Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Telegrammen. Vreemde vliegtuigen boven ons land. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten. Marktberichten •n 2ij hebben aanrakingspunten zoowel niet links &ls rechts. Daarom van de liberale fractie het ini tiatief tot een sam'enispreking. Zij had een principieel bezwaar tegen de ver kiezingvan een sociaal-democraat. Op de eerste vergadering bleek echter reeds dat de breede basis niet te verwe zenlijken was. Ter rechterzijde meende men dat men nog niet met een soc.-de mocraat in zee kon gaan. Dat de onder handelingen ZOO lang duuiüen, kwam door een meeningsverscthil tusschen A.R. n CH. De A.R. brachten tien1 slotte een offer terwille van de Ghr. Historischen. Voor de liberalen waren nu geen rede nen om verdere stappen te doen. Spr. vindt het niet behoorlijk van den heer Staverman een aanval te doen op de libe ralen in een vrijz. dem. vergadering, waar de liberalen zich niet konden ver dedigen. Laat hij bet bier doen. Spr. acht het onjuist, dat dhr Staverman zegt, dat de liberale fractie zich op sleeptouw heeft laten nemen. Dat is schoolmeesterachtig. Overigens betreurt spr. de scherpe ver houding tusscihen liberalen en vrijz. de mocraten. Tusschen heide bestaat slechts een gradueel verschil op sociaal-econo misch gebied. Spr, acht het m het belang der pro vincie, dat de liberale fractie al het mo gelijke deed om de verkiezing van den heer van Vloten te bevorderen. Deze fractie bestaat niet uit slaafsche volge lingen, zooals gisteren wel is gebleken. Spr. acht het verkeerd, als de fracties het eens geworden zijn over de verdeeling der zetels, dat dan klakkeloos elkanders candidaten worden overgenomen. We zijn geen stern-machines. Ieder moet tie volle verantwoordelijkheid ivoor de candidaten ^ifelaas zitten: in de verschillende frac ties zoo weinig leden, die een benoeming tot lid van Gedep. Staten kunnen aanne men. Spr. wijst b.v. op de burgemeesters (wel acht in getal), gemeente-ambtenaren enz. Dit dient toch wel in de toekomst bedacht te wotiden. Spr. juicht de voorgestelde subsidies betreffende de gezondheidszorg toe. Uit zendingen van t.b.c.-patienten is vaak heel moeilijk, vooral voor hen, die niet armlastig en1 toch ook niet bemiddeld zijn. Tegenover den heer Onderdijk zegt spr. dat tie ziekenfondsen weinig of geen ver hand houden met de directe gezond heidszorg. De politiek van Ged. Staten kan spr. over het algemeen toejuichen. Dhr Vienings (R.K.) noemt de be schouwingen over de verkiezing van Ged. Staten niet veel meer dan nakaarten. Dhr Staverman beschouwt de Prov. Staten te veel als Tweede Kamer en Gedep. Staten als Ministers. De taak der Staten is zeer beperkt, Verder zijn (de Statenleden nu eenmaal gekozen, op den grondslag van politieke programma's. Toen de verkiezing van Ged. Staten ter sprake kwam, was nog niets bekend van den oorlogstoestand, waarin we nu verkeeren. Sprekers fractie heeft alleen gevraagd of lliet kiezen van een sociaal-democraat op dat oogenblik opportuum was. Wan neer de verrassende wending der soc.- democratie izich bestendigt, dan zal spr. in de toekomst niet aarzelen aan 'de ver- kiezinge van een soc.-democraat mede te werken. 3pr, keurt het af, dat de heer Onder- dijk nu scherpe critiek aankondigt. Dtit is niet loyaal. Het spijt Spr. dat dhr Kodde elk jaar de religleuse geschillen toespitst. Ook voor 1572 woonde hier een Nederlandsch Christenvolk. De R.K. kerk gelooft nog altijd in God Almachtig en in Jezus Christus onzen Heer. Zoolang de R. K. kerk nog altijd doopt in den naam van den Drieëenigen God, kunnen de Stk. Geref. toch met de R.Katholieke Chris tenen samenwerken. Spr. ontkent, dat de R.K. kerkleer boven de staatsleer gaat. De R.K, Christenen willen graag samen werken met de andere Christenen, die ook erkennen, dat God de wereld re geert. Dhr Adriaanse Amen. Dhr Vienings: Juist. Zoo is het. Ik hoop dat allen dit beamen. Spr. kan zich over het algemeen wel Met de financieele politiek van Gedep. Staten vereenigen. Spr. vraagt of het juist is, dat de mi litaire autoriteiten liever hebben dat de Noord-Bevelandsche brug voorloopig nog niet tot stand komt. Spr. vraagt behoud van het Prov. ver erslag en van een rustige gelegenheid, aar de Statenleden de stukken kunnen wzien. Dhr Van 't Ho ff (A.R.) wil over verkiezing van Gedep. Staten niet al f zeggen. Waarom moet men vra- w«t Sei nes zetels ziJ'n verdeeld? Ieder vpro- j is door de fracties destijds rlcn f kIeer interne aangelegenhe- n usschen de fracties moeten niet worden gedragen. Er is geen mkii,Vi7an anderen" die iets heeft doen men il' maS men iets niet noe- aWleer.een tractie op principieele meewprl aan0iets niet of nog niet kan collee'o v ^Pr' betreurt ook, dat het breeder aK ep' Staten nog niet op steld 13 k°n worden samenge- j66? onaangenaamheden zeg- teWt toch mede, dat de A.R. werken „„eri,Z0Iiaer n°g niet kon mee- democraatntotVe^kiezing van een S0Cl' dat het fn a Gedeputeerde. Spr. hoopt, nen komen oekomst zoover zal kun- als wel eens wordt gezegd. Spr. behandelt verdei het pian .an Gedep. Staten om het meerendeel van het batig saldo 1938 aan te wenden tot verdere dekking van de afkoopsom ter zake van de overdracht van den weg WalsoordenHulst aan het Rijk. Spr. vraagt zich af of dit wel juist is in deze oorlogsomstandigheden. Spr. zou dat be drag afzonderlijk willen reserveeren. Na een paar jaar kan worden afgewacht, hoe de toestand zich ontwikkelt. Nieuwe subsidies voor herstel van mo numenten enz. willen Gedep. Staten voorloopig niet toestaan. Spr. gaat daar mee accoord, als dit maar tijdelijk is. Spr. vraagt Gedep. Staten vooral niet te spoedig de algemeene reserve van plm. 2 ton aan te tasten. Spr. zou het verkeerd vinden, als nu reeds werd teruggekomen op de belas tingverlaging, waartoe vorig jaar is be sloten. Den heer Adriaanse verwijst Spr. voor de kwestie der bovengrondsche netten naar het Gemeentebestuur van Oostka- pelle. Spr. behandelt nu de PZEM en is dankbaar voor de aandacht die aan Sprekers motie is geschonken. Maar Spr. keurt het af, dat over deze motie in het algemeen verslag een minder vriendelijke zinsnede voorkomt. Spr. heeft groote waardeering voor de PZEM. Maar Spr. verschilt van mee ning over de reserveering en tariefsver laging. Spr. meent dat een grootere ta riefsverlaging mogelijk is en bepleit deze nogmaals in haar belang en het alge meen belang. Dhr Ouwehand (v.d.) antwoordt den heer v. d. Feltz, dat de vrijzinnigen weieens dichter bij den heer v. d. Feltz staan dan deze wel vermoedt. Spr. is er voor tegenstellingen te verzachten. Het gaat te ver als men van de vrijzinnigen vraagt, dat zij voor hun zieleheil het ge loof in Christus zullen zoeken. Waaraan ontleent de heer v. d. Feltz de bevoegd heid om te vragen naar het zieleheil van de vrijzinnigen. Spr. hoopt zich eenmaal voor God te kunnen verantwoorden, maar komt er tegen op, dat anderen zich daarmee bemoeien. Dhr De Lange (A. R.) dankt Ged. Staten voor wat zij deden ten opzichte van de werkverschaffing en hoopte, dat zij ook in 1940 onverminderd hiermee zullen voortgaan en zoo noodig polder en gemeentebesturen zullen stimuleeren. Er is hier en daar een neiging te bespeu ren om te verslappen door de gestegen materiaalprijzen. Er is echter in Zeeland nog veel te doen aan inpoldering, egali satie enz. Spr. vraagt hoever het staat met inpoldering van de Sloegronden. Spr. hoopt, dat het natuurschoon op Zuid- Beveland (de mooie beboomde binnen- dijken en de weelen) zooveel mogelijk zullen worden ontzien. Spr. dankt Ged. Staten voor hun voor stel inzake subsidie aan tuberculose-be- strijding en hygiëne van het kind. Deze subsidies zijn vooral van belang in een tijd, waarin de voeding door de stijgende duurte minder dreigt te worden. Ten slotte vraagt Spr. of dq Zeeuw- sche Grondverbetering-Mij., die nog niet wettelijk erkend is, nog niets heeft ge daan. Dhr Stemerding(C. H.) pleit voor het provinciaal verslag. Dhr S t i e g e r (Ged. St.) dankt voor de instemming voor het beleid van Ged. Staten. Ook van den heer v. d. Feltz. (Gelach). Op de samenstelling van Ged. Staten zal Spr. niet ingaan. Spr. zegt toe, dat werkverruiming, werkloozenzorg en gezondheidszorg de volle aandacht van Ged. Staten zullen hebben. Zij zullen al het mogelijke doen De motie-Onderdijk wordt door Gedep. Staten overgenomen. De rijkscommissie voor werkverrui ming doet veel. In 1939 zijn verschillende vergaderingen gehouden. Tal van objec ten zijn beoordeeld en doorgezonden naar het Departement. Er zijn 28 aanvragen van gemeenten en 121 aanvragen van particulieren behandeld, met een post arbeidsloon van resp. 200.000 en 545.000 gulden. De Zeeuwsche Grondverbeterings-Mij'. is nog niet goedgekeurd. Maar haar werk is nu aangevat door de Z. L. M. en de Ned. Heide Mij. De provincie doet veel voor de werk loozenzorg. Maar financieele offers kan ze zich daarvoor niet getroosten. Spr erkent, dat Ged. Staten te ver ge gaan zijn in hun voorstel tot afschaffing van het Prov. verslag. Wel kan het be knopter worden. Ged. Staten zullen de oplossing in die richting zoeken. Wat een duurtetoeslag betreft, in het Georg. Overleg zal hierop wel worden aangedrongen, zoodra dit noodig wordt geacht. Gedep. Staten zulen deze kwestie dan welwillend beooredelen. Wat de krankzinnigenverzorging be treft, meenen Ged. Staten, dat de t.b.c.- bestrijding voorop dient te gaan. Ged. Staten hebben geen spijt van de ingevoerde belasting-verlaging. Dit voor stel was alleszins gerechtvaardigd. Wat de toekomst zal brengen, weet niemand. Spr. zegt toe, dat de leden van de Prov. Staten in het vervolg uitvoeriger inlichtingen zullen krijgen. Zij' zullen ook een rustiger gelegenheid krijgen om de stukken te lezen. Dat het totstandkomen van de brug door militaire redenen wordt verhinderd, is Spr. niet bekend. De eenige reden van uitstel is gelegen in de uitslag van de aanbesteding. Afgewacht moet worden hoe hoog de stijging der materialenprij- zen zal zijn. f In de afdeelingen is een blaam gewor pen op de borgstellingsfondsen. Het Goesche geval in de afdeelingen genoemd is geheel ongegrond. De bedoelde per soon X te Goes is nooit door het fonds geholpen. Wat de blokkeering van het batig sal do over 1938 betreft, zegt Spr. den heer Van 't Hoff toe, dat dit nog nader door Ged. Staten zal worden overwogen. Inzake de PZEM zegt Spr., dat eerst een groote achterstand in de afschrijvin gen moet worden ingehaald. Dan kan pas weer aan tariefsverlaging worden gedacht. In noodgevallen zullen Ged. Staten niet aarzelen voorstellen te doen voor subsi die aan monumentenzorg. REPLIEKEN. De replieken worden beperkt tot 5 mi nuten per fractie. Dhr Onderdijk ontkent, dat de SDAP voornemens is met felle critiek te te komen. Spr. vraagt een lijst van uit te voeren werken in werkverschaffing over te leggen. Dhr v. d. Feltz herhaalt, dat in den laatsten tijd steeds meer wordt geschre- over het dichter bij elkander staan dan men wel vermoedt. Dhr Kodde meent, dat de R.K. frac- tietie niet geheel afwijzend stond tegen over de verkiezing van een soc.-dem. Gedeputeerde. We moeten de verschillen niet toespitsen. Ze zijn er nu eenmaal. Spr. raadt den heer Vienings aan Cal- vijns Institutie te lezen. Dhr Ouwehand keurt het af, dat de lib. fractie zonder eenige kennisge ving stemde op een A.R. lid als buiten gewoon lid van Ged. Staten in plaats van op den aftredenden heer Adriaanse. DEN HAAG. De Regeeringspers- dienst meldt: Hedenmorgen kort na 11 uur is een drietal vreemde vliegtuigen boven de Veluwe waargenomen. Zij zijn van den grond af beschoten en door partouilles jachtvliegtuigen achter volgd, waarna zij ons rechtsgebied heb ben verlaten. ERNSTIGE AUTOBOTSING. UTRECHT. Vanmorgen botste een kleine personen-auto op den Rijksweg bij De Bilt tegen een rechts van den weg geparkeerd staande militaire vrachtauto De bestuurder van de personenauto werd uit den wagen geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Vermoedelijk heeft hij een schedelbasisfractuur bekomen. De personenauto werd totaal vernield. DRIE PERSONEN BIJ AUTO-BOTSING GEWOND. Op de grens van Hoevelaken en Amers foort is vanmorgen een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij drie personen gewond werden. Een stilstaande personenauto kwam in botsing met een treiler van een expeditie bedrijf uit Amsterdam. De botsing was hevig. De chauffeur liep een ernstige hersen schudding op. De drie andere inzittenden kwamen met den schrik vrij. De bestuurder van de vrachtauto werd eveneens ernstig gewond. Een naast hem zittend persoon kreeg lichte verwondin gen. ZWEEDSCH SCHIP GESTRAND. WEST-TERSCHELLING. Vanmorgen is op de Westergronden het Z'weedsche stoomschip „Vega", groot 1073 ton, ge strand. Een motorreddingboot 'vond nie mand meer aan boord. Misschien heeft een onbekend schip de bemanning aan boord genomen. Vermoeldelijlk heeft de „O'lga" een aanvaring gelhad. HEVIGE RUSSISCHE AANVALLEN. HELSINKI. Sedert twee dagen1 doen de Russen massa-aanvallen op de lanti- engte van Karelië. Gepoogd wordt de Fineche stellingen te vernielen. De Russische luchtmacht lijdt aanzienlijke verliezen door het Fin- sche afweergeschut. HET FRANSCHE LEGERBERICHT PARIJS. Het Fransche legerbericht van hedenochtend luidt: Activiteit van patrouilles hier en daar aan de Saar. ESTLANDSCH SCHIP DOOR DUITSCH VLIEGTUIG TOT ZINKEN GEBRACHT De bemanning beschoten. OSLO. Het schip „Uko", metende 757 ton, is door bommen uit een Duitsch vliegtuig geraakt en gezonken. Toen de bemanning, bestaande uit 13 personen onder wie twee vrouwen, in de booten ging, keerde het vliegtuig terug en open de mitrailleurvuur, waardoor een man werd getroffen. BERLIJN ONTEVREDEN OVER DE DUITSCHE AMBASSADE IN JAPAN. TOKIO. Naar van officieuze zijde ver nomen wordt zijn de Duitsche ambassa deur en verscheidene leden van de am bassade naar Duitschland terug geroe pen omdat men te Berlijn ontevreden is over de wijze waarop de ambassade het vraagstuk van de toenadering van Japan en Duitschland heeft behandeld. HEVIGE SNEEUWSTORM EN FELLE KOUDE IN FINLAND. OSLO. Het Noorsche Telegraaf-agent- schap verneemt uit Tirkene, dat een hevige sneeuwstorm by een koude van 30 graden onder het vriespunt aan het Noordelijk front alle actie onmogelijk maakt. Het troepentransport der Russen is zeer levendig. DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN. Het opperbevel van de weermacht maakt bekendIn het Westen plaatselijk iets levendiger optreden van de artillerie. KOLIJNSPLAAT. Geboren: 13, An- thonij Cornells z. v. Jan Verburg en Jo hanna Cornelia van Gilst. Ondertrouwd: 8, Pieter Brouwer 32 j. jm. en Adriana van der Weele 28 j. jd. (N.-B.) Van 1016 December. OOSTKAPELLE. Overleden: W. de Kam, 7 j. jd., overl. te Middelburg. (M. C.) Wie Iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat ls verstandig. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 398 401 Ned. Ind. Handelsbank 105 105 Philipslampen 1291/! 13QVs Lever Bros-Unilever 94 94% A. K. U. 37% 387/s Amsterdam Rubber 199 202% Koninklijke Olie 259Vs 260Vs-l Koninklijke Boot 108 109-Va Scheepvaart Unie 108% 109-Vs Deli Maatschappij -68 160Va 3 pet. Nederland 1937 78 77 I 3 pet. Nederland 1938 84% 84 U. S. Steel 49% 50%-3/8 Anaconda Copper 245/s 247/8 Bethlehem Steel 615/i3 6113/i3 North American Cy. 17% 17% North Am. Aviation 187/s 19Vs Cont. Oil IV-1/ia 17% Shell Union 97/s 9"/ia Kennecott Copper 30V2 30V2 Radio Corp. 4e/i3 4Va American Enka 37Va 37 Am. Car Foundry 23% 237/s Tidewater 87/i3 8°/i3 Mid. Cont. Petroleum 105/s 11 Republic Steel 18% 183/s American Waterworks 8Vs 8% General Motors 40 40 De stemming op de beurs was wat be ter. Het aantal kooporders .viel mee, zoodat vele koersen na de opening kon den oploopen. HVA van 397 naar 403, later 401, Kon. Olie van 258Va naar 261. AKU van 38% naar 39. Over het alge meen was de beurs, ook voor Rubber en Scheepvaart, goed prijshoudend. De aan- deelen Deli Mij. echter waren 6 pet. la ger en verloren wat de laatste dagen gewonnen was. De Amerikanen boekten zeer bescheiden koerswinsten. In de obli- gatieafdeeling bleef de stemming nog onbehagelijk. Er gaat slechts zeer wei nig om. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Dec., 2.30 u. Berljn 75.25—75.75. Londen 7.42Va7.44Va. Parijs 4.20-4.23. Brussel 31.35—31.40. New-York 1.87%—1.88%. MIDDELBURG. Marktbericht van 21 Dec. Aangevoerd door boerinnen: boter 9IV2, kipeieren: 5, poelje-eieren 4. Aangevoerd door bandelaren: boter 88 ct. kipeieren 4.75, poelje-eieren 4. Part. prijs van den marktzetter: boter 99 ct., kipeieren 6, poelje-eieren 4. Part. prijs van den handel: boter 95 ct., kipeieren 5.15, poelje-eieren 4.35, eendeieren 5. MIDDELBURG, 20 Dec. 1939. Groen ten Veldsla 415, Spruiten 516, Wit lof 1017, Koolrapen 12, Waschpeen 3.5, Andijvie 512, Breekpeen 1.52, Uien 13, Kroten 1.53, Sav.kool 2 4, Roodekool 23.5, Boerekool 1.54, Prei 47, alles per kg.; Selderie 14 per bos; Bloemkool 220, Andijvie 2.5, Knolselderij 24, alles per stuk. Door Gedep. Staten van Zeeland werd Woensdag 20 December aanbe steed Het onderhouden enz. van de Prov. wegen en aanlegplaatsen in Zeeland, ge durende de jaren 1940, 1941 en 1942, in gaande 1 Jan. 1940. Ie bestek: de Prov. wegen op Schou- wen-Duiveland, Tholen, Zuid-Beveland en Noord-Beveland in 4 perceelen: le perc.: J. Bevelander, Burgh en J. Must, Zierikzee f 34.557J. den Oude, Biervliet en W. v. d. Berg, Bruinisse f 20.300; W. en A. W. Wandel, Nieuwer- kerk f 20.210A. W. Knuist, Goes en J. Knuist te 'sHeer Arendskerke f20.200; P. van Dongen, Scharendjke f 20.100J. H. v. d. Ven, Vlissingen f19.980; A. J. Verjaal, Dreischor f 19.892. 2e perc.: J. H. v. d. Ven, Vlissingen f5870; J. Knuist, St. Maartensdijk f5175; M. Andriessen, Scherpenisse f 4956J. en W. van Vossen en K. Moer land, St. Annaland f 4888J. Moerland Czn., St. Annaland f4674; D. L. op den Brauw, Stavenisse f 3810. 3e perc.: C. Wiskerke, Nieuwdorp f18.500; J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 18.500L. van Boven, Ellewoutsdijk f 18.480M. Hoogesteger, Wemeldinge f 18.300M. v. d. Linde, Kattendijke f 18182M. Knuist, Goes en J. Knuist, 's H. Arendskerke f 17.990fa F. Duin houwer Sr., Goes f 17.776. 4e perc.: J. H. v. d. Ven, Vlissingen f3980; G. M. Breas, Goes f3900; J. Ha ringman, Colijnsplaat f 3700fa. F. Duinhouwer Sr., Goes f 3595J. Hooge steger, Wemeldinge f 3420. 2e bestek: de Prov. wegen op Walche ren, in West- en Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren in 3 perceelen: le perc.P. de Voogt, Veere f 16.990 J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 16.970C. Wiskerke, Nieuwdorp f 16.900P. J. v. d. Sande, Breskens f16.666; E. H. Scheele, Terneuzen f 16.400L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M. Wandel, Schoondjke f 16.185I. Lagasse en Zn., Koudekerke f 15.886C. v. d. Klippe, Vlissingen f 15.500. 2e perc.L. G. J. v. d. Ven, Koudeker ke en M. Wandel, Schoondjke f13.338; J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 13.120A. J. Kambier, Breskens f 12.771J. den Oude, Biervliet en W. v. d. Berg, Brui nisse f 12.550P. Cornelis, Hoofdplaat f 12.300W. den Boks, Hoek en H. P. Kerkhaert, Westdorpe f 11.989; P. J. v. d. Sande, Breskens f 11.518. 3e perc.L. G. J. v. d. Ven, Koudeker ke en M. Wandel, Schoondjke f 9710J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 8897P. Blom- maert, St. Jansteen f8880; Lucasse, Walsoorden f 8149W. de Boks, Hoek en Kerkhaert, Westdorpe f8100; A. War rens, Ossenisse f 8081J. de Maagt, Hontenisse f 8075J. Kindt en P. A. Warrens, Ossenisse f7880; W. J. de Bruin, Terneuzen f 7790P. F. Voet, Kloosterzande f 7460. 3e bestek: de provinciale aanlegplaat sen op Schouwen, te Stavenisse, op Z.- Beveland, op Noord-Beveland, te Vlis singen en te Walsoorden, in zes percee len; le perc. a. M. Krijger, Bruinisse f 572; M. v. d. Velde, Bruinisse f538; b. S. P. Wijsman, Zierikzee f 1870S. de Vlieger, Zierikzee f 1825A. v. d. Berg te Zie rikzee f1750; a en b gecombineerd: S. P. Wijsman f 2420M. v. d. Velde f 2398S. de Vlieger f 2325. 2e perc.: M. v. d. Velde, Bruinisse f720; D. L. op den Brauw f668; Gebr. Heyboer, Stavenisse f 665M. Andries sen, Scherpenisse f 654L. Moerland, Stavenisse f 650. 3e perc.; P. J. de Bourgraaf, Wemel dinge f 6740; W. v. d. Linde, Kattendijke f 6623A. v. d. Straaten Jr. Aann. Be- dr., Hansweert f 6540M. Hoogesteger, Wemeldinge f 5990; 4e perc.: P. J. de Bourgraaf, Wemel dinge f 1880A. v. d. Straaten Jr. Aann. bedr., Hansweert f 1800J. Haringman, Coljnsplaat f 1770J. M. de Kater, Kortgene f 1739P. M. Bouwense, Kam perland f 1680J. Hoogesteger, Wemel dinge f 1660. 5e perc.: C. v. d. Klippe, Vlissingen f 2350P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 2340P. J. v. d. Sande, Breskens f 2180. 6e perc.: A. v. d. Straaten Jr. Aann. Bedr., Hansweert f 780R. Verschelling, Terneuzen f625; P. F. Voet, Klooster zande f 620W. J. de Bruin, Terneuzen f568. Door de notarissen J. C. Paap te Vlissingen en J. L. v. d. Harst te Mid delburg zijn in het openbaar verkocht: Perc. 1. Een huis aan den Dam op den hoek van de Spuistraat te Vlissingen. Hoogste inschrijver dhr C. J. Mommaas voor f 4703. Kooper dhr Roth q.q. te Middelburg voor f 4850. Perc. 2. Een perceel tuin aan den Hoo- ge Weg te Vlissingen. Hoogste inschrij ver dhr G. v. d. Star voor f 633. Kooper dhr G. v. d. Star e.a. voor f 633. Perc. 3. Een perc. tuin aan de Anje lierenlaan te Vlissingen. Hoogste in schrijver dhr J. Koole voor f 681. Kooper dhr J. Koole e.a. voor f 681. Middelburg. De directeur van gemeen tewerken heeft Maandag aanbesteed: a. Het loodgieterswerk en leidekkers- werk aan en in gemeentegebouwen: P. Kooman f 3548G. J. Damman f 3527 D. Joziasse en P. C. Janse f3447; fa. A. Jobse f 3310. b. Smidswerk aan en in gemeentege bouwen: Gebrs. Pluymers f 181. c. SleeperswerkC. P. Janse voor een gemiddeld bedrag van f 0.72. d. De levering van zand en grint: A. Reijnhout zand f 1.28, grint f3.30; L. van Klinken zand f 1.30, grint f 320W. van Ouwerkerk zand f 1.25 en grint f 3,24, alles per M3. Dec. 22 Aagtekerke en Meliskerke, Afbraak, Batten. 22 Yerseke, Woonhuizen, v. Dissel. 22 Westkapelle, Bouwland, Loeff. 29 St. Laurens, Bouwland, Loeff. Jan. 3 Wissenkerke, Bouwland, Hoefer. 4 Wolfaartsdijk, Inboedel, Jonkers.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3