PU ROL Gemengd Nieuws. Sinterklaas en Kerstmis. Ingezonden Stukken Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. Ijsvermaak Koortsig Nee-nAKKERTJE De zwerftochten van Kees. ken door de sleepboot Seine en het ber gingsvaartuig Zeeleeuw en in de haven van Vlissingen binnen gebracht. De Comitas kan slechts by gunstig weer vlotgebracht worden. Aan de oeververdediging van den dyk is eenige schade toegebracht. DUURTETOESLAG BIJ HET WATERSCHAP SCHOUWEN. Reeds geruimen tijd geleden heeft het hoofdbestuur van den C'hr. Bond van Personeel in Publieken Dienst pogingen aangewend tot verbetering van de loonen van het porsoneel, werkzaam hij het wa terschap „Schouwen". Nadat dit werd afgewezen, zijn bespre kingen gevoerd met het provinciaal be stuur van Zeeland over deze zaak en zijn verklere pogingen aangewend. Dezer dagen heeft het dagelijksch be stuur van het waterschap „Schouwen" besloten aan het personeel een duurte- toeslag toe te kennen van f 0.25 per werkdag. ZUID-BEVELAND Yerseke. Donderdagavond kwam de vereeniging voor Geref. Lager Onderlijs (Kakeldans) in ledenvergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer H. Vendeville. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord verschillende bijzon dere voorvallen uit de afgeloopen maan den. Nadat de huishoudelijke zalen wa ren afgedaan, hield de heer J. Jonkheer, hoofd der school, een leerzame causerie over „Enkele voorbeelden van juiste op voeding uit Gods Woord". De heer P. Bustraan werd als bestuurs lid herkozen. geeft ruwe huid verzacht - geneest Verdachte lotery. De voetbalvereeniging Nieuwveen kreeg ge- ruimen tijd geleden toestemming tot het houden van een verloting. Thans is gebleken, dat weliswaar een vrij groot aartal loten is verkocht, doch dat met de belangen der lothouders wel wat heel zonderling is omgesprongen. Sinds eenige dagen bereikten de poli tie tal van klachten van ingezetenen, die zich bedrogen achtten, omdat het resul taat der verloting nog maar steeds niet bekend werd gemaakt en niemand een prys ten deel scheen te zijn gevallen. De rijkspolitie heeft daarop een on derzoek ingesteld en daarbij is aan het licht gekomen, dat de trekking van de verloting wel heeft plaats gehad, maar dit moet gebeurd zijn in een onder-onsje, hetgeen in strijd is met de, aan de toe stemming van het gemeentebestuur ver bonden voorwaarden, dat de trekking in tegenwoordigheid van de politie zou ge schieden. Van de zflde van het bestuur der ver eeniging is aan de politie meegedeeld, dat de hoofdprys van de verloting zou zijn gevallen op het nummer van een on verkocht lot, zoodat niemand er door ge dupeerd zou zijn. Ook de overige in uit zicht gestelde prijzen waren bij het po- litie-onderzoek echter niet te vinden, terwijl tot dusver evenmin de uitslag be ken is gemaakt. In verband hiermede is tegen het be stuur der vereeniging proces-verbaal op gemaakt. Bijwiel -„gros sier" aange houden. Te Driebergen heeft de politie de hand gelegd op een handelaar, die er als bijverdienste een zaak in tweede hands-rijwielen op na hield. Uit 'het on derzoek is namelijk gebleken, dat de man handel dreef in fietsen, die in hoofdzaak in Amsterdam gestolen waren. Reeds meer dan twintig zijn or bij de nieuwe eigenaren, die volkomen te goeder trouw waren, in beslag genomen. Ook de Amsterdammer, die de fietsen kaapte en in Driebergen aan den han delaar leverde, kon worden opgespoord en is in arrest gesteld. Over dit onderwerp schreef de „Kerkb. v. Groningen", na eerst enkele opmerkin gen te hebben gemaakt, over de onschul dige geneugten van het Sinterklaasfeest: Maar nu, nu is het Kerstfeest in zicht. En met betrekking tot dat Kerstfeest hangt er iets in de lucht, waartegen wij toch wel heel erg op onze hoede moeten zijn. Dezer dagen kwam mij in handen een boekje van een heel bekende, groote fir ma, die veel winkels exploiteert, kruide nierswinkels. Het was een reclameboekje, waarin allerlei artikelen werden aangeboden voor de beide feesten: „Sinterklaas en Kerst feest". En het verschrikkelijke van dat boekje was, dat die beide feesten daar behandeld worden als gelijkwaardig. De eerste helft is gewijd aan Sinter klaas. Mooie plaatjes van den goeden bisschop, met de bekende versjes: „Sinter klaas, goedheilig man", en „De Stoom boot uit Spanje" enzoovoort. En dan, warempel, dan ziet ge eens klaps „Stille nacht, heilige nacht" en: „Nu zijt wellecome, Jesu lieve Heer" en: „De herderkens lagen bij nachte". Maar nu moet ge niet denken, dat daar nu verder gepredikt wordt de Heere Jezus Christus. O neen. Nu gaat het om het Kerstmannetje, dat, met een bontmuts op in een slede, met herten er voor aan komt jagen om alle menschen blij te maken met een pakje van de firma, die dit boekje uitgaf. Dan ziet ge het Kerstmannetje, met laarzen aan, op een ladder, bezig met pakjes aan den Kerstboom te hangen. Kijk, dat is verschrikkelijk, dat het Kerstfeest ver laagd wordt tot een tweede Sinterklaas feest, en dat men den menschen leert bij de pakjes en het lekkers dat men krijgt, te zingen van den grooten Davidszoon, zonder dat zij ook maar iets gelooven, van wat de Schrift ons van Hem zegt. Dat men de menschen leert zingen: „Nu zijt wellecome", zooals zij ook zin gen: „Daar ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan", terwijl ze evenmin gelooven in Jezus Christus als in Sinter klaas, dat is erger dan vloeken. Den Zoon van God te vervangen door het Kerstmannetje met zijn oubollig ge zicht in de hertenslede, het is God ge klaagd. Ja, zoover is het bij duizenden, die op Kerstavond naar de kroeg gaan en daar bij een stevig glas in het schijnsel van een Kerstboom, zitten te zwetsen, onder wijl de radio of de gramophoon Kerstlie deren door de zaal doet galmen. O, daarvoor beware ons God, dat in onze Christenlanden het Kerstfeest, al- meer, tot zulk een feest verlaagd zou worden, waarbij het gaat om een lekker maal eten, een mooi cadeautje, een ge zellig avondje, maar waarbij uit het oog verloren wordt de verschrikkelijke schoon heid van het: „Mensch met ons geworden, uit menschenbehoefte, Om mijn overtreding tot zonde gemaakt." Laten wij toch doen wat wij kunnen, om dezen gruwel te stuiten. Laten wij toch onze Kerstfeesten sober, o zoo sober houden. Ik weet het wel, ik weet het wel, een Kerstboom is op zich zelf niet verkeerd, en een cadeautje op Kerstfeest is niet verkeerd, maar zoo licht wordt door deze dingen ons hart afgetrokken van dat ééne, groote, heer lijke feit, waarom het gaat: „Gods Zoon, mensch geworden". En als dat gebeurt, dan is Kerstfeest geen cent meer waard. Sinterklaasfeest zonder Sinterklaas, dat kan best. Zelfs onze kleinste jongen is al zoo wijs dat hij niet meer in Sinterklaas gelooft. Daar blijft het pleizier even groot om. Dat hindert niets. Maar een Kerstfeest zonder geloof in den Christus, in de geboorte van Gods. Zoon, dat is een gruwel. Kerstliederen zingen zooals men een Sinterklaasversje zingt, dat is vloeken. Nog eens, laten wij toezien, dat wij aan deze dingen niet meedoen. Deze ellendige, zuchtende, uit duizend wonden bloedende wereld heeft geen be hoefte aan zoetsappige feestjes met mooie pakjes en warme mutsen, maar aan den Christus Gods, den Zaligmaker, den Eenige, Die verlossen kan uit nood en dood. Hij zij het middelpunt onzer Kerst vreugde, Hem mogen wij prediken ook aan anderen. Ook op de Kerstfeesten, die wij gaan houden met onze kinderen, met Evan- gelisatiemenschen, sta Hij, de Zone Gods, in Zijn machtige liefde in het middel punt; Hij het één en al. buiten verantwoordelijkheid dei- Redactie PROFANEERENDE RECLAME. Geachte Redactie, Wo min singt laszt man sich ruhig nieder, Böse Leute haben keine Lieder. Uw abonné X. was zeer waarschijnlijk deze wijze woorden vergeten, toen hij zich zette tot een veroordeeling wegens profanatie door het doen zingen van Kerstliederen in de straten van Goes, vanwege de Midza. Het is niet mijn wensch op te treden als gladiator voor de Midza, die deze veroordeeling direct aangaat. Het is alleenlijk de bedoeling te leeren begrijpen, hoe men er toe kan komen een vonnis te vellen, zonder aan te geven waarom en waardoor en waar van hier ontwijding, heiligschennis, ont heiliging heeft plaats gevonden. Tot nu toe was het voor de meeste ge vallen mogelijk in Nederland te denken, te voelen zoo men wilde. Dit geldt uiter aard voor abonné X. en ergo voor ieder. Schryver dezes behoort, helaas, tot de genen, die werkelijk in de meening wa ren, dat de geboden Kerstliederen be hoorden tot de ondefinieerbare stem ming, die den Nederlander gaat bekrui pen om en naby het Kerstfeest, hetzij deze Nederlander kerkelijk, dan wel iets anders is. Hetzjj verre van my, het mo nopolie voor kerstfeesten te willen op- eischen en ik ben alsnog van meening, dat een iegelijk maar op zijn eigen wijze moet trachten zalig te worden. Zoo ook de Midza en als die van meening zou zijn, en dat was ongetwijfeld het geval, dat de Kerststemming wellicht verhoogd zou kunnen worden met het doen spelen van Kerstliederen, dan is toch daarmede aangetoond, dat het nimmer in de be doeling kan liggen, dat de Midza iets zou willen hebben profaneeren. Tenzij abonné X zou veronderstellen, dat de Midza nu eens echt aan het pla gen zou zijn gegaan, hetgeen toch even- POSTBOOT KAMPENURK. In Ijs bekneld geraakt De postboot, welke den dienst onderhoudt tusschen Urk en Kampen, is gistermid dag bij De Ketel in het ijs vastgeloopen. De stuurinrich ting brak, zoodat twee sleep- booten uit Kampen moesten uitvaren om het schip te hulp te komen. Deze hebben de boot naar Kampen gesleept. De „Von Geusau", welke na I een moeilijke reis van Enk- 1 huizen om vijf uur te Urk j was aangekomen, voer even- eens ter assistentie uit, doch 1 kwam te laat om nog hulp te bieden. Besloten werd, dat de „Von Geusau" de reis naar Kampen zou vervolgen om, nu de eigenlijke postboot, door dat de stuurinrichting bescha digd is, niet kan varen, den dienst van deze boot over te nemen. 365. Juichend vloog Kees zijn vader om den hals. Hij kon echter nog niet naar huis, want eerst moest Kees met de politiebe ambten mee naar het huisje, waar hij ge vangen had gezeten. Juist toen ze daar aan gekomen waren arriveerde Selman daar, met Kees geconfereerd, en toen bekende de kinderontvoerder alles. 366. In de snelle auto ging Kees met zijn vader eindelijk naar huis. De weg duurde hem veel te lang. Wat verlangend was hij, zijn moeder en broers weer te zien. min mogelijk moet worden geacht. Noch van abonné X, noch van de Midza. Moge de abonné X het geachte, het dagblad „De Zeeuw" lezende publiek, op korten termijn, met zyn voorlichting in dezen willen dienen. Hoogachtend, J. v. d. G r a a f f. Goes, Oostsingel 76. De inzender heeft, naar het ons voor komt, met deze verdediging aan het Midza-bestuur een slechten dienst bewe zen. Althans meerdere leden zullen den inhoud van dit schrijven zeker niet voor hun rekening nemen. Wij zonden het ter inzage aan den eersten inzender, die het volgende opmerkt: Geachte Redactie, Ik dank u, dat u me in de gelegenheid stelt dit antwoord op mijn protest van eenig commentaar te voorzien. fk >heb me niet verbeeld, dat ik aller meening zou vertolken. Wanneer dit het geval was, zou deze uitzending b.v. nim mer hebben plaats gevonden. Ik heb mijn zienswijze gesteld tegen over die van het Midza-bestuur en zooals nu blijkt tegenover die van dhr v. d. G. Inderdaad heeft de Midza niets gedaan wat strijdig is met de openbare oi'de. Mijn bezwaren liggen dan ook op ander terrein. Naar mijn meening behooren verschil lende der uitgezonden liederen tot het onvervreemdbaar eigendom van de Chris telijke Kerk, hetzij Roomsch of Protes tant en 'komt het niet te pas om derge lijke muziek te gebruiken als reclame middel voor handelszaken. Het citaat, waarmee dhr v. 'd. G. aan vangt, lijkt me overigens op deze kwestie in het geheel niet van toepassing. Ik ben er van overtuigd, dat zeer vele leden ivan de Midza mijn zienswijze beter zullen begTijpen dan dhr v. d. G. dit blijkbaar deed. Hoogachtend, Uw Abonné X. Recepten voor de a.s. feestdagen. Oliebollen. 3 ons bloem, 3 ons boekweitmeel, 6 d.'L. melk, Vï ons kren ten, Vï ons rozijnen, 25 gram sucade, een weinig zout, Vï ons gist, 2 lepels bruine suiker, een flesch bakolie, raapolie of boterolie of Delftsche slaolie. Bloem en boekweitmeel in een kom doen, een kuil in het midden maken, daarin de eieren, het zout en de gist, die aangemengd is met 1 lepel bruine sui ker, tot ze vloeibaar is. De melk een wei nig verwarmen en 'de helft toevoegen. Bloem en melk, enz. in de kom- vermen gen. Het deeg flink 'klopplen met een hou ten lepel, dan de rest der melk er bij doen. Het beslag een kwartier laten rij zen op een hoek der 'kachel, of in een pan met goed warm water. De kom on der het rijzen toedekken. Nu worden aan het beslag de (schoon gemaakte) krenten, rozijnen en de in stukjes gesneden sukade toegevoegd voor het rijzen. Verder: Het beslag laten rij zen. De olie uitbakken met een sneetje brood, als de olie goéd doorkookt neemt men dit brood er uit. Voor boterolie is dit uithakken met brood niet noodig, evenmin voor de Delftsche slaolie, die hiervoor eveneens te gebruiken is. Twee lepels in de warme olie dompe len, met één lepel wat beslag nemen em met dien anderen lepel dit beslag van den eeisten schuiven en in do warme olie laten vallen. 'Op deze wijze naarmate 'de pan wijd is, 6 of 8 oliebollen tegelijk bakken. De oliebollen zetten uit in de olie, dus daarom moet er ruimte in de pan overblijven om dit uitzetten te 'be vorderen, het gebak is dan luchtiger. De bollen op een vergiet laten uitlekken en met suiker bestrooien. Reuzelbollen op dezelfde wijze in reu zel gebakken, waarvoor men 1 pond reu zel neemt en daaraan 2 lepels olie toe voegt. Smeerbollen worden gebakken als olie bollen zonder krenten, rozijnen of sucade in half reuzel, half olie. Berliner bollen (10 stuks). 2 ons bloem; 60 gr. boter, 25 gr. suiker, 20 gr. gist, ruim Vï d.L. melk, 2 eidooiers, 2 ons jam; een weinig zout, reuzel om in te bakken. Roer de boter en 'de suiker in een kom met een bouten lepel, tot de boter zeer zacht is geworden, roer hierdoor een voor een de eidooiers. Vermeng dit goed met elkaar. Doe er daarna de bloem en een weinig zout, de aangemengde gist en de lauwe melk bij. Vorm vervolgens op een met bloem bestoven tafel, van het deeg oen overal even dikke rol, verdeel deze met een mes in twintig gelijke doelen, •vorm daarvan balletjes zon'der barsten en laat deze op een met bloem bestrooid bak blik M uur rijzen. Bedek ze tegen het uitdrogen met een vochtigen doek. Druk dan de platte kanten der balletjes een weinig in, leg- op de .helft van het aantal balletjes telkens een weinig (ongeveer 2 theelepeltjes) jam, bestrijk de randen met onge'klopt eiwit en leg op ieder gevuld balletje een ongevulde helft. Druk de randen stevig op elkaar. Laat daarna de bollen, als ze alle gevuld zijn, nog uur rijzen en bak ze dan langzaam in war men reuzel gaar en bruin (6 a 7 minu ten). Bestrooi ze na bekoeling met poe dersuiker. Geef zij bij voorkeur koud. Appelbeignets: Vï ipond bloem. Vï fleschje bier, 12 zure appels, zout, 'kalfsvet of reuzel. De appels boren, schillen en in schij ven snijden en in een beslag dompelen, gemaakt van de bloem en bet bier. Ver volgens bakt m'en de beignets in kokend kalfsvet of reuzel tot ze mooi bruin zijn. Om het overtollige vet te verwijderen, legt men ze op grauw papier en bestrooit ze dan met kaneel en suiker. Zeer eenvoudige wentel teefjes. Doop overgebleven sneden oud brood (met korst en al) in melk, laat ze er een oogenbli'k in liggen (voor al niet te langl) en maak intusschen in de koekenpan wat boter heet. Bak de sneden aan weerskanten goud bruin leg ze op een schotel en bestrooi ze met wat suiker ion kaneel. 'Groente- of vleeschpastei voor feestdagen. 1 ons half boter half hard vet, 3 ons bloem, Vï theelepel zout, iets meer dan Vï d.L. water, 1 thee lepel bakpoeder, 1 Maggi's Justablet, resten gekookt soepvleesch, gekookte wor teltjes of andere gaargekookte groenten, Vï ons boter of vet. Doe de bloem in een kom, voeg hierbij het in stukjes gesneden vet en boter, het zout, bakpoeder en water en kneed er een deeg van. Rol deze telkens uit en laat het 'deeg minstens een half uur op koele plaats rusten. Laat in een vleesc'hpan Vï ons boter of vet goed heet worden. Wrijf het Maggi's Justablet fijn, meng het geleidelijk met 3 d.L. w-ater aan tot een gladde pap. Voeg deze vloeistof bij de gebraden boter of het vet. Laat de jus 5 minuten heel zadhtjes doorkoken. Doe er de groente en het vlees'ch in en stoof ze nog even. Rol het deeg uit in twee dunne lap pen. Wrijf een vuurvaste schaal of bak blik in met vet, leg één der lap;:en deeg er in, vul de vorm vervolgens met de groente- en vleeschmassa. Bedek ze met de andere lap deeg. Snijd kleine gaatjes in het deegdeksel, opdat de damp kan ontsnappen. Bestrijk de bovenkant met geklopt ei en bak de pastei, al naar de dikte 35 a 60 minuten in een zeer warme oven. Gesmoorde aardappelen. Het smoren- van aardappelen is een be reidingswijze, die maar zelden wordt toe gepast. Toch is dit een bijzonder ge schikte methode om versche aardappelen (dus geen restje van den vorigen dag) met een lekker bruin korstje op tafel te brengen. Hoe we deze gesmoorde aardappelen klaarmaken virédt u in dit recept be schreven: lVï kg. aardappelen, 1 ons boter, Vï eetlepel zout. -Schil de aardappelen, of boen ze zeer goed schoon, en snijd ze in vieren. Breng ze in een ijzeren of een aluminium pan aan de koek, onder toevoeging van een kopje water, het zout en de boter. Laat ze met gesloten pan zachtjes doorkoken, maar zorg, dat het water na plm. 10 minuten verkookt is. Laat de aardappe len, onder af en toe omschudden in de boter verder gaar en tegelijkertijd goud bruin worden. Maandag 25 Dec. 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 7.30 NCRV. 8.30 KRO. 9.30—12.00 NCRV 7.30 Kerstzangdienst. 8.30 Carillonbe speling. 8.45 Morgenwijding. 9.30 Gew muziek (gram.). 9.50 Chr. Geref. Kerkd Hierna: Gram. 12.15 Wognums Zang koor. 12.30 Ber. 12.40 Molto Cantabile en Wognums gemengd en vrouwen zangkoor. 2.002.55 Orgelconcert. 3.00 Voor de kinderen. 4.00 Gram. 4.45 Hobo en piano. 5.15 Gram. 5.30 Chr. gemeng de zangvereen. en gram. 5.50 Ned. Herv. Kerkd. Hierna: Gram. 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8.15 NCRV-Kleinkoor. NCRV-orkest en solist. 8.55 Declamatie. 9.25 Vervolg concert. 10.00 Ber. ANP., act. halfuur. 10.30 Utrechtsch Sted. ork. en solisten (opn.). 11.00 Gram. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.30 VPRO. 8.30 Orgelspel. 8.45 Morgenw. 9.00 Om roeporkest, AVRO-Morgenwydingskoor en solisten. 9.35 AVRO-Octet en decla matie. 10.30 Vrijz. Herv. Kerkd. 12.00 Carillonbespeling. 12.20 Gram. 12.45 Ber. ANP., Gram. 1.00 De Twillight Se- renadiers en solist. 2.00 AVRO-Sympho- nie-orkest en solisten. In de pauzeDeel. en gram. 4.00 Onbekend. 4.30 Gram. 4.50 Declam. 5.20 Gram. met toel. 6.00 Omroeporkest en solist (opn.). 6.45 Sec- co en zijn ensemble. 7.30 Kerstuitz. uit New-York, Parijs, Berlijn en Londen. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8.45 Radio- tooneel. 9.15 Kerstboodschap. 9.25 Zang, viool en orgel. 9.45 Het Renova-septet. 10.30 AVRO-orkest. 11.00 Ber. ANP., hierna tot 12.00 Gram. Dinsdag 26 Dec. 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. 8.30 NCRV. 9.30—12.00 KRO. 8.30 Morgenw. 9.30 Gram. 10.30 Hoog mis. 11.45 Gram. 12.00 KRO-orkest. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.10 Gram. 2.00 KRO-Nachtegaaltjes. 2.15 Gram. 2.30 Rotterd. Philharmonisch orkest en-koor koninkl. zangvereen. Schiedams Man nenkoor „Orpheus" en soliste. Om 3.05 Gram. 4.30 Ziekenlof. 5.15 Rococo-octet, 5.45 Felicitaties. 6.05 Gram. 6.15 KRO Melodisten en solist. 7.00 Gram. 7.45 Cy clus „Naar de nieuwe Gemeenschap' 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 KRO-Ka merorkest. 8.45 Jeugduitz. 9.05 KRO Kamerorkest en solisten. 9.30 Radioto neel. 10.00 Koor van de Sixtijnsche ka pel. 10.30 Ber. ANP. 10.40—12.00 Gram HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO Uitz. 10.00—12.00 v.m. VPRO. 8.00 Gram. 8.45 Morgenw. 9.00 Om roepork. 9.35 Pianovoordracht. 10.00 „De mensch in den tijd", lezing. 10.30 Ned. Herv. Kerkd. 12.00 Filmpraatje. 12.25 Orgel en zang. 12.45 Ber. ANP., Gram. 1.45 „Ontmoetingen met Thomas kantor Prof. Karl Straube", lezing. Hier na tot 2.27 Bach-cantate. 2.30 Concert gebouw-orkest en solist. 4.00 Schilderij bespreking. 4.30 AVRO-Meisjeskoor met orgelbegegleiding. 4.50 Voor de kinde ren. 5.15 AVRO-Aeolianorkest. 6.00 AVRO-Amusementsorkest. 6.45 De Ro mancers en soliste. 8.00 Ber. ANP., me- dedeelingen. 8.15 Gevar. concert. 9.20 Kinderpostzegelprijsvraag. 9.35 Gram- 10.15 Causerie „Is Uw naam mis schien...?" 10.30 Nina Dolce's Puszta- orkest (opn.). 11.00 Ber. ANP., hierna tot 12.00 Cabaretprogramma. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.776. Licht op voor fietsers: Zondag t.m. Woensdag 4 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6