf alsnog ondergaan, terwijl K. zich we gens oplichting van den staat (wegens genoten onderdak, voeding en arbeids loon) voor de Haagsche rechtbank heeft moeten verantwoorden. By verstek werd hy tot 6 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Hy was in verzet gekomen, doch de officier van justitie achtte geen termen om verandering van straf te eischen aanwezig. De verdediger achtte de oplichting niet bewezen, daar het verdachte niet om gratis voedsel, loon en onderdak te doen was. Daar heeft hy bovendien voor gewerkt. Ook ex art. 189 sub I wetb. van straf recht (het behulpzaam zyn bij het ont komen aan de nasporing door de ambte naren van justitie) kan verdachte niet veroordeeld worden. WRESZYNSKI WEER VOOR HET AMSTERDAMSCHE GERECHTSHOF. Gisteren stond wederom de Poolsche bankier Wreszynski in de verdachten- bank van het Amsterdamsche Gerechts hof, dat de behandeling van de straf zaak tegen deze internationale sinistere figuur voortzette. Veertien dagen gele den wees het Hof een interlocutoir ar rest, waarin heropening van het getui genverhoor werd gelast, omdat het rech terlijke college zich nog niet genoeg in gelicht achtte over de vraag, of Wreszynski inderdaad het recht had zich voor consul honorair van Argentinië uit te geven. Gisteren wilde het Hof den gezant schapsattaché Tarnowsky hooren, doch het bleek, dat deze zich in Argentinië bevindt. Weer vroeg de president den verdach te, hoe nu eigenlijk de Amerikaansche consulaire ambtenaar in Rotterdam heette, die verd. zoo goed zegt te ken nen. Nog steeds evenals by vorige zittingen wist verd. den naam niet. Het Hof hoorde thans den heer A. Torres, consul-generaal van Argentinië. Verd. had indertijd een uitvoerige ver klaring afgelegd over de wijze waarop hy tot honorair consul van Argentinië was benoemd. Getuige kende Wreszyns ki niet als zoodanig, maar onmogelijk achtte hy het echter niet. Een honorair consul wordt benoemd op voorstel van den gezant. Via allerlei schijven gaat dit voorstel naar het ministerie en den president van de republiek, die uiteinde' lijk benoemt. Dan krijgt een honorair consul een standplaats en wordt aange steld voor een bepaald district. Verdach te zou Dresden als district aangewezen hebben gekregen, Pres.: hebt u daar ooit gewoond? Verd.: neen, dat niet Getuige, de consul-generaal, achtte het onmogelijk dat iemand benoemd wordt voor een district, waar hy nooit ver toeft. Nog besprak het Gerechtshof een aan tal punten met Wreszynski. Verdachte hield vol, dat hij de f 6000 van den Goesschen koopman aan twee za kenrelaties had gegeven om mee te „werken". Pres.: Zoudt u niet toe willen geven, dat u het geld van uw Goesschen secretaris voor u zelf hebt gebruikt, evenals de vierduizend gulden, die u van Toni kreeg. Neen, verdachte hield vol, de f 6000 te hebben gegeven aan Melan en Refnsz, weliswaar zonder quitantie Ook het adres van dit tweetal kan verdachte niet noemen. Het Hof trok zich hierop in Raads kamer terug. Na heroepening deelde de president mede, dat alsnog een onder zoek zal worden ingesteld bij het gezant schap over de vraag of verdachte hono rair consul van Argentinië was. De behandeling wordt voortgezet op Dinsdag 6 Februari half twee. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Donderdag 28 Dec. 1939. Groote veiling. Zure Kroetappels 2.80 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten extra 17, id. A 1315, id. B 11, id. C 77.50, Cox Oranje Pippin 1430, Courtpendu 4, Dubbele Bellefleur 4 4.50, Eierappels 2.50, Fransche Goudrei netten 59, Gron. Kroon 3.508.50, Hondsmuil 4, Jonathan 430, Rein. v. Zucalmaglio 812, Rembour Mortier 3.504.50, Sterappels 3.507, Salomé 2.504, Zure Bellefleur 310, alles per 100 kg. Zoete appelsCampagnezoet 2—6, Pomme d'Oranje 9, Zoete Bellefleur 2— 3.50, Zoete Ermgaard 45.50, Kroet- en Valappels 13.50, alles per 100 kg. Peren: Gieser Wildeman extra 10—12 id. A 9—9.50, id. B 7—7.30, id. C 5.5o| Brederode 4.507, Comtesse de Paris 6 23, Kleiperen 2.506.50, Pondsperen 35.50, St. Remy 46, Wintersuike- ryen 2—4, Kroet- en Valperen 12, al les per 100 kg. Zondag 31 Dec. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. 8,30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—12.30 KRO. 8.30 Carillonbespeling. 8.45 Morgenw. 9.30 Orgelconcert. 10.00 Gew. muziek (gram.). 10.20 Ned. Herv. Kerkdienst, Hierna: Gew. muziek (gram.). 12,15 Causerie „Balans opmaken". 12.35 Gram. 12.45 Ber. ANP. 1.00 Letterk. causerie. 1,20 Oudejaarstoespraak door Z.Ex. Jhr Mr A. W. L. Tjarda van Star- kenborgh Stachouwer, Gouverneur-Ge neraal van N. O.-Indië. 1.35 Gram. 2,00 Overzicht van 1939. 3.00 Gev. concert, 4.30 Ziekenhalfuur. 4.55 Gram. 5.00 Gew. muziek (gram.). 5-20 Geref. Kerkd. Hierna: Gew. muz. (gram.). 7.30 Jaar sluiting der programma's. 7.45 Ber. 7.50 Gram. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 Vroolijk Oudepjaarsprogr. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Gram. 12.00—12.30 Nieuw- j aarsprogramma. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 7.00 VPRO. 9.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Ber. 9.05 Tuinbouw- half uur. 9.30 Gram. 9.40 Causerie ,.Van Staat en Maatschappij". 9.59 Ber. 10.00 Causerie „Inneriyk bestand zyn". 10.30 Ned. Herv. Kerkd. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". 12.25 Gram. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.00 AVRO-Aeolian-orkest, 1.30 Declam. 1.35 Gram. 1.40 Causerie, 2.00—2.27 Boekbespr. 2.30 AVRO-octet en solisten (opn.). 3.10 Omroeporkest. 4.55 Sportn. ANP. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Bravour en Charme. 6.30 Kerkdienst. 8.15 Gram. 9.00 Ber. ANP. 9.10 AVRO- Amusementsorkest. 9.40 Toespraak. 9.45 Gram. 10.10 Radiotooneel. 11.00 Ber. ANP., gram. 11.15 Oudejaars-redevoe- ringen door den G.-G. van N. O.-I., Z.E. Mr A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer e.a. 11.45 Oudejaarsavond woord door Mr Dr L. E. Visser, presi dent van den Hoogen Raad der Neder landen. 11.55 Soldatenkoor met orgelbe geleiding. 12.00 Twaalfuurslag van den Domtoren in Utrecht; Wenschen van schepelingen. 12.302.00 Nieuwjaars programma, hierna: wenschen van sche pelingen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: voor de kuststrook: lichte vorst tot om het vriespunt, be trokken tot zwaar bewolkt, eenige sneeuw, matige, tydelyk krachtige Zui- delyke tot Westeiyke wind. Voor het binnenland: matige tot lich te vorst, tydelijk betrokken, geen neer slag van beteekenis, zwakke tot matige wind uit Z.-Westelyke richting. Stand van hedenmiddag 3 u.: ZATER] 54c JAA! Uitgave: N. „Luctor et het| Bureaux Lan| Poatrckenlng bijkantoor M i I j. J. F A N O Y| Directeur - Hoo Dit nummer Stand van gistermiddag 3 u.: 770. Licht op voor fietsers- Zaterdag 4 u. 24 min. Wy ge Weer Wolken en doni Wanneer we tel voorbyging en wd dag om ons heenl wolken en donkerj Ongetwyfeld, in 1939 niet gehe oogenblikken, datl breken en dat al einde scheen te zij pakten zich weer) was er weer de ta In ons vorig jaJ het jaar 1939 aanl van voortdurende f Sinds is er wed Maar de spannil mogelijk zelfs toel dit verschil, dat j te groot bleek en 1 gen niet uitblevenl De oorlog tusd pan duurt nog oif reeds meer dan t| al zijn krachten wil te onderwerped geen ander result^ wonden en ellende In Spanje kv burgeroorlog die s| een einde, door Franco. De mee vrees, dat Franco, I ten einde was, niq te zijn dan de gel een of meer grootj gebleken. Franco verlangt niets al zijn eigen zaken kA Is zoo dit SpaanJ bijgegaan, andere stiger aard zijn er komen. Bij de vorige wij nog onder deL beurde te Münchel optreden van Muss de vrede bewaard Er waren aanval uitzichten. Britsche en Dui waren in het beginf lijn bijeengekomen i over een vlootovere werd gepubliceerd, in zéér vriendscha den gevoerd. Dat gaf hoop voa al ook gezien de l en toezeggingen val gon te leven, dat a buien waren afgetrl Al spoedig bleekt wachtingen niet gel Het bleef rommej Telkens weer wolken samen. Op 15 Maart vel reld met de mededej S1 o w a k ij e onder het Duitsche rijk w had opgehouden ze» Hieraan werd echte! optreden gewettigd f te om een einde te I durende bedreiging L Dit optreden brJ van de wereld in on den, ook in ons IeL verdediging in oil sen deel van de trol einde op alles voorl De Duitsche regel de gemoederen tel pertinente mededel thans in Europa had. Duitschland w treft, verzadigd. Me verdere agressie nie En wel was er r sche kwestie, aangaat was er gee here Zorg. In Febr handelsverdrag me fh op 3 April sloo verbond met Engel; op 17 Mei niemand hme verzekerd, dat Ken waren die een vaardigen. Er was dus alle dan gematigd opt: De rustige stemrr verstoord, door het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6